رده‌بندی تمام اعضای انتقامجویان، از قویترین تا ضعیف‌ترین

قوی ترین انتقام جو کیست؟ پاسخ این سوال را نمی دانیم اما شاید هالک و ثور قوی باشند. اما قوی ترین کیست؟ در دنیایی که همه این شخصیت ها قوی هستند، می خواهیم آن ها را براساس توانایی، مهارت و سلاح هایشان طبقه بندی کنیم.

توجه داشته باشید که هیچکدام از اعضای نگهبانان کهکشان در این فهرست نیستند زیرا آن ها متفقین هستند نه عضو این گروه. همچنین از اکران “کاپیتان مارول” (Captain Marvel) خوشحالیم و امیدواریم او نیز در آینده به فهرست ما اضافه شود. در اینجا فهرستی از شخصیت های انتقام جویان، از ضعیف ترین تا قوی ترین را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


16. بلک ویدو – Black Widow

گرچه عنکبوت سیاه یک جاسوس قدرتمند و مبارز خبره است اما زمانی که می خواهیم ابرقهرمان ها را معرفی کنیم، مسلما انسانی بدون قدرت های ابرقهرمانی در قعر قرار می گیرد. با این حال او یکی از اعضای کلیدی تیم، یک متخصص قهار در زمینه اطلاعات و یک مبارز مرگبار است، بنابراین سزاوار این است که فیلم خاص خود را داشته باشد تا بدانیم بین او و شاهین چشم در بوداپست چه رخ داد.

همچنین بخوانید: بدترین فیلم های جهان سینمایی مارول کدام ها هستند؟


15. شاهین چشم – Hawkeye

یک تیرانداز ماهر و بامهارت ترین مبارز در زمینه جنگ تن به تن به نام بارتون، که به دلیل سبک مبارزه با تیر اغلب نادیده گرفته می شود. درحالی که یکی از قابل اعتمادترین افراد شیلد (SHIELD) است، همانطور که در عملیات آزادسازی لوکی دیدیم. بارتون به دلیل ارزش گذاری برای جایگاه خانواده شهرت داشته و یکی از شخصیت های اخلاق گرای تیم است. امیدواریم در فیلم دوم در مقابل تانوس ایستادگی کند زیرا گروه به او نیاز دارد و حضورش ضروری است.

همچنین بخوانید: معرفی 10 ویلن برتر در کامیک های مارول


14. شاهین – Falcon

عضو پیشین نیروی هوایی آمریکا، که مانند کاپیتان یک سرباز بود و با زندگی معمولی مشکل داشت. دوستی با کاپیتان آمریکا به زندگی او هدف جدیدی بخشید و او به یک انتقامجو بدل شد. ویلسون یک خلبان خبره بوده و در پرواز آکروباتیک مهارت دارد که در فیلم های مختلف نشان داده شده است. او در استفاده از سلاح های تیراندازی و مبارزه تاکتیکی هم مهارت دارد. اما توانایی اصلی او پرواز است که به کمک بال هایش این کار را انجام می دهد.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت مارول که از دی سی الهام گرفته شده اند


13. ماشین جنگ – War Machine

رودس به عنوان کلنل ارتش آمریکا برای مرد آهنی به منزله ویلسون برای کاپیتان آمریکاست. رودس از روزهای ساخت سلاح با تونی استارک دوست بود. اما یکی از لباس های مرد آهنی را پوشیده و دارای سلاح های قوی است. او که قبلا عضو ارتش آمریکا و اکنون یکی از اعضای انتقام جویان است، به دلیل داشتن لباس قدرت های ابرقهرمانی به دست آورده است. او با این لباس قدرت پرواز هم دارد. او در ارتش مقام های استراتژیست، تیرانداز، خلبان و استاد هنرهای رزمی است.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین ابرقهرمانان و ابرشرورها


12. سرباز زمستانی – Winter Soldier

باکی که به دلیل لباس خاص و قدرت ابرقهرمانی اش شهرت دارد تنها می تواند از بخشی از قدرتش استفاده کند. او به دلیل استفاده از سرم سربازان پدرقدرت که در دست کاپیتان است، بدن قوی تر و عضلانی تری دارد. سرعت و قدرت او بالا بوده و در استفاده از خنجر، هنرهای رزمی، مبارزه، و همچنین مهارت های جنگی روسی، استاد است.

همچنین بخوانید: فیلم‌های ابرقهرمانی مارول را با چه ترتیبی ببینیم؟


11. مرد آهنی – Iron Man

تونی استارک به دلیل مهارت های هوشمندانه خود محبوب ترین عضو انتقامجویان است. یک مخترع و استراتژیست که یکی از باهوش ترین اعضای تیم است. او به عنوان یکی از این اعضا یک نابغه، خوش گذران، میلیاردر و انسان گریز است و البته مهارت های عادی انتقام جویان را نیز داراست. همچنین با لباس مخصوص مرد آهنی توانایی پرواز داشته و با قدرت و سرعت مبارزه می کند، حتی به مرور لباسش را طوری تغییر می دهد که مانند ماشین جنگی مجبور نباشد سلاح هایش را با خود حمل کند. این لباس تیر و سلاح های لازم برای جنگ را داراست.

