رویارویی و مبارزه انتقامجویان و لیگ عدالت، بررسی تفاوت های بهترین تیم های ابرقهرمانی

گرچه سال ها گفته می شد که کمپانی مارول و دی سی از لحاظ شخصیت و داستان شباهت هایی دارند، تفاوت هایی وجود دارد که به هرکدام هویت متفاوتی می دهد. درباره این تفاوت ها بسیار صحبت شده و تقابل هایی نیز بین این دو کمپانی دیده شده است. در این مقاله میخواهیم تفاوت های اصلی این فیلم ها را نشان دهیم. به این تفاوت ها نگاهی انداخته و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید. با پروشات همراه باشید.


خدایان

به جز بتمن، تمام اعضای لیگ عدالت مانند خدایان هستند. زن شگفت انگیز دختر زئوس، فانوس سبز به تخیلش محدود شده، ماشن منهانتر می تواند خود را به شکل های مختلف تبدیل کند، و سوپرمن هم سوپرمن است؛ و بتمن مردی است که تمام آن ها را شکست می دهد. انتقام جویان خصیصه های خداگونه دارند، اما در نهایت میرا هستند. به جز ثور و احتمالا هالک، هیچ کدام از اعضای انتقام جویان قدرتی ندارد که لیگ عدالت را به پیروزی برساند.

در نبرد میان دو ابرقهرمان، بدون شک لیگ عدالت پیروز می شود. اما شاید خوانندگان به دلیل مشکلات اخلاقی روزمره انتقام جویان آن ها را انتخاب کنند. مرد عنکبوتی نوجوان مانند تمام پسرهای حقیقی است و همان مشکلات را دارد. مرد آهنی، نابغه گروه به دلیل موفقیت هایش که از علمش سرچشمه می گیرد، قابل توجه است. با این حال شاید لیگ عدالت فانتزی نهایی انسان باشد اما حقیقی نیست.

همچنین بخوانید: معرفی 10 ویلن برتر در کامیک های مارول


کامیک تاریک دی سی

لیگ عدالت و تقریبا تمام فیلم های دی سی تا به امروز داستان و مضامین تاریک داشتند. دی سی به دلیل فیلم های تاریک که جنبه های سیاه انسان را نشان می دهد شهرت دارد. از سوی دیگر انتقام جویان برای سرگرمی بیننده و کاهش تنش در هنگام جدی شدن داستان، به طنز و کمدی تکیه می کند. تا جایی که فیلمی مانند “ثور: رگنراک” (Thor: Ragnarok) با داستانی معاصر آنقدر صحنه های طنز دارد که در حقیقت یک اثر کمدی محسوب می شود. با این حال، به یاد داشته باشید که عناصر طنز و کمدی در مارول موفق تر بوده و به همین دلیل در انتقام جویان عنصر مهم تری است تا لیگ عدالت.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت مارول که از دی سی الهام گرفته شده اند


زادگاه شخصیت ها

دنیای دی سی و ابرقهرمان های آن اغلب از شهرهای تخیلی مانند گوتام شهر بتمن، متروپولیس شهر سوپرمنريال سنترال سیتی برای فلش، آمده اند. این شهر بدترین جوامع ممکن را نشان داده و نشان دهنده شهرهای جنایی هستند. براساس توصیه اکید استن لی، مارول و دی سی هردو از مکان های حقیقی مانند نیویورک، هارلم و کویئنز استفاده می کنند. استن لی در مصاحبه ای با  Smithsonian Institute اعلام کرد که این کار را عمدا انجام داد تا مردم با شخصیت ها و مشکلات آن ها بیشتر ارتباط برقرار کنند.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین ابرقهرمانان و ابرشرورها


منشا قدرت

انتقام جویان قدرت خود را مدیون تصادفات عجیب هستند، تصادفاتی مانند نیش یک عنکبوت رادیواکتیوی، قرار گرفتن در معرض امواج و نتیجه آزمایش های غیرانسانی. بنابراین هیچکدام زندگی طبیعی نداشته و قدرت جدید را نوعی وظیفه می دانند. از سوی دیگر، ابرقهرمان های دی سی و لیگ عدالت، پر از قهرمان هایی است که یا با این توانایی ها به دنیا آمده و یا آن را به عنوان یک موهبت دریافت می کنند. مسلما بتمن یک استثناست و می داند زندگی معمولی نخواهد داشت و به فکر آن هم نیست.

در حقیقت بسیاری از شخصیت های دی سی خوب بررسی نمی شوند درحالی که در دنیای مارول شخصیت ها و نحوه شکل گیری آن ها مضمون اصلی داستان است. شاید دلیلش این باشد که بسیاری از شخصیت های لیگ عدالت در حوالی جنگ جهانی دوم به وجود امدند، زمانی که به شخصیت های قهرمان نیاز بود تا نیروهای نازی را شکست دهند. با این حال، انتقام جویان در سال های 1960 شکل گرفت زمانی که علم و تکنولوژی توجه جامعه را به خود جلب کرده بود.

همچنین بخوانید: فیلم‌های ابرقهرمانی مارول را با چه ترتیبی ببینیم؟


شکل گیری انتقام جویان

اغلب اعضای تیم انتقام جویان مانند چهار شگفت انگیز توسط استن لی ایجاد شدند، به این دلیل که عضو تیم بزرگ تری باشند و به همین دلیل فردیت شان مهم نیست. این داستان ها به فعالیت شخصیت هایی مانند مرد آهنی، هالک یا پلنگ سیاه در رابطه با تیم می پردازد نه انگیزه های فردی آن ها.

از سوی دیگر، دی سی پر از شخصیت های مستقل قدرتمند است. آرتور کری یا آکوآمن مردی است که بین دو هویت گیر کرده و از آتلانتیس محافظت می کند. بروس با الهام از گذشته اش می خواهد به مردم گوتام آموزش دهد. درنتیجه، تنش میان اعضای لیگ عدالت آشکار است زیرا همه آن ها به تنهایی فعالیت می کنند یا گروهی. درحالی که انتقام جویان باهم رابطه خوبی دارند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم ابر قهرمانی که منتظر اکران آن‌ها هستیم


اتفاقات بعدی؟

از آنجاییکه قسمت اعظم انتقام جویان توسط استن لی خلق و مدیریت شد، این داستان و شخصیت ها باهم ارتباط دارند. این ارتباط به مارول هم سرایت یافته و بسیاری از فیلم ها و داستان ها به هم مربوط اند. شاید استثنائاتی وجود داشته باشد اما مارول مانند یک جهان است که همه چیز همزمان در آن رخ می دهد.

متاسفانه لیگ عدالت متفاوت است. برای مثال، در یک فیلم سوپرمن مشکل دارد و درحالی در لیگ عدالت ظاهر می شود که گویی هیچ اتفاقی رخ نداده است. جوکر در حالی که در گوتام با بتمن مبارزه کرده در کل لیگ عدالت به عنوان بخشی از تیم دوم مبارزه می کند. این الگو طرفداران فیلم ها و کامیک های دی سی را گیج می کند.

همچنین بخوانید: 8 فیلم ابر قهرمانانه در سال 2017 از بدترین تا بهترین


چرا اینقدر جدی؟

دی سی در کامیک و فیلم ها ویلن های بهتری دارد. گرچه استن لی به طور غیرمستقیم شکل گیری ویلن را حمایت کرده است، اما در کنار داستان جالب و منطقی محصول بهتری را ارائه داده است. ویلن هایی مانند جوکر، بین، لکس لوتر، و ددشات جامعه ای را نشان می دهند که حقیقی جلوه می کند. اما ماجرایی رخ داده و آن ها را متفاوت می سازد. درباره مارول گرچه تانوس قدرتمند است اما ویلن های دیگر این دنیا یک بعدی اند.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: مرد آهنی در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


به این دلیل میمیری

انتقام جویان در کشتن دشمنان تهدیدکننده زمین و از بین بردن آن ها تردید نمی کند. چه شاهد رویارویی کاپیتان آمریکا با کله سرخ باشیم یا مبارزه تانوس و ثور، مشخص است که در رابطه با کنار زدن ویلن ها، انتقام جویان حد و مرزی ندارد.

از سوی دیگر، لیگ عدالت به مضامین اخلاقی بالاتری وابسته بوده و با خونسردی دشمنان را شکست می دهد. چه شاهد مبارزات گرین ارو در سریال تلویزیونی “ارو” (Arrow) باشیم یا نقش سوپرمن به عناون ناجی انسانیت، یا روش های غیرمرگبار بتمن برای شکست ویلن ها، گویا لیگ عدالت به شانس دوم، سوم یا حتی چهارم باور دارد. بتمن هربار به جوکر اجازه زنده ماندن می دهد، زیرا می داند اگر جوکر را بکشد خودش را نابود کرده است. این تفاوت اصلی دو تیم ابرقهرمانی است.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: بتمن در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (115)

بستن فرم

 1. IS King

  دی 8, 1399

  از الان معلومه چی میشه انتقام جویان لیگ عدالت رو بعنوان گوشت کبابی می‌خورند مگه اینکه سوپرمن بتونه میولینر رو بلند کنه اگه تونست مساوی . به نظر من فقط ثور کافیه برای تمام آونجرز سوپرمن هم نمی‌تونه میولینر رو بلند کنه چون برای نجات کل جهان نیست خب خیلی آسان میولینر رو می‌ندازه رو سوپرمن و استورم بریکر که دستش هست اول میدان الکتریکی در تمام جایی که هست درست می‌کنه و بعد فلش که نمی‌تونه بهش زربه بزنه چون رعد برق می‌خوره و دوباره می‌ره کمی شزم هم یک رعد و برق گنده می‌ندازه روش بچه می‌شه و کار اون هم تمام واندوروومن هم با استورم بریکر سرش رو قطع می‌کنه چون که جلو ثور از هر لحاظ شانسی نداره فانوس سبز هم بخاطر خوب فانوس سبز هم ثور می‌کشه میره فقط بتمن میمونه که خیلی خوب می‌جنگه حالا ایتجا بعد از یک جنگ طولان ثور بتمن رو هم کشت رفت فقط میمونه سوپرمن زمین گیر که با استورم بریکر هرچقدر لازم باشه میزنه تا بمیره یا سرش رو قطع می‌کنه و تمام ثور لیگ عدالت رو به راحتی شکست داد

  پاسخ

  • Maker در پاسخ به IS King

   دی 8, 1399

   ثور همه رو میزنه 😂😂😂

   پاسخ

  • Maker در پاسخ به IS King

   دی 8, 1399

   قویترین عضو لیگ عدالت کاپیتان اتم هست بعدشم بتمن تونسته با زرهش دارک ساید اصلی رو بزنه سوپرمن. هم اگه در اوج باشه چندتا از عضو های اونجرز حریفش نمی شن به نظر خودم ثور واندروومن و شزم رو می‌تونه بزنه ولی همه لیگ عدالت رو نه لیگ عدالت از نظر نفرات از اونجرز سر تره

   پاسخ

  • کمیک خون در پاسخ به IS King

   دی 11, 1399

   اگه بر اساس سینما میگید قطعا انتقام جویان میبره با یه آب و نوشابه هم روش ولی کمیک انقدر با قاطعیت نمیشه گفت

   پاسخ

  • کمیک خون در پاسخ به IS King

   دی 11, 1399

   باید برای نتیجه شخصیت ها رو تن به تن با هم مقایسه کنیم. البته از کمیک
   سوپرمن علیه کاپیتان مارول: سوپرمن چون از انرژی خورشید نیرو میگیره اگر جنگشون طولانی بشه میتونه کاپیتان مارولو بزنه البته در شب که انرژی کاپیتان مارول تموم شذ
   اگه فلش و کوئیک سیلور رو مقایسه کنیم فلش راحت میبره
   سایبورگ و ایرون من به نظرم ایرون من به خاطر تجربه و سلاح ها قویتره
   دکتر فیت از دکتر استرنج به خاطر داشتن کلاهخود قویتره(البته فکر کنم اگه اشتباهه به من بگید چون استرنج سنگ ابدیت داره)
   ویژن ، رد تورنادو رو شکست میده چون سنگ ابدیت داره.
   ثور از شزم ثور تجربه بالاتری داره و سلاح قویتر البته جادوی شزم هم نباید دست کم بگیره همینطور قدرتش
   بتمن و کاپیتان آمریکا اگه بتمن از وسایلش استفاده کنه میتونه با یک بمب کاپیتان آمریکا رو شکست بده ولی در حالت عادی شکست میخوره.
   واندا و گرین لنتر به نظرم گرین لنتر میتونه واندا رو شکست بده چون حلقه داره ولی واندا هم خطرناکه
   بلک کنری راحت بلک ویدو رو شکست میده
   مارشن من هانتر میتونه هالک رو تله پورت کنه به خورشید
   آکوامن و پلنگ سیاه آکوامن می‌تونه با سونامی ارتش پلنگ رو شکست بده و ارتش بزرگتری هم داره چون هفتاد درصد زمین دریا و اقیانوس هست.
   واندروومن هم اگه به کمک شزم بره احتمالا ثور شکست میخوره
   هاکای و گرین آرو به نظرم هاکای قویتره چون میتونه با تیرش بمب درست کنه.
   اگه جایی غلط بود لطفا با دلیل مشخص کنید.

   پاسخ

   • دوست در پاسخ به کمیک خون

    دی 21, 1399

    خیلی قشنگ توضیح دادی افرین من کمیک کم میخونم یا راستش رو بگم نمیدونم از کجا تهیه کنم ولی خیلی خوب گفتی خوشم اومد

    پاسخ

    • کمیک خون در پاسخ به دوست

     دی 24, 1399

     خداییش خیلی سعی کردم عادلانه بگم من دیسی رو بخاطر فلش بیشتر دوس دارم ولی سعی کردم مساوی باشه دی‌سی به نظرم قویتره البته از کمیک

     پاسخ

     • Maker در پاسخ به کمیک خون

      دی 24, 1399

      الان که ورلد فروگر عضو لیگ عدالت هست اونجرز هیچ کاری جلوی لیگ عدالت نمی تونه بکنه

      پاسخ

      • کمیک خون در پاسخ به Maker

       دی 25, 1399

       نمیدونم کیه ولی میبینم یعنی از ثور و سوپرمن و کاپیتان اتم قویتره

       پاسخ

       • Maker در پاسخ به کمیک خون

        دی 25, 1399

        یکی از کسانی هست که مالتیورس رو درست کرده !!!

        پاسخ

 2. یه نفر

  آذر 22, 1399

  کاش بجای اینکه ببینیم کی کیو میزنه ببینیم کی کمیکش بهتر بوده کی کمیکش آموزنده تر بوده کی کمیکش حقایق جامعه رو بهتر نشون داده نه اینکه همینطوری بگیم کی قوی تره و هرکی قوی تر باشه کمیکش بهتره😔اونجوری باشه پس والای همگان قوی تر از همه هست ولی راستش فکر کنم فقط 2 یا 3 حضور تو دنیای کمیک داشته چهرش هم هیچوقت فاش نشده😔

  پاسخ

 3. کمیک خون

  آذر 17, 1399

  خب من نظرات شما عزیزان رو خوندم خیلی راحت و یه طرفه نظر دادین که مثلا مارول سوپرمنو میزنه نمیدونم کوئیک فلش رو میزنه اینقدر ساده نیست چون هر دو کمپانی از هم اسکی رفتن برای مثال کاپیتان مارول و سوپرمن طوفان سرخ و ویژن و…. مبارزه نزدیکی دارن من به نظرم مساوی میشه یا شاید لیگ عدالت ببره چون خدایان بیشتری داره در یکی از مقالات خوندم که تمام لیگ عدالت بجز بتمن خدا هستند و انتقام جویان ثور،کاپیتان مارول خدا هستن که من بقیه رو نمیدونم.

  پاسخ

 4. احمد

  آذر 12, 1399

  و قابل توجه دوستان که میگن ثور از کاپیتان مارول ظعیفتره در سینما با وجود اینکه ثور سومین کاراکتر محبوبم هست ولی به نظرم من کاپیتان مارول از اون قویتر بود چون خیلی راحت قدرت بدنیش از تانوس هم بیشتر بود اگر نگاه کنید تانوس وقتی با کله به کاپیتان مارول زد هیچ تکونی نخورد و اگر از سنگ قدرت استفتده نمیکرد انگشتاشو میشکوند به راحتی ولی فکر نکنم از پس اسکارلت ویچ بر بیاد چون واقعا قدرتمنده و تا الان
  ۱ اسکارلت ویچ
  ۲ کاپیتان مارول
  ۳ ثور
  و از لحاظ قدرت بدنی کاپیتان مارول به نظر مم تا الان قویترین ابر قهرمان بین دیسی و ماروله البته در سینما

  پاسخ

  • خدای اذرخش در پاسخ به احمد

   آذر 16, 1399

   سلام وقتی سنگ قدرت رو کاپیتان مارول اثر میزاره ولی تمام سنگ ها روی تور تاثیر نمیزارند پس برنده توره و میتونه با استورم بریکر دو شقش کنه و اینکه فعلا دکتر استرنج به عنوان جادوگر اعظم قویترینه همشون رو توی فضا ابدی حبس میکنه پس شد
   و تور هم از اسکارلت قویتره میتونه با استورم بریکر به راحتی شکست بده

   دکتر استرنج
   تور
   اسکارلت ویچ
   بری لارسون
   ویژن
   هالک

   پاسخ

  • کمیک خون در پاسخ به احمد

   آذر 22, 1399

   ببین کاپیتان مارول قویه و جز قویترین ها بین لیگ عدالت و انتقام جویان ولی در کل دی‌سی و مارول حتی تا رده پنجم هم نمیتونه باشه والای همگان،پرنزس،لوسیفر مورنینگ استار،میکائیل دیمیورگس،الین بلک، دادگاه زندگی، پروتژ و همینطور بیاندر حالا بقیه رو نمی دونم ولی اینایی که گفتم حتی از دکتر منتهن هم قویتر هستن چون همشون خدا هستن مثلا میکائیل و لوسیفر مورنینگ استار پسران پرنزس، الین بلک اگه جای پرنزس رو بگیره از میکائیل هم قویتره پروتژ قدرت والای همگان ولی پایینتر رو داره دادگاه زندگی در مارول فقط والای همگان ازش قویتره و بیاندر هم قدرت زیادی داره و همینطور خیلی اشخاص دیگه پس ثور و هیچکدوم از انتقام جویان و همینطور کاپیتان مارول نمی تونن اینا رو شکست بدن

   پاسخ

   • Maker در پاسخ به کمیک خون

    آذر 22, 1399

    با دیزنی هیچ چیز ناممکن نیست ممکنه یهو بیاد والای همگان رو هم شکست بده

    پاسخ

    • کمیک خون در پاسخ به Maker

     آذر 23, 1399

     تو از سینما مقایسه میکنی!!!!! حرفت خیلی عجیبه والای همگان خودش کاپیتان مارول رو خلق کرد حالا بیاد ازش شکست بخوره والای همگان احتیاج به هیچ زوری نداره اگه دیزنی یه همچین کاری بکنه خودشو مسخره همه می‌کنه کاپیتان مارول تو کمیک همه کسانی که تو کامنت بالا گفتم شکست میخوره البته از بیاندر مطمئن نیستم ولی از میکائیل، لوسیفر مورنینگ استار، الین بلک، والای همگان و پرنزس شکست میخوره همینطور از دادگاه زندگی و احتمالا پروتژ البته من از کمیک مقایسه کردم ولی اگه به سینما باشه اینا هنوز وارد سینما نشدن

     پاسخ

     • Maker در پاسخ به کمیک خون

      آذر 26, 1399

      دوست عزیز کنایه زدم به زن سالاری دیزنی
      وگرنه فقط در گروه اونجرز کپ مارول رتبه ۱۲ رو داره بعد بیاد والای همگان رو بزنه اینقدر بی سواد نیستم

