به مناسبت آغاز سال نو میلادی: معرفی 20 فیلم زیبا درباره کریسمس

کریسمس اوقات خوشی است که لذت و شادی را به همراه دارد. مردمی که در کشورهای خود کریسمس را جشن می گیرند، مشتاقانه در انتظار پایان سال هستند تا کریسمس فرا برسد. هرچقدر هم که سال بدی داشته باشند، بازهم گویی کریسمس می تواند تمام اتفاقات منفی را پاک کند. برای جشن گرفتن کریسمس راه های مختلف وجود دارد. از آنجاییکه مردم این ایام را در کنار هم جشن می گیرند، یکی از بهترین کارهایی که در این روزها می توان انجام داد تماشای فیلم های کریسمس است.

فیلم های کریسمس در انواع مختلف موجود هستند، از فیلم های مثبت و خانوادگی گرفته تا فیلم های اکشن درباره قتل و سرقت، و فیلم های رمانتیک و عاشقانه. در این فهرست تمام فیلم های کریسمسی را در کنار هم قرار داده ایم. خوشبختانه می توانید این فیلم ها را به صورت آنلاین تماشا کنید. پس با پروشات همراه باشید تا با این فیلم ها آشنا شویم.


20. عشق در میز کریسمس – Love at the Christmas Table – 2012

پدرهای سام و کت دوستان خوب و شرکای کاری هستند. به همین دلیل هرساله در ایام کریسمس سام و کت در میز کودکان مقابل هم می نشینند. با گذشت زمان و بزرگ شدن آن ها رابطه شان رنگ و بوی دیگری می گیرد. مشکلات و مسائل رخ داده باعث می شود که هرکدام به زندگی خود برسند. داستان زمانی بدتر شد که وجود یک مشکل میان آن دو باعث شد سام به مدت پنج سال به مراسم کریسمس نیاید. اما اکنون با آگاهی جدیدی آمده که یا رابطه آن دو را درست می کند یا خراب.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های کمدی رمانتیک که در سال 2018 اکران شدند


19. عاشق کریسمس – Falling for Christmas – 2016

کلیر یک اسکیت باز نمایشی است و بر کارش تمرکز کرده است. مربی اش به او اجازه اشتباه نمی دهد و حتی در پایان کریسمس هنوز در مرکز درمانی غرب کاناداست تا از جراحتی که می توانست به حرفه اش پایان دهد، خلاص شود. در آنجا با لوک، یک بازیکن اسبق هاکی و پدر مجرد آشنا می شود. گرچه دیدار اول شان خوب پیش نمی رود اما به زودی به شباهت هایشان پی برده و رابطه ای را ایجاد می کنند که دیدگاه هردویشان به زندگی را تغییر می دهد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های کمدی رمانتیک سال 2018


18. فهرست عملیات کریسمس – Operation Christmas List – 2016

یکی از بهترین جنبه های کریسمس هدیه ها هستند. هرکس چیزی می خواهد که امیدوار است برای کریسمس آن را دریافت کند. این هدایا برای بزرگترها به جایگاه شان در زندگی وابسته است. اما کودکان تنها اسباب بازی می خواهند. بارنی یک بچه 12 ساله است که فهرست هدایای مخصوص کریسمس را نوشته است. اما با فصل خرید، تهیه این لوازم دشوار است. این ترس هم وجود دارد که هدیه موردنظر شما تمام شود. مخصوصا اگر همه به دنبال خرید آن باشند. بارنی تصمیم دارد پس از ساعات اداری به فروشگاه حمله کند، اما گویی افراد دیگری هم چنین نقشه ای کشیده اند.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های کمدی سال 2018


17. فرشته کریسمس – Christmas Angel – 2009

اشلی دوران سختی را می گذارند، مخصوصا زمانی که کریسمس فرا رسیده و او هیچ شغلی ندارد تا از پس خود بربیاید. در این میان نیک به کمک او شتافته و از او می خواهد بابانوئل مخفی باشد و هدایا را به دست افراد برساند. اما از او می خواهد به کسی چیزی نگوید. اشلی راز را مخفی نگه می دارد اما با دیدن یک نویسنده جوان نمی تواند زبان خود را نگه دارد و رازشان به خطر می افتد.

همچنین بخوانید: 10 فیلم کمدی رمانتیک برتر که باید تماشا کنید


16. من و بابانوئل – Santa and Me – 2013

زمانی که به کودکان گفته می شود بابانوئل برایشان هدیه می آورد، شرطش این است که در سال گذشته بچه های خوبی باشند. این ترفند خوبی است تا کودکان مراقب رفتارشان باشند. اما همه کودکان فریب نمی خورند. روبی یک دختر 13 ساله شیطان و بدجنس است که اصلا برای بهتر کردن رفتارش تلاش نمی کند. بنابراین بابانوئل باید به او درسی بدهد. پس او را به یک هیولا تبدیل کرد و شرطش این است که اگر تا پایان کریسمس از یک دوست هدیه دریافت کند، به حالت قبلی بازمی گردد. در غیر این صورت هم مانند یک هیولا رفتار خواهد کرد.

همچنین بخوانید: 30 فیلم کمدی رمانتیک که زنان باید تماشا کنند


15. کریسمس روستایی – A Country Christmas – 2013

ماهیت حقیقی بابانوئل همیشه برای همه جای سوال داشته است و ما هم اگر کودک باشیم او را باور می کنیم زیرا برایمان هدیه می آورد. وقتی بزرگ می شویم متوجه می شویم که خانواده مان بابانوئل بوده اند و با این حال بازهم با او مشکلی نداریم. اما مکس شوماخر با ایده بابانوئل مخالف بوده و می خواهد این باور را به جهان تحمیل کند. بنابراین برای آگاهی همه کمپینی را راه اندازی کرده و به نظر می رسد برخی با او موافق اند. اما گویا برای بابانوئل و جنش الیوت مشکلی پیش آمده، زیرا کریسمس نزدیک است و او دیگر قدرتی ندارد. بنابراین زمانی که در یک مزرعه پرتاب می شود، چند کودک او را کشف کرده و به او کمک می کنند تا قدرت اش را بازیابد.

همچنین بخوانید: ده فیلم برتر ژانر کمدی سیاه


14. کودک کریسمس – Christmas Child – 2004

کریسمس با خود ایام شادی را همراه می سازد که باعث خوشبینی همه شده و حتی منفی ترین افراد هم امیدوار می شوند. جک دونپورت می داند که به سرپرستی گرفته شده اما هیچگاه برای یافتن خانواده اش تلاش نکرد. پس از مرگ پدر ناتنی اش، مدرکی یافته و راهی تگزاس می شود. در آنجا کلیسایی را می بیند که در عکس پدرش بود. جک با مردم آنجا آشنا شده، در زندگی شان غرق شده و به حقیقتی درباره خود دست می یابد. او به حقیقتی پی برده که جهان را تغییر می دهد.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر کمدی قرن 21


13. معجزه درخت کریسمس – A Christmas Tree Miracle – 2013

کریسمس برای هرکس معنای متفاوتی دارد. برای دیوید کریسمس به معنای کار بیشتر برای حمایت از خانواده است. از سوی دیگر همسرش جولی از کارها خسته شده. حوادث مختلف، یکی پس از دیگری انرژی او را تحلیل داده و به استراحت نیاز دارد. دیوید و جولی سه فرزند دارند که دو تن از آن ها، نیک و ناتالی، نوجوان هستند. آن ها مشغول کریسمس بوده و به فکر هدایایشان هستند. نینا، کوچک ترین فرزند خانواده، برخلاف دیگر اعضا هیچ نگرانی ندارد. اما با بیکار شدن دیوید درست پیش از کریسمس همه ناراحت می شوند. مخارج باعث می شود که خانه را ترک کرده و به یک کشاورز پناه آورند.

همچنین بخوانید: نگاهی به بهترین فیلم های سینمای چین در سال 2018


12. صادرات کمیاب: داستان کریسمس – Rare Exports: A Christmas Tale – 2010

شاید این فیلم همانند فیلم های دیگر این فهرست امیدوارانه نباشد، اما برای تنوع خوب است. در شهری در فنلاند شمالی اتفاقات عجیب در حال وقوع است. تعداد کودکان ناپدیده شده رفته رفته افزایش یافته و موجودی که حیوان نیست گوزن های شمالی را می کشد. پس از اینکه یک پروژه به یک غار باستانی ختم می شود، به نظر می رسد که به قبر بابانوئل راه یافته اند. اما مشخص می شود این موجود آن بابانوئلی که مردم فرا رسیدن اش را جشن می گیرند نیست و یک موجود شیطانی است.

همچنین بخوانید: 12 فیلم با جلوه های بصری مبهوت کننده که حتی میتوانید بدون صدا تماشا کنید


11. چهار کریسمس – Four Christmases – 2008

گرچه اغلب افراد دوست دارند کریسمس را در کنار خانواده بوده و با آن ها جشن بگیرند، کیت و برد اینگونه نیستند. والدین هردویشان طلاق گرفته و با ازدواج های ناموفق آنها، این دو قید ازدواج را زده اند. بنابراین در ایام کریسمس به سفر می روند تا با خانواده رو به رو نشوند. اما این کریسمس شرایط آب و هوایی سفرشان را به هم زده و از آنجاییکه مجبورند والدین شان را ببینند پس در یک روز چهار کریسمس خواهند داشت. با گذشت روز به حقایقی پی میبرند که در رابطه سه ساله شان به آن پی نبرده اند. این اطلاعات جدید باعث می شود که درباره رابطه شان بازبینی کنند.

همچنین بخوانید: فلسفی ترین فیلم های کل تاریخ سینما که نباید از دست بدهید


10. خیابان سنت – Saint Street – 2012

در زندگی مردم امروز موفقیت بسیار مهم بوده و باوجود دنیای رقابتی امروز قابل درک است. اما مسائل مهم دیگری هم وجود دارد. که خانواده یکی از آن هاست. پرسی به کارش اعتیاد دارد، گرچه در کارش موفق است اما از خانواده اش، که حاضر است برایشان هرکاری کند، فاصله گرفته. این رفتارش باعث می شود دیگران به او گوشزد کنند که با عزیزانش بیشتر وقت بگذراند. اما پرسی به آن ها نیاز ندارد. در شب کریسمس، درحالی که همه نزد خانواده هستند، او در اداره مانده و کار می کند. اما یک سارق همه چیز را از او دزدیده و اکنون به معنای زندگی پی میبرد.

همچنین بخوانید: 18 فیلم بحث برانگیز کل تاریخ سینما : از خشونت و وحشت تا سیاست


9. آرزوی کریسمس – A Christmas Wish – 2011

همسر مارتا هرگز برای خانواده کار نکرده است و خودش مجبور شده برای حمایت از فرزندان و همسرش دو برابر کار کند. او کمی پول پس انداز کرده اما همسرش پیش از کریسمس پول را برداشته و فرار می کند. با بدتر شدن شرایط، مارتا برای یافتن مکان امنی برای کودکان و تهیه غذایشان در یک رستوران نه چندان شلوغ پیشخدمت می شود. شرایط نمی توانست از این بدتر باشد، اما با نزدیک شدن کریسمس اتفاقاتی رخ داده و همه چیز بهتر می شود.

همچنین بخوانید: 25 فیلم روان شناسی تاریخ سینما که اثری عمیق روی شما می گذارند


8. کریسمس از دست رفته – Lost Christmas – 2011

هر تصمیمی که می گیریم نه تنها زندگی ما بلکه زندگی دیگران را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. گاهی اوقات این تاثیرات مثبت و گاهی منفی هستند. زمانی که گوس 10 ساله در شب کریسمس سوئیچ پدر را پنهان می کند، دلیلش این است که می خواهد او را نزد خود نگه دارد. اما نمی دانست که پدرش آتشنشان است و دیگران به او نیاز دارند. در این شرایط که پدر نمی تواند سوئیچ را پیدا کند مادرش او را به محل کار می رساند، اما پیش از این در مسیر تصادف کرده و هردو می میرند. یک سال بعد در حالی که شرایط دشواری دارد با آنتونی آشنا می شود، کسی که گرچه درباره خودش چیزی نمی داند اما درباره گوس و دیگران از همه چیز خبر دارد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم ها با موضوع بیگانگان و فضایی ها که در سال 2018 اکران شدند


7. من برای کریسمس یک سگ می خواهم، چارلی براون – I Want A Dog for Christmas, Charlie Brown – 2003

شخصیت های چارلی براون و سگش اسنوپی به معرفی نیاز ندارند. بدشانسی های او، رابطه اش با اسنوپی، در کمدی ها و فیلم های مختلف به نمایش درآمده است. ریران ون پلت تحت تاثیر رابطه آن ها قرار گرفته و دوست دارد یک سگ داشته باشد. زمانی که از خانواده اش درخواست می کند آن ها نپذیرفته و معتقدند که او با سن کمش نمی تواند از عهده این کار بربیاید. به همین دلیل از چارلی می خواهد تا اسنوپی را به او قرض دهد و او هم می پذیرد. اما اسنوپی یک سگ معمولی نیست و ریران هم به این موضوع پی میبرد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های فانتزی خارجی که در سال 2018 اکران شدند


6. اسکروجد – Scrooged – 1988

بیل مورای در نسخه امروزی داستان ابنزر اسکروج از داستان معروف “سرود کریسمس” چارلز دیکنز، حضور دارد. او نقش فرانک کراس را برعهده دارد که شغل دشواری داشته که زندگی اش را برهم زده و از عوامل می خواهد در روزهای شلوغ، مانند کریسمس، بیشتر کار کنند. در شب پیش از پخش زنده “سرود کریسمس” روح لئو هیوارد را می بیند. هیوارد مربی او بوده و به او هشدار می دهد که اگر نمی خواهد به سرنوشت او دچار شود به اخطارها توجه کند. آیا پیش از اینکه دیر شود کراس از این هشدار درس می گیرد؟

همچنین بخوانید: بزرگ ترین شکست های باکس آفیس در سال 2018 به کدام فیلم ها تعلق گرفت؟


5. داستان کریسمس نورمن راکول – A Norman Rockwell Christmas Story – 1995

یک نویسنده می تواند در شرایط دشوار جرقه ای برای آغاز یک داستان جدید بیابد. داستان این فیلم به نورمن راکول مربوط است و در حقیقت به یکی از نقاشی های او. در این نقاشی یک مرد و پسربچه وجود دارند. ساموئل غمگین است و به نظر می رسد چیزی او را خوشحال نمی کند. هرساله به یک برکه یخ زده زل می زند و به روزهای گذشته فکر می کند. پدرش مایکل هم به همین صورت است. او به ماموریتی در کره رفته و دیگری خبری از او نیست. ساموئل تلاش می کند با استفاده از اسکیت های بزرگ پدر به یاد او باشد. اما ساموئل و مایکل یک بار دیگر همدیگر را میبینند و زندگی شان تغییر می کند.

همچنین بخوانید: معرفی 25 فیلم با پیچیده ترین پایان بندی ها در تاریخ سینما


4. جک فراست – Jack Frost – 1979

یک موش خرمایی می تواند فرا رسیدن بهار را پیشبینی کند. با این حال گویا موش خرمایی ها هم داستان های خود را دارند و همه چیز آن گونه که به نظر می رسد نیست. در این فیلم، یک موش خرمایی با جک فراست، جن زمستانی قرارداد می بندد تا زمستان را چند هفته دیگر ادامه دهد تا او بیشتر بخوابد. سپس این جن عاشق یک انسان شده و از پدر زمستان می خواهد تا او را انسان کند و بتواند در کنار معشوقه اش باشد. پدر زمستان با پذیرفتن خواسته او، به او مهلت می دهد تا برخی از وظایف انسانی را به سرانجام برساند. جک فراست به زودی متوجه می شود انسان بودن چقدر دشوار است.

همچنین بخوانید: فیلم های رو به اکران مارک روفالو در آینده نزدیک


3. تنها در خانه – Home Alone – 1990

بهترین بخش کریسمس جشن گرفتن آن در کنار خانواده است. اما اگر همه خانواده به سفر رفته و شما تنها بمانید آن وقت چه؟ مخصوصا زمانی که تنها هشت سال داشته باشید؟ خانواده کوین تصمیم گرفتند تعطیلات را در فرانسه سپری کنند. اما در گیرودار آماده شدن و رفتن به فرودگاه کسی متوجه خواب بودن کوین نمی شود. زمانی که کوین بیدار می شود، متوجه می شود همه رفته اند اما این موضوع او را ناراحت نمی کند زیرا یک پسر قوی است. بنابراین خود را مشغول نگه می دارد، مخصوصا زمانی که متوجه می شود دو سارق که از تنها بودن او خبر دارند به خانه شان آمده اند.

همچنین بخوانید: 7 فیلم رو به اکران ساموئل ال جکسون که منتشر تماشای آنها هستیم


2. مردی که کریسمس را اختراع کرد – The Man Who Invented Christmas – 2017

کریسمس با داستان های خاصش زیباست. سرود کریسمس که نشان دهنده این داستان های زیباست، به همین دلیل جذابیت دارد. اما دیکنز پیش از نوشتن این داستان اوقات خوشی نداشت. چندین سال با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کرد زیرا کتاب هایش فروش نمی رفتند. پس از دیدن مراسم خاک سپاری مردی که هیچکس در آن شرکت نداشت، داستان سرود کریسمس را نوشت. تنها چند هفته مانده به کریسمس، راهی به ذهنش رسید تا با مسائلش رو به رو شده و پایان داستان اسکروج را بنویسد.

همچنین بخوانید: 4 فیلم رو به اکران گل گدوت که منتظر دیدن آنها هستیم


1. معجزه خیابان سی و چهارم – The Miracle On 34th Street – 1947

یکی از مهم ترین مسائل مربوط به کریسمس بابانوئل است. کودکان بابانوئل را دوست داشته و هرسال منتظرند تا هدایایشان را بیاورد. مهم نیست که باانوئل حقیقی است یا نه، زیرا کریسمس بدون او معنایی ندارد. مردم هم این موضوع را خوب می دانند. بنابراین با استفاده از ایده بابانوئل دیگران را به خرید وادار می کنند. داستان میسی در خیابان سی و چهارم چنین است. زمانی که کریس کرینگل متوجه می شود شخصیت بابانوئل مست است، به بالادستی هایش گزارش می دهد. درنتیجه رئیسش از او می خواهد نقش بابانوئل را بازی کرده و در کارش خوب ظاهر می شود. اما در کمال تعجب، کریس به دیگران می گوید که او حقیقتا بابانوئل است.

همچنین بخوانید: معرفی 10 فیلم شبیه پالپ فیکشن (Pulp Fiction) که باید ببینید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم