12 انیمه برتر تاریخ درباره غذا و آشپزی

غذا علاوه بر اینکه یکی از نیازهای انسانی را تامین می کند، منبع کارهای خلاقانه است. بنابراین شکی وجود ندارد که این موضوع بتواند الهام بخش فیلم ها و سریال های تلویزیونی باشد. انیمه نیز از همین موضوع الهام گرفته و درباره آشپزی و غذا انیمه های مختلف تولید شده است. بنابراین بیایید به انیمه های مربوط به آشپزی نگاهی بیندازیم. با پروشات همراه باشید.


13. میکی مبارز نودل ها – Muteki Kanban Musume – 2006

یک انیمه جالب درباره آشپزی که بسیار کوتاه بوده و در 12 قسمت 24 دقیقه ای ساخته می شود. بنابراین تماشای آن آسان است. میکی اونیماروی 20 ساله قهرمان این انیمه است که مانند کودکان رفتار می کند. تحریک او آسان است و این کار او را خشن می کند. میکی بسیار رقابتی است و در مبارزات شرکت می کند. او در رستوران چینی مادرش کار می کند. همچنین به دلیل توانایی فیزیکی اش در مبارزات شرکت می کند. او با وجود این ظاهر خشن در زمان مستی بسیار آرام بوده و مانند یک بانوی کامل ژاپنی رفتار می کند. اساس این انیمه ماجراها و مبارزات میکی با مادرش و دیگران است. بنابراین حتی تماشای بیش از 12 قسمت هم امکان پذیر است. اما هر چند قسمت را که بتوانید ببینید جالب خواهد بود.

همچنین بخوانید: 24 انیمه ترسناک کل تاریخ سینما که هر انیمه بازی باید ببیند


12. یاکیتا!! ژاپن – Yakitate!! Japan – 2004

یک انیمه جالب درباره خوراکی ها که به نان پختن می پردازد. کلمه یاکیتا به معنای نان پخته است. اما کلمه ژاپن در عنوان هم نوعی جناس محسوب می شود. کلمه پن هم در ژاپنی به معنای نان است. قهرمان این انیمه، کازوما آزوما عاشق نان است. او در رابطه با چیزهای دیگر بی تفاوت است اما زمانی که صحبت از نان می شود به یک نابغه تبدیل خواهد شد. او می خواهد بهترین نان ژاپنی یعنی ژاپن را تهیه کند و با بهترین نان جهان رقابت نماید. به نظر می رسد دست های کازوما به اندازه کافی گرم است که می تواند برای تهیه نان مناسب باشد. زمانی که خواهرش او را دزدیده و به کیک پزی می برد تا علاقه او به کیک و نان را تحریک کند، این علاقه آغاز می شود و خودش هم آن را می پزد. در حال حاضر در سن شانزده سالگی به توکیو می رود تا به رقابت آشپزی وارد شود.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های خاطره انگیز دهه 1990 که نباید از دست بدهید


11. توریکو – Toriko

یک انیمه جالب و سرگرم کننده درباره غذاها که به یک اثر طنز تبدیل شده است. در دنیای توریکو غذاها به طور طبیعی رشد می کنند. همبرگر مانند قارچ رشد می کند، بستنی روی دامنه کوه ها دیده می شود و ماکارونی و پنیر در آتشفشان داغ دیده می شود. در این دنیای خوشمزه، شهروندان و آشپزها چگونه می توانند از این شرایط دور بمانند؟ افرادی به نام شکارچی غذا باید به دنبال خوشمزه ترین غذاهای ممکن باشند. بزرگ ترین شکارچی این دنیا توریکو است که می تواند 2% مواد باقیمانده را بیابد. در نتیجه با یافتن خوشمزه ترین و خوش طعم ترین مواد ممکن بهترین غذاها را تهیه می کند. کوماتسو آشپز یک هتل 5 ستاره است که در این ماجراجویی با او همراه خواهد شد. اما یافتن این مواد آسان نیست. در مسیر یافتن این مواد هیولاهای مرگبار وجود دارد.

همچنین بخوانید: اگر به انیمه آکادمی قهرمان من علاقه دارید این 14 انیمه را ببینید


10. مویاشیمون – Moyashimon – 2007

آیا تا به حال فکری به ذهن تان رسیده و سپس آن را احمقانه دانستید؟ اما انیمه سازان اینگونه نیستند، البته خوشبختانه. در طی سال ها شاهد تبدیل شدن ایده های ناب به انیمه های موفق بوده ایم. مویاشیمون یکی از این انیمه هاست. این انیمه ماجرای جالبی دارد و درباره پسری است که می تواند با باکتری و میکروارگانیزم ها صحبت کند. فصل اول در 11 قسمت 23 دقیقه ای تولید شده است. اما این ها به غذا چه ربطی دارد؟ باکتری های که او می تواند با آن ها صحبت کند مسئول تهیه محصولاتی چون خامه، پنیر، شراب و غیره هستند. تادایاسو، قهرمان این داستان به یک کالج کشاورزی وارد می شود.

همچنین بخوانید: اگر به انیمه انیمه شهر اشباح (Spirited away) علاقه دارید این 10 فیلم را از دست ندهید


9. قاشق نقره ای – Gin no Saji – 2013

در یک داستان مشابه دیگر قهرمانی را میبینیم که به یک مرکز کشاورزی وارد می شود. یک انیمه جالب که فصل اول آن در 11 قسمت 23 دقیقه ای ساخته شده است. یوگو هاچیکان قهرمان انیمه است، یک پسر سختکوش که از زندگی طبق انتظارات دیگران خسته شده است. بنابراین برای از بین بردن این فشار و دور شدن از خانواده به یک مرکز کشاورزی وارد می شود. این مدرسه شبانه روزی در بیرون از شهر هوکایدو قرار دارد. اما هوگو نمی دانست این مدرسه چقدر سخت می گذرد. تمام دانش آموزان دیگر هم در مزرعه زندگی کرده و درباره غذا، سبزیجات و زندگی اطلاعات دارند. در این انیمه با او همراه می شویم تا موانع را کنار بزند.

همچنین بخوانید: لیست بهترین انیمه های 2018 که حتما باید ببینید


8. بهترین غذای چینی – Chuuka Ichiban – 1997

داستان این انیمه در شهر چین  در دوره سلسله کونیگ رخ می دهد که امپراتور دیگر قدرتمند نیست و قلمروشان به آشوب دچار شده است. این انیمه در دوره نبرد آشپزی رخ می دهد که این هنر اهمیت زیادی داشت. تهمت به آشپز مجازات زندان را داشت و اگر کسی به آشپزی توهین می کرد تنبیه می شد. در این زمان آشپزهای سراسر جهان باهم رقابت می کنند تا ارزش و احترام به دست آورند. مائو قهرمان این انیمه است که آشپز افسانه ای “پریان طعم ها” مادر اوست. مائو می خواهید آشپز ارشد رستوران مادرش باشد و باید مهارت های جدید را بیاموزد. در این مسیر با او همراه شوید تا به یکی از برترین آشپزهای جوان تبدیل شود.

همچنین بخوانید: 12 انیمه خون آشامی برتر در تاریخ انیمه به انتخاب پروشات


7. کارمند بار – Bartender – 2006

یک انیمه متفاوت درباره آشپزی که به جای پرداختن به تلاش یک آشپز برای تبدیل شدن به بهترین، به تاثیر غذا می پردازد. ادن هال یک بار متفاوت است که شاید کسی نتواند آن را یدا کند. این بار است که مشتری خود را انتخاب می کند و تنها افرادی که به مشکل و دردسر دچارند به آن وارد می شوند. ریو ساساکورا کارمند بار ادن هال است. او در مخلوط کردن کوکتل ماهر بوده و می تواند کوکتل های مختلف را در اختیار مشتری بگذارد. او همچنین در حل مشکلات به مشتری ها کمک می کند.

همچنین بخوانید: اگر به انیمه نوراگامی (Noragami) علاقه دارید این 15 انیمه را از دست ندهید


6. رویای رنگی سرآشپز – Yume-iro Pâtissière – 2009

آیا می خواهید یک انیمه زیبا درباره دسرهای خوشمزه را تماشا کنید؟ در این انیمه شاهد خوشمزه ترین و رنگارنگ ترین دسرها هستید. ایچیگو امانو قهرمان این انیمه است که خوردن کیک را دوست داشته و هرگز در هیچ کار دیگری موفق نبود. یک روز به سراغ یک آشز به نام هنری لوکاس می رود که توانایی او در مزه کردن غذا را متوجه می شود و از او می خواهد به آکادمی سنت ماری برود. به توصیه لوکاس ایچیگو را در بین سه آشپز برتر در تهیه دسر قرار می دهند. بنابراین ایچیگو برای تبدیل شدن به بهترین آشپز سفری را آغاز کرده و می خواهد رویای خود را عملی نماید.

همچنین بخوانید: 15 انیمه جذاب شبیه بازی نباشه زندگی نیست (No Game No Life)


5. بار جهانی نوبو – Isekai Izakaya: Koto Aitheria no Izakaya Nobu – 2018

یک انیمه سرگرم کننده درباره یک بار به نام نوبو. این بار ژاپنی جایی است که مشتری ها برای نوشیدن مشروب پس از کار به آنجا می روند. اما نوبو یک بار معمولی نیست بلکه باری در کیوتوی ژاپن است که از دنیای دیگری به مشتری ها خدمات رسانی می کند. شینوبو سنکه خدمتکار بار و نوبویوکی یازاوا پیشخدمت بار است. این انیمه در 24 قسمت 14 دقیقه ای پخش می شود.

همچنین بخوانید: 10 انیمه‌ی سینمایی زمستانی که ژاپنی ها انتظارش را می‌کشند


4. رستوران بهشت – Ristorante Paradiso – 2009

قسمت اعظم این انیمه در رستورانی در اطراف رم رخ می دهد. نیکولتا از مادرش عصبانی است زیرا در کودکی او را ترک کرد. او امیدوار است با او رو به رو شده و زندگی اش را خراب کند. مادرش اولگا برای ازدواج با لورنزو او را ترک کرده است. اما لورنزو نمی داند لوگا دختر دارد یا قبلا طلاق گرفته. مادر برای ساکت کردن نیکولتا به او یک آپارتمان داده و می گذارد در رستوران کار کند. نیکولتا در هنگام کار در آن رستوران عاشق سرآشپزی می شود که دو برابر سن اوست. فضای زیبای رستوران و رم تمایل او برای انتقام را از بین می برد. این انیمه جلوه های بصری زیبایی دارد.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه هایی که در سال 2019 و 2020 منتظر اکران شان هستیم


3. پدر آشپز – Cooking Papa – 1992

یکی از طولانی ترین مانگاهای ژاپن که بسیار جالب و دیدنی است. داستان درباره یک مرد خانواده به نام آقای آرایوا است که در یک شرکت بزرگ کار می کند. اما دیگران نمی دانند او در آشپزی نابغه است. آرایوا آشپزی برای همسر و پسرش را دوست دارد و در هر موقعیتی برای آن ها غذای مخصوص تهیه می کند. او نسبت به آشپزی خود مغرور نیست. او همیشه تظاهر می کند که همسرش همه این غذاها را پخته بود، گرچه اینگونه نیست. این انیمه در 151 قسمت 25 دقیقه ای تولید شده است.

همچنین بخوانید: 14 انیمه اکشن رمانتیک برتر همه زمان ها


2. منوی امروز خانواده امیا – Emiya-san Chi no Kyou no Gohan – 2018

آیا از انیمه “سرنوشت/شب ماندن” (Fate/Stay) خوشتان می آید؟ آیا آن را سرگرم کننده می دانید؟ از آنجاییکه انیمه فعلی ادامه انیمه “سرنوشت/شب ماندن” است و به موضوع آشپزی می پردازد، حتما از آن لذت می برید. بسیاری از شخصیت های انیمه اصلی در این انیمه حضور دارند. امیا شیرو قهرمان این انیمه در کنار سابر خدمتکار پس از جنگ جام مقدس زندگی عادی خود را سپری می کنند. امیا وظیفه خود می داند که جنبه های مختلف آشپزی مدرن را به او نشان دهد و هرروز به بازار می رود تا ترکیبات غذاهای مورد علاقه اش را تهیه کند.

همچنین بخوانید: معرفی 12 انیمه ورزشی برتر تمام زمان ها


1. جنگ غذاها: شوکوگکی نو سوما – Shokugeki no Souma – 2015

یکی از بهترین انیمه های مربوط به آشپزی اگر انیمه “ناروتو” (Naruto)، “بلیچ” (Bleach)، “وان پیس” (One Piece) و غیره را دوست داشته باشید، از این انیمه هم خوشتان می آید. یوکیهیرا سوما قهرمان این انیمه است که به عنوان دستیار آشپز در رستوران پدرش کار می کند. او می خواهد سرآشپز رستوران شود و مهارت هایش را ارتقا می دهد. اما پدرش تصمیم می گیرد رستوران را تعطیل کند و به جاهای مختلف جهان برود تا مهارت آشپزی اش را امتحان نماید. سپس از یوکیهیرا می خواهد تا به آکادمی توتسوکی کالینری را که برترین آشپزها در آنجا متولد می شود برود. اما این کار دشوار است زیرا میزان فارغ التحصیلی از این مرکز 10 درصد است. این مرکز به دلیل رقابت میان آشپزها نیز شهرت دارد.

همچنین بخوانید: معرفی 12 انیمه ورزشی برتر تمام زمان ها


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (4)

بستن فرم

 1. سلام

  فروردین 20, 1400

  سلام خادم سیاه هم میتونست باشه به نظرم .
  البته مطمئن نیستم که ژانر اصلیش آشپزی باشه اما‌ میدونم بین ژانر هاش هست

  پاسخ

 2. یوکی آسونا

  اسفند 23, 1399

  سلام عالین ممنون خیلی راستی میگم انیمه ی عاشقانه ی تاریخی نمیذراین

  پاسخ

 3. نودامه

  اردیبهشت 16, 1398

  سلام، لطفاً لینک های دانلودشون به همراه زیرنویس فارسی رو هم بذارید. هر چی می گردم اونایی رو که می خوام پیدا نمی کنم. با تشکر

  پاسخ

 4. نودامه

  اردیبهشت 4, 1398

  انیمه هایی در باره خیاطی و مد هست؟ انیمه هایی که شخصیت های زنش لباس های متنوع بپوشن.

  پاسخ