بهترین فیلم های فانتزی که در سال 2019-2020 اکران خواهند شد

انسان با تخیل اش زنده است. ما از کودکی دوست داشتیم داستان اژدها و جویندگان اژدها، جادوگران و غول ها و ملکه و پادشاهان را بشنویم. داستان های این جهان های تخیلی ما را به خود جذب می کردند. در آن زمان هیچکس دوست نداشت درباره سیاست های کشورهای دیگر بداند. در آن زمان جهان کوچک بود و تنها ما وجود داشتیم و داستان هایی که می شنیدیم. شاید رئالیست ها طرز تفکر خود را داشته باشند، اما حقیقتا بدون وجود دنیای تخیلی و فانتزی، زندگی شوقی نخواهد داشت. همه ما دنیای هیولاها و زمانی را که انسان در کنار موجودات دیگر زندگی می کرد دوست داریم (زیرا یادآور داستان های اساطیری است که می شنویم.)

به همین دلیل است که داستان های “ارباب حلقه ها“، “هری پاتر” و “بازی تاج و تخت” این اندازه محبوب هستند. زیرا همه دوست دارند به دنیای این قصه ها رفته و از دنیای واقعی فرار کنند. در حقیقت همه در ذهن خود یک دنیای تخیلی دارند و دوست دارند به آنجا بروند. آینده سینما از نظر فیلم های تخیلی بسیار امیدوارکننده است. شاید به این فکر کنید فیلم های فانتزی سال های 2019 و 2020 چه فیلم هایی هستند؟ در اینجا فهرستی از فیلم های فانتزی موردانتظار برای اکران در سال 2019 و پس از آن را به شما معرفی می کنیم. امیدواریم این فیلم های فانتزی به خوبی فیلم های پیشین باشند. با پروشات همراه باشید.

در ضمن پیشنهاد میکنیم مطلب فوق العاده بهترین فیلم های ۲۰۱۹ را که شامل توضیحات و تریلر فیلمها نیز هست از دست ندهید!


20. کودکی که پادشاه خواهد شد – The Kid Who Would Be King – بیست و پنج ژانویه 2019

یک فانتزی خانوادگی ماجراجویانه به کارگردانی جو کارنیش و اجرای پاتریک استوارت، لویی سرکیس، تام تیلور و ربکا فرگوسن. کارنیش خودش فیلمنامه را نوشته و داستان درباره پسربچه هایی است که شمشیر اکسکالیبر آرتور را یافته و با ویلن قرون وسطی، مورگانا، که می خواهد جهان را نابود کند، مبارزه می کنند. Working Title Films و Big Talk Productions تولید و کمپانی فاکس قرن بیستم توزیع جهانی آن را برعهده دارد. این فیلم قرار است در مارس 2019 اکران شود.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های کمپانی دیزنی که در سال 2019-2020 اکران خواهند شد


19. چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ۳ – How to Train Your Dragon: The Hidden World – بیست و دو فوریه 2019

یک فیلم اقتباسی از رمانی به همین نام نوشته کرسیدا کوول، درباره داستان یک وایکینگ جوان که با یک اژدها دوست شده و همه را دشمن خود می کند. فیلم پیشین با استقبال مردم و منتقدین مواجه شد و به نظر می رسید داستان به پایان رسیده است. اما فیلمسازان چنین قصدی نداشتند، از آنجاییکه کتاب اصلی در دوازده جلد است (اگر قصد خواندنش را داشته باشید) بنابراین فیلمسازان می توانند تا سال ها این مجموعه را ادامه دهند. داستان هیکاپ و توثلس قرار بود سه گانه باشد و با “دنیای پنهان” به پایان برسد. فیلم سوم ادامه فیلم دوم بوده، که رازهای مخفی را فاش کرده و شخصیت های معرفی شده در سری دوم را ادامه می دهد. درست زمانی که هیکاپ تصور می کند مردم و اژدهایشان در کنار هم به خوبی و خوشی زندگی می کنند، خطر جدیدی ایجاد می شود. هیکاپ و توثلس باید به جایی سفر کنند که در افسانه ها وجود داشت و با شکست دادن یک دشمن عزیزانشان را نجات دهند.

همچنین بخوانید: رده بندی تمام فیلم های کمپانی دیزنی که در سال 2018 اکران شدند


18. اژدهای آرزوها – Wish Dragon – بیست و شش 2019

در این فیلم انیمیشن فانتزی ساخت چین و تولید کلمبیا پیکچرز، جکی چان صداپیشگی می کند. شرکت رول مدیای چان با همکاری کریس برمبال تولید آن را برعهده دارد. کریس اپلهانس کارگردانی و فیلمنامه نویسی این اثر را برعهده داشته و داستان درباره یک پسر امروزی است که با اژدهایی رو به رو می شود و این اژدها آرزوها را برآورده می کند. کریس برمبل در مصاحبه با مجله ورایتی اینگونه گفت: “هدف ما از راه اندازی استودیوی Xiamen در چین این بود که انیمیشن های چینی در سطح جهان را برای چین بسازیم و البته قواعد خود را در آن اعمال کنیم. کریس اپلهانس از آغاز دوست داشت فیلم در چین ساخته شود، از عوامل قدرتمند چینی استفاده کند و با وجود بازیگران بین المللی بر مضامین و امیدهای چین معاصر تمرکز کند.”

همچنین بخوانید: 25 انیمیشن کوتاه برتر کمپانی پیکسار


17. علاءالدین – Aladdin – بیست و چهار مه 2019

گای ریچی کارگردانی این پروژه جدید دیزنی را برعهده دارد. مینا مسعود نقش علاءالدین، نائومی واتس نقش یاسمن و ویل اسمیت نقش غول را برعهده دارند. داستان از داستان های هزارویک شب اقتباس شده و مبارزه علاءالدین علیه جعفر و با کمک غول را نشان می دهد. جان اگست، گای ریچی و ونسا تیلور، فیلمنامه نویسی این اثر را برعهده داشتند. والت دیزنی پیکچرز، رایدبک و مارک پلت پروداکشن تولید این اثر را برعهده داشته و دیزنی هم آن را عرضه می کند.

همچنین بخوانید: 12 فیلم انیمیشن پیکسار که تأثیر روان‌شناسانه عمیق داشتند


16. گودزیلا: سلطان هیولاها – Godzilla: King of the Monsters – سی و یک مه 2019

یک ماجراجویی فانتزی به کارگردانی و نویسندگی مایکل دووگرتی که ادامه فیلم های پیشین گودزیلا بوده و سی و پنجمین سری این چندگانه، سومین فیلم لجندری و سومین فیلم گودزیلاست که تماما توسط یک استودیوی هالیوودی ساخته شده است. بازیگران اصلی فیلم عبارت اند از ویرا فارمیگا در نقش دکتر اما راسل، کن واتانابه در نقش دکتر ایشیرو سریزاوا، سالی هاوکینز در نقش دکتر ویوین گراهام، کایل چندلر در نقش مارک راسل و میلی بابی براون در نقش مدیسون راسل. طبق گقته کمپانی لجندری و برادران وارنر، تولیدکنندگان این فیلم، این اثر درباره تلاش‌های قهرمانانهٔ سازمان نهان ‌جاندارشناسی «مونارک» است که اعضایش با تنش و درگیری میان هیولاهای غول‌ پیکر مواجه می‌شوند، از جمله گودزیلای قدرتمند که با ماترا، رودان، و حریف نهایی‌اش، گیدورا شاه سه سر روبرو می‌شود. هنگامی که این ابرموجودات باستانی – که گمان می ‌شد افسانه هستند – دوباره ظاهر می‌شوند، همگی برای برتری رقابت می‌کنند و نژاد انسان را در معرض خطر قرار می دهند.

همچنین بخوانید: لیست بهترین انیمیشن هایی که در سال 2018 اکران شدند


15. وی ۲: سفر به چین – The Mystery of Dragon Seal: The Journey to China: Journey to China – 2019

در این فیلم اکشن جدید قرار است جکی چان در کنار آرنولد شوارتزنگر همکاری کند. فیلم اول درباره ماجراجویی های یک نقشه دار است که می خواهد به سرزمین های ترنسیلوانیا برود و درباره رازهای پنهان و موجودات خطرناک جنگل های رومانی اطلاعاتی کسب می کند. در این فیلم به چین رفته و با هنرمندان رزمی کار مرگبار و پادشاه اژدها مواجه می شود. الگ استپچنکو کارگردانی این اثر را برعهده داشته و الکسی پتروکین و استپچنکو فیلمنامه آن را نوشته اند.

همچنین بخوانید: 25 انیمیشن برتر تاریخ سینما


14. آرتمیس فاول – Artemis Fowl – نه اوت 2019

یک اثر فانتزی علمی تخیلی اقتباسی از رمانی  نوشته اوئن کالفر در هشت کتاب، که داستان درباره پسر دوازده ساله ای است که متوجه می شود پریان وجود دارند. آرتمیس فاول دوم قهرمان این داستان است اما او یک پسر معمولی نیست. بلکه از خانواده مجرمین آمده و می خواهد با تبدیل شدن به یک مجرم نام آن ها را زنده نگه دارد. با اینکه دوزاده سال دارد اما به مسائل عجیبی علاقه دارد. با دستگیر شدن پدرش آینده خانواده او رو به افول می رود. او می خواهد همه چیز را درست کند و با یک راه حل جادویی مواجه می شود. بنابراین به بادیگارد قابل اعتمادش، دومووی باتلر اعتماد می کند تا به دنیای پریان برود. او که آن ها را ثروتمند می پندارد می خواهد یکی از آن ها را دستگیر کرده و در ازای آزادی اش ثروت طلب کند. اما بسیاری از مسائل تحت کنترل او نیستند. فریدا شا نقش اصلی را برعهده داشته و جودی دنچ و جاش گاد نقش های مکمل را. کنت برانا کارگردانی اثر را برعهده دارد.

همچنین بخوانید: 7 انیمه‌ی سریالی برتر سال 2018 به انتخاب پروشات


13. آیا از تاریکی هراس دارید؟ – Are You Afraid of the Dark؟ – یازده اکتبر 2019

نیکلدوئن یکی از برترین کانال های مخصوص کودکان است و محتوای بسیار خوبی دارد. “آیا از تاریکی هراس دارید؟” یکی از محبوب ترین سریال های آن هاست که بارها از این کانال پخش شد. اما از آنجاییکه پس از مدتی داستان ها قدیمی می شوند، باید نسخه جدیدشان ساخته شود. نسخه بازسازی شده این سریال عناصر فانتزی، وحشت و ماورایی را به نمایش می گذارد. داستان درباره گروهی از نوجوانان است که باهم به جنگل می روند تا داستان های ترسناک تعریف کنند. این داستان ها عناصر ضروری فانتزی را دارا هستند و بنابراین جالب می باشند. جالب تر اینکه فیلمنامه نویس فیلم “موجود” (It)  نویسندگی این فیلم را برعهده دارد.


12. دامبو – Dumbo – بیست و نه مارس 2019

این فیلم چهارمین فیلم انیمیشن دیزنی بود که در سال 1941 ساخته شد و با موفقیت تجاری و هنری مواجه گشت. اکنون پس از گذشت 80 سال قرار است نسخه جدید آن ساخته شود و با گذشت این سال ها داستان هم دچار تغییر شده است. اگر دوست دارید فیلم اولیه را نیز تماشا کنید، مشکلی نیست زیرا با وجود تغییرات اعمال شده، فیلم جدید همچنان برایتان جذاب خواهد بود. با این حال نکات اصلی یکسان هستند. داستان درباره بچه فیلی به نام دامبو است که به دلیل گوش های بزرگش به این نام شناخته می شود و با این گوش ها اجرا در سیرک برایش دشوار است. درحالی که دیگران مسخره اش می کنند مادرش همیشه از او حمایت می کند. اما او نمی تواند همیشه از دامبو محافظت کند. مخصوصا زمانی که در سیرک شرایط خطرناکی رخ می دهد. تیم برتون، کارگردان فیلم های تاریک و گوتیک با عناصر وحشت، کارگردان این فیلم لایو اکشن است. کولین فارل نقش مردی را که از دامبو محافظت می کند برعهده داشته و مایکل کیتون هم نقش مردی را که زندگی اهالی سیرک را تغییر می دهد برعهده دارد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های کمپانی دیزنی که در سال 2019-2020 اکران خواهند شد


11. جنگ ستارگان: اپیزود ۹ – Star Wars: Episode IX – بیست دسامبر 2019

هر نسل داستانی دارد که کودکی اش را تعریف می کند و درحالی که نسل امروز داستان هری پاتر را دارند، نسل دیروز داستان جنگ های ستارگان را به یاد دارند. جنگ های ستارگان از زمان نمایش در سال 1977 آن قدر محبوب شده که سری های مختلف از آن ساخته شده و به بخشی از داستان عامیانه مردم تبدیل شده است. کل داستان در سه مرحله بیان شده که این فیلم سومین و آخرین مرحله ست. فیلم های پیشین “روگ وان” (Rogue One) و “سولو: داستانی از جنگ ستارگان” (Solo: A Star Wars Story) با موفقیت تجاری رو به رو شدند. اپیزود نهم جنگ ستارگان یک فیلم بسیار مهم است زیرا پایان سه گانه و پایانه سه گانه پیشین است.

همچنین بخوانید: بدترین فیلم هایی که در سال 2018 اکران شدند کدام ها هستند؟


10. منجمد دو – Frozen 2 – بیست و دو نوامبر 2019

داستان های هانس کریستین اندرسون الهام بخش افراد بسیاری بوده اند. “کفش های قرمز”، “پری دریایی” و “بندانگشتی” از جمله بهترین داستان های اقتباس شده او هستند. اما هیچکدام به اندازه ملکه یخی محبوب نبودند. “منجمد” اقتباسی از دستان های اندرسون است که البته نسخه سینمایی آن با تغییراتی همراه است. داستان پرنسس آرندال یکی از داستان های محبوب مخاطبین و منتقدین بوده است که بسیار پرفروش بود و دو جایزه اسکار به دست آورد. کودکان به این داستان جذب شده و این علاقه برای بزرگسالان دردساز بود. درست زمانی که والدین تصور می کردند فرزندانشان این داستان را فراموش کرده اند، نسخه جدید آن آماده پخش است. بنابراین در سال آینده هم شاهد داستان آنا و السا خواهیم بود. فیلم اول آهنگ ها و روایت زیبایی داشت. نسخه بعدی هم احتمالا به همین زیبایی خواهد بود.

همچنین بخوانید: معرفی 10 فیلم زیبا با موضوع پایان جهان که باید ببینید


9. مالیفاسنت دو – Maleficent 2 – 2020

فیلم مالیفاسنت سال 2014 که با بودجه 180 میلیون دلار ساخته شد، در سراسر جهان 758.5 میلیون دلار فروش کرد و شکی وجود ندارد که دیزنی نسخه بعدی آن را با نقش آفرینی مجدد آنجلینا جولی خواهد ساخت که ادامه داستان زیبای خفته بود. ال فانینگ و آنجلینا جولی به نقش های پرنسس اورورا و مالیفاسنت بازمی گردند و اد اسکرین (بازی تاج و تخت) نقش ویلن را بازی می کند. با این حال برنتون توایتز نقش پرنس فیلیپ را بازی نمی کند و به جای او هریس دیکنسون نقش این پرنس را ایفا می کند. چویتل اجیوفور، اد اسکرین و رابرت لیندسی به نقش های پیشین خود بازمی گردند. این نسخه داستان رابطه پیچیده میان پری و ملکه آینده است، درحالی که به ماجراجویی های خود ادامه می دهند و با چالش ها و مسائل تازه ای رو به رو می شوند، درحالی که موجودات جادویی همچنان با آن ها هستند.

همچنین بخوانید: 33 فیلم برتر اسپانیایی زبان که باید ببینید


8. ماجراهای تن‌ تن: معبد خورشید – The Adventures of Tintin: Prisoners of the Sun – 2020

یکی دیگر از فیلم های فانتزی آینده به کارگردانی پتر جسکون، کارگردان سه گانه ارباب حلقه ها. این فیلم اقتباسی از کتاب کامیک  معبد خورشید است. آنتونی هاراویتز فیلمنامه نویسی آن را برعهده دارد. در این فیلم تن تن و هدوک به آمریکای جنوبی می روند تا برای دوست خود پروفسور کالکولوس درمانی می یابند. گفته می شود اندی سرکیس، چهره شاخص فیلم های جکسون و جیمی بل در آن صداپیشگی می کنند. گرچه تاریخ دقیق اکران مشخص نیست، اما گفته می شود در سال 2020 اکران خواهد شد.

