رویارویی و مبارزه انتقامجویان و لیگ عدالت، بررسی تفاوت های بهترین تیم های ابرقهرمانی

گرچه سال ها گفته می شد که کمپانی مارول و دی سی از لحاظ شخصیت و داستان شباهت هایی دارند، تفاوت هایی وجود دارد که به هرکدام هویت متفاوتی می دهد. درباره این تفاوت ها بسیار صحبت شده و تقابل هایی نیز بین این دو کمپانی دیده شده است. در این مقاله میخواهیم تفاوت های اصلی این فیلم ها را نشان دهیم. به این تفاوت ها نگاهی انداخته و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید. با پروشات همراه باشید.


خدایان

به جز بتمن، تمام اعضای لیگ عدالت مانند خدایان هستند. زن شگفت انگیز دختر زئوس، فانوس سبز به تخیلش محدود شده، ماشن منهانتر می تواند خود را به شکل های مختلف تبدیل کند، و سوپرمن هم سوپرمن است؛ و بتمن مردی است که تمام آن ها را شکست می دهد. انتقام جویان خصیصه های خداگونه دارند، اما در نهایت میرا هستند. به جز ثور و احتمالا هالک، هیچ کدام از اعضای انتقام جویان قدرتی ندارد که لیگ عدالت را به پیروزی برساند.

در نبرد میان دو ابرقهرمان، بدون شک لیگ عدالت پیروز می شود. اما شاید خوانندگان به دلیل مشکلات اخلاقی روزمره انتقام جویان آن ها را انتخاب کنند. مرد عنکبوتی نوجوان مانند تمام پسرهای حقیقی است و همان مشکلات را دارد. مرد آهنی، نابغه گروه به دلیل موفقیت هایش که از علمش سرچشمه می گیرد، قابل توجه است. با این حال شاید لیگ عدالت فانتزی نهایی انسان باشد اما حقیقی نیست.

همچنین بخوانید: معرفی 10 ویلن برتر در کامیک های مارول


کامیک تاریک دی سی

لیگ عدالت و تقریبا تمام فیلم های دی سی تا به امروز داستان و مضامین تاریک داشتند. دی سی به دلیل فیلم های تاریک که جنبه های سیاه انسان را نشان می دهد شهرت دارد. از سوی دیگر انتقام جویان برای سرگرمی بیننده و کاهش تنش در هنگام جدی شدن داستان، به طنز و کمدی تکیه می کند. تا جایی که فیلمی مانند “ثور: رگنراک” (Thor: Ragnarok) با داستانی معاصر آنقدر صحنه های طنز دارد که در حقیقت یک اثر کمدی محسوب می شود. با این حال، به یاد داشته باشید که عناصر طنز و کمدی در مارول موفق تر بوده و به همین دلیل در انتقام جویان عنصر مهم تری است تا لیگ عدالت.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت مارول که از دی سی الهام گرفته شده اند


زادگاه شخصیت ها

دنیای دی سی و ابرقهرمان های آن اغلب از شهرهای تخیلی مانند گوتام شهر بتمن، متروپولیس شهر سوپرمنريال سنترال سیتی برای فلش، آمده اند. این شهر بدترین جوامع ممکن را نشان داده و نشان دهنده شهرهای جنایی هستند. براساس توصیه اکید استن لی، مارول و دی سی هردو از مکان های حقیقی مانند نیویورک، هارلم و کویئنز استفاده می کنند. استن لی در مصاحبه ای با  Smithsonian Institute اعلام کرد که این کار را عمدا انجام داد تا مردم با شخصیت ها و مشکلات آن ها بیشتر ارتباط برقرار کنند.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین ابرقهرمانان و ابرشرورها


منشا قدرت

انتقام جویان قدرت خود را مدیون تصادفات عجیب هستند، تصادفاتی مانند نیش یک عنکبوت رادیواکتیوی، قرار گرفتن در معرض امواج و نتیجه آزمایش های غیرانسانی. بنابراین هیچکدام زندگی طبیعی نداشته و قدرت جدید را نوعی وظیفه می دانند. از سوی دیگر، ابرقهرمان های دی سی و لیگ عدالت، پر از قهرمان هایی است که یا با این توانایی ها به دنیا آمده و یا آن را به عنوان یک موهبت دریافت می کنند. مسلما بتمن یک استثناست و می داند زندگی معمولی نخواهد داشت و به فکر آن هم نیست.

در حقیقت بسیاری از شخصیت های دی سی خوب بررسی نمی شوند درحالی که در دنیای مارول شخصیت ها و نحوه شکل گیری آن ها مضمون اصلی داستان است. شاید دلیلش این باشد که بسیاری از شخصیت های لیگ عدالت در حوالی جنگ جهانی دوم به وجود امدند، زمانی که به شخصیت های قهرمان نیاز بود تا نیروهای نازی را شکست دهند. با این حال، انتقام جویان در سال های 1960 شکل گرفت زمانی که علم و تکنولوژی توجه جامعه را به خود جلب کرده بود.

همچنین بخوانید: فیلم‌های ابرقهرمانی مارول را با چه ترتیبی ببینیم؟


شکل گیری انتقام جویان

اغلب اعضای تیم انتقام جویان مانند چهار شگفت انگیز توسط استن لی ایجاد شدند، به این دلیل که عضو تیم بزرگ تری باشند و به همین دلیل فردیت شان مهم نیست. این داستان ها به فعالیت شخصیت هایی مانند مرد آهنی، هالک یا پلنگ سیاه در رابطه با تیم می پردازد نه انگیزه های فردی آن ها.

از سوی دیگر، دی سی پر از شخصیت های مستقل قدرتمند است. آرتور کری یا آکوآمن مردی است که بین دو هویت گیر کرده و از آتلانتیس محافظت می کند. بروس با الهام از گذشته اش می خواهد به مردم گوتام آموزش دهد. درنتیجه، تنش میان اعضای لیگ عدالت آشکار است زیرا همه آن ها به تنهایی فعالیت می کنند یا گروهی. درحالی که انتقام جویان باهم رابطه خوبی دارند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم ابر قهرمانی که منتظر اکران آن‌ها هستیم


اتفاقات بعدی؟

از آنجاییکه قسمت اعظم انتقام جویان توسط استن لی خلق و مدیریت شد، این داستان و شخصیت ها باهم ارتباط دارند. این ارتباط به مارول هم سرایت یافته و بسیاری از فیلم ها و داستان ها به هم مربوط اند. شاید استثنائاتی وجود داشته باشد اما مارول مانند یک جهان است که همه چیز همزمان در آن رخ می دهد.

متاسفانه لیگ عدالت متفاوت است. برای مثال، در یک فیلم سوپرمن مشکل دارد و درحالی در لیگ عدالت ظاهر می شود که گویی هیچ اتفاقی رخ نداده است. جوکر در حالی که در گوتام با بتمن مبارزه کرده در کل لیگ عدالت به عنوان بخشی از تیم دوم مبارزه می کند. این الگو طرفداران فیلم ها و کامیک های دی سی را گیج می کند.

همچنین بخوانید: 8 فیلم ابر قهرمانانه در سال 2017 از بدترین تا بهترین


چرا اینقدر جدی؟

دی سی در کامیک و فیلم ها ویلن های بهتری دارد. گرچه استن لی به طور غیرمستقیم شکل گیری ویلن را حمایت کرده است، اما در کنار داستان جالب و منطقی محصول بهتری را ارائه داده است. ویلن هایی مانند جوکر، بین، لکس لوتر، و ددشات جامعه ای را نشان می دهند که حقیقی جلوه می کند. اما ماجرایی رخ داده و آن ها را متفاوت می سازد. درباره مارول گرچه تانوس قدرتمند است اما ویلن های دیگر این دنیا یک بعدی اند.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: مرد آهنی در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


به این دلیل میمیری

انتقام جویان در کشتن دشمنان تهدیدکننده زمین و از بین بردن آن ها تردید نمی کند. چه شاهد رویارویی کاپیتان آمریکا با کله سرخ باشیم یا مبارزه تانوس و ثور، مشخص است که در رابطه با کنار زدن ویلن ها، انتقام جویان حد و مرزی ندارد.

از سوی دیگر، لیگ عدالت به مضامین اخلاقی بالاتری وابسته بوده و با خونسردی دشمنان را شکست می دهد. چه شاهد مبارزات گرین ارو در سریال تلویزیونی “ارو” (Arrow) باشیم یا نقش سوپرمن به عناون ناجی انسانیت، یا روش های غیرمرگبار بتمن برای شکست ویلن ها، گویا لیگ عدالت به شانس دوم، سوم یا حتی چهارم باور دارد. بتمن هربار به جوکر اجازه زنده ماندن می دهد، زیرا می داند اگر جوکر را بکشد خودش را نابود کرده است. این تفاوت اصلی دو تیم ابرقهرمانی است.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: بتمن در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (35)

بستن فرم

 1. کیارش

  تیر 29, 1398

  کلا گند زد دی سی

  پاسخ

 2. کیارش

  تیر 29, 1398

  فقط مارول مارول کل فیلم خوب داشته فیلم های بدشم همین 4 شگفت انگیز و کاپیتان مارول و این جور چیزا بود بریم سراغ دی سی بتمن علیه سوپرمن پخم نشد لیگ عدالت اصلا فروش نداشت مرد پولادین از نظر 40% مردم دنیا چرت واندرومن اونقدر خوب نبود کلا یه فیلم خوب بود به نام اکوامن که خیلی هم بد نبود مارول از بین 40 تا فیلمش شاید 11 تاش بد بوده

  حالا که دی سی
  اعدا داره ما در اینده قراره فیلم های بهتری بسازیم ببینیم چی میشه
  گند زدن به بیست سال زحمت کریستوفر نولان

  3 گانه بتمن بهترین فیلم دی سی بود بهترین
  ما قراره در اینده مارولو ببینیم که داره میدرخشه و دی سی از حسادت فیلم الکی میسازه بیچاره
  هیچ وقت به پای مارول نمیرسه چه برسه که باهم مبارزه کنن لیگ عدالتو انتقام جویان

  زرشک

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به کیارش

   تیر 29, 1398

   ببین درسته که فیلمای مارول یه کم از فیلمای دیسی بهتر بودن (منظورم از فیلمای مارول همه ی فیلماست ؛ خارج از MCU و فیلمای MCU) ولی تو مبارزشون به احتمال بالا جاستیس لیگ برنده میشه! اصلا نباید قدرتمند بودن و جالب بودن کاراکترا رو با هم قاطی کرد چون که کاملا متفاوتن!

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به آریو

    مرداد 9, 1398

    اگه فکر میکنی جاستیس لیگ برنده میشه من دیگه نیستم

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به کیارش

     مرداد 9, 1398

     آره بنظرم جاستیس لیگ برنده میشه.
     بخاطر اینکه تو اونجرز بجز ثور کاراکتر اونقدر قدرتمندی نداریم.
     ولی درصد بالایی از جاستیس لیگ خدا هستن

     پاسخ

     • کیارش در پاسخ به آریو

      مرداد 12, 1398

      درسته که همشون خدا نیستن ولی مصلا هالکو مرد اهنی و ناتاشا باهم شاید بتونن
      واندرومن شکست بدن سوپرمن هم با تور میجنگه کاپیتان امریکا با چند نفر دیگه میرزن سر بقیه

      پاسخ

      • آریو در پاسخ به کیارش

       مرداد 12, 1398

       خب مارشن منهانتر و آکوامن و فلش و گرین لنترن و سوپرگرل و بقیه ی خدایان رو چی؟!
       فقط سوپرمن و واندروومن نیستن که!

       پاسخ

       • کیارش در پاسخ به آریو

        مرداد 19, 1398

        اعضای انتقام جویان زیادن صبر کن بگم
        1 سایبورگ رو کاپیتان ویژن (میتونیم مرده هارم حساب کنیم ) شاهین چشم میرن سراغش . فلش رو سیلور میتونه شکست بده بتمن رو هم شاهین سرباز زمستان میرن بزننش اگه نتونستن یکی رو مثل کاپیتان میفرستن سراغش .
        فانوس سبز قویه ولی کپ مارول هست و شکستش میده اکوامن رو هم بقیه شکست میدن مثل اون دختره که لباسش قرمز بود اسمشو یادم رفت و اگه نتوسنت یکی کمکش میکنه .
        شاید خدا نباشن ولی زیاد هستند و باهم یک خدا اند سوپرگرلم ربات های استارک سرگرمش میکنن انت منم میره کمک شون تا هالک یا ثور کارشون تموم شه و برن سراغش درمورد بتمن او شاید سرباز زمستان و شاهینو شکست بده و کمی کار انتقام جویانو سخت کنه ولی بالاخره شکست میخوره

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به کیارش

         مرداد 21, 1398

         اولا که کاراکترای جاستیس لیگ هم خیلی زیادن . شما چند کمیک ازشون دانلود کن ببین چند نفرن😁
         بعدش هم بعضی از کاراکترایی که گفتی عضو انتقامجویان نیستن مثلا اسپایدرمن.
         بعدش هم که گرین لنترن از کاپیتان مارول قدرتمند تره و فلش هم از کوییک سیلور .

         پاسخ

         • کیارش در پاسخ به آریو

          مرداد 22, 1398

          من اعضای اصلیو گفتم حالا شاید کاره اونجرز سخت باشه اون چند نفر دیگرو بگو تا من بازم براش دلیل بیارم آریو
          فکر کنم گیرن لنترن قویه و شاید کپ مارول شکست بخوره ولی اون هم همین طوری نگاه نمیکنه که کپ هم اونقدر قوی هست که بتونه در برابر گرین لنترن مقابله کنه اسپایدرمنم عضو انتقام جویان هست خود مرد اهنی گفت تو اینفیتی تو الان عضو انتقام جویانی من نمیدونم تو کمیک چی گفته کمیک یه کتابه که با استفاده از بعضی صحنه هاش فیلم درست میکنن
          فلش شاید کمی از سیلور قدرتمند تر باشه ولی اگه سرج کنی چند تا از کمیک های سیلور رو بخونی میفهمی اون جلوی خیلی ادم های از فلش قوی تره ایستادگی کرده تازه سیلور هم بزرگ تر از فلشه هم باهوش تر فلش یه پسر جوان مثل اسپایدرمن هست
          اونا هر چقدر زیاد باشن اونجرز زیاد تره جانم و هر 5 تاشون باهم یه خدا هستن جاستیس لیگ اعضای قدرتمند تری داره ولی دیدی که اونجرز تونست با التران مقابله کنه با ثانوس با لوکی ،فرزندان تانوس و هزار دشمن قدرتمند که انقدر قوین

          پاسخ

          • آریو در پاسخ به کیارش

           مرداد 22, 1398

           کیارش جان شما تو کامنت قبلی کپ رو جلوی سایبورگ گذاشتی پس دیگه نمیتونی جلوی گرین لنترن هم بذاریش که !
           اسپایدرمن تو کمیک تقریبا هیچ وقت عضو انتقامجویان نبوده و تو فیلم داستان کمیک رو تغییر دادن. مقایسه ها هم باید بر اساس کمیک صورت بگیره.
           توی سری کمیک مارول علیه دیسی کوییک سیلور از فلش شکست سختی خورد. فلش هم خیلی کاراکتر باهوشی هست.
           اینا هم کاراکترایی که ذکر نکردی :
           Superman |
           Wonder Woman |
           Martian Manhunter |
           Green Arrow |
           Atom |
           Hawkman |
           Black Canary |
           Red Tornado |
           Hawk Girl |
           Star Fire |
           Power Girl |
           Shazam |
           فعلا همینا به ذهنم اومده. بقیه ی جاستیس لیگ رو میذارم واسه بعدا.

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به آریو

           مرداد 23, 1398

           اگه بخوای کمیکی مقایسه کنی صد درصد جاستیس لیگ برده ولی اگه بخوای از نظر فیلم مقایسه کنی به احتمال بالا اونجرز برده من تمام کمیک های دی سی یو خوندم ولی لطفا یه لینک بده کمیکی که سیلور از فلش شکست خورده رو دان کنم ببینم چجوریه شاید نظرم عوض شد

           درضمن فکر نکنم شزم عضو جاستیس لیگ باشه هست ؟ من مارول فنم
           و سال هاست دارم کمیک و فیلم نگاه میکنم انقدر که چشام درد گرفته حدود 2 ساله که هیچ کمیکی نخوندم و لی از اون قدیمی ها گرفته تا 2016 هاش کمیک خوندم
           یه دوستی گفت اسپایدرمن خدا شده تو یکی از کمیک هاش اگه میشه اسم کمیک رو بگین تا بخونم
           اگه تو کمیک جدید میشناسی بگو بخونم

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به کیارش

           مرداد 23, 1398

           بنظر من باید مقایسه بر اساس کمیک صورت بگیره.
           من هم مارول فنم و یکی از دلایل مارول فن بودنم همینه که کاراکترای مارول قدرتاشون یه حداکثری داره و اندازه ی کاراکترای دیسی قدرتمند نیستن.
           شزم هم فکر میکنم بعضی وقتا تو جاستیس لیگ میومد.
           لینکشو هرچی کپی میکنم درست نمیاد. شما حتی اگه به فارسی سرچ کنی کمیک مارول علیه دیسی با ترجمه‌ش میاد.

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به آریو

           مرداد 24, 1398

           مرسی دستت درد نکنه من به خاطر ابن گفتم لینک بده یه بار یکی یه لینک الکی داد یک کمیک دانلود کنم دانلود نشد فقط اینترنتم کم شد

           پاسخ

          • kiarash در پاسخ به آریو

           شهریور 28, 1398

           خوب قانع شدم حرفی ندارم

           پاسخ

          • kiarash در پاسخ به آریو

           شهریور 28, 1398

           جلو سایبورگ نزاشتم دادا کپو

           پاسخ

         • سینا در پاسخ به آریو

          مهر 8, 1398

          استرنج فانوس سبزو میخوره کاملا معلومه وثور هم ازسوبر من قویتره بزگ ترین مشکل انتقام جویان فلشه که انت من با بدبختی و کتت وردن میتونه باوار ماشین شکستش بده تعداد لیگ عدالت بیشتره اما انتقام جویان قوی تره در ضمن اگه جهان مارول بادی سی در بیوفته 1000000در1000000مارول برندست یه نگا بندازی میفهمی. انتقام جویان 3بار دنیارو نجات دادن حتی یه بار بعد نابودی همه جیو درسست کردنگارردین اف گلکسی هم2بار

          پاسخ

      • کیارش در پاسخ به کیارش

       مرداد 19, 1398

       تازه همشونو نگفتم مرد عنکبوتی چی ماشین جنگی چی پلنگ سیاه چی اینا چی ها

       پاسخ

     • حسین در پاسخ به آریو

      شهریور 11, 1398

      داش من هم از مارول خوشم میاد و هم دی سی ولی بیشتر مارول چون برنامه ریزشون عالیه
      خلاصه خواستم بدونم اگه ثور به قدرت آخرش برسه (قدرتی بیشتر از پدر بزرگش بور و بیشتر) کدوم شخصیت دی سی میتونه شکستش بده؟

      پاسخ

 3. علیرضا

  تیر 27, 1398

  بله دی سی یه اشتباهی که کرد این بود که اول باید شخصیت هاشو به مردم معرفی کنه و بعد یه فیلم دسته جمعی بسازه گرچه بیش از 80 درصد مردم جهان با اعضای لیگ عدالت اشنا بودن و میدونستن چه شخصیت هایی هستن (وایی که قربونش برم دیسی و شخصیت هاشو ) اما خب گرچه 80 درصد مردم اشنا بودن اما اینکار از نظر سیاست و خیلی جلوه های دیگه اهمیت داشت و انجام دادن این اشتباه یعنی ساختن فیلم لیگ عدالت بدون از قبل ساختن شخصیت ها یک شکست برای دی سی بود گرچه مارول هم در دوران سینمایی و فیلم سازی کم افتزاح و گند کاری نداشته پس زیاد خوشحال نباشید طرافداران مارول الان یه لیست میگم تا بفهمید که مارول هم بی عیب و نقصی نیس چ کلی افتضاح به بار آورده خب از کجا شروع کنم اها
  فیلم هالک 1 که در سال 2003 ساخته شد و نتونست چه در گیشه جای پیدا کند و چه در دل منتقدان
  فیلم هالک 2 که باز هم شکست خورد و امتیاز خوبی نیاورد
  فیلم دردویل که در سال 2006 با بازی بن افلک ساخته شد اخه من نمیفهم بازیگر به این خوبی اخه باید نقش خوبی هم داشته باشه اخه دردویل ادمه😂 نه خب من شوخی کردم من خودم عاشق دردویل و روح سوارم ولی خب این فیلم هم شکست بسیار بدی برای معرفی شخصیت دردویل باشه
  فیلم blade trinti که در سال 2004 ساخته شد و کلا از همه نظر عنوانی ضعیف بود و امتیاز 5/9 رو از 10 گرفت که این امتیاز برای هواداران با تعصب و بی منطق مارول یعنی افتضاح که البته 2 نسخه دیگر از فیلم blade ساخته شد که انصافا خوب و یه موفقیت حساب میشد
  فیلم الکترا باز هم یه شکست بزرگ برای مارول و‌ هواداران این فیلم در سال 2005 ساخته شد که تونست امتیاز 4/8 از 10 رو بگیره و همچنین امتیاز 34 از 100 از نظر منتقدان
  فیلم تور 1و 2 گرچه این دو تا فیلم خوب بودند اما انقدری خوب نبودن که بتونن خدای صاعقه رو‌به خوبی معرفی کنه
  و فیلم چهار شگفت انگیز 3 که در سال 2015 ساخته شد انقد شخصیت پردازی این فیلم تهوع اور بود که من خودم که طرفدار دکتر بودم تو اون فیلم حالم از دکتر دووم به هم خورد سوزان تو این فیلم سفید پوست بود که البته باید هم باشه اما چرا به نظرتون شخصیت مشعل انسانی یا همون human tourch که تو کمیک ها سفید پوسته تو این فیلم سیاه پوسته ?? در حالی که سوزان سفید پوسته اینا همه ضعفه
  در کل مقصد از این حرفا اینه که زیاد به مارول ننازید الان هم برای اینکه بیشتر بسوزید میگم در این دو سال اخیر دی سی با ساختن فیلم هایی همچون اکوامن و واندر وومن و شزم نشون داد که داره در زمینه فیلم سازی احیا میشه و میخواد خیلی بهتر از قبل عمل کنه بله تو این چند سال دیسی از نظر فیلم سازی ضعیف عمل کرد
  معلومه دیگه وقتی سلطان نباشه کفتار ها کار خودشونو میکنن دیسی نبود مارول براش شاخ بازی در میاورد حالا هم که دیگه برگشته دوران مارول برای سال 2020 تموم میشه و دیسی میاد تا ما رو با فیلماش به لرزه دراره

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به علیرضا

   تیر 28, 1398

   خب پسرجان ببین که بله مارول هم فیلم بد داشته ولی به شخصه فکر میکنم mcu به جز کاپیتان مارول اصلا فیلم بدی نداشته ! اگه میخوای همه ی فیلمای مارولو حساب کنی که صد درصد شیش هفت تا فیلم بد پیدا میشه !!! الان من این فیلمای دیسی رو به شما میگم :
   superman IV
   steel
   BVS
   catwoman
   batman & robin
   jonah hex
   green lantern
   فیلم sucide squad هم من خوشم اومد ولی منتقدا کوبوندنش !
   اینو هم در نظر بگیرین که تعداد فیلمای دیسی از تعداد فیلمای مارول کمتر بوده !
   بعدش درسته که چهار شگفت انگیز فیلم افتضاحی بوده ولی این که شما سیاهپوست بودن هیومن ترچ رو نقطه ضعف حساب میکنی نشون دهنده ی دید سطحی شماست .
   وای سوختم سوختم دیسی تو این دو سال یه فیلم خوب و دو تا فیلم نسبتا خوب داده سوختم سوختم .
   در این مورد که گفتی از 2020 فیلمای دیسی جای مارولو میگیره هم بگم که این حرفتو اسکرین شات میگیرم چون که مارول نشون داده میتونه از شخصیتای درجه دو هم فیلم خوب بسازه و اینکه فیلمای خوب زیادی هستن که دنباله دارن .

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به آریو

    مرداد 12, 1398

    دی سی بدبخت نتونست به پای مارول برسه

    چه بدبختی

    پاسخ

  • amirali در پاسخ به علیرضا

   مرداد 5, 1398

   ببینیم دی سی میتونه مثل مارول فیلمش رو تبدیل به پرفروش ترین فیلم تاریخ بکنه
   وقتی اونجرز اندگیم پرفروش ترین فیلم تاریخه
   و جاستیس لیگ از انت من 2 کمتر فروخته 😂😂😂😂

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به amirali

    مرداد 9, 1398

    اینو بگو بتمن علیه سوپرمن اندازه چهار شگفت ازنگیز کم تر فروخت

    پاسخ

   • shayan در پاسخ به amirali

    شهریور 6, 1398

    امیر علی گل گفتی من میخوام بدونم جاستیس لیگ میتونه اند گیم رو از تخت سلطنت بکشه پایین؟؟؟
    آخه یکی بیاد بگه مارول فاز۴ شروع نشده واس فاز ۵ هم برنامه داره بعد دی سی از ۲۰۲۰ به بعد میخواد به مارول برسه؟
    مشتاقم بدونم جاستیس لیگ میتونه با thor 4 یا دکی استرنج۲ رقابت کنه؟؟؟؟؟؟انتقامجویان که پیشکش.

    پاسخ

  • shayan در پاسخ به علیرضا

   شهریور 6, 1398

   بله اگه سلطان نباشه کفتار پادشاهه و این یعنی اگه مارول نبود دی سی پادشاه سینما میشد.
   آخه دی سی فن الان اومدی میگی مارول اخه؟فیلمای مارول خوب نیستن؟کلا از رو هم که نمیرین تو اوج گند کاری دی سی اومدی از مارول ایراد میگیری؟
   اره چند تا فیلم که گفتی از مارول خوب نبودن هرچند چهار شگفت انگیز مال فاکسه و اثر مارول نیست که همین نشون میده چقدر اطلاعاتت بالاست(چهار شگفت انگیز رو فاکس قبل از اینکه خودشو به دیزنی تسلیم کنه ساخته)ولی این دلیل نمیشه چون چندتا از فیلمای مارول خوب نبودن(واس ما متوسط یعنی خوب نبودن برعکس شما که متوسط براتون معنی شاهکار رو داره)دی سی برتر باشه.
   خب شما اسم چند تا از فیلمای مارول رو آووردین که خوب نبودن الان بزار من اسم چندتا از آشغالای دی سی رو بگم:
   ۱_bvs که از چرت ترین فیلمای کمیک بوکی تاریخه
   ۲_mos
   ۳_جوخه انتحار
   ۴_جاستیس لیگ
   ۵_steel
   ۶_Catwoman
   ۷_جونا هکس
   ۸_super girl
   ۹_گرین لنترن
   ۱۰_و همه فیلمای دی سی بجز سه گانه بتمن که اونم واس اینکه فیلم خوبی جز این فیلم تو دستتون نیست هی میگین بتمن بتمن.
   درضمن من سطح فیلمای دی سی رو از دنیای تاریک پایینتر میدونم و بتمن هم هرگر به iw،sw یا t:r نمیرسه پس الکی چرت نگین درباره فیلمای بتمن خواهشا.
   و در آخر کسی که طرفدار دی سیه بهتره ایراد درشت هم از فیلمای مارول نگیره چه برسه به اون ایرادای ریزی که به فیلمای مارول گرفتی.

   پاسخ

  • kiarash در پاسخ به علیرضا

   شهریور 28, 1398

   تند نرو عمو جان . ی جوری میگی شزم اکوامن واندرومن انگاری 4 میلیارد دلار فروخته.
   آریو پاین دلیل منطقی داره ولی منم اومدم دهن تو سرویس کنم تا بری تو حال خودت DC فن
   مارول گرچه فیلم بدی داشته ولی هرچی بوده از دی سی بهتر کار کرده.
   دی سی حداقل 6 سال طول میکشه یه فیلم در حد نخستین انتقام جو یا شاید شاید شاید زیر 1% بتونه یه فیلم در حد ایرون من یک بسازه . اینفیتی وار که هیچی باید 20 سال صبر کنیم تا بتونه حداقل جلوه های .ویژه ای در حد جنگ ابدیت بسازه اگه میخواد کلا فیلمشو بهتر از قبل کنه باید نولان رو بیارن زور بزنه هی زور زور زور تازه همون نولان توی بتمن برمیخیزد بیست تا سوال درست کرد که ما نفهمیدیم چی شد .
   نولانم زور بزنه باز نمیتونه به پای فیلمهای شاهکار مارول برسه که تو قرن بعدی همه افتخار میکنن که مارول چه شاهکار هایی داشته .
   [خدا به بد خواه هامون بیشتر بده]
   توی سال 2020 مارول میترکونه دی سی فن .

   پاسخ

 4. Seyed

  تیر 20, 1398

  سلام.
  به نظرم هرچه که باشد مهم این است که کدام فیلم و کمپانی در حال حاضر ارتباط بیشتری با مردم جهان دارد و این کاملا مشخص است که مارول. شما اگر لیست پر فروش ترین های دنیا را نگاه کنی اصلا اسمی از دی سی نمی بینی در حالی که مارول بیشتر لیست را احاطه کرده…!

  همانطور که شما گفتی بیشتر شخصیت های DC بسیار تخیلی هستن در حالی که شخصیت های مارول از بین همین مردم نشات گرفته. مثل شهر هاشون. ماول واقعی تره و قطعا از لحاظ فیلمنامه و ساخت بهتره. در این شکی نیست.

  بالاخره هر کسی نظر خودش رو داره…..

  پاسخ

 5. استیو راجرز

  تیر 5, 1398

  با بخش هایی از این مقاله موافقم و با بخشی هایی هم موافق نیستم .
  به هر حال به یک سری از ویژگی های جالب انتقام جویان و لیگ عدالت اشاره کردین و به نظرم واقعا خوب و جالب بود . من خودم تا الان به برخی از این موضوعات اصلا توجه و فکر نکرده بودم .
  اولش فکر میکردم یک جنگی بین مهمترین اعضای انتقام جویان و لیگ عدالت شبیه شازی میشه و با برسی تک تک جنگ ها و جزئیات اون جنگ ، شخصیت پیروز اون جنگ و در نهایت ، تیم پیروز جنگ اعلام میشه . مثلا کاپیتان آمریکا ( استیو راجرز ) رو در مقابل بتمن ، و مثلا هالک رو در مقابل واندروومن قرار میگیرد و بعد با برسی تک تک جنگ ها شخصیت پیروز هر جنگ و در نهایت هم تیم پیروز اعلام میشه که البته این هم میتونست ایده جالبی باشه و امیدوارم چنین مقالاتی رو در آینده در این سایت ببینم .

  پاسخ

  • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

   مرداد 9, 1398

   سلام اقای استیو بزار حرفی بزنم و برم شما کاملا راست میگی و من میگم که کلا لیگ عدالت اعضاش از انقام جویان کم تره اگه اعضای اصلی رو در نظر نگیریم

   پاسخ

 6. آریو

  اردیبهشت 12, 1398

  با بیشتر مقاله موافقم
  با اینم که دیسی (یه کم) ویلین هاش از مارول بهترن هم موافقم ، ولی این تیکه یه مقاله ناراحتم کرد :

  گرچه تانوس قدرتمند است اما ویلن های دیگر این دنیا یک بعدی اند.

  اولا که قدرتمند بودن دلیل خوبی برای خوب بودن ویلین ها نیست ، البته منظورم این نیست که ثانوس ویلین خوبی نیست ؛ ضد درصد که ثانوس خیلی خیلی عالی بود

  دوما هم که یعنی به جز ثانوس ویلین های مارول تک بعدین ؟ یعنی گرین گابلین و دکتر اختاپوس و لوکی و بولزآی و والچر و مگنیتو و کیلمانگر و ایگو و … تک بعدین ؟
  واقعا تک بعدین ؟
  نه ؛ نیستن

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به آریو

   شهریور 6, 1398

   آریو کدوم ویلین دی سی از مارول بهتره لطفا بگو…..مشخصه که تانوس از دارکساید بهتره و فکر هم نمیکنم دی سی ویلین خوب در حد گالاکتوس، دورمامو و یا ماگوس داشته باشه(نصف شبی فقط این ۳تا تو ذهنم هستن از خوبا)

   پاسخ

  • kiarash در پاسخ به آریو

   شهریور 28, 1398

   ثانوس یه ویلین عالیه من حتی از قهرمانا بیشتر دوستش دارم من دوست دارم اسمی ازش تو فاز 4 برده بشه

   پاسخ

 7. مارول برنامه ریزی ش و الگو شخصیت سازی ش و قهرمانان که خلق می کنند،،، همه براساس برنامه ریزی شده هست،،،

  مثلا کاپیتان مارول يه فيلم مستقل ازش درست میکنه معرفی میکنه به مخاطبان بعد وارد انتقام جویان ميشه،،، قدرت ها شو نشون ميده چطوري به دست می آورد،،،،

  ولی دی سی هیچ برنامه ریزی شده جلو نميره،،،، اما جدیدا داره مثل مارول پیش ميره قهرمانانش را معرفی میکنه هر کدام فیلم مستقل از شخصیت هاش میسازه، ،

  ولی مارول پیشرفت بهتری داره نسبت به دی سی،،،

  پاسخ