معرفی 16 فیلم جذاب و دیدنی شبیه “پیچ اشتباهی” (Wrong Turn)

یک پیچ اشتباهی در جاده می تواند مرگ و زندگی شما را به بازی بگیرد. سری فیلم های “پیچ اشتباهی” شخصیت های آدم خوار و دیوانه ای را نشان می دهد که از جمله بدترین شخصیت های ژانر وحشت هالیوود هستند. این سه برادر آدم خوار هر قربانی را به بدترین و بی رحمانه ترین شکل ممکن به قتل می رسانند. اگر طرفدار فیلم های “پیچ اشتباهی” هستید، در اینجا تصمیم گرفتیم برترین فیلم های این ژانر را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


16. ضیافت خون – Blood Feast – 1963

سال ها پیش از ساخت فیلم هایی چون پیچ اشتباهی، هرشل گوردون لویس، پدر سینمای وحشت، اولین فیلم ترسناک را در سال 1963 ساخت. این فیلم توانست صحنه های زننده و ترسناک را به خوبی ساخته و به یکی از مهم ترین فیلم های سینما تبدیل شود. هیجان و استقبال تماشاگران از این فیلم ها باعث ساخت فیلم های مشابه در دهه 70 و 80 شد.

گرچه این فیلم به اندازه فیلم های بعدی زننده نیست و داستان غیرمنجسم و بازی ضعیف بازیگران تماشای آن را دشوار می کند، اما دیوید فریدمن اعتراف کرده که این فیلم با هدف جدی گرفته شدن ساخته نشد. اما صحنه های خون و شکنجه می توانند تا دو هفته شما را از غذا خوردن منع کنند.

همچنین بخوانید: لیست زننده ترین و زجرآورترین فیلم های تاریخ سینما به همراه خلاصه داستان


15. هزارپای انسانی – The Human Centipede – 2009

این تنها سه گانه ای است که شاید ارزش نام بردن نداشته باشد. یک اثر غم انگیز و آزاردهنده که باوجود این سیاهی دو فیلم دیگر در ادامه آن ساخته شد. دکتر هیتر، پزشکی که در جدا کردن دوقلوهای به هم چسبیده شهرت دارد، تصمیم گرفته با چسباندن مردم از دهان به بینی طرف مقابل یک هزارپای انسانی بسازد. او برای این کار دو زن و یک مرد توریست را به کار می گیرد. گرچه این ایده آزاردهنده است اما سپس آنها را به حیوان خانگی خود تبدیل می کند. افکار ترسناک دکتر هیتر در کنار غرایز غیرانسانی او آزاردهنده هستند. اگر دوست ندارید حین تماشای فیلم استفراغ کنید، آن را تماشا نکنید.

همچنین بخوانید: 18 فیلم بحث برانگیز کل تاریخ سینما : از خشونت و وحشت تا سیاست


14. کانیبال هولوکاست – Cannibal Holocaust – 1980

کانیبال هولوکاست. این حقیقت که این فیلم پس از 37 سال در بسیاری از کشورها ممنوع است و اکنون هم تنها نسخه سانسور شده آن در برخی از کشورها مجاز است، نشان دهنده میزان صحنه های دلخراش آن است. اگر ضیافت خون به پورنوی شکنجه ای منجر شد، این فیلم آن را به درجه جدیدی رسانده است.در این فیلم شاهد بسیاری از صحنه های خام و وحشیانه هستید که برخی از تماشاگران حتی نتوانستند آن ها را درک کنند.این فیلم علاوه بر نمایش صحنه های پورنو وحشیانه از نظر سبک فیلمبرداری خاص بود و یک گروه مستندساز را نشان می دهد که در جنگل های آمازون با قبیله های آدمخوار رو به رو می شوند.

دئوداتو به جرایم مختلف متهم شد و درباره آن شایعات مختلفی ایجاد شد از جمله قتل یکی از عوامل خود و قبیله و یا تجاوزهای جنسی، با این حال از تمام آن ها مبرا شد. اما هنوز هم به دلیل خشونت واقعی علیه حیوانات سرزنش شده است.

همچنین بخوانید: معرفی 20 فیلم ترسناک مورد انتظار که در آینده نزدیک اکران خواهند شد


13. الدبوی – Oldboy – 2003

این فیلم در لیست برترین فیلم های کره جای گرفته و داستان انتقام مردی را نشان می دهد که پانزده سال به دلیلی که نمی داند زندانی شده است. دائه-سو به دلیل از دست دادن خانواده تنها و غمگین است و باید در عرض پنج روز دلیل این شکنجه را کشف کند، وگرنه تنها کسی را که دارد از دست می دهد. این اثر کلاسیک یکی از پیچیده ترین فیلم های ممکن است که رابطه جنسی، صحنه های خوردن موجود زنده، خودکشی، شکنجه، هیپنوتیزم، خودفریبی و توهم را نشان می دهد. الدبوی نقطه عطف سینمای جهان است.

یک فیلم تریلر انتقام جویانه و خشن که چان-ووک، کارگردان فیلم، به کمک خشونت بصری به عنوان نماد روایت های نابخشوده شده، استفاده از خشونت را به چالش می کشد. روایت این فیلم از خشونت، با کمک جلوه های بصری، شاعرانه و دیدنی شده است. او بیننده را در یک عذاب احساسی همراه می کند که نه فقط لحظات دشوار فیلم را تجربه کرده، بلکه زندگی می کنیم.

همچنین بخوانید: اگر فیلم الدبوی (Oldboy) را دوست دارید این 12 فیلم را تماشا کنید


12. شر نبین – See No Evil – 2006

تماشای مک کین در نقش یک قاتل روانی به نام جیکوب گودنایت می تواند به خودی خود ترسناک باشد. در این فیلم ترسناک او می خواهد از پلیسی که چهار سال پیش به او شلیک کرده و انتقام بگیرد و به افراد بی ایمان موضوعی را ثابت کند. او هرکاری انجام می دهد، گروهی از مجرمین را دستگیر کرده و نمادهای مذهبی را روی بدن شان حک می کند. آیا جک می تواند همه آنها را یکی پس از دیگری از بین ببرد یا قربانی جامعه می شود؟

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های ترسناک که در سال 2018 اکران شدند


11. خانه مومی – House of Wax – 2005

احتمالا در فیلم “دختر همسایه” (The Girl Next door) الیشا کاتبرگ را دیده باشید. در اینجا او را در کنار پاریس هیلتون در یک فیلم ترسناک خواهید دید. شش دوست باهم به تماشای فوتبال رفته و با آشنایی با یک غریبه به شهر امبروز می روند. این شهر خالی که تنها دو شهروند دارد به دلیل داشتن مجسمه و خانه های مومی شهرت دارد. این دوستان متوجه می شوند دلیل واقعی نشان دادن مجسمه های مومی این است که آنها واقعی اند. نتیجه اخلاقی داستان این است که به غریبه ها اعتماد نکنید.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های ترسناک سال 2018


10. گردگشران – Turistas – 2006

.گروهی از گردشگران جوان برای خوشگذرانی به برزیل می روند و با تجربه های ترسناک رو به رو می شوند. گویا یک گروه مخوف قاچاق انسان گردشگران و مسافرین را به کلبه های خود برده و آن ها را به مرگ فرا می خوانند. آیا الکس، بیا (الیویا وایلد) و دوستانشان از این سفر زنده بیرون می آیند؟

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم‌های ترسناک قرن 21 به همراه تریلر و خلاصه داستان


9. دریاچه بهشت – Eden Lake – 2008

آیا هرگز مایکل فاسبندر را در یک فیلم ترسناک دیده اید؟ خب در اینجا شانس به شما روی آورده است. استیو (مایکل فاسبندر) و دوست دخترش جنی (کلی ریلی) برای داشتن تعطیلات رمانتیک به دریاچه دورافتاده ای در یک روستای انگلیسی می روند. آنها چند ساعتی خوش گذرانی می کنند تا اینکه گروهی از نوجوانان یاغی اطراف مزاحم شان می شوند. زمانی که استیو آن ها را با پلیس تهدید می کند خشونت آن ها به شکنجه بدل می شود. استیو توسط سیم لخت شکنجه می شود. اکنون جنی باید برای مبارزه با این نوجوان و نجات استیو راهی پیدا کند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های ترسناک سال 2010 به بعد


