بهترین فیلم های اکشن سال 2019-2020 که نباید از دست بدهید

یکی از بهترین تجربه های انسانی افزایش آدرنالین است. همین هیجان است که باعث می شود کارهای عجیبی مانند بانجی جامپینگ، مسابقه اتومبیل رانی و کارهای دیگر را تجربه کنیم تا آدرنالین مان کمی افزایش یابد. اما همه افراد نمی توانند به چنین کارهای عجیبی دست بزنند. در دنیای حقیقی هرچقدر خطر بیشتر باشد، هیجان مان بیشتر می شود. اما همانطور که دوست داریم به بهشت برویم اما دوست نداریم بمیریم، دوست داریم هیجان را تجربه کنیم اما خطر نکنیم. و اینجاست که می توانیم از فیلم کمک بگیریم. در این فیلم ها قهرمان داستان همه چیز را به عهده داشته و ما فقط ناظر هستیم. فیلم های اکشن بسیار هیجان انگیز و دلهره آور هستند.

فیلم های اکشن معمولا رموز موفقیت را امتحان کرده اند. حتی اگر داستان ها جالب نبوده و دوربین چندان حرفه ای نباشد، بازهم این فیلم ها پرفروش خواهند بود. زیرا مخاطبین همیشه از تماشای مبارزه قهرمان ها و ضدقهرمان های خود لذت می برند. هالیوود در این ژانر هرگز ما را ناامید نمی کند. هرساله فیلم های اکشن جدید تولید می شوند. برخی از آن ها موفق و برخی ناموفق اند. در اینجا فهرستی از فیلم های اکشن جدید را به شما معرفی می کنیم. امیدواریم این فیلم ها به خوبی فیلم های گذشته باشند. تریلرهای اکشن، فیلم های ماجراجویانه و فیلم های اکشن جالب در این فهرست قرار دارند. با پروشات همراه باشید.


20. تعقیب سرد – Cold Pursuit – هشت فوریه 2019

لیام نیسون در دوران فعالیت خود در فیلم های مختلف حضور یافته است. با این حال اخیرا در فیلم های اکشن حضور یافته و خود را به عنوان یک قهرمان ثابت کرده است. او در این فیلم نقش یک برف روب را برعهده دارد که در کوه های راکی زندگی آرامی دارد اما با مرگ پسرش در اثر استعمال مواد مخدر زندگی اش دگرگون می شود. گرچه کاکسمن می تواند این شرایط را پذیرفته و به زندگی ادامه دهد اما موضوع این است که پسر او اصلا معتاد نبود. در نتیجه به یک کارتل مواد مخدر راه یافته و می خواهد همه افرادی که پسرش را به قتل رساندند نابود کند.

همچنین بخوانید: لیست 70 تایی بهترین فیلم های 2019 به همراه تریلر


19. جان ویک: بخش سوم – John Wick 3: Parabellum – هفده می 2019

در این فیلم کیانو ریوز به نقش جان ویک قاتل برگشته و بازیگرانی چون هلی بری، ایان مک شین، روبی رز، کامون، لانس ردیک و لارنس فیشبورن نیز در کنار او حضور دارند. طبق گفته های رسمی، جان ویک در یک هتل فردی را به قتل رسانده و 14 میلیون دلار مژدگانی قاتل اوست. زیرا مقتول یکی از افراد رده بالا بوده است. رئیس هتل می تواند جان را تحویل دهد اما یک ساعت به او فرصت می دهد و جان در این مدت تلاش می کند از نیویورک خارج شود. استاهلسکی فیلمساز معتقد است که در این فیلم تصمیم گرفت به ریشه و اساس این صنعت رجوع کند تا تصویر کاملی از حرفه مزدوری دنیای ویک را نشان دهد.


18. فورد در برابر فراری – Ford vs Ferrari – بیست و هشت ژوئن 2019

یکی از عناصر فیلم های اکشن صحنه های تعقیب و گریز خودروهاست. و این فیلم تماما درباره خودروهاست. از آنجاییکه یک اثر زندگی نامه ای است، از صحنه های بدلکاری فیلم های سریع و خشن خبری نیست. اما به دلایل دیگر از آن لذت می برید. اگر به خودرو علاقه دارید پس از رقابت فورد و فراری لذت می برید. علاوه بر این، کارگردانی جیمز منگولد، کارگردان فیلم های “شوالیه و روز” (Knight and Day) و “لوگان” (Logan) نیز شما را به وجد می آورد. مهم تر اینکه کریستین بیل و مت دمون در آن حضور دارند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های ژانر درام در سال 2019 که نباید از دست داد


17. پسر شفت – Son of Shaft – چهارده ژوئن 2019

مجموعه فیلم های شفت از سال 1971 آغاز شد، به سرعت به موفقیت تجاری و هنری رسید و دو سری دیگر آن ساخته شد. در سال 2000 بازسازی آن ساخته شد و شخصیت اصلی از ریچارد راندتری به ساموئل ال.جکسون تغییر یافت. اما این به دو دهه پیش تعلق دارد. موفقیت فیلم سال 2000 تماشاگران را به این باور رساند که نسخه دیگری در راه است اما این اتفاق رخ نداد. تا امروز که ستاره های پشین این فیلم در کنار شخصیت جدید شفت قرار می گیرند. با وجود بازگشت ریچارد راندتری و ساموئل ال.جکسون به نقش های خود و صحنه های اکشن داستان باید منتظر این فیلم باشیم.


16. هابز و شاو – Hobbs and Shaw – دو اوت 2019

فیلم های سریع و خشن سالهاست که ادامه یافت و به نظر نمی رسد که سازندگان آن خسته شده باشند. به جای آن با کنار گذاشتن برخی از شخصیت ها می خواهند نسخه متفاوت آن را بسازند. دواین جانسون و جیسون استاتهام اخیرا به آن پیوسته اند و با این حال داستان فیلم درباره دشمنی آن دو است نه دوستی شان. وجود این بازیگران در حال حاضر باعث هیجان مخاطبین شده است. همچنین شاهد داستان تازه ای از تورتو و خانواده اش خواهیم بود که به نظر پایان ناپذیر هستند.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه هایی که در سال 2019 و 2020 منتظر اکران شان هستیم


15. کینگزمن: بازی بزرگ – Kingsman: The Great Game – هشت نوامبر 2019

فیلم های جاسوسی هیچگاه خسته کننده نیستند. با وجود فیلم های جیمز باند و دنیل کریگ بازهم به دنبال داستان های جاسوسی جدید هستیم و به دنبال یک داستان اکشن تر و سرگرم کننده تر می باشیم. همین تمایل باعث شد که فیلم های کینگزمن ساخته شود. تارون اگرتون نقش یک جاسوس کارآموز را ایفا می کند اما جالب تر اینکه کولین فیرث جنتلمنی است که از آموزش دست برنمی دارد. در فیلم اول، تاریخچه کوتاهی از سازمان را در اختیار اگزی قرار می دهد، اما از داستان حقیقی آن خبر نداریم. اینجاست که فیلم “کینزمن: بازی بزرگ” جالب می شود. این داستان ما را به خاستگاه این جاسوس ها می برد. بازیگرانی چون رالف فاینز، چارلز دانس و متیو گود نقش های اصلی را برعهده دارند.


14. فیلم نابودگر بدون عنوان – یک نوامبر 2019

زمانی که جیمز کامرون اولین فیلم نابودگر را معرفی کرد، در تاریخ فیلم های علمی تخیلی نقطه عطفی به وجود آمد. آرنولد شوارتزنگر نقش یک ربات مرگبار را بازی کرد که از گذشته آماده بود و چندین سری از فیلم ساخته شد. فیلم دوم هم موفق بود و کامرون بازهم ساخت آن را برعهده گرفت. فیلم های بعدی حتی با وجود نام هایی چون کریستین بیل و امیلیا کلارک چندان موفق نبودند. اکنون سری دیگر آن آماده ساخت است. جالب اینجاست که این فیلم ادامه داستان سری دوم است. بنابراین می توانیم سری های ناموفق را کنار بگذاریم. لیندا همیلتون هم به نقش سارا کانر بازمی گردد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های سینمای هند در سال 2019


13. جوومانجی 3 – Jumanji 3 – سیزده دسامبر 2019

فیلم “جومانجی” رابین ویلیامز یکی از بهترین فیلم های کلاسیک است که ممکن است با نسخه سال گذشته آن ناامید شده باشید. با این حال این نسخه هم موفق یوده و با استقبال مواجه گشت. دواین جانسون نقش اصلی را برعهده داشته و به همین دلیل انتظارات از این فیلم افزایش یافته است. جک بلک، کوین هارت و کارن گیلان بر عناصر طنز و درام این فیلم می افزایند. امیدواریم این فیلم مانند نسخه کلاسیک خود موفق باشد.


12. فرشته های چارلی – Charlie’s Angels – 2019

دنیای جاسوسی پر از شخصیت های مختلف است. زنان به ندرت در این فیلم ها حضور یافته و درصورت حضور نقش های فرعی و بی اهمیت را برعهده دارند. اما فیلم فرشته های چارلی این قانون را کنار می زند. ایده اصلی با سریال آغاز شد و حدود یک دهه و نیم طول کشید تا فیلم آن ساخته شود. اکنون که به سریال نگاه می کنیم متوجه می شویم که شخصیت های آن کلیشه بوده و محتوای غنی ندارد. اما اکنون مدت زمان طولانی گذشته و برای ساخت فیلم مناسب آماده هستیم. الیزابت بنکر، بازیگر و کارگردان، کارگردانی این اثر را برعهده دارد. کریستین استوارت، نائومی واتس (که در فیلم علاءالدین نقش پرنسس یاسمن را برعهده دارد) و الا بالینسکا نقش این فرشتگان را برعهده دارند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های عاشقانه سال 2019 که نباید از دست بدهید


11. جی.آی. جو همیشه بیدار – G.I Joe Ever Vigilant – بیست و هفت مارس 2020

گرچه جی.آی جو یکی از محبوب ترین اسباب بازی های آمریکاست و کامیک و سریال انیمیشنی موفق آن هم تولید شده است، اما نسخه سینمایی آن موفق نبود. فیلم های “ظهور کبرا” (The Rise of Cobra) و “ستیزه جویی” (Retaliation) از این داستان اقتباس شده و با بودجه سنگین ساخته شدند. با این حال محتوای آن جالب نبوده و فیلم ها از آغاز محکوم به فنا بودند. با این حال فیلمسازان هنوز تسلیم نشده و می خواهد فیلم مناسب را بسازند. احتمالا فیلم سوم بتواند سرنوشت جی.آی. جو را به سرانجام برساند. گرچه درباره این پروژه چیزی نمی دانیم اما با توجه به تاریخ اکران منتظر آن هستیم.


10. کینگ کونگ در برابر گودزیلا – Godzilla vs Kong – بیست و دو مه 2020

در این فهرست دنیاهای مختلف را دیده ایم و اکنون شاهد دنیای هیولاها هستیم. شخصیت های داستان های گودزیلا و کینگ کنگ مدت ها پیش معرفی شدند با این حال اخیرا آن ها را در کنار هم قرار دادند. فیلم گودزیلای 2014 آغازگر این دنیا بود که با فیلم “کنگ: جزیره جمجمه ها” (Kong: Skull Island) ادامه یافت. فیلم “گودزیلا: پادشاه هیولاها” سومین فیلم این سه گانه خواهد بود. اما هیچ چیز از رویارویی این دو شخصیت بالاتر نیست. ” کینگ کونگ در برابر گودزیلا” این دو شخصیت را در کنار هم قرار داده و یک اثر جدید است.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های کمدی سال 2019 که باید تماشا کنید و فقط لذت ببرید


9. بلادشات – Bloodshot – 2020

اکنون که عصر ابرقهرمان هاست هر فهرستی بدون یک فیلم ابرقهرمانی ناکامل خواهد بود. مارول امپراتوری خود را راه اندازی کرده است و دی سی با وجود موفقیت های اولیه و فیلم هایی چون “زن شگفت انگیز” (Wonder Woman) و “آکوامن” (Aquaman) به نظر می رسد که در مسیر درست قرار دارد. اما این شخصیت ها تنها شخصیت های ابرقهرمانی نیستند. شخصیت بلادشات از دنیای سینمایی والیانت یک ابرسرباز است که قدرت هایی مانند سرعت بالا، نیرو، تغییر شکل و توانایی های دیگر را داراست. وین دیزل نقش اصلی را برعهده داشته و سم هیوین و گای پیرس نقش های فرعی را برعهده دارند.


8. سریع و خشن 9 – Fast and Furious 9 – 2020

هنوز مشخص نیست که چه بازیگرانی به این فیلم بازمی گردند اما انتظار می رود که وین دیزل (دامینیک تورتو)، میشل رودریگز (لتی اورتیز) و کریس لوداکریس بریجز (تج پارکر) به نقش های خود بازگردند. جوردانا بروستر پس از غیبت در فیلم آخر به نقش میا، خواهر دام بازمی گردد. داستان فیلم هنوز آشکار نشده و درباره آن چیزی نمی دانیم. بنابراین باید از داستان فیلم آخر به آن پی ببریم. وین دیزل اعلام کرده بود که سری بعدی “سریع و خشن” از سری های پیشین بزرگ تر است و در آفریقا ضبط می شود. در طی سال های گذشته این فیلم در کشورهای برزیل، بریتانیا، اسپانیا، ژاپن، مکزیک و امارات ضبط شد و دیزل در مصاحبه هایش اعلام کرده که برای فیلم بعدی باید تا آفریقا برود.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های زامبی سال 2019-2020 کدام اند؟


7. دیویژن – The Division – اعلام خواهد شد

یک فیلم اقتباسی از یک بازی به همین توسط تام کلانسی که قرار است توسط Ubisoft تولید شود. جسیکا چستین و جیک جیلنهال نقش های اصلی این فیلم را برعهده دارند. داستان اگر براساس داستان بازی باشد، روایت سرایت یک ویروس در شهر منهتن را نشان می دهد که یک تیم می خواهند همه چیز را تحت کنترل درآورند. روایت های تام کلانسی پر از صحنه های اکشن است بنابراین این فیلم متفاوت نخواهد بود.


6. نقطه اشتعال – Flashpoint – 2020

گرچه این فیلم در صف انتظار است و اکران آن به موفقیت فیلم “لیگ عدالت” (Justice League) بستگی دارد، اما نمی توانیم منتظر آن نباشیم. داستان فیلم درباره پارادوکس نقطه اشتعال است که خودش یک کامیک جالب می باشد. اگر حوصله خواندن این کامیک را ندارید، می توانید نسخه انیمیشن آن را تماشا کنید. بی صبرانه منتظر تماشای این فیلم هستیم تا توماس واین را در نقش یک بتمن مسن تر ببینیم و شاهد یک داستان اکشن باشیم. از آنجاییکه نقطه اشتعال در لیگ عدالت معرفی شد، بنابراین در اینجا شاهد داستان مستقل او هستیم.

همچنین بخوانید: بهترین انیمیشن های سال 2019-2020 که حتما باید تماشا کنید


5. جنگ جهانی زد 2 – World War Z 2 – اعلام خواهد شد

این فیلم قرار بود در سال 2019 اکران شود اما گویا فیلمنامه آن آماده نبود. از آنجاییکه دیوید فینچر کارگردانی آن را برعهده دارد بنابراین باید منتظر یک اثر موفق باشیم. این فیلم که سری دوم “جنگ جهانی زد” است با حضور برد پیت ساخته می شود. در آخرالزمان زامبی ها میان انسان ها و زامبی ها جنگ درگرفته و صحنه های تیراندازی و مرگ پدید می آید. بی صبرانه منتظر این اثر از فینچر هستیم.


4. تاپ گان: تک رو – Top Gun: Maverick – بیست و شش ژوئن 2020

این فیلم یکی از فیلم هایی است که تام کروز را به یک ستاره تبدیل کرده است. فیلم درباره گروهی از سربازان نیروی دریایی است و شخصیت پت میشچل تک رو شخصیت اصلی فیلم می باشد. این فیلم در سال 1986 تولید شد و از آن زمان درباره سری دوم آن بحث می شد و سرانجام قرار است در سال 2020 تولید شود. این فیلم در دست تولید است و در سال آینده اکران می شود. تام کروز و وال کیلمر به نقش های تک رو و آیسمن بازمی گردند و مایلز تلر، جنیفر کانلی، جان هم و اد هریس، نقش های دیگر را برعهده دارند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های فانتزی که در سال 2019-2020 اکران خواهند شد


3. جیمز باند 25 – Bond 25 – چهارده فوریه 2020

سری فیلم های جیمز باند قویمی ترین و موفق ترین فیلم های تاریخ هالیوود هستند. جدیدترین فیلم این مجموعه بیست و پنجمی فیلم آن خواهد بود و به موفقیت آن امیدواریم. دنیل کریگ ثابت کرده که بهترین جیمز باند سینماست و فیلمسازان هم دست از سر او بر نمی دارند. گرچه پیش از این اعلام کرده بود که “اسپکتر” (Spectre) فیلم آخر او خواهد بود اما گویا نظرش تغییر کرده است. شاید بیست و پنجمین فیلم جیمز باند فیلم آخر او باشد و به همین دلیل این اثر مهم است. اگر کریگ بخواهد خداحافظی کند باید با یک اثر بزرگ خداحافظی کند و این اثر همان خواهد بود.


2. هشدار قرمز – Red Notice – سیزده نوامبر 2020

گال گدوت پس از موفقیت فیلم “زن شگفت انگیز” (Wonder Woman) به یک ستاره اکشن تبدیل شد. او در گذشته در سری فیلم های “سریع و خشن” (The Fast and Furious) حضور کوتاهی داشت. بنابراین یک فیلم اکشن با حضور او می تواند جالب باشد. دواین جانسون، یکی دیگر از نام های بزرگ سینمای اکشن نیز در کنار او حضور دارد. با اینکه از داستان فیلم و شخصیت ها خبر نداریم اما از عنوان فیلم پیداست که باید منتظر یک اثر درباره جرایم بین المللی باشیم.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های کمپانی دیزنی که در سال 2019-2020 اکران خواهند شد


1. ایندیانا جونز پنج – Indiana Jones 5 – 2021

سری فیلم های ایندیانا جونز یکی از محبوب ترین فیلم های سینمایی استیون اسپیلبرگ است که بدون وجود شخصیت اصلی معنایی ندارد. پس از آخرین باری که او را در فیلم “ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین” (The Kingdom of the Crystal Skull) دیدیم دیگر درباره ماجراجویی ها و داستان او چیزی نمی دانیم. از آنجاییکه این مجموعه با تغییرات زیادی مواجه شده به نظر می رسد که سرانجام می توانیم حاصل کار را مشاهده کنیم. دیزنی امتیاز این مجموعه را خریداری کرده و از آنجاییکه در فیلم هایش موفق عمل می کند بنابراین انتظارات مان از این فیلم بالا رفته است.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم