معرفی انیمه Gekkan Shoujo Nozaki-kun؛ یک کمدی رمانتیک جذاب

این بار انیمه ای که معرفی کردم، یک انیمه کمدی رمانیتک جذابه. میشه گفت یکی از پرطرفدارترین ژانر فیلم برای یک روز تعطیل ژانر کمدی رمانتیک چون معمولا باعث نمیشه به فکر فرو بری و یک دل سیر باعث خندیدنتون میشه. با پروشات همراه باشید.

خلاصه داستان

چیو دختری شاد و سرزنده است که به دلایلی عاشق اومتارو نوزاکی شده. اگرچه بعد از جمع کردن همه ی شجاعتش و اعتراف به نوزاکی، احساساتش به جای یک طرفدار اشتباه گرفته میشه. نوزاکی به چیو امضا میده و اونجاست که چیو میفهمه نوزاکی یکی از نویسنده‌های مانگای معروف شوجو (داستان‌های دخترانه) است و داستان پیش میره با تلاش‌های چیو برای فهموندن احساساتش به نوزاکی. البته در ادامه داستان با کلی شخصیت عجیب و غریب و ماجراهای جالب آشنا میشیم.

بررسی

یکی از نقاط قوت این داستان اینه که یک کمدی دخترانه-پسرانه است. تعداد انیمه‌هایی که در اون پسرها و دخترها بتونند با هم بخندند زیاد نیست. داستان انیمه به همه ی ما این نوید رو میده که با یک داستان فوق‌العاده جدید روبرو هستیم. اگرچه داستانهایی که توی اون دختری که تلاش میکنه توجه پسر یک مقدار خنگ داستان رو بدست بیاره کم نیستن؛ اما طراحی کاراکتر‌ها و تعادلی که بین کمدی و رمانس انیمه ایجاد شده دلیل اصلی به دل نشستن این انیمه میشه. البته یکی از مشکل‌های انیمه اینه شوخی‌های داستان از یک جایی به بعد تکراری و کسل کننده میشن، اما اونقدری جذاب میمونه که تا آخر انیمه از یک داستان شاد و جذاب لذت ببرین.

معرفی شخصیت ها

Sakura Chiyo

چیو یک دختر شاد، که زود هیجان زده میشه و خیلی زود تحت تاثیر قرار میگیره. چیو میتونه خیلی خوب با بقیه ارتباط برقرار کنه. گاهی اوقات ممکنه از شخصیت و دردسرای دوستاش اعصابش به هم بریزه اما بازم به موقع به کمک دوستاش میره. برای مثال با اینکه سئو اغلب اوقات با مردم بد برخورد میکنه، اما چیو تونسته باهاش دوست بمونه.
تقریبا از همون لحظه ایی که چیو رو میبینم، داره تلاش میکنه احساسات خودش رو به نوزاکی بگه. معمولا  تلاش‌هاش ناموفق از آب در میان. در اولین تلاشش برای اعتراف احساسش،‌ نوزاکی فکر کرد اون داره میگه یکی از طرفدارانشه.  چیو در طی داستان بازهم به تلاش کردن ادامه میده تا نوزاکی متوجه احساساتش بشه، گرچه همیشه به دلیل بدبیاری‌های مختلف و شخصیت عجیب نوزاکی شکست میخوره.


Nozaki  Umetarou

اومتارو نوزاکی یک نویسنده مانگا با استعداد، که تقریبا در همه‌ی لحظات زندگیش داره به احساسات دو شخصیت اصلی مانگاش فکر میکنه.
شخصیت بسیار رک و راستی داره. با اینکه میگه متخصص مسائل عشقیه اما نسبت به مسائل عشقی مربوط به خودش کاملا بی‌توجه، گاهی‌اوقات این بی‌توجه‌ی تا حدی پیش میره که تبدیل به یک احمق میشه. با اینکه احساسات ساکورا نسبت به خودش رو معمولا نمی‌بینه، از حضور ساکورا لذت میبره و بیشتر وقتش رو با ساکورا میگذرونه.
با اینکه نویسنده مانگا عاشقانه معروفیه، تا حالا در زندگیش تجربه‌ی عشقی نداشته.


Mikoshiba Mikoto

میکوتو میکوشیبا که به اسم میکورین شناخته میشه. میکوتو توجه دخترای زیادی رو به خودش جلب میکنه و توسط پسرها همیشه تحسین میشه. اما در واقعیت شخصیت خجالتی داره. با اینکه موقع  صحبت کردن با دخترها خیلی با اعتماد بنفس به نظر میرسه، اما بعدش از کارهای خودش خجالت زده میشه.


Seo Yuzuki

همکلاسی ساکورا که به راحتی و حتی بدون اینکه روحش خبر داشته باشه، میتونه مردم رو آزار بده. معمولا کارهاش بدون فکرن و هیچوقت به احساسات بقیه فکر نمی‌کنه.  عضو گروه سرود کُر مدرسه است و صدای آواز فوق العاده زیبایی داره، همچنین توی ورزش ها خوبه، اما به خاطر شخصیتش معمولا هیچ تیم ورزشی به دنبال جذب کردنش نیست.


Hori Masayuki

یک دانش آموز سال سومی، که رئیس گروه نمایش مدرسه هم هست. بازی خوبی داره و قبل از این، در نمایش‌های مدرسه بازی میکرد، اما به خاطر قد کوتاهش دیگه به بازیگری ادامه نداد. کاشیما همیشه باعث دردسرش میشه، چون یکی از عادت‌هاش اینه که از زیر وظایف مدرسه و گروه نمایش در بره. در واقع این یکی از مسئولیت‌های هوری اینه که مراقب کاشیما باشه تا کارهاش رو پشت گوش نندازه. هوری همیشه مثل یک مادر، دنبال کاشیماست.


Kashima, Yuu

پرنس مدرسه، با اینکه دختره اما در بین دختران طرفدارای زیادی داره. کاشیما شخصیت پرنس گونه ای داره و معمولا دختران رو هیمه (پرنسس به ژاپنی) صدا میزنه. کاشیما همچنین به شدت به هوری وفاداره و همش دنبال جلب توجه هوری، معمولا سعی میکنه باعث خوشحالی هوری بشه.با اینکه در اغلب مواقع موقعیت ها رو اشتباه درک میکنه و باعث میشه بعضی چیزا رو خیلی اشتباهی بفهمه. عادت داره از زیر مسئولیت هاش در بره که این باعث میشه هوری به شدت عصبانی بشه.


Wakamatsu Hirotaka

دانش آموز سال اولی که در تیم بسکتبال مدرسه است و نوزاکی رو از دوران راهنمایی که با هم در یک تیم بازی کردن میشناسه. در یک مسابقه مقابل سئو بسکتبال بازی کرد و بازی خشن سئو باعث شد خواب به چشماش نیاد. بعدا با تشکر از صدای “لورلی” تونست استرس‌هاش رو فراموش کنه و بخوابه. البته اون خبر نداره غولی که باعث شد خوابش رو از دست بده و فرشته‌ای که باعث شد به آرومی بخوابه، در واقع یک نفر هستن.

صداگذاران شخصیت‌ها

دیدگاه‌ها

بستن فرم