مقایسه ابرقهرمان های سینما: بتمن در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟

امروز ما می خواهیم درباره دو ابرقهرمان کتاب های کامیک صحبت کنیم. در سمت سیاه شاهد ناجی گاتهام هستیم و در سوی قرمز شاهد سرباز گوش به زنگ نیویورکی. اگر درباره محبوبیت این دو صحبت کنید، محبوبیت هیچ کدام از دیگری کمتر نیست. اما دراینجا می خواهیم درباره قدرت صحبت کنیم. می خواهیم بدانیم در یک مبارزه رودررو چه کسی پیروز می شود. گرچه درباره هرکدام از آن ها چندگانه های مختلف ساخته شده و با توجه به اینکه از دو دنیای متفاوت (یکی DC و دیگری مارول) هستند، می دانیم که فرصت رویارویی این دو وجود ندارد، اما وظیفه خود دانستیم که در اینجا این دو را در مقابل هم قرار داده و این سناریو را در ذهن خود خلق کنیم. بنابراین در اینجا هستیم. اگر می خواهیم بدانید در مبارزه این دو کدام یک پیروز می شوند، این مقاله را بخوانید. با پروشات همراه باشید.

بتمن

شوالیه تاریکی. بزرگ ترین کارآگاه جهان، طراح بزرگ و خیلی چیزهای دیگر. بتمن تنها یک شخصیت نیست. نماد امید، رستگاری، برخاستن و ناجی کودکان و بزرگسالان است. بتمن از آن شخصیت هایی است که با خواندن کامیک آن یا تماشای فیلمهایش با او همزادپنداری می کنید. او جنبه خیر و شر را به ما یادآوری می کنید. این انتخاب خودمان است که یکی را برگزیده و در آن مسیر برای بقا تلاش کنیم.

شاید تصور کنید بن افلک این نقش را خوب بازی نکرده است. در حقیقت هیچ بازیگر مرد دیگری نمی توانست ویژگی های متفاوت بتمن را در کنار هم نشان دهد. چه وال کیلمر باشد چه مایکل کیتون، در هر صورت همه آن ها تنها یک بخش از شخصیتش را نشان می دادند. کریستین بیل توانست بخشی از شخصیت او و نبوغ خالصش را نشان دهد. بن افلک، از سوی دیگر، جنبه وحشیانه و تاریک بتمن را نشان می دهد، بخشی که پس از مرگ والدینش بروز داده و هرگز او را رها نکردند. بتمن بن افلک همچنین نشان می دهد که او برای رسیدن به خواسته اش می تواند چقدر بی رحم و ظالم باشد. او برای دستیابی به تعادل و کنترل بر دنیای خود بدون توقف حرکت کرده و حتی درصورت بروز اشتباه هم از پا نمی ایستد.

مرد عنکبوتی

“تارهای دروغ بازگشته اند. در قسمت بعدی می بینید که ابرقهرمان موردعلاقه تان چگونه با قتل بهترین دوستش ماری جین واتسون کنار می آید. آیا مرد عنکبوتی می تواند بهای جرایمش را بپردازد؟”

مرد عنکبوتی برخلاف بتمن، نماد کامل تمام مشکلاتی است که یک نوجوان معمولی ممکن است از کودکی تا نوجوانی با آن رو به رو شود. زمانی که دوست داشتیم دلیل و نحوه انجام کارهایمان را به همه توضیح دهیم. پتر پارکر شرایطی را دارد که هر نوجوانی در سن او دوست دارد داشته باشد. یک خانواده مسئول، یک دختر جذاب که دوستش دارد، و یک قدرت نامحدود و ابدی. بله مرد عنکبوتی هم با درد آشناست. نه دردی که بتمن می شناسد بلکه یک درد متفاوت. او در کودکی والدین اش را از دست داد و با نبوغ خود سعی می کند در جهانی زندگی کند که تنها به چیزهای بزرگ بها می دهد نه چیزهای معمولی. او که می داند با این قدرت کسی او را درک نمی کند  تصمیم می گیرد به مردم بدشانس تر از خودش کمک کند. پتر پارکر که اشتباهی نکرده از بسیاری از مردم اطرافش خوش شانس تر است. با این حال تصمیم می گیرد در تنهایی زندگی کند تا در مقابل شرارت از حق و انصاف طرفداری کند. از این نظر می تواند شبیه بتمن باشد.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: مرد آهنی در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟

یک نابغه متفاوت

همانطورکه گفتیم مرد عنکبوتی تفکر عمیق تری دارد. پتر در یک آزمایشگاه بود که یک عنکبوت او را گزید و قدرت ابرقهرمانی را به او بخشید. پتر از کودکی به آزمایش های علمی علاقه داشت و ثابت شده است که فرمول تارهای عنکبوتی و تیر تارمانند را خودش طراحی کرده بود. و همه این ها زمانی رخ می دهد که نوجوان بود. نظرتان در این باره چیست؟

از سوی دیگر بتمن یک همه چیزدان است که می تواند به هر مشکلی نزدیک شده و آن را به راحت ترین شکل ممکن حل کند. بروس با گذشت سال ها از ثروت و تاثیرش استفاده کرده تا سلاح ها و تکنولوژی را خلق کند که دسترسی به آن مشکل است. و با کمک دانش خود این ابزار را به نفع خود استفاده می کند. بروس پس از مرگ والدین اش، گم شده و در جستجوی رستگاری و صلح است. او در این میان تحت سرپرستی رأس‌الغول و لیگ قاتلان با تکنیک های مختلف مبارزه آشنا می شود. بتمن روان شناسی خوانده و در ارتباط با مردم متخصص است. او با دشمنانش بازی ذهنی انجام داده و آن ها را از خود می ترساند. او با سختکوشی این کار را انجام نمی دهد بلکه با هوشمندی اش انجام می دهد.

به طور کلی، پتر پارکر و بروس وین هوش برابری دارند که بدون وجود لباس مخصوص خود نیز از بقیه متفاوت اند. اما آیا نوع تفکر آن ها مشابه است؟ پاسخ دادن به این سوال مشکل است. یکی در زمینه فیزیک، زیست شناسی و شیمی تخصص دارد و دیگری بهترین کارآگاه جهان است. نمی توان پرتقال را با سیب مقایسه کرد، مگر نه؟ پس بیایید ما هم این کار را نکنیم. این نبرد توانایی ها نیست، نبرد اراده است.

نبرد قرن

با این حال این دو ابرقهرمان به همان اندازه که شبیه هستند، تفاوت هایی هم دارند که آن دو را از هم متمایز می کند. شاید بتمن و مرد عنکبوتی آغاز یا مسیر مشترک داشته باشند، اما رفتارها و ذات آن ها کاملا متفاوت است. درحالی که بتمن پشت سایه ها پنهان شده و تاریکی را همراه خود کرده،، مرد عنکبوتی تلاش می کند در سایه طنز و کنایه خودش را ثابت کند. مرد عنکبوتی از خنده لذت برده و با وجود قدرت و توانایی اش گاهی از دشمن شکست می خورد. از سوی دیگر، بتمن همیشه جدی بوده و به کارش متعهد است. او با جدیت به مبارزه با جنایات، تحقیقات و کارهای کاراگاهی خود می رسد، حتی اگر لباس مخصوص خود را نپوشد بازهم گویی ماسک به صورت دارد. و برتر اینکه شاید هرگز لبخند بتمن را نبینیم. درحالی که مرد عنکبوتی تمام قلب است. و بتمن تماما مغز است و هیچ احساسی ندارد. حداقل در ظاهر.

زمانی که از سبک مبارزه سخن می گوییم، مردعنکبوتی همیشه برای شکست دشمن خود نقشه ای در سر دارد. مرد عنکبوتی یک فرد برونگراست و دوست دارد در لحظه فکر کند. درحالی که بتمن پیش از مبارزه خوب فکر کرده و آماده می شود. بتمن شخصیتی است که درصورتی که هرکدام از اعضای لیگ عدالت از مسیر خود خارج شوند به آن ها کمک می کند. او حتی یک بار نقشه کشید تا تمام اعضای لیگ عدالت را از میدان خارج کند، حتی خودش را. آیا می توان از او پیشی گرفت؟ احتمالا نه.

مطمئنا در مبارزه رودررو بتمن پیروز می شود. شاید مرد عنکبوتی راه مبارزه را بلد باشد، اما این بتمن است که همیشه نقشه دارد و بی گدار به آب نمی زند. در حقیقت شکست دادن مرد عنکبوتی برای بتمن اصلا دشوار نیست زیرا او همیشه خطر را پیشبینی کرده و برای آن نقشه دارد. ذهن هوشیار او و جدیتش به او توانایی می دهد که می تواند هرکسی را شکست دهد، حتی مرد عنکبوتی را. اشتباه نکنید. بدون شک مرد عنکبوتی یکی از قوی ترین و محبوب ترین ابرقهرمان های خلق شده است. اما سوپرمن هم چنین است و بتمن بارها سوپرمن را شکست داده است، حتی بدون کریپتونیت. کسی که با چند کلمه می تواند سوپرویلن کهکشانی مانند دارک ساید را شکست دهد، می تواند به راحتی شخصیتی مانند پتر پارکر را نیز شکست دهد. اگر موافق نیستید، با بتمن تماس بگیرید. شاید این موضوع را به شما بفهماند!


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (104)

بستن فرم

 1. امیر حسین

  تیر 6, 1399

  وای دارم نظراتو میخونم به بعضی ها میخندم😅😅🤣🤣 که دارن میگن مرد عنکبوتی قوی تره. خب معلومه که بتمن قوی تره مرد عنکبوتی به خاطر یک زهر عنکبوت قدرت پیدا کرد و شانسی شانسی تبدیل به ابر قهرمان شد‌. و لی بروس وی.ن خودش از قبل برنامه ریزی و فکر کردش. و تبدیل به ابر قهرمان شد. بعدشم آقای نویسنده اشتباه نکن بتمن باهوش تره .نا سلامتی لقب باهوش ترین کارا گاهو داره. حالا میریم سراغ قدرت و زور=!!!باز هم بتمن بر تری داره چون بتمن بازو داره ولی مرد عنکبوتی لاغره لاغرهه . حالا سراغ سلاح=!!!!!!باز هم بتمن دلیلشو همتون میدونید دیگه.بتمن با سلاحاش همه رو نابود میکنه حتی به نظرم طناب خفاشیش از تار قوی تره.

  پاسخ

 2. دانیال

  تیر 1, 1399

  هرکدوم یجور قوین بتمن یه جور اسپایدی یه جور مثلا اگه مبارزه تو روز باشه اسپایدی شانس بیشتری داره اما اگر تو شب یا جای تاریک باشه ۱۰۰ درصد بتمن اسپایدرمنو له و لورده می کنه اما اگه دقت کنید بتمن به زور جوکر بدون قدرتو شکست می ده اسپایدرمنم ( تازه با کمک تونی استارک ) زورش به یه دست تانوس رسید ابر قهرمانا توی کامیک ها و فیلم های مختلف قدرتاشون فرق داره مثلا سوپرمن تو یه کامیک کره ی زمین رو جابجا می کنه یه جا دیلی پلنت رو به زور نگه می داره

  پاسخ

  • Batman در پاسخ به دانیال

   تیر 7, 1399

   جوکرو دست کم نگیر بیشتر ابر قهرامان های دی سی از مواجه شدن با جوکر می ترسن جوکر بهترین ابر شرور دی سیه او مای گاد مرد عنکبوتی با کمک مرد اهنی زورش دست چپ تانوس رسید یه وقت خسته نشه این که چیزی نیست بتمن با زره های قدرتمندی که داره مثل Hellbat , final batsuit میتونه تانوس رو به راحتی شکست بده

   پاسخ

 3. تننن

  خرداد 23, 1399

  قوی ترین بت منه چون قدرتی که داره پولشه

  پاسخ

 4. امیر

  خرداد 22, 1399

  میخوام به نویسنده بگم داداش تعصبی نباش
  اسپایدرمن به خاطر حس عنکبوتی بتمن رو نابود میکنه

  پاسخ

  • میلاد در پاسخ به امیر

   تیر 1, 1399

   حس عنکبوتی در برابر بتمن شکست میخره بتمن همیشه ۵ نقشه داره و تونست لیگ عدالت رو شکست بده ۸ بار تونست سوپرمن رو شکست بده و بتمن خطرناک ترین دشمنان رو داره که میشه مثل دث استروک کرکدیل قاتل پس میتونه مرد عنکبوتی رو هم شکست بده

   پاسخ

 5. دیسی

  خرداد 21, 1399

  بچه ها من میدونم که بتمن عالیه اما اگه واقعا اینی که من میگم بشناسی باهام موافقت میکنی.
  خدایی بتمن در مقابل فلش هیچ غلطی نمیتونه بکنه.
  الان من میخوام این دو تا رو به ارتش تشبیه کنم.
  فلش:آمریکا
  بتمن و کل جاستیس لیگو کل دیسیو مارول،با شرورا،حالا دارکساید شاید یکم مقاومت کنه:بورکینا فاسو.
  به قرآن راست میگم.:-) 🙂

  پاسخ

  • میلاد در پاسخ به دیسی

   تیر 1, 1399

   کاملا در اشتباهی

   پاسخ

  • دانیال در پاسخ به دیسی

   تیر 1, 1399

   فلش بتونه فلش معکوسو ببره شانس آورده

   پاسخ

 6. صادق

  اردیبهشت 26, 1399

  بتمن قبل از مبارزه تمام نقطه ضعف های یارو رو درمیاره
  والا این بشر به خودش هم شک داره دیگه مردعنکبوتی که هیچی بتمن کافیه که بدونه همچین کسی وجود داره تا کل اطلاعات و نقاط ضعف همه طیر و طایفه‌شو بکشه بیرون و براش یه نقشه نابود کننده بکشه و یارو رو به فنا بده بتمن پارانوئید شدیش داره و اگه نیم درصد هم احتمال داشته باشه که یه روزی یه جایی یه بنده‌خدایی بخواد باهاش بجنگه بتمن خودشو برای همون نیم درصد هم آماده میکنه

  پاسخ

 7. صادق

  اردیبهشت 24, 1399

  دوستان درسته که مرد عنکبوتی قدرتمند تره اما بتمن قبل از هر کاری یه نقشه براش میکشه بتمن برای نابودی تک‌تک اعضای جاستیس لیگ برنامه های نابود کننده و به شدت کارآمدی داره اون سوپرمن رو با کریپتونایت شکست داد از آتش علیه مارشن من هانتر استفاده کرد گرین لنترن رو با حلقه خودش کور کرد کاری کرد آکوامن از آب بترسه کاری کرد فلش تشنج کنه و… بعد یکی از دوستان در پایین از مری جین به عنوان نقطه ضعف مرد عنکبوتی یاد کرد خب بتمن میتونه همون کاری رو بکنه که با لوئیس لین در کیک بتمن هاش کرد وقتی پویزن آی وی کنترل سوپرمن رو به دست گرفت و بتمن و سوپرمن با هم مبارزه کردن کتوومن به دستور بتمن لوئیس رو از ساختمان بلندی پرت کرد پایین سوپرمن با دیدن صحنه سقوط لوئیس از کنترل پویزن آی وی خارج شد و لوئیس رو نجات داد
  در ضمن یکی از نقطه ضعف های مرد عنکبوتی یک گازیه که باعث میشه حس عنکبوتی اون مختل بشه و از کار بیفته بتمن میتونه از اون گاز استفاده کنه و از پشت بهش حمله کنه مرد عنکبوتی بدون حس عنکبوتیش نمیتونه با حملات بتمن مقابله کنه و شکست میخوره

  پاسخ

 8. امیر

  بهمن 10, 1398

  اگر ممکنه مرد آهنی رو با بت من مقایسه کنید هر چند کسی که لباس پلاستیکی بر تن میکند 😂 و .جوع میگیرتش صدایش را خودش کلفت میکند 😂😂😂😂😂🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ با هر سیاستو سلاحو ماشین آلاتو موتورو.. جت و وسایلی هم که میخرد هیچ جوره حریف حریف لباس مارک ۲ آیرون هم نمیشود ک جلو ثور خدای آذرخش ایستاد د‌گ چه برسد به هالک باستر و پهبادو لباسای دیگرش بت من با این همه کب کبه دبدبش از جوکر و سگ هایش کتک مفصلی خورد تمام

  پاسخ

  • BATMAN در پاسخ به امیر

   فروردین 14, 1399

   اگر بتمن بار آیرومن مقایسه کنیم بتمن قوی تره چرا لباس بتمن درست آهنی نیست ولی فکر کن اگر بتمن با سلاح هایش بخواهد میتواند لباس آیرون من را کنترل کند بعدش بعدش بتمن سوپرمن با خاک یکسان کرد میتوانست راحت هر بلایی بخواهد سرش بیارد ولی نکرد چون قانون دارد مثل آیرومن نیست که هر کار بخواهد انجام دهد به خواطر پولدار بودن کار ها رکیک انجام دهد

   پاسخ

   • Mohamad در پاسخ به BATMAN

    خرداد 12, 1399

    چرا چرند میگی اول مگه میخواد تبلت و موبایل هک کنه این جوری میگی کنترلش رو بدست بگیره راجعب سوپرمنم اول سوپرمن نمیخواست بکشتش و دوم بتمن از کریپتونایت واسه بر دن استفاده کرد و در بحث هر کاری داداش تو اینو کجا دیدی اصلا تو صحنه مهمونی رو توی فیلم شوالیه تاریکی دیدی که اینجوری حرف میزنی راجعب قانون مند بودنم مرد آهنی کدوم شرور رو که میشد متوقفش کرد و زندش گذاشت رو کشه؟؟؟و جهت اطلاعت بتمن در یک خط داستانی بعد از مرگ سومین رابینش اسلحه به دست سراغ مجرم ها میره و جالبه بدونی لکس لوتر و جوکر و خیلی های دیگه رو کشته

    پاسخ

  • طاها در پاسخ به امیر

   خرداد 15, 1399

   بتمن سوپرمن و بدون هیچ قدرت فرا بشری زد دگه ثور و استارک

   پاسخ

 9. شاهین

  دی 10, 1398

  هیچ وقت نمیشود یک انسان را با یک ابر انسان مقایسه کرد در فیلم کاپتان امریکا جنگ داخلی کاپتان مرد عنکبوتی را زیر یک کابین بزرگ قرار داد فیلمی ک راجب یک شخصیت است مسلما نباس انتظار داشت ک شخصیت اصلی شکست بخورد در جنگ بتمن و سوپر من فقط با استفاده از سنگ ها او را شکست داد کاملا بت من شخصیت اصلی بود مثل جنگ داخلی کاپتان بت من شخصیت بزرگی هست و غیر این نیست ولی فقط انسان است نه ابر انسان و نباس تعصب گرایانه سخن گفت هر کس میتواند یک سایت درست کند و ایده های ذهن خود را ثبت کند پس تعصبی نباشیم مرد عنکبوتی کافیست بت من را تار پیچی کند ک کار سختی نیست از لحاظ منطق

  پاسخ

  • Batman در پاسخ به شاهین

   تیر 8, 1399

   اره میشه چرا نشه. بتمن با کریبتونات سوپرمن رو شکست داد نه سنگ باید بگم که اگر کمیک میخوندی میفهمیدی که بتمن راه های دیگه بجز کریبتونات برای شکست سوپرمن پیدا کرده. فیلم در مورد بتمن نبود. اره انسانی که تونسه قدرتمندترین ابر انسان ها رو شکست بده. کی به کی میگه تعصبی نباشید تا این جا هرچی نظر دادی توش تعصب میباره. مردعنکبوتی کافیه بتمنو تارپیچی کنه به همین سادگی ها بتمنم وایمیسته تماشا میکنه از لحاظ منطق بتمن با اون تیقه های که کنار دستش داره میتونه تار های مردعنکبوتی رو راحت پاره کنه

   پاسخ

 10. BATMANM

  آذر 24, 1398

  بتمن برای شکست سوپرمن راه پیدا کرد برای این بچه پیدا نکنه

  پاسخ

  • امیر در پاسخ به BATMANM

   بهمن 10, 1398

   بت من خیلی کار شاخی کرد هر کی ندونه انگار با زور بازوش شکستش داد خود سوپر من صد بار گفت من نمیخوام بکشمت.🤦‍♂️ با ی لیزر چشماش از راه دور راهی اون دنیاش میکرد بدون هیچ درگیری همون ی ضربه اول دست سوپر من براش بس بود. تمام . دیسی شخصیت اولش بت منه و مجبوره ی جور ب چنگو دندون نگرش داره چون هیچ جوره به مارول نمیرسه همیشه یک میلیارد پایین تره اسپایدرم بر انسانه ن انسان معمولی دشمنای بت من کیه ؟؟ جوکر … پنگوعن . شما اینا رو واقعا میتونی با کسی مثل ونوم .کارنیج. راینو. الکترو منبع برق .مقایسه کنی . الکترو ی برق ب بت من بزنه تمومه . مرد شنی ک ی مشت بزنه لهو لورده میشه بابا تعصب تا کی جم کنین ناموسا

   پاسخ

   • حسین در پاسخ به امیر

    فروردین 9, 1399

    شما اصن کامیک خوندی یا فقط فیلماشو نگا میکنی؟

    پاسخ

    • Mohamad در پاسخ به حسین

     خرداد 12, 1399

     من خوندم و باید بگم توی چند تاش بتمن بازم با کریپتونایت سوپرمنو شکست داده و من تاحالا یه همچین نقطه ضعف هایی از مرد عنکبوتی ندیدم

     پاسخ

   • Batman در پاسخ به امیر

    خرداد 17, 1399

    نه نداده ولی با استفاده از هنر های رزمی نمیتونی سوپر من رو شکست بده اما احتمال شکست دادن مرد عنکبوتی با هنر های رزمیش هست هر با زو بازو هم نتونی با پیدا کردن نقطه ضعفش شکستش میده نظر معلومه تا حالا کمیک نخودی پس نمیدونی که خود بتمن گفته سوپرمن بخواد میتونه منو بکشه و تو فیلم بتمن علیه بتمن کارگردان با تعقیر دادن این موضوع که بتمن اینو بگه سوپرمن میگه شخصیت اول دی سی سوپر منه بعد بتمن بتمن با گذشت هشتاد سال هنوز به راحتی محبوب تر شخصیت کمیک بوکی دنیا هستش کلی از شخصیت های مارول تقلید از شخصیت دی سیه اون وقت تو میای و میگی دی سی به مارول نمیرسه دشمن بتمن کیه؟ بتمن به اندازه مو های مرد عنکبودی دشمن داره که هر کدومشون به خیلی با هوشن یا قدرت مند مثلا سالومون گراندی کسی که با تقلید از اون هالک رو ساختن بتمن دشمن که خیلی قدرت مند باشه کم نداره الکترو ی برق به بتمن بزنه هیچ اتفاقی نمی افته چون لباس بتمن ضد الکتریسیتست مشت های بین و سالومون گراندی و کیلر کراک از مشت های مرد شنی قوی تره پس حرفی نزن

    پاسخ

 11. علی

  آذر 22, 1398

  قدرت بتمن بیشتره و موجودیه قدرت فراطبیعی نداره ولی اسپایدر من داره و این واقعا تبعیضه…بتمن لعنتی یه حس خوبی به آدم میده.هم بازی هاش هم فیلماش

  پاسخ

  • BATMANM در پاسخ به علی

   آذر 24, 1398

   برای اینکه اولین رتبه تو محبوبیت ابرقهرمانا رو گرفته
   10-کاپیتان امریکا
   9-زن شگفت انگیز
   8-اسکارلت
   7-ثور
   6-هالک
   5-مرد عنکبوتی
   4-لوگان
   3-مرد اهنی
   2-سوپرمن
   1-{بتمن}

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به BATMANM

    آذر 24, 1398

    منبعی که کاپیتان آمریکا توش دهم باشه و ددپول زیر واندرومن خیلی منبع خوبی نیست

    پاسخ

    • Wonder woman در پاسخ به آریو

     فروردین 13, 1399

     راجب واندروومن چی فک کردی هاااا؟

     پاسخ

   • iman spidey در پاسخ به BATMANM

    بهمن 6, 1398

    چرا قیمه ها رو میریزی تو ماستا دی سی و مارول یه جا

    پاسخ

   • ممد در پاسخ به BATMANM

    فروردین 9, 1399

    مرد اهنی ضعیف تر از بت من؟؟؟؟؟؟ خخخخخخخخخخخخخ

    پاسخ

    • کیارش در پاسخ به ممد

     فروردین 9, 1399

     این اقا گفت محبوبیت؟

     پاسخ

     • Mohamad در پاسخ به کیارش

      خرداد 12, 1399

      دقیقا منبعت کجاست؟؟؟که ددپولو اینقدر پایین آورده

      پاسخ

  • امیر حسین در پاسخ به علی

   تیر 6, 1399

   موافقم👍👍👍

   پاسخ

 12. شاهین

  آبان 19, 1398

  سلام این که تعصب خاصی نصبت ب بت من دارید کاملا مشخص و قابل احترام است ولی مرد عنکبوتی دارای حس عنکبوتی و ابر انسانیس او در مقابل حوادث ناگواری چون میستریو که او را وارد دنیای توهم کرد جان سالم ب درد برد حتی با این که میستریو خود را غیب کرده بود با حس عنکبوتی او را حس کرد و او را شکست داد و این بزرگ ترین موفقیت مرد عنکبوتی است دشمنان مرد عنکبوتی خیلی قدرت مند تر از بت من هستند ب طور مثال مرد شنی که کابوس بزرگی است دکتر اختاپوس ک یه نابغه ب تمام معناست ونوم آدم خار که از خود مردعنکبوتی هم قوی تر است یا الکترو ک نیازی ب صحبت نیست بت من شاید یک سیاست مدار باشد ولی مبارزه یک جا ثابت نیست و ممکن است ب هر مکانی کشیده شود تارهای چسب ناک مرد عنکبوتی خود بد ترین سلاح در مقابل بت من است دیگر زور عنکبوتی چابکی و حس آن ب کنار

  پاسخ

  • Alireza در پاسخ به شاهین

   بهمن 6, 1398

   من کاملا با نظر تو موافقم فقط یه چیز…
   تو تو نظرت ونوم رو دشمن مرد عنکبوتی قرار دادی!
   اما اگه فیلم ونوم رو دیده باشی ونوم هم یک شخصیت خوبه
   اما از مرد عنکبوتی بدش میاد!
   اما این دلیل نمیشه که دشمنش باشه
   دشمن یک شخصیت کاملا عکسه اما ونوم عکس مرد عنکبوتی نیست
   اگه تریلر ونوم ۲ رو دیده باشی به این موضوع پی میبری👌

   پاسخ

   • Mohamad در پاسخ به Alireza

    خرداد 12, 1399

    در کمیک ها ونوم دشمن اصلی مرد عنکبوتی بوده البطه توی کمیک های جدید مثل مجموعهthe end ونوم یک ابر قهرمان محسوب میشه

    پاسخ

 13. شاهین

  آبان 7, 1398

  مرد عنکبوتی دارای حس عنکبوتیه سرعتو کند میبینه چون از عنکبوته حس شیشمه بسیار قوی بی همتایی داره ک تو هر شرایطی کمکش میکنه مثل میستریو ک کاملا غیب بود و میخواست با یک‌گلوله دخل پیترو بیاره ک دستش رو شد مرد عنکبوتی با گرین گابلین ک راکت پیشرفته هم داشته جنگید و پیروز شد یعنی با خیلی از ابزار های ابر شرور ها چون بت منم ابزار آلات داره مثل میستریو گرین‌گابلین دکتر اختاپوس و خیلی از کسان دگ قدرت مردعنکبوتی بسیار بالاس ب غیر از چابکی و حس عنکبوتیش بابا حقیقت طلب باشید جون بچتون

  پاسخ

 14. Mustafa

  مهر 24, 1398

  بتمن عاقل است با عقل خود ثروت خود را نگهداشت اسپیدرمن بدون آون عنکبوت که نیش زد هیچ چیزی نیست بتمن هنر های رزمی را یاد دارد

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به Mustafa

   مهر 24, 1398

   من خودم میگم بتمن میبره ولی خدایی دلیل بهتر پیدا نکردی؟به چیزی که گفتی فکر کردی؟
   اسپایدی بدون اون عنکبوت هیچ بود دقیقا چه معنی میده؟

   پاسخ

   • Mustafa در پاسخ به shayan

    مهر 25, 1398

    آون عنکبوت که در اول فلم مرد عنکبوتی در آزمایش گاه بود که آزاد شد و بعد قدرت خود(یعنی تار دادن رو از دست داد ) و آون تار انداز را ساخت بدون تارا اند هیییییچچچچچ

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به Mustafa

     آذر 22, 1398

     اولا اگر هم بدون اون هیچی نبود هیچ ربطی نداشت… خب به هرحال الان قدرتشو داره…
     دوما مگه مردعنکبوتی احمقه که میگی بتمن عاقله عزیز دل؟

     پاسخ

    • شاهین در پاسخ به Mustafa

     اسفند 6, 1398

     بابا شما حرف نزنی سنگین تری بدون اون تارا ؟؟؟ والا عمه من اون تجهیزات بتمنو ماشینو جتو موتورو هوگ‌شاتو بمبو دود زا او داشته باشه از بتمن خیلی بهتره خوبه اسپیدی حالا ی جنس دستشه جم کن کازکوزتو باو بدون اون تارا خخخخخخخ

     پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به shayan

    آذر 10, 1398

    خخخخخ

    پاسخ

   • واقع بین در پاسخ به shayan

    آذر 10, 1398

    به نظر من مسخره ترین چالشیه که تا حالا خوندم
    قدرت مرد عنکبوتی نصف قدرته هالکه و سرعته بسیار بالاتری داره
    در کل به نظر من در مبارزه ی مرد عنکبوتی و بتمن نمیشه با قاطعیت گفت که بتمن پیروز میشود
    احتمال پیروزی بتمن بیشتره. اما این احتماله قاطعیت نیست

    پاسخ

   • شاهین در پاسخ به shayan

    اسفند 6, 1398

    بتمنت تار پیچی میشه جیگر شک نکن لازم ب زور بازو مرد عنکبوتی نیس ک ی قطارو نگر میداره ی مشت پیتر بلیط سفر آخرت بتمنو تکمیل میکنه خود مارول میگه قدرت مردعنکبوتی بی حدو اندازس تو اینو داری با ی انسان ساده مقایسه میکنی بتمنم اگ سوپر منو شکست داد خود سوپر واس صلح اومده بود مگر ن با ی لیزر از دور تمام جم کنین باو ی چیزی هست همیشه از مارول عقب تر هستین

    پاسخ

 15. shayan

  شهریور 22, 1398

  معلومه که بتمن برنده میشه….شاید قدرت فیزیکی اسپایدی بیشتر باشه ولی من حتی نمیتونم تصور کنم کابوس شبانه سوپرمن از مرد عنکبوتی شکست میخوره.

  پاسخ

  • کیارش در پاسخ به shayan

   شهریور 26, 1398

   اقا شایان اگه پایین تر بخونی میفهمی که من حتی با آریو بحث کردم در این مورد ولی به نتیجه ای نرسیدیم . خب پس چه کنیم این دو اصلا اصلا قابل مقایسه پس برا چی الکی دارین در مورد این مقاله بحث میکنین

   پاسخ

  • شاهین در پاسخ به shayan

   آبان 7, 1398

   تصور کن قشنگ هر ابزار آلاتی هم داشته باشه پیتر با حس عنکبوتیش با کند دیدن عنکبوتیش با تارش با زورش با چابکیش با همه چیش از پسش ب راحتی بر میاد هیچ شکی ب خودت راه نده

   پاسخ

  • مسعود در پاسخ به shayan

   دی 11, 1398

   باش شما فکر کن بتمن پیروز میشه😂😂یه انسان رو هیچوقت با ابرانسان مقایسه نکنید لطفا

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به مسعود

    دی 11, 1398

    بتمن میتونه هر کسی رو شکست بده…
    وقتی تونسته سوپرمن رو شکست بده واقعا فک میکنی ی بچه دبیرستانی که یک میلیونم سوپرمن قدرت نداره بتمن رو شکست بده؟

    پاسخ

    • Mohamad در پاسخ به shayan

     خرداد 12, 1399

     خدایی بتمن بدون کریپتونایت میتونه سوپرمنو شکست بده؟؟؟؟و در ضمن بتمن سال ها بود که سوپرمنو میشناخت اما وقتی واسه اولین بار بامردعنکبوتی مواجه میشه دقیقا میخواد واسه چی آماده باشه؟؟؟؟در ضمنم راجعب زور بازو مگه بتمن باسوپرمن مچ انداخته😂😂😂چرا چرند میگی آخه؟؟؟بتمن به زور سوپرمنو در هالی که نمیخواست بکشتش ضعیف و آسیب پذیرش کرده که چی

     پاسخ

     • HVM در پاسخ به Mohamad

      خرداد 23, 1399

      1.بتمن معمولا شب ها کار میکنه و اگر در مبارزه اول شکست بخوره درکل روز میتونه تحقیق بکنه و نقطه ضعفش را پیدا کنه
      2.بتمن بدون کریبتونایت سوپرمن را هم شکست داده
      3.بتمن دارکساید را شکست داده که خطرناک ترین شروره البته این دارکاسیدی که مبینی توی انیمیشن ها دارکساید اصلی نیست درواقع یک کپی ضعیف از دارک ساید هستش
      4.بتمن کلی ابزار و الات داره و اگر فرصت گیرش بیاد میتونه به تارتن ها شک ایجاد کنه مثل اتفاقی که توی مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 افتاد
      5.بتمن و مرد عنکبوتی دنبال شکست بقیه هستن نه نابودی
      6.بتمن حنی برای نابودی لیگ عدالت هم برنامه ریخته
      7 اگر میخوای ببینی کی کیو میبره کمیک دیسی علیه مارول و لیگ عدالت علیه انتقام جویان را بخون

      پاسخ

 16. Alireza1111

  شهریور 21, 1398

  مرد عنکبوتی همش قدرته . بتمن همش امکانات و ثروت ک بدون اون امکانات هیچ کاری نمی تونه بکنه … بدوک اون سلاح ها و تنفگ ها و موتور و سفینه ش ‌… مرد عنکبوتی تو قسمت ۲ قطار رو با زور بازوش نگه داشت ک از ریل خارج نشه اما بتمن تو مبارزه از جوکر داشت شکست مبخورد …

  پاسخ

  • کیارش در پاسخ به Alireza1111

   شهریور 21, 1398

   منم با یه دست کامیون بلند کردمم بهم میگن سوپر کیارش

   پاسخ

  • Mustafa در پاسخ به Alireza1111

   مهر 24, 1398

   بتمن هنر های رزمی یاد دارد اسپایدرمن بدون آون عنکبوت که نیش هیچ نیست

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به Mustafa

    مهر 24, 1398

    فکر کردم اشتباه گفتی اون بالا ولی دوباره نوشتی مرد عنکبوتی بدون نیش عنکبوته هیچه؟

    پاسخ

  • مسعود در پاسخ به Alireza1111

   دی 11, 1398

   بتمن هیچ شانسی دربرابر مردعنکبوتی نداره

   پاسخ

 17. کیارش

  تیر 28, 1398

  بیاین یه یه سوزن برداریمو بوم این حبابو بترکونیم.یک جمله مسخره ای که من تو یکی از کمیک های بتمن خوندم. ما قهرمانای مارول و دی سیو نمیتونیم مقایسه کنیم میتونیم ؟ بزارید روشنتون کنم دیدین بتمن با مرد عنکبوتی مبارزه کنه نه.
  مرد عنکبوتی تو صورت بتمن تار میزنه کور میشه یه مشت تو صورت یکی تو دل لگد چند تا تار میزنه به درخت میبندتش .
  ولی شاید بتمن تند تر باشه یه بترنگ یه مشت به صورت لگد تو دل با قلابش از باش بگیرتش محکم بزنه به دیوار بدبختو و بعد خلاص اگه از هوش رفت ببرتش مخفیگاهش با هاش چای بخوره . قابل مقایسن

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به کیارش

   تیر 28, 1398

   نه ولی میتونیم مبارزشونو تصور کنیم !
   بتمن هم نگاه نمیکنه و نمیگه به به چه کتک خوشمزه ای

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به آریو

    تیر 29, 1398

    شما راست میگی ولی خوب مبارزشونو اگه بشه تصور کرد معلوم نیست کی برنده میشه مثل کاپیتان امریکا و مرد اهنی باهم مبارزه کردن کسی نبرد پس نمیشه مبارزشو مقایسه کرد ولی قدرت هاشونو چرا

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به کیارش

     تیر 29, 1398

     استیو راجرز پایینتر توضیح منطقی ای داره .
     من هم نمیگم بتمن مبارزه رو میبره فقط میگم به احتمال بالا بتمن مبارزه رو میبره!

     پاسخ

     • استیو راجرز در پاسخ به آریو

      تیر 30, 1398

      سلام آریو ،
      میخواستم در ادامه توضیح قبلیم یک توضیح مختصر دیگه در جواب ((کیارش )) بدم که به نوعی توضیحم تکمیم بشه :
      اتفاقا به نظر من خیلی خوبم میتونیم مقایسشون کنیم . چرا نتونیم ؟؟؟!؟؟! واقعا چرا نتونیم ؟؟!؟؟!؟ چون یکی از ماروله و یکی از دیسی ؟؟!!؟!! چون تا به حال مبارزه نکردند (که البته در این مورد مطمئن نیستم )؟؟؟؟
      خیلی ساده توضیح بدهم :
      اگه این مبارزه به طور ناگهانی اتفاق بیافته و با شرایط کاملا یکسان و در یک محیط خاصی که به نفع یا ضرر هیچ کدام از اونها نباشه نباشه ، در اینصورت احتمال اینکه مرد عنکبوتی پیروز بشه بیشتر از 80% خواهد بود . چون مرد عنکبوتی واقعا قویتره .
      اما اگر مبارزه از چند روز قبل برنامه ریزی شده و تایین شده باشه و در یک محیط از پیش تایین شده و با شرایط از پیش تایین شده ، در اینصورت بتمن حتما طوری برنامه ریزی میکنه که مرد عنکبوتی رو شکست بده و احتمال پیروزی بتمن در این شرایط حداقل بیشتر از 90% خواهد بود .
      بگذریم الان وقت ندارم که بیستر توضیح بدم امیدوارم متوجه شده باشین .

      پاسخ

      • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

       مرداد 7, 1398

       شما راست میگی عزیز ولی من هم نمیگم مرد عنکبوتی یا بتمن قابل مقایسه نیستن میگم از نظر مبارزه باهم جفتو جور نیستن که باهم مبارزه کنن وگرنه که حتما مرد عنکبوتی قوی تره جناب استیو راجرز طرفدار مارول دلیلی که گفتی کاملا درسته مثلا مثل مبارزه سوپرمنو بتمن که خیلی الکی بود حالم از اون تیکش بهم خورد

       پاسخ

     • کیارش در پاسخ به آریو

      مرداد 7, 1398

      توضیحش اصلا منطقی نبود به نظر من تازه پایین هم نوشت حوصله نداره عامو

      پاسخ

     • Momi در پاسخ به آریو

      اردیبهشت 31, 1399

      بتمن یک شخصیت تمام عیار است. اولن دشمن بتمن فقط به پنگوئن اینا خلاصه نمی شه. دشمن های بتمن شامل کیلر کراک زن گیاهی ، بین، دداستروک ، زن یخی ، سالمون گراندی، ددشات ، کاپیتان بومرنگ ، جوکر، کلی فیش و… است. دومن بتمن کل لیگ عدالت و تا مرگ برده وبر گردونده. لیگ عدالت نابودی
      بتمن همیشه نقشه ی دوم دارد. بتمن می تواند پرواز کند. زور او با کاپیتان آمریکا برابری می کند. بتمن برای هر چیزی یه سلاح یا یه تکنیکی بلد است. بتمن استاد ضربه های عصبی است وحتی می تواند هر دو دست مهر دو پای اورا بی حس کند. بتمن اگر به یاد پدر و مادرش بیفتد و احساساتش فوران کند هیچ چیز نمی تواند جلویش را بگیرد. بتمن پنجه بکس های برقی دارد که برای زدن هالک بس است. بتمن تکنیکی ترین شخصیت مارول و دیسی است. او در حملات غافلگیر کننده بسیار ماهر است. بتمن بمب پلاستیکی دارد که کافیه روی صورت کسی باشد و بعد مهتویات مغز خودش و تصور کند. بعد بتمن علیه سوپرمن که فیلمش را درست کردند اصلا بتمن را خوب به نمایش نداشته است. اگر می خواهید بتمن واقعی را بشناسید به دو انیمیشن مراجعه کنید. بتمن شوالیه گاتهام. بتمن حمله به ارکهام. بعد بتمن دیدی دارد که موجودات زنده را می تواند علامت های ضربان قلبشان را ببیند یا درون بدن مجرم را ببیند وار دروغ گفتن آن مجرم با خبر شود. بتمن اگر دو گلوله بخورد وار ساختمانی پرت شود هیچ چیزی نمی شود. اگر باور نمی کنید به انیمیشن بتمن حمله به ارمغان مراجعه کنید. بتمن ماشین ، هواپیما، فضا پیما، قایق وموتور دارد. او رباتی اندازه‌ی بیشتر از نصف هالک دارد که از فولاد کاملا آب دیده درست شده است. بتمن بمب های چند تایید دارد. بتمن در بغل دستش تیغه های دارد که از شمشیر برنده تر از فولاد قویتر دارد. بتمن استاد جاخالی است نمی تواند به راحتی از مسیر گلوله جا خالی دهد. شاید فکر کنید پرواز به چه دردی می خورد. بتمن می تواند وقتی شنلش را بالادست می گیرد باسرعت ۴۰ کیلو متر پرواز کند.اگر باور نمی کنید به انیمیشن های بتمن حمله به ارمغان و مخصوصا بتمن شوالیه ی گاتهام رجوع کنید. همچنین او بمب های صد تایید دارد . همچنین او تفنگ اتشین دارد. بتمن به راحتی بمب ها را خنثی می کند.بتمن لباس های متعدد برای هر شرایطی دارد. اگر بتمن باری شکست خورد بار دوم غیر ممکن است شکست خورد. بتمن تجربه ی بسیار بالایی دارد. بتمن بیگانگان را با یک کبریت نابود کرد. مشت های بتمن به حدی قوی هستن که خدا در یکی از انیمیشن های او ددشات را نزدیک به چهار واگن قطازچر انور تر پرت کرد. بتمن یه لشگر خفاش های آموزش دیده دارد که می تواند راحت یک شهر را با خاک یکسان کند یا به راحتی فرار کند. بتمن سپر محافظتی که دارد از گلوله هم روی آن تأثیری ندارد. واگر بتمن حال از مرد عنکبوتی شکست بخورد و در حال مرگ باشد با شنلش . هواپیما خفاش ها و… به راحتی فرار کند ولتر دوم با آمادگی کامل بیاید و او را بکشد. که بتمن هیچ وقت ای ن کار را نمی کند زیرا قانون ها ومرز هوایی برای خود دارد.

      پاسخ

      • Mohamad در پاسخ به Momi

       خرداد 12, 1399

       شما فقط انیمیشن دیدی این مبارزه بر اساس کمیکه

       پاسخ

    • شاهین در پاسخ به کیارش

     دی 26, 1398

     اونو که اگ باکی حواسشو پرت نمیکرد که الان سینه قبرستون بود

     پاسخ

  • Mustafa در پاسخ به کیارش

   مهر 24, 1398

   بتمن هم نگاه نمی کنه یک شوک الکترونی بده اسپایدرمن من یک روز خواب میره فقط سوپر من میتونه در مقابل شوک ایستاد شود!!!!

   پاسخ

   • شاهین در پاسخ به Mustafa

    آبان 19, 1398

    عزیز الکترو ک خودش منبع برقه نتونسته جلو مردعنکبوتی قد قامت کنه بت من دگ……

    پاسخ

   • کیارش در پاسخ به Mustafa

    آذر 21, 1398

    شوک .شوکککک! تعجب اوره . اخه اگه قراره این دو باهم مبارزه کنن . اصلا مرد عنکبوتی نسخه پیتر پارکرش باشه ( که از همه ضعیف تره تا جایی که میدونم ) بتمنم معمولی به نظر شما دونفر که علموشون یکسانه قدرتشون یکسانه تکنولوژی هردو دارن خوب دیگه به نظر شما واقعا بتمن میبره . یا اسم یک کمیک معتبر بدین من بخونم یا یه فیلم کوتاهی رو بدین تا ببینم بتمن زده مرد عنکبوتی رو شتک کرده یا نه

    پاسخ

 18. استیو راجرز

  تیر 28, 1398

  موافقم .
  مرد عنکبوتی شاید از نظر قدرت خام کمیک بوکی قویتر از بتمن باشه ( که البته واقعا هم هست) و در واقع مرد عنکبوتی یک مقداری قدرت ابرانسانی داره و بتمن هیچ قدرت ابر انسانی نداره . البته اگه هوش زیاد رو قدرت ابر انسانی در نظر نگیریم .
  مرد عنکبوتی قوی و با شخصیت های قدرتمند زیادی مبارزه کرده اما بتمن برای همه چیز برنامه داره . اون همه چیز و همه احتمالات و شرایط رو میسنجه . اون کسی که امثال سوپرمن ، دارک ساید ، کل اعضای لیگ عدالت و … رو به معنای واقعی کلمه شکست داده . ماشین من هانتر در کمیک جمله معروفی راجب بتمن میگه
  :(( قدرت بتمن فراتر از قدرته . باید از بتمن ترسید .))
  بعله خلاصه بتمنی که تمام نقاط ضعف تمام اعضای لیگ عدالت رو پیدا کرده ، بتمنی که تونسته راهی برای شکست سوپرمن ، ماشین من هانتر ، اکوامن ، فلش ، واندروومن و حتی دارک ساید و … پیدا کنه مطمئنا میتونه راه شکست مرد عنکبوتی رو هم پیدا کنه . هرچند که مرد عنکبوتی از لحاظ قدرت خام کمیک بوک قویتر باشه .

  پاسخ

  • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

   مرداد 9, 1398

   به نظر من که این دو اصلا قابل مقایسه نیستن

   پاسخ

  • Mohamad در پاسخ به استیو راجرز

   خرداد 12, 1399

   اینیو که گفتی کمی قدرت ابر انسانی مرد عنکبوتی میتونه تابیست تن رو بلند کنه در جریان دارک ساید هم بتمن در قوی ترین حالتش(بهتره بگیم قوی ترین زرهش)بوده که در اون حالت باید با مرد عنکبوتی کیهانی(زمانی که کاپیتان یونیورس بود)مقایسه بشه که به جرعت میشه گفت در اون حالت مرد عنکبوتی قدرت نامحدود دا ه و این که ممنون میشم اسم کمیکی رو که بتمن کل لیگ عدالت رو شکست داد بگین

   پاسخ

 19. علیرضا

  تیر 27, 1398

  سلام به همگی‌ خدمت اون دوستی که گفت سوپرمن اگه کریپتونایت بخوره ضعیف میشه باید بگم دوست عزیز کریپتونایت رو نمیخورن بلکه به شخصیتی که اهل سیاره کریپتون باشه مث‌ سوپرمن یا سوپر گرل یا ژنرال زاد که اگر در نزدیکه کریپتونایت قرار بگیره قدرتشو از دست میده پس کریپتونایت رو نمیخورن صرفا جهت اطلاع ثانیا بتمن علاوه بر اینکه از لحاظ فیزیکی بدنی اماده و سرحال و بسیار قوی داره همچنین بنیه قوی همینطور چابک و سریع بودنش به اندازه مرد عنکبوتیه سوما بتمن حرکات اکروباتیک بلده مرد عنکبوتی هم بلده ولی یه ویژگی که بتمن داره اینه که هوش بسیار زیادی نسبت به مرد عنکبوتی داره و اینکه خطرات رو از قبل تشخیص میده و احتمال هایی در صورت نبرد میده بیخود نیس بهش میگن میدونین بتمن قبل از نبرد با دشمناش نقطه ضعف های حریفاشو میسنجه و بعد با توجه به اونا حرکت هایی میزنه برای مثال هم حرکتی که روی بتمن زد با کریپتونایت کلا بخوای حساب کنی بتمن از همه نظر از مرد عنکبوتی بهتره

  پاسخ

  • espaydrman در پاسخ به علیرضا

   مهر 24, 1398

   آقا علیرضا بستمن همش با سلاح کار میکنه مثل تفنگ سفینه جت و….. ولی مرد عنکبوتی هیچ سلاحی نداره قدرت ابر انسانی داره به احتمال 99.99 درصد مردعنکبوتی بهترینه

   پاسخ

  • شاهین در پاسخ به علیرضا

   فروردین 9, 1399

   مرد عنکبوتی فقط نقته ضعفش ام جیه

   پاسخ

 20. Dc . Marvel

  اردیبهشت 23, 1398

  قوی بودن و برنده شدن دو چیزه متفاوته مرد عنکبوتی قوی هست ولی بتمن باهوش و سیاست مدار بتمن به وسیله هوش بالاش تونسته سوپرمن رو شکست بده که به نظر من قویترین ابرقهرمان کل تاریخه حالا بگذریم که اصلا قدرت و سرعت و حتی هوش مرد عنکبوتی قابل مقایسه با سوپرمن نیست

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به Dc . Marvel

   اردیبهشت 23, 1398

   بتمن به وسیله ی کریپتونایت سوپرمنو شکست داد ، اگه سوپرمن کریپتونایت بخوره مرد عنکبوتی که سهله ، منم میزنمش 😉
   البته اینو هم درنظر داشته باشین که مردعنکبوتی شخصیت باهوشیه ، شما یه جوری حرف میزنی که انگار مردعنکبوتی هوش معمولی ای داره

   پاسخ

   • بل در پاسخ به آریو

    اردیبهشت 24, 1398

    جناب آریو شما خیلی متعصبانه درباره مارول نظر میدید!

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به بل

     اردیبهشت 24, 1398

     من خودم قبول دارم که تو مبارزه ی بتمن با مردعنکبوتی ، بتمن برنده میشه ؛ ولی موافق این نیستم که سوپرمن از مردعنکبوتی باهوش تره . حتی به نظرم هوش اسپایدی از بتمن هم یه کم بیشتره .

     پاسخ

     • شاهین در پاسخ به آریو

      آبان 7, 1398

      فیلم هایی ک از شخصیت های دیسی دیدین خب اگ شخصیت اصلی ببازه ک فیلم قشنگی نیس شما هر چی از بت من دیدی همش با سیاست و برنامه ریزیه جنگ های مردعنکبوتی رو ببین ی مکان ثابت نیس ادامه داره معلوم نیس ب کدوم جا میکشه شاید تا رم یونانم رفت و همیشه خودشو باش وقف میده مردعنکبوتی جدا از قدرتاش دارای حس عنکبوتیه ک‌ خودش ی قدرت کامله پیش بینی حوادث از قبل پس تعصبی حرف نزنیم

      پاسخ

   • البته نظر شما محترم هست اما تو چنتا کمیک بتمن بدون کریپتون سوپرمن رو شکست داده!
    تعصبانه حرف نزدم چون طرفدار ددپولم!

    پاسخ

    • اینو میدونم که قدرتای سوپرمن چند برابر بتمنه ، حالا اینو که بتمن چجوری سوپرمنو بدون کریپتونایت شکست داد رو نمیدونم چون کمیکشو نخوندم !

     پاسخ

     • بروس وین در پاسخ به آریو

      تیر 19, 1398

      همون طور که تو مقاله 25 ابرقهرمان قدرتمند گفتم بتمن هم تونسته لیگ عدالت رو شکست بده و هم تونسته سوپرمن رو بدون کیریپتون شکست بده!

      پاسخ

      • آریو در پاسخ به بروس وین

       تیر 19, 1398

       میشه اسم کمیک و اینکه تو چه دنیایی اتفاق افتاده رو بگین ؟
       آخه ممکنه کمیک رو صرفا به خاطر شاخ نشون دادن بتمن نوشته باشن و تو دنیایی جریان داشته باشه که کسی جدیش نگیره .
       البته من خودم به نظرم بتمن از اسپایدرمن قدرتمندتره .

       پاسخ

       • بروس وین در پاسخ به آریو

        تیر 19, 1398

        حال دوباره توضیح ندارم خودت حالشو بهتر درک میکنی توی مقاله همین سایت (25 ابرقهرمان قدرتمند همراه با…)تو بخش نظرات درمورد نابودی لیگ عدالت به دست بتمن توضیح دادم و همچنین شکست سوپرمن بدون کیریپتون از بتمن این شکست سوپرمن ممکنه حتی تو دنیای واقعی اتفاق میوفته چون بتمن سوپرمن رو با پرتو های یونیزانی شکست داد که کمیکشو توی اون نظرم گفتم اگه راهنمایی میخوای:(نهمین نظر از بالا بشمر تاپایین 18 تیر).

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به بروس وین

         تیر 20, 1398

         بله ممنون .
         آرکشو میخونم .

         پاسخ

        • Arkham batman در پاسخ به بروس وین

         آبان 19, 1398

         البته باید اینو بدونیم سوپرمن هیچ وقت از قدرت واقعیش مقابل بتمن استفاده نکرده یعنی خود بتمن همیشه میگفت اگه سوپرمن میخواست بتمنو میکشت اما هیچ وقت اینو نخواسته

         پاسخ

       • بروس وین در پاسخ به آریو

        تیر 19, 1398

        راستی توی دنیای دی سی نوشته شده و این کمیک رو گرانت موریسون نوشته.

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به بروس وین

         تیر 20, 1398

         حالا میشه بگین تو دنیای اصلی دیسی بوده یا دنیاهای فرعی دیسی؟

         پاسخ

         • بروس وین در پاسخ به آریو

          تیر 20, 1398

          شوالیه تاریکی بازمیگردد که به دست فرانک میلر ساخته شده تو دنیای اصلی دی سی بوده که حتی ازش انیمیشن هم ساختن ولی اونجوری که گفتم بتمن سوپرمن رو تو انیمیشن شکست نداد(فکر کنم).
          و آقای گرانت موریسون هم یکی از نویسنده های مهم دی سی هست که کمیک های زیادی برای دی سی نوشته یعنی هردو نوشتن توی خود دنیای اصلی دی سی هم اتفاق افتادن.

          پاسخ

        • بروس وین در پاسخ به بروس وین

         تیر 20, 1398

         شوالیه تاریکی بازمیگردد هم فرانک میلر نوشته.

         پاسخ

   • امیرمهدی در پاسخ به آریو

    تیر 28, 1398

    شما چونکه مارول فن هستید طرفتار مرد عنکبوت رو می کند

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به امیرمهدی

     تیر 28, 1398

     من مارول فن هستم ولی یکی از دلایلی که اسپایدرمن و کلا مارولو خیلی دوست دارم اینه که شخصیتاش یه کم باورپذیرترن و اکثرا قدرتاشون محدودیت داره . در مورد این که اسپایدرمن قویتره یا بتمن هم میگم بتمن .

     پاسخ

     • دی سی فن در پاسخ به آریو

      اردیبهشت 8, 1399

      من همون دی سی فن قبلیم
      ای میل عوض کردم
      نه به نظرت بتمن قدرتش محدود نیست؟

      پاسخ

   • Mustafa در پاسخ به آریو

    مهر 24, 1398

    اگر از مرد عنکبوتی آون دستگاه تار دهنده رو از آون بگیری هیچه

    پاسخ

 21. اروین

  فروردین 25, 1398

  مرد عنکبوتی قویتر است

  پاسخ

 22. بتمن قهرمان دی سی هست و مشت های قدرتی دارد ولی مرد عنکبوتی سریع تر فرضتر هستش کارش را میسازه مثل کاری که با تانوس کرد تار مار کرد کلا دست و پاهش را بست،،، جنب نمی خورد

  پاسخ

  • بتمن هم دارک ساید رو که مارول ازش تانوس رو گرفته تکی شکست داد.دارکساید کسی هست که برا تفریح سوپرمن های دنیاهای موازی رو می کشه.

   پاسخ

   • Mohamad در پاسخ به شخصیت ناشناس دی سی

    خرداد 12, 1399

    در اون موقع بتمن زره هل بت رو داشت و ……. (ادامشو تی کامنت های قبلیم نوشتم

    پاسخ

  • Batman در پاسخ به احمد عابدی تربت جام

   اردیبهشت 3, 1399

   اگر فیلم انتقام جویان جنگ ابدیت رو دیده باشی میفهمی که مرد عنکبوتی با کمک مرد اهنی دکتر استرنج پیتر کوئیل / استار لرد دراکس و مانتیس دست و پاشو رو گرفته بود و نقش اصلی تو نگه داشتن تانوس رو مانتیس داشت وگرنه مرد عنکبوتی چه طوری میتونه دست و پای قدرت مند ترین موجود رو نگه داره تانوس تو اول فیلم هالکو زد ترکوند مرد عنکبوتی که سهله ولی بتمن دارک ساید رو تنهایی شکست داد

   پاسخ

   • BATMANM در پاسخ به Batman

    اردیبهشت 8, 1399

    همه میدونن بتمن بهترینه داداش دمت گرم

    پاسخ

    • دانیال در پاسخ به BATMANM

     تیر 1, 1399

     اسپایدرمن یه جور قویه بتمن یجور اگه نبرد تو روز باشه اسپایدی شانس بیشتری داره ولی اگه تو شب باشه ۱۰۰ درصد بتمن اسپایدرمنو له و لورده میکنه ولی بتمن به زور جکر بدون قدرتو می بره و اسپایدرمنم زورش ( تازه با کمک تونی استارک ) به زور به ۱ دست تانوس میرسه پس هردو بعضی وقتا خوبن بعضی وقتا بد مثلا سوپرمن تو یه کامیک کره ی زمین رو جابجا می کنه تو یه کمیک دیلی پلنت رو به زور نگه میداره اونایی که میگن بتمن از سوپرمن بهتره بگم که شوالیه تاریکی در برابر سوپرمن هیچی نیست تاکید می کنم هیچی نیست سوپرمن می تونه سه تا بتمنم شکست بده 😎

     پاسخ