همچنین بخوانید: 25 فیلم برتر سینما درباره اختلال چند شخصیتی


7. آواتار دو – Avatar 2 – هجده دسامبر 2020

از زمان ساخت شاهکار جیمز کامرون، “آواتار” حدود یک دهه می گذرد و باوجود اینکه صبرمان به سر رسیده اما برای تماشای سری دوم آن باید کمی دیگر انتظار بکشیم. قرار است سری دوم این فیلم به زودی اکران شود و اکنون در دست تولید است. اگر به این فکر می کنید که چرا ساخت این فیلم چندین سال طول کشید، باید بدانید کارگردان به دنبال تکنولوژی های جدید بود که هنوز استفاده نشده اند. سم ورثینگتون، زو سالدانا، استیون لانگ به نقش های خود بازمی گردند. سیگورنی ویور هم به نقش خود بازمی گردد اما در نقش دیگری، زیرا نقش او به پایان رسیده است. این فیلم قرار است در 18 دسامبر 2020 اکران شود.

همچنین بخوانید: معرفی20 فیلم برتر سینما که ذهن بیننده را به چالش می کشند


6. سفرهای دکتر دولیتل – The Voyage of Doctor Dolittle – هفده ژانویه 2020

یک فیلم ماجراجویانه فانتزی به کارگردانی استیون گیگان و نویسندگی گیگان و توماس شفرد. این فیلم براساس کتابی به همین نام نوشته هیو لافتینگ ساخته شده است. داستان درباره پزشکی به نام دولیتل است که متوجه می شود می تواند با زبان حیوانات با آن ها صحبت کرده و متوجه حرف هایشان شود. بنابراین ترجیح می دهد به جای انسان ها حیوانات را درمان کند. بنابراین به همراه دستیارش تامی استابینز، سگش جیپ و طوطی پولینزی به جزیره اسپایدرمانکی می رود تا ماجراجویی های تازه را آغاز کند. رابرت داونی جونیور نقش این دکتر را برعهده دارد.

همچنین بخوانید: معرفی 22 فیلم برتر درباره سفر در زمان که باید ببینید


5. جزیره فانتزی – Fantasy Island – بیست و هشت فوریه 2020

اگر یک مکان وجود داشته باشد که بتوانید تا آخر عمر در آن زندگی کنید، کجاست؟ اگر به شما شانسی داده می شد تا دنیای فانتزی خود را حقیقی کنید آیا از آن استفاده نمی کردید؟ جایی در اقیانوس آرام جزیره عجیبی وجود دارد که آقای رورک ب همراه تاتو در آن زندگی می کند. مردم سراسر دنیا با پیشینه های مختلف به این امید به آن جا می آیند تا زندگی ایده آل خود را داشته باشند. اما این فرصت بهایی دارد که همگان از عهده پرداخت آن برنمی آیند. این فیلم از یک سریال اقتباس شده که در هفت فصل پخش شد و هر قسمت آن به گروه جدیدی از مسافران می پرداخت و در پایان داستان از ماجراجویی های خود درس می گرفتند. این داستان حاوی مضامین تاریک بوده و حقیقت پنهان فانتزی های انسانی را نشان می دهد. اکنون سونی و بلام هوس می خواهند فیلم آن را بسازند و مایکل پنا در نقش آقای رورک نقش آفرینی می کرد، شخصیتی که وجودش به اندازه خود جزیره عجیب است.

همچنین بخوانید: معرفی 10 فیلم برتر برادران کوئن که نباید از دست بدهید


4. جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها – Fantastic Beasts and Where to Find Them – بیست نوامبر 2020

گرچه سری دوم این فیلم به تازگی اکران شده اما نمی توانیم منتظر سری دیگر آن نباشیم. یک فیلم زیبا که گرچه چندگانه است اما نمی توان آن را با سری فیلم های هری پاتر مقایسه نمود، زیرا رولینگ هفت کتاب هری پاتر را با دقت نوشت و به جزئیات آن توجه کرد، اما این فیلم به این دلیل ادامه یافت که طرفداران دلتنگ فیلم های جادویی بودند. گرچه فیلم اولیه چندان منسجم نبود، اما فیلم دوم رفته رفته بهتر شد و شکل گرفت. از آنجاییکه بی صبرانه منتظر اکران این فیلم هستیم پس با تعریف کردن داستان جذابیت آن را از بین نمی بریم. پس خودتان آن را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: لیست 30 فیلم برتر آخرالزمانی در تاریخ سینما که باید ببینید


3. کینگ کونگ در برابر گودزیلا – Godzilla vs. Kong – بیست و دو مه 2020

پس از فیلم محصول سال 2019 “گودزیلا: سلطان هیولاها” (Godzilla: King of the Monsters)، این فیلم نسخه چهارم خواهد بود. ادم وینگارد کارگردانی اثر را برعهده داشته و جولیان دنیسون در کنار زیزی ژانگ و ون مارتن، نقش آفرینی می کند. انتظار می رود کایل چندلر و میلی بابی نیز به شخصیت های خود از فیلم “گودزیلا: سلطان هیولاها” بازگردند. ادم وینگارد، کارگردان فیلم، می خواهید واکنش احساسی مخاطب را برانگیخته و همانطور که خودش می گوید “اشک بیننده را درآورد.” همچنین می گوید که کینگ کونگ و گودزیلا تنها هیولاهای فیلم نیستند و باید شاهد هیولاهای دیگری هم باشیم. داستان آن در امروز رخ داده و بسیاری از شخصیت های “گودزیلا: سلطان هیولاها” در آن حضور دارد. کینگ کنگ این فیلم کمی مسن تر و البته خشن تر است.

همچنین بخوانید: 12 فیلم برتر لهستانی در تاریخ فیلم سازی این کشور


2. شریر – Wicked – 2020

یک موزیکال فانتزی به کارگردانی استیون دالدری، نویسندگی وینی هالزمن و تولید مارک پلت، برایان پاپ و دیوید استون. این فیلم اقتباسی از یک نمایش برادوی به همین نام است.  همچنین اقتباسی از داستان های جادوگر شهر از است، مخصوصا شخصیت های جادوگر شریر مغرب و دوستش گلیندا، جادوگر خوب. این فیلم قرار است داستان زندگی الفابا، با پوست سبزش، از تولد تا کالج را نشان دهد، حوادثی که باعث شد جادوگر شریر نامیده شود. همچنین دختر ثروتمند گلیندا، پرنس فیرو و جادوگر از معرفی می شوند. همانطور که الفابا با بی عدالتی مبارزه کرده و اشتباهات گذشته را توجیه می کند، رازهای پنهان و تراژدی های شخصی تاریخ از را شکل می دهند. یک داستان زیبا درباره عشق، دوستی و اعتماد.

همچنین بخوانید: معرفی 8 فیلم برتر که از داستان های استیون کینگ اقتباس شده اند


1. مولان – Mulan – بیست و هفت مارس 2020

اگر به دنبال داستان پرنسس ها و ماجراجویی های آن ها هستید، دیزنی به این خواسته تان جامه عمل می پوشاند. دیزنی حق امتیاز تولید فیلم های پرنسس هایش را داشته و تمام پرنسس ها آرزو دارند جزئی از دنیای دیزنی باشند. دیزنی خود را به یک فرهنگ و قاره محدود نمی کند. آن ها داستان ها و افسانه های سراسر جهان را جمع آوری کرده و آن را به داستان های زیبا تبدیل می کند. افسانه هوا مولان از کشور چین آمده و داستان دختری است که به جای پدرش عضو ارتش می شود. او بدون توجه به قوانین و مقررات جامعه خود به جای یک مرد ظاهر می شود. فیلم انیمیشن این داستان در سال 1998 ساخته شد و با تحسین منتقدین و مردم مواجه گشت. اما اکنون که دوره فیلم های لایو اکشن است و فیلم هایی چون “کتاب جنگل”، “دیو و دلبر” در نسخه لایو اکشن اکران شده و فیلم های ” علاءالدین” و “شیرشاه” هم آماده اکران هستند، پس تعجبی نیست که باید منتظر نسخه لایو اکشن این فیلم هم باشیم. لیو یفی نقش اصلی را برعهده دارد.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر فرانسیس فورد کاپولا که باید تماشا کنید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. شر یر نخسه دوم هستش که نخسه اولش اوز بود اره

    پاسخ