معرفی 10 فیلم جذاب و دیدنی شبیه “دفترچه خاطرات” (The Notebook)

فیلم “دفترچه خاطرات” (The Notebook) در سال 2004 اکران شد و منتقدین آن را مسخره کردند. آن ها این فیلم را سانتیمانتال و دروغین دانستند. اما تماشاگران با منتقدین مخالف بودند. از آن زمان فیلم مورد توجه واقع شده و به یکی از بهترین فیلم های عاشقانه قرن تبدیل شده است. موفقیت این فیلم باعث شد فیلمسازان دیگری هم به رمان های نیکلاس اسپارکس رو آورند. برخی از آن ها موفق و برخی ناموفق بودند. گرچه هیچکدام به موفقیت “دفترچه خاطرات” نرسیدند. فیلم های موفق دیگری هم بودند که باوجود شباهت به این فیلم از رمان های اسپارکس اقتباس نشده بودند. صادقانه بگوییم برخی از آن ها، مانند “ولنتاین غمگین” از این فیلم بهتر بودند.

با این وجود تصمیم گرفتیم برترین فیلم های مشابه این اثر را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. در نگاه اول – At First Sight – 1999

داستان شیرل جنینگز، یکی از معدود افرادی که پس از سال ها نابینایی به بینایی دست یافت، دردناک است. زمانی که استیو لویت تصمیم گرفت فیلمنامه آن را بنویسد، اروین وینکلر تصمیم گرفت داستانی را کارگردانی کند که می توانست یک فیلم زیبا باشد. گرچه فیلم بد نبود اما می توانست از این بهتر باشد. داستان پر از لحظات دردناک است که در نتیجه نابینایی ایجاد شده اند و حتی بینایی دوباره نیز از بین رفته و غم او بازمی گردد. فیلم به ما می آموزد که به زیبایی درونی بنگریم. وال کیلمر و میرا سوروینو نقش های اصلی را برعهده داشتند و به زیبایی از پس آن برآمدند.

همچنین بخوانید: اگر فیلم من پیش از تو را دوست دارید این 12 فیلم را تماشا کنید


9. تب استقرار – Fever Pitch – 1997

یک داستان عاشقانه فانتزی ورزشی چیزی نیست که بتوان به سادگی توضیح داد و توصیف کرد. هر طرفدار در زندگی خود با غم باخت تیم موردعلاقه اش رو به رو شده است. نیک هورنبی، که از کودکی طرفدار رد ساکس است، در کل زندگی اش حامی بازی بیسبال و باشگاه بوستون بوده است. زمانی که برادران فارل تصمیم گرفتند رمان زندگی نامه ای هورنبی را برای سینما اقتباس کنند، از شخصیت های بن رایتمن و لیندسی میکز استفاده کردند. لحظات جالب فیلم و اجرای درو بریمور و جیمی فالون باعث جذابیت این فیلم شدند.

همچنین بخوانید: اگر فیلم پیاده روی به یادماندنی را دوست دارید این 12 فیلم را تماشا کنید


8. پی نوشت. دوست دارم – P.S. I Love You – 2007

یک روایت جذاب، دیدنی و زیبا درباره اینکه روابط چگونه تغییر می کند، در حالی که عشق ثابت است. یک بیوه جوان متوجه می شود همسر متوفی اش 10 نامه برای او باقی گذاشته است. این نامه ها در این شرایط دشوار به او کمک می کنند. این زن که در ابتدای فیلم در یک اتاق زندانی شده در پایان فیلم می تواند با زندگی آشتی کند و این را مدیون نامه های خود است. در پایان فیلم با احساسات آمیخته با حسرت عاشق همسرش است.

همچنین بخوانید: اگر فیلم خماری (The Hangover) را دوست دارید این فیلم ها را تماشا کنید


7. سوگند – The Vow – 2012

این فیلم داستان عاشقانه غم انگیز کیم و کریکیت کارپنتر را نشان می دهد. پس از اینکه یک تصادف اتومبیل حافظه کریکیت را پاک می کند، همسرش کیم، بازگرداندن او به زندگی را وظیفه خود می داند. این فیلم از مایکل ساکسی، این دو فرد را با عنوان لیئو و پیچ کولینز نشان می دهد و داستان آن ها را به نمایش می گذارد. تماشگران می توانند در این فیلم شرایط پس از سانحه و دشواری های کیم برای کمک به همسرش را نشان دهند. داستان پیج احساسی هم هست و رویارویی او با زندگی فعلی و تلاشش برای ادامه زندگی جسورانه است. چنینگ تتوم و ریچل مک آدامز در نقش این زوج اجرای دیدنی داشته اند. راجر ابرت منتقد این فیلم را یک اثر عاشقانه عالی می داند. تعجبی ندارد که این فیلم در ولنتاین سال 2012 بسیار پرفروش بود و به یکی از پرفروش ترین فیلم های عاشقانه تبدیل شد.

همچنین بخوانید: اگر به فیلم بخت پریشان (The Fault In Our Stars) علاقه دارید این 10 فیلم را تماشا کنید


6. پیاده روی به یاد ماندنی – A Walk to Remember – 2002

پسر بد و دختر خوب. آن دو شدیدا عاشق هم شده و یک مانع (سرطان خون دختر) بر سد راه شان قرار دارد. برخی از عشاق قرار نیست تا ابد با هم باشند، تنها باید در برهه ای از زمان به هم کمک کنند. در پایان یکی تنها مانده و دیگری زنده نیست.