      پاسخ

      • کمیک خون در پاسخ به Maker

       آذر 27, 1399

       معذرت می‌خوام حق با شماست

       پاسخ

       • Maker در پاسخ به کمیک خون

        آذر 27, 1399

        نه داداش من منظورم رو بد رسوندم

        پاسخ

 5. احمد

  آذر 12, 1399

  حواسم به بتمن نبود ببخشید 😅به نظرم بتمن تو سینما (بن افلک)خیلی باهوش نشون ندادن ولی ایرون من به راحتی از پسش بر میاد

  پاسخ

 6. احمد

  آذر 12, 1399

  و فعلا لیگ عدالت قهرمان زیادی وارد نکرده فقط سایبورگ سوپرمن بتمن اکوامن فلش واندر وومن و البته شزم فعلا عضو لیگ نشده که ثور اسکارلت کاپیتان مارول از پس همشون بر میان کاپیتان سوپرمنو میزنه چون تو سینما هم از ثور قویتره هم از سوپرمن اسکارلت به راحتی اکوامن فلش سایبورگ رو میزنه ثور هم واندر وومن
  شاید بگین چرا اسکارلت اون سه تا رو میزنه چون اون تانوسو زد که خیلی از استپن ولف قویتره و اونا از پس استپن ولف بر نیومدن به این دلیل ولی دیسی باید کم کم قهرمانشو وارد کنه و طبق گفته کوین فایگی اسکارلت قویترین انتقامجو هستس

  پاسخ

 7. احمد

  آذر 12, 1399

  من کاری به کمیک ندارم ولی انتقام جویان به این دلیل دشمناشو نابود میکنه که دوباره خرابی به بار میاد که کار درستیه
  لیگ عدالت هر بار که دارکساید زنده گذاشته دوباره برگشته با خرابی بیشتر یا بتمن که جوکرو زنده میزاره باعث میشه که دوباره مررم بی گناه بمیرن اصلا نمیخاد بکشتش دست پاشو جوری بشکنه دوابره سر پا نشه در دنیای سینمتیی مارول شابد قویترین ها اسکارلت ثور کاپیتان مارول باشن ولی تا به اینجا بزرگترین جانفشان ترین تو سینمایی کمیک ایرون من هستن شاهکار هاش
  اگر قسمت ۱ فیلم اونجر رو دیده باشید کاپیتان میگه تو حاطر نیستی جون خودتو برای بقیه فدا کنی ولی هیچکس به اندازه اون تو فیلما جون خودشو به خطر ننداخته
  ۱ تو یکی از قستمها ۱۸ نفر رو از اسمون میگره که واقعا عالی گرفت
  ۲حاظر شد بره بین پرههای هواپیمای شیلد در صورتی که کاپیتان گفت احتمال داره خرد بشی ولی رفت گفت هر وقت گفتم دسته رو بکش ولی کمی دیر کرد نزدیک شد خرد بشه
  ۲ اون بمب برد به فضا اگر کمی زودتر دریچه رو میبستن بر نمیگشت میمرد
  ۳ برای نابودی یکی از اون کرم های فضای رفت داخل شکم یکی ااونا
  ۴ تو فیلم الترون وقتی خواستن شهرو نابود کنن گفت شاید زنده بیرون نیایم به ثور گفت ولی خودش بیشتر از ثور در معرض خطر بود چون ثور اسیب چندانی ندید فقط بیهوش شد ولی اون در زیر بود ولی بام مهارت پرواز خودش فرار کرد ولی اگر یکی از اون سنگاه بهش میخورد احتمال داشت غرق بشه
  ۵ تو فیلم بینهایت حاظر شد برای نجات دکتر استرنج به فصا بره و برای اینکه وقت تانوسو یکم تلف کنه خودش اخراش تنهایی باهاش مبارزه کرد و جانانه مبارزه کرد
  ۶ تو اند گیم هم نیازی نیست بگم خودتون به قطع میدونید به نظرم من بزرگترین مرگ یه شخصیت در سینما نشون دادن با وجود اینکه یه انسان معمولی بود بازم درد سنگها رو تحمل کرد و بشکن زد (درسته بیشتر رو لباس تحمل کرد ولی باید به خاطر داشت حتا یک سنگ ها برای یک انسان فانی خطرناکه ولی اون با لباس شش تارو تحمل کرد )که به نظر من بزرگترین کار در سینمایی کمیکه
  البته باید صبر کرد ببینم دیسی چیکار میکنه

  پاسخ

 8. عاقل

  آبان 3, 1399

  با سلام
  مقاله جالب و مفیدی بود .
  راستش تقریباً با تمام جزئیاتی که در مقاله گفته شده موافقم.
  بنظرم همونطور که در مقاله گفته شد مارول در اصل بعضی کرکتر های خاص دیسی رو بصورت های مختلف از جمله طنز بودن ارتقا داده که این مشخصاً باعث جذب بیشتر طرفدار ها میشود .
  همینطور دنیای سینمایی .
  اکثراً تجربه ثابت کرده طرفدار ها به فیلم خیلی اهمیت بیشتری قائل هستند تا کمیک .
  و بیشتر هم به ظاهر نگاه میکنن تا عمق عمیق مسائل .
  بنظرم هم مارول بخاطر همین تمرکزش رو برای دنیای سینمایی گذاشت .
  اصل کلام اینه که بنظرم دیسی کرکتر هاش با هر طرفداری همذات پنداری نمیشه که بعضی نمونه های واضحش کسایی مثل جان کنستانتین و جوکر هست .
  در حالی که مارول اونقدر داستان کرکتر هاشو عمیق نکرده و جوری کرده که تقریباً هر طرفداری در هر رده سنی باهاش کنار بیاد .
  شخصاً اینارو به عنوان یه کمیک فن میگم نه دیسی فن هستم نه مارول فن ولی هردوشون رو دوست دارم .
  با تشکر

  پاسخ

 9. Rs

  تیر 21, 1399

  خب اول اینکه ویلن های مارول تو فیلم ها که اصلا تک بعدی نیستند ، دوم اینکه نشون دادن جنبه سیاه انسانیت فرق داره با سلاخی نشون دادن ، شما سه گانه شاهکار بتمن که نولان ساخته بود با بتمن جلاد تو B.v.S مقایسه کنید ، انقدر این به اصطلاح جنبه سیاه رو نشون داده بودن که به مصنوعی ترین حالت ممکن رسیده بود

  پاسخ

 10. Ali

  خرداد 21, 1399

  You are THE BEST MARVEL

  پاسخ

 11. Ali

  خرداد 21, 1399

  یکی از چیز هایی که من را طرفدار مارول ساخته همین ترتیب و هماهنگی بین فیلم هاست. قهرمانهای دنیای مارول به یک دلیل این قدرت ها را دارد به جز تور یا کاپیتان مارول یا هر قهرمان ابرقهرمان….
  مثلا مرد اهنی برای خودش زره درست کرد یا کاپیتان آمریکا از اول هم چون قدرت نداشت بعد از آزمایش قدرتمند شد. معمولا مردم دنبال فیلم ابر قهرمانی با جنبه های مثبت و البته کمی هم کمدی باشد، هستند

  پاسخ

 12. کاپیتان آمریکا

  اردیبهشت 16, 1399

  ثور ،سوپرمن رو نابود میکنه
  کاپیتان آمریکا هم بتمن رو به خاک سیاه مینشونه
  کاپیتان مارول هم به حساب واندر وومن میرسه
  دیگه کسی نیست تو لیگ عدالت که قوی باشه ب و بخواهد جلوی انتقام جویان رو بگیره

  پاسخ

  • دی سی فن در پاسخ به کاپیتان آمریکا

   مهر 8, 1399

   فیزیک سوپرمن به شدت از ثور بهتره😂تو کراس اوور بتمن از کاپتان آمریکا برد و واندروومن از کپ مارول قویتره مارشن من هانتر گه از سوپرمن هم قویتره و برای جاستیس لیگ هست می‌تونه راحت هالک رو با تله پاتی از بین ببره

   پاسخ

   • امیررضا در پاسخ به دی سی فن

    مهر 8, 1399

    کراس اوور یه داستان مزخرف و الکی بود. هیچ چیزی رو صابت نمی کنه.

    پاسخ

  • کمیک خون در پاسخ به کاپیتان آمریکا

   آذر 22, 1399

   خب ببین بتمن از استیو راجرز قویتره فقط به خاطر وسایلش و همینطور سوپرگرل و پاورگرل هم قوی هستن

   پاسخ

 13. فاطی

  دی 28, 1398

  سلام . من به شخصه با نظر شما مخالفم . شما میگید در مارول فقط ثور و به احتمال هالک نامیرا هستند فقط که اینا نیستن . ولورین و ددپول چی؟ در ضمن ثانوس می‌تونه در عرض یک ثانیه دی سی رو نابود کنه برای همیشه و این درحالی هست که بتمن قهرمانان قهرمانان دی سی هم نمیتونه کاری کنه . انتقام جویان حاضرم خودشون رو فدا کنن برای دنیا . درحالی که لیگ عدالت سعی میکنه هم خودش زنده بمونه هم کاری کنه مردم نمیرن . تمام شخصیت های مارول هم بر اثر تصادف اینطور نیستن . افرادی از انتقام جویان مثل فلش سایبرگ و ……
  در ضمن مارولی ها خودخواه نیستن و هرکاری میکنن تا مردم نمیرن . در حالی که بتمن کارهایی می‌کنه تا بتونه خودش رو ضد ضربه کنه اونم نه برای نجات دنیا برای خودش

  پاسخ

  • matin در پاسخ به فاطی

   اسفند 27, 1398

   عزیزم نمیدونستی بدون دستکش تانوس تو دنیا دی سی کار نمیکنه و اگه بخواد اینکار را کنه دارک ساید یه ویژگی داره که میتونه دیگران را کنترل کنه اونم تانوس کنترل میکنه دنیای مارول به فنا میره اگه باور نمیکنی برو در مورد دارک ساید تحقیق کن دارک ساید یک بار تو کراس اور مارول و دی سی دستکش بینهایت را دزدید ولی تو دنیای دی سی کار نکرد و بیخیالش شد دوما تانوس چه کاری به این کارا داره سوما بازم تو کمیک کراس اور ( یعنی مارول و دی سی با هم داستان نوشتن و قهرمانان دی سی و مارول با هم میجنگند) سوپرمن با ثور جنگید آخراش وقتی ثور چکشش را پرت کرد سوپرمن ان را گرفت و با یه مشت محکم اون را زد زمین و گفت تو یک خدای ضعیفی اگه باور نداری بزن دی سی علیه مارول ویکی پدیا چهارمن سوپرمن هالکم زده حالا فکر نکنین همش دی سی برده ولورینم لو بو را برده خودتون ببینید دیگه

   پاسخ

   • amir در پاسخ به matin

    تیر 21, 1399

    راستش کراس اور ها به نظرم نباید ملاک باشه اخه بیشترشون حتی تو دنیای اصلی دیسی و مارول اتفاق نمیافتن و بیشتر برای درامد زایی تولید میشن چون زیاد فروش میرن و باید براساس قدرت های دو طرف مقایسه بشه که اگه نبردی بین این دو مولتی وورس دیسی و مارول اتفاق بیافته اخرش کلی خرابی وجود میاد و مساوی میشه‌. راستش اینکه تو یه کمیک که کراس اور هم بوده و تاثیر چندانی توی جهان های اصلی هردو طرف نداشته سوپرمن ثور رو زده باشه دلیل قدرتمند تر بودن سوپرمن نیست و چون از شانس بد سوپرمن نقطه ضعفش نقطه قدرت ثور هست ( منظورم قدرت های جادویی ثور هست که به شدت قدرتمند هستن) و این شانس ثور رو یکم بیشتر میکنه. البته این نظر منه

    پاسخ

   • امیررضا در پاسخ به matin

    مهر 8, 1399

    کراس اوور الکی هستش. توی یه بعد دیگه هستش.
    الکی،میفهمی؟؟

    پاسخ

   • حسین مهدوی در پاسخ به matin

    آبان 7, 1399

    اقا بهر حال تا حالا کسی نگفته سنگ های ابدیت مکان دارد گفتن سنگ های ابدیت چنان قدرتی میده که نیمی از پودر میشوند نگفته کجا در مورد دارک ساید درست میگویید ولی تا ان اجرایی که همه میدانند انتقام جویان تا پای جانش میره

    پاسخ

  • BATMAN در پاسخ به فاطی

   فروردین 15, 1399

   ولورین وددپول برای مردان ایکس هستش نه انتقام جویان

   پاسخ

  • علی در پاسخ به فاطی

   اردیبهشت 21, 1399

   تونی استارک خود خواه نیست و باعث وجود اولتران شد و در بالا قهرمان های دی سی رو گفتم و درستش ثانوس است و دیگه سنگ های ابدیت نداره

   پاسخ

   • دی سی فن در پاسخ به علی

    مهر 8, 1399

    تانوس جلوی اونجرز به اون حد از ضعف کم اورد دیگه جلو جی ال میخواد چه کار کنه؟

    پاسخ

  • دی سی فن در پاسخ به فاطی

   مهر 8, 1399

   به نظرت بتمن مشکل داره زمانی که می‌تونه راحت لم بده بره دنبال جرم و جنایت؟به علاوه تانوس قوی نیست دارکساید به راحتی تانوس با سنگ رو نابود می‌کنه حتی بشکن تانوس جواب نمیده دارکساید به جسم اصلی خودش وصل هست

   پاسخ

 14. Mahdi

  آذر 26, 1398

  سلام خسته نباشید … به نظر من مارول ۱۰۰ ٪از لیگ بهتره
  قهرمانی مثل ثور و هالک و واندا و کاپیتان مارول و مخصوصا دکتر استرنج رو هیچ وقت نباید دست کم بگیریم بت من که معلومه توسط ایرون من راحت داغون میشه … ثور با کاپیتان مارول سوپر منو له میکنن حتی دکتر استرنج با اون ارتشش و قدرت های خودش میتونه همه رو اتیش بده و واندا هم که معلومه وقتی قدرتش میتونه سنگ بی نهایت رو بترکونه یا تانوس رو میخواست تکه تکه کنه چی واندا فردی بسیار تا بسیار قویه ….والسلام

  پاسخ

  • amir در پاسخ به Mahdi

   تیر 21, 1399

   مگه دکتر استرنج هم ارتش داره؟ اون ارتشی که تو اندگیم بود ارتش دکتر استرنج نبود که تمام هیروها یی بود که تابه حال تو ام سی یو بودن و ارتش ازگاردیان و ارتش واکاندا هم بود

   پاسخ

  • کمیک خون در پاسخ به Mahdi

   آذر 23, 1399

   خب داری تند میری من کمیک فن هستم مارول فن و دیسی فن نیستم ولی اینایی که گفتی دی‌سی هم داره چون از هم اسکی رفتن مثلا دی‌سی سوپرمن،شزم،سوپرگرل،پاورگرل، واندروومن مارشن من هانتر رو داره. همینطور دکتر فیت که با استرنج برابره همینطور آکوامن آتلانتیسی ها رو داره ولی جنگشون مساویه اگر هم باشه به نظرم لیگ عدالت قویتره

   پاسخ

 15. مهدی

  آذر 12, 1398

  به نظرمن فیلم های مارول هیشه از فیلم های دی سی برتر بوده اند
  و در جنگ با احتمال زیاد مارول برنده میشه چون هم زیاد هستند و قهرمان هایی همچو ایرون من کاپیتان مارول کاپیتان امریکا ثور انت من و مرد عنکبوتی حتی میتوانند سوپر من را نیز بکشند

  پاسخ

  • علی در پاسخ به مهدی

   اردیبهشت 21, 1399

   نه مگه دی سی همین قهرمان ها رو داره

   پاسخ

  • صادق در پاسخ به مهدی

   تیر 5, 1399

   شما کمیک خوندی یا فقط فیلم ها رو دیدی؟

   پاسخ

 16. کیارش

  تیر 29, 1398

  کلا گند زد دی سی

  پاسخ

 17. کیارش

  تیر 29, 1398

  فقط مارول مارول کل فیلم خوب داشته فیلم های بدشم همین 4 شگفت انگیز و کاپیتان مارول و این جور چیزا بود بریم سراغ دی سی بتمن علیه سوپرمن پخم نشد لیگ عدالت اصلا فروش نداشت مرد پولادین از نظر 40% مردم دنیا چرت واندرومن اونقدر خوب نبود کلا یه فیلم خوب بود به نام اکوامن که خیلی هم بد نبود مارول از بین 40 تا فیلمش شاید 11 تاش بد بوده

  حالا که دی سی
  اعدا داره ما در اینده قراره فیلم های بهتری بسازیم ببینیم چی میشه
  گند زدن به بیست سال زحمت کریستوفر نولان

  3 گانه بتمن بهترین فیلم دی سی بود بهترین
  ما قراره در اینده مارولو ببینیم که داره میدرخشه و دی سی از حسادت فیلم الکی میسازه بیچاره
  هیچ وقت به پای مارول نمیرسه چه برسه که باهم مبارزه کنن لیگ عدالتو انتقام جویان

  زرشک

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به کیارش

   تیر 29, 1398

   ببین درسته که فیلمای مارول یه کم از فیلمای دیسی بهتر بودن (منظورم از فیلمای مارول همه ی فیلماست ؛ خارج از MCU و فیلمای MCU) ولی تو مبارزشون به احتمال بالا جاستیس لیگ برنده میشه! اصلا نباید قدرتمند بودن و جالب بودن کاراکترا رو با هم قاطی کرد چون که کاملا متفاوتن!

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به آریو

    مرداد 9, 1398

    اگه فکر میکنی جاستیس لیگ برنده میشه من دیگه نیستم

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به کیارش

     مرداد 9, 1398

     آره بنظرم جاستیس لیگ برنده میشه.
     بخاطر اینکه تو اونجرز بجز ثور کاراکتر اونقدر قدرتمندی نداریم.
     ولی درصد بالایی از جاستیس لیگ خدا هستن

     پاسخ

     • کیارش در پاسخ به آریو

      مرداد 12, 1398

      درسته که همشون خدا نیستن ولی مصلا هالکو مرد اهنی و ناتاشا باهم شاید بتونن
      واندرومن شکست بدن سوپرمن هم با تور میجنگه کاپیتان امریکا با چند نفر دیگه میرزن سر بقیه

      پاسخ

      • آریو در پاسخ به کیارش

       مرداد 12, 1398

       خب مارشن منهانتر و آکوامن و فلش و گرین لنترن و سوپرگرل و بقیه ی خدایان رو چی؟!
       فقط سوپرمن و واندروومن نیستن که!

       پاسخ

       • کیارش در پاسخ به آریو

        مرداد 19, 1398

        اعضای انتقام جویان زیادن صبر کن بگم
        1 سایبورگ رو کاپیتان ویژن (میتونیم مرده هارم حساب کنیم ) شاهین چشم میرن سراغش . فلش رو سیلور میتونه شکست بده بتمن رو هم شاهین سرباز زمستان میرن بزننش اگه نتونستن یکی رو مثل کاپیتان میفرستن سراغش .
        فانوس سبز قویه ولی کپ مارول هست و شکستش میده اکوامن رو هم بقیه شکست میدن مثل اون دختره که لباسش قرمز بود اسمشو یادم رفت و اگه نتوسنت یکی کمکش میکنه .
        شاید خدا نباشن ولی زیاد هستند و باهم یک خدا اند سوپرگرلم ربات های استارک سرگرمش میکنن انت منم میره کمک شون تا هالک یا ثور کارشون تموم شه و برن سراغش درمورد بتمن او شاید سرباز زمستان و شاهینو شکست بده و کمی کار انتقام جویانو سخت کنه ولی بالاخره شکست میخوره

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به کیارش

         مرداد 21, 1398

         اولا که کاراکترای جاستیس لیگ هم خیلی زیادن . شما چند کمیک ازشون دانلود کن ببین چند نفرن😁
         بعدش هم بعضی از کاراکترایی که گفتی عضو انتقامجویان نیستن مثلا اسپایدرمن.
         بعدش هم که گرین لنترن از کاپیتان مارول قدرتمند تره و فلش هم از کوییک سیلور .

         پاسخ

         • کیارش در پاسخ به آریو

          مرداد 22, 1398

          من اعضای اصلیو گفتم حالا شاید کاره اونجرز سخت باشه اون چند نفر دیگرو بگو تا من بازم براش دلیل بیارم آریو
          فکر کنم گیرن لنترن قویه و شاید کپ مارول شکست بخوره ولی اون هم همین طوری نگاه نمیکنه که کپ هم اونقدر قوی هست که بتونه در برابر گرین لنترن مقابله کنه اسپایدرمنم عضو انتقام جویان هست خود مرد اهنی گفت تو اینفیتی تو الان عضو انتقام جویانی من نمیدونم تو کمیک چی گفته کمیک یه کتابه که با استفاده از بعضی صحنه هاش فیلم درست میکنن
          فلش شاید کمی از سیلور قدرتمند تر باشه ولی اگه سرج کنی چند تا از کمیک های سیلور رو بخونی میفهمی اون جلوی خیلی ادم های از فلش قوی تره ایستادگی کرده تازه سیلور هم بزرگ تر از فلشه هم باهوش تر فلش یه پسر جوان مثل اسپایدرمن هست
          اونا هر چقدر زیاد باشن اونجرز زیاد تره جانم و هر 5 تاشون باهم یه خدا هستن جاستیس لیگ اعضای قدرتمند تری داره ولی دیدی که اونجرز تونست با التران مقابله کنه با ثانوس با لوکی ،فرزندان تانوس و هزار دشمن قدرتمند که انقدر قوین

          پاسخ

          • آریو در پاسخ به کیارش

           مرداد 22, 1398

           کیارش جان شما تو کامنت قبلی کپ رو جلوی سایبورگ گذاشتی پس دیگه نمیتونی جلوی گرین لنترن هم بذاریش که !
           اسپایدرمن تو کمیک تقریبا هیچ وقت عضو انتقامجویان نبوده و تو فیلم داستان کمیک رو تغییر دادن. مقایسه ها هم باید بر اساس کمیک صورت بگیره.
           توی سری کمیک مارول علیه دیسی کوییک سیلور از فلش شکست سختی خورد. فلش هم خیلی کاراکتر باهوشی هست.
           اینا هم کاراکترایی که ذکر نکردی :
           Superman |
           Wonder Woman |
           Martian Manhunter |
           Green Arrow |
           Atom |
           Hawkman |
           Black Canary |
           Red Tornado |
           Hawk Girl |
           Star Fire |
           Power Girl |
           Shazam |
           فعلا همینا به ذهنم اومده. بقیه ی جاستیس لیگ رو میذارم واسه بعدا.

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به آریو

           مرداد 23, 1398

           اگه بخوای کمیکی مقایسه کنی صد درصد جاستیس لیگ برده ولی اگه بخوای از نظر فیلم مقایسه کنی به احتمال بالا اونجرز برده من تمام کمیک های دی سی یو خوندم ولی لطفا یه لینک بده کمیکی که سیلور از فلش شکست خورده رو دان کنم ببینم چجوریه شاید نظرم عوض شد

           درضمن فکر نکنم شزم عضو جاستیس لیگ باشه هست ؟ من مارول فنم
           و سال هاست دارم کمیک و فیلم نگاه میکنم انقدر که چشام درد گرفته حدود 2 ساله که هیچ کمیکی نخوندم و لی از اون قدیمی ها گرفته تا 2016 هاش کمیک خوندم
           یه دوستی گفت اسپایدرمن خدا شده تو یکی از کمیک هاش اگه میشه اسم کمیک رو بگین تا بخونم
           اگه تو کمیک جدید میشناسی بگو بخونم

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به کیارش

           مرداد 23, 1398

           بنظر من باید مقایسه بر اساس کمیک صورت بگیره.
           من هم مارول فنم و یکی از دلایل مارول فن بودنم همینه که کاراکترای مارول قدرتاشون یه حداکثری داره و اندازه ی کاراکترای دیسی قدرتمند نیستن.
           شزم هم فکر میکنم بعضی وقتا تو جاستیس لیگ میومد.
           لینکشو هرچی کپی میکنم درست نمیاد. شما حتی اگه به فارسی سرچ کنی کمیک مارول علیه دیسی با ترجمه‌ش میاد.

           پاسخ

          • کیارش در پاسخ به آریو

           مرداد 24, 1398

           مرسی دستت درد نکنه من به خاطر ابن گفتم لینک بده یه بار یکی یه لینک الکی داد یک کمیک دانلود کنم دانلود نشد فقط اینترنتم کم شد

           پاسخ

          • kiarash در پاسخ به آریو

           شهریور 28, 1398

           خوب قانع شدم حرفی ندارم

           پاسخ

          • amir در پاسخ به آریو

           تیر 21, 1399

           مارول کارکتر هایی داره که قدرتشون حد و مرزی نمیشناسه و دیسی هم همین طور نبردشون به خیلی چیزا بستگی خواهد داشت راستش من زیاد از حرفاتون قانع نشدم یعنی متوجه دلیلتون واسه پیروزی جاستیز لیگ نشدم و به نظرم منطقی نبود اگه قرار باشه که تک تک شخصیت هارو مقایسه کنیم در اخر برابر میشه و البته لیست خیلی طولانی هم میشه به نظر من دلیل قضاوت قاطعانه شما اشنایی کم بااین دو مولتی وورس هست باید بگم شخصیت های تو مارول هست مه توانایی شکست بعضی از قدرتمند ترین های دیسی مثل سوپرمن رو دارن مثلا همین ثور (نگوکه تو کراس اور شکست خورده که همه میدونن کراس اور ها فقط برای پول دراوردن بیشترن چون خیلی فروش میرن و خیلی هاشون حتی تاثیری در جهان های اصلی دو طرف ندارن) بله همین طور که میگفتم نمیشه به صورت قاطعانه نظر داد و باید خدمت شما جناب اریو بگم که خیلی معلومه که به خاطر دور موندن از خطر تهمت تعصب مارول فن بودن رو ادعا میکنین ولی به هرحال من دوست ندارم به خاطر بحث در مورد شخصیت هایی که اصلا وجود ندارن به شما بی احترامی کنم و نظر شما هم محترمه

           پاسخ

          • Amir در پاسخ به کیارش

           اسفند 29, 1398

           با سلام
           دوست عزیز داخل کمیک ها ثور قدرت فوق العاده ای داره و طبق یه سایت دیگه با فکر کردن میتونه اشخاصی مثل موج سوار نقره ای رو شکست بده یا فکر کردن دیگه فکرش کن چی بر سر جاستیس لیگ میاره ثور در کمیک قدرت فوق العاده زیادی داره خیلی زیاد

           پاسخ

          • amir در پاسخ به کیارش

           تیر 21, 1399

           نه تو کامیک هر دو مولتی وورس هیرو های قدرتمندی دارن که به هیرو دیگه از طرف مقابل رو شکست میده دیسی مولتی وورس دیسی هیچ برتری نسبت به مارول نداره و مولتی وورس مارول هم همین طور ونظر دادن قاطعانه شما کاملا بدون منطق و اساس هست البته هرکسی که با کمیک های مارول اسنایی داره این حرف رو نمیزنه شماهم بهتره بیشتر مطالعه کنید فیلم های مارول و دیسی جذابن ولی اطلاعات کامل و درستی در اختیار شما نمیزارن فک کنم بهتر باشه که از کمیک های هردو طرف اشنایی داشته باشید تا بتونید قضاوت درست رو بکنید

           پاسخ

          • کمیک خون در پاسخ به کیارش

           آذر 26, 1399

           خب از نظر سینما نامردیه انصافا چون تو سینما مارول هر چی قهرمان کمیک داشته گذاشته ولی دی‌سی خیلی هارو نذاشته پس منطقی تره از کمیک مقایسه کنیم

           پاسخ

          • kiarash در پاسخ به آریو

           شهریور 28, 1398

           جلو سایبورگ نزاشتم دادا کپو

           پاسخ

          • amir در پاسخ به آریو

           تیر 21, 1399

           اگه قراره لیست بنویسیم که لیست هردو طرف انقد زیاده که الان اینجا نمیگنجه نوشت تو کامیک هر شخصی که حتی یه بار تو اونجرز باشه یه اونجر محسوب میشه که اسپایدرمن چند باری تو این گروه بوده پس اطلاعات غلط ندید لطفا حالا بریم سراغ پیدا کردن حریف واسه هیرو هایی که گفتی. ثور و هالک سوپرمنو شکست میدن کاپیتان مارول واندوومن رو مارشن منهانتر رو ادام وارلاک و دکتر استرنج شکست میدن گرین ارو رو هاکای شکست میده شزم رو واندا ماکسیموف شکست میده اتم هم که صدتا شخصیت تو مارول و اونجرز هست که شکستش میدن البته تو این لیست بتمن یادت رفته که اونم کاپیتان امریکا شکست میده تو کراس اور هم شکست خورد واسه سیلی که تو فاضلاب اومد وگرنه خود بتمن اعتراف کرد که اگه نبرد ادامه پیدا میکرد شکست می خورد. درکل اطلاعاتت خوبه ولی درست نیست چون یه طرف رو دوست داری حق طرف مقابل رو پایمال کنی اگه نبردی صورت بگیره برنده ای نخواهد داشت و هردو طرف خسارت های جدی میبینن و در نهایت هم مساوی میشن و مثل همیشه باهم اشتی میکنن میره پی کارش

           پاسخ

         • سینا در پاسخ به آریو

          مهر 8, 1398

          استرنج فانوس سبزو میخوره کاملا معلومه وثور هم ازسوبر من قویتره بزگ ترین مشکل انتقام جویان فلشه که انت من با بدبختی و کتت وردن میتونه باوار ماشین شکستش بده تعداد لیگ عدالت بیشتره اما انتقام جویان قوی تره در ضمن اگه جهان مارول بادی سی در بیوفته 1000000در1000000مارول برندست یه نگا بندازی میفهمی. انتقام جویان 3بار دنیارو نجات دادن حتی یه بار بعد نابودی همه جیو درسست کردنگارردین اف گلکسی هم2بار

          پاسخ

         • فاطی در پاسخ به آریو

          دی 28, 1398

          اگر شما میگی اسپایدرمن جزئی از اونها نیست پس اگه اینطوریه اون افراد زیادی رو هم که میگید جزو جاستیس نیستن . تازه کی بود توی جنگ داخلی کمک کرد کی بود که تونی رو عین پدرش میدونست

          پاسخ

         • نیما در پاسخ به آریو

          اردیبهشت 18, 1399

          عزیزم اسپایدر من جزو انتقام جویان نیس. ت چیزی از مارول حالی ته؟

          پاسخ

         • amir در پاسخ به آریو

          تیر 21, 1399

          از نظر زیادی کارکتر ها هردو میلیون ها کاراکتر دارن و برابرن. از نظر قدرت کاپیتان امریکا می تونه بتمنو شکست بده درسته که تو کراس اور شکست خورد ولی همش به خاطر اون سیلی بود که تو فاضلاب اومد. کاپیتان مارول واندر وومن رو شکست میده ایرونمن هاکای سایبورک رو شکست میدن ثور و هالک و واندا به نبرد سوپرمن و سوپر گرل و اکوامن میرن و به احتمال زیاد پیروز میشن البته همش به این مربوطه که کدوم هیرو رو با کدوم هیرو مقایسه کنی مثلا اگه بلک ویدو با سوپرمن بجنگ در ارض دو ثانیه شکست می خوره و یک هیچ به نفع لیگ عدالت میشه و اگه ثور با بتمن بجنگه هم همین طور به نظر من مقایسه ایندو درست نیست و مثل اینکه جیتی ای رو با ردد۲ مقایسه کنی ولی اگه قرار باشه مقایسه کنم میگم مساوین چون ۱۰۰ تا هیرو مارول هست که ۱۰۰ تا هیرو دیسی رو شکست میده و همین طور برعکس ۱۰۰ هیرو دیسی هست که ۱۰۰ هیرو مارول رو شکست میده

          پاسخ

        • دیسی در پاسخ به کیارش

         خرداد 25, 1399

         داداش چی میزنی؟

         پاسخ

        • دیسی در پاسخ به کیارش

         خرداد 25, 1399

         یک نبرد عادلانه:جاستیس لیگ در برابر انتقام جویان،هر تیم شرور هم دارد.
         جاستیس لیگ:فلش،بتمن،سوپرمن.
         انتقام جویان:ثور،کاپیتان مارول،کوئیک سیلور،ایرون من
         .
         شروع رقابت.
         کوییک سیلور و اسپایدرمن دوتایی به فلش حمله میکنن.
         فلش مشت میزنه،کوییک جواب میده،فلش گردباد درست میکنه،کوییک میخوره زمین،فلش پای کوییکو میشکنه و با دست لرزشی قلبشو له میکنه.کوییک حذف شد.دیسی1_0مارول
         بتمن به ایرون من حمله میکنه بتمن ی بترنگ با شوکر
         میزنه بعد به فلش میگه برو نیزه نایتوینگو بیار بعد بتمن میپره هوا و نیزه نایتوینگو پرت میکنه توقلب لباس ایرون من و لباس نابود میشه ولی همزمان ایرون من شلیک میکنه و بتمن خدافظ.
         مارول 1_دیسی1
         تونیم الان مرد
         دیسی2_1مارول
         ثور به سوپرمن حمله میکنه ثورسوپرمنو بامیلونیر میزنه ولی لنترنا میان تا حد مرگ ثورومیزنند،سوپرمن ثوروبا لیزر کشت.
         دیسی3_1مارول
         برنده دیسی

         پاسخ

         • amir در پاسخ به دیسی

          تیر 21, 1399

          اولا نبرد تخیلی که نوشتی اصلا عادلانه نبود شما یکی از ابر قدرت های مارول رو نادیده گرفتی که اونم هالکه حالا من داستانو از اول واست می نویسم کوئیک سیلور به بتمن حمله میکنه و قبل از اینکه بتمن حرکت کنه کوئیک سیلور گردنشو میشکنه. دیسی۰. مارول۱. ثور و هالک به سوپرمن حمله میکنن و کم مونده بود تا بکشنش ولی لنترن از راه میرسهو اونا رو از سوپرمن دور میکنه ولی واندا هم میاد کمک و سه تایی لنترن و سوپرمنو میکشن. مارول۲. دیسی۰. اینطرف هم ایرونمن از سایبورک شکست می خوره. مارول ۲. دیسی۱. کاپیتان مارول هم اکوامنو میکشه مارول ۳. دیسی ۱. برنده مارول ولی داوش اینجور مقایسه کردن مسخره بازیه باید یکی یکی بر اساس قدرت ه مقایسه بشن که بنظر من اخرش مساوی میشن اینا رو هم نوشتم تا بهت بگم سناریوای که تو نوشتی کاملا مربوط به تخیل تو هست و قابل تغییره راستی یادم رفت تو داستان بالا بگم که فلش از راه میرسه و کوئیک سیلور رو در یک نبرد سخت شکست میشه پس مارول ۳. ودیسی ۲. به هر حال این جور مقایسه کردن درست نیست

          پاسخ

       • مهدی در پاسخ به آریو

        آذر 12, 1398

        بقیه خدایان را نیز انت من مردعنکبوتی کاپیتان مارول بلاک پانتر چشم شاهین دکتر استرنچ ویژون الزابت و …. صدها نفر

        پاسخ

      • کیارش در پاسخ به کیارش

       مرداد 19, 1398

       تازه همشونو نگفتم مرد عنکبوتی چی ماشین جنگی چی پلنگ سیاه چی اینا چی ها

       پاسخ

      • فاطی در پاسخ به کیارش

       دی 28, 1398

       کاملا موافقم . ناتاشا با تجهیزاتی که خیلی از تجهیزات مرد آهنی کمترین تونسته یکی از قوی ترین ها بشه

       پاسخ

     • حسین در پاسخ به آریو

      شهریور 11, 1398

      داش من هم از مارول خوشم میاد و هم دی سی ولی بیشتر مارول چون برنامه ریزشون عالیه
      خلاصه خواستم بدونم اگه ثور به قدرت آخرش برسه (قدرتی بیشتر از پدر بزرگش بور و بیشتر) کدوم شخصیت دی سی میتونه شکستش بده؟

      پاسخ

     • Mohammad در پاسخ به آریو

      آبان 24, 1398

      ولی اگه ثور به نکرو ثور تبدیل شه دومین قویترین موجود عالم میشه حتی ولای همگان هم حریفش نیس😐

      پاسخ

      • shayan در پاسخ به Mohammad

       آبان 25, 1398

       رون کینگ ثور قوی ترین نسخه ثوره ن نکرو ثور…
       درضمن هیچکس نمیتونه والای همگان رو شکست بده ولی جز والای همگان دیگه فکر نکنم کسی بتونه رون کینگ ثور رو بزنه.

       پاسخ

      • Amir در پاسخ به Mohammad

       اسفند 29, 1398

       دوست عزیز اولا قوی ترین نسخه ی ثور رون کینگ ثور هست دوما اون موقع داخل جهان مارول 3 نفر از اون قوی تر هستن که عبارت میشن از فالکرام، پروتژ و والا ی همگان

       پاسخ

      • کمیک خون در پاسخ به Mohammad

       آذر 26, 1399

       چی میگی والای همگان خلقش کرده والای همگان احتیاج نداره زور بزنه فقط کافیه اشاره کنه که تمام هستی نابود بشه نگرو ثور حریف خالقش نمیشه نگرو اگه تا پای جون بجنگه حتی والای همگان دردش نمیگیره اصلا میدونی والای همگان چیه؟

       پاسخ

     • فاطی در پاسخ به آریو

      دی 28, 1398

      ببخشید که این حرف رو میزنم ولی شما فکر کنم به جز ثور دیگه فیلمی از مارول ندیدی
      اگر ناراحت شدین حلال کنید

      پاسخ

      • آریو در پاسخ به فاطی

       دی 29, 1398

       انتقامجویان واقعا تعداد خداهای بالایی نداره ولی تعداد زیادی از اعضای جاستیس لیگ خدان…
       و اینکه میگین فقط فیلم ثور رو دیدم ربطی نداره چون اصلا ملاک مقایسه فیلم نیست:)
       اگه میخواین فیلما رو حساب کنین که یقینا انتقامجویان میبره. البته از سوپرمن اون فیلمای زک اسنایدر بعید نیست یهو بیاد کل دنیا رو با تپش قلبش نابود کنه:|

       پاسخ

     • امیررضا در پاسخ به آریو

      مهر 8, 1399

      کاپیتان مارول، هایپریون، کیوزار، ایکاریس، کورونوس این ها هم خیلی قوی هستند. یا فرانکلین ریچاردز و سنتری

      پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به آریو

    آذر 10, 1398

    همین زیاد قدرت مند بودن دیسی ریده به فیلماش

    پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به آریو

    آذر 10, 1398

    اولا خدا بون که حساب نمیشه
    به عنوان مثال بتمن علیه سوپرمن
    دوما باید درباره ی انتقام جویان باید بگم که دشمناش خیلی قوی هستن به همین دلیل نمیتوان به انها رحم کرد
    به عنوان مثال لوکی که متوقف شد برای کشتنش تلاش نکردنداما الترون باید نابود میشد چون تا زمانی که نابود نشه ادامه پیدا میکنه.
    و در ادامه باید بگم بدون شک لیگ عدالت در آینده ناچار به نابود کردن دششمنانشان خواهند بود
    با یک فیلم نمیشه که قضاوت کرد

    پاسخ

  • خالو یونس در پاسخ به کیارش

   آبان 7, 1398

   درود بر مارول و دوتداران مارول
   اگه به مضامین و شخصیتهای مارول بیشتر دقت کنید متوجه حساب شده تر عمل کردن مارول خواهید شد . مارول به شدت و در نهایت دقت درهمه اثرهاش گزینه های علم و مذهب رو هدفگیری کرده و یه جورایی میشه گفت مارول داره آینده بشر رو با درک بیشتر علم و صدالبته قوه تخیل نشانه گرفته
   درباره دی سی و آثارش تنها چیزی که بااطمینان میشه گفت اینه که از صداوسیمای میلی ایران برتره !!!

   پاسخ

  • فاطی در پاسخ به کیارش

   دی 28, 1398

   ببخشید ولی کاپیتان مارول واقعا عالی بود و کاپیتان مارول قویترین فرد اونجرزه

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به فاطی

    دی 29, 1398

    کاپیتان مارول عالی بوده؟ فکر کنم هم عقیده ها با شما خیلی کمن… من که واقعا خوشم نیومد و خیلی از فنای قدیمی هم ازش دلخور شدن…

    پاسخ

   • shayan در پاسخ به فاطی

    دی 29, 1398

    کاپیتان مارول عالی بود عزیز؟
    مطمئنی؟ی داستان خشک و کلیشه ای مسخره با ی شخصیت پردازی سرد و بینهایت منفور…
    به سلیقت کاملا احترام میزارم ولی کپ مارول از نظر ۹۹ درصد طرفدارای قدیمی و پایه مارول ی فیلم افتضاح به پایین بوده.
    قویترین فرد اونجرز؟اگه کمیک رو میگی که حرفی برای گفتن ندارم ولی توی mcu کپ مارول صد درصد از ۲ نفر ضعیفتره یعنی اسکارلت ویچ و ثوری که در iw دیدیم(اون ثور قویترین ابرقهرمان mcu تا به امروز بوده)…
    درضمن اینم بگم دلایل قدرت کپ مارول قضایایی هستن که کوین فایگی بهشون علاقه زیادی داره و اگه میخوای اوج مسخرگی این شخصیتو ببینی به این فکر کن که قدرتش از انرژی سنگ فضا یا تسارکت منشا داره در حالی که تونست جلو دستکش ابدیت مقاومت کنه(هرچند اون مقاومت خاصی نبود و وقتی تانوس از ی سنگ استفاده کرد کپ مارول لنگ شد بدجور).

    پاسخ

   • Amir در پاسخ به فاطی

    اسفند 29, 1398

    دوست عزیز هر چقدر هم قوی باشه حریف افرادی مثل ثور و هالک نمی شه

    پاسخ

   • amir در پاسخ به فاطی

    تیر 21, 1399

    کاپیتان مارول یکی از ضعیف ترین فیلم های مارول بود. اون قویترین انتقام جو نیست تو کمیک که قطعا ثور قوی تره و به نظر من قوی ترین انتقام جو هست و تو فیلم هم بازم ثور قوی تره اگه اینفینتی وارو دیده باشی متوجه میشی که ثور تانوس رو باشش سنگ شکست داده ولی کپ مارول بایه سنگ شوت شد و صد البته واسه فمینیست که کویین فایگی خیلی بهش علاقه داره کپ مارول رو اونجوری تو فیلم گنده کردن درحالی که هالک و ثور و واندا ازش خیلی قوی ترن

    پاسخ

    • علیرضا در پاسخ به amir

     مرداد 13, 1399

     قویترین انتقام جو در هر حالت دکتر استرنج هست نه تور حتی تو فیلم رگنوراک دیدیم که چه شکلی تور رو به بازی گرفته بود و خود تور هم ازش میترسید

     پاسخ

   • امیررضا در پاسخ به فاطی

    مهر 8, 1399

    نه نیست

    پاسخ

 18. علیرضا

  تیر 27, 1398

  بله دی سی یه اشتباهی که کرد این بود که اول باید شخصیت هاشو به مردم معرفی کنه و بعد یه فیلم دسته جمعی بسازه گرچه بیش از 80 درصد مردم جهان با اعضای لیگ عدالت اشنا بودن و میدونستن چه شخصیت هایی هستن (وایی که قربونش برم دیسی و شخصیت هاشو ) اما خب گرچه 80 درصد مردم اشنا بودن اما اینکار از نظر سیاست و خیلی جلوه های دیگه اهمیت داشت و انجام دادن این اشتباه یعنی ساختن فیلم لیگ عدالت بدون از قبل ساختن شخصیت ها یک شکست برای دی سی بود گرچه مارول هم در دوران سینمایی و فیلم سازی کم افتزاح و گند کاری نداشته پس زیاد خوشحال نباشید طرافداران مارول الان یه لیست میگم تا بفهمید که مارول هم بی عیب و نقصی نیس چ کلی افتضاح به بار آورده خب از کجا شروع کنم اها
  فیلم هالک 1 که در سال 2003 ساخته شد و نتونست چه در گیشه جای پیدا کند و چه در دل منتقدان
  فیلم هالک 2 که باز هم شکست خورد و امتیاز خوبی نیاورد
  فیلم دردویل که در سال 2006 با بازی بن افلک ساخته شد اخه من نمیفهم بازیگر به این خوبی اخه باید نقش خوبی هم داشته باشه اخه دردویل ادمه😂 نه خب من شوخی کردم من خودم عاشق دردویل و روح سوارم ولی خب این فیلم هم شکست بسیار بدی برای معرفی شخصیت دردویل باشه
  فیلم blade trinti که در سال 2004 ساخته شد و کلا از همه نظر عنوانی ضعیف بود و امتیاز 5/9 رو از 10 گرفت که این امتیاز برای هواداران با تعصب و بی منطق مارول یعنی افتضاح که البته 2 نسخه دیگر از فیلم blade ساخته شد که انصافا خوب و یه موفقیت حساب میشد
  فیلم الکترا باز هم یه شکست بزرگ برای مارول و‌ هواداران این فیلم در سال 2005 ساخته شد که تونست امتیاز 4/8 از 10 رو بگیره و همچنین امتیاز 34 از 100 از نظر منتقدان
  فیلم تور 1و 2 گرچه این دو تا فیلم خوب بودند اما انقدری خوب نبودن که بتونن خدای صاعقه رو‌به خوبی معرفی کنه
  و فیلم چهار شگفت انگیز 3 که در سال 2015 ساخته شد انقد شخصیت پردازی این فیلم تهوع اور بود که من خودم که طرفدار دکتر بودم تو اون فیلم حالم از دکتر دووم به هم خورد سوزان تو این فیلم سفید پوست بود که البته باید هم باشه اما چرا به نظرتون شخصیت مشعل انسانی یا همون human tourch که تو کمیک ها سفید پوسته تو این فیلم سیاه پوسته ?? در حالی که سوزان سفید پوسته اینا همه ضعفه
  در کل مقصد از این حرفا اینه که زیاد به مارول ننازید الان هم برای اینکه بیشتر بسوزید میگم در این دو سال اخیر دی سی با ساختن فیلم هایی همچون اکوامن و واندر وومن و شزم نشون داد که داره در زمینه فیلم سازی احیا میشه و میخواد خیلی بهتر از قبل عمل کنه بله تو این چند سال دیسی از نظر فیلم سازی ضعیف عمل کرد
  معلومه دیگه وقتی سلطان نباشه کفتار ها کار خودشونو میکنن دیسی نبود مارول براش شاخ بازی در میاورد حالا هم که دیگه برگشته دوران مارول برای سال 2020 تموم میشه و دیسی میاد تا ما رو با فیلماش به لرزه دراره

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به علیرضا

   تیر 28, 1398

   خب پسرجان ببین که بله مارول هم فیلم بد داشته ولی به شخصه فکر میکنم mcu به جز کاپیتان مارول اصلا فیلم بدی نداشته ! اگه میخوای همه ی فیلمای مارولو حساب کنی که صد درصد شیش هفت تا فیلم بد پیدا میشه !!! الان من این فیلمای دیسی رو به شما میگم :
   superman IV
   steel
   BVS
   catwoman
   batman & robin
   jonah hex
   green lantern
   فیلم sucide squad هم من خوشم اومد ولی منتقدا کوبوندنش !
   اینو هم در نظر بگیرین که تعداد فیلمای دیسی از تعداد فیلمای مارول کمتر بوده !
   بعدش درسته که چهار شگفت انگیز فیلم افتضاحی بوده ولی این که شما سیاهپوست بودن هیومن ترچ رو نقطه ضعف حساب میکنی نشون دهنده ی دید سطحی شماست .
   وای سوختم سوختم دیسی تو این دو سال یه فیلم خوب و دو تا فیلم نسبتا خوب داده سوختم سوختم .
   در این مورد که گفتی از 2020 فیلمای دیسی جای مارولو میگیره هم بگم که این حرفتو اسکرین شات میگیرم چون که مارول نشون داده میتونه از شخصیتای درجه دو هم فیلم خوب بسازه و اینکه فیلمای خوب زیادی هستن که دنباله دارن .

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به آریو

    مرداد 12, 1398

    دی سی بدبخت نتونست به پای مارول برسه

    چه بدبختی

    پاسخ

  • amirali در پاسخ به علیرضا

   مرداد 5, 1398

   ببینیم دی سی میتونه مثل مارول فیلمش رو تبدیل به پرفروش ترین فیلم تاریخ بکنه
   وقتی اونجرز اندگیم پرفروش ترین فیلم تاریخه
   و جاستیس لیگ از انت من 2 کمتر فروخته 😂😂😂😂

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به amirali

    مرداد 9, 1398

    اینو بگو بتمن علیه سوپرمن اندازه چهار شگفت ازنگیز کم تر فروخت

    پاسخ

   • shayan در پاسخ به amirali

    شهریور 6, 1398

    امیر علی گل گفتی من میخوام بدونم جاستیس لیگ میتونه اند گیم رو از تخت سلطنت بکشه پایین؟؟؟
    آخه یکی بیاد بگه مارول فاز۴ شروع نشده واس فاز ۵ هم برنامه داره بعد دی سی از ۲۰۲۰ به بعد میخواد به مارول برسه؟
    مشتاقم بدونم جاستیس لیگ میتونه با thor 4 یا دکی استرنج۲ رقابت کنه؟؟؟؟؟؟انتقامجویان که پیشکش.

