بهترین فیلم های کیت بکینسل بازیگر زیبای هالیوودی

کیت بکینسل یکی از مهم ترین چهره های صنعت سینماست و گرچه خود را به عنوان یکی از ستارگان مطرح هالیوود معرفی کرده اما هنوز بسیاری از توانایی های او نادیده گرفته شده است. دلیلش می تواند این باشد که اغلب شخصیت های ایفا شده توسط او پس از فیلم های “دنیای مردگان” نتوانسته اند مهارت و استعداد او را به نمایش بگذارند. با این حال او در فیلم های ژانرهای مختلف، از کمدی تا رمانتیک و اکشن، حضور یافته است. استعداد او بی نظیر و جذابیتش غیرقابل انکار است. بنابراین در اینجا می خواهیم به 12 فیلم برتر او نگاهی بیندازیم. با پروشات همراه باشید.


12. سری فیلم های دنیای مردگان – Underworld Series – 2003-2016

یکی از برترین سری فیلم های اکشن ساخته شده که با وجود روایت های سطحی و شخصیت پردازی ضعیف و تنها به دلیل اجرای درخشان بکینسل مورد توجه قرار گرفت. اجرای او در نقش سلن بهترین جنبه این سری فیلم ها بوده و این چندگانه ضعیف و سطحی را به یک چندگانه درخشان و سرگرم کننده تبدیل کرده است. گرچه این فیلم بیشتر جذابیت او را به نمایش می گذارد نه مهارت اجرای او را، با این حال او را به شهرت رساند و باعث شد به ستاره آثار اکشن تبدیل شود.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های جیک جیلنهال که نباید از دست بدهید


11. حال همه خوب است –  Everybody’s Fine – 2009

یک ملودرام با حضور بکینسل در نقش دختر رابرت دنیرو که گرچه سبک فیلم احساسی و ساده است اما رگه های امیدوارانه و خوشبینانه آن فیلم را به یک تجربه رضایت بخش تبدیل می کند که با وجود اجراهای زیبا تکمیل می شود. بکینسل در کنار دنیرو درخشیده و اجرای جسورانه و تاثیرگذار او شخصیتش را با وجود شخصیت پردازی ضعیف، حقیقی جلوه می دهد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های جنیفر آنیستون که نباید از دست بدهید


10. تیمارستان استون‌هیرست – Stonehearst Asylum – 2014

برد اندرسون خوب می داند که چگونه با عناصر رازآلود و تریلر یک درام جذاب بسازد. فیلم هایی مانند “ترنزیبرین” (Transsiberian) و “ماشین چی” (The Machinist) نشان دهنده توانایی های فیلمسازی او هستند. این فیلم بهترین اثر او نیست و برای بهتر شدن تلاش نمی کند اما یک فیلم جالب است و اندرسون جذابیت آن را نیز افزایش می دهد. اجرای بکینسل جذاب، دیدنی و پرانرژی است و در نتیجه فیلم را به یک اثر جذابتر و سرگرم کننده تر تبدیل می کند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های مونیکا بلوچی، بازیگر شناخته شده سینمای هالیوود


9. محمولهٔ قاچاق – Contraband – 2012

در این زمان بکینسل در ژانر اکشن تثبیت شده بود. با وجود فیلم هایی چون “ون هسلینگ” (Van Helsing) و “دنیای مردگان”  کارنامه خوبی برای او ایجاد کرده و او را به یکی از مهیج ترین ستاره های هالیوودی تبدیل کرده بود. او در این فیلم نقش همسر مارک والبرگ را ایفا می کند. گرچه اجرای والبرگ در این فیلم موفقیت آمیز است اما اجرای بکینسل توانست اجرای پرانرژی والبرگ را در سایه قرار دهد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های کیرا نایتلی که قدرت بازیگری او را نشان میدهند


8. یادآوری کامل – Total Recall – 2012

گرچه این اثر به عنوان یک بازسازی ضعیف است اما نقاط دیدنی دارد. مضامین فیلم به خوبی منتقل نشده و شخصیت ها ضعیف هستند اما به طور کلی تجربه جالبی پدید آمده است. بکینسل نقش همسر کواید را برعهده دارد و گرچه فضای کافی برای نشان دادن مهارت بازیگری خود ندارد اما توانسته درخشش خود را نشان دهد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های جیم کری، ستاره سرشناس ژانر کمدی هالیوود


7. سرندپیتی –  Serendipity – 2001

یک درام رمانتیک زیبا درباره زوجی که یکدیگر را دیده و عاشق هم می شوند و اکنون پس از سال ها دور از هم بودن شانس قرار گرفتن در کنار هم را به دست آورده اند. جان کیوسک و بکینسل با وجود نقص های روایت اجرای درخشانی دارند. بکینسل در نقش اصلی درخشیده و فیلم ارزش بارها تماشا کردن را دارد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های ماریون کوتیار، ستاره زیبای سینمای هالیوود


6. آخرین روزهای دیسکو – The Last Days of Disco – 1998

درام کمدی نادیده گرفته شده از وایت استیلمن درباره گروهی از دوستان که دائما دیدار داشته و در یک دیسکو دور هم جمع می شوند. بکینسل یکی از نقش های اصلی را برعهده داشته و متاسفانه اجرایش نادیده گرفته شده است. یک اجرای زیبا که جذابیت، رهایی احساسی و هیجان را به نمایش می گذارد. شاید هیچکس نمی توانست اجرای او را داشته باشد. یکی از نادیده گرفته شده ترین اجراها و فیلم های دهه 90.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های آنتونی هاپکینز که قدرت بازیگری او را نشان می دهند


5. لورل کنیون – Laurel Canyon – 2002

بکینسل با نقش آفرینی در کنار فرانسس مک دورمند و کریستین بیل ثابت می کند که یک بازیگر تواناست. داستان درباره زوجی است که به خانه مادر شوهر می روند و او دور از آنهاست اما سبک زندگی و رفتار مختلف شان مشکلاتی را پدید می آورد. بکینسل هرگز در سایه بیل و نبوغ مک دورمند قرار نگرفته و با اجرای زیبای خود یک اثر دیدنی پدید می آورد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های مورگان فریمن، ستاره دوست داشتنی سینما


4. فرشتگان برفی – Snow Angels – 2007

یک فیلم درام درباره رابطه یک زن متاهل با یک مرد و خیانت به همسرش. با ورود یک دختر به زندگی آن مرد رابطه این زن و او به هم می خورد. این فیلم دیوید گوردن گرین با روایت زیبای خود از فیلم های رمانتیک کلیشه فاصله گرفته و به یک تجربه جذاب بدل می شود. اجرای بکینسل در نقش آنی مرچاند یکی از نقاط اصلی اثر بوده و باعث درخشش فیلم شده است.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های پل نیومن که هر سینما دوستی باید ببیند


3. هوانورد – The Aviator – 2004

یکی از بهترین آثار مارتین اسکورسیزی در قرن 21 که مانند اغلب آثار او از بازیگران درخشان بهره برده است. بدون شک لئوناردو دی کاپریو و کیت بکینسل بهترین اجراهای این فیلم را ارائه داده اند اما اجرای بکینسل در نقش اوا گاردنر اغلب نادیده گرفته شده است. او پختگی خاصی را به نقش می آورد که گرچه ساده به نظر می رسد اما کار دشواری است. او جسور، جذاب، زیبا، اغواکننده و آسیب پذیر است. او در کنار دی کاپریو می درخشد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های جود لاو که ارزش دیدن دارند


2. تنها حقیقت – Nothing But the Truth – 2008

یک فیلم زیبای دیگر و یک اجرای دیدنی تر. در این فیلم از راد لوری بکینسل نقش ریچل آرمسترانگ را ایفا می کند و یکی از قدرتمندترین اجراهای دهه اخیر را به نمایش می گذارد. او نقش روزنامه نگاری را ایفا می کند که حاضر نیست منبع اخبار مربوط به عملیات سیا را فاش کند. یک اجرای زیبا و احساسی که درد، رنج و ترس های شخصیت را به خوبی نشان داده و با حقیقی نمودن شخصیت باعث می شود با آن ارتباط برقرار کنید.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های کری گرانت که دوستداران سینمای کلاسیک نباید از دست بدهند


1. عشق و دوستی – Love & Friendship – 2016

بهترین فیلم و بهترین اجرای او تا به امروز. داستانی که در قرن 18 رخ داده و درباره زنی است که با ترفندهای مختلف می خواهد برای خود و دخترش همسر مناسب پیدا کند. یک درام زیبا که عناصر طنز، عاشقانه و درام را آمیخته و اجرای بکینسل آن را دیدنی تر کرده است. او جذابیت، طنز، انعطاف پذیری و سبک خاصی را به شخصیت بخشیده که تمام زوایای بانو سوزان ورنون را به معرض نمایش می گذارد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های زک افران که باید ببینید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم