مقایسه ابرقهرمان های سینما: بتمن در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟

امروز ما می خواهیم درباره دو ابرقهرمان کتاب های کامیک صحبت کنیم. در سمت سیاه شاهد ناجی گاتهام هستیم و در سوی قرمز شاهد سرباز گوش به زنگ نیویورکی. اگر درباره محبوبیت این دو صحبت کنید، محبوبیت هیچ کدام از دیگری کمتر نیست. اما دراینجا می خواهیم درباره قدرت صحبت کنیم. می خواهیم بدانیم در یک مبارزه رودررو چه کسی پیروز می شود. گرچه درباره هرکدام از آن ها چندگانه های مختلف ساخته شده و با توجه به اینکه از دو دنیای متفاوت (یکی DC و دیگری مارول) هستند، می دانیم که فرصت رویارویی این دو وجود ندارد، اما وظیفه خود دانستیم که در اینجا این دو را در مقابل هم قرار داده و این سناریو را در ذهن خود خلق کنیم. بنابراین در اینجا هستیم. اگر می خواهیم بدانید در مبارزه این دو کدام یک پیروز می شوند، این مقاله را بخوانید. با پروشات همراه باشید.

بتمن

شوالیه تاریکی. بزرگ ترین کارآگاه جهان، طراح بزرگ و خیلی چیزهای دیگر. بتمن تنها یک شخصیت نیست. نماد امید، رستگاری، برخاستن و ناجی کودکان و بزرگسالان است. بتمن از آن شخصیت هایی است که با خواندن کامیک آن یا تماشای فیلمهایش با او همزادپنداری می کنید. او جنبه خیر و شر را به ما یادآوری می کنید. این انتخاب خودمان است که یکی را برگزیده و در آن مسیر برای بقا تلاش کنیم.

شاید تصور کنید بن افلک این نقش را خوب بازی نکرده است. در حقیقت هیچ بازیگر مرد دیگری نمی توانست ویژگی های متفاوت بتمن را در کنار هم نشان دهد. چه وال کیلمر باشد چه مایکل کیتون، در هر صورت همه آن ها تنها یک بخش از شخصیتش را نشان می دادند. کریستین بیل توانست بخشی از شخصیت او و نبوغ خالصش را نشان دهد. بن افلک، از سوی دیگر، جنبه وحشیانه و تاریک بتمن را نشان می دهد، بخشی که پس از مرگ والدینش بروز داده و هرگز او را رها نکردند. بتمن بن افلک همچنین نشان می دهد که او برای رسیدن به خواسته اش می تواند چقدر بی رحم و ظالم باشد. او برای دستیابی به تعادل و کنترل بر دنیای خود بدون توقف حرکت کرده و حتی درصورت بروز اشتباه هم از پا نمی ایستد.

مرد عنکبوتی

“تارهای دروغ بازگشته اند. در قسمت بعدی می بینید که ابرقهرمان موردعلاقه تان چگونه با قتل بهترین دوستش ماری جین واتسون کنار می آید. آیا مرد عنکبوتی می تواند بهای جرایمش را بپردازد؟”

مرد عنکبوتی برخلاف بتمن، نماد کامل تمام مشکلاتی است که یک نوجوان معمولی ممکن است از کودکی تا نوجوانی با آن رو به رو شود. زمانی که دوست داشتیم دلیل و نحوه انجام کارهایمان را به همه توضیح دهیم. پتر پارکر شرایطی را دارد که هر نوجوانی در سن او دوست دارد داشته باشد. یک خانواده مسئول، یک دختر جذاب که دوستش دارد، و یک قدرت نامحدود و ابدی. بله مرد عنکبوتی هم با درد آشناست. نه دردی که بتمن می شناسد بلکه یک درد متفاوت. او در کودکی والدین اش را از دست داد و با نبوغ خود سعی می کند در جهانی زندگی کند که تنها به چیزهای بزرگ بها می دهد نه چیزهای معمولی. او که می داند با این قدرت کسی او را درک نمی کند  تصمیم می گیرد به مردم بدشانس تر از خودش کمک کند. پتر پارکر که اشتباهی نکرده از بسیاری از مردم اطرافش خوش شانس تر است. با این حال تصمیم می گیرد در تنهایی زندگی کند تا در مقابل شرارت از حق و انصاف طرفداری کند. از این نظر می تواند شبیه بتمن باشد.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: مرد آهنی در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟

یک نابغه متفاوت

همانطورکه گفتیم مرد عنکبوتی تفکر عمیق تری دارد. پتر در یک آزمایشگاه بود که یک عنکبوت او را گزید و قدرت ابرقهرمانی را به او بخشید. پتر از کودکی به آزمایش های علمی علاقه داشت و ثابت شده است که فرمول تارهای عنکبوتی و تیر تارمانند را خودش طراحی کرده بود. و همه این ها زمانی رخ می دهد که نوجوان بود. نظرتان در این باره چیست؟

از سوی دیگر بتمن یک همه چیزدان است که می تواند به هر مشکلی نزدیک شده و آن را به راحت ترین شکل ممکن حل کند. بروس با گذشت سال ها از ثروت و تاثیرش استفاده کرده تا سلاح ها و تکنولوژی را خلق کند که دسترسی به آن مشکل است. و با کمک دانش خود این ابزار را به نفع خود استفاده می کند. بروس پس از مرگ والدین اش، گم شده و در جستجوی رستگاری و صلح است. او در این میان تحت سرپرستی رأس‌الغول و لیگ قاتلان با تکنیک های مختلف مبارزه آشنا می شود. بتمن روان شناسی خوانده و در ارتباط با مردم متخصص است. او با دشمنانش بازی ذهنی انجام داده و آن ها را از خود می ترساند. او با سختکوشی این کار را انجام نمی دهد بلکه با هوشمندی اش انجام می دهد.

به طور کلی، پتر پارکر و بروس وین هوش برابری دارند که بدون وجود لباس مخصوص خود نیز از بقیه متفاوت اند. اما آیا نوع تفکر آن ها مشابه است؟ پاسخ دادن به این سوال مشکل است. یکی در زمینه فیزیک، زیست شناسی و شیمی تخصص دارد و دیگری بهترین کارآگاه جهان است. نمی توان پرتقال را با سیب مقایسه کرد، مگر نه؟ پس بیایید ما هم این کار را نکنیم. این نبرد توانایی ها نیست، نبرد اراده است.

نبرد قرن

با این حال این دو ابرقهرمان به همان اندازه که شبیه هستند، تفاوت هایی هم دارند که آن دو را از هم متمایز می کند. شاید بتمن و مرد عنکبوتی آغاز یا مسیر مشترک داشته باشند، اما رفتارها و ذات آن ها کاملا متفاوت است. درحالی که بتمن پشت سایه ها پنهان شده و تاریکی را همراه خود کرده،، مرد عنکبوتی تلاش می کند در سایه طنز و کنایه خودش را ثابت کند. مرد عنکبوتی از خنده لذت برده و با وجود قدرت و توانایی اش گاهی از دشمن شکست می خورد. از سوی دیگر، بتمن همیشه جدی بوده و به کارش متعهد است. او با جدیت به مبارزه با جنایات، تحقیقات و کارهای کاراگاهی خود می رسد، حتی اگر لباس مخصوص خود را نپوشد بازهم گویی ماسک به صورت دارد. و برتر اینکه شاید هرگز لبخند بتمن را نبینیم. درحالی که مرد عنکبوتی تمام قلب است. و بتمن تماما مغز است و هیچ احساسی ندارد. حداقل در ظاهر.

زمانی که از سبک مبارزه سخن می گوییم، مردعنکبوتی همیشه برای شکست دشمن خود نقشه ای در سر دارد. مرد عنکبوتی یک فرد برونگراست و دوست دارد در لحظه فکر کند. درحالی که بتمن پیش از مبارزه خوب فکر کرده و آماده می شود. بتمن شخصیتی است که درصورتی که هرکدام از اعضای لیگ عدالت از مسیر خود خارج شوند به آن ها کمک می کند. او حتی یک بار نقشه کشید تا تمام اعضای لیگ عدالت را از میدان خارج کند، حتی خودش را. آیا می توان از او پیشی گرفت؟ احتمالا نه.

مطمئنا در مبارزه رودررو بتمن پیروز می شود. شاید مرد عنکبوتی راه مبارزه را بلد باشد، اما این بتمن است که همیشه نقشه دارد و بی گدار به آب نمی زند. در حقیقت شکست دادن مرد عنکبوتی برای بتمن اصلا دشوار نیست زیرا او همیشه خطر را پیشبینی کرده و برای آن نقشه دارد. ذهن هوشیار او و جدیتش به او توانایی می دهد که می تواند هرکسی را شکست دهد، حتی مرد عنکبوتی را. اشتباه نکنید. بدون شک مرد عنکبوتی یکی از قوی ترین و محبوب ترین ابرقهرمان های خلق شده است. اما سوپرمن هم چنین است و بتمن بارها سوپرمن را شکست داده است، حتی بدون کریپتونیت. کسی که با چند کلمه می تواند سوپرویلن کهکشانی مانند دارک ساید را شکست دهد، می تواند به راحتی شخصیتی مانند پتر پارکر را نیز شکست دهد. اگر موافق نیستید، با بتمن تماس بگیرید. شاید این موضوع را به شما بفهماند!


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (42)

بستن فرم

 1. Mustafa

  مهر 24, 1398

  بتمن عاقل است با عقل خود ثروت خود را نگهداشت اسپیدرمن بدون آون عنکبوت که نیش زد هیچ چیزی نیست بتمن هنر های رزمی را یاد دارد

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به Mustafa

   مهر 24, 1398

   من خودم میگم بتمن میبره ولی خدایی دلیل بهتر پیدا نکردی؟به چیزی که گفتی فکر کردی؟
   اسپایدی بدون اون عنکبوت هیچ بود دقیقا چه معنی میده؟

   پاسخ

   • Mustafa در پاسخ به shayan

    مهر 25, 1398

    آون عنکبوت که در اول فلم مرد عنکبوتی در آزمایش گاه بود که آزاد شد و بعد قدرت خود(یعنی تار دادن رو از دست داد ) و آون تار انداز را ساخت بدون تارا اند هیییییچچچچچ

    پاسخ

 2. shayan

  شهریور 22, 1398

  معلومه که بتمن برنده میشه….شاید قدرت فیزیکی اسپایدی بیشتر باشه ولی من حتی نمیتونم تصور کنم کابوس شبانه سوپرمن از مرد عنکبوتی شکست میخوره.

  پاسخ

  • کیارش در پاسخ به shayan

   شهریور 26, 1398

   اقا شایان اگه پایین تر بخونی میفهمی که من حتی با آریو بحث کردم در این مورد ولی به نتیجه ای نرسیدیم . خب پس چه کنیم این دو اصلا اصلا قابل مقایسه پس برا چی الکی دارین در مورد این مقاله بحث میکنین

   پاسخ

 3. Alireza1111

  شهریور 21, 1398

  مرد عنکبوتی همش قدرته . بتمن همش امکانات و ثروت ک بدون اون امکانات هیچ کاری نمی تونه بکنه … بدوک اون سلاح ها و تنفگ ها و موتور و سفینه ش ‌… مرد عنکبوتی تو قسمت ۲ قطار رو با زور بازوش نگه داشت ک از ریل خارج نشه اما بتمن تو مبارزه از جوکر داشت شکست مبخورد …

  پاسخ

  • کیارش در پاسخ به Alireza1111

   شهریور 21, 1398

   منم با یه دست کامیون بلند کردمم بهم میگن سوپر کیارش

   پاسخ

  • Mustafa در پاسخ به Alireza1111

   مهر 24, 1398

   بتمن هنر های رزمی یاد دارد اسپایدرمن بدون آون عنکبوت که نیش هیچ نیست

   پاسخ

   • shayan در پاسخ به Mustafa

    مهر 24, 1398

    فکر کردم اشتباه گفتی اون بالا ولی دوباره نوشتی مرد عنکبوتی بدون نیش عنکبوته هیچه؟

    پاسخ

 4. کیارش

  تیر 28, 1398

  بیاین یه یه سوزن برداریمو بوم این حبابو بترکونیم.یک جمله مسخره ای که من تو یکی از کمیک های بتمن خوندم. ما قهرمانای مارول و دی سیو نمیتونیم مقایسه کنیم میتونیم ؟ بزارید روشنتون کنم دیدین بتمن با مرد عنکبوتی مبارزه کنه نه.
  مرد عنکبوتی تو صورت بتمن تار میزنه کور میشه یه مشت تو صورت یکی تو دل لگد چند تا تار میزنه به درخت میبندتش .
  ولی شاید بتمن تند تر باشه یه بترنگ یه مشت به صورت لگد تو دل با قلابش از باش بگیرتش محکم بزنه به دیوار بدبختو و بعد خلاص اگه از هوش رفت ببرتش مخفیگاهش با هاش چای بخوره . قابل مقایسن

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به کیارش

   تیر 28, 1398

   نه ولی میتونیم مبارزشونو تصور کنیم !
   بتمن هم نگاه نمیکنه و نمیگه به به چه کتک خوشمزه ای

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به آریو

    تیر 29, 1398

    شما راست میگی ولی خوب مبارزشونو اگه بشه تصور کرد معلوم نیست کی برنده میشه مثل کاپیتان امریکا و مرد اهنی باهم مبارزه کردن کسی نبرد پس نمیشه مبارزشو مقایسه کرد ولی قدرت هاشونو چرا

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به کیارش

     تیر 29, 1398

     استیو راجرز پایینتر توضیح منطقی ای داره .
     من هم نمیگم بتمن مبارزه رو میبره فقط میگم به احتمال بالا بتمن مبارزه رو میبره!

     پاسخ

     • استیو راجرز در پاسخ به آریو

      تیر 30, 1398

      سلام آریو ،
      میخواستم در ادامه توضیح قبلیم یک توضیح مختصر دیگه در جواب ((کیارش )) بدم که به نوعی توضیحم تکمیم بشه :
      اتفاقا به نظر من خیلی خوبم میتونیم مقایسشون کنیم . چرا نتونیم ؟؟؟!؟؟! واقعا چرا نتونیم ؟؟!؟؟!؟ چون یکی از ماروله و یکی از دیسی ؟؟!!؟!! چون تا به حال مبارزه نکردند (که البته در این مورد مطمئن نیستم )؟؟؟؟
      خیلی ساده توضیح بدهم :
      اگه این مبارزه به طور ناگهانی اتفاق بیافته و با شرایط کاملا یکسان و در یک محیط خاصی که به نفع یا ضرر هیچ کدام از اونها نباشه نباشه ، در اینصورت احتمال اینکه مرد عنکبوتی پیروز بشه بیشتر از 80% خواهد بود . چون مرد عنکبوتی واقعا قویتره .
      اما اگر مبارزه از چند روز قبل برنامه ریزی شده و تایین شده باشه و در یک محیط از پیش تایین شده و با شرایط از پیش تایین شده ، در اینصورت بتمن حتما طوری برنامه ریزی میکنه که مرد عنکبوتی رو شکست بده و احتمال پیروزی بتمن در این شرایط حداقل بیشتر از 90% خواهد بود .
      بگذریم الان وقت ندارم که بیستر توضیح بدم امیدوارم متوجه شده باشین .

      پاسخ

      • کیارش در پاسخ به استیو راجرز

       مرداد 7, 1398

       شما راست میگی عزیز ولی من هم نمیگم مرد عنکبوتی یا بتمن قابل مقایسه نیستن میگم از نظر مبارزه باهم جفتو جور نیستن که باهم مبارزه کنن وگرنه که حتما مرد عنکبوتی قوی تره جناب استیو راجرز طرفدار مارول دلیلی که گفتی کاملا درسته مثلا مثل مبارزه سوپرمنو بتمن که خیلی الکی بود حالم از اون تیکش بهم خورد

       پاسخ

     • کیارش در پاسخ به آریو

      مرداد 7, 1398

      توضیحش اصلا منطقی نبود به نظر من تازه پایین هم نوشت حوصله نداره عامو

      پاسخ

  • Mustafa در پاسخ به کیارش

   مهر 24, 1398

   بتمن هم نگاه نمی کنه یک شوک الکترونی بده اسپایدرمن من یک روز خواب میره فقط سوپر من میتونه در مقابل شوک ایستاد شود!!!!

   پاسخ

 5. استیو راجرز

  تیر 28, 1398

  موافقم .
  مرد عنکبوتی شاید از نظر قدرت خام کمیک بوکی قویتر از بتمن باشه ( که البته واقعا هم هست) و در واقع مرد عنکبوتی یک مقداری قدرت ابرانسانی داره و بتمن هیچ قدرت ابر انسانی نداره . البته اگه هوش زیاد رو قدرت ابر انسانی در نظر نگیریم .
  مرد عنکبوتی قوی و با شخصیت های قدرتمند زیادی مبارزه کرده اما بتمن برای همه چیز برنامه داره . اون همه چیز و همه احتمالات و شرایط رو میسنجه . اون کسی که امثال سوپرمن ، دارک ساید ، کل اعضای لیگ عدالت و … رو به معنای واقعی کلمه شکست داده . ماشین من هانتر در کمیک جمله معروفی راجب بتمن میگه
  :(( قدرت بتمن فراتر از قدرته . باید از بتمن ترسید .))
  بعله خلاصه بتمنی که تمام نقاط ضعف تمام اعضای لیگ عدالت رو پیدا کرده ، بتمنی که تونسته راهی برای شکست سوپرمن ، ماشین من هانتر ، اکوامن ، فلش ، واندروومن و حتی دارک ساید و … پیدا کنه مطمئنا میتونه راه شکست مرد عنکبوتی رو هم پیدا کنه . هرچند که مرد عنکبوتی از لحاظ قدرت خام کمیک بوک قویتر باشه .

  پاسخ

 6. علیرضا

  تیر 27, 1398

  سلام به همگی‌ خدمت اون دوستی که گفت سوپرمن اگه کریپتونایت بخوره ضعیف میشه باید بگم دوست عزیز کریپتونایت رو نمیخورن بلکه به شخصیتی که اهل سیاره کریپتون باشه مث‌ سوپرمن یا سوپر گرل یا ژنرال زاد که اگر در نزدیکه کریپتونایت قرار بگیره قدرتشو از دست میده پس کریپتونایت رو نمیخورن صرفا جهت اطلاع ثانیا بتمن علاوه بر اینکه از لحاظ فیزیکی بدنی اماده و سرحال و بسیار قوی داره همچنین بنیه قوی همینطور چابک و سریع بودنش به اندازه مرد عنکبوتیه سوما بتمن حرکات اکروباتیک بلده مرد عنکبوتی هم بلده ولی یه ویژگی که بتمن داره اینه که هوش بسیار زیادی نسبت به مرد عنکبوتی داره و اینکه خطرات رو از قبل تشخیص میده و احتمال هایی در صورت نبرد میده بیخود نیس بهش میگن میدونین بتمن قبل از نبرد با دشمناش نقطه ضعف های حریفاشو میسنجه و بعد با توجه به اونا حرکت هایی میزنه برای مثال هم حرکتی که روی بتمن زد با کریپتونایت کلا بخوای حساب کنی بتمن از همه نظر از مرد عنکبوتی بهتره

  پاسخ

  • espaydrman در پاسخ به علیرضا

   مهر 24, 1398

   آقا علیرضا بستمن همش با سلاح کار میکنه مثل تفنگ سفینه جت و….. ولی مرد عنکبوتی هیچ سلاحی نداره قدرت ابر انسانی داره به احتمال 99.99 درصد مردعنکبوتی بهترینه

   پاسخ

 7. Dc . Marvel

  اردیبهشت 23, 1398

  قوی بودن و برنده شدن دو چیزه متفاوته مرد عنکبوتی قوی هست ولی بتمن باهوش و سیاست مدار بتمن به وسیله هوش بالاش تونسته سوپرمن رو شکست بده که به نظر من قویترین ابرقهرمان کل تاریخه حالا بگذریم که اصلا قدرت و سرعت و حتی هوش مرد عنکبوتی قابل مقایسه با سوپرمن نیست

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به Dc . Marvel

   اردیبهشت 23, 1398

   بتمن به وسیله ی کریپتونایت سوپرمنو شکست داد ، اگه سوپرمن کریپتونایت بخوره مرد عنکبوتی که سهله ، منم میزنمش 😉
   البته اینو هم درنظر داشته باشین که مردعنکبوتی شخصیت باهوشیه ، شما یه جوری حرف میزنی که انگار مردعنکبوتی هوش معمولی ای داره

   پاسخ

   • بل در پاسخ به آریو

    اردیبهشت 24, 1398

    جناب آریو شما خیلی متعصبانه درباره مارول نظر میدید!

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به بل

     اردیبهشت 24, 1398

     من خودم قبول دارم که تو مبارزه ی بتمن با مردعنکبوتی ، بتمن برنده میشه ؛ ولی موافق این نیستم که سوپرمن از مردعنکبوتی باهوش تره . حتی به نظرم هوش اسپایدی از بتمن هم یه کم بیشتره .

     پاسخ

   • البته نظر شما محترم هست اما تو چنتا کمیک بتمن بدون کریپتون سوپرمن رو شکست داده!
    تعصبانه حرف نزدم چون طرفدار ددپولم!

    پاسخ

    • اینو میدونم که قدرتای سوپرمن چند برابر بتمنه ، حالا اینو که بتمن چجوری سوپرمنو بدون کریپتونایت شکست داد رو نمیدونم چون کمیکشو نخوندم !

     پاسخ

     • بروس وین در پاسخ به آریو

      تیر 19, 1398

      همون طور که تو مقاله 25 ابرقهرمان قدرتمند گفتم بتمن هم تونسته لیگ عدالت رو شکست بده و هم تونسته سوپرمن رو بدون کیریپتون شکست بده!

      پاسخ

      • آریو در پاسخ به بروس وین

       تیر 19, 1398

       میشه اسم کمیک و اینکه تو چه دنیایی اتفاق افتاده رو بگین ؟
       آخه ممکنه کمیک رو صرفا به خاطر شاخ نشون دادن بتمن نوشته باشن و تو دنیایی جریان داشته باشه که کسی جدیش نگیره .
       البته من خودم به نظرم بتمن از اسپایدرمن قدرتمندتره .

       پاسخ

       • بروس وین در پاسخ به آریو

        تیر 19, 1398

        حال دوباره توضیح ندارم خودت حالشو بهتر درک میکنی توی مقاله همین سایت (25 ابرقهرمان قدرتمند همراه با…)تو بخش نظرات درمورد نابودی لیگ عدالت به دست بتمن توضیح دادم و همچنین شکست سوپرمن بدون کیریپتون از بتمن این شکست سوپرمن ممکنه حتی تو دنیای واقعی اتفاق میوفته چون بتمن سوپرمن رو با پرتو های یونیزانی شکست داد که کمیکشو توی اون نظرم گفتم اگه راهنمایی میخوای:(نهمین نظر از بالا بشمر تاپایین 18 تیر).

        پاسخ

       • بروس وین در پاسخ به آریو

        تیر 19, 1398

        راستی توی دنیای دی سی نوشته شده و این کمیک رو گرانت موریسون نوشته.

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به بروس وین

         تیر 20, 1398

         حالا میشه بگین تو دنیای اصلی دیسی بوده یا دنیاهای فرعی دیسی؟

         پاسخ

         • بروس وین در پاسخ به آریو

          تیر 20, 1398

          شوالیه تاریکی بازمیگردد که به دست فرانک میلر ساخته شده تو دنیای اصلی دی سی بوده که حتی ازش انیمیشن هم ساختن ولی اونجوری که گفتم بتمن سوپرمن رو تو انیمیشن شکست نداد(فکر کنم).
          و آقای گرانت موریسون هم یکی از نویسنده های مهم دی سی هست که کمیک های زیادی برای دی سی نوشته یعنی هردو نوشتن توی خود دنیای اصلی دی سی هم اتفاق افتادن.

          پاسخ

        • بروس وین در پاسخ به بروس وین

         تیر 20, 1398

         شوالیه تاریکی بازمیگردد هم فرانک میلر نوشته.

         پاسخ

   • امیرمهدی در پاسخ به آریو

    تیر 28, 1398

    شما چونکه مارول فن هستید طرفتار مرد عنکبوت رو می کند

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به امیرمهدی

     تیر 28, 1398

     من مارول فن هستم ولی یکی از دلایلی که اسپایدرمن و کلا مارولو خیلی دوست دارم اینه که شخصیتاش یه کم باورپذیرترن و اکثرا قدرتاشون محدودیت داره . در مورد این که اسپایدرمن قویتره یا بتمن هم میگم بتمن .

     پاسخ

   • Mustafa در پاسخ به آریو

    مهر 24, 1398

    اگر از مرد عنکبوتی آون دستگاه تار دهنده رو از آون بگیری هیچه

    پاسخ

 8. اروین

  فروردین 25, 1398

  مرد عنکبوتی قویتر است

  پاسخ

 9. بتمن قهرمان دی سی هست و مشت های قدرتی دارد ولی مرد عنکبوتی سریع تر فرضتر هستش کارش را میسازه مثل کاری که با تانوس کرد تار مار کرد کلا دست و پاهش را بست،،، جنب نمی خورد

  پاسخ