12 فیلم برتر تام هنکس که باید تماشا کنید

تام هنکس به شکل های مختلف در عرصه سینما خدمت کرده است. او بیش از سه دهه در عرصه سینما و تئاتر فعالیت داشته و در اسکار به اوج رسیده است. او نه تنها یک بازیگر خبره بلکه یک ستاره بی رقیب است. همچنین از لحاظ فروش در گیشه جز پنج بازیگر مرد برتر است.

او یکی از ستارگانی بود که از تلویزیون کارش را آغاز کرد و اولین حضور او در کمدی ران هاوارد به نام “اسپلش” (Splash – 1984) بود و به نظر می رسید به عنوان یک ستاره کمدی آینده درخشانی دارد. تام هنکس به خاطر بازی در فیلم “بزرگ” (Big – 1988) نامزد اسکار شد و جایگاه خود را تثبیت کرد. اما با حضور در فیلم “شاه بیت” (Punchline – 1988) باعث شد منتقدین دقیق تر او را زیر ذره بین قرار داده و ناگهان تام هنکس به چیزی بیشتر از یک ستاره کمدی تبدیل شد. پس از آن تام هنکس دیگر به عقب بازنگشت. یکی پس از دیگری اجراهای زیباتر نشان داد و به بهترین بازیگر آمریکا تبدیل شد. به همین دلیل در اینجا برترین فیلم های کارنامه تام هنکس را به شما معرفی می کنیم. شما میتوانید بیوگرافی او را نیز در مقاله بیوگرافی تام هنکس مطالعه کنید. با پروشات همراه باشید.


12. بی خوابی در سیاتل – SLEEPLESS IN SEATTLE – 1993

مدرکی بر توانایی تام هنکس برای بازی در کمدی رمانتیک. او نقش یک پدر مسئول و رمانتیک را ایفا می کند که گرچه شاید مسخره به نظر می رسد اما به کمک بازی هنکس زیبا شده است.

همچنین بخوانید: 12 فیلم برتر تاریخ سینما با موضوع کوری (نابینایی)


11. پل جاسوس ها – BRIDGE OF SPIES – 2015

شاید تام هنکس همیشه در نقش های ساده درخشیده باشد اما در نقش های پررنگ هم تواناست. گرچه در این فیلم مارک رایلنس خوش درخشیده اما این تام هنکس است که در ذهن و روح مخاطب می نشیند.

همچنین بخوانید: 8 فیلم برتر ایمی آدامز که باید تماشا کنید


10. آپولو سیزده – APOLLO 13 – 1995

جیم لوول یک فضانورد شجاع است که می خواهد بر ماه قدم بگذارد اما سپس تصمیم می گیرد به خانه برگردد. هنکس در فیلم ران هاوارد نقش او را ایفا می کند.

همچنین بخوانید: 12 فیلم برتر تاریخ سینما با موضوع سونامی (Tsunami)


9. پایانه – THE TERMINAL – 1994

هنکس در این فیلم با تقلید یک لهجه و اجرای فیزیکی چاپلین مانند، یک بازی درخشان را ارائه می دهد؛ ولی متاسفانه این فیلم زیبا در گیشه موفق نبود. این فیلم یکی از دست کم گرفته شده ترین آثار هنکس است.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر تاریخ سینما با محوریت جنگ ویتنام


8. بزرگ – BIG – 1988

هنکس با بازی در نقش یک پسر دوازده ساله که به یک مرد تبدیل شده و می خواهد به کودکی بازگردد، معصومیت این کودک را نشان می دهد. چهره او در هنگام خروج از آسانسور پس از اولین رابطه جنسی اش دیدنی است.

همچنین بخوانید: نگاهی به بهترین فیلم های مارک والبرگ (بازیگر)


7. جاده ای به سوی تباهی – ROAD TO PERDITION – 2002

یکی از زیباترین نقش های او به عنوان یک قاتل، مزدور خلافکاران ایرلندی در دوران رکود، که با چشم های زیرک و چهره سرد و بی روح، بی نظیر شده است. یک فیلم شاهکار که هنکس یکی از بهترین اجراهایش را ارائه می دهد.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین فیلم های راسل کرو


6. کاپیتان فیلیپس – CAPTAIN PHILLIPS – 2013

هنکس در این فیلم بازی زیبایی دارد اما صحنه پایانی در بخش پزشکی که شوک بزرگی به او وارد شده و ذهن و روح او تحت تاثیر قرار گرفته آنقدر تاثیرگذار است که به وحشت می افتید. عجیب است که با این نقش زیبا در اسکار نامزد نشد.

همچنین بخوانید: لیست برترین فیلم های اکشن تاریخ سینما با محوریت شخصیت زن


5. سالی – SULLY – 2016

تام هنکس در نقش سالی دیدنی است، مردی که کارش را به خوبی انجام داده و البته خود را یک قهرمان نمی بیند. او در نقش یک مرد دارای مشکل درخشیده و می تواند یک فرد متفاوت را نشان دهد که با کابوس ها و ترس ها تسخیر شده است. یک اثر دیدنی.

همچنین بخوانید: برترین فیلم های عاشقانه تاریخ سینما با موضوع عشق یک طرفه


4. نجات سرباز رایان – SAVING PRIVATE RYAN – 1998

گفته می شود تام هنکس در این فیلم از اسپیلبرگ خواست تا دیالوگ را کنار گذاشته و به او اجازه دهد احساسش را بیان کند. در صحنه ای که پس از مرگ کودک می گرید به خوبی چهره جنگ را نشان می دهد. او در این فیلم درخشیده و انسانیت در جنگ و جنون مبارزه را نشان می دهد.

همچنین بخوانید: نگاهی به 15 فیلم برتر جان فورد، یک وسترن ساز تمام عیار


3. فیلادلفیا – PHILADELPHIA – 1993

یک وکیل جوان که با ایدز دست و پنجه نرم کرده و به خاطر همجنسگرا بودن اخراج می شود، به هنکس فرصت می دهد تا یک بازیگر درخشان باشد. یک اجرای خیره کننده که باعث شد هنکس جایزه اسکار را به دست آورد.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر کریس همسورث که باید تماشا کنید


2. فارست گامپ – FORREST GUMP – 1994

یک اجرای زیبا در نقش مردی با رفتار کودکانه و زبان بدن شیوه که می خواهد کار درست را انجام دهد. نمی توان جز او بازیگر دیگری را برای این نقش تصور کرد و پس از تماشای این فیلم تنها به تاثیر او می اندیشید. یک اجرای زیبا، بدیع و کامل.

همچنین بخوانید: معرفی 22 فیلم برتر درباره سفر در زمان که باید ببینید


1. دورافتاده – CAST AWAY – 2000

یکی از زیباترین اجراهای سینمایی درباره مردی که رابینسون کوروزوئه مدرن است و پس از سقوط هواپیمایش در نزدیکی یک جزیره در وسط اقیانوس آرام، به تنهایی در آن جزیره زندگی می کند. او جایزه منتقدین فیلم و گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد، اما در کمال تعجب جایزه اسکار، که می توانست سومین اسکار او باشد، را از دست داد. صحنه کشیدن دندان تا تبدیل شدن به یک انسان اولیه دیدنی است.

همچنین بخوانید: معرفی20 فیلم برتر سینما که ذهن بیننده را به چالش می کشند


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. hamed

    بهمن 17, 1397

    شما green mile رو ندیدی؟؟؟

    پاسخ