پیش بینی نامزدهای بهترین فیلم برای مراسم اسکار 2019

اسکار سال 2018 غیرقابل پیشبینی ترین مراسم اسکار (تنها از نظر بهترین فیلم) و پایان غم انگیز آن ناامیدکننده بود. فیلم “َشکل آب” (The Shape of Water) اولین و پیشبینی کننده ترین انتخاب آکادمی محسوب می شد. در نهایت فصل پایانی اسکار 2018 با یک سخنرانی تکراری به پایان رسید. اما در اینجا می خواهیم نامزدهای بهترین فیلم مراسم اسکار 2018 را به شما معرفی کنیم. این فهرست براساس چهار طبقه بندی ارائه می شود: فیلم های تضمین شده، فیلم هایی با احتمال زیاد، فیلم هایی با احتمال کم و فیلم های تقریبا خارج شده از فهرست.

پس با پروشات همراه باشید.


فیلم های تقریبا خارج شده از فهرست:


براساس جنسیت – On the Basis of Sex

کارگردان: میمی لیدر

بازیگران: فلیسیتی جونز، آرمی همر، جاستین تروکس

خلاصه داستان: داستان روث بدر گینزبرگ، تلاش او برای حق برابر و راهیابی به دیوان عالی ایالات متحده.

تحلیل: اکران ضعیف و انتقادها منتقدین شانس فیلم را کاهش داد. تنها شانس فیلم در قسمت بهترین بازیگر زن است که احتمال آن هم بسیار اندک می باشد.

همچنین بخوانید: پیش بینی نامزدهای بهترین بازیگر مرد برای مراسم اسکار 2019


پسر زیبا – Beautiful Boy

کارگردان:  فیلیکس ون گرینینگن

بازیگران: تیموتی چالامت، استیو کارل، ایمی رایان، مورا تیرنی، تیموتی هوتان و کایتلین دور

خلاصه داستان: پسر یک خانواده به اعتیاد دچار شده و اکنون پدرش باید به او کمک کند تا از دام بیماری رها شود.

تحلیل: فیلمی براساس یک رمان پرفروش به نام “پسر زیبا: داستان یک پدر در اعتیاد پسرش” از دیوید شف. فیلم رابطه فروپاشیده یک پدر و پسر بسیار زیبا بوده اما بیننده را چندان درگیر داستان نمی کند.

همچنین بخوانید: پیش بینی نامزدهای بهترین بازیگر زن برای مراسم اسکار 2019


پسر پاک شد – Boy Erased

کارگردان:  جوئل ادگرتون

بازیگران: راسل کرو، نیکول کیدمن، لوکاس هجز

خلاصه داستان: فیلمی براساس خاطرات “پسر پاک شد” خاطرات” درباره داستان یک مرد جوان که در نوجوانی برای خانواده مشکل ساز بود. هویت، اکتشاف خود و عشق از مضامین اصلی این فیلم هستند.

تحلیل: این فیلم علاوه بر داستان زیبا اجراهای نفسگیری دارد. یک فیلم جسورانه و انسانی همانند این را نمی توان نادیده گرفت. اما به نظر می رسد احتمال نامزد شدن این اثر اندک است.

همچنین بخوانید: تمام فیلم های ابرقهرمانی که موفق به کسب جایزه اسکار شدند


ماری ملکه اسکاتلند – Mary Queen Of Scots

کارگردان:  جوزی رورک

بازیگران: سورشا رونان، مارگو رابی، جو آلوین، دیوید تننت، گای پیرس

خلاصه داستان: تلاش ماری استوارت برای برانداختن دخترعمویش الیزابت اول، ملکه اسکاتلند، او را به اسارت و اعدام دچار می کند.

تحلیل: یک درام تاریخی با بازیگران محشر که به نظر می رسد در اسکار شانس زیادی نداشته باشد. سورشا رونان در نقش ملکه به زیبایی نقش آفرینی کرده و بنابراین منتظر آثار درخشان تری از او هستیم. بازیگران مکمل هم اجرای خوبی داشتند. جوزی رورک که کارگردان تئاتر است، به نظر می رسد اثر خوبی را خلق کرده باشد. متاسفانه این فیلم دیر اکران شد و منتقدین هم نظر خوبی نداشتند. نقدها خوب بودند، اما نه به اندازه کافی.

همچنین بخوانید: 25 کارگردان مشهور که هرگز اسکار نگرفتند


فیلم هایی با احتمال کم:


12. می تونی مرا ببخشی؟ – Can You Ever Forgive Me؟

کارگردان: ماریال هلر

بازیگران: ملیسا مک کارتی، ریچارد ای گرانت، دالی ولز

خلاصه: یک داستان اقتباسی از خاطرات “می تونی مرا ببخشی؟”، یک داستان پرفروش واقعی از لی عزائیل زندگی نامه نویس. که تلاش می کند با هنر خود چیز جدیدی را خلق کند.

تحلیل: این فیلم در مراسم تلیوراید و جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو خوش درخشید و منتقدین را به وجد آورد. داستان واقعی فیلم و اجرای ملیسا مک کارتی باعث درخشش این اثر شده است. با این حال همه منتقدین به این فیلم واکنش نشان نداده و شانس آن در اسکار اندک است.

همچنین بخوانید: 26 ستاره بزرگ سینما که تا به حال جایزه اسکار دریافت نکرده‌اند


11. نخستین انسان – First Man

کارگردان: دیمین شزل

بازیگران: رایان گاسلینگ، کلر فوی و کایل چندلر، کوری استول، جیسون کلارک، شیئا ویگام، جان برنتال، برایان دآرکی جیمز، پابلو شرایبر

خلاصه: نگاهی به زندگی نیل آرمسترانگ و ماموریت فضایی او به ماه در 20 جولای 1969 که باعث شد به عنوان نخستین انسان بر روی ماه قدم بگذارد.

تحلیل: گرچه این فیلم با فیلم “لالالند” قابل مقایسه نیست اما ضعیف هم نیست. شزل یک بار دیگر مهارت خود را ثابت نمود. اما به نظر می رسد این فیلم در اسکار شانسی نداشته باشد، مخصوصا پس از شکست آن در گلدن گلوب و بنیاد فیلم آمریکا.

همچنین بخوانید: معرفی 10 فیلم عجیب و غریب تاریخ سینما که باید ببینید


فیلم هایی با احتمال زیاد:


10. اولین اصلاح شده – First Reformed

کارگردان: پل شریدر

بازیگران: ایثن هاک، آماندا سایفرد، سدریک اینترتینر

خلاصه: یک کشیش نیویورکی با رو به رو شدن با تراژدی، نگرانی های روزمره و گذشته اش، به مشکل برمی خورد.

تحلیل: این فیلم در زمان اکران با استقبال مواجه شد اما به دلایلی، شاید به دلیل اکران در مه، یکی از رقبای اسکار محسوب نشده است. از آنجاییکه این اثر جوایز گوتام و فیلم مستقل را دریافت کرده پس حتما باید آن را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: معرفی20 فیلم برتر سینما که ذهن بیننده را به چالش می کشند


9. بازگشت مری پاپینز – Mary Poppins Returns

کارگردان: راب مارشال

بازیگران: امیلی بلانت، لین-مانوئل میراندا، امیلی مورتیمر، مریل استریپ

خلاصه: این پرستار جادویی سال ها پس از ملاقات اولیه اش، نزد خانواده بنکز و فرزندان مایکل بازمی گردد تا در شرایط دشوار به آن ها کمک کند.

تحلیل: منتقدین از این فیلم استقبال کرده و واکنش ها مثبت بوده است و گویا فیلم در گیشه موفق باشد. احتمالا داوران مسن تر اسکار از آن خوششان بیاد و نامزد بهترین فیلم اسکار شود.

همچنین بخوانید: معرفی 25 فیلم با پیچیده ترین پایان بندی ها در تاریخ سینما


8. پلنگ سیاه – Black Panther

کارگردان: رایان کوگلر

بازیگران: چادویک بوزمن، مایکل بی.جردن، لوپیتا نیونگو

خلاصه: تی چالا، وارث قلمروی پیشرفته اما پنهان واکاندا، باید مردم خویش را رهبری کرده و با مشکلات گذشته کشورش رو به رو شود.

تحلیل: این فیلم احتمالا اولین فیلم ابرقهرمانی نامزد شده در اسکار باشد. این فیلم پس از موفقیت در گیشه و دریافت واکنش مثبت منتقدین، اکنون باید جوایز خود را دریافت کند. این فیلم در فستیوال های دیگر هم نامزد شده است.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های ورزشی که در سال 2018 اکران شدند


7. معاون – Vice

کارگردان: آدام مک کی

بازیگران: کریستین بیل، سم راکول، استیو کارل، امی آدامز، بیل پولمن و آلیسون پیل

خلاصه: داستان دیک چنی، قدرتمندترین معاون ریاست جمهوری تاریخ و تاثیر سیاست او بر تغییر جهان.

تحلیل: با نگاهی به ظاهر کریستین بیل برای این نقش به دلیل موفقیت آن پی می برید. اما اجرای بازیگران و داستان دیک چنی از دلایل جذابیت این فیلم می باشد. “رکود بزرگ” (The Big Short) آخرین همکاری مک کی با بیل و کارل بود که یک اثر موفق به شمار می رفت. اینبار هم این جادو تکرار شده است. گرچه فیلم پیشین در اسکار شانسی نداشت اما امیدواریم که این فیلم جدید در اسکار خوش شانس باشد.

همچنین بخوانید: 4 فیلم رو به اکران گل گدوت که منتظر دیدن آنها هستیم


6. اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند – If Beale Street Could Talk

کارگردان: بری جنکینز

بازیگران: کیکی لین، رجینا کینگ، استیون جیمز

خلاصه: یک زن در آستانه تولد اولین فرزندش باید برای اثبات بی گناهی نامزدش که در زندان است تلاش کند.

تحلیل: بری جنکینز با ساخت فیلم “مهتاب” (Moonlight) منتقدین را تحت تاثیر قرار داد. بنابراین احتمالا فیلم جدید او نیز توجهات را به خود جلب کند.

همچنین بخوانید: معرفی 10 فیلم شبیه پالپ فیکشن (Pulp Fiction) که باید ببینید


فیلم های تضمین شده:


5. مورد علاقه – The Favourite

کارگردان: یورگوس لانتیموس

بازیگران: اما استون، الیویا کلمن، ریچل وایز

خلاصه: در اوایل قرن 18 انگلستان، ملکه آن (کلمن) ضعیف قدرت را در دست گرفته و دوست نزدیکش بانو سارا (وایز) به جای او بر تخت می نشیند. با ورود یک خدمتکار جدید به نام ابیگل (استون) جذابیت اش او و سارا را در کنار هم قرار می دهد.

تحلیل: چه کسی تصور می کرد یورگوس لانتیموس پس از فیلم “داگتوس” (Dogtooth) یک فیلم تاریخی بسازد؟ مهم تر اینکه این اثر جدی در اسکار جایگاهی داشته باشد. این فیلم احتمالا در قسمت های طراحی، لباس، فیلمبرداری، و حتی به دلیل قدرت های تکنیکی، به عنوان بهترین فیلم، نامزد اسکار شود. “تاریک ترین لحظات” (Darkest Hour) را به یاد دارید؟

همچنین بخوانید: لیست 30 فیلم برتر آخرالزمانی در تاریخ سینما که باید ببینید


4. بلکککلنزمن – Blackkklansman

کارگردان: اسپایک لی

بازیگران: جان دیوید واشنگتن، لورا هری یر، آدام درایور

خلاصه: داستان درباره یک پلیس آفریقایی-آمریکایی از کلرادو است که به گروه «کو کلاکس کلان» نفوذ کرده و به رهبر آن تبدیل می شود.

تحلیل: اسپایک لی معمولا در فیلم خود مسائل اجتماعی فرهنگی، مانند نژادپرستی، فقر شهری، رسانه و جرایم، را به نمایش می گذارد. این مرد مهم ترین فیلم های آمریکایی 30 سال اخیر را ساخته است، از جمله “ساعت بیست و پنجم” (25th Hour)، “مالکولم ایکس” (Malcolm X) و “کار درست را انجام بده” (Do the Right Thing). و در این اثر جدید هم بسیار موفق بوده است. پس از مدت ها امیدواریم این فیلم اسپایک لی در اسکار بدرخشد.

همچنین بخوانید: اولین تریلر فیلم مورد انتظار انتقامجویان 4 منتشر و عنوان این فیلم اعلام شد + ویدئو


3. کتاب سبز – Green Book

کارگردان: پیتر فارلی

بازیگران: ویگو مورتنسن، ماهرشالا علی، لیندا کاردلینی

خلاصه: در سال های 1960 آمریکای جنوبی، یک لاف زن طبقه کارگر ایتالیایی-آمریکایی راننده یک پیانیست کلاسیک آفریقایی-آمریکایی می شود.

تحلیل: این حقیقت که کتاب سبز در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو و جایزه منتخب مردم فیلم های “ستاره ای متولد می شود” و “نخستین انسان” را کنار زد، نشان می دهد که می توان این فیلم را دوست داشت. گرچه این فیلم نظر منتقدین را جلب نکرد اما می تواند آرای داوران اسکار را به دست آورد.

همچنین بخوانید: معرفی 10 فیلم شبیه دزدان دریایی کارائیب که نباید از دست بدهید


2. ستاره‌ای متولد می‌شود – A Star is Born

کارگردان: بردلی کوپر

بازیگران: بردلی کوپر، لیدی گاگ، استفانی گرمانوتا، سام الیوت، اندرو دایس کلی، دیو چاپل

خلاصه: یک ستاره تلویزیون با یک خواننده و بازیگر جوان کمک می کند تا به شهرت برسد، درحالی که افزایش سن و الکل شهرت او را کاهش داده است.

تحلیل: بردلی کوپر نه تنها یک بازیگر خوب بلکه یک کارگردان بامهارت است و البته محبوبیت لیدی گاگا هم در موفقیت این فیلم بی تاثیر نیست. او بدون شک نامزد بهترین بازیگر زن شود. بردلی کوپر هم احتمالا نامزد بهترین بازیگر مرد شود. بنابراین احتمالا برنده شدن این فیلم بالاست.

همچنین بخوانید: 25 فیلم برتر موزیکال تاریخ سینما


1. رم – Roma

کارگردان: آلفونسو کوارون

بازیگران: یالیتزا آپاریشیو، ماریندا دتاویرا، دیه گو کورتینا آتری

خلاصه: داستانی درباره یک سال از زندگی یک خانواده متوسط در شهر مکزیکو سیتی در اوایل سال های 1970.

تحلیل: یک فیلم زیبا، تاثیر گذار و البته شاهکار. این عباراتی است که منتقدین برای توصیف این فیلم کوارون به کار می برند. طبیعی است که او پس از ساخت فیلمی مانند “گرانش” (Gravity) بخواهد یک اثر شخصی بسازد و به نظر می رسد این تصمیم او کارساز بوده است. در یک دنیای ایده آل این فیلم می توانست برنده اسکار شود اما در دنیای واقعی در قسمت برترین فیلم غیرانگلیسی زبان برنده می باشد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم هایی خارجی که در فضای قرون وسطی ساخته شده اند


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم