رویارویی و مبارزه انتقامجویان و لیگ عدالت، بررسی تفاوت های بهترین تیم های ابرقهرمانی

گرچه سال ها گفته می شد که کمپانی مارول و دی سی از لحاظ شخصیت و داستان شباهت هایی دارند، تفاوت هایی وجود دارد که به هرکدام هویت متفاوتی می دهد. درباره این تفاوت ها بسیار صحبت شده و تقابل هایی نیز بین این دو کمپانی دیده شده است. در این مقاله میخواهیم تفاوت های اصلی این فیلم ها را نشان دهیم. به این تفاوت ها نگاهی انداخته و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید. با پروشات همراه باشید.


خدایان

به جز بتمن، تمام اعضای لیگ عدالت مانند خدایان هستند. زن شگفت انگیز دختر زئوس، فانوس سبز به تخیلش محدود شده، ماشن منهانتر می تواند خود را به شکل های مختلف تبدیل کند، و سوپرمن هم سوپرمن است؛ و بتمن مردی است که تمام آن ها را شکست می دهد. انتقام جویان خصیصه های خداگونه دارند، اما در نهایت میرا هستند. به جز ثور و احتمالا هالک، هیچ کدام از اعضای انتقام جویان قدرتی ندارد که لیگ عدالت را به پیروزی برساند.

در نبرد میان دو ابرقهرمان، بدون شک لیگ عدالت پیروز می شود. اما شاید خوانندگان به دلیل مشکلات اخلاقی روزمره انتقام جویان آن ها را انتخاب کنند. مرد عنکبوتی نوجوان مانند تمام پسرهای حقیقی است و همان مشکلات را دارد. مرد آهنی، نابغه گروه به دلیل موفقیت هایش که از علمش سرچشمه می گیرد، قابل توجه است. با این حال شاید لیگ عدالت فانتزی نهایی انسان باشد اما حقیقی نیست.

همچنین بخوانید: معرفی 10 ویلن برتر در کامیک های مارول


کامیک تاریک دی سی

لیگ عدالت و تقریبا تمام فیلم های دی سی تا به امروز داستان و مضامین تاریک داشتند. دی سی به دلیل فیلم های تاریک که جنبه های سیاه انسان را نشان می دهد شهرت دارد. از سوی دیگر انتقام جویان برای سرگرمی بیننده و کاهش تنش در هنگام جدی شدن داستان، به طنز و کمدی تکیه می کند. تا جایی که فیلمی مانند “ثور: رگنراک” (Thor: Ragnarok) با داستانی معاصر آنقدر صحنه های طنز دارد که در حقیقت یک اثر کمدی محسوب می شود. با این حال، به یاد داشته باشید که عناصر طنز و کمدی در مارول موفق تر بوده و به همین دلیل در انتقام جویان عنصر مهم تری است تا لیگ عدالت.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت مارول که از دی سی الهام گرفته شده اند


زادگاه شخصیت ها

دنیای دی سی و ابرقهرمان های آن اغلب از شهرهای تخیلی مانند گوتام شهر بتمن، متروپولیس شهر سوپرمنريال سنترال سیتی برای فلش، آمده اند. این شهر بدترین جوامع ممکن را نشان داده و نشان دهنده شهرهای جنایی هستند. براساس توصیه اکید استن لی، مارول و دی سی هردو از مکان های حقیقی مانند نیویورک، هارلم و کویئنز استفاده می کنند. استن لی در مصاحبه ای با  Smithsonian Institute اعلام کرد که این کار را عمدا انجام داد تا مردم با شخصیت ها و مشکلات آن ها بیشتر ارتباط برقرار کنند.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین ابرقهرمانان و ابرشرورها


منشا قدرت

انتقام جویان قدرت خود را مدیون تصادفات عجیب هستند، تصادفاتی مانند نیش یک عنکبوت رادیواکتیوی، قرار گرفتن در معرض امواج و نتیجه آزمایش های غیرانسانی. بنابراین هیچکدام زندگی طبیعی نداشته و قدرت جدید را نوعی وظیفه می دانند. از سوی دیگر، ابرقهرمان های دی سی و لیگ عدالت، پر از قهرمان هایی است که یا با این توانایی ها به دنیا آمده و یا آن را به عنوان یک موهبت دریافت می کنند. مسلما بتمن یک استثناست و می داند زندگی معمولی نخواهد داشت و به فکر آن هم نیست.

در حقیقت بسیاری از شخصیت های دی سی خوب بررسی نمی شوند درحالی که در دنیای مارول شخصیت ها و نحوه شکل گیری آن ها مضمون اصلی داستان است. شاید دلیلش این باشد که بسیاری از شخصیت های لیگ عدالت در حوالی جنگ جهانی دوم به وجود امدند، زمانی که به شخصیت های قهرمان نیاز بود تا نیروهای نازی را شکست دهند. با این حال، انتقام جویان در سال های 1960 شکل گرفت زمانی که علم و تکنولوژی توجه جامعه را به خود جلب کرده بود.

همچنین بخوانید: فیلم‌های ابرقهرمانی مارول را با چه ترتیبی ببینیم؟


شکل گیری انتقام جویان

اغلب اعضای تیم انتقام جویان مانند چهار شگفت انگیز توسط استن لی ایجاد شدند، به این دلیل که عضو تیم بزرگ تری باشند و به همین دلیل فردیت شان مهم نیست. این داستان ها به فعالیت شخصیت هایی مانند مرد آهنی، هالک یا پلنگ سیاه در رابطه با تیم می پردازد نه انگیزه های فردی آن ها.

از سوی دیگر، دی سی پر از شخصیت های مستقل قدرتمند است. آرتور کری یا آکوآمن مردی است که بین دو هویت گیر کرده و از آتلانتیس محافظت می کند. بروس با الهام از گذشته اش می خواهد به مردم گوتام آموزش دهد. درنتیجه، تنش میان اعضای لیگ عدالت آشکار است زیرا همه آن ها به تنهایی فعالیت می کنند یا گروهی. درحالی که انتقام جویان باهم رابطه خوبی دارند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم ابر قهرمانی که منتظر اکران آن‌ها هستیم


اتفاقات بعدی؟

از آنجاییکه قسمت اعظم انتقام جویان توسط استن لی خلق و مدیریت شد، این داستان و شخصیت ها باهم ارتباط دارند. این ارتباط به مارول هم سرایت یافته و بسیاری از فیلم ها و داستان ها به هم مربوط اند. شاید استثنائاتی وجود داشته باشد اما مارول مانند یک جهان است که همه چیز همزمان در آن رخ می دهد.

متاسفانه لیگ عدالت متفاوت است. برای مثال، در یک فیلم سوپرمن مشکل دارد و درحالی در لیگ عدالت ظاهر می شود که گویی هیچ اتفاقی رخ نداده است. جوکر در حالی که در گوتام با بتمن مبارزه کرده در کل لیگ عدالت به عنوان بخشی از تیم دوم مبارزه می کند. این الگو طرفداران فیلم ها و کامیک های دی سی را گیج می کند.

همچنین بخوانید: 8 فیلم ابر قهرمانانه در سال 2017 از بدترین تا بهترین


چرا اینقدر جدی؟

دی سی در کامیک و فیلم ها ویلن های بهتری دارد. گرچه استن لی به طور غیرمستقیم شکل گیری ویلن را حمایت کرده است، اما در کنار داستان جالب و منطقی محصول بهتری را ارائه داده است. ویلن هایی مانند جوکر، بین، لکس لوتر، و ددشات جامعه ای را نشان می دهند که حقیقی جلوه می کند. اما ماجرایی رخ داده و آن ها را متفاوت می سازد. درباره مارول گرچه تانوس قدرتمند است اما ویلن های دیگر این دنیا یک بعدی اند.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: مرد آهنی در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


به این دلیل میمیری

انتقام جویان در کشتن دشمنان تهدیدکننده زمین و از بین بردن آن ها تردید نمی کند. چه شاهد رویارویی کاپیتان آمریکا با کله سرخ باشیم یا مبارزه تانوس و ثور، مشخص است که در رابطه با کنار زدن ویلن ها، انتقام جویان حد و مرزی ندارد.

از سوی دیگر، لیگ عدالت به مضامین اخلاقی بالاتری وابسته بوده و با خونسردی دشمنان را شکست می دهد. چه شاهد مبارزات گرین ارو در سریال تلویزیونی “ارو” (Arrow) باشیم یا نقش سوپرمن به عناون ناجی انسانیت، یا روش های غیرمرگبار بتمن برای شکست ویلن ها، گویا لیگ عدالت به شانس دوم، سوم یا حتی چهارم باور دارد. بتمن هربار به جوکر اجازه زنده ماندن می دهد، زیرا می داند اگر جوکر را بکشد خودش را نابود کرده است. این تفاوت اصلی دو تیم ابرقهرمانی است.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: بتمن در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (190)

بستن فرم

 1. m

  شهریور 26, 1400

  از لحاظ استدیو مارول بهتره به همه چی خوب میرسه اما دی سی شله تازه دی سی هم کرم نداره بره یک فیلم با مارول بسازه پس الکی خواب نبینید دی سی رو ورشکست نکیند پول سریالاشو بزور میده

  پاسخ

 2. ارباب ستارگان

  فروردین 25, 1400

  دوستان عزیز بحث نکنین هر دو گروه قدرت مشابهی دارند اما اینکه قدرت انتقام جویان جادویی هست و جادو به زمینی ها رحم نمیکنه یادتون باشه اون ۱۰ باری که اعضای انتقام جویان زمین رو نجات دادن هیچکدوم از اعضای dcوجود نداشتن ولی dcفقط نجات زمین رو نشون میده واینکه مارول در این دهه عملکرد بهتری نسبت به dcداشت

  پاسخ

 3. Alireza

  اسفند 2, 1399

  من نمیدونم چرا بیشتر سایت ها میگن لیگ عدالت برندس ولی من میگم انتقام جویان برنده‌ی این نبرد هستن شاید از لحاظ متحدین به پای لیگ عدالت نرسن ولی در آینده‌ی نزدیک گروه های زیادی به انتقام جویان ملحق میشن و سرنوشت جنگ رو تغییر میدن

  پاسخ

  • Maker در پاسخ به Alireza

   اسفند 2, 1399

   ببخشید شما ورلد فروگر رو میشناسی ؟؟؟؟
   همون برای کل قهرمان های مارول بسه

   پاسخ

   • Alireza در پاسخ به Maker

    اسفند 14, 1399

    کلا مارول رو دست کم گرفتی از مارول همه جور کاری بر میاد

    پاسخ

 4. مهدی

  بهمن 24, 1399

  این چه مقایسه ای معلومه لیگ عدالت برندست با داشتن افرادی مثل سوپرمن،مارشن من هانتر،شزم،سوپرگرل،خانواده ی شزم معلومه لیگ عدالت برندست

  پاسخ

  • Aireza در پاسخ به مهدی

   اسفند 2, 1399

   خب برادر من پس مگه انتقام جویان خالی هست که اینو میگی انتقام جویان هم هالک رو داره ثور، ویژن ، کاپیتان مارول ،اسکارلت ویچ، دکتر استرنج.
   اینا همش مقایسه کمیک هست اگه تو سینما هم همینجوری بشه باز انتقام جویان برندس .
   الان شزم که اصلا قابل مقایسه با ثور نیست چون هنوز بچه است شاید اگه لایق میولنیر بشه که اونم نمیشه
   ویژن هم که از مارشن منهانتر قویتره هیچ شکی درش نیست.
   کاپیتان مارول هم با سوپرمن مساویه
   سوپرگرل هم که از هالک شکست میخوره چون به اندازه‌ی سوپرمن قدرتمند نیست که با امثالی مثل هالک مقایسه بشه

   پاسخ

   • تحلیل گر در پاسخ به Aireza

    اسفند 25, 1399

    اولا جناب شزم در نهایت قدرتش تقریبا قدرت اصلی اون شش خدا رو به صورت کامل داره!!! و حالا شاید از ثور ضعیف تر باشه ولی فاصله ی زیادی هم با ثور نداره!!! ویژن مارشن منهانترو میزنه؟؟؟ 😭😭کاپیتان مارول؟؟؟ سوپرمن؟؟؟؟ 😱😱سوپرمن در چند ضربه ناک اوتش میکنه!! و به نظرم شما این دوتا تیم رو مقایسه نکنی بهتره!!!

    پاسخ

   • blackalfa در پاسخ به Aireza

    مرداد 6, 1400

    ببین داری تعصبی حرف میزنی شزم بچه نیست بیلی بتسون بچع است وقتی تبدیل بع شزم میشه قدرت تجربه مهارت هوش شش خدا رو میگیره پس بعدشم شزم سالها با دشمنانی مثل دارگ ساید بلک ادم و خیلی های دیگه جنگیده پس ضعیف و کم تجربه نیست اگه یکم اطلاعات داشتی نمیگفتی ویژن از مارشن منهاتر قوی تره ویژین قدرت رد شدن از اجسام لیزر و قدرت ضهنی قوی داره اما مارشن منهاتر منبع قدرت ماورایه بزرگ شدن اجسام کوچک شدن رد شدن از اجسام نامرعی شدن زور بازو در حد سوپرمن سرعت در حد سوپرمن تغیر چهره بلند کردن تمام اجسام لیزر چشم تله پورت و البته کنترل ذهن بسیار قوی در حد پرو فسور x داره پس دیگه نتیجه گیری معنی نداره سوپرمن هم از کاپیتان مارول شکست نمیخوره در ضمن سوپر گرل قدرت هاش از سوپرمن بیشترن فقط چون نمیتونه خوب کنترلشون کنه از سوپر من ضعیف تر شده و لیگ نیازی به سوپر گرل نداره برای مبارزه با هالک اتریگان دخلشو میاره سوامب تینگ هم هست و لیگ خیلی قهرمان های زیادی داره مثل گرد باد سرخ واندر وومن فلش فانوس سبز سایبورگ اکوامن مرا توفان اتش هاوک من و هاک گرل در مورد جادو هم بگم کنستانتین زاتانا و مرد مرده خیلی قدرت مندند راستی سوامب تینگ میتونه به راحتی سیاررو نابود کنه پس برنده لیگ عدالته

    پاسخ

   • blackalfa در پاسخ به Aireza

    مرداد 7, 1400

    اگه اینوریه لیگ عدالت هم سوپر من بتمن واندروومن اکوامن فلش فانوس سبز شزم سایبورگ مارشن منهاتر جان کنستانتین هاوک من و هاوک گرل میرا زاتانا زاتارا فایر استورم رد تورنادو مرد مرده سوامب تینگ اتم سوپرمن اهنی کاپیتان اتم گرین ارو قرانی سیاه یه نفر دیگه هم بود که اسمشو یادم رفت فرمانده گردان دارگ ساید بود

    پاسخ

  • مارول در پاسخ به مهدی

   اردیبهشت 27, 1400

   چرا افراد مارول رو حساب نمیکنی پلنگ سیاه و ثور و هالک و اسکارلت ویج و مرد اهنی و کاپیتان امریکا و ویژن و مرد مورچه ای و ماشین جنگی و فالکون و سرباز زمستان و اودین و مرد عنکبوتی و کاپیتان مارول و …. تازه چهار شگفت انگیز و مردان ایکس هم جز مارولن خب حالا اینجا گفته نیروی کمکی لیگ عدالت قویتره خب زره نابودگر ، زره ای هست که از ازگارد محافظت میکنه این زره از فلزی ساخته شده که از فلز پتک ثور سخت تر و مقاوم تره وقتی از فلز پتک ثور سخت تره تقریبا بی نهایته زره نابودگر قدرت فیزیکیش با امثال دارک ساید و دومزدی مقایسه میشه تازه زره نابودگر اشعه ای سوزان و نابود کننده به نام پلاسما شلیک میکنه که ضد ماده بهش میگن اشعه سوزان یا لیزر میتونه کل لیگ عدالت رو نابود کنه وقتی میگن اشعه سوزان و ضد ماده یعنی هر نوع ماده ای رو از بین میبره ضد ماده یعنی میتونه سوپرمن و واندوومن وبتمن کاپیتان اتم و دکترمنهتن و سپاه گرین لنترن ها لیگ عدالت و جوخه انتحار و ….. رو نابود کنه یه لیزر بزنه دی سی از بین میره تازه نه گلوله و بمب و لیزر و تلت پورت و …. نمیتونن نابودش کنن یعنی سپاه گرین لنترن ها رو با یه شلیک لیزر تو یک دقیقه از بین میبره ، انتقام جویان هم از زره نابودگر ازگارد به عنوان نیروی کمکی استفاده میکنن تازه اطلاعات زره نابودگر رو از سایت ایرونی سنتر خوندم از خودم در نیو وردم

   پاسخ

  • m در پاسخ به مهدی

   شهریور 26, 1400

   حیف که استودیه دی سی چرته و گرنه به پای مارول میرسه معلومه با این سبکی که دی سی داره میره کدوم ادمی میره حالا خودت ببین چند تا جوکر تو این 20 سال اومده هیچ کدوم شخصیت ثابتی ندارن همین دی سی رو چرت میکنه و تازه هر شخصیتش هم تو دنیای خودش داره میجنگه این یعنی چی مثل لیگ عدالت چطور اشنا شدن اینا

   پاسخ

 5. TONI STARK

  بهمن 19, 1399

  انتقام جویان می تونه لیگ عدالت رو شکست بده چون ابرقهرمانان قدرت مندی داره و اگه مقایسه کنیم انتقام جویان برندس
  هالک در برابر سوپرمن برنده سوپرمن
  ثور در برابر واندر وومن برنده ثور
  مرد آهنی در برابر بتمن برنده مرد آهنی
  هاکای در برابر گرین ارو برنده هاکای
  کوئیک سیلور در برابر فلش برنده فلش
  آکوامن دربرابر نیمور برنده نیمور
  کاپیتان مارول در برابر فایراستروم برنده فایراستورم
  دکتر استرنج در برابر دکتر فیت برنده دکتر استرنج
  مرد مورچه ای در برابر کاپیتان اتم برنده مرد مورچه ای
  شزم در برابر ثور برنده ثور
  برنده:انتقام جویان

  پاسخ

  • batman در پاسخ به TONI STARK

   بهمن 20, 1399

   در سینما انتقام جویان در کمیک لیگ عدالت.

   پاسخ

   • TONI STARK در پاسخ به batman

    بهمن 21, 1399

    در کمیک هم با ابر قهرمانان قدرتمندی مثل رون کینگ ثور،مرد آهنی ارو باسترو ققنوس باستر انتقام جویان راحت برندس دوست عزیز

    پاسخ

    • تحلیل گر در پاسخ به TONI STARK

     بهمن 21, 1399

     چییییی؟؟؟ الان تو داری قویترین نسخه ی اونجرزو با لیگ عدالت عادی مقایسه میکنی؟؟؟ اگه به قویترین نسخس که لیگ عدالتم فانتوم استرنجر، اسپکتر، کازمیک آرمور، فاینال بتسوئیت، ورلد فورگر، هل بت و… رو داره که سه تای اولی که گفتم واسه کل کسایی که گفتی کافین!!! اول عادلانه مقایسه کن بعد اطلاعات در مورد لیگ عدالت بدست بیار بعد چرت و پرت بگو!!!