همچنین بخوانید: اگر فیلم جزیره شاتر را دوست دارید این 25 فیلم را تماشا کنید


5. سر به راه باش – Walk the Line – 2005

جانی کش با چهره سرکش و صدای بم یک نابغه است. یک خواننده کانتری بی نظیر که زندگی شخصی اش، مخصوصا رابطه اش با جون کارتر، می تواند الهام بخش یک داستان ترسناک باشد. این فیلم از جیمز منگلد داستان شکوفایی جانی کش و رابطه عاشقانه او با جون کارتر را نشان می دهد. کش در حین اغوای جون او را به الهه خود تبدیل می کند و این مسئله دوسویه است. ازدواج آن ها در الهام گرفتن از هم و عشق خلاصه می شد. صحنه پایانی خاستگاری زیباترین صحنه فیلم است. کش برای زیباتر نمودن این صحنه هرکاری کرد و مسلما هیچکس نمی توانست به این خاستگاری جوان رد بدهد. و چه کسی بهتر است خواکین فینیکس نقش جانی کش را ایفا کند؟ او در نقش یک خواننده درخشان ظاهر شد و اجرای بی نظیری داشت.

همچنین بخوانید: اگر به فیلم های شکافته (Split) و شیشه (Glass) علاقه دارید، این 12 فیلم را از دست ندهید


4. یک بار – Once – 2007

داستانی که در دوبلین رخ داده و یک مرد تعمیرکار، منتظر شکوفایی در عرصه موسیقی است، و یک زن مهاجر، به فروش گل زندگی می کند. آن دو رویایی درخشش در موسیقی را در سر پرورانده و عاشق هم می شوند. داستان آنچنان جادویی است که حتی شخصیت ها نام مشخصی ندارند. گلن هنسرد و مارکتا ایرگلووا در نقش های خود عالی هستند و جان کارنی هم فیلمی ساخته که ایرلند را فراموش نشدنی می کند.

همچنین بخوانید: اگر به فیلم های هری پاتر علاقه دارید این 12 فیلم را از دست ندهید


3. 500 روز سامر – 500 Days of Summer – 2009

داستانی درباره مردی که شدیدا عاشق یک زن شده و زن به عشق واقعی ایمان ندارد. فیلمی که عشق را به چالش می کشد، عشقی که از آغاز تاریخ به ما اعمال شده است. با رویارویی عشق و منطق باید از یکی از آن ها جانبداری کنید، پسر یا دختر. یک داستان با روایت غیرخطی و جلوه هایی از گذشته که نشان می دهد نه می توان کسی را به دوست داشتن وادار کرد و نه به دوست نداشتن.

همچنین بخوانید: اگر فیلم الدبوی (Oldboy) را دوست دارید این 12 فیلم را تماشا کنید


2. بخت پریشان – The Fault in Our Stars – 2014

هزل (شایلن وودلی) دختری است که به سرطان ریه دچار است و دوستش آگوستس (انسل الگورت) نیز به مشکلات استخوانی مبتلاست. آن دو در یک گروه حمایتی باهم آشنا شده و هردویشان به یک کتاب و نویسنده علاقه مندند. هزل برای یافتن پاسخ سوالات خود به آگوستس نزدیک شده و عاشق هم می شون. صحنه ای که هزل برای آگوستس کتاب می خواند و صحنه ای که هزل از مرگ قریب الوقوع آگوستس باخبر می شود، ارزش بارها تماشا کردن را دارند. یک داستان زیبا و غم انگیز.

همچنین بخوانید: اگر به فیلم لالالند علاقه دارید این 12 فیلم را از دست ندهید


1. ولنتاین غمگین – Blue Valentine – 2010

فیلمی با حضور رایان گاسلینگ و میشل ویلیامز درباره زوجی که در ظاهر یک زوج ایده آل هستند و در باطن یک زوج شکست خورده و ناامید. یکی از بهترین فیلم ها درباره ازدواج و زندگی مشترک که حقایق آن را به نمایش می گذارد. اما اگر فیلم را تماشا کنید متوجه می شوید یک فیلم زیباست. رایان گاسلینگ و میشل ویلیامز بهترین نقش آفرینی خود را ارائه می دهند.

همچنین بخوانید: اگر فیلم جان ویک (John Wick) را دوست دارید این 14 فیلم را تماشا کنید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. سلام عباس اقا فیلم دفترچه خاطرات رو دیشب با دوبله فارسی نگاه کردم اره خیلی از کابران سایت های این فیلم را بهترین فیلم معرفی کردند تعریف تمجید زیادی کردند خیلی وقت بود زبان اصلی بود هیچ موسسه ای دوبله نکرده بود شبکه ماهواری اونیکس دوبله کردند واقعا چی دوبله تمیز قشنگی هم کردند ….منم واقعا یکی از بهترین فیلم های عاشقانه تاریخ ثبت میکنم …البته عباسسسسسس اقا من فیلمی دیگه هم دیدم که توی همین سبک هستش بنام طولانی ترین سواری 2015 البته داستان دو جوان هست و داستان دو جوان دیگه که یه پیرده داستان عشقشون را تعریف میکنه برای اون دو جوان دیگه عاشق ….

    اینم با دوبله فارسی هستش اگر ندیدی بینید ارزشش را داره دقیقا مثل دفترچه خاطرات هستش

    پاسخ