معرفی 10 فیلم جذاب و دیدنی شبیه “بخت پریشان” (The Fault In Our Stars)

جان گرین با ساخت فیلم “بخت پریشان” که در سراسر جهان فروش بالایی داشت، زیبایی عشق اول را به نمایش می گذارد. دو نوجوان مبتلا به سرطان، هزل گریس (شیلین وودلی) و آگوستس واترز (انسل الگورت)، به پتر ون هوتن نویسنده، با بازی ویلیان دفو، علاقه داشتند. این علاقه مشترک آن دو را به آمستردام می کشاند تا این نویسنده را ببینند، درحالی که با رفتار دیوانه وارانه و الکلی بودن او سرخورده می شوند. دیدار از خانه آن فرانک هزل را وادار می کند تا عشق خود به آگوستس را اعتراف کند. اما مانند تمام داستان ها، آن ها نیز باید عشق خود را قربانی کنند. آگوتسس اعتراف می کند که سرطان استخوان تمام بدنش را پوشانده است. او به زودی خواهد مرد و این مسئله داستان را دردناک می سازد. از آنجاییکه فیلم توانسته واقعیت زندگی و احساسات عاشقانه آن دو را بهتر از کتاب نشان دهد، اشک تان را درمی آورد. جاش بون توانسته به خوبی داستان کتاب را در یک فیلمنامه منسجم جای دهد، با این حال دردناک بودن رابطه آن دو در کتاب بهتر نمایش داده شده است.

اگر به داستان های دردناک و عاطفی علاقه دارید، باید بدانید هالیوود در ساخت چنین فیلم هایی مهارت دارد. اگر یکی از طرفداران فیلم “بخت پریشان” هستید، در اینجا می خواهیم ده فیلم مشابه را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. نوامبر شیرین – Sweet November – 2001

در این فیلم جادویی سال 2001 کیانو ریوز و شارلیز ترون در کنار هم قرار گرفته اند. نلسون (ریوز) و سارا (ترون) پس از رد شدن سارا در امتحان رانندگی به خاطر دخالت نلسون باهم آشنا می شوند. سارا به نلسون می گوید اگر تنها یک ماه در کنار او باشد زندگی اش را دگرگون می کند. این بار نلسون نوامبر او می شود، همانگونه که در گذشته مردهای زیادی هر ماه سال او را تشکیل داده اند. اما به زودی عشقی میان آن دو شکل می گیرد که هیچ کدام منتظرش نبودند. دقیقا همان لحظه که تصور می کنید این فیلم بهترین داستان عاشقانه ممکن را به نمایش می گذارد، همه چیز تغییر می کند. سارا اعتراف می کند که به سرطان سینه دچار است و از نلسون می خواهد ترکش کند. این فیلم ذهن تان را به خود مشغول کرده و عشقی را به نمایش می گذارد که تن تان را می لرزاند.

همچنین بخوانید: اگر به انیمیشن بالا (UP) علاقه دارید این 10 انیمیشن را از دست ندهید


9. مرا بیاد داشته باش – Remember Me – 2010

اگر از طرفداران فیلم های گرگ و میش هستید و از دیدن مرگ رابرت پاتینسون (ادوارد کولن) در “گرگ ‌ومیش: خسوف” (The Twilight Saga: Eclipse) ناراحت شده اید، پس با دیدن این فیلم لذت خواهید برد. پاتینسون نقش تایلر را ایفا می کند، کارمند دانشگاه نیویورک و امیلی دروین نقش الی، دانشجوی آن دانشگاه. زمانی که نیل پدر الی تایلر را دستگیر می کند، دوست تایلر، ایدن، از او می خواهد تا برای گرفتن انتقام از پدر الی، با او رابطه داشته و سپس رهایش کند. همه چیز مطابق نقشه پیش می رود تا اینکه تایلر و الی عاشق هم می شوند. هردویشان اعتراف کرده و تصمیم می گیرند رابطه شان را درست کنند، اما حوادث پس از 11 سپتامبر همه چیز را تغییر می دهد. اگرچه فیلمنامه و اجرای پاتیسنون با نقدهای منفی مواجه شد، تا جایی که پاتینسون به عنوان بدترین بازیگر مرد تمشک طلایی نامزد شد، اما خودتان این فیلم را تماشا کرده و قضاوت کنید.

همچنین بخوانید: اگر فیلم جزیره شاتر را دوست دارید این 25 فیلم را تماشا کنید


8. پی‌نوشت دوستت دارم – P.S I Love You – 2007

سیسیلیا اهرین خود را به عنوان یکی از بهترین نویسندگان مدرن اثبات کرده و بخشی از محبوبیت او به دلیل نوشتن داستان این اثر است. با این حال فیلم نگاه متفاوتی را می طلبد. اهرین ایرلندی است و کتاب هم کاملا ایرلندی، با این حال فیلم آمریکایی است. هالی، با بازی هیلاری سوانک، پس از مرگ غم انگیز همسرش گری، با بازی جرارد باتلر، باید با این شرایط کنار بیاید. نامه هایی که همسرش در روزهای نزدیک به مرگ برای او نوشته کمکش می کند. این فیلم روزهایی از زندگی را نشان می دهد که همه چیز به هم ریخته و باید با شرایط کنار بیایید. با تماشای این فیلم مدت ها طول می کشد تا به زندگی عادی بازگردید.

همچنین بخوانید: اگر به فیلم های شکافته (Split) و شیشه (Glass) علاقه دارید، این 12 فیلم را از دست ندهید


7. کفاره – Atonement – 2007

فیلم داستان های عاشقانه زیبایی را نشان می دهد که در هراس جنگ جهانی دوم نابود شدند. تمایلات ذهن انسانی، تصمیمات عجولانه و تاثیر آن ها بر حوادث زندگی، درون مایه این فیلم را تشکیل می دهند. سیسیلیا (کیرا نایتلی) و پسر باغبان خانه شان روبی (جیمز مک آووی) به طور مخفیانه یکدیگر را دوست دارند. یک روز روبی یک نامه عاشقانه حاوی مضامین جنسی و طنزآلود را از طریق بریانی به سیسیلیا می فرستد. بریانی که هنوز خردسال است با تاثیر از این نامه روبی را به تجاوز لولا، دختر عمویش، متهم می کند و روبی زندانی می شود. پس از چهار سال از زندان آزاد شده و به جنگ می رود. درحالی که به امید دیدن سیسیلیا در دانکرک می ماند. با این حال این دو عاشق هرگز یکدیگر را ندیده و بریانی با عذاب وجدان زندگی می کند. اگر فیلم راضی تان نکرده باید رمان را مطالعه کنید که ایان مک ایوان آن را نوشته و نامزد جایزه بوکر سال 2001 شد. فیلم هم نامزد بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه اقتباسی اسکار 2008 شد. “کفاره” یک شاهکار است که باعث می شود نسبت به دشواری های زندگی خشمگین و دلزده شوید.

همچنین بخوانید: اگر به فیلم های هری پاتر علاقه دارید این 12 فیلم را از دست ندهید


6. پیاده روی به یاد ماندنی – A Walk to Remember – 2002

یک پسر بد یک دختر خوب را دیده، عاشق هم شده و پسر به خاطر دختر خودش را عوض می کند. مطمئنا داستان چیز تازه ای ندارد. و اینجاست که نبوغ نیکلاس اسپارکس اثبات می شود. او با این مضمون کلیشه یک داستان زیبا خلق می کند که جنبه دیگر پسر بد داستان به نمایش درمی آید. لندن (شین وست) و جیمی (مندی مور) دو فرد متفاوت هستند که لندن محبوب هرگز به جیمی علاقه نشان نمی دهد. با این حال زمانی که به عنوان تنبیه در نمایش مدرسه شرکت می کند با جنبه ای از جیمی آشنا می شود که هرگز نمی شناخته. به زودی آن دو عاشق هم می شوند. زمانی که لندن متوجه می شود جیمی به سرطان خون مرحله چهار دچار است دنیایش از هم می پاشد، و تلاش می کند آخرین آرزوی او را براورده کند. فیلم شما را تحت تاثیر قرار داده و دوست دارید بازهم آن را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: اگر به سه گانه ارباب حلقه ها علاقه دارید این 12 فیلم را از دست ندهید


5. پل‌های مدیسون کانتی – The Bridges of Madison County – 1995

یکی از برترین فیلم های تاریخ سینما و مدرکی بر بازی زیبای مریل استریپ و کلینت ایستوود در کنار هم. ایستوود کارگردانی این فیلم را برعهده داشته و داستان از رمانی به همین نام نوشته رابرت جیمز والر اقتباس شده است. داستان درباره رابطه چهار روزه یک زن خانه دار به نام فرانچسکا (استریپ) با یک عکاس شبکه نشنال جئوگرافیک به نام کینکید (ایستوود) است، آن هم زمانی که همسر و دو فرزند نوجوانش به ایلینویز رفته اند. فرانچسکا یک همسر و مادر مهربان و وفادار است، اما وظایف دشوار باعث شده خودش را فراموش کند و این رابطه به او کمک می کند تا خودش را پیدا کند. ساده ترین راه این است که از دشواری ها و پیچیدگی های زندگی به نزد کینکید فرار کند، اما او این کار را نمی کند. همین تصمیم است که تاثیر احساسی و روانی پایان را ایجاد می کند. داستان پیچیدگی های ذهن انسان را به نمایش گذاشته و نشان می دهد که همه چیزهای بد الزاما بد نیستند. استریپ برای این فیلم نامزد جایزه اسکار و گلدن گلوب بهترین بازیگر زن سال 1995 شد.

همچنین بخوانید: اگر فیلم الدبوی (Oldboy) را دوست دارید این 12 فیلم را تماشا کنید


4. داستان عاشقانه – Love Story – 1970

عشق هم مانند زندگی هرگز آسان نیست و صبر و استقامت شما در برابر موانع را آزمایش می کند. اما بازهم مانند زندگی، هرچقدر هم که در عشق تلاش کنید، بازهم گاهی اوقات سرنوشت کار خود را کرده و شما را تنها و با قلبی شکسته رها می کند. به همین دلیل است که عشق بخش مهمی از زندگی ما را تشکیل داده و به خاطر عشق زندگی می کنیم. شور، جنون و قدرت عشق میان الیور و جنیفر، در این داستان پرفروش از اریک سگل، همین موضوع را نشان می دهد. هرکس که کتاب را خوانده با داستان عاشقانه و سوزناک فیلم آشناست. گرچه اغلب فیلم های اقتباسی شکست می خورند اما این فیلم سال 1970 برخلاف انتظارات عمل کرد. آرتور هیلر، کارگردان این فیلم، در شخصیت پردازی الیور و جنی، با بازی رایان اونیل و الی مک گرو، بسیار موفق عمل کرد. بنابراین نه تنها شخصیت های داستان زنده می شوند، بلکه کل داستان را می توانید در مقابل چشم های خود تصور کنید.

همچنین بخوانید: اگر به فیلم لالالند علاقه دارید این 12 فیلم را از دست ندهید


3. کتاب خوان – The Reader – 2008

یک داستان عاشقانه جنگی دیگر که اشک تان را درمی آورد. فیلم براساس رمانی به همین نام نوشته برنهارد شلینک ساخته شده و داستان مایکل، دانش آموز 15 ساله رشته حقوق در برلین با یک زن 36 ساله به نام هانا، که در قطار کار می کند، را نشان می دهد. یک روز مایکل متوجه می شود که هانا غیب شده. تا اینکه هشت سال بعد او را در محاکمه نظامی نازی می بیند. هانا یکی از کارکنان اردوگاه های مرگ بوده و گزارش تقلبی که به حبس ابد او منجر می شود را قبول می کند، اما مایکل به زودی متوجه می شود که هانا سواد ندارد. اما با ارسال نوار به زندان به او سواد خواندن و نوشتن می آموزد. هانا با سواد خود خاطرات یکی از بازماندگان هولوکاست را خوانده و از عذاب وجدان خودکشی می کند. داستان شما را تحت تاثیر قرار داده و به فکر فرو می برد. این فیلم با واکنش مثبت منتقدین مواجه شد و کیت وینسلت جایزه اسکار بهترین بازیگر زن سال 2008 را دریافت کرد. دیوید کراس نقش مایکل 15 ساله و رالف فاینز نقش نسخه مسن تر او را ایفا کرد.

همچنین بخوانید: اگر به فیلم های اره (Saw) علاقه دارید این 12 فیلم را از دست ندهید


2. روح – Ghost – 1990

اگر طرفدار فیلم “بخت پریشان” باشید، می دانید از دست دادن کسی که دوستش دارید چقدر مشکل است. این فیلم داستان مشابهی را با روایت تریلر در اختیارتان قرار می دهد. سام، با بازی پاتریک سوویزی و مالی، با بازی دمی مور، باهم رابطه دارند. کارل، همکار سام، پس از شک کردن به پول های سام، از او سرقت می کند. در این سرقت سام تیر خورده و می میرد. اما روح او در این دنیا مانده و با کمک یک روان پریش از دوست دخترش مالی محافظت می کند، تا از چنگ کارل در امان باشد. فیلم بسیار زیبا بوده و صحنه آخر که سام مجبور است مالی را تنها بگذارد سوزناک است. این فیلم نشان می دهد داستان های عاشقانه پایان ناپذیرند و جاودانه می شوند. این فیلم جایزه بهترین فیلمنامه اسکار سال 1990 را از آن خود نمود.

همچنین بخوانید: اگر فیلم تلقین (Inception) را دوست دارید این 30 فیلم را تماشا کنید


1. کوهستان بروک بک – Brokeback Mountain – 2005

هیث لجر و جیک جیلنهال در این فیلم در کنار هم قرار گرفته و یک اثر جاودانه را خلق کردند. گرچه روایت این فیلم می توانست به یک داستان عشق دختر و پسر تبدیل شود، اما عشق فراتر از جنسیت را به نمایش می گذارد. این فیلم که براساس داستان کوتاهی از آنی پرولکس ساخته شد، سال 1963 را نشان می دهد. انیس (لجر) و جک (جیلنهال) طی چوپانی یک گله در تابستان از لحاظ جنسی به هم جذب می شوند. گرچه هردو با نامزدهایشان ازدواج کرده و صاحب فرزند می شوند اما عشق آن دو به هم از بین نمی رود. سال ها بعد که همدیگر را میبینند جک به انیس پیشنهاد می کند که باهم زندگی کنند اما انیس نمی پذیرد. در پایان داستان جک براثر انفجار لاستیک از دنیا رفته و انیس متوجه می شود آخرین وصیت جک این بود که خاکسترش در کوهستان بروک بک، جایی که هردو باهم به ماهیگیری می رفتند، منتقل شود. این فیلم سه جایزه اسکار سال 2005 را دریافت کرد، که یکی از آن ها بهترین کارگردانی بود. اگر می خواهید یکی از زیباترین داستان های عاشقانه هالیوود را تماشا کنید، از این فیلم دیدن کنید.

همچنین بخوانید: 12 فیلم شبیه مالنا (Malèna) که نباید از دست بدهید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (2)

بستن فرم

 1. روژین

  اسفند 8, 1398

  به نظرم فیلم five feet apart ( پنج قدم فاصله ) خیلی شبیه این فیلمه و جاش تو این لیست خالیه

  پاسخ

  • Dvrpnh در پاسخ به روژین

   اسفند 8, 1398

   بله درسته چون این لیست سال ۹۷ نوشته شده و همینطور جای خیلی از فیلما خالیه

   پاسخ