رده بندی تمام اعضای انتقامجویان، از قویترین تا ضعیف ترین

قوی ترین انتقام جو کیست؟ پاسخ این سوال را نمی دانیم اما شاید هالک و ثور قوی باشند. اما قوی ترین کیست؟ در دنیایی که همه این شخصیت ها قوی هستند، می خواهیم آن ها را براساس توانایی، مهارت و سلاح هایشان طبقه بندی کنیم.

توجه داشته باشید که هیچکدام از اعضای نگهبانان کهکشان در این فهرست نیستند زیرا آن ها متفقین هستند نه عضو این گروه. همچنین از اکران “کاپیتان مارول” (Captain Marvel) خوشحالیم و امیدواریم او نیز در آینده به فهرست ما اضافه شود. در اینجا فهرستی از شخصیت های انتقام جویان، از ضعیف ترین تا قوی ترین را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


16. عنکبوت سیاه – Black Widow

گرچه عنکبوت سیاه یک جاسوس قدرتمند و مبارز خبره است اما زمانی که می خواهیم ابرقهرمان ها را معرفی کنیم، مسلما انسانی بدون قدرت های ابرقهرمانی در قعر قرار می گیرد. با این حال او یکی از اعضای کلیدی تیم، یک متخصص قهار در زمینه اطلاعات و یک مبارز مرگبار است، بنابراین سزاوار این است که فیلم خاص خود را داشته باشد تا بدانیم بین او و شاهین چشم در بوداپست چه رخ داد.

همچنین بخوانید: بدترین فیلم های جهان سینمایی مارول کدام ها هستند؟


15. شاهین چشم – Hawkeye

یک تیرانداز ماهر و بامهارت ترین مبارز در زمینه جنگ تن به تن به نام بارتون، که به دلیل سبک مبارزه با تیر اغلب نادیده گرفته می شود. درحالی که یکی از قابل اعتمادترین افراد شیلد (SHIELD) است، همانطور که در عملیات آزادسازی لوکی دیدیم. بارتون به دلیل ارزش گذاری برای جایگاه خانواده شهرت داشته و یکی از شخصیت های اخلاق گرای تیم است. امیدواریم در فیلم دوم در مقابل تانوس ایستادگی کند زیرا گروه به او نیاز دارد و حضورش ضروری است.

همچنین بخوانید: معرفی 10 ویلن برتر در کامیک های مارول


14. شاهین – Falcon

عضو پیشین نیروی هوایی آمریکا، که مانند کاپیتان یک سرباز بود و با زندگی معمولی مشکل داشت. دوستی با کاپیتان آمریکا به زندگی او هدف جدیدی بخشید و او به یک انتقامجو بدل شد. ویلسون یک خلبان خبره بوده و در پرواز آکروباتیک مهارت دارد که در فیلم های مختلف نشان داده شده است. او در استفاده از سلاح های تیراندازی و مبارزه تاکتیکی هم مهارت دارد. اما توانایی اصلی او پرواز است که به کمک بال هایش این کار را انجام می دهد.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت مارول که از دی سی الهام گرفته شده اند


13. ماشین جنگ – War Machine

رودس به عنوان کلنل ارتش آمریکا برای مرد آهنی به منزله ویلسون برای کاپیتان آمریکاست. رودس از روزهای ساخت سلاح با تونی استارک دوست بود. اما یکی از لباس های مرد آهنی را پوشیده و دارای سلاح های قوی است. او که قبلا عضو ارتش آمریکا و اکنون یکی از اعضای انتقام جویان است، به دلیل داشتن لباس قدرت های ابرقهرمانی به دست آورده است. او با این لباس قدرت پرواز هم دارد. او در ارتش مقام های استراتژیست، تیرانداز، خلبان و استاد هنرهای رزمی است.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین ابرقهرمانان و ابرشرورها


12. سرباز زمستانی – Winter Soldier

باکی که به دلیل لباس خاص و قدرت ابرقهرمانی اش شهرت دارد تنها می تواند از بخشی از قدرتش استفاده کند. او به دلیل استفاده از سرم سربازان پدرقدرت که در دست کاپیتان است، بدن قوی تر و عضلانی تری دارد. سرعت و قدرت او بالا بوده و در استفاده از خنجر، هنرهای رزمی، مبارزه، و همچنین مهارت های جنگی روسی، استاد است.

همچنین بخوانید: فیلم‌های ابرقهرمانی مارول را با چه ترتیبی ببینیم؟


11. مرد آهنی – Iron Man

تونی استارک به دلیل مهارت های هوشمندانه خود محبوب ترین عضو انتقامجویان است. یک مخترع و استراتژیست که یکی از باهوش ترین اعضای تیم است. او به عنوان یکی از این اعضا یک نابغه، خوش گذران، میلیاردر و انسان گریز است و البته مهارت های عادی انتقام جویان را نیز داراست. همچنین با لباس مخصوص مرد آهنی توانایی پرواز داشته و با قدرت و سرعت مبارزه می کند، حتی به مرور لباسش را طوری تغییر می دهد که مانند ماشین جنگی مجبور نباشد سلاح هایش را با خود حمل کند. این لباس تیر و سلاح های لازم برای جنگ را داراست.

همچنین بخوانید: نگاهی به 15 فیلم برتر جان فورد، یک وسترن ساز تمام عیار


11. کاپیتان آمریکا – Captain America

یک سرباز و اولین ابرقهرمانی که زمین به خود دید. کاپیتان نماد موفقیت یک سرباز ابرقهرمان است. او به دلیل استفاده از سرم قدرت، سرعت، و واکنش هایش ابرقهرمان است. او با سپری که از مستحکم ترین فلز روی زمین ساخته شده، مرکز اصلی این تیم است. او با مهارت جنگاوری خود می تواند در مقابل تانوس مقاومت کند، قدرت جنگاوری او به اندازه سپرش مستحکم است.

همچنین بخوانید: 25 فیلم زیبا که در آن‌ها قهرمان داستان یا شخصیت اصلی می‌میرد


10. کوئیک سیلور – Quicksilver

یک ابرقهرمان شجاع با تیرهایی برای نجات بی گناهان. او سرعت و واکنش ابرقهرمانی دارد و انقدر ابرقهرمان است که حتی می تواند سرعت خود را کنترل کرده و از سرعت نور هم سریع تر باشد. پس حتما از  این ابرقهرمان خوشتان می آید.

همچنین بخوانید: 50 فیلم ابرقهرمانی برتر تاریخ سینما تا به امروز + تصاویر


8. پلنگ سیاه – Black Panther

پادشاه واکاندا و جدیدترین و محبوب ترین انتقامجو تا به امروز است. یک مرد باهوش و یک مبارز بامهارت که توسط نوعی داروی گیاهی قدرت های ابرقهرمانی به دست می آورد. این قدرت ها در کنار لباس مخصوص ضدگلوله او را به یک ابرانسان تبدیل می کند. با این حال لباس مخصوص او مانند لباس مرد آهنی سلاح های خطرناکی را به همراه دارد، بنابراین ترکیبی از انسان و تکنولوژی است.

همچنین بخوانید: تمام فیلم های ابرقهرمانی که موفق به کسب جایزه اسکار شدند


7. مرد مورچه ای  – Ant-Man

لانگ یا مرد موردچه ای در حقیقت یک سارق است، البته اگر بتوان رابین هود را یک سارق نامید. او باهوش، با مهارت و یک نقشه کش قهار است. او که به لباس مرد مورچه ای مجهز است می تواند اندازه آن را تغییر دهد. او حتی می تواند اندازه خود را به شدت بزرگ کرده و درنتیجه قدرت هایش بیشتر می شود. او علاوه بر قدرت تغییر اندازه می تواند از حشره ها و مخصوصا مورچه ها کمک بگیرد و ماموریت هایش را انجام دهد. لانگ پس از تمرین با دختر هانک در مبارزه تن به تن ماهر است. دیدن او از قلمروی کوانتوم و بازگشتش قدرت هایی به او بخشیده و او را به قهرمان تبدیل می کند.

همچنین بخوانید: 10 ابرقهرمان  زن جذاب در تاریخ سینما


6. مرد عنکبوتی – Spider-Man

یک نوجوان اهل بروکلین که قدرت ابرقهرمانی و توانایی پرتاب تارهای عنکبوتی دارد. حواس عنکبوتی او بی مانند بوده و او را حوادث مطلع می کند. او حتی بدون لباسش هم قدرت های خارق العاده ای دارد و با کمک لباسش که توسط مرد آهنی به او داده شده به یکی از اصلی ترین و قوی ترین مبارزان این تیم تبدیل می شود.

همچنین بخوانید: لیست تمام فیلم های ابرقهرمانی که در سال 2019 اکران خواهند شد


5. هالک – Hulk

شخصیتی اقتباسی از داستان دکتر جکیل و آقای هاید، که شخصیت دیگر بروس بنر است. یک هیولای خشمگین که در فیلم های مختلف شخصیت های مختلفی از یک موجود کرم مانند تا یک هیولا و حتی سارتور را به قتل رسانده است. هالک به مبارزه با تانوس شتافته و گرچه در این مسیر ثور هم به او کمک می کند اما همانگونه که تونی استارک می گوید او به اندازه یک لشکر قدرتمند است. یکی از قوی ترین انتقام جویان که گرچه باهوش نیست. با این حال بروس بنر، یکی از باهوش ترین اعضای تیم، او را خلق کرده و حتی احترام تونی استارک را برانگیخته است. بنابراین مطمئنا دوست ندارید در مقابل هالک باشید زیرا او در هر شرایطی گروه را نجات می دهد.

همچنین بخوانید: رده بندی تمام فیلم های ابرقهرمانی که در سال 2018 اکران شدند


4. ثور – Thor

خدای تندر که از افسانه ها گرفته شده زیرا مردی که بتواند در مقابل هالک ایستادگی کند یک خدا است نه یک انسان. او با کمک چکش خاص خود توانسته در نه قلمرو نظم را برقرار کند. ثور به عنوان پسر مورد علاقه اودین به دنبال عدالت، قدرت و تمام چیزی است که یک پادشاه می خواهد. حضور او در فیلم های مختلف درخشان بوده و اکنون می خواهد در مقابل تانوس ایستادگی کند. او از لحاظ قدرت فیزیکی و قدرت تندر، او قوی ترین انتقام جوی این فهرست است.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: بتمن در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


3. ویژن – Vision

عضوی از انتقام جویان که یک بدن قدرتمند و یک ذهن هوشیار دارد که همانند کامپیوتر است. کسی که بتواند چکش ثور را بلند کند باید بسیار قدرتمند باشد. ویژن علاوه بر قدرت، مقاومت، و توانایی پرواز، می تواند با دستکاری تراکم اشیا را به حرکت درآورد. از آنجاییکه مغز کامپیوتری دارد می تواند هک کند. او با کمک سنگ زمان یکی از دو انتقام جوی این لیست است که سنگ بی نهایت را داراست. بنابراین در این لیست جایگاه خوبی دارد.

همچنین بخوانید: 8 فیلم ابرقهرمانی که در سال 2019 منتظر اکران شان هستیم


2. دکتر استرنج – Dr. Strange

با اطمینان می توانیم بگوییم که قدرت های دکتر استرنج در فیلم ها دست کم گرفته شده است. او یکی از قوی ترین جادوگران دنیای مارول است که گرچه در فیلم اول قدرت هایی داشت اما کافی نبودند. او توانایی دورآگاهی، سبک وزنی، ایجاد اشیای آسمانی و هنرهای رزمی را داراست، زیرا به کمرتاج آموزش می دهد. مبارزه اخیر او با تانوس نشان می دهد که با شمشیر هم میانه خوبی دارد زیرا به کمک آن با تایتان هم مبارزه کرد. اما از قدرت های جادویی او می توان به تغییر حقیقت، ابعاد و جهش اشاره کرد. او با کمک سنگ زمان می تواند زمان را هم دستکاری کند. اگر نبرد جدید او با تانوس پیروز باشد حتی با کمک سنگ های بی نهایت، بنابراین او یکی از قدرتمندترین شخصیت های این فیلم است که می تواند در صدر هم قرار بگیرد.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: مرد آهنی در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


1. اسکارلت ویچ – Scarlet Witch

قدرتمندترین جهش یافته دنیای مارول، که ققنوس جین گری پس از او در مقام دوم قرار می گیرد (در میان جهش یافته ها) و و گفته می شود که هرگونه رویارویی جادویی واندا و دکتر استرنج به یک گره منجر خواهد شد. قدرت های جادویی و جادوی آشوب برانگیز او آنقدر زیاد است که می تواند به عنوان میدان نیرو استفاده شود. از جمله توانایی های او عبارت است از سبک وزنی، دور آگاهی، دورجنبی و دستکاری حقیقت. توانایی آخر او مانند دکتر استرنج است. این جهش یافته به اندازه یک جادوگر قدرتمند است و در هر فرصتی این توانایی را نشان می دهد. اما یکی از چیزهایی که او را به قدرتمندترین انتقام جو تبدیل می کند نمایش قدرت هایش در فیلم جنگ بی نهایت است. جادوی او آنقدر زیاد است که می تواند سنگ بی نهایت را نابود کند و به همین دلیل از دکتر استرنج برتر است. پس با اطمینان می تواند گفت واندا ماکسیموف قوی ترین انتقام جوی دنیای مارول است.

همچنین بخوانید: راهنمای سنگ های بی نهایت مارول و نحوه پیدا شدن آن توسط تانوس


بونوس

کایپتان مارول – Captain Marvel

و اما در نهایت کاپیتان مارول نیز به دنیای ابرقهرمانانی انتقامجویان وارد شد. البته او در برخی کمیک ها نیز در میان انتقامجویان دیده میشد تا اینکه سرانجام در جهان سینمایی مارول نیز تصمیم بر این شد که او را وارد تیم انتقامجویان MCU کنند. او تا به حال در 2 فیلم به نام های “کاپیتان مارول” و “انتقامجویان: آخر بازی” حضور داشته که ایفای نقش او بر عهده “بری لارسون” (Brie Larson) بوده است. اگر این فیلم ها را تماشا کرده باشید حتما متوجه قدرت نامحدود او شده اید. کارول دنورز به لطف برخورد با اشعه هایی که منشا آنها از سنگ های ابدیت بوده است، تبدیل به کاپیتان مارول شده و قدرت های بسیار زیادی را بدست آورده که از جمله آنها میتوان به آسیب ناپذیری، تغییر واقعیت، قدرت بسیار بالا، سفر های کیهانی و … اشاره کرد. در فیلم “انتقامجویان: آخر بازی” نیز شاهد بودیم که تنها کاراکتری که از نظر قدرت بدنی توانست بر تانوس غلبه کند کاپیتان مارول بود.

در نهایت طبق برنامه ای که کمپانی مارول برای تشکیل تیمی از ابرقهرمانان زن دارد، کارول دنورز نیز وارد جهان سینمایی شد تا لقب قوی ترین انتقامجو را به دوش بکشد. البته برخی طرفداران مارول و MCU هنوز بر سر قدرتمندترین ابرقهرمان به توافق نرسیده اند و بر سر نام هایی چون ثور، واندا و کاپیتان مارول بحث و کل کل دارند! اگر طبق فیلم ها بخواهیم قضاوت کنیم احتمالا کارول دنورز از ثور و واندا قوی تر خواهد بود، اما بهتر است که قضاوت ها بر اساس کمیک بوک ها انجام شود زیرا این شخصیت ها از کانال کمیک به سینما وارد شده اند.

گذشته از تمام این بحث ها، کارول دنورز اگر قوی ترین انتقامجو هم نباشد حتما در بین 3 نفر اول قدرتمندترین انتقامجویان جای خواهد داشت.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (106)

بستن فرم

 1. Scarlet

  مهر 22, 1398

  سلام استیو راجرز
  خوشحالم سر داستان واندا به یک نتیجه مشخص و التبه قابل قبول رسیدیم
  اما فکر کنم راجع به سنگ ها شاید من کمی یه جانبه نگاه کردم و ممنون بابت این دلایل خوب
  House of m هم یک کمیک فکاهی هستش دیگه

  پاسخ

 2. ali

  مهر 22, 1398

  مرداهنی یازدهم؟بایدحداقل بین ۳تاباشه

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به ali

   مهر 23, 1398

   مرد آهنی از همه ۵ رتبه اول لیست ضعیف تره و جای بحث نداره(البته بجز ویژن)..
   قبول دارم که محبوبه ولی اونقدر قوی نیست که تو همچین لیستی بین ۳ نفر اول باشه!!!!

   پاسخ

 3. Scarlet

  مهر 21, 1398

  بعدم یه نکته دیگه کی گفته دنیای مارول باید مرد گرا باشه امضا دادن تعهد دادن که فقط مرد باشه ؟ نه هیچ جا اینطوری نیست اگر هم باشه باز دلیل خودشونو دارن نه؟ الان بخوای حساب کنی مگینتو جاش خالیه دارک فونیکس جاش خالیه لوگان جاش خالیه انشنت وان جاش خالیه
  پولاریز جاش خالیه موج سوار نقره ای جاش خالیه و خیلی های دیگه
  پس حداقلش اینا هم که نباشن کسای زیاد دیگه ای هم هستن
  بازم نظر شما بسیار محترمه و برای من قابل احترام
  اگر هم دوستان از لحن من یا حرفام دل خور شدن پوزش
  ما فقط نظرمون رو میگیم و خوشحال میشیم نظرات بقیه رو هم ( با احترام گذاشتن) بشنویم

  پاسخ

 4. Scarlet

  مهر 21, 1398

  سلامی مجدد دوستان من اولا هیچ ادعایی ندارم و گفتم میگم تمام اینا برداشت های شخصیه منه ثانیا موقع حرف زدن بهتره موضع گیری نکنید تا با جدل حق رو به خودتون بدید ثالثا من قدرت های ثور رو دست کم نگرفتم اون قویه و هیچ شکی توش نیست ولی اگه یکمی دقت کنی میبینی ثور شخصیت جا افتاده ای هستش و حداقل به تعداد انگشت های دستت فیلم داره ولی اسکارلت ویچ چندتا فیلم میشه رو هم
  اگه دقت کنی میبینی برای روشن شدن قدرتاش دارن براش فیلم میسازن یا حداقل بهش توجه میکنن چون هم قراره تو فیلم استرنج باشه هم فیلم خودش حداقل اونجا یه چیزایی روشن میشه
  اگه دقت چرا توی فیلم استرنج باید بیاد؟
  تویی که میگی من (یعنی خودت) کمیک خونم تو حتما زبان اصلیش رو خوندی نه ؟ کاملا اصلیش رو خوندی یا از اینا که توی سایتا میزارن
  میدونی که اصلش رو باید پول بدی بخری البته اگه واقعا اینکارو کرده باشی house of m دنیای مجازی هست ولی متصل شد به این دنیا
  اگه حداقل غرورت اجازه داده باشه کمیک بوک های انیمیشن شده رو دیده باشی ثور از واندا شکست خورده
  یا x men چی از واندا برای مقابله با dark phonix استفاده نکردن
  لابد میگی چه ربطی داره من حرفام بر علیهم نمیشه چون نه ادعایی روشه نه هیچی ولی تو که اینقدر از خودت مطمئنی صبر کن و بزار تا wandavision و doctor پخش بشه بعد حرف بزن
  راجع به جایگاه سنگ هم اولتران چرا از بین این همه سنگ رفت سراغ اون چرا سر عصای لوکی بود ؟
  بعدم حداقل چرا سراغ بقیه شخصیت هارو نمیگیری ؟ هالک ههه هالک اگه شد پروفسور هالک به خاطرر ansient one بود نه ؟

  پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به Scarlet

   مهر 22, 1398

   سلام اسکارلت .
   بخش اول حرف هات تقریبا نیازی به پاسخ نداره . اما خوب من سعی میکنم اونهایی که نیاز به پاسخ داره رو پاسخ بدم .
   خوب اینکه گفتین که برای روشن شدن قدرت های واندا دارن توجه بیشتری بهش میکنن و … . کاملا درسته . در MCU قدرت های واندا روشن شده . اما بازم این یارو فایگی میخواد به خاطر زن سالاری های به سبک خودش نشون بده که قدرت هاش از این هم بسیار بیشتره . همون طور که اشاره کردم واندا در MCU قطعا جز 3 ابرقهرمان قدرتمنده . (تا به امروز!!!.) اینکه در فیلم دکتر استرنج و و سریال واندا ویژن هم قراره بیشتر قدرتش رو نشون بدن برام از همین الان واضحه .بحث منم مربوط به MCU نیست مربوط به کمیکه . در کمیک قضیه متفاوته .
   این کمیک بوک هایی رو هم که گفتین رو فکر کنم منظورتون همون کمیک هایی هست که صرفا حالت طنز گونه دارند . من یکمی از اینها رو خودنم ولی اینی که شما گفتین رو نخوندم . حالا اگه واقعا هم حرفتون درست باشه باید بگم این کمیک ها هیچ ارزشی ندارن و همون طور که گفتم صرفا حالت طنز دارند .
   من هم کمیک فارسی و هم زبان اصلی و هم در سایت ها و … خوندم . صرفا جهت اطلاع گفتم .
   و اما قضیه سنگ ذهن :
   جوری گفتین التران از بین این همه سنگ رفت سراغ سنگ ذهن که یکی ندونه فکر میکنه هر شش تا سنگ ابدیت جلوش بود و اون سنگ ذهن رو انتخاب کرد . هرچند حتی اگه اینجور هم میبود باز چیزی رو اثبات نمیکرد . به هر حال اون موقع فقط 2 تا سنگ ابدیت در زمین بود . همین ذهن و سنگ زمان . سنگ زمان که دست ایشنت وان بود و احتمالا التران اصلا از اون خبر نداشت . در ضمن گرفتنش هم از ایشنت وان خودش داستانی بود . در ضمن فقط اشخاص خاصی میتونند از سنگ زمان استفاده کنند . در کمیک که اینطور بود و تا جایی که یادمه این اشخاص عبارتند بودند از اگامانتو ، ایشنت وان ، دکتر استرنج ، تانوس و لوکی . در کمیک در این مورد اشاره شد که افراد باید یا یک دانش جادویی خیلی خاصی داشته باشند و یا مثل تانوس اراده خیلی زیادی داشته باشند . خلاصه یه همچین چیزهایی . حالا در MCU نمیدونم اینطور هست یا نه . بعید هم نیست که در MCU اسکارلت ویچ بتونه ازش استفاده کنه .
   در ضمن و جدایی از همه این موارد سنگ زمان به درد کار التران نمیخورد . به کار التران فقط سنگ ذهن میخورد .
   هالک هم به خاطر ایشنت وان پروفسور هالک نشد . خودش پروفسور هالک شد . برو دوباره فیلم اونجرز 4 رو ببین . این رو هم صرفا جهت اطلاع گفتم .

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به استیو راجرز

    مهر 22, 1398

    استیو جان house of m رویداد معروفیه؛ من که فقط کمیک مهما رو میخونم هم اون رو خوندم…(البته اینو قبول دارم که ثور قویتره)
    بنظرم قاطعیت به این اندازه کار منطقی ای نیست…

    پاسخ

  • shayan در پاسخ به Scarlet

   مهر 22, 1398

   جناب اسکارلت تو که ادعای کمیک خونی داری احتمالا باید بدونی حتی تانوس هم از ی شخصیت مسخره مث دختر سنجابی شکست خورده؟
   تو کمیک هر بشری تونسته یکی دیگه رو بزنه….تو اینو دلیل قویتر بودن واندا نسبت به ثور میدونی؟مطمئنم اون نسخه ثور هم ی نسخه متوسط هم نبوده چ رسد به قوی!هر وقت واندا در قوی ترین حالتش تو کمیک نکرو ثور یا RKT رو شکست داد میتوتی بیای بگی واندا ثور رو شکست داده…….
   جناب دانشمند نکنه انتظار داشتی اولتران سنگ زمان رو بزنه تو کله اون توستر بی مصرف؟؟؟؟؟اولتران میخواست هوش مصنوعی بسازه تا جایی که یادم میاد و واس این کار فقط سنگ ذهن بدرد میخورد ن سنگ زمان یا قدرت یا…….
   بعدشم حتی به احتمال یک در میلیارد اگه اولتران میتونست از هر سنگی استفاده کنه با ی حساب انگشتی کوچیک میشه فهمید که اولتران نمیتونسته هیچ کدومو بدست بیاره!!!!!!!سنگ روح که داستان خودشو داره….سنگ زمان رو هم اگه میخواست بگیره باید با جادوگر اعظم رو ب رو میشد که راحت میتونم بگم نمیتونست شکستش بده….اگه میخواست سنگ قدرت رو بگیره باید با تانوس رو ب رو میشد که تانوس خیلی راحت و به تنهایی دهن خودشو تمام آواتاراشو سرویس میکرد…..سنگ واقعیت هم که داستانش شبیه سنگ روحه ولی با این تفاوت که اگه میخواست بگیردش باید ملکیث و اودین رو شکست میداد که این کار رو هیچکس نمیتونه بکنه به برسه به اون ربات احمق….

   الان منظورت این بود که هالک بخاطر جادوگر اعظم پروفسور هالک شد؟اینو از کجات آووردی عزیز برو دوباره اند گیم رو ببین….
   بهرحال این حرفت صبر کنین تا دکی استرنج و واندا ویژن بیان تا بفهمین کاملا درسته و معلومه فایگی چه برنامه ای چیده…..بهرحال باید به ثور ۴ هم ی امید کوچیکی داشت و اگه مارول نخواد ثور تو این وضعیت و توی ی فیلم انفرادی کشته شه مطمئنا باید ی اتفاق مهم بیفته و ثور به ی نسخه دیگه تبدیل شه….

   پاسخ

 5. Scarlet

  مهر 16, 1398

  سلام
  چرا میگیم اسکارلت ویچ قوی تره کاری به این نداشته باشید فمنیستی یا نه این بحثا اصلا ربطی نداره شما کل دنیای مارول… به خاطر چندتا چیز که نمیتونی بهم بزنی حالا میریم سر اینکه چرا قوی تره ؟ وقتی میاد house of m یه دنیا کنار این جهان میسازه وقتی میاد سنگ ذهن که از بقیه سنگ ها مهم تره ( اگه به دستکش تانوس دقت کنید هم جاش بزرگ تره هم در راس هستش) هم توانایی پیش بینی احتمالات دور جنبی داره ولی تور(ثور) چی درسته به قولی پسر فلان یا چکشش فلان ولی باید ببینی آیا میتونه کاری بکنه که از زمان جلوتر باشه دوستی که میگی ثور قوی تره اونجایی که به تانوس حمله کرد تانوس اصلا حواسش نبود درگیر سنگ بود وگرنه قبلش میومد و این بحث دنباله فراوان داره

  پاسخ

  • استیو راجرز در پاسخ به Scarlet

   مهر 17, 1398

   در باب حرف های شما :
   اولا اینکه گفتین کاری نداشته باش فمنیسمی یا نه . اتفاقا چرا کاری نداشته باشیم ؟؟؟!!!! این قضیه در راس قصه MCU لعنتی هست و کاملا میتونه قدرت خیلی زیاد امثال اسکارلت ویچ و یارو کپ مارول رو توجیه کنه. پس نگو کاری نداشته باش . این اولین موضوع .
   دوما اینکه میاد یک جهان نیمه مجازی رو به مجازی خلق میکنه اصلا هیچ چیزی رو اثبات نمیکنه . من در همین سایت در چندین و چند کامنتم راجب این موضوع توضیح دادم . شما میتونی به شاهکار های هر کاراکتری در کمیک دقت کنی . دختر سنجابی میاد امثال تانوس ، گالاکتوس و … ، رو شکست میده. آیا نتیجه میشه که قویتره ؟؟!!؟!! یا مثلا شخصیت ثور که میاد چرخه راگنورک رو برای همیشه متوقف میکنه ( این واقعا یک شاهکار خیلی بزرگه . ) . یا نسخه ای از شخصیت ثور در زمان آینده وقتی کره زمین رو از انقراض نجات میده ، نسل جدیدی از بشر رو خلق میکنه . یا تانوس که در کمیک های نسبتا جدید تمام ( قید !!!) دنیای مارول رو از بین میبره . یا ددپولی که همه قهرمان و ابرقهرمان های مهم و حتی نسبتا مهم مارول رو از دم میکشه . یا هالکی که با اقتدار تمام کره زمین رو فتح میکنه و تمام ابرقهرمانانی که بر سر راهش قرار میگیرند رو میکشه و نمونه های دیگه … .
   پس اینکه فلان کار بزرگ رو در یک حالت ماکزیمم قدرتش انجام داده ، دلیلی برای قویترین بودنش نیست . چون بسیاری از ابرقهرمانان و شخصیت های دیگه شاهکار های بسیار بیشتر و بزرگتری داشتند . همه اینها به میل اون نویسنده کمیک و یک سری موارد دیگه بر میگرده . اینجا باز اون قضیه فمنیسمی دخیله .
   سوما کی گفته سنگ ذهن از همه مهمتره ؟!!؟!!!؟؟ کی گفته ؟!؟؟!!؟؟! احتمالا خودت میگی . به هر حال سنگ ذهن به هیچ عنوان مهمترین سنگ ابدیت نیست که نیست . در کمیک که مستقیما اشاره شد به سنگ روح و سنگ حقیقت . یعنی این دو تا قدرتمندتر و مهمتره . در MCU به طور مستقیم اشاره نشد . اما حتی اونجا هم به جایگاه ویژه سنگ روح بین سنگ های ابدیت اشاره شد . در فیلم دوم شخصیت ثور هم اگه یادت باشه مالکیث از ایثر ( سنگ حیقت ) برای فرو بردن تمام دنیا به تاریکی مطلق استفاده میکنه که در ادامه ثور متوقفش میکنه . این موضوع هم در MCU یجورایی قدرت بیشتر سنگ حقیقت رو نشون میده . حالا چون در MCU سنگ ذهن در مرکز دستکش هست دلیلی نمیشه که مهمتر و قویتره . اصلا دلیلی نمیشه . در ضمن جایگاه سنگ ذهن هم بزرگتر نیست . حتی اگه هم باشه باز چیزی رو اثبات نمیکنه . اینو هم بگم که در کمیک ترتیب و جایگاه سنگ ها در دستکش بینهایت متفاوته .
   چهارما این اسکارلت فقط در MCU میتونه سنگ ذهن رو نابود کنه . چون قدرتش از قدرت سنگ ذهن منشا گرفته و حتی در همون MCU هم هیچ سنگ دیگه رو رو نمیتونه نابود کنه ( مگر اینکه در آینده خلافش ثابت شود . !!! ) اما در کمیک قضیه به طور کلی متفاوته .
   پنجما مگه اسکارلت ویچ از زمان جلوتره ؟؟؟؟؟ هان ؟!!؟؟!؟؟؟!!؟؟
   هههههههههههه ههههههههههههه . شخصیت ثور تا به حال در کمیک در زمان سفر کرده و حتی نسخه های از شخصیت ثور میتونه زمان رو کنترل کنه . اما اسکارلت ویچ ابدا و هرگز . پس به حرفات بیشتر دقت کن با حداقل بر علیه خودت استفاده نشن .
   ششما در قدرت اسکارلت ویچ شکی نیست . چه در کمیک و چه در MCU . اما حداقل در کمیک ابدا و هرگز قویترین ابرقهرمان نبوده ( حداقل تا به امروز . !!! ) .

   پاسخ

  • shayan در پاسخ به Scarlet

   مهر 17, 1398

   تو الان ی مثال درباره قدرت اسکارلت ویچ گفتی (که صد البته نسبت به شاهکار های ثور ی چیز خیلی کم و کوچیکه)و گفتی به همین دلیل اسکارلت قویتره من حس میکنم تو الان اسکارلت رو از تمام نسخه های ثور حتی از RKT هم قویتر دونستی(چونکه شاهکار ی نسخه قوی از اسکارلت رو گفتی و انتظار داری که اونو با یانگ ثور مقایسه کنیم)…فکر کنم نیازی نیست معرفیش کنم ولی تو اگه بدونی چه قدرتایی داره نمیگفتی نمیتونه از زمان جلو تر باشه و یکی از قوی ترین کاراکترای مارول رو با یکی مث اسکارلت مقایسه نمیکردی(قدرت RKT با امثال دث یا اینفینیتی مقایسه میشه که توی ی لول دیگه از قدرت قرار دارن)
   RKT با استفاده از نیروی اودین میتونه کهکشان ها رو نابود کنه و بوحود بیاره و آینده رو تغییر بده اونوقت میگی ثور نمیتونه کاری انجام بده که از زمان جلوتر باشه؟
   گفتی تانوس حواسش نبود آره؟بهونه بهتری نداشتی؟خب وقتی تانوس حواسش جمع شد چرا نتونست با اشعه ۶ سنگ ابدیت ثور رو شکست بده؟
   اینم بگم که نابود کردن سنگ ذهن شاهکار چندان بزرگی نبود چون قدرت واندا از خود سنگ سرچشمه داره و میتونه نابودش کنه(با توجه به حرف ویژن تو جنگ ابدیت)
   نکته بعدی هم اینکه معلومه از همه چی بیخبر اظهار نظر میکنی چون اگه کمیک خونده باشی نمیگی سنگ ذهن از بقیه قویتر یا مهمتره!قوی ترین سنگ ابدیت سنگ روحه که متاسفانه به این نکته زیاد توجه نشده تو فیلم ولی اگه سنگ روح رو هم حساب نکنیم سنگ قدرت از نظر فیزیکی قوی ترین سنگ ابدیته که دیدیم اون سلستیان تو گاردینز ۲ با استفاده از سنگ قدرت چیکار کرد و بعد از اون هم همونطور که استیو اشاره کردن سنگ واقعیت از از مهم ترین سنگهای ابدیته!
   درباره قوی ترین هم که بازم استیو زحمت کشیدن گفتن و من نیازی نمیدونم توضیح بدم که اسکارلت هرگز قویترین نبوده!
   اینم که میگی جایگاه سنگ ذهن تو دستکش و…..هم ی حرف کاملا بی ربطه.
   در آخر هم بگم تو اگه شاهکار های ثور یا رون کینگ ثور رو از زمان جلوتر نمیدونی میشه شاهکارای فراتر از زمان اسکارلت رو شرح بدی لطفا؟
   راستی تا یادم نرفته بگم پای RKT رو کشوندم تو این بحث چونکه اون اسکارلتی که میگی نسخه معمولی اسکارلت نیست!

   پاسخ

 6. مهدی

  شهریور 31, 1398

  در انتقام جویان تونی تونست هالک رو شکست بده با این حال میگن هالک قوی تره

  پاسخ

 7. ایلیا

  شهریور 18, 1398

  بابا انصافن دکتر استرنج از اسکارلت ویچ(همان واندا) قوی تره ولی این رو قبول دارم که کاپیتان مارول از واند و تور و دکتر استرنج قوی تره درباره ویژن هم ناامید شدم با چون در جنگ بینهایت اصلا خیلی کار نکرد ولی واقعان واقعان امیدوارم در فیلم واندا و ویژن ویژن یه حرکتی بزنه نا سلامتی فیلم اختصاصی خودشه

  پاسخ

 8. امیرحسین

  شهریور 17, 1398

  سلام خسته نباشید عرض میکنم .
  اولن این مقاله خیلی بدرد نخوره چون ثور هم از دکتر استرنج قوی تره هم از ویژن و هم ازاسکارلت ویچ دلیل نمیشه چون تونسته یکی از سنگ های ابدیت رو نابود کرده قوی ترین بشه شک نکنید که تور هم می تونه همچین کاری کنه همون تور که دیدید تانوس سعی کرد با هر شیش سنگ ابدیت جلوی تورو بگیر ولی نتونس ولی بدون استفاد از سنگ ها ویژنو کشت و اگه دکتر استرنج از تور قوی تره پس چرا خودش هیچ با ده نفر از یار هاش هم نتونست جلوی تانوسو بگیره ولی تور تنهایی تانوسو باشیش سنگ ابدیت زد

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به امیرحسین

   شهریور 17, 1398

   کاملا باهات موافقم چون حرفیو زدی که چند ماهه منم هی دارم میزنم……
   تور خدایی توی mcu هم نباید رتبه کمتری نسبت به دکتر استرنج و مخصوصا ویژن و حتی اسکارلت داشته باشه…..باز اسکارلت مونثه و اونم مث کپ مارول از محبوبای کوین فایگیه ولی نمیفهمم بر په اساسی رتبه ثور از دکتر استرنج و ویژن کمتره.

   پاسخ

  • دکتر استرنج در پاسخ به امیرحسین

   مهر 3, 1398

   ثور و دکتر استرنج جاشون دوم وسومه درضمن جای ایرون من حداقل زیر ببر سیاه هست برادران روسو هم *** بخاتر برداشتن اتهامات مختلف شخصیت میسازن

   پاسخ

 9. shayan

  شهریور 10, 1398

  سلام خسته نباشید.
  این بحث ها کار رو به جایی نمیرسونه لقب stronger avenger از نظر ما فقط و فقط باید رو پیشونی ثور نوشته شه.درباره واندا و کپ مارول بگم(طبق گفته های مارول)کپ مارول قویترین انتقامجو هست که کاملا مشخصه قضیه فمنیسمیه و بعد از کپ مارول ثور لقب قویترین انتقامجو رو داره.امیدوارم مارول زیر نظر فایگی و روسو ها به نابودی کشیده نشه…..شما ببینید تو فاز بعدی بیشتر قهرمانای مرد از رده خارج میشن مثل ثور که قراره ی ثور مونث بجاش وارد mcu بشه و اون ثور دوست داشتنیمون کشته شه.یا آیرون من که وارثش همسر و دخترشن.
  فقط میتونم امیدوار باشم کار به جایی نکشه که لازم شه شخصیت مردا به فیلم برگردونده شه😐😐😐😐😑😑

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به shayan

   شهریور 11, 1398

   در مورد فمینیستی بودنش که اگه بگم نه دارم حقیقتو انکار میکنم ولی بعید میدونم mcu به نابودی کشیده بشه بخاطرش…
   شما هم عجله نکن چون نه معلوم شده که وارث تونی کیه نه معلوم شده که چه بلایی سر ثور بیاد…
   از نظر شخصیت پردازی که ثور حتما پخته تر میشه ولی از نظر قدرت اصلا امیدوار نباش…
   البته بخش اعظم پختگی کاراکترش احتمالا بخاطر قدرت از دست رفتش میشه…

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به آریو

    شهریور 11, 1398

    وارث تونی به احتمال خیلی زیاد همسر و دخترشن….
    بلایی که سر ثور میاد هم معلومه…به قول ادمین ثور توی ی فیلم انفرادی ممکن نیست بمیره ولی امیدوارم تو این وضعیت نمیره.
    (از نظر شخصیت پردازی که ثور حتما پخته تر میشه ولی از نظر قدرت امیدی نداشته باش) باید بگم شما هم عجله نکن….ثور وقتی نداره که تو اونجرز بیان زوم کنن روش تا قدرت هاش برگرده.اگه ثور توی فیلمش قدرتشو بدست نیاره به احتمال زیاد پایانش حتی تو اونجرز۵ هم نیست.
    شدیدا شایعه شده عشق و آذرخش ۳تا شخصیت شرور داره(ساحره،مانگوگ و گور)که واس ی فیلم معمولی حتی یکی از این ۳تا هم زیاده…..شما بگو اگه ثور قدرتشو بدست نیاره و به اودین فورس مسلط نشه دقیقا کی قراره اینا رو شکست بده؟مایتی ثور ؟اونکه میولنیر رو داره و خیلی قوی باشه اندازه ثور عصر اولتران قویه.

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به shayan

     شهریور 12, 1398

     خودت داری میگی به احتمال زیاد! (البته من خودم امیدوارم دخترش باشه)
     ثور نیازی نداره که تو اونجرز روش زوم کنن تا قدرتاش برگردن! مگه بدون قدرتاش نمیتونه به پختگی شخصیتی برسه؟ مگه تو کمیک بعد از بازگشت قدرتاش به پختگی رسید؟ نچ!
     و به شایعه ها هم اعتماد نکن… بعید میدونم مارول سه تا کاراکتر منفی وارد فیلماش کنه…
     بعدش شما هم این رو در نظر داشته باش که اگه یه کاراکتر زن مثل کاپیتان مارول نباشه میتونه خیلی موفق باشه!

     پاسخ

     • shayan در پاسخ به آریو

      شهریور 12, 1398

      پایان هر شخصیت باید توی نقطه اوج خورش باشه آریو نه وقتی که هنوز شکمش ۳متر جلوشه و قدرت زیادی نداره…شما به فیلمای مارول توجه کنی میبینی پایان همه کارکتر ها توی بهترین وضعیت ممکنه.لوگان،تونی،کپ و….
      من کل حرفم اینه که اگه ثور توی فیلمش قدرتشو بدست نیاره صد در صد یا پایانش میره واس چند فاز بعد و یا ی پایان مزخرف از ثور خواهیم دید.برای مثال تویiw ثور وضعیت خیلی خوبی برای پایان شخصیتش داشت.
      فکر نکن من هر شایعه ای رو باور میکنم ولی چه بخوای چه نه ما بیشتر ویلین های خوب ثور رو قبلا دیدیم و جز اینا تقریبا ویلین بدردبخوری واسش نمونده.البته هنوز مار میدگارد توی فهرست هست که اصلا نمیدونم چرا توی فیلم رگناروک ندیدیمش ولی باید قبول کرد توی وضعیت کنونی هیچکس از پس یورمنگاند بر نمیاد پس اصلا فکر نمیکنم که اونو تو فیلم بعدی ببینیم.درضمن بهت بگم این شایعه واس من مهمه چون ساحره کسیه که به ثور علاقه داره و قراره پای جین هم توی ی نقش مهم باز شه و از همه مهمتر اسم فیلم(عشق و آذرخش هست)
      بعدشم ثور مگه قراره تا آخر عمرش هی پخته تر شه؟؟بیشتر از این؟فوق فوقش توی عشق و آذرخش باید کل قدرتشو از دست بده و یکم آدم شه ولی آخر فیلم قدرتش زیاد شه و بیاد دهن ویلینو سرویس کنه!!!!!!ینی بیشتر از این دیگه شور پخته شدنو در میاره که البته این پیش بینی کلی من از فیلم عشق و آذرخش هست.
      کپ مارول هم قرار نیست حالا حالاها بمیره خیالت تخت احتمالا بعد ۲_۳تا فیلم انفرادی دیگه از خودش و چند تا انتقامجویان دیگه بمیره تازه اونم اگ فایگی بتونه دوریشو تحمل کنه.
      ی نکته رو هم بگم تو کامنتت گفتی امکان نداره مارول بیاد و ۳تا کاراکتر منعی وارد فیلمش کنه و این کاملا اشتباهه!!!!شما برگردی فیلم رگناروک رو ببینی فیلم ۳تا ویلین اصلی داره(تازه شخصیت هایی مث اسکرج و گرند مستر هم منفی بودن ولی اصلی نبودن) که تازه اونم کم بود واس عنوان رگناروک….۳تا ویلین اصلی:(هلا،سارتور،فنریر)

      پاسخ

      • آریو در پاسخ به shayan

       شهریور 12, 1398

       خب عزیز دلم شما چرا اینقدر منتظر پایان ثور هستی؟
       شاید اصلا نقطه ی اوج این کاراکتر بتونه با شکم گنده باشه!
       بعدش الان فنریر ویلین اصلی حساب میاد شایان؟ کلا چند دقیقه توی فیلم بوده؟ حتی سورتور کلا پنج دقیقه تو فیلم بوده و از نظر من ویلین اصلی محسوب نمیشه!
       به نظرم لازم نیست که حتما قدرتش رو به دست بیاره!

       پاسخ

       • shayan در پاسخ به آریو

        شهریور 14, 1398

        من منتظر پایان ثور نیستم فقط نگران پایانشم که اینا با هم فرق دارن!!!!!!!!
        دقت کردی وقتی تو اند گیم میولنیر و استورم بریکر رو احضار کرد ریشاش بهم ریخته بودن ولی وقتی بدستش رسیدن چقد قیافش بهتر شده بود؟چقدر احتمالش کمه که جز ریشاش اینکار بتونه تو فیلم بعدیش همه چیزشو تغییر بده؟
        ۹۹درصد کسانی که ثور رو دوس دارن نمیتونن هیکل جدیدشو تحمل کنن و انتظار پایان ثور رو با این هیکل ندارن ولی من فک نکنم مشکلم با هیکلش باشه….مشکل من قدرتشه…شما فکرشو بکن شاید ی دلیلی وجود داشته که ثور توی اند گیم نابود نشد البته بجز اینکه بعد از مردن تونی و کپ مهم ترین شخصیت شده…خدایی اگه ثور تو اون حالت تانوس میکشتش ناراحت میشدی یا اگه تو نبرد پایانی iw از تانوس شکست میخورد و میمرد؟؟؟؟؟؟
        بعدشم تایکا وایتیتی ثابت کرده میتوته ی ثور باحال ولی در عین حال قدرتمند رو به نمایش بزاره (برعکس فیلمای قبلی که ثور قدرت خاصی نداشت و شخصیت خشنی داشت)پس میشه ی امیدی داشت.
        درضمن بله فنریر از ۳شخصیت اصلی واقعه رگناروکه(هلا،فنریر و مار میدگارد)که در واقع پیشبینی شده قاتل اودینه و همونطور که گفتم برام عجیبه چرا مار میدگارد تو فیلم حاضر نبود و از سارتور بجاش استفاده کردن…درضمن اینم مگه مهمه که ی شخصیت چقدر تو فیلم حضور داشته؟فنریر هیچوقت از هالک شکست نخورد فقط اتفاقی افتاد پایین(احتمال زنده بودنشم هست)و اون مشتی که هالک زد رو حتی اگر هم نمیزد بهرحال فنریر سقوط میکرد پس اگه فقط ی ثانیه دیگه درست تو فیلم میموند قطعا هالک رو کشته بود پس زیادم بی تاثیر نبوده….
        یا حتی سارتور که به قول خودت ۵ دقیقه تو فیلم بود ولی ویلین اصلی بود چون کاری رو کرد که هلا هم انجام نداد و اون تحقق پیشبینی رگناروک و نابود کردن آزگارد بود و اینکه نابودگر آزگارد برات ویلین نبوده دیگه من نمیتونم راضیت کنم.

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به shayan

         شهریور 14, 1398

         خب از نظر من برای تشخیص اینکه یه کاراکتر ویلین اصلی فیلم بود نباید به کیفیت حضورش دقت کرد…
         اصلا فرض کنیم که الان سورتور و فنریر جزو ویلین های اصلی فیلم بودن؛ آیا به نظرت حضور فنریر و سورتور به حضور هلا توی فیلم لطمه زد؟ مطمئنا نه! نگو آره! خب اگه فیلم بعدی ثور هم همینطور باشه(یعنی از سه تا ویلین اصلی دوتاشون کلا 5 دقیقه حضور داشته باشن و فیلم روی یک ویلین زوم کنه) اشکالی داره؟ نداره دیگه!
         منظورم از منتظر این بود که شاید اصلا ثور به این زودیا تموم نشه!(که البته احتمالش کمه)
         به نظرم نه هیکلش نه قدرتش به شخصیت پردازیش تو اندگیم لطمه نزد که هیچ؛ باعث رشدش هم شد!
         الان دلیل شما برای اینکه فنریر توی رگناروک ویلین اصلی بوده چیه؟ چیزی که من از کامنتت برداشت کردم این بود که شما گفتی فنریر ویلین اصلی بود چون ممکن بوده هالک رو بکشه!!!
         خب تو ثور 2 به نظر میومد که کرس لوکی رو کشته(البته اینطور نبود ولی ما که نمیدونستیم!)… آیا میتونیم بگیم که کرس ویلین اصلی بود چون لوکی رو کشت؟ خب از نظر من به هیچ وجه!

         پاسخ

         • shayan در پاسخ به آریو

          شهریور 14, 1398

          ببین تو کلا منظور منو متوجه نشدی!!!!!من نگفتم فنریر و سارتور ویلینای اصلی فیلم بودن و خودمم میدونم ویلین اصلی هلا بود و ابته درباره هالک هم منظورمو اشتباه گرفتی!!
          من وقتی میگم فیلم ۳تا ویلین داشت منظورم این نیست که چون یکیش میتونسته هالک رو بکشه دیگه ویلین بوده من میگم فیلم ۳تا ویلین داشت حالا شاید یکیش ۵دقیقه هم تو فیلم نبود ولی کاری که انجام داد از کارای ویلین اصلی هم بدتر بود و اگه به اسم رگناروک توجه کنی میفهمی زیادم دور از انتظار نیست که سارتور رو حتی از هلا هم اصلی تر بدونیم….فنریر هم ی شخصیت منفی بود تو فیلم ولی ن در حد هلا و سارتور.ببین تو منظور منو اینجور میفهمی که هرکس منفیه ویلینه در صورتی که من اصلا منظورم این نیست و حتی تو افسانه ها هم پیشبینی کشتن اودین رو داره و یکی از شخصیتای اصلی رگناروکه…..اینجور که تو منظور منو فهمیدی احتمالا اسکرج هم ی ویلین بوده از نظر من.
          فنریر شاید حضور کوتاهی تو فیلم داشت ولی نمیشه گفت نقشش از ی سرباز عادی هم کمتر بوده.تو میگی که باید به حضور دقت کرد؟اگه اینجوریه تو فیلم دکتر استرنج هم دورمامو کلا ۱۰ دقیقه حضور نداشت با این حال شما فکر میکنی اون دستیاراش ویلینای اصلی بودن؟ ولی میشه گفت با توجه به فیلم فنریر ویلین نبوده ولی خدایی اینو درباره سارتور نمیشه گفت چون همه حدسشو میزدن به عنوان ویلین اصلی به فیلم حمله میکنه ولی نابود کردن آزگارد کار ی سرباز عادی هم نبوده مطمئنا..
          بعدشم تو فیلمی که قدرت ملکیث و کرس زمین تا آسمون فرق داشت نمیشه گفت اون ی ویلین بوده اصلا و این ی جمله احمقانست ولی تو فیلم رگناروک این ۳تا شخصیت قدرتاشون چنان فرقی با هم نداشت و حتی دیدیم سارتور از هلا هم قویتره و کارایی که تو فیلم کردن هم به یک اندازه بود(بجز فنریر) و اینجا کسی که ویلین حسابش نمیکنی وظیفه ی ویلین رو انجام داده ن هلا.خب شما بگو هلا جز کشتن یسری سرباز و کتک زدن ثور چه کار مهمی تو فیلم انجام داد با اینکه حضور خیلی زیادی داشت؟در صورتی که اسم فیلم thor ragnarok هست و عنوان اصلی فیلم رو سارتور عملی کرده.
          منم منظورم از اینکه عشق و آذرخش ۳تا ویلین اصلی ممکنه داشته باشه این بود که قراره مث این ۳تا باشن نه اینکه بیان مثلا دورمامو و تانوس و گالاکتوس رو بزارن جلو ثور!!!!
          خب الان وقت خوبیه ازت بپرسم منظورت از شخصیت پردازی ثور چیه؟اگه ثور بیاد آواز بخونه و و با همه مهربون باشه و احتمالا و مث آخوندا رفتار کنه احتمالا شما راضی میشی؟والا.
          آخه دیدیم ثور تو رگناروک و iw دیگه اون کله خری نبود که تو اونجرز ۱و۲ دیده بودیم و دیدیم واس نجات مردمش ازگارد رو به سارتور سپرد تا اونو به همراه هلا نابود کنه.
          خب به طور کلی انگار تو ثور توی اند گیم رو ترجیح میدی و من ثور توی iw پس فکر نکنم به تفاهم برسیم چون ثوری که شما ازش خوشت میاد تنها قدرتش گریه کردن و صد البته کتک خوردن از تانوس و له شدن زیر دست و پای امثال کپ مارول و اسکارلت ویچه.

          پاسخ

 10. Saba

  مرداد 26, 1398

  به نظر من واقعا باید جاهای خیلی‌هاشون عوض بشه بعد باکی مگه جزو انتقام جوهاس؟ باکی دوست کاپیتان آمریکا اصلن جز انتقام جوها نیس… خیلی ها به انتقام جوها کمک میکنن دلیل نمیشه جزوشون باشن

  پاسخ

 11. …..

  مرداد 24, 1398

  اقای ادمین اصلا نمیفهمم چرا دیدگاه منو نمیزارین
  طبق حرف های شما نه از کلمات توهین آمیز استفاده کردم و نه تبلیغات و لینک و آیدی
  یعنی در اصل دیدگاه بنده هیچکدوم از تخلفات رو انجام نداده و شما دلیل موجهی ندارین

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به .....

   مرداد 24, 1398

   سلام دوست عزیز،
   تمام نظرات قابل انتشار رو ما تایید میکنیم، اگر دیدگاه شما منتشر نشده قطعا ارسال نشده و بدست ما نرسیده، احتمال داره مشکل از اینترنت شما بوده یا توی اون لحظه اینترنتتون قطعی داشته،
   ممنون میشم اگر مجدد نظرتون رو ارسال کنید

   پاسخ

   • ….. در پاسخ به عباس

    مرداد 24, 1398

    متشکرم

    پاسخ

 12. Captain MF

  مرداد 24, 1398

  سلام
  مقاله جالبی بود ولی اشکالاتی هم داشت
  شاید بهتر بود توی رتبه بندی دقت بیشتری می‌شد
  یکی از رتبه های عجیبی که میبینم رتبه های کاپیتان آمریکا و مرد آهنی هست
  اگه بخوایم از روی مبارزه های فیزیکی مشت دربرابر مشت نتیجه بگیریم کاپیتان آمریکا آره رتبه بالاتری داره به دلیل داشتن مهارت های بسیار زیادی در هنرهای رزمی و استراتژی
  ولی چون مرد آهنی تکنولوژی های زیادی داره شاید بهتر بود این رتبه جابجا میشد
  کاپیتان آمریکا رهبر بزرگ و عالی برای انتقام‌جویانه و شکی در اون نیست، اگه مقاله در مورد بهترین انتقام‌جوها بود قطعا کاپیتان آمریکا در رتبه نخست قرار میگیره ولی…
  این رتبه در مورد قدرت با ویژگی های فردیه که مرد آهنی با تکنولوژی های پیشرفتش رتبه بالاتری داره
  کاپیتان آمریکا فقط با استفاده از فکر و قدرت های ساده خودش کارهای بزرگی و خفنی تاکنون در کمیک و MCU انجام داده که من بهش میگم حماسه “همونطور که اولتران به کاپیتان آمریکا لقب خطرناک‌ترین انتقام‌جو رو داده”
  و همینطور مرد آهنی با استفاده از تکنولوژی های فوق پیشرفتش کارهای خوب و عالی در کمیک و بخصوص MCU انجام داده
  ولی در کل رتبه بندی قدرت‌های فردی (بدون در نظر گرفتن قدرت‌های استراتژی) مرد آهنی رتبه بالاتری داره!!!

  پاسخ

 13. کیارش

  مرداد 23, 1398

  به نظرم ثور خیلی از ویژن قوی تره یک دلیل منطقی بیارید تا بگین ویژن چرا قوی تره ویژن ایا خدا هست ولی ثور خدا رعده ویژن تو اینفیتی وار کتک میخورد مثل سگ

  پاسخ

  • علی در پاسخ به کیارش

   مهر 19, 1398

   کیارش جان ربطی به خدا بودن نداره تور فقط لقب خدای رعد داشت اونم به خاطریکه از خودش مثلا رعد و برق تولید میکرد ولی ویژن مثلا هرکی هرچیزی بخواد بهش بزنه مثل یه روح میمونه از بدنش رد میشه شاید هم چکش تور هم نتونه بزنش .

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به علی

    مهر 19, 1398

    جناب علی ثور و ویژن قابل مقایسه نیستن حتی اگه ثور هیچ چکشی هم نداشته باشه نباید با ی توستر مث ویژن مقایسش کرد…..ویژن که بر خلاف ثور تو جنگ ابدیت ثابت کرد از بدرد نخور ترین و ضعیف ترین انتقامجو هاست و تو سیویل وار هم اسکارلت فرستادش تو عمق زمین!
    اینم بگم خدای رعد فقط ی لقب ساده نیست!گفتی مثلا از خودش رعد و برق تولید کنه؟نه عزیز اشتباه میکنی ثور رعد و برق تولید نمیکنه….توانایی کنترل آب و هوا و رعد و برق رو داره که این کار فقط از خودش بر میاد پس لقب خدای رعد اونقدرام که فکر میکنی بی اهمیت و الکی نیست.
    راستی ویژن کجاش مثل روح میمونه؟ویژن قدرتش به طور کامل از سنگ ذهن میاد….اصلا سنگ ذهن سلاح اصلیشه ولی اگه به سنگ آسیب کوچیکی برسه(مثل همون نیزه که پسر تانوس باهاش روند تکامل ویژن رو متوقف کرد)ویژن هیچکاره میشه!
    اگه بخوایم قویترین نسخه هر شخصیت رو در نظر بگیریم همه انتقامجویان با هم نمیتونن ثور رو شکست بدن ولی حتی ضعیف ترین نسخه ثور(یانگ ثور)هم قابل قیاس با کسی نیست که تو جنگ ابدیت مث ی بچه باید ازش محافظت میکردن.

    فرزند تانوس خطاب به ویژن:فکر میکردم ماشین ترسناکی هستی ولی حالا داری میمیری مثل تمام مردم فانی

    پاسخ

 14. محمد

  مرداد 11, 1398

  واقعا همش اشتباهه

  پاسخ

 15. استیو راجرز

  تیر 12, 1398

  سلام . یک سوال خیلی مهم داشتم : اونم اینکه هر بار سعی میکنم عضو بشوم ، برام یک پیغام میاد که (خراب کاری نکن) و خلاصه نمیتونم عضو بشم . حالا باید چطوری عضو بشوم ؟؟؟

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به استیو راجرز

   تیر 12, 1398

   سلام استیو،
   یه مشکلی توی کدهای رجیستر بوده که در حال رفعش هستیم و به زودی مشکل عضویت حل میشه 🌹

   پاسخ

 16. استیو راجرز

  تیر 4, 1398

  ادامه کامنت قبل :
  9- شماره گذاری های این لیست هم عجیب قریبه . !

  در ادامه باید بگم که رتبه بندی هم کاملا اشتباه هست . حتی در MCU ، ویژن به هیچ وج قویتر از شخصیت ثور نیست . به هیچ وج . اما اگه بخوایم در مورد MCU حرف بزنیم شاید بشه بگی که دکتر استرنج رو قویتر نشون دادند و البته در حوزه مزخرف MCU ، احتمالا اسکارلت ویچ و کاپیتان مارول رو قویتر نشونش دادند . که به علت ارج دادن به شخصیت های زن هست .
  شاید علت رتبه نامناسب شخصیت ثور ، ضعیف نشون این شخصیت در فیلم بیخود (پایان بازی ) هست که در این صورت باید بگم که درسته که شخصیت ثور رو در فیلم ( پایان بازی) خیلی خیلی و بینهایت خیلی ضعیف نشون دادند ولی شخصیت ویژن هم در فیلم ( جنگ بینهایت) خیلی ضعیف بود و از طرفی شخصیت ثور یکی از قدرتمندترین شخصیت های فیلم (جنگ بینهایت ) بود که موفق شد تانوس رو با دستکش بینهایت حاوی 6 سنگ ابدیت شکست بده و تا آستانه کشتنش هم رفت که البته موفق نشد . کاری که هیچ کدوم از انتقام جویان دیگه حتی بهش نزدیک هم نشده بودند . بنابراین رتبه شخصیت ثور باید دست کم بهتر از ویژن میبود . اکثر منابع معتبر هم همین موضوع رو تایید میکنند . در صورتی که همون طور که گفتم منبع این مقاله حداقل در زمینه کمیک اصلا معتبر نیست .
  مورد دیگه ای الان در نظر من نیست . اگه بعدا نکته ای بود که فعلا توجه من رو جلب نکرد بعدا ذکر میکنم .
  نمیدونم میتونید این مقاله پر از ایراد و نقص و مشکل رو ویرایش کنید و در اون تغیری ایجاد کنید یا نه ولی به نظر من تا جایی که میتونین این اشکالاتی رو که ذکر کردم رو اصلاح کنید . باز هم به خودتون بستگی داره به من مربوط نیست . من فقط ذکر کردم .
  یکی دیگر از دلایلی که این نقص ها و ایرادات و مشکلات رو ذکر کردم این بود که اگه یک نفر کامنت هایم رو خوند متوجه بشه چه جاهایی از این مقاله غلطه و اطلاعات غلط تحویل نگیره .

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به استیو راجرز

   تیر 5, 1398

   سلام استیو،
   بابت نقد این مقاله ممنون،
   البته من هم با بخشی از حرفات موافقم و با بخشیش نه، که البته طبیعیه
   این مقاله هم اونقدری که اشاره کردی ضعیف نیست ولی خب جا برای اصلاح شدن داره
   بازم مرسی که وقت گذاشتی و نقدتو نوشتی 🌹

   پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به عباس

    تیر 5, 1398

    خواهش میکنم .
    من همیشه تا جایی که وقت داشته باشم سعی میکنم در اینجور مقالات نقد های صحیح و منصفانه ای داشته باشم .

    پاسخ

  • آریو در پاسخ به استیو راجرز

   تیر 5, 1398

   باز هم به mcu توهین کردی که !😁

   پاسخ

 17. استیو راجرز

  تیر 4, 1398

  8- حدود 2 ماه از اکران فیلم مزخرف پایان بازی گذشته ولی هنوز این مقاله آپدیت و به‌روز نشده و کاپیتان مارول هنوز رتبه ای نداره .
  9- چندان خوب ترجمه نشده این مقاله . مثلا در شماره 2 گفتین که ((اگر نبرد جدید او با تانوس پیروز باشد حتی با کمک سنگ های بی نهایت)) . خوب این یعنی چی الان ؟؟!؟!! من که متوجه نشدم .

  یک سری ایرادت دیگه ای هم هستند که به نظر من چندان جدی و بزرگ نیستند ولی به قول معروف انصافا زنندست :
  1- در شماره 12 گفتین که باکی بارمز ( سرباز زمستان ) ، فقط میتونه از بخشی از قدرتش استفاده کنه . در صورتی که چنین چیزی کاملا غلطه . چرا باکی باید بتونه فقط از بخشی از قدرتش استفاده کنه ؟!!!!!! باکی میتونه از تمام قدرتش استفاده کنه . مگر اینکه در آینده خلافش ثابت شود .
  2- در شماره 10 گفتین که ((یک ابرقهرمان شجاع با تیرهایی برای نجات بی گناهان.)) . منظور از واژه ( تیر) چیه ؟؟! به نظر میاد که یا بد ترجمه شده یا اینکه یک جمله بیخوده .
  3- در شماره 7 گفتین که رفت و آمد انت من به قلمرو و دنبای کوانتوم ، به اون قدرت داده و اون رو به یک ابرقهرمان تبدیل کرده . خوب الان این یعنی چی ؟؟؟؟ تا جایی که من میدونم نه قدرت های انت من ربطی به دنیای کوانتوم داره و نه ابرقهرمان بودنش . درسته که در MCU انت یاداور دنیای کوانتومیه اما این جمله ای هم که گفتین غلطه و بس .
  4- در شماره 5 گفتین که هالک یک موجود کرم مانند و یک هیولا و سورتور رو به قتل رسونده . در مورد سورتور که قبلا اشاره کردم و گفتم این حرف بی پایه و کاملا غلطه . اما اینجا منظور از موجود کرم مانند چیه ؟؟؟!! شاید اون چیتاری های هیولا و دایناسور مانند . شایدم وقتی گفتین هیولا منظورتون اونها بوده . منظورتون از هیولا چی بود ؟؟!؟؟ چون هالک هیچ هیولایی رو در MCU نکشت . شاید منظورتون گرگ هلا بوده که در این صورت باید بگم که اون گرگ رو هالک نکشت بلکه به صورت اتفاقی در جنگ با هالک کشته شد و یجورایی از آزگارد سقوط کرد . اگه منظورتون اون هالک بد ( اسمشو به یاد ندارم ) بود باید بگم که اون هم نمرد و در پایان فیلم هالک زنده بود و زندانی شد . شخصیت دیگه ای رو هم که با هالک جنگیده باشه و بشه بهش گفت هیولا به یاد ندارم .
  ادامه در کامنت بعد …

  پاسخ

 18. استیو راجرز

  تیر 4, 1398

  خوب در ادامه باید بگم که اسکارت ویچ اصلا قویترین انتقام جو نیست . بیشتر از چندین و چند برابر افرادی که ادعا میکنند اسکارلت ویچ قویترین انتقام جو هست ، هستند افرادی که معتقد باشند که اصلا اینطور نیست .
  هیچ وقت نیان اینطور با قاطعیت بگین که اسکارلت ویچ قویترینه . چون این فقط چرته و پرت و مزخرفه و بس .
  5- یک جوری این مقاله رو نوشتبن که معلوم نیست منظورتون کمیک هست یا MCU . درسته که فقط در مورد شخصیت هایی که در MCU هستند نوشتین ولی اخه خیلی جاها حداقل به صورت غیر مستقیم به کمیک هم اشاره کردین . اومدین گفتین که اسکارلت ویچ قویترین انتقام جوی دنیای ماروله . !!!!!!!!!!!؟؟!!!!!!!!!! ههههههههههههههههههه ههههههههههههههههه عجب جمله مزخرفی . این جمله چرت و پرت هم MCU و هم کمیک رو شامل میشه و همون طور که گفتم کاملا چرت و پرته !!!!!
  چندین ساله در معتبرترین سایت های دنیا بودم . خیلی خیلی کم هستند افراد معتبر و مقالات معتبری که ادعا کنند اسکارلت ویچ قویترین انتقام جوی دنیای ماروله . اکثر افراد معتبر ، سایت های معتبر و مقالات معتبر ، ثور رو قدرتمندترین انتقام جو ( در کمیک ) معرفی کرده اند . این حرف من نیست حرف اکثر افراد معتبر و منابع معتبر هست .
  6 – منبع این مقاله هم که چندان معتبر نیست .
  7- اینکه همه شخصیت ها رو گفتین که در MCU قدرتشون کم شده ولی شخصیت ثور که بیشتر از همه قدرتش کم شده رو هیچ اشاره ای نکردین . بعله . بینهایت بیشتر از اونچه که قدرت دکتر استرنج کم شده باشه قدرت ثور کم شده . قدرت هالک هم خیلی کم شده که اشاره ای نکردین .
  ادامه در کانت بعد … .

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به استیو راجرز

   تیر 4, 1398

   البته فکر کنم این مقاله واسه دنیای سینماییه .
   واسه دنیای کمیک یه مقاله دیگه داشت که خودت میدونی توش ثور اول بود .

   پاسخ

   • Mehdi در پاسخ به آریو

    مرداد 23, 1398

    اونوقت واقعا نمیدونم من دارم توهین میکنم یا ایشون اقا چرا زور میگی من خوده هم میگم اسکارلت ویچ قویترین کاراکرته و به خودم مربوطه و هر کی میگه ثور قوی ترینه چرت و پرت و مزخرف میگه.
    هههههههههههه هههععههعهههههه. چه جمله مسخره ای ثور قوی ترینه. منم میتونم نظراتمو بکنم تو حلق بقیه. هنرت همینه حافظ فیلم های MCU که فقط میگی MCU بیخوده . عزیزم اول تکلیفتو با خودت مشخص کن.😂😂

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به Mehdi

     مرداد 23, 1398

     صد درصد تو کمیک ثور از اسکارلت ویچ قدرتمندتره.

     پاسخ

    • shayan در پاسخ به Mehdi

     شهریور 10, 1398

     مهدی هر کی میگه ثور قویترینه اشتباه مزخرف گفته؟تو mcu مسخره شاید اسکارلت ویچ از ثور قویتر باشه(اونم فقط توی اند گیم) ولی هیچوقت به گرد پای کمیک و یا اساطیر ثور نمیرسه…..خب من الان میتونم ی کامنت جداگونه درباره قدرتای ثور و کارایی که کرده بنویسم و ثابت کنم ثور از قهرمانای فمنیسمیmcu قویتره ولی تو چطور؟؟؟؟میتونی ثابت کنی واندا یا کپ مارول توی کمیک از ثور قویتر هستن؟ حرفای تو واس من از جک خنده دار تر.چرا؟ به دلیل این جمله:(چه جمله مسخره ای ثور قویترینه)
     خب ناراحت شدی؟به من ثابت کن اسکارلت ویچ کمیک از کسی که خدایان خدایان رو کشته قویتره.
     ثابت کن کسی که تانوس و اون سلاح های تیغه مانندش در iw رو فرستاد هوا از کسی که یورمندرگاند رو بلند کرد قویتره.
     ثابت اسکارلت ویچ از کسی که از اودین قویتره و موجودات قویتری رو کشته قویتره..
     ثابت کن اسکارلت ویچ از کسی که تو حالت دیوانگیش موج سوار نقره ای،استرنج و هالک با هم نتونستن جلوشو بگیرن و مجبور شدن برای متوقف کردنش از تانوس کمک بگیرن قویتره.
     اگه تونستی درست و حسابی بهم ثابت کنی sw از ثور قویترینه من از تو معذرت خواهی میکنم.

     پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به Mehdi

     شهریور 12, 1398

     انگار با خودت مشکل داری و یا در حال عادی خودت نیستی .
     10 دلیل بیار بعد بگو اسکارلت ویچ قویترینه . بعد من به ازای هر یک دلیل تو 5 تا دلیل میارم . دارم میگم 5 تا .
     اولا من نظرمو میچپونم تو حلق بقیه یا تو ؟؟؟؟؟؟!!!!؟؟ هان ؟!!!؟!!!؟؟!!؟؟!!!!؟ اینقدر از این واژه استفاده نکن . دارم بهت میگم به ازاری هر یک دلیل منطقی تو من 5 تا ، دقیقا 5 تا دلیل منطقی تر میارم . بعد معلوم میشه کی نظرشو میچپونه تو حلق بقیه .
     دوما MCU رو ول کن و از نظر کمیکی حساب کن . دلیل هات مربوط به کمیک باشن . چون اصل و مبدا کمیکه . وگرنه من خودم راجب MCU به اندازه کلفی صحبت کردم و توضیح دادم که قضیه چطوره .
     حرفات و دلایلت رو بگو تا منم به ازاری هر کدومش 5 تا دلیل منطقی تر بیارم . اگه دلیلی نداری دیگه نیا اینجا از الفاظ مسخره و بیخودت استفاده کن و برو کنار و اگه دلیلی داری قشنگ و منطقی بیا ببینم دلایلت چیا هست که میگی اسکارلت ویچ قویترینه . هرچند معلومه که همینجوی هرتکی و بیخودی و چرت و پرتی این حرف ها رو میزنی . مگه اینکه خلافش رو ثابت کنی .
     پس دوباره نیا حرفای قبلت رو تکرار کن و اگه حرف جدیدی داری بیا وسط تا همه حقیقتو بفهمند و متوجه بشن . بیا تا ببینیم کی میخواد نظرش رو بچپونه . راستی یک تغیری هم در الفاظت ایجاد کن چون خیلی زنندست .

     پاسخ

  • shayan در پاسخ به استیو راجرز

   تیر 25, 1398

   استیو حرفات درسته ولی ی نکته رو غلط گفتی : (قدرت ثور کم شده.هالک هم خیلی کم شده)
   درسته که قدرت ثور کم شد ولی احتمالا دلیل داشته(حضور توی ی فیلم دیگه که احتمالا مختص به خودشه) ولی هالک به طور کامل نابود شده و رسما سازنده ها گند زدن به شخصیتش توی فیلم به طوری که دیگه امیدوارم توی هیچ فیلمی ی هالک مهربون و مسخره رو که مهمترین کارش توی اند گیم بعد از بشکن زدن،سلفی گرفتن با بچه ها بود رو نبینیم.
   اشتباهت همینجاست داداش قدرت هالک کم نشده بلکه به طور کلی نابود شده.
   در مورد نظرت از فیلم اند گیم هم باید بگم حرفی ندارم چون تقریبا باهات موافقم.
   در مورد قویترین انتقامجو:ثور ضعیف شده،آیرون من مرده،کاپیتان پیر شده و هالک ی شخصیت جدید و مسخره پیدا کرد.در حال حاضر در بهترین حالت همون دوتا مسخره(کپ مارول و واندا) میتونن قویترین باشن(فعلا) واس همینه همه فکر میکنن اونا قوی ترین هستن بدون توجهی به کمیک

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به shayan

    تیر 25, 1398

    اینکه هالک مهربون شده رو به هیچ وجه نمیشه ایراد در نظر گرفت !
    تو کمیک کاراکتر پروفسور هالک هم کاملا کاراکتر مهربونی بوده و طرفدارای زیادی هم داشته .
    و اینکه شما مثل اینکه میخوای با شخصیتای زن مشکل داشته باشی.
    کاپیتان مارول شخصیت مزخرفی داشت ؛ قبول .
    مشکلت با اسکارلت ویچ چیه ؟! انصافا کاراکترش توی اینفینیتی وار خیلی رشد کرد ! میتونم بگم یکی از نقاط قوت اینفینیتی وار بود . ( البته نقاط قوت اینفینیتی وار خیلی زیاد بود )
    من هم قبول دارم که اندگیم اون چیزی که باید میشد نشد ولی همچنان تو ده تا فیلم برتر ام سی یو هست !

    پاسخ

    • shayan در پاسخ به آریو

     تیر 26, 1398

     سلام آریو جان
     من با اسکارلت ویچ مشکلی ندارم و دلیل اینکه تو کامنت قبل بهش اشاره کردم این بود که استیو گیر داده بود که قوی ترین نیست و راستش الان که میبینم نباید اسمشو کنار کپ مارول مینوشتم.
     در مورد هالک باهات مخالفم داداش شما فکر میکنی اگه هالک از اول پروفسور هالک بود اینقدر طرفدار پیدا کرده بود؟هرجا که اسم هالک رو بیاری (اگه طرف تو کار اینجور فیلما باشه)توی ذهنش ی موجود سبز که در نهایت خشم همه چیز رو نابود میکنه و در عین حال دوست داشتنیه توی ذهنش میاد نه ی موجود که کار خاصی ازش برنمیاده. شما برو از اول فیلم اند گیم رو ببین وقتی که انتقامجویان به نیویورک بر میگردن هالک رو میبینن که ی ماشین رو چند بار روی ی موجود از ارتش چیتاری میکوبونه و بعدشم میبینید که هالک کنونی از این کار خجالت زده میشه و وقتی مثلا میخواد ادای هالک واقعی رو در بیاره دیگه بهتره نگم……..
     داداش به نظر من اند گیم فیلم خوبی بود ولی وقتی که با اینفینیتی وار مقایسش میکنم میبینم بله همونطور که گفتید نتونسته چیزی که باید باشه وگرنه من ی مارول فن هستم که هنوز دوس دارم این فیلم رکوردجهانی فروش رو بزنه(حدود۶ میل)

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به shayan

      تیر 26, 1398

      در مورد پروفسور هالک هم بله قطعا شخصیت هالک یاغی و وحشی بسیار محبوبتره و اصلا قابل مقایسه نیستن با هم .
      ولی اینکه اونو نقطه ضعف فیلم بدونیم واقعا به نظرم بی انصافیه . درسته که از هالک معمولی شخصیت بهتری نیست ولی حتما دلیلی داشته که از پروفسور هالک استفاده کردن و قطعا بعدا دلیلشو میگن .
      اما موافقم که شخصیت پروفسور هالک شخصیت بی استفاده ای بود ؛ ولی نمیشد که همه ی ابرقهرمانا بیان یه بار ثانوسو کتک بزنن یه بار میولنیر رو بلند کنن یه بار فداکاری کنن و غیره ! الان مگه هاکای و انت من و شخصیتای محبوب مارول که پودر شدن کار خاصی تو فیلم انجام دادن ؟!

      پاسخ

  • Mehdi در پاسخ به استیو راجرز

   تیر 26, 1398

   واقعا نمیدونم فهمیدنش انقد سخته که اسکارلت ویچ قوی ترین انتقام جوعه؟؟؟ بابا برو فیلما MCU رو ببین بعد بیا اینجا حرف بزن شما زورت میاد الکی نظرتو نچپون تو حلق بقیه. اره ایراداتی داره این مقاله از لحاظ رتبه بندی ولی ۱۰۰ درصد اسکارلت ویچ تو جای درستی وایساده البته کاپتان مارول رو در نظر نگرفتم. شما اگه پایان بازی رو بری عین ادم ببینی میفهمی که اسکارلت ویچ چه بلایی سر ثانوس اورد. یا وقتی که تو اینفینیتی وار ثانوس با ۵ تا سنگ نتونست هیچ کاری جلو اسکارلت ویچی بکنه که حواسش به ویژن بود. خیلی بدم میاد از کسایی که میان متعصبانه نظراتشونو میچپونن به بقیه واقعا بده.

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به Mehdi

    تیر 26, 1398

    اولا که خواهشا اینقدر توهین نکنین .
    بعدش که ایشون منظورشون کمیک بوده چون چندبار گفته که تو فیلما اسکارلت ویچ و کاپیتان مارول از همه قویترن .

    پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به Mehdi

    تیر 26, 1398

    شرم آوره که افرادی مثل تو میان و هرچی از دهنشون در میاد رو … .
    من برام مهم نیست که کسانی مثل تو چقدر بهم توهین کنند چون ارزش خودم رو بیشتر از حدی میدونم که به ایجور افراد اهمیت بدهم . این از نکته اول .
    نکته دوم اینکه من از مدیر و تمام مدیران و تمام نظارت کنندگان سایت خوب پروشات درخواست میکنم که اینجور کامنت ها که 99/99999 % توهین حساب میاد تا نظر رو تایید نکنند . لطفا توجه کنید به این مورد . طرف اومده هرچی رسیده گفته شما هم تایید کردین و اگه خوب فکر کنید میبینید که نظرش واقعا توهین بوده نه یک پاسخ منطقی . حالا بماند که برای من مهم نیست امثال این جور افراد چی میگن ولی در کل شکل گیری چنین فضاهایی و چنین نظراتی مناسب یک سایت استاندارد و خوب نیست .
    بازم میگم که لطفا به این موارد توجه کنید .

    پاسخ

    • عباس در پاسخ به استیو راجرز

     تیر 27, 1398

     سلام استیو جان،
     حرف شما درسته منتها مشکل اینه که وقتی بحث زیر یه پست داغ میشه خودبخود کمی چاشنی تند هم به حرفا اضافه میشه که البته طبیعت بحث های چالشیه. به همین خاطر ما تو تاپیک هایی که کاربرا دارن بحث میکنن کمی سخت گیری رو میذاریم کنار تا جایی که از کلمات توهین آمیز استفاده نشه. اگه دقت کنی تو همین کامنت خودت هم کمی چاشنی تند دیده میشه 🙂
     اینم بگم که تو همین مقاله و مقاله های مشابه خیلی از نظرات تایید نمیشن چون محتوای توهین آمیز دارن.
     در کل برای اینکه کاربرا بتونن از نظرات هم آگاه بشن تا جاییکه توهین مستقیم به افراد نشه و بحث چالشی بمونه ما نظرات رو تایید میکنیم و بازم میگم که شاید بیشتر از 100 تا کامنت فقط برای این پست حذف شدن و منتشر نشدن

     پاسخ

    • Mehdi در پاسخ به استیو راجرز

     مرداد 23, 1398

     اقای استیو راجرز من با لحن خودتون باهاتون صحبت کردم برید پیامایی که فرستاتید یک بار دیگه مرور کنید بعد بیاید از توهین پیش من حرف بزنید.ثانیا خب اقا من بد لحن من بی تربیت جوابمو ندادی ولی . وقتی میای نظرتو میچپونی به بقیه نظرتو به بقیه تحمیل میکنی اماده ی جواب سنگین باش چدن همه مثل هم نیستن

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به Mehdi

      مرداد 23, 1398

      پاسختون رو داده ایشون.

      پاسخ

   • استیو راجرز در پاسخ به Mehdi

    تیر 26, 1398

    و اما پاسختون رو فقط به این دلیل میدهم که اشخاصی که نظرات رو میخونند متوجه حقیقت بشوند .
    اولا که تو نمیخواد به من بگی برو فیلم های MCU رو ببین چون خودم همشو دیدم . من خودم به معنای واقعی کلمه تمام دیالوگ های 3 گانه مرد آهنی ، 3 گانه ثور ، 3 گانه کاپیتان آمریکا و 3 فیلم اول انتقام جویان رو حفظم . تمام صحنه های این فیلم ها تک تکش و ثانیه به ثانیش در ذهنم هک شده . از فیلم انتقام جویان 4 هم اونقدر بدم اومد که یک بار بیشتر نتونستم ببینم . بد از فیلم انتقام جویان 4 از MCU متنفر شدم .
    دوما اگه نظراتم رو درست و با دقت میخوندی متوجه میشدی که من اصلا نظرم رو تحمیل نکردم و فقط با دلیل و مردک نظرم رو بیان کردم . درست بر عکس تو .
    در نظراتم گفتم که در کمیک شخصیت ثور ، به معنای واقعی کلمه قدرتمندتر از امثال اسکارلت ویچ و کاپیتان مارول به حساب میاد . ولی گفتم که در MCU چون با نظر شخصی این یارو فایگی و یارو ها روسو ها و امثال اونها میچرخه و در هالیوود و MCU قضیه ارج دادن به شخصیت های زن یه پشت پرده طولانی و البته کثیف داره قضیه با کمیک متفاوته . در نظراتم به خوبی و مفصل توضیح دادم .
    صد بار گفتم که شخصیت ثور رو در MCU به مرور ضعیف و ضعیف نشان دادند و شخصیتی مثل اسکارلت ویچ رو به مرور قوی و قویتر . صد بار گفتم که بعله در MCU کاپیتان مارول و اسکارلت ویچ قویترنند البته در MCU و البته فعلا . بعد تو اومدی و هر چرت و پرت و مزخرفی که خواستی از دهنت دادی بیرون .
    راستی یک مثال هم زدی و گفتی که تانوس در جنگ بینهایت نتونست هیچ کاری جلوی اسکارلت ویچ بکنه باید بگم که پس کی بود جلوی چشم اسکارلت ویچ ویژن رو به اون روز نشوند و سنگ ذهن رو برداشت ؟؟؟!!؟؟؟! هان کی بود ؟؟؟!؟؟!!؟ اسکارلت ویچ اون موقع کجا بود و چیکار کرد ؟؟!؟؟؟!!
    هههههههه درست لحظاتی بعد از این صحنه شخصیت ثور در عرض چند ثانیه تانوس رو با 6 سنگ ابدیت به حد مرگ برد که البته به خاطر غرورش موفق نشد تانوس رو بکشه .
    هر چرت و پرت و مزخرفی رو همه جا نزن . باز هم میگم که اشخاصی که بر کامنت ها نظارت میکنند باید بیشتر دقت کنند .

    پاسخ

   • shayan در پاسخ به Mehdi

    تیر 29, 1398

    مهدی اسکارلت ویچ و قویترین انتقامجو؟ اولا منبع کمیکه ن اون فیلمای چرت که شخصیتای مونث برعکس کمیک ظاهر شدن بعدشم اینکه تانوس از ی شخصیت مث واندا کتک خورد ضعف فیلمه ن خودش وگرنه تانوس با سنگای ابدیت قویترین موجود جهانه که هیچ نیرویی حریفش نیس (از خودم نمیگم هم توی نگهبانان کهکشانی ۱ دستیار رونان گفت هم خود انتقامجویان).بعدشم ۶ سنگ ابدیت ن ۵ تا!!!!!
    البته واندا میتونه قویترین انتقامجو باشه ولی در صورتی که ثور و هالک(هالک واقعی) رو انتقامجو حساب نکنید
    خودتون دیدید ثور چه بلایی سر تانوس آوورد توی iw.نیازی به تعریف نداره ۶سنگ ابدیت با هم نتونستن جلوشو بگیرن(برعکس واندا که تانوس در مقابلش فقط از سنگ فضا استفاده کرد نه همه سنگا اینم ی اشتباه دیگه) حالا به نظرت اگه استورم بریکر رو سمت واندا پرت کنن میتونه جلوشو بگیره؟
    درضمن جدیدا شایعه شده ثور ۴ قراره ساخته بشه و کارگردان رگناروک رو برگردونون به نظرتون امکان داره؟

    پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به shayan

     تیر 29, 1398

     سلام اقا شایان .
     سخنان شما به نظر من کاملا دقیق و صحیح بود .
     در مورد فیلم چهارم شخصیت ثور ، باید بگم که منم شنیدم قراره ساخته بشه و هم کارگردان و هم نویسنده اش همان کارگردان فیلم راگنورک خواهد بود . اگه اشتباه نکنم این یعنی اینکه تقریبا ساخت فیلم چهارم شخصیت ثور به احتمال زیادی قطعی و تایید شده هست .
     اما راستش من حس خوبی ندارم . شخصیت ثور رو در MCU به گونه ای که باید نشون ندادند و حالا هم که مثل یک شخصیت چاق ، دائم الخمر ، می مصرف ، بیخیال همه چیز ، ضعیف و فان بی مزه نشونش دادند . در واقع میتونم به جرئت بگم که این شخصیت اصلا ثور نیست و هیچ ویژگی از ثور رو نداره . با این روالی که MCU لعنتی مزخرف و بی خاصیت در پیش گرفته و داره ارج شخصیت بزرگ ثور ، روز به روز به روز کمتر و کمتر نشون میده ، خیلی خیلی و بینهایت خیلی بعیده که بشه به خوب نشان دادن شخصیت ثور در فیلم چهارم خودش امید داشت .
     من البته مطمئنم که MCU مزخرف لعنتی شخصیت ثور رو از این هم بدتر و ضعیف تر نشان خواهد داد .
     امیدوارم که MCU هرچه زودتر تموم شه بره پی کارش .

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به استیو راجرز

      تیر 29, 1398

      امکان اینکه mcu به این زودیا تموم بشه به نظرم غیرممکنه چون تعداد طرفدارانی که مثل شما فقط به خاطر اینکه ثور تو فیلما فانه ازش بدشون میاد خیلی کمه !
      اینم به نظرم بی انصافیه که بگیم ثور تو MCU کاراکتر مزخرفیه فقط به خاطر اینکه تو MCU فانه . به نظرم فان بودنش اتفاقا پیشرفت بوده چون فاز ثور تو کمیکاش با خودش مشخص نیست . نه دارکه نه لایت! باید یه تمی داشته باشه دیگه!
      و یک نکته ای که برام عجیب بود این بود که چرا شما اصلا به این که ثور تو فیلمای اولیه چندان کاراکتر مسئولیت پذیری نبوده!

      پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به shayan

     تیر 30, 1398

     بعله تایید شد . افتضاحی دیگر از مارول تایید شد .
     MCU لعنتی مزخرف ساخت فیلم چهارم شخصیت ثور را تایید کرد . اما همانگونه که قبلا گفتم و حدس میزدم قراره در این فیلم ارج شخصیت ثور رو از این هم پایین تر نشون بدهند و خلاصه ارجش رو کمتر و کمتر نشان بدهند . لعنت به MCU لعنتی مزخرف بیخود . این فیلم فیلم ثور موئنث با بازی جین فاستر خواهد بود .
     لعنت به MCU مزخرف بیخود .

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به استیو راجرز

      تیر 30, 1398

      شما مثل اینکه کلا با کاراکترای زن مشکل دارین! هنوز تایید نشده که داستان حول تبدیل شدن جین فاستر به ثور هست یا نه و فکر نمیکنم به این زودیا هم خبری بشه! یه کم تحمل داشته باشین و اینو در نظر داشته باشین که کاراکترای مونث هم اگه مثل کاپیتان مارول نباشن خیلی موفق میشن!
      انگار به صورت پیشفرض میخواین یه مشکلی با فیلمای مارول داشته باشین!
      و من متاسفانه هنوز نفهمیدم که شما چرا اون ثور بی مسئولیت اول MCU رو به این ثوری که حداقل برعکس کمیکا فازش با خودش مشخصه ترجیح میدین!
      اینقدر هم لعنت نکنین MCU رو و اگه مشکلی باهاش دارین و میخواین یه فیلمی ببینین که همون کمیک باشه برین کمیک بخونین!

      پاسخ

   • thor در پاسخ به Mehdi

    مرداد 1, 1398

    ثور تانوسو با ٥تا سنگ كشت اسكارت ويچ چيكار كرد؟

    پاسخ

  • MEHDI در پاسخ به استیو راجرز

   تیر 26, 1398

   سلام یه سوال دارم از سازنده ی این مقاله. اونم اینکه اصلا جنگ داخلی رو نگا کرده ؟؟؟ اخه چطور ممکنه که ایرن من پایین تره کپ امریکا باشه یه نگا اکه کنی میفهمی که ایرن من ۲ به ۱ ( کپ و باکی) میزنه درسته اخرش شکست میخوره ولی اونجا راحت میتونست کپ رو بکشه بندازتش پایین اگه باکی نبود. در واقع ۲ به ۱ انقد خوب جنگید اگه ۱ به ۱ باشه چی میشه. نمیدونم چطور میگین ضعیف ترشه و بعدش اینکه تمام کسایی که میگن اسکارلت ویچ باعث و بانی جنگ داخلی بود باید بگم شمایی که بیشترتون طرفدار کپ امریکا هستید اگه همین اسکارلت ویچ نبود الان کپ مرده بود( اون تروریسته که خودشو منفجر میکنه) .

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به MEHDI

    تیر 26, 1398

    من در مورد اینکه کپ قوی تره یا تونی نظری ندارم ولی حرف شما هم چندان درست نیست چون وقتی آخر سیویل وار کپ و تونی مبارزه میکردن آخراش باکی داشت مبارزه رو تماشا میکرد .

    پاسخ

    • shayan در پاسخ به آریو

     تیر 30, 1398

     آریو داداش شما برو سیویل وار رو دوباره ببین بعد میفهمی هرازگاهی تونی یکی از این دوتا رو زمینگیر میکنی ولی کم نمیارن و در کمال نامردی دوتایی به تونی حمله میکنن(راستش بیشتر دلیلی که از کپ حالم بهم میخوره همینه)اونجایی هم که میگی تماشا نمیکرد تونی دست آهنیشو قطع کرده بود و پرتش کرده بود ی گوشه و تقریبا از هوش رفته بود و وقتی که کپ رو هم زد و اومد که سرباز زمستان رو بکشه کپ حواسشو پرت کرد و اکه اشتباه نکنم باکی ی ظربه بهش زد و حواسشو پرت کرد که باعث شد کپ شکستش بده….بهرحال این فیلم بود باید دید تو کمیک کدوم قویتره

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به shayan

      تیر 30, 1398

      بله پس آیرون من قدرتمندتره.
      ولی شما از کپ «حالتون به هم میخوره» فقط به خاطر اینکه نمیخواست زیر نظر بقیه کار کنن ؟! شما به ریشه ی دعواشون فکر کن نه به این که دو نفری داشتن با تونی مبارزه میکردن!

      پاسخ

      • Mehdi در پاسخ به آریو

       مرداد 23, 1398

       الان من کاملا یه چیز دیگه دارم میگم درباره ی قدرتشون قطعا تونی قوی تره ولی از لحاظ اینکه کی درست میگفت خب بخش اولش که حق با کپ بود چون خوده تونی هم بهش اشاره میکنه ولی وقتی ماجرای مامان و باباشو میفهمه و میبینی که کار باکی بوده اون خشمی که از قبل داشته با خشم حال جمع میشه و یجا خالی میشه.

       پاسخ

      • shayan در پاسخ به آریو

       شهریور 12, 1398

       خب دوست من بازم کامنتتو دیر دیدم..‌‌..اتفاقا اینکه کپ زیر حرف بقیه نرفت بهترین کار ممکن بود و احتمالا به این خاطر ثور و هالک تو فیلم نبودن چونکه مطمئنا طرف کپ رو میگرفتن و در این صورت نابودی یاران تونی توی فرودگاه حتمی بود….ولی من با کپ حال نمیکنم چونکه به رفیقاش(کسایی که تو mcu بهشون عادت کردیم)پشت کرد اونم فقط بخاطر ی شخصیت که فکر نکنم زیاد جالب بوده باشه‌.باکی پدر تونی رو کشت(میدونم دست خودش نبوده)ولی تونی کاملا حق داشت بخواد انتقام پدرشو بگیره و کپ نباید توی این دعوا خودشو قاطی میکرد.
       الانم بهتره پشت سر مرده غیبت نکنیم خوب نیست😂😂
       یجای دیگه هم دیدم گفتی شما از کارکترای زن خوشتون نمیاد…..باید بگم داداش اگ از حدشون تجاوز نکنن واس کسی منفور نمیشن(مث کپ مارول)
       استیو هم از مایتی ثور بدش میاد به همون دلیلی که من بدم میومد و اونم اینه که فکر میکنه ارج ثور قراره دوباره پایین بیاد و مایتی ثور جانشینش باشه….خب خدایی اگه قرار باشه ثور بدبخت تر شه تو فیلم بعدیش دیگه حق بده استیو یا من رد بدیم.

       پاسخ

       • آریو در پاسخ به shayan

        شهریور 12, 1398

        خب شما هم به کپ حق بده که بخواد از باکی دفاع کنه! من هم جای استیو بودم از باکی دفاع میکردم…
        یه دیالوگ تاثیرگذار تو وینتر سولدیر بود که استیو توش میگفت وقتی هیچی نداشتم باکی رو داشتم…
        در مورد غیبت هم که 😂😂😂
        دوست‌ عزیز نگفتم شما از کاراکترهای زن خوشت نمیاد گفتم که اگه کاراکتر زن رو مثل کپ مارول در نیارن اصلا اشکال نداره!

        پاسخ

        • shayan در پاسخ به آریو

         شهریور 13, 1398

         اره اون دیالوگ وینتر سولجر دیالوگ منطقی بود ولی تاثیر گذارترین دیالوگ از نظر من اینه:
         کپ:نمیتونم اجازه بدم،اون دوسته
         تونی:منم دوستت بودم………….

         پاسخ

         • آریو در پاسخ به shayan

          شهریور 13, 1398

          فرض کن شما برادرت شستشوی مغزی میشه بعد میاد پدر و مادر دوستت رو میکشه… شما طرف کی رو میگیری؟

          پاسخ

          • shayan در پاسخ به آریو

           شهریور 13, 1398

           طرف دوستمو میگیرم😐😐😐😐

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به shayan

           شهریور 13, 1398

           خب فکر نمیکنم افراد زیادی مثل شما فکر کنن😀

           پاسخ

    • Mehdi در پاسخ به آریو

     مرداد 23, 1398

     والا اگه باکی اون یه تیکه نبود الان کپ شکست خورده بود نمیدونم چطور میگی اخرش باکی داشت نگاه میکرد فقط اره اون ۵ ثانیه اخر که کپ سپرشو زد به لباش تونی اره اونجا داشت نگا میکرد چون تونی بد جور زده بودش اخه خودت بگو همینکه ۲ به رو ۱ دووم اورده و تازه میتونست اونجا کپ رو بندازه پایین و حتی بکشه ولی نکرد کدوم قوی تره؟؟؟!!!

     پاسخ

  • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

   مرداد 23, 1398

   سلام اقای استیو در ادامه حرف شما بگم اگر دقت کرده باشی اسکارت ویچ ت انتقام جویان قلب التران رو در اورد او در ان فیلم قوی ترین بود انجا هیچ شخصیت قدرتمندی نبود که به اندازه اسکارت قوی باشه ولی ثور او توی فیلم فعالیت بیشتری داشت
   و مارول میتونست اسکارت رو بهتر جلوه بده تو اینفیتی و همون جور که گفتی این مقاله مال mcu هستش ولی اگه مطلبو درک کنی میفهمی کمیک قاتیش شده و به قول تو هههههههههههههههه ههههههههههه عجب جمله مزخرفی ما هم نگفتیم او قوی ترین انتقام جو است گفتیم او فعالیتش در این فیلم زیاد بود

   (اونجرز 2 ) او با کار ها و فن ها و کار هایی که کرد باعث شد او هم جزو 4 انتقام جو قوی باشد ولی من خودم هم با بودن اسکارت ویچ در رتبه اول موافق نیستم اصلا او باید نفر 4 باشد پس شما هم اگر فکر میکنی او باید قوی ترین نباشد به جاش کمیک بخون و ببین این دختر چه شاهکاری کرده

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به کیارش

    شهریور 12, 1398

    کیارش رفیق کلا چیزی از فیلم عصر اولتران نفهمیدی‌…..
    اونی که جناب واندا قلبشو شکافت اولتران بود ولی دقت نکردی اولتران میتونست خودشو جا بجا کنه؟به عبارتی کل اون رباتا اولتران بودن(نمیدونم کلشون یا نه ولی میدونم چندتا اولتران داشتیم)
    اون در اصل ی آواتار از اولتران بوده.

    پاسخ

 19. استیو راجرز

  تیر 4, 1398

  من تازه امروز این لیست رو دیدم .واقعا لیستی پر از اشتباه و اشتباه . قصد بدی ندارم ولی اصلا لیست خوبی نیست .
  یک سری مواردی هست که میخوام اشاره کنم و البته باید اشاره کنم :
  1- اخرش محبوب ترین انتقام جو کیه ؟؟!!!؟!؟ ههههههه در شماره 11 گفتین که تونی استراک محبوب ترینه ، و در شماره 8 هم گفتین بلک پنتر ( پنگ سیاه ) محبوب ترینه . هههههههه تازه مورد دیگه اینکه هیچ وقت نمیتونین اینجوری با قاطعیت بگین که محبوب ترین انتقام جو کیه چون به هیچ وج مشخص نمیشه چون امار دقیقی در این مورد موجود نمیباشد . حالا ممکنه یکی ادعا کنه که کاپیتان امریکا محبوب ترینه ، یکی بگه مرد عنکبوتی ، یکی بگه … . اگه هم منظورتون این بود که بگین خیلی محبوبه ، باید میگفتین یکی از محبوب ترین هاست ، نه اینکه محبوب ترینه .
  2- در شماره 5 ، نوشتین که هالک ، سورتور رو کشته !!!!!!!!!!! ههههههههههه یعنی چی ؟؟؟؟ والا ما که تا حالا در سینما و کارتون و سریال و کمیک و خلاصه هیچی ندیدیم هالک ، سورتور رو بکشه . آخه قدرت سورتون که تقریبا همتراز شخصیت هایی مثل اودین هست کجا و قدرت هالک کجا ؟؟!؟!! اون وقت هالک سورتور رو کشته ؟؟!!؟!؟؟؟!!؟ احتمالا مارول یک چیز مخفی رو فقط به شما نشون داده . اگه میشه ویدئو این قسمتش رو قرار بدین تا من هم ببینم . !!!!!!!!! هههههههههه باید مینوشتین با سورتور جنگیده .
  3- در شماره 3 هم نوشتین که ویژن سنگ زمان رو داره . ! ویژن سنگ ذهن رو داره نه سنگ زمان رو . البته بهتره بگم سنگ ذهنو داشت .
  4- در شماره 1 ، خیلی چیز های اشتباه به قول معروف چرت و پرت و مزخرف نوشتین . مثلا اینکه اسکارلت ویچ قدرتمندترین جهش یافته هست و بعد از اون جین گیری با نیروی فونیکس قرار دارد . خیلی چرته این جمله . اخه نیروی فونیکس کجا و قدرت اسکارلت ویچ کجا . نیروی فونیکس یک نیروی خیلی باستانی که قدرتش به معنای واقعی بی حد و حصره ( حتی گفته میشه که این نیرو از « نیروی اودین ( Odin Force ) » هم قویتره ) و اصلا اصلا اصلا قابل قیاس با قدرت کسی مثل اسکارلت ویچ نیست . هیچ وقت نمیتونین با این اطمینان بگین که اسکارلت ویچ قویترین جهش یافته و انتقامجو . هیچ وقت هیچ وقت هیچ وقت . شما با یک اطمینانی گفتی که انگار دیگه در این موضوع شکی نیست . در صورتی که اکثر طرفداران مخالف این موضوع اند .
  برای اینکه مطلب طولانی نشه
  ادامه در کامنت بعد … .

  پاسخ

 20. ایلیا

  تیر 2, 1398

  انصافن تور باید قوی تر از واندا میشد چون تو فیلم تور رگنراک فهمید بدون چکش هم میتونه از رعد و برق استفاده کنه الان هم یکی از قوی ترین سلاح ها را در دنیای مارول دارد یعنی استورم بریکر

  پاسخ

 21. Fatemeh

  خرداد 14, 1398

  اصلا خوب نیست ثور خیلی قوی جای استرنج و مرد مورچه ای هم مناسب نیست کاپیتال مارولم ک اصلا نیس در حالی ک خیلی قدرتمند

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به Fatemeh

   خرداد 14, 1398

   جایگاه ثور با توجه به اینکه منبع مقاله کمیک نیست درسته

   پاسخ

 22. musioo

  خرداد 2, 1398

  کاملا مسخره گفتین مرد اهنی در نبرد با هالک و کاپیتان و سرباز زمستان پیروز شده ویژن رو خودش ساخت و اسپایدر من هم زیر دست خودشه و تازه مرد مورچه ایی از پلنگ سیاه قوی تره؟

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به musioo

   خرداد 3, 1398

   فکر کنم انت من از بلک پنتر قویتر باشه

   آیا این که آیرون من خودش ویژنو ساخت دلیل میشه که از ویژن قویتره ؟ اصلا مگه منشا قدرت ویژنو آیرون من درست کرد ؟

   پاسخ

  • pppchagoul در پاسخ به musioo

   تیر 29, 1398

   نمیدونم منشا حرفت چیه ، ولی با توجه به فیلم جنگ داخلی ، فکرکنم آخر مرد آهنی شکست خورد . میتونی یه نگاه بندازی .

   پاسخ

 23. آریو

  اردیبهشت 30, 1398

  ببخشید ترتیب اشکال داره :

  ۱۳
  ۱۲
  ۱۱
  ۱۱
  ۱۰
  ۸
  ۷
  رتبه بندی نُه نداره وای دو تا یازده داره

  پاسخ

 24. آریو

  اردیبهشت 28, 1398

  در مورد اینکه قدرت ثور تو فیلم ها از اسکارلت ویچ بیشتره یا نه شک دارم ، ولی مطمئنم که از دکتر استرنج قوی تره 😶

  پاسخ

  • هادی در پاسخ به آریو

   تیر 2, 1398

   دکتر استرنج قابلیت جابه جایی زمان را دارد و در فیلم ثور رکنوراک هنگامی که ثور پیش دکتر استرنج بود دکتر استرنج او را به راحتی جابه جا می کرد. دکتر استرنج می تواند ثور را به درون بعد آیینه ببرد و خود از آنجا برود و ثور را برای همیشه در همان جا رها کند . یا همان جا با تغییر شکل ماده کل میدان نبرد را به نفع خود تغییر دهد . آیا با این حال ثور از دکتر استرنج قوی تره . تازه اگر هم ثور به طرف اون پتکش را پرتاب کند اون می تواند به راحتی با باز کردن دریچه ای پتکش را به هر نقطه از جهان هستی که به خواهد به فرستت و برای خود زمان بخرد.

   پاسخ

 25. امیر

  اردیبهشت 28, 1398

  بی شک مرداهنی بهترین شخصیت اونجا یه اون نابغه و در واقع پایه گذار اونجا یه که قدرت در برابر هالک و… ثابت شده است.اون بهترینه

  پاسخ

  • pppchagoul در پاسخ به امیر

   تیر 29, 1398

   عزیز من با توجه به اینکه مرد آهنی لباس هاشو تعویض میکنه و هر لباسش قدرت خاصی دارن لباسشو قدرتش حساب نکن

   پاسخ

 26. امیر

  اردیبهشت 13, 1398

  سلام داداش به نظر من ثور قوی ترین دنیای ماروله

  پاسخ

 27. اناتا شاه مارونوف محبوب ترین انتقام جو در لیست نیست مارونوف قدرت رزمی بالای دارد دست کم نگیر ….عباس اقا یکی از شخصیت ها محبوب انتقام جویان هستش مارونوف انتاشاه با قدرت رزمی کاریش خیلی را حریف هستش توی انتقام جویان 2012 و 2015 نگاه کن …چطوری نیرو های ابر شروی را زمین گیر میکنه درب داغون میکنه ….جاهش توی لیست واقعا خالی هستش

  پاسخ

 28. اسکارلت ویچ و ثور نیروهای ماورا طبیعی دارنند نیروی کدومشون قوی تر هستش و دکتر استریج ….اینا همشون نیرو های جهش یا فته ای دارنند ….

  پاسخ

 29. جواد

  بهمن 10, 1397

  سلام و خسته نباشید…آقا این کاپیتان مارولو عکسشو زدین ولی تو رتبه بندی نیس چرا؟؟؟ خیلی هم قویه نسبت به بقیه….و آنت من و واسپو هم اصلا نیاوردین…تا بیست تا جا داشت

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به جواد

   بهمن 10, 1397

   سلام جواد جان،
   بله درسته، مقاله به زودی آپدیت میشه و چند تا شخصیت اضافه میشن.
   ولی انت من تو لیست هستا

   پاسخ

 30. هامان

  بهمن 9, 1397

  اسم سرباز زمستان و شاهین جابه جا نوشته شده…رتبه بندیتون هم دقیق نیست مثلا دکتر استرنج قویتر از اسکارلت ویچه

  پاسخ

  • هامان در پاسخ به هامان

   بهمن 9, 1397

   ببخشید….عکساشون جابجاست شاهین و سرباز زمستان

   پاسخ

   • عباس در پاسخ به هامان

    بهمن 9, 1397

    سلام هامان جان،
    بله درسته اصلاح شد، ممنون
    ولی در مورد قدرت ها، اسکارلت ویچ قدرت های خیلی زیادی داره که توی فیلم ها فقط به تعداد خیلی محدودیشون اشاره شده. اکثریت کمیک خوان ها معتقدن که اسکارلت قویترین عضو اونجرزه

    پاسخ

    • علی در پاسخ به عباس

     خرداد 30, 1398

     یک سوال از 1 تا 16 قوی تا ضعیف هستش
     اگر هم نباشه واقعا اینجوریه

     پاسخ

     • عباس در پاسخ به علی

      خرداد 30, 1398

      سلام علی جان،
      بله از 1 تا 16 به ترتیب قوی به ضعیف هست
      البته این ترتیب به سلیقه نویسنده هست و ممکنه خیلی ها اعتقاد داشته باشن که میتونس تر تیب دیگه ای هم داشته باشه

      پاسخ

  • هادی در پاسخ به هامان

   تیر 2, 1398

   از نظر من هم دکتر استرنج با داشتن سنگ زمان قویترینه ولی قدرت های اسکارت ویچ هم خیلی زیاده منم بین این دوتا شک دارم .

   پاسخ

  • Mehdi در پاسخ به هامان

   مرداد 23, 1398

   خیلی ببخشید جفت پا و پا برهنه میپرم وسط نظرتون ولی از رو چه مدارکی اینو میگید؟؟ اها لابد میخواید بگید دکتر استرنج سنگ ابدیت داشت که تازه داااشت دیگه نداره. خب وقتی واندا فقط قدرت تخریب سنگ ذهن رو داره اونیکی هم کاری نداره براش.

   پاسخ

   • علیرضا در پاسخ به Mehdi

    مهر 7, 1398

    سلام این بی انصافی هستش هالک از همه قوی تره

    پاسخ

   • shayan در پاسخ به Mehdi

    مهر 8, 1398

    عزیز با حرفت راجب استرنج و سنگ زمان موافقم ولی واندا توانایی نابودی بقیه سنگ های ابدیت رو نداره و فقط میتونه سنگ ذهن رو نابود کنه و دلیلش هم اینه که قدرت واندا از سنگ ذهن سرچشمه میگیره و میتونه نظم ملکولای سنگ ذهن رو بهم بریزه(تو جنگ ابدیت شوری یچیزی تو این مایه ها گفت).

    پاسخ