همچنین بخوانید: نگاهی به 15 فیلم برتر جان فورد، یک وسترن ساز تمام عیار


10. کاپیتان آمریکا – Captain America

یک سرباز و اولین ابرقهرمانی که زمین به خود دید. کاپیتان نماد موفقیت یک سرباز ابرقهرمان است. او به دلیل استفاده از سرم قدرت، سرعت، و واکنش هایش ابرقهرمان است. او با سپری که از مستحکم ترین فلز روی زمین ساخته شده، مرکز اصلی این تیم است. او با مهارت جنگاوری خود می تواند در مقابل تانوس مقاومت کند، قدرت جنگاوری او به اندازه سپرش مستحکم است.

همچنین بخوانید: 25 فیلم زیبا که در آن‌ها قهرمان داستان یا شخصیت اصلی می‌میرد


9. کوئیک سیلور – Quicksilver

یک ابرقهرمان شجاع با تیرهایی برای نجات بی گناهان. او سرعت و واکنش ابرقهرمانی دارد و انقدر ابرقهرمان است که حتی می تواند سرعت خود را کنترل کرده و از سرعت نور هم سریع تر باشد. پس حتما از  این ابرقهرمان خوشتان می آید.

همچنین بخوانید: 50 فیلم ابرقهرمانی برتر تاریخ سینما تا به امروز + تصاویر


8. پلنگ سیاه – Black Panther

پادشاه واکاندا جدیدترین انتقامجو تا به امروز است. یک مرد باهوش و یک مبارز بامهارت که توسط نوعی داروی گیاهی قدرت های ابرقهرمانی به دست می آورد. این قدرت ها در کنار لباس مخصوص ضدگلوله او را به یک ابرانسان تبدیل می کند. با این حال لباس مخصوص او مانند لباس مرد آهنی سلاح های خطرناکی را به همراه دارد، بنابراین ترکیبی از انسان و تکنولوژی است.

همچنین بخوانید: تمام فیلم های ابرقهرمانی که موفق به کسب جایزه اسکار شدند


7. مرد مورچه ای  – Ant-Man

لانگ یا مرد موردچه ای در حقیقت یک سارق است، البته اگر بتوان رابین هود را یک سارق نامید. او باهوش، با مهارت و یک نقشه کش قهار است. او که به لباس مرد مورچه ای مجهز است می تواند اندازه آن را تغییر دهد. او حتی می تواند اندازه خود را به شدت بزرگ کرده و درنتیجه قدرت هایش بیشتر می شود. او علاوه بر قدرت تغییر اندازه می تواند از حشره ها و مخصوصا مورچه ها کمک بگیرد و ماموریت هایش را انجام دهد. لانگ پس از تمرین با دختر هانک در مبارزه تن به تن ماهر است. دیدن او از قلمروی کوانتوم و بازگشتش قدرت هایی به او بخشیده و او را به قهرمان تبدیل می کند.

همچنین بخوانید: 10 ابرقهرمان  زن جذاب در تاریخ سینما


6. مرد عنکبوتی – Spider-Man

یک نوجوان اهل بروکلین که قدرت ابرقهرمانی و توانایی پرتاب تارهای عنکبوتی دارد. حواس عنکبوتی او بی مانند بوده و او را حوادث مطلع می کند. او حتی بدون لباسش هم قدرت های خارق العاده ای دارد و با کمک لباسش که توسط مرد آهنی به او داده شده به یکی از اصلی ترین و قوی ترین مبارزان این تیم تبدیل می شود.

همچنین بخوانید: لیست تمام فیلم های ابرقهرمانی که در سال 2019 اکران خواهند شد


5. هالک – Hulk

شخصیتی اقتباسی از داستان دکتر جکیل و آقای هاید، که شخصیت دیگر بروس بنر است. یک هیولای خشمگین که در فیلم های مختلف شخصیت های مختلفی از یک موجود کرم مانند تا یک هیولا و حتی سارتور را به قتل رسانده است. هالک به مبارزه با تانوس شتافته و گرچه در این مسیر ثور هم به او کمک می کند اما همانگونه که تونی استارک می گوید او به اندازه یک لشکر قدرتمند است. یکی از قوی ترین انتقام جویان که گرچه باهوش نیست. با این حال بروس بنر، یکی از باهوش ترین اعضای تیم، او را خلق کرده و حتی احترام تونی استارک را برانگیخته است. بنابراین مطمئنا دوست ندارید در مقابل هالک باشید زیرا او در هر شرایطی گروه را نجات می دهد.

همچنین بخوانید: رده بندی تمام فیلم های ابرقهرمانی که در سال 2018 اکران شدند


4. ثور – Thor

خدای تندر که از افسانه ها گرفته شده زیرا مردی که بتواند در مقابل هالک ایستادگی کند یک خدا است نه یک انسان. او با کمک چکش خاص خود توانسته در نه قلمرو نظم را برقرار کند. ثور به عنوان پسر مورد علاقه اودین به دنبال عدالت، قدرت و تمام چیزی است که یک پادشاه می خواهد. حضور او در فیلم های مختلف درخشان بوده و اکنون می خواهد در مقابل تانوس ایستادگی کند. او از لحاظ قدرت فیزیکی و قدرت تندر، او قوی ترین انتقام جوی این فهرست است.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: بتمن در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


3. ویژن – Vision

عضوی از انتقام جویان که یک بدن قدرتمند و یک ذهن هوشیار دارد که همانند کامپیوتر است. کسی که بتواند چکش ثور را بلند کند باید بسیار قدرتمند باشد. ویژن علاوه بر قدرت، مقاومت، و توانایی پرواز، می تواند با دستکاری تراکم اشیا را به حرکت درآورد. از آنجاییکه مغز کامپیوتری دارد می تواند هک کند. او با کمک سنگ زمان یکی از دو انتقام جوی این لیست است که سنگ بی نهایت را داراست. بنابراین در این لیست جایگاه خوبی دارد.

همچنین بخوانید: 8 فیلم ابرقهرمانی که در سال 2019 منتظر اکران شان هستیم


2. دکتر استرنج – Dr. Strange

با اطمینان می توانیم بگوییم که قدرت های دکتر استرنج در فیلم ها دست کم گرفته شده است. او یکی از قوی ترین جادوگران دنیای مارول است که گرچه در فیلم اول قدرت هایی داشت اما کافی نبودند. او توانایی دورآگاهی، سبک وزنی، ایجاد اشیای آسمانی و هنرهای رزمی را داراست، زیرا به کمرتاج آموزش می دهد. مبارزه اخیر او با تانوس نشان می دهد که با شمشیر هم میانه خوبی دارد زیرا به کمک آن با تایتان هم مبارزه کرد. اما از قدرت های جادویی او می توان به تغییر حقیقت، ابعاد و جهش اشاره کرد. او با کمک سنگ زمان می تواند زمان را هم دستکاری کند. اگر نبرد جدید او با تانوس پیروز باشد حتی با کمک سنگ های بی نهایت، بنابراین او یکی از قدرتمندترین شخصیت های این فیلم است که می تواند در صدر هم قرار بگیرد.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: مرد آهنی در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


1. اسکارلت ویچ – Scarlet Witch

قدرتمندترین جهش یافته دنیای مارول، که ققنوس جین گری پس از او در مقام دوم قرار می گیرد (در میان جهش یافته ها) و و گفته می شود که هرگونه رویارویی جادویی واندا و دکتر استرنج به یک گره منجر خواهد شد. قدرت های جادویی و جادوی آشوب برانگیز او آنقدر زیاد است که می تواند به عنوان میدان نیرو استفاده شود. از جمله توانایی های او عبارت است از سبک وزنی، دور آگاهی، دورجنبی و دستکاری حقیقت. توانایی آخر او مانند دکتر استرنج است. این جهش یافته به اندازه یک جادوگر قدرتمند است و در هر فرصتی این توانایی را نشان می دهد. اما یکی از چیزهایی که او را به قدرتمندترین انتقام جو تبدیل می کند نمایش قدرت هایش در فیلم جنگ بی نهایت است. جادوی او آنقدر زیاد است که می تواند سنگ بی نهایت را نابود کند و به همین دلیل از دکتر استرنج برتر است. پس با اطمینان می تواند گفت واندا ماکسیموف قوی ترین انتقام جوی دنیای مارول است.

همچنین بخوانید: راهنمای سنگ های بی نهایت مارول و نحوه پیدا شدن آن توسط تانوس


بونوس

کایپتان مارول – Captain Marvel

و اما در نهایت کاپیتان مارول نیز به دنیای ابرقهرمانانی انتقامجویان وارد شد. البته او در برخی کمیک ها نیز در میان انتقامجویان دیده میشد تا اینکه سرانجام در جهان سینمایی مارول نیز تصمیم بر این شد که او را وارد تیم انتقامجویان MCU کنند. او تا به حال در 2 فیلم به نام های “کاپیتان مارول” و “انتقامجویان: آخر بازی” حضور داشته که ایفای نقش او بر عهده “بری لارسون” (Brie Larson) بوده است. اگر این فیلم ها را تماشا کرده باشید حتما متوجه قدرت نامحدود او شده اید. کارول دنورز به لطف برخورد با اشعه هایی که منشا آنها از سنگ های ابدیت بوده است، تبدیل به کاپیتان مارول شده و قدرت های بسیار زیادی را بدست آورده که از جمله آنها میتوان به آسیب ناپذیری، تغییر واقعیت، قدرت بسیار بالا، سفر های کیهانی و … اشاره کرد. در فیلم “انتقامجویان: آخر بازی” نیز شاهد بودیم که تنها کاراکتری که از نظر قدرت بدنی توانست بر تانوس غلبه کند کاپیتان مارول بود.

در نهایت طبق برنامه ای که کمپانی مارول برای تشکیل تیمی از ابرقهرمانان زن دارد، کارول دنورز نیز وارد جهان سینمایی شد تا لقب قوی ترین انتقامجو را به دوش بکشد. البته برخی طرفداران مارول و MCU هنوز بر سر قدرتمندترین ابرقهرمان به توافق نرسیده اند و بر سر نام هایی چون ثور، واندا و کاپیتان مارول بحث و کل کل دارند! اگر طبق فیلم ها بخواهیم قضاوت کنیم احتمالا کارول دنورز از ثور و واندا قوی تر خواهد بود، اما بهتر است که قضاوت ها بر اساس کمیک بوک ها انجام شود زیرا این شخصیت ها از کانال کمیک به سینما وارد شده اند.

گذشته از تمام این بحث ها، کارول دنورز اگر قوی ترین انتقامجو هم نباشد حتما در بین 3 نفر اول قدرتمندترین انتقامجویان جای خواهد داشت.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (953)

بستن فرم

 1. Maker

  آذر 21, 1399

  معلومه دیگه با فیمینیست بازی های دیزنی همین میشه که اسکارلت ویچ و کپ مارول هر روز قوی تر میشم و ثور و هالکم که قوی تر انتقام جویان در کمیک هستن جایگزین نسخه های موئنثشون میشن بدون استفاده از پتانسیلشون

  پاسخ

 2. سارو

  آذر 14, 1399

  ببخشید شماها شوخی تون گرفته یعنی شماها میگید مرد عنکبوتی و پلنگ سیاه از مرد آهنی وکاپیتان آمریکا قوی ترن🙁🙁

  پاسخ

  • شوالیه تاریکه در پاسخ به سارو

   آذر 16, 1399

   سلام پلنگ.سیاه از کاپیتان امریکا قویتر بود پس تو کجای فیلم رو دیدی ولی مرد عنکبوتی رو واقعا قبول ندارم

   پاسخ

   • سارو در پاسخ به شوالیه تاریکه

    دی 6, 1399

    خوب تا حدودی حق باتوه اما اینکه پلنگ سیاه از مرد آهنی قوی تر هست رو اصلا درست نیست دوست عزیز

    پاسخ

    • امیررضا در پاسخ به سارو

     دی 6, 1399

     پلنگ سیاه از زره و مهارت های بیشتری نسبت به مرد آهنی برخورد داره و یکی از باهوش ترین فرد های سینما پیشش هست۱

     پاسخ

     • شرلوک هلمز در پاسخ به امیررضا

      دی 9, 1399

      یه خاطر شوری هوشش زیاد به چشم نمیاد البته در کمیک باهوش تره

      پاسخ

     • Milad:) در پاسخ به امیررضا

      بهمن 1, 1399

      کسی که باعث ساخت تنولوژی و زره واکاندا بود خواهرش بود نه خودش!

      پاسخ

 3. سارو

  آذر 14, 1399

  😂😂 مرد آهنی توی کاپیتان جنگ داخلی سرباز زمستان و کاپیتان آ مریکا به زور تونستن از پسش بربیان تازه خودشونم داغون شدت بعلاوه ما دیدیم که مرد آهنی با یه زره بزرگ هالک رو شکست داد ویژن هم دیدیم که تو جنگ ابدیت چه ضایع بازی درآورد اسکارلت هم چندان قوی نیست امااین جا رو درست گفتید که کاپیتان مارول نفر اول هست

  پاسخ

  • پرهام در پاسخ به سارو

   بهمن 24, 1399

   درسته

   پاسخ

  • فاطمه در پاسخ به سارو

   اسفند 28, 1399

   اسکارلت ویچ از همشون قویتره چون توانایی تغییر واقعیت داره

   پاسخ

  • تحلیل گر در پاسخ به سارو

   اسفند 28, 1399

   ویژن دقیقا چه ضایع بازی ای درآورد؟؟؟

   پاسخ

 4. استیو راجرز

  آذر 9, 1399

  سلام از نظر من میشه
  16هاک ای چون از بلک ویدو دو بار شکست خورد انتقام جویان پاین بازی برای قربانی شدن و انتقام جویان

  بیوه سیاه

  مرد مورچه ای منظورم مرد مورچه ای هست نه جاینت من

  فالکون. اونقدر ها هم مسخره نیست

  ماشین جنگ.

  سرباز زمستان. باکی.

  مرد عنکبوتی. از مرد اهنی ضعیفتره چون لباسش رو مرد اهنی درست کرد

  کاپیتان امریکا. با باکی بزور مرد اهنی رو شکست داد به تنهایی نمیتونست

  مرد اهنی

  پلنگ سیاه. از سرباز زمستان و کاپیتان امریکا قویتره

  کوییک سیلور

  ویژن. جنگ بینهایت که خیلی ضعیف بود و هی خراب میشد

  هالک. گنده سبز زشت شکست ناپذیر

  اسکارلت ویچ. نابودی سنگ ذهن کار هرکسی نیست

  بری لارسون. کاپیتان مارول. چون که با سنگ قدرت پرت شد
  ولی تمام سنگ های بینهایت نتونستند جلوی استورم بریکر رو بگیرند برای همین از تور ضعیفتره

  تورقویترین انتقامجو

  دکتر استرنج. همشونو تو فضا ابدی حبس میکنه

  پاسخ

  • محسن در پاسخ به استیو راجرز

   آذر 26, 1399

   ببین تو رو اینجا نمیشه چیزی بارت کرد مگرنه بابت توهینت به هالک یه کاریت می کردم هالک قویترینه کجای کارین کی با علمش به همه کمک کرد ؟ کی با تانوس مبارزه کرد و وقتی تانوس دید داره شکست می خوره از سنگ ابدیتی که داشت استفاده کرد ؟ کی مرد اهنی و ثور رو به راحتی می زد ؟ کی جلوی مار مانند های لوکی و سپاه بزرگ لوکی و تانوس رو گرفت ؟ هالک نه اسکارلت ویچ نه کاپیتان مارول نه دکتر استرنج 😳😳😳

   پاسخ

   • Maker در پاسخ به محسن

    آذر 26, 1399

    از این شوخیا نکن
    حالا در کمیک بود میشد بگی هالک از ثور قویترین اما در mcu. چهار مین یا پنجمین میشه همش هم به خاطر دیزنی
    تانوس هم از دستکش استفاده نکرد

    پاسخ

    • شوالیه تاریکی در پاسخ به Maker

     آذر 27, 1399

     تو کمیک استنلی خودش گفت دلیل خلق تور این بود که از هالک قویتر باشه

     پاسخ

     • Maker در پاسخ به شوالیه تاریکی

      آذر 27, 1399

      میشه درباره قویتر بودن ثور از هالک بحث کرد ولی در ام سی یو کاملا هالک رو ضعیف کردن به من ربط نداره تقصیره دیزنی …. هست

      پاسخ

   • شوالیه تاریکی در پاسخ به محسن

    آذر 27, 1399

    تور تو رگناروک هالک رو شکست داد دکتر استرنج میندازتش تو فضای ابدی کاپیتان مارول تانوس رو گرفت از هالک قویتره
    اسکارلت هم تانوس رو نگه داشت هالک رو حتما میتونه

    اما واقعا به علاقتون رای ندید منم میتون کاپیتان رو اول بزارم ولی نمیزارم تور حتی بدون رعد و برق هم هالک رو زد دیگه چی اگر دستش رو نمیگرفت برنده بود ولی برابر شد

    پاسخ

   • گمبیت در پاسخ به محسن

    دی 5, 1399

    تو هم بابت توهینت به استرنج و تور بایدن تنبیه کرد

    کی بود که به جای حرکت دادن خودشون تو زمان زمانو تو خودشون تکون داد کی بود که تو جنگ ابدیت کمکشون نکرد کی بود که از تور بدون پتکش شکست خورد چون که تور بهش دست داد شکست خورد
    کی بود که از تانوس بدون سنگ ها شکست خورد؟؟؟؟ بازم بگم

    پاسخ

   • بنیامین در پاسخ به محسن

    دی 19, 1399

    مرد اهنی تو فیلم انتقام جویان 2 هالک رو شکست داد

    پاسخ

  • ali در پاسخ به استیو راجرز

   دی 18, 1399

   دمت گرم داداش
   حرفت رو قبول دارم
   تور و استرنج از همشون قوی ترن

   پاسخ

 5. ‌N.A.I

  آبان 26, 1399

  چرا عکس کوییک سیلوری که توX_MEN بود رو نذاشتید

  پاسخ

  • استورم بریکر در پاسخ به ‌N.A.I

   آذر 9, 1399

   چون که مربوط به mcu هست مگه عصر اولتران رو ندیدی فکر کنم تو فقط مردان ایکس میبینی

   پاسخ

   • ابوالفضل در پاسخ به استورم بریکر

    دی 13, 1399

    ازهمشون قوی تر ثور که خدای رعدبرق هست چکشش قوی ترین چکش هست اون میتونه با استفاده از رعد برق همرو شکست بده

    پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به ‌N.A.I

   آذر 9, 1399

   ولی واقعا از همشون قدرتشون رو بگیریم میشه
   تور
   بلک ویدو😢😢
   هاک ای

   پاسخ

 6. حسام

  آبان 5, 1399

  بعد از هالک مرد اهنی بعد مرد مورچه ای در حالت جاینت من بعد کوییک سیلور بعد بلک پنتر بعد مرد عنکبوتی بعد کاپیتان امریکا بدون میولینر

  پاسخ

 7. arian

  مهر 28, 1399

  من بازم میگم این سایت معرکه هست و معرکه تر از اون اصلا وجود نداره در یک کلام=(عشق فقط پروشات)اما باید به جای قویترین تا ضعیف ترین مینوشتید ضعیفترین تا قوی ترین در ضمن کاپیتان آمریکا تقریبا پدر مردعنکبوتی رو درآورد فکر نکنم از مرد عنکبوتی ضعیف تر باشه و سوم به نظرم ثور از همه قوی تره چون اون یه تبر خفن داره و قدرت این رو داره که رعد و برق رو کنترل کنه.

  پاسخ

 8. D. R stronge

  مهر 26, 1399

  خب همه دیگاه ونظرات قابل احترامه ولی ما نمیتونیم توانایی ها ی بدنی و جادویی رو مقایسه کنیم.
  چون براحتی جادو برندس چون اسمش روشه جادو.
  از لحاظ منطقی توانایی بدنی یعنی باید فرد به دشمن برسه وبه اون اسیب بزنه که اینجا جادو مانع میشه همونطور که تو فيلم Thour :ragnorak دیدم در دقيقه 18 زمانی که لوکی چاقو دراورد وخواست به استرنج حمله کنه دکتر هم لوکی وهم تور رو با دروازه انداخت تو نروژ در چمن زار. برای همین مقایسه غلطی هست و باید توانایی های بدنی مثل هالک وتور وکاپیتان شاهین چشم و…. درواقع اونایی که جادو ندارن رو جدا وافرادی که جادو دارن رو جدا مقایسه کرد. که تور اول وهالک دوم و تونی وویژن تو جایگاه سوم چون تقریبا هردو یه مدل هستن فقط ویژن یه سنگ زندگی هم داره و…… الی اخر
  کاپیتان مارول بهتره یه گوشه بمونه چون زیاد تو فیلم ها نبوده وزیاد با قدرتاش اشنا نیستم
  چون کاپیتان مارول فقط تو 2 فیلم حضور داشته ولی البقای ابر قهرمان ها حداقل تو 4 فیلم حضور داشتن وبا کارهاشون آشنا هستیم

  در جادو هم استرنج اوله و واندا دوم
  اونم یه علت…. استرنج با قدرتمند ترین ابر شرور هستی یعنی دورمامو معامله کرده که تنها از پس استرنج این کار بر میاد ما تازه با گوشه ای از توانایی های جادوگر اعظم اشنایت داریم همچنین کمیک خوان ها میدونن که استرنج جدا از حقه هاش یه چنتا شمشیر وتبر افسانه ای داره

  پاسخ

  • Mahdi در پاسخ به D. R stronge

   مهر 28, 1399

   Awli tohzih dadi👌🏿

   پاسخ

  • علیرضا پورگل در پاسخ به D. R stronge

   آبان 10, 1399

   با سلام مقاله خوبی بود اما اونایی که میگن تور از همه قویتره درست میگن تور از لحاظ قدرت جادویی قویتره وهالک هم از نظر قدرت فیزیکی پس هی نگین تور قوی هستش تو انتقامجویان یک هم دیدیم تور یک دست هالک رو با دودستش نگه داسته بود پس معلوم میشه نصف قدرت تور جادو ونصف دیگر فیزیک هستش من خودم طرفدار تور هستم و خیلی هم دوسش دارم اما نباید فراموش کنیم که تور بدون تسلیحات هیچوت نمیتونخ حریف شخصیت هایی مثل هالک و تانوس و گالاکتوس و… بشه پس اینقدر اختلاف نداشته باشین دوستان همشون دوست داشتی ان ودر زمینه های خودشون مهارت دارن هالک در مشت زدن و تور هم در مهارت دکتر استرنج در جادو یا حق

   پاسخ

 9. نیما

  مهر 15, 1399

  ببین بستگی داره بر اساس کدوم فیلم نظر بدی مثلا ثور که توی جنگ ابدیت بود از نظر من از کاپیتان مارول هم قویتره اما ثوری که توی اندگیم بود مفت نمی ارزه
  یا کاپیتان امریکا از مردعنکبوتی قویتره(جنگ داخلی) و کاپیتان امریکایی که توی اندگیم دیدیم واقعا لیاقتش بیشتره
  به نظرم بر اساس فیلم نمیشه معلوم کرد
  راستی قدرت های ویژن از تور میاد اونوقت چجوری از تور قویتره ؟؟

  پاسخ

  • THOR در پاسخ به نیما

   آذر 21, 1399

   قدرت های ویژن از سنگ بینهایت میاد و میشه گفت که ثور بدون اسلحه هم میتونه هالک یا تانوس رو شکست بده چون خدای آذرخشه و قدرتش رو از اسلحه نمیگیره بلکه قدرتش همون رعدوبرقه

   پاسخ

 10. MDMIst82

  مهر 7, 1399

  من با همه جوانب بر اساس فیلم میگم:
  ۱.اسکارلت ویچ ۲.دکتر استرنج ۳.کاپیتان مارول ۴.ویژن ۵.آیرن من ۶.تور ۷.هالک ۸.انت من ۹.بلک پنتر ۱۰.اسپایدر من ۱۱.کاپیتان آمریکا ۱۲.سرباز زمستان ۱۳.ماشین جنگی ۱۴.کوییک سیلور ۱۵.شاهین ۱۶.بلک ویدو ۱۷.شاهین چشم

  پاسخ

 11. امیرسام

  مهر 3, 1399

  بله طبق گفته هایم نام کانالم در اپارات دکتر استرنج قوی تر از بقیه است به غیر از ققنوس سیاه واقعا ققنوس سیاه قوی است حتی فرزندان تانوس هم از اون میترسند فقط یه برا من پیش میاد که ایا کاپیتان مارول قویتره دکتر استرنجه؟

  پاسخ

  • D.r stronge در پاسخ به امیرسام

   مهر 27, 1399

   امیر سام فک کنم فقط به فیلم ها اشاره کردی چون استرنج تو فیلما قوی هست ولی نه به اندازه کمیک هاش. تو سایت کمیکان واسپایدی به توانایی های استرنج اشاره شده ولی جدا از اینا همه چی به عشق نویسنده بستگی داره که کدومو قوی نشون بده
   طبق فیلم وتریلر فيلم دکتر استرنج 2 که تو آپارت هست استرنج توانایی های زیادی داره. ولی بازم استرنج فقط حقه هاشو نشون میده استرنج هيچ وقت از تمام قدرتش استفاده نمیکنه. برای اینکه بفهمی چی میگم فیلم دکتر استرنج رو نگاه کن بعد برو تور رگنوراک رو ببین وبعدش برو انتقام جویان نبرد ابدیت رو ببین
   دقت کن استرنج از همه توانش استفاده نیمکنه تنها بخش کوچیکشو نمایش میده. برای همین خیلی سخته بگیم کدوم قوی هست کاپیتان مارول یا دکتر استرنج
   ولی استرنج یه جادوگر ساده وانسانه ولی کاپیتان مارول یه انسان جهش یافتس
   ولی از نظر من دکتر استرنج قوی تره.

   پاسخ

 12. مانی

  مهر 1, 1399

  یک سوال قدرت سبک وزنی چیه توی قدرت های اسکارلت ویچ و دکتر استرنج گفتین

  پاسخ

 13. مانی

  مهر 1, 1399

  و اینکه قدرت سبک وزنی چیه دیگه

  پاسخ

 14. مانی

  مهر 1, 1399

  یک سوال قدرت های اسکارلت ویچ چیه تو کمیک

  پاسخ

  • تحلیل گر در پاسخ به مانی

   مهر 1, 1399

   دورآگاهی ، دور جنبی، دستکاری حقیقت و واقعیت و میتونه چند یونیورس بسازه و با یک تلنگر همه آنها را نابود کند!!!!

   پاسخ

 15. امیرعلی

  شهریور 27, 1399

  به نظر من خیلی خوبه ثور قویترین انتقام جو هستش فقط اگه یکم رتبه مرد آهنی بیشتر بود بهتر میشد👌

  پاسخ

  • Thor در پاسخ به امیرعلی

   مهر 22, 1399

   ثور۱ اسکارلت ویچ۲ کاپیتان مارول۳ هالک۴ کاپیتان امریکا۵ مرد عنکبوتی۶ مرد اهنی۷

   پاسخ

 16. کمیک فن

  شهریور 25, 1399

  چرا رتبه ها بروز نمیشه الان خیلی وقت هست که از اکران کپ مارول گذشته و کلی اتفاقات دیگه
  لطفا به روزش کنید

  پاسخ

 17. تحلیل گر

  شهریور 23, 1399

  خوب اگر این مقاله راجع به کمیک بود کاملا اشتباه بود چون هم خیلی‌ها نبودن و هم رتبه بندی شان اشتباه بود!!!! اما اگر از نظر فیلم بود باز هم اشکالات کمی نداشت!!!! مثلاً آیرون من خیلی قوی تر از کاپیتان آمریکا است!!!! زیرا یک قطره خون تانوس را درآورد!!!! کاری که کاپیتان آمریکا تو خوابش هم نمی دید!!! یا مثلاً انت من از اسپایدرمن قوی‌تر بود!!!! و شما اومدی در توانایی های ویژن در کمیک را گفتین و در واقع شما اومدین ویژن را در کمیک قوی تر از ثور تو فیلم گذاشتین!!!! در حالیکه ویژن در کمیک باید با ثور در کمیک مقایسه بشه!!!! و در فیلم ثور با اختلاف زیاد قوی‌تر است!!!!( البته در کمیک هم همینطور است!!!) و شما باز تواناییهای اسکارلت ویچ رو در کمیک در نظر گرفتید!!!! در کمیک اسکارلت ویچ اگر عصبانی بشود قویترین انتقامجو می‌شود اما در فیلم از ثور ضعیف‌تر است!!! در کمیک هم اگر حالت عصبانیش رو در نظر نگیریم از ثور ضعیف تر است!!!!

  پاسخ

  • thor در پاسخ به تحلیل گر

   مهر 7, 1399

   تو فیلم ها اسکارلت ویچ و ویژن از ثور قدرتشون کمتر بود و اینکه چون ویژن چکش ثور رو برداشت دلیل نمیشه که از ثور قویتره و اگه قراره اینجوری رتبه بندی بشه پس کاپتان هم بالا تر قرار میگیره چون اون هم چکش رو بلند کرد و کاپتان مارول هم مغروره و نمیتونه تو لیست اول باشه بنظر من ثور اول و قدرت مند ترین انتقام جو هست و دوم کاپتان ماروله

   پاسخ

  • Ali Aslani در پاسخ به تحلیل گر

   مهر 30, 1399

   داداش فک کنم تو اند گیم ندیدی که اگه فقط ظربه اخر تبر کاپتان امریکا به تانوس میخورد نابود میشد و فقط برای ادامه فیلم این اتفاق نیوفتاد و فک کنم یادت باشه ک تو جنگ داخلی با اینکه کاپتان میخاس فقط از دوستش محافظت کنه یه لحظه عصبانی شد و استارک رو ترکوند ……….
   تازه بماند ک یه ضربه با چکش که برای ثور بوده تونی رو نابود میکنه و فک کنم همه میدونن کاپتان اونجرز کیه

   پاسخ

   • تحلیل گر در پاسخ به Ali Aslani

    مهر 30, 1399

    اولا استورم بریکر و میولنیر سلاح های ثور هستن نه کاپیتان آمریکا!!!! دوما تو اینفینیتی وار لباس استارک خییییلی قویتر از کاپیتان آمریکا جنگ داخلی بود!!!! سوما کاپیتان آمریکا با باکی به زور تو جنگ داخلی استارکو زدن!!! ولازم به ذکر که اون موقع استارک جدی نگرفته بود چون اصلا از موشک هیچ استفاده ای نکرد!!!

    پاسخ

 18. سبحان

  شهریور 8, 1399

  چرا مردعنکبوتی و کاپیاتان امریکا و انت من از مرد اهنی بالاترن
  و اینک این مقایسه در کمیکه یا در سینما چون در کمیک کاپیتان مارول جلوی هلک و ثور هیچ کاری نمیکنه

  پاسخ

 19. 12

  شهریور 3, 1399

  آقا خود استنلی گفته هالک قویترین انتقامجو هست کوین فایگی هم اسکارلت ویچو قویتر از کاپیتان مارول می دونه و ثور هم میتونه ویژنو مثلخمیر خورد کنه

  پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به 12

   شهریور 10, 1399

   چند بار میگی این حرف نامعتبر و بی اساس رو ؟؟!؟؟؟!
   استن لی نگفته هالک قویترینه . اگه هم گفته باشه باید توجه کرد وقتی ثور وارد کمیک شد ، استن لی گفت دنبال شخصیتی بودم که از هالک قدرتمند باشد و فهمیدم که این شخصیت نمیتواند یک انسان باشد و باید یک خدا باشد .
   حالا دوباره بیا بگو استن لی گفته هالک قویترینه .
   تمام .

   پاسخ

 20. محمد کمیکی

  شهریور 1, 1399

  من بنظرم تو دنیای سینمایی این رتبه بندی درسته ولی جایه ثور تو نفر ۲ هست لطفا دوبتره مقاله کمیکی بزارید

  پاسخ

  • امیر در پاسخ به محمد کمیکی

   شهریور 2, 1399

   ببین در کمیک قدرت تور و اودین خیلییی زیاده اما ضعیفش کردن چون مثل دی سی میشد خیلی مسخره و بیمزه

   پاسخ