     پاسخ

     • TONI STARK در پاسخ به تحلیل گر

      بهمن 23, 1399

      کازمیک آرمور با رون کینگ برابره قویترین نسخه ی بتمن که بتمن سوپرمن است در برابر قویترین نسخه آیرون من که آیرون من ارو باستر است آیرون من میبره چون آیرون من تونست با زره ارو باستر برادر اودین رو که جزء قویترین خدایان است و ده ها برابر گالاکتوس قدرت داره رو شکست بده پس میشه گفت آیرون من و تمام این اسامی که اعلام کردید هیچکدوم عضو لیگ عدالت نیستند

      پاسخ

      • تحلیل گر در پاسخ به TONI STARK

       بهمن 24, 1399

       اولا در صورت بیاندرز بودن سایه نشینان بالا رون کینگ ثور در حد کازمیک ارموره و حالا اصلا این دوتا برابر!! قویترین نسخه ی بتمن؟؟ بتمن سوپرمن؟؟ وات؟ 😭😭😭از فاینال بتسوئیت اطلاعاتی داری؟؟ از هل بت اطلاعاتی داری؟؟ از جاستیس باستر اطلاعاتی داری؟؟ هان؟؟( البته قویترین نسخه ی بتمن دارکست نایته که خب شخصیت شروریه! )ارو باسترو باید با هل بت مقایسه کنی که میبازه!!! بعد چیشد؟؟ کال بورسان 10 برابر گالاکتوسه؟؟ چیییی؟؟ کال بورسان حتی از خود اودینم ضعیفتره بعد چطوری 10 برابره گالاکتوسه؟؟ جناب شما اینارو نمیشناسی وگرنه همشون عضو لیگ عدالتن ولی نه لیگ عدالت نسخه ی عادی ولی وقتی بحث ارو باسترو رون کینگ ثورو کشیدی وسط نباید انتظار لیگ عدالت عادی رو داشته باشی!!!

       پاسخ

     • TONI STARK در پاسخ به تحلیل گر

      بهمن 23, 1399

      و در ضمن کلماتی که به کار بردید دور از ادب بود آقای تحلیل گر

      پاسخ

     • TONI STARK در پاسخ به تحلیل گر

      بهمن 23, 1399

      اسپکتر عضو لیگ عدالت نیست و کازمیک آرمور در مقابل رون کینگ قرار میگیره که برابرند و فانتوم استرنجر در برابر یکی از جادوگران مارول مثل دکتر استرنج قرار بگیره میبازه

      پاسخ

      • Maker در پاسخ به TONI STARK

       بهمن 24, 1399

       خخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخخخ
       نابودم کردی این دیگه چه سمی بود آقا وان دقیقه پلیز

       پاسخ

      • تحلیل گر در پاسخ به TONI STARK

       بهمن 24, 1399

       اسپکتر یه بار در لیگ عدالت حضور داشته!! چیییی؟ااای خدا!!! فانتوم استرنجری که با امثال اسپکتر در میوفته رو داری با دکتر استرنج مقایسه میکنی؟؟؟ باشه تو هرجور راحتی فکر کن!!!

       پاسخ

     • Alireza در پاسخ به تحلیل گر

      اسفند 18, 1399

      آقای محترم شما داری اینایی که گفتی رو با اونایی که آقای تونی استارک گفت مقایسه میکنی؟؟؟
      رون کینگ ثور اصلا میدونی کیه ؟ اون کسی هست که فقط والای همگان و دادگاه زندگی میتونن اونو شکست بدن

      پاسخ

      • Maker در پاسخ به Alireza

       اسفند 18, 1399

       😂😂😂😂 شما می‌دونی کی هست ؟
       پایین تر از همه
       فراموشی
       پروتژ
       بیاندر ماقبل ریتیکان
       مولکول من ماقبل ریتیکان
       مولکول من بعد ریتیکان
       تانوس با قلب عالم
       تانوس با استرال ریگلاتور
       اینا رو هم نمیتونه شکست بده

       پاسخ

      • ناشناس در پاسخ به Alireza

       مرداد 29, 1400

       آره رون کینگ ثور خیلی قویه ولی تا حالا با دادگاه زندگی مبارزه نکرده ولی از روی مبارزه ای که با بقیه کردن دادگاه زندگی از بیاندر شکست خورده ولی رون کینگ ثور اونها رو شکست داده … اگه رتبه بندی کنیم تو عالم مارول .. اول که معلومه والای همگان .رتبه دوم فالکرام .رتبه سوم پروتژ .رتبه چهارم رون کینگ ثور . رتبه پنجم دادگاه زندگی

       پاسخ

       • اوتاکو * در پاسخ به ناشناس

        شهریور 26, 1400

        فول پاور که باشه سوپرمن میککمن آواتار پرزنس رو خیلی آسون زده پس حرف نزن بتمن فاینال بتسوییت دیدی تو ؟ انن زره رو دکتر منهتن به سختی میتونه بشکنه و قدرت بالایی داره بتمن بارباراتوس دیدی ؟ (البته بتمنی که میخندد یجورایی خدای مالتیورس تاریک حساب نشه بهتره ) تو لیگ عدالت فلش خدای مرگ شد اون بالا یکی گفته مرد مورچه ای کاپیتان اتم رو میزنه دیگه چی بگم تازه دکتر فیت قویتر از استرنج هست حداقل از استرنج ۲۰۲۰ قویتره و اینکه کازمیک آرمور از رون کینگ قویتره

        پاسخ

    • Maker در پاسخ به TONI STARK

     بهمن 21, 1399

     شما کوچک ترین اطلاعاتی از لیگ عدالت نداری همون بت من با فاینال بت سوییت کار همه اونجرز رو یک سره می‌کنه

     پاسخ

     • TONI STARK در پاسخ به Maker

      بهمن 23, 1399

      ببخشیید شما گفتید فاینال بت سوئیت من رفتم تحقیق کردم و تنها چیزی که بهش رسیدم عکس سوئیت هتل بود😂😂😂😂😂😂

      پاسخ

      • تحلیل گر در پاسخ به TONI STARK

       بهمن 24, 1399

       خب جناب نوب باید به انگلیسی سرچ کنی:final batsuit

       پاسخ

       • Maker در پاسخ به تحلیل گر

        اسفند 14, 1399

        این به فارسی سرچ می‌کنه آقای تحلیلگر ببین ما گیر چه افرادی افتادیم

        پاسخ

      • سلام در پاسخ به TONI STARK

       اسفند 15, 1399

       لیگ عدالت که خیلی قوی تره
       این حرف شما واقعا جای تعجب داره

       پاسخ

    • اوتاکو * در پاسخ به TONI STARK

     شهریور 26, 1400

     فول پاور که باشه سوپرمن میککمن آواتار پرزنس رو خیلی آسون زده پس حرف نزن بتمن فاینال بتسوییت دیدی تو ؟ انن زره رو دکتر منهتن به سختی میتونه بشکنه و قدرت بالایی داره بتمن بارباراتوس دیدی ؟ (البته بتمنی که میخندد یجورایی خدای مالتیورس تاریک حساب نشه بهتره ) تو لیگ عدالت فلش خدای مرگ شد اون بالا یکی گفته مرد مورچه ای کاپیتان اتم رو میزنه دیگه چی بگم تازه دکتر فیت قویتر از استرنج هست حداقل از استرنج ۲۰۲۰ قویتره

     پاسخ

  • Maker در پاسخ به TONI STARK

   بهمن 20, 1399

   در حال حاضر لیگ عدالت به شدت قویتر هست عزیز دل

   پاسخ

   • TONI STARK در پاسخ به Maker

    بهمن 21, 1399

    خیر دوست عزیز انتقام جویان برندس خودت رو اذیت نکن

    پاسخ

    • Maker در پاسخ به TONI STARK

     بهمن 21, 1399

     خوند فاینال بت سوییت و کاپیتان اتم برای کل انتقام جویان بسه

     پاسخ

  • تحلیل گر در پاسخ به TONI STARK

   بهمن 21, 1399

   😂😂😂😂مقایسه ی خنده داری بود!!! اولا ثور واندروومن تقریباً برابرن!! دوما بتمن برای هر کسی نقشه ای داره و الکی نیس که دارکسایدو زده!!! گرین ارو و هاکای هم از همه نظر تقریبا برابرن و در کل برابرن!!! چی شد؟؟ نیمور قویتر از آکوامن؟؟ هان؟؟؟ نیزه ی پوسایدون یعنی ترایدنت به پوست امثال سوپرمنو دارکساید نفوذ کرده و با یه حرکت میتونه نیمورو از پا در بیاره!!! دکتر استرنج از دکترفیت قویتر؟؟؟ بستگی داره با کلاهخود فیت یا بی کلاهخود!!!! اگه بی کلاهخوده که تقریبا برابرن حالا شاید استرنج تا حدودی قویتر باشه!! ولی مقایسه ی دکترفیت بدون کلاهخود فیت مثل مقایسه ی ثور بدون سلاحه!!! چیییی؟؟؟ وات؟؟ انتمن؟؟؟ کاپیتان اتم؟؟؟ کاپیتان اتم تونست دکترمنهتنی که میلیون ها انتمنو با یه اشاره محو میکنه رو تجزیه کنه( البته منهتن دوباره خودشو ساخت) که همچین کاری رو میلیون ها انتمن تو خوابم نمیبینن!!! ثور چطور یه بار با واندروومن مقایسه شد بعد حالا دوباره با شزم مقایسش میکنی؟؟؟ 🤔🤔ولی در کل جوک بامزه ای بود!!!

   پاسخ

   • Maker در پاسخ به تحلیل گر

    بهمن 21, 1399

    چی میگی آقای تحلیل گر کجا واندروومن از ثور برتر هست در چه زمینه ای
    در هیچ زمینه ای به ثور نزدیک هم نمیشه اون شزم هم یک ششم قدرت ه. خدا رو داره که ثور هم در هر بخش ازش قویتره
    ای بابا اونجا هم منو مسخره کردید

    پاسخ

    • تحلیل گر در پاسخ به Maker

     بهمن 22, 1399

     اول اینکه من کی گفتم واندروومن از ثور برتر هست؟؟ و اینکه میگید در هیچ زمینه ای نزدیک ثور نیست نشون دهنده ی اطلاعات کمی که نسبت به واندروومن دارینه!!! اتفاقا شزم در نهایت قدرتش، قدرت اصلی اون شش خدا رو بصورت کامل داره!!!( البته اینرو باید در نظر داشت که رعدی که شزم موقع گفتن کلمه ی شزم به زمین میاد با رعد زئوس برابری میکنه)و من هم نگفتم شزم از ثور قویتره من به اون جناب گفتم که چرا یبار ثورو با شزم سنجیده و یبار با واندروومن؟؟ و گفته برنده ی جفتشونم ثوره که این ینی ثور شزمو واندروومنو باهم میزنه!!! که این خییلی اشتباهه و واندروومنو شزم باهم به راحتی ثورو میزنن!!!! منم کی شما رو مسخره کردم و منظورتون از اونجا کجاست؟؟

     پاسخ

     • TONI STARK در پاسخ به تحلیل گر

      بهمن 24, 1399

      اگر شزم و واندر وومن با هم باشن شاید بتونن ثور رو شکست بدن من منظورم یک مبارزه ی جدا بود آقای تحلیل گر

      پاسخ

   • TONI STARK در پاسخ به تحلیل گر

    بهمن 23, 1399

    آکوامن و نیمور برابرند اما هاکای و گرین ارو هاکای برندس دومی هم قبول انتمن میبازه ولی دکتر استرنج تقریبا از دکتر فیت قویتره

    پاسخ

    • تحلیل گر در پاسخ به TONI STARK

     بهمن 23, 1399

     آکوامن نیزه ی پوسایدون رو داره که این نیزه تونسته به پوست سوپرمنو دارکساید نفوذ کنه و براحتی با یه ضربه کار نیمور رو تموم میکنه!!! دلیلت برای برتری هاکای نسبت به گرین ارو چیه؟؟؟ هان؟؟؟ اگه با کالاهخود فیت در نظر بگیریم دکترفیت راحت میبره!!!

     پاسخ

   • TONI STARK در پاسخ به تحلیل گر

    بهمن 23, 1399

    نیزه ی آکوامن به پوست سوپرمن نفوذ کنه😂😂😂😂😂😂😂
    کاپیتان اتم تونسته دکتر منهتن رو تجزیه کنه😂😂😂😂😂😂😂 تو کدوم کمیک کاپیتان اتم همچین کاری رو بکنه و ما ندونستیم😂😂😂😂😂

    پاسخ

    • Batman در پاسخ به TONI STARK

     بهمن 24, 1399

     کاپیتان اتم در کمیک ساعت قیامت این کار انجام داده.
     انقدر نوبی که ارزش نداره باهات بحث بکنم.
     بتمن و ایرون من: بتمن
     سوپرمن و سنتری: برابر
     کاپیتان اتم و کیوزار: برابر
     هاکای و گرین ارو: برابر
     دکتر فیت و دکتر استرنج: دکتر فیت
     انت من و اتم: انت من
     اکوامن نیمور: اکوامن
     واندروومن و ثور: برابر
     شزم هم البته میتونه کمک بکنه.

     پاسخ

     • ارباب ستارگان در پاسخ به Batman

      فروردین 25, 1400

      خدایی سالمی واندرومن و ثور برابر ببین قوی ترین توی dcو مارول ثور هست

      پاسخ

    • Maker در پاسخ به TONI STARK

     بهمن 24, 1399

     هررررررررررر هرهرد هر. هههه برو آقا برو کمیک لیگ عدالت ریشه ها و ساعت قیامت رو بخون میبینی

     پاسخ

    • تحلیل گر در پاسخ به TONI STARK

     بهمن 24, 1399

     نفوذ کنه که کنه هان؟؟؟ خب سوپرنوب وقتی به پوست سوپرمن نفوذ میکنه ینی با یه تماس با پوست نیمور به اون آسیب بدی میزنه!!! اول برو کمیک دومزدی کلاک رو بخون بعد بیا بگو تو کدوم کمیک!!!

     پاسخ

  • امیررضا در پاسخ به TONI STARK

   اسفند 5, 1399

   یعنی همه شخصیت های مارول قویترن؟هالک سوپرمن رو شکست میده؟
   برو فیلمت رو ببین

   پاسخ

  • رضا سراج در پاسخ به TONI STARK

   فروردین 5, 1400

   داداش چی میزنی مرد آهنی در برابر بتمن برنده هست زره های بتمن رو میدونی چیه اصلا ها مرد آهنی عمرا به نقشه کشی. بتمن برسه بتمن میزنه دادا دوم دکتر استرنج می نه کمیک خوندی دکتر استرنج کپی از دکتر فیته اگه دکتر فیت از کلاهش استفاده بکنه قویترین جادوگر میشه پس دکتر فیت برنده هست نه استرنج گفتی هاکای خود این شخصته کپی گرین ارو هست کمی کمیک بخون نیمور و آکوامن برابرند مرد مورچه ای کپی باز از دکتر اتم هست دوم ایشون دانشمند هم هستن نه مثلا مرد مورچه‌ ای که قبلا دزد بود کمی کمیک بخون مقایسه اشتباهی کردی با شزم و ثور باید واندروومن بود که نگفتی دوم اعضای اصلی لیگ عدالت و انتقام‌جویان رو مقایسه بکنیم لیگ. عدالت برنده هست چون تو گروه انتقام‌جویان هاکای یه انسانه بیوه سیاه همین طور کاپیتان آمریکا همين طور میمرن میمونه مرد آهنی و ثور و هالک که سایبورگ مرد آهنی رو میزنه میمونه دو نفر که اونم به راحتی میشه زد دادا کمیک های دیسی و شخصیت های دیسی خیلی قوی‌تر از مارول هست

   پاسخ

  • امیر در پاسخ به TONI STARK

   فروردین 24, 1400

   نمیتونه. سوپرمن تنهایی همشون رو میزنه

   پاسخ

 6. IS King

  دی 8, 1399

  از الان معلومه چی میشه انتقام جویان لیگ عدالت رو بعنوان گوشت کبابی می‌خورند مگه اینکه سوپرمن بتونه میولینر رو بلند کنه اگه تونست مساوی . به نظر من فقط ثور کافیه برای تمام آونجرز سوپرمن هم نمی‌تونه میولینر رو بلند کنه چون برای نجات کل جهان نیست خب خیلی آسان میولینر رو می‌ندازه رو سوپرمن و استورم بریکر که دستش هست اول میدان الکتریکی در تمام جایی که هست درست می‌کنه و بعد فلش که نمی‌تونه بهش زربه بزنه چون رعد برق می‌خوره و دوباره می‌ره کمی شزم هم یک رعد و برق گنده می‌ندازه روش بچه می‌شه و کار اون هم تمام واندوروومن هم با استورم بریکر سرش رو قطع می‌کنه چون که جلو ثور از هر لحاظ شانسی نداره فانوس سبز هم بخاطر خوب فانوس سبز هم ثور می‌کشه میره فقط بتمن میمونه که خیلی خوب می‌جنگه حالا ایتجا بعد از یک جنگ طولان ثور بتمن رو هم کشت رفت فقط میمونه سوپرمن زمین گیر که با استورم بریکر هرچقدر لازم باشه میزنه تا بمیره یا سرش رو قطع می‌کنه و تمام ثور لیگ عدالت رو به راحتی شکست داد

  پاسخ

  • Maker در پاسخ به IS King

   دی 8, 1399

   ثور همه رو میزنه 😂😂😂

   پاسخ

  • Maker در پاسخ به IS King

   دی 8, 1399

   قویترین عضو لیگ عدالت کاپیتان اتم هست بعدشم بتمن تونسته با زرهش دارک ساید اصلی رو بزنه سوپرمن. هم اگه در اوج باشه چندتا از عضو های اونجرز حریفش نمی شن به نظر خودم ثور واندروومن و شزم رو می‌تونه بزنه ولی همه لیگ عدالت رو نه لیگ عدالت از نظر نفرات از اونجرز سر تره

   پاسخ

  • کمیک خون در پاسخ به IS King

   دی 11, 1399

   اگه بر اساس سینما میگید قطعا انتقام جویان میبره با یه آب و نوشابه هم روش ولی کمیک انقدر با قاطعیت نمیشه گفت

   پاسخ

  • کمیک خون در پاسخ به IS King

   دی 11, 1399

   باید برای نتیجه شخصیت ها رو تن به تن با هم مقایسه کنیم. البته از کمیک
   سوپرمن علیه کاپیتان مارول: سوپرمن چون از انرژی خورشید نیرو میگیره اگر جنگشون طولانی بشه میتونه کاپیتان مارولو بزنه البته در شب که انرژی کاپیتان مارول تموم شذ
   اگه فلش و کوئیک سیلور رو مقایسه کنیم فلش راحت میبره
   سایبورگ و ایرون من به نظرم ایرون من به خاطر تجربه و سلاح ها قویتره
   دکتر فیت از دکتر استرنج به خاطر داشتن کلاهخود قویتره(البته فکر کنم اگه اشتباهه به من بگید چون استرنج سنگ ابدیت داره)
   ویژن ، رد تورنادو رو شکست میده چون سنگ ابدیت داره.
   ثور از شزم ثور تجربه بالاتری داره و سلاح قویتر البته جادوی شزم هم نباید دست کم بگیره همینطور قدرتش
   بتمن و کاپیتان آمریکا اگه بتمن از وسایلش استفاده کنه میتونه با یک بمب کاپیتان آمریکا رو شکست بده ولی در حالت عادی شکست میخوره.
   واندا و گرین لنتر به نظرم گرین لنتر میتونه واندا رو شکست بده چون حلقه داره ولی واندا هم خطرناکه
   بلک کنری راحت بلک ویدو رو شکست میده
   مارشن من هانتر میتونه هالک رو تله پورت کنه به خورشید
   آکوامن و پلنگ سیاه آکوامن می‌تونه با سونامی ارتش پلنگ رو شکست بده و ارتش بزرگتری هم داره چون هفتاد درصد زمین دریا و اقیانوس هست.
   واندروومن هم اگه به کمک شزم بره احتمالا ثور شکست میخوره
   هاکای و گرین آرو به نظرم هاکای قویتره چون میتونه با تیرش بمب درست کنه.
   اگه جایی غلط بود لطفا با دلیل مشخص کنید.

   پاسخ

   • دوست در پاسخ به کمیک خون

    دی 21, 1399

    خیلی قشنگ توضیح دادی افرین من کمیک کم میخونم یا راستش رو بگم نمیدونم از کجا تهیه کنم ولی خیلی خوب گفتی خوشم اومد

    پاسخ

    • کمیک خون در پاسخ به دوست

     دی 24, 1399

     خداییش خیلی سعی کردم عادلانه بگم من دیسی رو بخاطر فلش بیشتر دوس دارم ولی سعی کردم مساوی باشه دی‌سی به نظرم قویتره البته از کمیک

     پاسخ

     • Maker در پاسخ به کمیک خون

      دی 24, 1399

      الان که ورلد فروگر عضو لیگ عدالت هست اونجرز هیچ کاری جلوی لیگ عدالت نمی تونه بکنه

      پاسخ

      • کمیک خون در پاسخ به Maker

       دی 25, 1399

       نمیدونم کیه ولی میبینم یعنی از ثور و سوپرمن و کاپیتان اتم قویتره

       پاسخ

       • Maker در پاسخ به کمیک خون

        دی 25, 1399

        یکی از کسانی هست که مالتیورس رو درست کرده !!!

        پاسخ

   • Maker در پاسخ به کمیک خون

    بهمن 4, 1399

    ثور با شزم و واندروومن : ثور می‌بره
    سوپرمن با سنتری : سنتری
    بلک آدام با هایپریون : هایپریون
    هاک ای با گرین ارو : مساوی
    سایبورگ با ایرونمن : ایرونمن
    بلک کنری با بلک ویدو :بلک کنری
    کویئک سیلور با فلش : فلش
    آدام وارلاک با کاپیتان اتم ; چون آدام وارلاک همیشه با سنگ روح در ارتباط هست آدام وارلاک شانس بیشتری داره اونم ۲ درصد
    اتم و انت من : انت من
    هاوک من با والکری : والکری
    هاوک گرل با فالکون : هاوک گرل
    زاتانا با اسکارلت ویچ : اسکارلت ویچ
    دکتر استرنج با دکتر فیت کلاهخود : اگه دکتر استرنج کلاسیک باشه می‌تونه دکتر فیت رو بزنه همون‌طور که گالاکتوس رو در حالت قدرتمندش
    و طوری که دورمامو هرالدش شده بود زد
    اگه حالت عادی باشه که دکتر فیت
    گردباد سرخ و ویژن : ویژن
    مارشن منهاتر با واندرمن : واندرمن
    کاپیتان مارول یا گریت لنترن : در حالت عادی کاپیتان مارول
    اکوامن و نیمور : نیمور چون کل اونجرز رو زده خشن تر هم هست
    بلک پنتر با کاپیتان و بتمن با بوستر گلد : بتمن و بوستر گلد
    هالک و سوپرگرل : هالک
    بیگ باردا با هرکول : بیگ باردا
    اوریون با کاپیتان یونیورس : کاپیتان یونیورس

    پاسخ

    • تحلیل گر در پاسخ به Maker

     بهمن 4, 1399

     نه بابا!! ثور شزم و واندروومنو با هم میزنه؟؟ انصافا جوک با مزه ای بود!!! سنتری هم سوپرمنو میزنه؟؟ 😂😂😭😭بلک آدام بارها سوپرمن در حالت عادی رو به راحتی زده بعد از هایپریون شکست بخوره؟؟ سایبورگ هم تقریبا با آیرون من برابر و تا حدودی قویتره!!! کاپیتان اتم با یه ضربه براحتی قبل از اینکه آدام وارلاک حرکتی بکنه میتونه وارلاکو نابود کنه! اونوقت واندرمن میخواد مارشن منهانتری که کلی قدرت داره و شاید از شزمم قویتر باشه رو بزنه؟؟ نیمور تقریبا هیچ برتری ای به آکوامن نداره و آکوامن با ترایدنت براحتی میتونه بکشتش!!! هرکول مارول هم از بیگ باردا قویتره!!! کاپیتان یونیورس؟؟ اگه بخوایم بخاطر اون چنتا حضوری که کاپیتان یونیورس در اوجرز داشته اونو حساب کنیم باید فانتوم استرنجرو اسپکتر و… رو هم جزو جاستیس لیگ حساب کنیم!!! و خیلی از اعضای جاستیس لیگ از جمله اتریگان، کنستانتین، سوامپ تینگ، پاورگرلو… حساب نکردی!!!

     پاسخ

     • Maker در پاسخ به تحلیل گر

      بهمن 21, 1399

      ثور می‌تونه شزم و واندروومن رو بزنه از هردو تجربه و قدرت داخلی و خارجی بیشتری داره بعدشم تانوس و منگوگ رو پشت سر هم زده برای چی این دو تا رو نزنه ؟
      سنتری هم ملکول من رو زده همین ملکول من بسیار قدرتمند هست که گالاکتوس لایف برینگر ازش ترسیده و گفته اون می‌تونه با یک فکر منو نابود کنه
      بلک آدام هم دوو بار سوپرمن رو زده تا جایی که می دونم و در ضمن سوپرمن بسیار قدرتمند تر هست و هایپریون هم همون توانایی های سوپرمن رو داره
      سایبورگ رو هم الان در نظر بگیریم که مادر باکس ها رو داره بله و چون من نمی دونستم عذر خواهی میکنم
      کاپیتان اتم تونسته ۳ یونیورس رو باهم نابود کنه و یک یونیورس رو هم به وجود بیاره و سوپرمن رو زده ولی آدام وارلاک هم هوش بیشتری داره و هم با سنگ ها ارتباطات خوبی داره و قطعا سنگ روح که قویترین سنگ هست می‌تونه از پس کاپیتان اتم بر بیاد حداقل مساوی بشه
      واندرمن هم تونسته بین دو دنیا واسطه و هر کدوم. و جدا کنه و علاوه بر این تشعشعاتی داره که رد هالک رو در مرز مردن برده و با توجه به قدرت هاش که رو به رشد هست فکر کنم بتونه مارشن منتهانتر رو زمین گیر کنه
      نیمور هم خشونت و تجربه بیشتری نسبت به اکوامن هرکول مارول رو هم قبول دارم قویتره کاپیتان یونیورس نزدیک به ۵۰ یا ۶۰ تا کمیک در اونجرز حضور داشته یک با. در سری هیکمن و یک بازهم با مرد عنکبوتی
      در واقع اعضای درجه یک رو حساب کردم و اون ها رو حساب نکردم

      پاسخ

      • خسته در پاسخ به Maker

       تیر 26, 1400

       دادا چرا میگی هاکای از گیرین ارو قویتره بعد سوپرمن انرژی بینهایت داره سایبورگم ک خود کامپویتره لامسب واندر وومن یکط از قدرتمند ترین خدایان البته ن خدایانی ک رئیسشون اودینه اونی ک الفادرشون زئوسه سوپرگرل قدرت سوپرمنو داره پس چرا نت نه هالکو بزنه بعدش بتمنو یادت رفت ک برا همه چی نقشه داره سنتری ی کپی از سوپرمنه چرا سوپرمن نزنش اما انصافو در نظر بگیری ثورو خیلی دست بالا گرفتین چجوری واندر وومن و شزم رو میزنه اخه اگه نبرد تنت ب تن بود یه چیزی دوتاشون باام خیلی قوین بعد ارتش فانوس سبز فکر کن خودن میلیونها فانوس سبز ک محدودیتشون زهنشونه پس یعنی مهدودیت ندارن

       پاسخ

    • TONI STARK در پاسخ به Maker

     بهمن 19, 1399

     99%درست بود ولی اون یه درصد بخاطر این بود که شما گفتید در مبارزه ی
     هاک ای با گرین ارو:مساوی در صورتی که هاوک ای قوی تره
     به غیر از این همشون درست بودند

     پاسخ

     • تحلیل گر در پاسخ به TONI STARK

      بهمن 22, 1399

      😭😭😭چی میگی اگه بین هاک آی و گرین ارو یه کدومو بخوایم انتخاب کنیم گرین اروئه چون با سرعت بیشتری تیر میزنه ولی هاک آی بیشتر به نشونه گیری اهمیت میده و همین اونو تو نبرد نزدیک دچار مشکل میکنه!!!

      پاسخ

    • TONI STARK در پاسخ به Maker

     بهمن 19, 1399

     و البته مبارزه ی
     بلک پنر با کاپیتان و بتمن با بوستر گلد:بتمن و بوستر گلد
     باید جدا بودند و کاپیتان با بتمن با پیروزی کاپیتان

     پاسخ

     • تحلیل گر در پاسخ به TONI STARK

      بهمن 22, 1399

      بتمن میتونه با بمب دودزا و بترنگ بمبی و بمب صوتی کپ رو بزنه اگه بتموبیل رو هم در نظر بگیریم که دیگه هیچی!!!

      پاسخ

    • اوتاکو * در پاسخ به Maker

     شهریور 28, 1400

     کجا میری بیا رهمونو دوتایی بریم آدام وارلارک چیزی نیست جلوی کاپیتان اتم که قدرتش از کینگ ثور پیر فونیکس بیشتره هرچی نباشه به سادگی دکتر منهتن رو تجزیه کرد منهتن بعدا دوباره خودشو ساخت تا جایی که شنیدم بلک آدام بارها سوپرمن رو زده یعنی هایپریون از سوپرمن خیلی قویتره ؟بعد مارشن من هانتر بازی بازی نیست قدرت و سرعتی در حد سوپرمن داره میتونه و تله پرت میتونه بکنه و البته در حد پروفسور ایکس هست قدرت تله پاتیش پس بشین بعد کایپتان مارول واقعا تو کمیک ضعیفه و سلاح های گرین لنترن برتره

     پاسخ

   • TONI STARK در پاسخ به کمیک خون

    بهمن 19, 1399

    دوست عزیز مارشن من هانتر قدرت تله مورت نداره بعد دکتر استرنج در کتاب های کمیک لقب جادوگر اعظم رو گرفته و در سینما قدرت های فوق العاده ای داشت اما باز هم از قویترین سلاحش یعنی سنگ زمان استفاده نکرده بود پس میشه گفت اون به راحتی میبره
    و البته اگه مبارزه ی آکوامن و پلنگ سیاه روی خشکی باشه که قطعا هست پلنگ سیاه برندست چون تمام ارتش آکوامن آبزی هستند و نمی تونند بیرون از آب نفس بکشند پس آکوامن میبازه
    ممنون از نظر دهی خوبتون

    پاسخ

    • Maker در پاسخ به TONI STARK

     بهمن 22, 1399

     اتفاقا داره خوبشم داره دکتر استرنج در کمیک سنگ زمان رو ندارد و به راحتی از دکتر فیت شکست میخوره
     کی گفته نمی تونن بیرون آب نفس بکشند ؟؟؟؟🤣🤣🤣
     اکوامن تمام اقیانوس های زمین یعنی ۷۰ درصد زمین رو تحت کنترل داره و از اون جزیره کوچولو بلک پنتر هیچ ترسی ندارم و به راحتی همشون رو می‌کشه

     پاسخ

    • تحلیل گر در پاسخ به TONI STARK

     بهمن 23, 1399

     سنگ زمان سلاح استرنج نیست چون خیلی کم از اون استفاده کرده و هیچ جا نشون داده نشده که سلاح دکتر استرنج باشه!!! چیییی؟؟؟ بلک پنتر؟؟ آکوامن؟؟ وات؟؟ اول اینکه کی گفته بیرون آب نمیتونن نفس بکشن اگه نمیتونن پس چطوری به زمین حمله کردن؟؟؟ بعدشم آکوامن میتونه نیزشو به زمین بکوبه و زمین باز شه و آتلانتیسی ها با یه سونامی به واکاندا حمله کنن و…

     پاسخ

   • اوتاکو * در پاسخ به کمیک خون

    شهریور 28, 1400

    خیلی خوب بود فقط گرین ارو و هاکای برابرند و سوپرمن تو کمیک برتری خیلی بیشتری نسبت به کپ مارول داره بتمن هم که میبره و واندروومن و شزم با هم میبرن

    پاسخ

 7. یه نفر

  آذر 22, 1399

  کاش بجای اینکه ببینیم کی کیو میزنه ببینیم کی کمیکش بهتر بوده کی کمیکش آموزنده تر بوده کی کمیکش حقایق جامعه رو بهتر نشون داده نه اینکه همینطوری بگیم کی قوی تره و هرکی قوی تر باشه کمیکش بهتره😔اونجوری باشه پس والای همگان قوی تر از همه هست ولی راستش فکر کنم فقط 2 یا 3 حضور تو دنیای کمیک داشته چهرش هم هیچوقت فاش نشده😔

  پاسخ