8 فیلم برتر ایمی آدامز که باید تماشا کنید

ایمی آدامز یکی از ستارگان هالیوود است که برای مدت زمان طولانی نقش های کوچک را برعهده داشت اما پس از فیلم “افسون کردن” (Enchanted) دیگر به عقب بازنگشت. او نه تنها با استقبال منتقدین مواجه شد بلکه طرفداران سینما نیز از او استقبال کردند. یکی از نکات جالب درباره او این است که هم در فیلم های اسکاری حاضر می شود و هم در فیلم های تجاری. عجیب است که با پنج بار نامزد شدن در اسکار هنوز این جایزه را به دست نیاورده است. او دو جایزه گلدن گلوب دریافت کرده و یکی از چهار بازیگر زن است که به مدت دو سال پیاپی این جایزه را به دست آورد. بسیاری او را با مریل استریپ مقایسه می کنند. با این حال هر سال در فیلم های موفق تری حضور یافته و ثابت می کند که در مسیر درست قرار دارد. با این وجود لیستی از برترین فیلم های او را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


8. حیوانات شب زی – Nocturnal Animals – 2016

ناموفقیت ایمی آدامز در اسکار سال 2016 برای این فیلم عجیب بود. بازی او در نقش سوزان مارو، یک صاحب گالری بسیار زیبا و بی نقص بود. در کنار اجرای زیبای او در این فیلم تام فورد، مضمون کلی فیلم و فیلمنامه هم دیدنی بود و با نقد مثبت منتقدین مواجه شد. گرچه این فیلم سروصدا کرد اما در اسکار موفق نبود.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین فیلم های راسل کرو


7. جولی و جولیا – Julie & Julia – 2009

همبازی شدن با مریل استریپ نهایت آرزوی هر بازیگر است که می تواند از او چیزهای مختلفی را بیاموزد. اما معایبی هم دارد. که ایمی آدامز به آن گرفتار شد. اجرای زیبای استریپ در نقش جولیا چایلد اجرای آدامز را در سایه قرار داد. این فیلم با واکنش مثبت مواجه شد و بسیاری نقش استریپ را تحسین کردند. نقش مکمل آدامز هم تحسین شد و بسیاری به اجرای پخته و بی نقص او توجه نشان دادند.

همچنین بخوانید: معرفی فیلم های رو به اکران آنجلینا جولی در آینده نزدیک


6. جون باگ – Junebug – 2005

اولین فیلمی که او را نامزد اسکار کرد. آدامز نقش یک زن نوجوان باردار به نام اشلی را ایفا می کند که پیش از اتمام دبیرستان با جانی جوان ازدواج کرده است. مشکلات باعث شده که زن تصور کند بچه دار شدن رابطه شان را نجات می دهد. آدامز به خوبی توانست با وجود سن بالایش نقش یک نوجوان خام و ساده لوح را ایفا کند. تلاش او در این نقش موردتوجه قرار گرفت و با استقبال مواجه گشت.

همچنین بخوانید: معرفی فیلم های رو به اکران جنیفر لارنس در آینده نزدیک


5. تردید – Doubt – 2008

فیلمی با حضور استریپ و آدامز که فیلیپ سیمور-هافمن و وایولا دیویس نیز در آن حضور دارند. داستان درباره یک پسر جوان هوشیار به نام دونالد در یک کلیسا است که با پدر فلین (هافمن) رابطه دارد و خواهر بیور (استریپ) و خواهر جیمز (آدامز) درباره آن تحقیق می کنند. این فیلم با واکنش مثبت مواجه شد و بازیگران نیز مورد تحسین قرار گرفتند. تمام چهار بازیگر نامزد اسکار شدند. درباره اجرای آدامز گفته اند: “یک اجرای خالص و حقیقی و البته احساسی که باعث شد آدامز جایگاه خود به عنوان بهترین هنرمند نسل خود را تثبیت کند.”

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر کریس همسورث که باید تماشا کنید


4. مبارز – The Fighter – 2010

فیلمی از دیوید او راسل درباره زندگی یک بوکسور حرفه ای به نام میکی وارد (والبرگ) و برادر ناتنی بزرگ ترش، دیکی اکلوند (بیل). آدامز در نقش دوست دختر میکی، شارلن فلمینگ ظاهر می شود. او باید نقش یک زن جسور و قلدر را ایفا می کرد که نقطه مقابل شخصیت آرامش است. با این حال در این نقش خوش درخشید و با تحسین مواجه شد. با این حال در مراسم اسکار جایزه را به ملیسا لئو واگذار نمود.

همچنین بخوانید: نگاهی به 15 فیلم برتر جان فورد، یک وسترن ساز تمام عیار


3. استاد – The Master – 2012

فیلمی به کارگردانی پل توماس اندرسون که آدامز نقش پگی داد، که برای تسلط به تجارت همسرش از هیچ کاری دریغ نمی کند. آدامز در این فیلم تلاش کردن جنبه تاریک روان انسان را نشان دهد و در این کار موفق بود. تحسین منتقدین باعث شد بار دیگر نامزد اسکار شود. بازی سرد و مسلط او با استقبال جهانی طرفداران مواجه شد.

همچنین بخوانید: معرفی 12 فیلم برتر الیزابت اولسن که باید تماشا کنید


2. حقه بازی آمریکایی – American Hustle – 2013

یک کمدی سیاه جنایی که بار دیگر او را در یک نقش متفاوت و سرشار از فریب و خیانت قرار داد. دیوید او راسل به هنرمندانش این آزادی را می دهد که یک صحنه را مطابق میل خود برداشت کنند. بداهه گویی های او بازیگر نقش مقابل اش، بردلی کوپر را شوکه می کرد. این فیلم با استقبال منتقدین رو به رو شد و بسیاری بازی او را ستایش کردند. این فیلم هنوز به عنوان یکی از آثار برتر سینما محسوب شده که نقش آفرینی او یکی از دلایل آن است.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر ادوارد نورتون که باید تماشا کنید


1. ورود – Arrival – 2016

یک تریلر علمی تخیلی که موج جدیدی را به این ژانر بخشید. تازگی این مفهوم و چند لایه بودن فیلم با تحسین منتقدین مواجه شد. این فیلم به زودی به یک فیلم اسکاری تبدیل شد و بسیاری از آن تمجید کردند. اجرای ایمی آدامز نیز با تحسین منتقدین مواجه شد. بازی او در نقش یک زبان شناس مسلط که دارای مشکلات شخصی است منتقدین را شگفت زده کرد و بسیاری او را سزاوار اسکار می دانستند. با اینکه مجسمه اسکار را دریافت نکرد اما قلب ها را از آن خود نمود. آیا همین موضوع مهم تر نیست؟

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر آکیرا کوروساوا که باید تماشا کنید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. فیلم ورورد خیلی قشنگ بود با دوبله فارسی دیدم بیقه فیلم ها ش هم دوبله پیدا میشه

    پاسخ