معرفی 10 فیلم برتر برادران کوئن که نباید از دست بدهید

کارگردان های معدودی یافت می شوند که همانند برادران کوئن سبک فیلمسازی خود را داشته باشند. گرچه ژانر مورد علاقه آن ها کمدی سیاه است، اما در ژانرهای دیگر نیز به همین اندازه موفق بوده اند. این کارگردان های بامهارت و خاص در دوره فعالیت خود فیلم های موفقی را ساخته اند. در اینجا فهرستی از برترین فیلم های برادران کوئن را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. بزرگ کردن آریزونا – Raising Arizona

یکی از اولین فیلم های آنان؛ که تمام عناصر عجیب مورد انتظار از فیلم های برادران کوئن را داراست. گرچه این فیلم با اثر برتر او قابل مقایسه نیست، اما تماشای آن لذت بخش می باشد.

همچنین بخوانید: معرفی 10 فیلم شبیه دزدان دریایی کارائیب که نباید از دست بدهید


9. تقاطع میلر – Miller’s Crossing

ورود برادران کوئن به ژانر جنایی بسیار درخشان بود. گرچه این فیلم کامل و زیباست اما هنوز نمی تواند با برترین آثار این ژانر قابل مقایسه باشد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های جنایی که در سال 2018 اکران شدند


8. شهامت واقعی – True Grit

یکی از نوآورترین آثار وسترن سال های اخیر که نوعی فیلم بازسازی شده محسوب می شود. یک فیلم لذت بخش با فیلمبرداری زیبا و اجراهای بی نظیر. گرچه این فیلم بهترین اثر برادران کوئن نیست اما در این فهرست جای دارد.

همچنین بخوانید: لیست 30 فیلم برتر آخرالزمانی در تاریخ سینما که باید ببینید


7. یک مرد جدی – A Serious Man

یک فیلم ساده که شاید به مذاق خیلی ها خوش نیاید. یکی از فیلم های نادیده گرفته شده برادران کوئن که در عین افسرده کننده بودن دیدنی است.

همچنین بخوانید: رده بندی تمام فیلم های ابرقهرمانی که در سال 2018 اکران شدند


6. بارتون فینک – Barton Fink

یک فیلم با اجرای به یادماندنی جان ترترو که جنبه تاریک صنعت سرگرمی را نشان می دهد. تصاویر الهام بخش این فیلم فضای افسرده کننده و ترسناک را نشان می دهند. نکات جالب فیلم آنقدر زیاد است که می تواند یک مقاله مجزا را به خود اختصاص دهد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های واقعه ای و حادثه ای که در سال 2018 اکران شدند


5.  درون لوین دیویس – Inside Llewyn Davis

یکی از برترین فیلم ها که متاسفانه نامزد جایزه نشد. بدتر اینکه اجرای زیای اسکار آیزاک هم توجه داوران آکادمی اسکار را جلب نکرد. سینما می تواند حقیقت را بازگو کند و این فیلم هم این مسئله را ثابت کرد. فیلمبرداری زیبا، ویرایش بدون نقص و آهنگ های به یادماندنی از جمله نکات مثبت این فیلم می باشند.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های کمدی رمانتیک که در سال 2018 اکران شدند


4. ای برادر، کجایی – O’ Brother Where Art Thou

یک فیلم زیبا و خنده آور با جلوه های نفسگیر که عناصر سورئال را به موفقیت به تصویر کشید، چیزی که بسیاری از فیلمسازهای بعدی از عهده آن برنیامدند. و البته آن را مدیون فیلمبرداری راجر دنکینز است. بازی زیبای جرج کلونی جایزه گلدن گلوب را برایش به ارمغان آورد. اگر این ها شما را راضی نکرده پس باید به آهنگ کلونی گوش دهید.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های ترسناک که در سال 2018 اکران شدند


3. لبوفسکی بزرگ – The Big Lebowski

شاید از قرار نگرفتن این فیلم در جایگاه نخست ناامید شوید. اما جایگاه سوم هم چندان بد نیست. یک فیلم طنز و سورئال که با گذشت زمان همچنان دیدنی است.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های کمدی رمانتیک که در سال 2018 اکران شدند


2. جایی برای پیرمردها نیست – No Country For Old Men

یکی از بهترین اقتباس های سینمایی که یک اثر تاثیرگذار و حماسی است. شاید بتوان آن را هنرمندانه ترین فیلم های برادران کوئن دانست. ویلن ترسناک (یکی از بهترین ویلن های تاریخ) و قهرمان داستان، دیدنی هستند. صحنه پرتاب سکه هنوز یکی از بهترین نمونه های ویرایش است. این اثر برتر از هرچیز یک روایت بصری زیباست.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های علمی-تخیلی که در سال 2018 اکران شدند


1. فارگو – Fargo

جایگاه نخست فهرست به این اثر نئو-نوآر تعلق دارد. نقدهای مختلف آن را یک شاهکار سینمایی می دانند. آیا نوآرهای دهه 40 (شاهین مالت (The Maltese Falcon)، مرد سوم (The Third Man) و غیره ) و نحوه نمایش تنش و استفاده از رنگ های سیاه برای اثبات تاریکی داستان و شخصیت ها را به یاد دارید؟ فارگو هم به چنین موفقیتی دست یافت، اما با رنگ های سفید. داستان پیچیده است اما روایت نه، شرایط هم پیچیده هستند، اما شخصیت ها نه. این هنر فیلمسازی است که از این فیلم یک تریلر زیبا ساخته است.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های اکشن که در سال 2018 اکران شدند


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم