بررسی اپیزود دوازدهم از فصل اول انیمه The Promised Neverland (ناکجاآباد موعود)

انیمه ناکجا آباد موعود یکی از بهترین انیمه‌های زمستان ۲۰۱۹ که بخاطر ژانر رمزآلودش به شدت مورد توجه و بحث قرار گرفته در اینجا نقد اپیزود دوازدهم این انیمه گذاشته شده. این انیمه روزهای جمعه پخش میشه و ما روزهای شنبه هر هفته نقدش رو منتشر می‌کنیم. با پروشات همراه باشید.

بالاخره به پایان این انیمه رسیدیم و شاهد فرار موفق بچه‌ها از مزرعه بودیم. با اینکه این قسمت پایانی بود، اما باز هم تونست ما رو با سکانس‌های جذابش میخکوب نگهداره. در این قسمت از انیمه علاوه بر فرار بچه‌ها شاهد سکانس‌هایی از گذشته ایزابلا بودیم. این سکانس‌ها تونستن ما رو جای ایزابلا بزارن و بهمون نشون بدن که این سبک از زندگی از نگاه ایزابلا چطوری بوده؟

موقع فرار، ری متوجه شد که بچه‌های پایین‌تر از چهار سال همراهشون نیومدن. اِما توضیح داد که بچه‌های کوچک‌تر از ۴ سال رو همراه خودشون نمیبرن. به خاطر اینکه سفر در زمستان میتونه برای بچه‌ها خطرناک باشه و با توجه به اینکه از وضع دنیای بیرون خبر ندارن برای بچه‌های کوچکتر بهتره که در مزرعه بمونن.

موقع فرار بچه‌ها فلش‌بک‌هایی از زمانی که پای اما شکسته بود و تمریناتی که بچه‌ها برای فرار کرده بودن رو نشون میده. در یکی از این فلش‌بک‌ها اِما به فیل در مورد وضعیت مزرعه توضیح میده و ازش میخواد تا تصمیم بگیره که بهتره که با اونا فرار کنن، یا منتظر بمونن تا یک‌سال و نیم بعد اِما به دنبال اونها بره تا فراریشون بده. فیل حاضر میشه که این راز رو نگهداره و منتظر اِما بمونه تا در آینده به دنبالشون بیاد تا فرار کنن.

ماما که بعد از گزارش فرار بچه‌ها، چیزی در مورد دیده شدن بچه‌ها از نگهبان‌ها نمی‌شنوه، به چیزی شک میکنه و به روی دیوار میره تا ببینه که بچه‌ها چطوری در حال فرار هستن. در همین موقع فلش‌بکی از دوران کودکی ایزابلا میبینیم، که میخواسته از مزرعه فرار کنه که با دیدن صخره پشت دیوار، همه‌ی امیدهاش از بین میرن. برای همین اینبار ایزابلا دست از دنبال کردن بچه‌ها بر میداره و براشون آرزوی موفقیت میکنه. ایزابلا حتی با جمع کردن طناب‌های فرار بچه‌ها سعی میکنه تا نقش کمرنگی در موفقیت فرار بچه‌ها داشته باشه.

آهنگی‌ که در نیمه دوم انیمه پخش میشه یکی از بهترین آهنگایی که تا به حال در انیمه پخش شده. آهنگ‌های این انیمه همه از کیفیت بالایی برخوردارن. اما در این قسمت آهنگ درخشش خاص خودش رو پیدا میکنه. هماهنگی بین آهنگ و تصاویر پخش شده باعث تاثیر بیشتر تصاویر میشه.

یکی از شکه کننده ترین اتفاقات انیمه، رابطه‌ی بین ری و ایزابلا ست. همونطور که قبلا فهمیدیم، دخترهایی با بالاترین نمره انتخاب میشن تا بچه‌دار بشن و بعد از بچه‌دار شدن، اونها به مراقبت از بچه‌های مزرعه میرن و ماما میشن. ری فرزند ایزابلاست و شاید دلیلی که ایزابلا میتونه دست از دنبال کردن بچه‌ها برداره.

آخرین سکانس انیمه بچه‌ها رو میبینیم که فرارشون رو تا صبح ادامه دادن و برای اولین بار طلوع خورشید رو در حالیکه آزاد از سرنوشت شومشون هستن یا همدیگه نگاه میکنن.


این فصل از انیمه به پایان خودش رسید. نظراتتون رو با ما در مورد این فصل از انیمه در میون بذارین.

دیدگاه‌ها (2)

بستن فرم

 1. آبتین

  اسفند 12, 1398

  این نقد نبود فقط تعریف اپیزود بود که همه با دیدن این اپیزود متوجه اون میشن نقد درست داستان رو بازگو نمیکنه سعی میکنه نگاهی که کارگردان مجموعه داشته رو به ببینده به طور واضح تر برسونه

  پاسخ

 2. Mohammad

  فروردین 17, 1398

  نامه ایی ک ری برای سیستر گذاشت چی بود؟ سیستر میگه حتی خود ایزابلا هم نباید ازش خبر داشته باشه

  پاسخ