    پاسخ

  • shayan در پاسخ به علیرضا

   شهریور 6, 1398

   بله اگه سلطان نباشه کفتار پادشاهه و این یعنی اگه مارول نبود دی سی پادشاه سینما میشد.
   آخه دی سی فن الان اومدی میگی مارول اخه؟فیلمای مارول خوب نیستن؟کلا از رو هم که نمیرین تو اوج گند کاری دی سی اومدی از مارول ایراد میگیری؟
   اره چند تا فیلم که گفتی از مارول خوب نبودن هرچند چهار شگفت انگیز مال فاکسه و اثر مارول نیست که همین نشون میده چقدر اطلاعاتت بالاست(چهار شگفت انگیز رو فاکس قبل از اینکه خودشو به دیزنی تسلیم کنه ساخته)ولی این دلیل نمیشه چون چندتا از فیلمای مارول خوب نبودن(واس ما متوسط یعنی خوب نبودن برعکس شما که متوسط براتون معنی شاهکار رو داره)دی سی برتر باشه.
   خب شما اسم چند تا از فیلمای مارول رو آووردین که خوب نبودن الان بزار من اسم چندتا از آشغالای دی سی رو بگم:
   ۱_bvs که از چرت ترین فیلمای کمیک بوکی تاریخه
   ۲_mos
   ۳_جوخه انتحار
   ۴_جاستیس لیگ
   ۵_steel
   ۶_Catwoman
   ۷_جونا هکس
   ۸_super girl
   ۹_گرین لنترن
   ۱۰_و همه فیلمای دی سی بجز سه گانه بتمن که اونم واس اینکه فیلم خوبی جز این فیلم تو دستتون نیست هی میگین بتمن بتمن.
   درضمن من سطح فیلمای دی سی رو از دنیای تاریک پایینتر میدونم و بتمن هم هرگر به iw،sw یا t:r نمیرسه پس الکی چرت نگین درباره فیلمای بتمن خواهشا.
   و در آخر کسی که طرفدار دی سیه بهتره ایراد درشت هم از فیلمای مارول نگیره چه برسه به اون ایرادای ریزی که به فیلمای مارول گرفتی.

   پاسخ

   • matin در پاسخ به shayan

    اسفند 28, 1398

    برو تو imdb ببین اونجرز که بهترین فیلمتونه 8.5 از 10 گرفت ولی جوکر که دومین فیلم مونه 8.6 از 10 گرفت اگه هم میخوای بگی 0.1 چیزی نیست فیلم بتمن شوالیه تاریکی 2008 \9 از 10 گرفت مهم این نیست که چند تا فیلم خوب داری مهم اینه که بهترین فیلم کمیک بوکی تاریخ را داشته باشی ولی من خودمم با اینکه دی سی فنم مطمئنم مارول فعلی فعلی ها دی سی را تا یک قرن تو فیلم به خاک میشونه اگه به همین روش فیلم ساختن دی سی ادامه بده دی سی کلا فیلماش داغون دی سی فیلماش از 2010 به بد به جز جوکر بدن کلا من با اینکه الان فیلمای خوبش آکوامن و واندروومن هستش متنفرم چون ابر قهرماناشو دوست ندارم در مورد اینم بگم از وقتی بتمن شده بن افلک —- شده تو بتمن همینم کم بود بتمن آدمکش بشه سوپرمن از اون بدتر واقعا داغونش کردن ولی این یکی تقسیر کارگردان وگرنه بازیگرش خیلی شبیه سوپرمن و الان فیلما کلا دست مارول فعلا تا وقتی دی سی به این کارش ادامه بده

    پاسخ

  • kiarash در پاسخ به علیرضا

   شهریور 28, 1398

   تند نرو عمو جان . ی جوری میگی شزم اکوامن واندرومن انگاری 4 میلیارد دلار فروخته.
   آریو پاین دلیل منطقی داره ولی منم اومدم دهن تو سرویس کنم تا بری تو حال خودت DC فن
   مارول گرچه فیلم بدی داشته ولی هرچی بوده از دی سی بهتر کار کرده.
   دی سی حداقل 6 سال طول میکشه یه فیلم در حد نخستین انتقام جو یا شاید شاید شاید زیر 1% بتونه یه فیلم در حد ایرون من یک بسازه . اینفیتی وار که هیچی باید 20 سال صبر کنیم تا بتونه حداقل جلوه های .ویژه ای در حد جنگ ابدیت بسازه اگه میخواد کلا فیلمشو بهتر از قبل کنه باید نولان رو بیارن زور بزنه هی زور زور زور تازه همون نولان توی بتمن برمیخیزد بیست تا سوال درست کرد که ما نفهمیدیم چی شد .
   نولانم زور بزنه باز نمیتونه به پای فیلمهای شاهکار مارول برسه که تو قرن بعدی همه افتخار میکنن که مارول چه شاهکار هایی داشته .
   [خدا به بد خواه هامون بیشتر بده]
   توی سال 2020 مارول میترکونه دی سی فن .

   پاسخ

  • کیارش در پاسخ به علیرضا

   آذر 10, 1398

   این هایی که تو میگه (یعنی افتضاح های مارول) شبیه به شاهکار های ماروله

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به کیارش

    آذر 10, 1398

    منظورم شاهکار های دی سی بود

    پاسخ

 19. Seyed

  تیر 20, 1398

  سلام.
  به نظرم هرچه که باشد مهم این است که کدام فیلم و کمپانی در حال حاضر ارتباط بیشتری با مردم جهان دارد و این کاملا مشخص است که مارول. شما اگر لیست پر فروش ترین های دنیا را نگاه کنی اصلا اسمی از دی سی نمی بینی در حالی که مارول بیشتر لیست را احاطه کرده…!

  همانطور که شما گفتی بیشتر شخصیت های DC بسیار تخیلی هستن در حالی که شخصیت های مارول از بین همین مردم نشات گرفته. مثل شهر هاشون. ماول واقعی تره و قطعا از لحاظ فیلمنامه و ساخت بهتره. در این شکی نیست.

  بالاخره هر کسی نظر خودش رو داره…..

  پاسخ

 20. استیو راجرز

  تیر 5, 1398

  با بخش هایی از این مقاله موافقم و با بخشی هایی هم موافق نیستم .
  به هر حال به یک سری از ویژگی های جالب انتقام جویان و لیگ عدالت اشاره کردین و به نظرم واقعا خوب و جالب بود . من خودم تا الان به برخی از این موضوعات اصلا توجه و فکر نکرده بودم .
  اولش فکر میکردم یک جنگی بین مهمترین اعضای انتقام جویان و لیگ عدالت شبیه شازی میشه و با برسی تک تک جنگ ها و جزئیات اون جنگ ، شخصیت پیروز اون جنگ و در نهایت ، تیم پیروز جنگ اعلام میشه . مثلا کاپیتان آمریکا ( استیو راجرز ) رو در مقابل بتمن ، و مثلا هالک رو در مقابل واندروومن قرار میگیرد و بعد با برسی تک تک جنگ ها شخصیت پیروز هر جنگ و در نهایت هم تیم پیروز اعلام میشه که البته این هم میتونست ایده جالبی باشه و امیدوارم چنین مقالاتی رو در آینده در این سایت ببینم .

  پاسخ

  • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

   مرداد 9, 1398

   سلام اقای استیو بزار حرفی بزنم و برم شما کاملا راست میگی و من میگم که کلا لیگ عدالت اعضاش از انقام جویان کم تره اگه اعضای اصلی رو در نظر نگیریم

   پاسخ

 21. آریو

  اردیبهشت 12, 1398

  با بیشتر مقاله موافقم
  با اینم که دیسی (یه کم) ویلین هاش از مارول بهترن هم موافقم ، ولی این تیکه یه مقاله ناراحتم کرد :

  گرچه تانوس قدرتمند است اما ویلن های دیگر این دنیا یک بعدی اند.

  اولا که قدرتمند بودن دلیل خوبی برای خوب بودن ویلین ها نیست ، البته منظورم این نیست که ثانوس ویلین خوبی نیست ؛ ضد درصد که ثانوس خیلی خیلی عالی بود

  دوما هم که یعنی به جز ثانوس ویلین های مارول تک بعدین ؟ یعنی گرین گابلین و دکتر اختاپوس و لوکی و بولزآی و والچر و مگنیتو و کیلمانگر و ایگو و … تک بعدین ؟
  واقعا تک بعدین ؟
  نه ؛ نیستن

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به آریو

   شهریور 6, 1398

   آریو کدوم ویلین دی سی از مارول بهتره لطفا بگو…..مشخصه که تانوس از دارکساید بهتره و فکر هم نمیکنم دی سی ویلین خوب در حد گالاکتوس، دورمامو و یا ماگوس داشته باشه(نصف شبی فقط این ۳تا تو ذهنم هستن از خوبا)

   پاسخ

  • kiarash در پاسخ به آریو

   شهریور 28, 1398

   ثانوس یه ویلین عالیه من حتی از قهرمانا بیشتر دوستش دارم من دوست دارم اسمی ازش تو فاز 4 برده بشه

   پاسخ

 22. مارول برنامه ریزی ش و الگو شخصیت سازی ش و قهرمانان که خلق می کنند،،، همه براساس برنامه ریزی شده هست،،،

  مثلا کاپیتان مارول يه فيلم مستقل ازش درست میکنه معرفی میکنه به مخاطبان بعد وارد انتقام جویان ميشه،،، قدرت ها شو نشون ميده چطوري به دست می آورد،،،،

  ولی دی سی هیچ برنامه ریزی شده جلو نميره،،،، اما جدیدا داره مثل مارول پیش ميره قهرمانانش را معرفی میکنه هر کدام فیلم مستقل از شخصیت هاش میسازه، ،

  ولی مارول پیشرفت بهتری داره نسبت به دی سی،،،

  پاسخ