نمایش فیلم‌های منتخب ژاپنی در ایران

سفارت ژاپن در نظر دارد تا با همکاری بنیاد ژاپن و بنیاد سینمایی فارابی تعدادی از فیلم‌های سینمایی و انیمه‌های منتخب ژاپنی را از تاریخ ۹ الی ۱۰ اسفند ماه به نمایش بگذارند. طی این برنامه چهار فیلم به نمایش گذاشته خواهد شد.

فیلم‌هایی که پخش خواهند شد عبارتند از:

۱- Rudolf the Black Cat (رادولف گربه سیاه)

رادولف نام گربه‌ای است که برای همراهی کردن صاحبش، کودکی به اسم ری که به ملاقات با مادربزرگش رفته، خانه را ترک میکند. بعد از یک سری اتفاقات ناخوشایند رادولف توسط یک کامیون به توکیو حمل میشود و در آنجا با گوتالوت رئیس گربه‌ها آشنا میشود. انیمیشن داستان بازگشت رادولف به خانه به کمک گوتالوت را بازگو میکند.


۲- Samurai Cat (گربه سامورایی)

سامورایی به نام کیوتارو مادارامه، توسط یک گروه استخدام میشود تا گربه گروه مخالف را از بین ببرد. وقتی که کیوتارو با گربه مواجه میشود او را گربه‌ای دوست داشتنی میبیند. برخورد سامورایی با گربه باعث میشود در زندگی او تغییراتی ایجاد شود.


۳- Your Name (نام تو)

داستان عشق و معجزه در مورد میتسوها و تاکی است. میتسوها دختری دبیرستانی است که در منطقه ای روستایی در اعماق کوهستان زندگی میکند. پدر او شهردار است و اغلب در خانه نیست، او در کنار خواهر کوچک دبستانی و مادربزرگش زندگی میکند. میتسوها شخصیت صادقی دارد اما از رسومات خانواده ش در معبد شینتو خوش نمی‌آید. همچنین از شرکت پدرش در انتخابات نیز ناراحت است. او از زندگی در روستا گلایه دارد و آرزو دارد که در توکیو زندگی کند. تاکی پسری دبیرستانی است که در توکیو زندگی میکند. او وقتش را با دوستانش و کار نیمه وقت در رستوران ایتالیایی میگذراند و به معماری و هنر علاقه مند است. یک روز میتسوها آرزو میکند که مرد جوانی بود و تاکی آرزو میکند که دانش آموز دبیرستانی دختری در کوه‌ها بود.


۴- Pop in Q

۵ دختر راهنمایی که مشغول گذراندن زندگی روزمره‌ خود هستند. طی یک اتفاق همدیگر را در یک دنیای فانتزی ملاقات می‌کنند. در آنجا آنها در مورد مشکل بزرگی که آن دنیا با آن مواجه شده است آشنا می‌شوند. حالا باید این ۵ نفر با همدیگر همکاری کنند تا این دنیا را نجات دهند.

این انیمه به مناسبت شصتمین سالگرد انیمیشن Toei ساخته شده است.


برای اطلاع بیشتر از نحوه‌ی شرکت در این برنامه‌ها  به این لینک مراجعه فرمایید.

 

دیدگاه‌ها

بستن فرم