معرفی انیمه San-gatsu no Lion; داستانی که تکراری نخواهد شد

انیمه‌هایی در ژانر “برشی از زندگی” میتونن شما رو با داستان‌های زندگی افراد مختلف با هر سن و شغل و خصوصیاتی همراه کنن و باعث بشن تجربه‌های زیادی رو همره با شخصیت‌های انیمه‌ای پیدا کنید. این ژانر میتونه شما رو بیشتر با فرهنگ و خصوصیات ژاپن آشنا کنه. در این مقاله یکی از بهترین انیمه‌های ژانر برشی از زندگی معرفی شده. با پروشات همراه باشید.

 

خلاصه داستان

“کیریاما ری” که در سال آخر دوران راهنمایی به یکی از بازیکنان حرفهای شوگی تبدیل شده، به خاطر سن کمش توجهات زیادی رو به خودش جلب کرده. بازی در بالاترین سطح شوگی و رقابت هر روزش با بازیکنان بزرگ تر از خودش و همچنین روابطش با خانوادهای که اون رو به سرپرستی قبول کردن، باعث شده تا استرس زیادی رو تحمل کنه. برای همین تصمیم میگیره تا مستقل زندگی کنه. به عنوان یک پسر ۱۷ ساله که به تنهایی زندگی میکنه ری اهل مراقبت از خودش نبود و به خاطر شخصیت منزوی که داره دوستی در مدرسه یا بین بازیکنان شوگی نداره.

البته پس از مدتی که از زندگیش در توکیو میگذره، با آکاری، هیناتا و مومو کاواموتو سه خواهر که با پدر بزرگشون زندگی میکنن آشنا میشه. آکاری بزرگترین دختر تلاش میکنه تا با دلسوزیهای مادرانش ری را از تنهایی در بیاره و به ری در مراقبت کردن از زندگیش کمک کنه. در طی تلاشهای ری برای حفظ جایگاهش در شوگی ری باید یاد بگیره تا با دیگران چگونه ارتباط برقرار بکنه و احساسات پیچیده خودش رو درک کنه.

بررسی

به نظر من این انیمه بدون شک بهترین انیمه با ژانر درام و برشی از زندگی هست. این انیمه احساسات آدم‌ها رو به خوبی به تصویر کشیده ضعف‌ها، ترس‌ها و تصمیم‌هایی که سعی میکنیم برای خودمون بگیریم همه‌ای احساسات خوب و بد با ظرافت کامل به تصویر کشیده شدن. گاهی میشه به شخصیت‌ها آنقدر احساس نزدیکی کرد که انگار بخشی از وجود خودمون رو در قالب انیمه داریم میبینیم. سرعت آروم انیمه باعث شده بتونی افراد رو بهتر بشناسی و باهاشون ارتباط برقرار کنی. کل انیمه در قالب یک نوستالژی بی‌نظیر میمونه که دوست داری هی ادامه پیدا کنه. گاهی اوقات روایت داستان مثل یک شعر نرم و تاثیر گذاره و گاهی مثل یک موسیقی متال میتونه تو رو احساساتت رو به‌هم بریزه. آرت انیمه در یک کلمه زیباست هر فریم با دقت، حوصله کار شده تم آبرنگی رنگ ها فقط باعث قشنگ‌تر شدن انیمه شده. موسیقی که شاید نشه گفت بی‌نظیره اما به شدت خاطره‌انگیز و دوست داشتنیه. این انیمه برای یک بعد از ظهر روز تعطیل، و موقع‌هایی که میخوای کل استرست رو دور بریزی و بخوای یک داستان آروم و دوست داشتنی رو تجربخ کنی فوق‌العاده‌اس.

معرفی شخصیت‌ها

Kiriyama Rei- کیریاما ری

ری دان پنج شوگی رو داره و سال آخر راهنمایی بازیکن حرفهای شوگی شد. پدر، مادر و خواهرش در یک تصادف کشته شدن و بعد از اون توسط دوست پدرش “کودا” به سرپرستی قبول شد. کودا که خودش یک بازیکن حرفهای شوگی بود ری رو به عنوان شاگردش قبول کرد. بعد از بازیکن حرفهای شدن و تموم کردن راهنمایی تصمیم میگیره که به دبیرستان نره. بعد از اینکه فکر میکنه لازم به دبیرستان بره با یکسال تاخیر به دبیرستان میره اون در شهر روکوگاتسوچو (شهر ژوئن) زندگی میکنه.


Kawamoto Hinata- کاواموتو هیناتا

دومین خواهر از سه خواهر کاواموتا، دانش آموز راهنمایی. شخصیت فوق العاده صادق و رو راستی داره. مهربونه و به راحتی میتونه از آدما مراقبت کنه در برابر بیعدالتیها ساکت نمیشینه و سعی میکنه درست ترین کار رو در هر شرایط انجام بده.


Kawamoto Akari- کاواموتو آکاری

یکی از شهروندان سنگاتسو چو (شهر مارس). بزرگترین خواهر از خانواده کاواموتو. مادرش فوت کرده و مسئولیت نگهداری دو خواهر کوچکترش رو به عهده گرفته. صبحها به پدربزرگش در مغازه شیرینی سنتی کمک میکنه و آخر شب یکی از کارکنان مغازهای در گینزا به نام میزاکی است که عمهاش مدیریتش رابه عهده داره.


Kawamoto Momo- کاواموتو مومو

کوچکترین فرزند خانواده کاواموتو. معصومه، پاکه و در بدترین مواقع با یک کلمه میتونه حالت رو خوب کنه.

صداگذاران شخصیت‌ها

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم.

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. mohammad

    بهمن 27, 1397

    سلام اگه به نظرتون این انیمه slice of life بهترین هستش بهتون قول میدم که اشتباه میکنین. توی دنیای انیمه، بهترین انیمه با این ژانر انیمه nana هست که اگه ندیدین حتما پیشنهاد میکنم ببینین بعدش خودتونم بهش اعتراف میکنین و در دنیای مانگا بدون هیچ شکی پادشاه این ژانر oyasumi punpun هست که از نظر نمره، نمره بینظیر بالای ۹ رو در سایت مای انیمه لیست داره و جزو برترین مانگا های تاریخه فقط یک بار خوندنش باعث میشه فک کنی چند تا نقاشی سیاهو سفید چطور میتونن کاری کنن که اینقد مجزوبشون بشی و بتونی کارکتراشو درک کنی به عنوان کسی که هم انیمه میبینه هم مانگا میخونه یکی از بزرگ ترین حسرت های زندگیم اینه که انیمه شدنش رو ندیدم.
    از این مانگا انیمه ای درست نشد چون هیچکس نمیتونست به خوبی اونچه توی مانگا هست رو پیاده کنه و دلیل دومش هم این بود که این مانگا از یه دنیای رنگارنگ شروع میشه و به یه دنیای بسیار تاریک میرسه که واقعا مانگای افسرده کننده ای هست که بهتره بپه های پایین ۱۷ سال اصلا نرن سرغش به نظرم اگه میخواید دنیای مانگا رو درک کنین این مانگا بهترینه و در ژانر خودش هم پادشاهی میکنه

    پاسخ