لیست بهترین فیلم های علمی-تخیلی که در سال 2018 اکران شدند

از آغاز بشر کنجکاوی انسان به اندازه ای بوده است که باعث شده از اختراعات اولیه به اندازه گیری ستاره هایی با فاصله میلیون ها سال نوری دست یابد. پیشرفت علم و دانش زندگی را آسان کرده و جهان روز به روز شگفت انگیزتر می شود. اما علم تنها با منطق به جلو نمی رود بلکه این تخیل انسانی است که توانسته مرزهای منطق را کنار بزند. همینجاست که فیلم به عرصه وارد می شود. ژانر علمی تخیلی همیشه یکی از ژانرهای جذاب تماشاگران بوده است. درحالی که در سال های اولیه تاریخ سینما ژانر علمی تخیلی به فیلم های آخرالزمانی و اکتشافات و اختراعات عجیب دانشمندان دیوانه محدود بود، امروزه وضعیت بهبود یافته است. فیلم هایی مانند “گرانش”، “تلقین”، “میان ستاره ای” و “ورود” ثابت کرده اند که فیلم های علمی تخیلی می توانند خط روایی بسیار قوی داشته باشند.

سال 2018 برای طرفداران فیلم های علمی تخیلی سال بسیار پرباری بوده و فیلم های موفقی در این ژانر عرضه شدند. در اینجا می خواهیم فهرستی از بهترین فیلم های علمی تخیلی سال 2018 را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.

پیشنهاد میکنیم از دست ندهید: بهترین فیلم های 2018 (لیست ۵۰ تایی به همراه خلاصه داستان و تریلر)


20. تایم فریک – Time Freak – 2018

در این فیلم علمی تخیلی همانند روزهای گذشته از ماشین زمان استفاده شده است. با این حال این ایده هرگز قدیمی نشده و همچنان جذاب است. این فیلم داستان یک نابغه را بازگو می کند که در دنیای عشق هیچ نبوغی ندارد. او آنقدر غرق کارهایش شده که به دوست دخترش توجه نداشته و از او جدا می شود. این موضوع روی او تاثیر گذشته و تصمیم می گیرد او را مجددا بازگرداند. به همین دلیل یک ماشین زمان خلق می کند و بقیه داستان را می توانید حدس بزنید.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم هایی خارجی که در فضای قرون وسطی ساخته شده اند


19. چطور در مهمانی‌ها با دخترها حرف بزنیم – How to Talk to Girls at Parties – 2018

اقتباسی از داستان کوتاه نیل گیمن به همین نام، درباره یک نوجوان که در یک مهمانی عجیب با یک دختر عجیب تر آشنا می شود. داستان در اواخر دهه 70 روی می دهد که پانک راک شهرت داشته و ان هم می خواهد به همراه دوستانش در زندگی خود تغییری ایجاد کند. یک شب به مهمانی عجیبی در یک خانه می رود و با دختران زیادی رو به رو می شود، اما ان زن را دیده و عاشق او می شود. اما ان نمی داند زن و سایر دختران خانه بیگانه هستند و در سفر کوتاهی به زمین آمده اند. داستان ان و زن به کجا خواهد رسید؟

همچنین بخوانید: 6 فیلم رو به اکران که حاوی آخرین کمئوهای استن لی هستند


18. حرفه – Occupation – 2018

در دنیای علم می دانیم که انسان ها تنها موجودات هوشمند این جهان نیستند. بیگانه ها هم وجود دارند، اما هنوز آن ها را ندیده ایم. اما اگر آن ها از ما بدانند چه؟ اگر آن ها ما را زیر نظر داشته و منتظر زمانی باشند تا به ما حمله کنند، آن وقت چه؟ در این فیلم همین اتفاق رخ می دهد. با ورود یک سفینه فضایی به آسمان شهر کوچک استرالیایی همه جا تاریک می شود. با آغاز تهاجم انسان ها نمی دانند آیا باید ساکت بمانند یا با همه قوایشان مبارزه کنند.

همچنین بخوانید: 12 فیلم برتر لهستانی در تاریخ فیلم سازی این کشور


17. نسل بعدی – Next Gen – 2018

مای و مادرش از زمان ترک پدرشان، از هم دور شده اند. نه به این دلیل که باهم مشکل دارند بلکه مادرش که نتوانسته جای خالی همسرش را تحمل کند، زندگی اش را با ربات ها پر کرده است، که بخش مهمی از دنیای این داستان هستند. مای که تصور می کند مادرش ربات ها را از او بیشتر دوست دارد، از ربات ها متنفر می شود. از آنجاییکه بچه های دیگر از ربات ها متنفر نیستند نمی تواند هیچ دوستی داشته باشد. تا اینکه یک روز با رباتی آشنا می شود که در حل مشکلات زندگی به مای کمک می کند.

همچنین بخوانید: معرفی 8 فیلم برتر که از داستان های استیون کینگ اقتباس شده اند


16. انقراض – Extinction – 2018

پیتر یک مهندس است که زندگی خوبی دارد و از بودن در محل کارش لذت می برد. اما رویاهایش باعث دردسر او خواهند شد. زیرا همیشه خواب میبیند که بیگانه ها به زمین حمله کرده و انسان را نابود می کنند. او که از این خواب ها خسته شده نزد یک روان پزشک رفته و در آنجا با شخص دیگری آشنا می شود که او هم چنین خواب هایی میبیند. بنابراین به پیتر ثابت می شود که مغز او چنین افکار و خواب هایی را خلق نکرده است. با رفتن پیتر و خانواده اش به یک مکان امن، اطلاعات جدیدی افشا شده و تمام چیزهایی که باور داشت تغییر خواهند کرد.

همچنین بخوانید: معرفی 12 فیلم برتر سینما با موضوع هک و امنیت سایبری


15. زو – Zoe – 2018

عشق یک موضوع پیچیده است. درحالی که شعرا تلاش کردند در لابه‌لای سطرها آن را نشان دهند، دانشمندان به ریشه احساس در ذهن مان توجه نمودند. کوله چنین دانشمندی است. او درباره پدیده عاشق شدن مطالعه کرده و براساس آن اپلیکیشنی طراحی نموده که به مردم می گوید آیا رابطه شان دوام خواهد داشت یا نه. جالب اینجاست که به دلیل همین اپلیکیشن ازدواج اش به پایان می رسد. اکنون قدم بزرگ تری برداشته و با خلق ربات های شبیه سازی شده حواس انسانی را بررسی می کند. زمانی که به یکی از این ربات ها علاقه مند می شود مرزهای اخلاق کاری اش دگرگون خواهد شد.

همچنین بخوانید: اگر به فیلم لالالند علاقه دارید این 12 فیلم را از دست ندهید


14. جاناتان – Jonathan – 2018

“یک روح در دو بدن” یک عبارت استعاره ای است که برای افرادی که از هم جدانشدنی هستند استفاده می شود. اما زمان هایی است که یک جسم حاوی دو روح یا بیشتر است. زمانی که دو فرد مختلف یک جسم دارند چه اتفاقی رخ می دهد؟ “جاناتان” به همین سوال پاسخ می دهد. شاید با شنیدن این سوال به اختلال چند شخصیتی فکر کنید و بسیاری از افراد چنین مشکلی داشته باشند اما آیا این مورد هم اینگونه است؟ مسئله اینجاست که قهرمان این داستان از این اختلال رنج نمی برد. در اینجا دو نفر در یک بدن در کنار هم زندگی می کنند. اما این مشکل تا به کجا ادامه خواهد یافت؟

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر فرانسیس فورد کاپولا که باید تماشا کنید


13. به زودی – Anon – 2018

با دیجیتالی شدن جهان فضای خصوصی انسان از بین می رود. در این فیلم شاهد دنیای آینده ای هستیم که هیچ فضای خصوصی وجود ندارد. برادر بزرگ تر در هر دقیقه همه را زیرنظر دارد. وجودیت همه شان در یک پایگاه داده ثبت شده و تمام زندگی شان ذخیره می شود. این داده ها به آن ها کمک می کند تا مجرمین را دستگیر می کنند. اما زمانی که قتل هایی رخ می دهد و از کسی نشانی نیست پلیس ها متعجب می شوند. گویی فردی که آن ها به دنبالش هستند وجود ندارد، حداقل از لحاظ دیجیتالی.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر آکیرا کوروساوا که باید تماشا کنید


12. پارادوکس کلوورفیلد – The Cloverfield Paradox – 2018

 

سه گانه متفاوت پارادوکس با روایت های تکان دهنده و عجیب که سری سوم آن The Cloverfield Paradox مسیر متفاوتی را انتخاب کرده است و با این حال با داستان های قبلی متفاوت می باشد. کمبود منابع انرژی جهان را به مکان آشفته ای تبدیل کرده است زیرا کشورها درگیر جنگ بوده و دانشمندان در پی حل این مشکل هستند. یک آزمایشگاه علمی به همراه چند دانشمند در پی کشف منابع انرژی هستند. اما رو به رو شدن با قوانین طبیعت مشکل ساز است.

همچنین بخوانید: 7 فیلم برتر جیمز کامرون که نباید از دست بدهید


11. رمپیج – Rampage – 2018

در آزمایشگاه های دوردست تحقیقات سری در جریان است اما ما درباره آن ها چیزی نمی دانیم. یک شرکت به نام انرجین در یک سفینه فضایی تحقیقات مشابه ای را انجام می دهد. زمانی که دانشمندان یک سرم را روی موش ها آزمایش می کنند درست پیش نمی رود و موش ها خشن می شوند. آزمایشگاه نابود شده دانشمندان نجات یافته به همراه سرم باقی مانده در سفینه پنهان می شوند. سفینه با ورود به زمین منفجر شده و سرم به زمین میریزد. یک گوریل آلبینو با آن تماس یافته و به نوعی کینگ کنگ غول پیکر تبدیل می شود. بنابراین آشوب جدیدی در جهان آغاز خواهد شد.

همچنین بخوانید: معرفی 10 فیلم زیبا شبیه در جستجوی خوشبختی (The Pursuit Of Happyness)


10. دنیای ژوراسیک: پادشاهی سقوط کرده – Jurassic World: Fallen Kingdom – 2018

پس از وقایع دنیای ژوراسیک جهان در پی این است که آیا دایناسورها باید در جهان وجود داشته باشند یا نه. گرچه دایناسورها در یک جزیره نگهداری می شوند اما آتشفشان آن منفجر شده و آن ها مجددا در معرض انقراض قرار دارند. کل حیات وحش در آستانه نابودی است. سناتور که می داند پناهگاهی آماده شده تصمیم دارد اجازه دهد دایناسورها و حیات وحش منقرض شوند. اما برخی از مردم معتقدند که حیات باید ادامه پیدا کند. اوون گردی و کلر دیرینگ می خواهند به جزیره رفته و گونه ها و DNA های باقی مانده را احیا کنند، بدون  اینکه دوباره طعمه آن ها شوند.

همچنین بخوانید: معرفی و رده بندی تمام 10 فیلم دیوید لینچ از بدترین تا بهترین


9. تصور می کنم که اکنون تنها هستم – I Think We’re Alone Now – 2018

دل (پتر دینکلاج) خود را در جهان تنها می یابد. پس از نابودی نژاد بشر، دل باید در این دنیای تنها که آرمان شهر اوست به تنهایی زندگی کند تا اینکه گریس (ال فنینگ) که سابقه و انگیزه اش مشخص نیست او را کشف می کند. دل با آگاهی درباره مسائل دیگر از گریس تصور می کند دنیای آرمانی اش در آستانه فروپاشی است. فیلم با ریتم کند و جالبی آغاز می شود و رفته رفته به پایان مهیج و دلچسبی بدل می شود که تکان دهنده است.

همچنین بخوانید: معرفی 12 فیلم برتر الیزابت اولسن که باید تماشا کنید


8. کپی ها – Replicas – 2018

برای رسیدن به خانواده تان چه کار خواهید کرد؟ یک فرد برای رسیدن به کسی که از دست داده حاضر است تا به چه اندازه خود را قربانی کند. این سوالاتی است که ذهن ویلیام فاستر دانشمند را به خود مشغول کرده است. زمانی که در یک تصادف تراژیک کل خانواده اش را از دست می دهد، می خواهد با کمک علم در مقابل خدا ایستاده و دوستدارانش را بازگرداند. پیش از این بر روی ذهنیت انسان کار کرده تا آن را به ماشین تبدیل کند. از دست دادن خانواده اش باعث می شود تحقیقات خود را به پایان رسانده و از این نظریه برای بازگرداندن خانواده اش استفاده کند. اما همه چیز بهایی دارد. آیا ویلیام می تواند این هزینه را بپردازد؟

همچنین بخوانید: 20 فیلم کارآگاهی و رمزآلود برتر در تاریخ سینما


7. چشم انداز – Prospect – 2018

طمع یکی از ضعف های انسانی است که در عده زیادی مشاهده می شود. به همین دلیل بسیاری از انسان ها را نابود کرده و بقیه هم در معرض خطر نابودی قرار دارند. یک دختر نوجوان از این میترسد که طمع و ترس پدر زندگی شان را نابود کند. او در یک دنیای پیشرفته به همره پدرش به یک قمر بیگانه سفر می کند که جنگل های آن پر از الماس هستند. اما به زودی متوجه می شوند که در این دنیا تنها نیستند. رقابت بر سر دستیابی به طلا به یک جنگ برای بقا تبدیل می شود. اما طمع انسان پایان ناپذیر است.

همچنین بخوانید: 10 فیلم انتقامی برتر تاریخ سینما که باید ببینید


6. بازیکن شماره یک آماده – Ready Player One – 2018

یک فیلم اقتباسی از کتابی به همین نام نوشته ارنست کلاین درباره نوجوانی که برای دستیابی به یک نرم افزار در یک رقابت وارد می شود. در این زمان انسان به حقیقت پشت کرده و در این فکر است که در دنیای مجازی چگونه به نظر میرسد. تا سال 2045 این تغییر کامل شده و انسان ها به نرم افزاری به نام اوسیس وابسته اند که آن ها را به دنیای مجازی متصل می کند. وید واتس یک کاربر بازی است که کشف می کند یک بازی معمولی در حقیقت به بازی فراتری متصل است که نتایج سنگینی دارد.

همچنین بخوانید: اگر به فیلم های اره (Saw) علاقه دارید این 12 فیلم را از دست ندهید


5. سولو: داستانی از جنگ ستارگان – Solo: A Star Wars Story – 2018

جنگ های ستارگان دنیای خاص خود را دارد که به همراه ساختار عظیم، داستان و شخصیت های پیچیده، در طی سال ها هویت خود را حفظ کرده است. درحالی که شخصیت های اصلی آن بخشی از یک فرهنگ محبوب هستند، شخصیت های فرعی آن هم مورد توجه قرار گرفته اند. شخصیت هان سولو یکی از این شخصیت هاست که این فیلم او را از دنیای جنگ ستارگان جدا کرده و به دنیایی وارد می کند که لوک و لیا در آنجا حضور ندارند. در حقیقت این فیلم داستان اصلی هان سولو هست که نشان می دهد چگونه به این جایگاه دست یافته است.

همچنین بخوانید: اگر به فیلم های اره (Saw) علاقه دارید این 12 فیلم را از دست ندهید


4. نابودی – Annihilation – 2018

یک فیلم اقتباسی از کتابی به همین نام نوشته جف وندرمیر که به دلیل تصور تهیه کننده مبنی بر درک نشدن آن از سوی مردم، با اکران محدود مواجه شد. به همین دلیل است که حتما باید این فیلم را تماشا کنید. از آنجاییکه این فیلم یک اثر هوشمندانه است در پایان داستان شما را گیج می کند. گروهی از دانشمندان به یک منطقه قرنطینه وارد می شوند تا ببیند در آنجا چه اتفاقی رخ داده و آن را متوقف کنند. اگر این کار را انجام ندهند بشر نابود خواهد شد.

همچنین بخوانید: اگر فیلم جان ویک (John Wick) را دوست دارید این 14 فیلم را تماشا کنید


3. زندگی برتر – High Life – 2018

رازهای بسیاری وجود دارد که دوست داریم آن را کشف کنیم و مکان هایی بسیاری وجود دارد که دوست داریم به آنجا برویم. اما اولین آزمایشات نیازمند قربانیانی است که درستی آن را ثابت کرده و بشر را نجات دهند. اکنون، اگر در یک سیاهچاله یک منبع انرژی وجود داشته باشد و یک نفر به خود جرئت دهد آن را بردارد عالی خواهد شد، اما اگر نتواند به درون آن سقوط خواهد کرد. در آینده دور دانشمندان برای این مسئله راه حلی یافته اند. آن ها گروهی از موجودات را به آنجا فرستاده اند. و حتی از نظر جنسیتی آن را آزمایش می کنند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر ادوارد نورتون که باید تماشا کنید


2. نخستین انسان – First Man – 2018

فیلمی براساس نیل آرمسترانگ، اولین مردی که بر روی کره ماه قدم گذاشت. از آنجاییکه این فیلم زندگی نامه ای است، مسلما بخش های تخیلی دارد، اما همین موضوع است که آن را هیجان انگیز می سازد. سفینه فضایی آپولو 11 و آرمسترانگ به ماه رفته و برای بشریت قدم برداشتند. اما در حال حاضر آرمسترانگ با مشکلاتی مواجه است. او چگونه می تواند با این فشارها مواجه شود؟

همچنین بخوانید: 20 فیلم برتر ژانر آدم ربایی در تاریخ سینما که باید ببینید


1. ببخشید مزاحم شما شدم – Sorry to Bother You – 2018

بعضی فیلم ها پوچ گرایانه هستند و در حقیقت زندگی چنین است. اغلب اوقات مردم آغازگر داستان های عجیب فیلم ها هستند. پس از هر دوره ای در جهان تغییراتی رخ می دهد و در بیشتر زمان ها این تغییرات شکست می خورند. “ببخشید مزاحم شما شدم” این دنیای عجیب را به شکل خاصی نمایش می دهد. کاسیوس گرین در اوکلند زندگی می کند، اما دنیای او یک واقعیت افزوده است، نه دنیای آشنای ما. زمانی که با دنیای او آشنا می شوید خدا را شاکرید که دنیای شما اینچنین نیست. اما با شناخت بیشتر این دنیا متوجه می شوید که در حقیقت تفاوتی وجود ندارد. طنز هوشمندانه و مضامین مرتبط این داستان را به یک داستان زیبا بدل می کند.

همچنین بخوانید: 25 فیلم برتر سینما درباره اختلال چند شخصیتی


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (4)

بستن فرم

 1. A

  آبان 14, 1399

  توی مورد 5 به جای لوک و لیا نوشتید لوکز و لایز

  پاسخ

 2. امیرحسین

  آبان 13, 1399

  من دنبال یه فیلم میگردم که خیلی وخ پیش دیدم پسری با قدرت غیب شدن از جایی به جای دیگر تو فیلم که من اسم فیلمو یادم نیس اگه اسمشو میدونید خواهشا بهم بگید.

  پاسخ