معرفی انیمه Diamond no Ace؛ داستانی از دنیای بیسبال

اگه طرفدار انیمه های ورزشی باشین بعید میدونم اسم این انیمه رو نشنیده باشید. اگه هنوز این انیمه رو ندیدید پیشنهاد میکنم این انیمه رو حتما ببینید. اما قبل از اینکه وارد معرفی کردن انیمه بشم، میخوام چند اصطلاح بازی بیسبال رو معرفی کنم.

پیچر: کسی که در بازی در وسط زمین قرار میگیره و توپ بیسبال رو پرتاب میکنه، مسئولیت پیچر اینه که بترهای روبروش رو اوت کنه.

 

بتر: کسی است از تیم حریف که روبروی پیچر قرار میگیره. مسئولیت بتر اینه که توپی که پیچر پرتاب میکنه رو بزنه.

کچر: از هم تیمی‌های پیچر هستش که روبروی پیچر قرار میگیره. مسئولیت کچر اینه که به پیچر بگه توپ رو چطوری پرتاب کنه که بتر نتونه توپ رو بزنه.

باتری: به تیم دوتایی که پیچر و کچر باهم تشکیل میدن میگن باتری.

ایس: بهترین پیچر یک تیم که شماره ۱ رو میگیره.

حالا بریم سراغ انیمه.

خلاصه داستان

در آخرین بازی دوران راهنمایی آخرین پرتاب توپ “ساوامورا ایجون” با فاصله ی زیادی اوت میشه و این باعث میشه تیم اونا در بازی‌های مقدماتی شکست بخوره. اما ساوامورا و هم تیمی‌هاش، به هم قول میدن تا در دبیرستان به مسابقات ملی بیسبال ژاپن برن. اما همه چی بهم میریزه و وقتی که ساوامورا براش دعوتنامه‌ای از یکی از بهترین تیم‌های دبیرستانی بیسبال در توکیو یعنی”سیدو” میاد، هم تیمی‌های ساوامورا اون رو تشویق میکنن تا دعوتنامه رو بپذیره و این باعث میشه ساوامورا از شهر کوچیکش بیاد بیرون و به توکیو بره تا مزه‌ی باتری شدن با معروف ترین کچر یعنی “میوکی کازویا” رو بچشه.

ساوامورا بعد از اینکه وارد مدرسه جدیدش در توکیو میشه، میبینه که ایس شدن در این مدرسه اصلا کار راحتی نیست و اون برای اینکه بتونه حتی وارد تیم اصلی مدرسه بشه باید کلی تلاش کنه.

بررسی

یکی از جذابیت های داستان این انیمه اینه که با اینکه پیچر ما استعداد ذاتی زیادی داره، اما تقریبا هیچگونه آموزشی در زمینه بیسبال نداشته و اینکه چطور این بازیکن با ویژگی‌های شخصیتی جذابش، قدم به قدم به ایس شدن نزدیک میشه، یکی از بهترین رشد شخصیت هایی که در دنیای انیمه هست رو با خودش به همراه داره. تاثیراتی که روحیه شکست ناپذیر قهرمان ما روی اطرافیانش و باقی بازیکنای تیم میذاره واقعا جذاب و تاثیر برانگیزه.

آرت انیمه اونقدری جذاب هست که یک بازی پر تحرک مثل بیسبال رو بتونه به خوبی از کار در بیاره؛ بهترین حالت آرت نبود، اما کمبودی احساس نمیشه. موسیقی انیمه هم شاید جزو بهترین موسیقی‌های انیمه نباشه، اما به جا و درسته و باعث میشه از سکانس های انیمه حداکثر لذت رو ببرید. داستان ممکنه که یکم برای بعضی از طرفداران انیمه کند پیش بره، اما همین کندی داستان باعث شده این انیمه داستان واقعی و قابل لمسی داشته باشه؛ چون همه میدونیم که موفقیت یک شبه به دست نمیاد.

و اینکه بعضی‌‌ها ممکنه که از دیدن انیمه دست بکشن، چون زیاد از قوانین بازی سر در نمیارن؛ برای همین پیشنهاد میکنم انیمه رو تا اونجایی که قوانین بیسبال رو بشناسین ادامه بدین یا قوانین بیسبال رو قبلش بخونید.

معرفی شخصیت ها

ساوامورا ایجون

قهرمان انیمه ساوامورا ایجون، یک پیچر که آرزو داره ایس تیم بشه. اما این راه رسیدن به آرزوش راه آسونی نیست. ساوامورا کسی که برای پرتاب‌های متحرکش شناخته میشه، روحیه فوق العاده‌اش جوری که نه تنها بازیش در مسابقات، که حتی حضورش بر روی نیمکت ذخیره هم باعث میشه روحیه تیم بالا بره.


میوکی کازویا

بهترین کچر تیم سیدو. ساوامورا بعد از تشکیل باتری با میوکی تصمیم گرفت تا به مدرسه سیدو بیاد. میوکی کسیه که هرکاری رو برای موفقیت تیمش انجام میده؛ حتی اگه لازم بشه کاری میکنه هم تیمی هاش ازش متنفر بشن. میوکی، بردن رو دوست داره و از باختن شاید بیشتر از هرکس دیگه ای تو سیدو متنفر باشه.


کومیناتو هاروچی

برادر کوچکتر یکی از اعضای تیم اصلی؛ که با دنبال کردن جای پای برادر بزرگش به این تیم اومده. در طول داستان با اتفاقاتی که براش میافته و کمک و راهنمایی های برادرش، سبک بازی خودش رو پیدا میکنه و راه خودش رو در پیش میگیره.


فورویا ساتورو

رقیب قوی ساوامورا، که بدون شک نامزد ایس شدن هست. فورویا از دوران کودکیش بیسبال رو تنهایی بازی کرده. چون در هر تیمی بوده کچر اونقدر قوی نبوده که بتونه پرتاب های فورویا رو بگیره. برای همین فورویا تصمیم میگیره به سیدو بیاد تا با میوکی باتری درست کنن. فورویا که تا قبل از سیدو در تیمی بازی نکرده سعی خودش رو میکنه تا بتونه به نسبت به هم تیمی هاش اعتماد متقابلی رو جلب کنه.

صداگذاران شخصیت‌ها

پیشنهاد میکنم این انیمه جذاب و تماشایی رو از دست ندید!

دیدگاه‌ها

بستن فرم