8. تپه هایی که سرخ می شوند – The Hills Run Red – 2009

نیازی نیست در جست و جوی دردسر باشید زیرا به سراغ تان می آید. تایلر (تد هیلگنبرینک) یک فیمساز جوان است که دوست دارد نام خود را جاودانه کند. دوست دخترش سرنا (جانت مونت گومری) یک دختر کالجی است که بین دوست پسرش و دوستش لالو که به او اهمیت می دهد گیر کرده است. تایلر از همه جا بی خبر شیفته یک فیلم هندی به نام “تپه سرخ می شوند” شده که ویلن آن بیبی فیس، با همان چاقویی که صورتش را می تراشد همه را به قتل میرساند. تایلر که می خواهد بازیگر این نقش را پیدا کند، دختر کارگردان، الکسا (سوفی مانک) را می یابد و از او می خواهد او را به جایی که فیلم در آن ساخته شد ببرد. تایلر و سرنا نمی دانند که این فیلم حقیقی بوده و بیبی فیس وجود دارد. بدتر اینکه الکسا آن ها را به مرگ نزدیک می کند نه مکان ساخت فیلم. همه توسط او کشته می شوند و تنها سرنا می ماند تا بیبی فیس های دیگر را وارد جامعه کند. یک داستان ترسناک که تا مغز استخوان تان نفوذ می کند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم ترسناک که بر اساس داستان های واقعی ساخته شدند


7. برکه گرگ – Wolf Creek – 2005

چرا شخصیت های تلویزیونی به راحتی از غریبه ها استقبال می کنند؟ شاید آنها قاتل سریالی باشند. زمانی که سه دوست به طبیعت استرالیا سفر می کنند در ولف کریک با یک غریبه مواجه شده و با حماقت از دعوت او استقبال نموده و به خانه اش وارد می شوند. اما نمی دانند او یک قاتل سریالی است که از روی سرگرمی دیگران را به قتل می رساند. آیا این سه تن زنده می مانند یا از بین می روند؟

همچنین بخوانید: اگر فیلم پدرخوانده (The Godfather) را دوست دارید این 12 فیلم را تماشا کنید


6. 30 روز شب – Days of Night – 2007

هرساله در بارا، در آلاسکا، یک شب به بلندای یک ماه وجود دارد که در آن شب خورشید قصد طلوع کردن ندارد. با این حال امسال یک شگفتی در انتظار این شهر است. گروهی از خون آشام ها منتظرند تا از گوشت افراد زنده تغذیه کنند و با وجود اخطارها مردم شهر توجه نمی کنند. اکنون شریف و همسرش باید با این خون آشام ها مبارزه کنند، پیش از اینکه کل جمعیت نابود شود.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های خون آشامی که در سال 2018 اکران شدند


5. کشتار در تگزاس – The Texas Chainsaw Massacre – 2003

آیا از تماشای دوباره پیچ اشتباهی خسته شده اید و دوست دارید این صحنه های آدم خواری را در فیلم دیگری تماشا نمایید؟ به جای درستی آمده اید. پنج دوست برای خوش گذرانی راهی تگزاس شده و با مرگ کسی که سوار کرده اند به سراغ افراد محلی می روند تا پاسخ سوالات خود را دریافت نمایند. با این حال آنها به جایی می روند که باید از آن فرار می کردند. یک قاتل ماسک پوش با اره برقی به دنبال شان است و آنها باید جان خود را نجات دهند. پس این اثر را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: 15 فیلم ترسناک برتر درباره بیگانگان که باید تماشا کنید


4. جمعه سیزدهم – Friday the 13th – 2009

گروهی از جوانان برای خوشگذرانی به کمپ دریاچه کریستال می روند اما نمی دانند که هیولای جیسون وورهیز به دنبال آخرین قربانی خود است. با ناپدید شدن اعضای کمپ، آنها باید با برادری که به دنبال خواهرش است همراه شوند تا قاتل ماسک پوش را پیدا کنند. به تاریکی نروید زیرا جیسون در راه است.

همچنین بخوانید: اگر فیلم گلادیاتور (Gladiator) را دوست دارید این 10 فیلم تاریخی را تماشا کنید


3. مسافرخانه – Hostel – 2005

این فیلم پر از صحنه های ترسناک و اجساد تکه و پاره است. داستان قتل و خونریزی آن شما را تا پایان داستان میخکوب می کند اجراها دیدنی بوده و به راحتی می توان اثر ترس و ناامیدی را در چهره آنها دید. این اثر در ژانر وحشت دیدنی بوده و در مقایسه با فیلم “پیچ اشتباهی” صحنه های دلهره آور و ممنوعه را به نمایش می گذارد. داستان در جمهوری چک رخ داده و چند گردشگر به امید تجربه های مهیج و رابطه جنسی به شرق اروپا می روند اما با شکنجه و وحشت مواجه می شوند. آنها به جایی می روند که چند دیوانه برای هیجان خود به قتل دست میزنند. آیا آنها از مسافرخانه وحشت زنده می مانند؟

همچنین بخوانید: اگر فیلم جنون سرعت (Need For Speed) را دوست دارید این 10 فیلم را تماشا کنید


2. مقصد نهایی – Final Destination – 2000

از ترسیدن درباره آینده دست بردارید زیرا چه بخواهید چه نخواهید با آن رو به رو می شوید. زمانی که الکس در یک رویا آینده خود را میبیند که در یک هواپیما کشته می شود، به دوستانش اخطار می دهد. اما بازماندگان خوش شانس نمی دانند که مرگز به سراغشان خواهد آمد. تک تک آنها به همان شکلی که قرار بود کشته می شوند. تنها راه بقا مرگ است.

همچنین بخوانید: اگر فیلم من افسانه ام (I Am Legend) را دوست دارید این 15 فیلم را تماشا کنید


1. اره – Saw – 2004

این فیلم مغزتان را متلاشی می کند. یک فیلم که هم به دلیل صحنه های ترسناک شهرت دارد و هم به دلیل مضمون رازآلود و در غیرمنتظره ترین لحظه بیننده را میخکوب می کند. دو فرد بدون هیچ دلیلی در یک سلول زندانی شده اند. آن ها برای آزادی باید به خواسته یک دیوانه تن داده و یکدیگر را به قتل برسانند. این اثر جیگساو کیلر شما را میخکوب می کند.

همچنین بخوانید: اگر فیلم ترمینال (Terminal) را دوست دارید این 12 فیلم را از دست ندهید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (11)

بستن فرم

 1. آرش ف

  بهمن 10, 1401

  فیلم نزول روببینیدیا تپه ها چشم دارند

  پاسخ

 2. میلاد

  بهمن 10, 1401

  ولی ناموسا اون فیلم هزارپای انسانی خیلی باحال بود و فیرکی وایییییییی

  پاسخ

 3. shiva

  فروردین 1, 1400

  از فیلمای وحشی بازی متنفرم

  پاسخ

  • محمد در پاسخ به shiva

   اردیبهشت 20, 1400

   پ برا چی اومدی دنبالش

   پاسخ

   • Yekta در پاسخ به محمد

    خرداد 22, 1400

    خخخخخ

    پاسخ

  • سبحان حسین پور در پاسخ به shiva

   آذر 19, 1400

   سرچ نکن دیگه خب

   پاسخ

  • Bijan در پاسخ به shiva

   آبان 8, 1401

   خوب مگه مجبوری ببینی

   پاسخ

 4. محمدرضا

  دی 24, 1399

  دوستان کسی سایت سراغ داره که بشه انلاین و بدون سانسور دوبله یا زیرنویس فیلم تماشا کرد

  پاسخ

  • alireza در پاسخ به محمدرضا

   اسفند 14, 1401

   دیجی مویز رو سرچ کن . بعد بزن روی اونجا ک نوشته دانلود زیر نویس کیفیت هارو میاره بزن رو هرکیفیتی خواستی ۱۰۸۰ نمیاره رو گوشی . بعد انلاین میتونی ببینی میتونیم دان کنی

   پاسخ

 5. سیعد

  اردیبهشت 5, 1398

  مقصد نهایی ربطی به این ژانر نداره

  پاسخ

  • ابوالفضل در پاسخ به سیعد

   مهر 27, 1401

   موضوعش ربط نداره،اما صحنه های مرگشون مثل پیچ اشتباه فجیعه و حتی وحشتناک تر

   پاسخ