10 فیلم برتری که داستان آن ها فقط در 1 روز اتفاق می افتد

معمولا در فیلم های مختلف داستانی به نمایش درمی آید که روزها، هفته ها یا سال ها را در عرض دو ساعت نشان می دهد. اما معدود فیلم هایی هستند که تنها یک روز را نشان می دهند. در اغلب موارد اینطور به نظر می رسد که فیلم واقعی نیست. ساخت چنین فیلمی دشوار است، با این حال در اینجا می خواهیم فیلم های موفقی را به شما معرفی کنیم که تنها یک روز را نشان می دهند. با پروشات همراه باشید.


10. دیوارنویسی آمریکایی – American Graffiti – 1973

زیبایی این فیلم در این است که شخصیت های فیلم شبیه مردمی که می شناسیم هستند، خودمان به جای آن ها بوده ایم و می توانیم به غم و معصومیت موجود در این فیلم پی ببریم. یک فیلم با اجرای زیبای بازیگر جوان، نویسندگی و کارگردانی موفق و افشای حقایق هشداردهنده. و موسیقی متن زیبای بادی هالی، Beach Boys و غیره، شما را بر صندلی میخکوب می کند. همه کسانی که در شهرهای کوچک بزرگ شده و در خیابان بازی کرده اند می توانند با این فیلم ارتباط برقرار کنند.

همچنین بخوانید: معرفی 20 فیلم ترسناک مورد انتظار که در آینده نزدیک اکران خواهند شد


9. کپی برابر اصل – Certified Copy – 2010

یکی از جالب ترین و بدیع ترین فیلم های قرن که تنها چند ساعت را نشان داده و ایده زیبایی دارد. در حقیقت ما برده تمایل هایمان هستیم و تلاش می کنیم فرد دیگری شویم. بنابراین در اطراف مان هاله ای از حقیقت ایجاد می کنیم که اصلا وجود ندارد. اما آیا این به معنای حقیقی نبودن آن است؟ یا اینکه کپی برابر اصل فردی هستیم که می خواهیم باشیم.

همچنین بخوانید: به مناسبت آغاز سال نو میلادی: معرفی 20 فیلم زیبا درباره کریسمس


8. روز گراندهاگ – Groundhog Day – 1993

یک اثر سرگرم کننده، یک کمدی فانتزی، درباره زندگی هواشناس تلویزیون که عزیمتش به پنسیلوانیا، هر روز و هر روز تکرار می شود. فیلم به مفاهیمی چون خودشیفتگی، اولویت ها، خوبینی، هدف زندگی و عشق، می پردازد. این فیلم را می توان سفری از ناآگاهی به آگاهی دانست. این فیلم آنقدر تاثیرگذار بوده که روز گراندهاگ به فرهنگ انگلیسی وارد شده و یک شرایط دشوار را نشان می دهد.

همچنین بخوانید: معرفی 20 فیلم برتر سینما که ذهن بیننده را به چالش می کشند


7. سگ های انباری – Reservoir Dogs – 1992

یک تریلر جنایی و ساختارشکنانه که دلیل تبدیل شدن کوئنتین تارانتینو به یک کارگردان را نشان می دهد. داستان فیلم که الهام بخش فیلم های دیگری بود، به حوادث پس از یک اتفاق می پردازد. هاروی کایتل، مایکل مدسین و استیو بوشمی، از ستارگان این فیلم بوده و یکی از بهترین فیلم های مستقل را تولید کرده اند. روایت غیرخطی و مفاهیم خشونت آمیز، جنایی و فرهنگ عامیانه، از ویژگی های آن هستند. این اثر به یک اثر کلاسیک تبدیل شده و در زمان اکران نیز موفق بود.

همچنین بخوانید: 20 فیلم کارآگاهی و رمزآلود برتر در تاریخ سینما


6. بعد از ظهر سگی – Dog Day Afternoon – 1975

آل پاچینو در نقش سانی، یک همجنسگرای متاهل که تصمیم می گیرد از یک بانک سرقت کند تا هزینه عمل تغییر جنسیت معشوقه اش را پرداخت نماید، می درخشد. این کمدی سیاه با یکی از بهترین اجراهای او بهترین اثر کارنامه اوست. جان کازال هم نقش یک روانی غمگین را ایفا می کند که در سرقت با او همکاری داشته و هیچ چیز برای آن دو درست پیش نمی رود. پول از دست شان رفته و پای پلیس هم باز شده. سانی می داند که سال به کشتن گروگان ها فکر می کند و از پلیس درخواست هواپیما می کند تا به ویومینگ بروند. او می داند که به دردسر افتاده است. سیدنی لومت کارگردانی فیلم را برعهده داشته و با جزئیات و سبک خود به این بازیگران اجازه هنرنمایی می دهد.

همچنین بخوانید: 20 فیلم برتر ژانر آدم ربایی در تاریخ سینما که باید ببینید


5. مگنولیا – Magnolia – 1999

یک فیلم زیبا از پل توماس اندرسون درباره زندگی چندین کالیفرنیایی که با وجود شرایط سخت می خواهند از زندگی خود نهایت استفاده را ببرند. زندگی آن ها در یک روز و از طریق ارل پاتریج (جیسون روباردز)، یک پیرمرد درحال مرگ، که یک تهیه کننده تلویزیونی است، به هم مرتبط می شود. آن ها ممکن است اعضای یک خانواده باشند، ممکن است در قلمروی تلویزیونی پاتریج برای او کار کنند، در هر صورت همه به او مرتبط اند. داستان آن ها به شیوه خاصی روایت شده است. این فیلم به دل تاریکی رفته و بازمی گردد، جایی که آرزوی هر فیلم است.

همچنین بخوانید: 20 فیلم برتر ژانر آدم ربایی در تاریخ سینما که باید ببینید


4. پیش از غروب آفتاب – Before Sunset – 2003

شیوه ساخت این فیلم باعث می شود که تصور کنید شاهد یک فیلم حقیقی هستید. یک اثر احساسی و تفکربرانگیز که فرصت های از دست رفته زندگی را نشان می دهد. جالب اینجاست که این فیلم با وجود رمانتیک بودن، جالب بودن و تاثیرگذار بودن، درباره ماست: جستجوها و مشکلات مان، کارهایی که در زندگی به آن دست زدیم، انتخاب هایمان، راه های رفته و درست و غلط بودن کارهایمان. یک اثر شاهکار که مانند یک آینه حقیقت وجودمان را نشان می دهد.

همچنین بخوانید: 20 فیلم پیچیده و تاثیرگذار برتر در تاریخ سینما


3. دکتر استرنجلاو – Dr. Strangelove – 1964

در سال 1964 جنگ سرد جدی ترین موضوع صحبت بود. مسلما کوبریک چنین موضوعی را انتخاب کرده و یکی از بهترین فیلم های ممکن را ساخته است. داستان تخیلی حوادث فجیعی که درصورت حمله هسته ای به شوروی به دستور ژنرال نیروی هوایی آمریکا، رخ می دهد. شاید موضوع مسخره به نظر برسد اما جزئیات آن آنقدر کامل است که تمام این اتفاقات می تواند حقیقی باشد. این فیلم به کوبریک فرصت داد تا یک بار دیگر با پتر سلرز همکاری کرده و سلرز هم که در سه نقش ظاهر شده توانسته با اجرای خاص، طنز و هراس برانگیز خود، خود را جاودانه سازد.

همچنین بخوانید: 20 فیلمی که حتما باید در نمایشگرهای بزرگ تماشا کنید


2. راشومون – Rashomon – 1950

یک اثر سینمایی شاهکار از آکیرا کوروساوا که جنبه های تاریک زهن انسان را نشان می دهد. این فیلم جنبه ها و روایت های مختلفی از صحنه تجاوز یک زن و قتل همسرش را را نشان می دهد. این فیلم که اکنون یکی از بهترین آثار سینمایی است، کوروساوا را در سطح جهان به شهرت رساند. بسیاری از سینماگران این فیلم را جلوه تمثیلی عینیت گرایی صداقت و پوچ گرایی دیدگاه کمال گرایی نسبت به زندگی می دانند.

همچنین بخوانید: 10 فیلمی که زندگی و نگرش شما را تغییر خواهند داد! 10 فیلم برای لذت بردن از سینما


1. 4 ماه، 3 هفته، 2 روز –  Months, 3 Weeks, 2 Days – 2007

داستانی در رژیم کمونیستی چائوشسکو در سال 1987 رومانی (زمانی که سقط جنین جرم بود) که دو دوست می خواهند برنامه یک سقط جنین را ترتیب دهند. یک اثر تاثیرگذار و تفکربرانگیز که تجربه انتظار برای سقط جنین یک عزیز و سلامت او را در شما بیدار می کند.

همچنین بخوانید: معرفی 10 فیلم زیبا با موضوع پایان جهان که باید ببینید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم