معرفی 15 سریال جذاب و دیدنی شبیه “خاطرات خون آشام” (The Vampire Diaries)

امروزه اغلب کودکان و نوجوانان سریال خاطرات خون آشام را دوست دارند. در دو دهه گذشته نسل جدید به فیلم های علمی تخیلی و خون آشامی علاقه نشان داده اند. خون آشام هایی چون یهودا اسخریوطی و کنت دراکولا داستان های بسیاری در سراسر جهان را به خود اختصاص داده اند. سریال هایی با این داستان هم طرفداران خود را دارند.

در اینجا می خواهیم سریال هایی مشابه خاطرات خون آشام را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


15. ون هسلینگ – Van Helsing – 2016

ونسا هسلینگ از اجداد خون آشام بزرگ، ون هسلینگ، پس از یک کمای پنج ساله بیدار می شود. او در دنیای شلوغی بیدار می شود که پر از خون آشام است. اکنون ونسا باید تقدیر خود را عملی کرده و با دنبال کردن وظیفه خانوادگی خود جهان را از تاریکی مطلق رها کند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم خون آشامی پرطرفدار که در حال ساخت هستند


14. کنستانتین – Constantine – 2014-2015

آیا امکان دارد پس از دیدن جهنم و زندگی در دنیایی که شیاطین و فرشتگان برای کنترل انسان تقلا می کنند،  به خدا ایمان نداشت؟ امکان دارد. جان کنستانتین فردی است که با وجود رویارویی با جهنم می خواهد به هر قیمتی از آن اجتناب کرده، به خوبی انسان ها باور نداشته و به نیکی اعتقادی ندارد. او در جهان های مختلف حرکت کرده و از ورود شیاطین به دنیای انسان ها پیشگیری می کند تا به این صورت اعمال گذشته خود را نیز جبران کرده باشد.

همچنین بخوانید: معرفی 11 سریال کره ای عاشقانه و درام که نباید از دست بدهید


13. داستان ترسناک آمریکایی – American Horror Story

یک سریال هفت فصلی که مجموعه ای از مینی سریال محسوب می شود. بنابراین هر فصل داستان خود را داشته و فصل ها به هم مرتبط نیستند. داستان های تخیلی سریال معمولا برپایه داستان های حقیقی ساخته شده که فعالیت های ماورایی را شامل می شوند. یک سریال زیبا که گرچه تمام فصل های آن به یک اندازه زیبا نیست اما به طور کلی یک اثر به یادماندنی است. عناصر ماورایی آن یادآور روزهای طلایی “تین ولف” (Teen Wolf) است.

همچنین بخوانید: 15 سریال شبیه برکینگ بد (Breaking Bad) که نباید از دست بدهید


12. قصر وانیا – Castlevania – 2017

یک انیمیشن اقتباسی از بازی ویدیویی کونامی درباره داستان دراکولا، که پس از تهمت جادوگری به همسرش و به قتل رسیدن او توسط یک کلیسا، در شهر ترنسیلوانیا رعب و وحشت ایجاد می کند. یک سال پس از این واقعه ارتش جهنم را به شهر وارد می کند تا شهروندان بیگناه را از بین ببرد. تنها مردی که می تواند از خانه اش دفاع کند ترور بلمونت است، آخرین بازمنده خاندان بلمونت که قرن ها پیش توسط کلیسا تکفیر شدند. آیا ترور می تواند دراکولا و ارتش خون آشام او را از پا درآورد؟

همچنین بخوانید: اگر سریال دوستان (Friends) را دوست دارید این 25 سریال را از دست ندهید


11. دیو و دلبر – Beauty and the Beast

برخی از سریال ها از مضامین جالب، بازیگران خوب و فیلمنامه های زیبا بهره می برند و به تنها چیزی که نیاز دارند یک خط داستانی مناسب است. این سریال هم یکی از آن هاست که ثبات ندارد. این سریال به جای ماورایی بودن، علمی تخیلی است. کاترین چندلر شاهد قتل مادرش است، و نزدیک بود خودش هم قربانی شود که فردی او را نجات داد. سپس مشخص می شود که وینسنت کلر سربازی بود که گویا مرده است. اما او انسان نیست. این موضوع در فصل اول جالب بود اما در فصل دوم تا چهارم جذابیت خود را از دست داد. گرچه فعالیت تیم نویسندگی باعث ضعف این سریال شد، اما هنوز می تواند جالب باشد.

همچنین بخوانید: بهترین سریال‌های تلویزیونی انگلیسی زبان سال 2018 (تا به امروز)


10. تین ولف – Teen Wolf – 2011-2017

اسکات مک کال یک نوجوان معمولی آمریکایی است که در سال دوم دانشگاه تحصیل می کند. با این حال، یک شب که برای ماجراجویی با دوستش به جنگل می رود یک گرگینه او را گاز می گیرد. بنابراین خودش هم گرگینه شده و قدرت های عجیبی را به دست می آورد. او سریع تر، قوی تر و محبوب تر و البته خشمگین تر از همیشه خواهد شد. اگر این مضامین را با دشمنان قدرتمند و ماورایی او ادغام کنیم یک اثر دیدنی به دست می آید.

همچنین بخوانید: 65 سریال تلویزیونی که پیش از مرگ باید تماشا کنید


9. واعظ – Preacher – 2016

جسی کاستر (دامینیک کوپر) یک واعظ و مرد خداست که در تگزاس زندگی کرده اما به تدریج ایمان خود را از دست داده و به دنبال دلیلی است تا در مسیر خدا قرار بگیرد. در این میان یک موجود قدرتمند به نام جنسیس، که نتیجه برخورد فرشته و شیطان است، از جهان عبور کرده و به جسم جسی وارد می شود. واعظ پس از سه روز بیدار شده و قدرت پیشگویی به دست می آورد. جسی با داشتن موجودی به قدرت خدا باید چکار کند و چگونه با حقیقت خلقت خود رو به رو شود؟

همچنین بخوانید: 28 انیمه سریالی برتر تاریخ که باید تماشا کنید


8. خون حقیقی – True Blood – 2008-2014

پس از تولید نوع مصنوعی خون انسان، خون آشام ها دیگر مجبور نیستند در خفا پنهان شوند و به انسان حمله کنند. دو سال پس از این موفقیت بزرگ، بیل کمپتون (استیون مویر)، یک خون آشام 173 ساله است که به لوئیزیانا بازمی گردد. این سریال داستان سوکی استک هوس (آنا پاکوئین) است، یک کارگر بار که با بیل آشنا شده و حوادثی رخ خواهد داد. با معرفی شخصیت های دیگری چون گرگینه ها، تبدیل شوندگان، جادوگران، پریان و حوریان، این سریال به یک سریال مهیج بدل می شود. با این حال کل سریال درباره تقلای خون آشام ها برای تسلط بر انسان است و بنابراین برای طرفداران سریال های خون آشامی جالب می باشد.

همچنین بخوانید: 25 موجود ترسناک در داستان‌های عامیانه سراسر جهان


7. پنی دردفول – Penny Dreadful – 2014-2016

با این سریال رویای دیدن دوران ویکتوریا به حقیقت بدل شده و می توانید شخصیت های ماورایی چون کنت دراکولا، دکتر جکیل، هاید، ویکتور فرانکنشتاین و بسیاری دیگر هم در آن حضور دارند. داستان تاریک و جلوه های گوتیگ تمامی دوستداران فیلم های ترسناک را راضی نگه می دارد. اوا گرین نقش اصلی را برعهده داشته و نقش ونسا ایوز را برعهده دارد، یک واسطه که در کنار افرادی چون سر مالکولم مورای، ایتان چندلر و دورین گری، مسئول بروز رخدادهایی هستند که لندن دوران ویکتوریایی را تهدید می کند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم‌های ترسناک سال 2010 به بعد


6 .مرده متحرک – The Walking Dead – 2010

این فیلم با نمایش جهانی که در آستانه آخرالزمان است تقلای انسان برای بقا را نشان می دهد. سرایت یک ویروس باعث شده که جمعیت انسان به مرده هایی متحرکی تبدیل شوند که تنها به خوردن گوشت انسان علاقه دارند. در این میان یک پلیس از کما به هوش آمده و متوجه دنیای اطراف می شود. این فیلم تلاش انسان برای بقا را نشان می دهد، در شرایطی که جان یک انسان به اندازه فردی که به دنبال خوردن اوست ارزش دارد.

همچنین بخوانید: 25 فیلم ترسناک برتر درباره زامبی


5.  ماورایی – Supernatural – 2005

آیا طرفدار خون آشام ها هستید؟ پس بهتر است سریالی تماشا کنید که پر از گرگینه، جادوگر، فرشته ها، شیاطین و خود خدا باشد. یک داستان ترسناک براساس زندگی دو برادر به نام دین و سام که بنا به شرایط مجبورند به شکار ارواح بپردازند. به همین دلیل تمام شخصیت های ماورایی مورد انتظار را در این سریال خواهید دید. این دو برادر با گذشته تاریک و دنیای ترسناکی که به موازات دنیای انسان ها قرار دارد، تلاش می کنند میان ارواح و دوستان عادی شان تعادل ایجاد کنند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم ترسناک که بر اساس داستان های واقعی ساخته شدند


4. اصیل ها – The Originals – 2013

دنباله خاطرات خون آشام که به خون آشام های اصلی و قدرتمند می پردازد. این افراد اولین انسان هایی هستند که با جادو خون آشام شدند و به همین دلیل دشمنان فراوانی دارند. در فصل اول سه خون آشام اصلی الیجا، کلاز و ربکا را میبینیم که مجبورند به شهر موردعلاقه شان، نیو اورلئان بروند، که دلیل کارهای احمقانه کلاز است. زمانی که کلاز، موجود دورگه اصلی، درباره فرزند متولد نشده اش آگاه می شود، ذات حیوانی خود را کنار گذاشته و تصمیم میگیرد برای رستگاری خانواده این فرزند را نجات دهد. با این حال در آنجا جادوگری وجود دارد که این خانواده تا به حال به وجود او پی نبرده بودند. آیا این خون آشام ها باید بیشتر مراقب خود باشند؟

همچنین بخوانید: برترین فیلم‌های ترسناک سینمای ژاپن


3. دردویل – Daredevil – 2015

یک وکیل خوب که در یک تصادف دوران کودکی چشم خود را از دست داده می خواهد نیویورک را از شر خودش حفظ کند. اما زمانی که مت مرداک متوجه می شود که اگر به مسیرش ادامه دهد این شرایط چقدر دشوار است، مسیر خود را تغییر داده و با کمک هنرهای رزمی آموخته شده به شیطان هل کیچن تبدیل می شود. این سریال خون آشامی با وجود صحنه های اکشن نمای جدیدی از این ژانر را نمایش می دهد. دردویل با نمایش شخصیت شروری به نام کینگپین اکا ویلسون فیسک به زیبایی هرچه تمام تر، باعث لذت تماشاگر می شود.

همچنین بخوانید: 10 انیمه جذاب شبیه توکیو غول که باید تماشا کنید


2. چیزهای عجیب – Stranger Things – 2016

هاوکینز، ایندیانا یک شهر زیباست که از زمانی که شهروندان به یاد دارند یک شهر موفق بوده است. با این حال، زمانی که طی حوادثی یک پسر دزدیده شده، خانواده و دوستانش با یک دختر روانی همراه می شوند تا او را پیدا کنند. در این جستجو برای یافتن پسربچه، آن ها به مکانی دور از زمین رفته و به یک آزمایشگاه دولتی مخفی می رسند که به طور تصادفی به یک بعد اضافی متصل شده و به همین دلیل موجودات عجیب در آن زندگی می کنند.

همچنین بخوانید: اگر فیلم جان ویک (John Wick) را دوست دارید این 14 فیلم را تماشا کنید


1. پانیشر – Punisher – 2017

یکی از برترین سریال های اخیر با حضور جان برنتال که با بازی ذهنی خود توانسته انقلابی به پا کند. این فیلم که اقتباس دیگری از فرانک کسل ضدقهرمان محسوب می شود، می تواند برای دوستداران فیلم های اکشن و کمدی جذاب باشد. داستان درباره یک سرباز نیروی دریایی است که خانواده و بخشی از تعادل روانی اش را از دست داده است. گرچه او در مسیر انتقام گرفتن قرار دارد اما همیشه باید بدانیم که جنون او یک قدم از خودش جلوتر است. یک سریال شاهکار که نمی توان مرز میان شخصیت منفی و مثبت را مشخص کرد و اگر از داستان های تاریک و خشن خوشتان می آید باید این فیلم را تماشا کنید.

همچنین بخوانید: 28 انیمه سریالی برتر تاریخ که باید تماشا کنید


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (31)

بستن فرم

 1. رزانا

  تیر 6, 1399

  میراث هم عالیه عاللللللللیییی چند دقیقه ازش ببینین عاشقش میشین

  پاسخ

 2. Khosro

  خرداد 10, 1399

  Lucifer کجاست پس سلطان . زمانی که فصل 3 تموم شد 8.5 ملیون نفر تو توییتر زدن #savelucifer سریالی با این حجم طرفدار حساب نمیشه؟!

  پاسخ

 3. Dexter

  اردیبهشت 13, 1399

  بهترین سریال در رابطه با موجودات فقط و فقط سوپرنچرال. هم تعداد طرفداران و هم نظر کارشناسان IMDB این رو ثابت می‌کنه. خاطرات خون‌آشام انگشت خیلی بخواد در مقابل سوپرنچرال مقاومت کنه شاید به اندازه یه فصلش بشه. ولی در کل اگه میخواید سریال ببینید پیشنهاد میکنم که بریکینگ بد کبیر(بهترین سریال تاریخ) و دکستر کبیر (پرافتخارترین سریال تاریخ بعد از بریکینگ بد) رو ببینید

  پاسخ

  • rahim در پاسخ به Dexter

   خرداد 27, 1399

   نمیدونم تو کجای این سریالو پسندیدی 😂😂

   پاسخ

 4. محمد

  شهریور 25, 1398

  این هارو باید از کجا ببینیم

  پاسخ

 5. نامعلوم

  مرداد 30, 1398

  سریال فراطبیعی رو دیدم سریال زیبایی هست و تکراری نیست و بازیگرای خوبی داره و با سریالش گریه میکنی عصبانی میشی بهترین سریال عمرم بود بعدش هم خاطرات خون اشام و اصیل ها و تین ولف و ریوردیل دکستر هم زیبا بود مردگان متحرک هم قشنگه و به نظر من که بیشتر از 7 ساله دارم همه ی سریال هارو میبینم فراطبیع یا همون سوپرنچرال عالیی بود و هرکی دید پشیمون نشد

  پاسخ

 6. مهدی

  مرداد 26, 1398

  بهترین سریال خون آشامی که دیدم the originals بود
  که البته قبلش باید سریال The Vampire Diaries رو دیده باشید چون این دوتا سریال به هم مرتبط هستن. هردوتاشون هم قشنگه.
  برای اونایی هم که با خشونت زیاد و س ک ی و فحش های رکیک و اینجور چیزا مشکلی ندارن سریال ture blood رو پیشنهاد میکنم.
  موفق باشید.

  پاسخ

  • N در پاسخ به مهدی

   فروردین 23, 1399

   سریال Legacies ادامه ی اصیل هاست درمورد هوپ دختر کلاوس و دخترای سالوتوره س

   پاسخ

 7. Dvrpnh

  تیر 18, 1398

  سلام میخواستم بدونم نظرتون درمورد فیلم اصیل ها چیه ایا سریال جذاب و خوبی هست که ادم رو جذب کنه و کشش داشته باشه؟؟؟

  پاسخ

  • Masoumeh در پاسخ به Dvrpnh

   تیر 25, 1398

   عالیه عاللللللی من عاشقش شدم از دستش نده معرکس

   پاسخ

  • Sarina در پاسخ به Dvrpnh

   مرداد 2, 1398

   خیلی عالیه،هر پنج تا فصلش فوق العادس و واقعا بهتر از خاطرات یک خون اشام هست…
   خاطرات خون اشام از فصل پنج به بعد خراب شد…
   من اورجینالو خیلی پیشنهاد میکنم😆

   پاسخ

  • Lili در پاسخ به Dvrpnh

   مرداد 6, 1398

   عالیه بهترین سریال دنیا حتما ببین لذت میبری

   پاسخ

  • Shahrzad در پاسخ به Dvrpnh

   آبان 19, 1398

   ببین عاااااالیه واقعا عالیه میشه گفت از بین سریالایی که دیدم پرمحتوا تره

   پاسخ

  • Nika در پاسخ به Dvrpnh

   اردیبهشت 12, 1399

   بهترین سریال خون آشامی که دیدمه😍❤

   پاسخ

  • محسن در پاسخ به Dvrpnh

   خرداد 8, 1399

   سریال ماورایی بهتره البته اسمش سوپرنچرال است

   پاسخ

  • Sama در پاسخ به Dvrpnh

   خرداد 10, 1399

   خیلی عالیه اصیل هارو دیدی بعدش میراثو ببین ادامه اصیل هاس

   پاسخ

 8. فاطمه

  تیر 17, 1398

  من پیشنهاد میکنم برید شکارچیان سایه رو ببینید عااااااااااالیه یعنی خیلی خیلی عالیه

  پاسخ

 9. Nl63

  خرداد 27, 1398

  من سریالهای خوناشامی و ماورایی خیلی دوس دارم، خاطرات خون اشام، اورجینالز، آمریکن هارور استوری، خون حقیقی، تین ولف و… همه رو دیدم، خیلی دوس داشتم، ولی خوب به پای گیم آف ترونز که نمیرسن

  پاسخ

  • Ashkan در پاسخ به Nl63

   فروردین 7, 1399

   رو دست گیم اف ترونز هیچ سریالی نیومده.خیلی طرفدار داره خیلی زیاد جوری که باراک اوباما هم معتادش شده بود و بیصبرانه منتظر فصلای بعدش بوده.من توی همه ی اینا بعد گیم اف ترونز تین ولف رو دوست دارم

   پاسخ

 10. fff

  اردیبهشت 25, 1398

  من تا چند قسمت اولشو دیدم از روگرگ ومیش کپی شدهه

  پاسخ

  • YRT در پاسخ به fff

   خرداد 9, 1398

   یهنی میخوای بگی8فصل رواز7قسمت کپی کردن!

   پاسخ

  • Shahrzad در پاسخ به fff

   آبان 19, 1398

   ومپایر دایریز خیلی قشنگ تر از گرگ و میشه و خیلی گسترده تره از اون قشنگ تر هم اورجینالزه که واقعا محتوا و سناریو قووی داره

   پاسخ

 11. dora

  اردیبهشت 6, 1398

  سلام. منم خون حقیقی یک مقداری دیدم اما عالی نبود .اصلا قابل مقایسه با گرگینه جوان یا خاطرات یک خون آشام نبود
  آخه.توی خون حقیقی قشنگ زدن حیا میا رو نابود کردند و خیلی زیاد فحش میدن طوری که اصلا روت نمیشه زیرنویس بخونی. حالا باز به کسایی که این سریال مورد علاقه شونه.برنخوره .اما به نظرم همین الان علایقشون رو تغییر بدن

  پاسخ

  • علیرضا در پاسخ به dora

   خرداد 9, 1398

   سلام، وافعا منم همین حس رو دارم، البته ۵ فصل اول مردگان متحرک رو خیلی پسندیدم ولی بعدش دیگه خراب شد، بریکینگ بد، بادیگارد، فرار از زندان،۲۴، ۱۰۰،خوب هستن، اما جدیدا دیگه سریال ها خیلی طود میکشه ادم از حس خارج میشه تا فصل بعدش اکران بشه واسه همین من فیلم رو ترجیح میدم، تاریخی،درام، تراژدی، عاشقانه، انیمزشن ولی نمیدونم چرا با فیلمی که چند ژانر داشته باشه و یکیش کمدی یا تخیلی باشه خوشم نمیاد

   پاسخ

 12. الناز

  فروردین 19, 1398

  من خون حقیقی رو دیدم.عالیه

  پاسخ

  • علیرضا در پاسخ به الناز

   خرداد 9, 1398

   سلام،منم دیدم، خوبه، مجموعه ی اسپارتاکوس رو هم ببین

   پاسخ

  • narsis در پاسخ به الناز

   اسفند 9, 1398

   میشه لطفا بگید از کجا دانلود کردید من هرچی میگردم پیدا نمیشه ممنونم

   پاسخ

  • p در پاسخ به الناز

   اسفند 9, 1398

   سلام ببخشید میشه لطفا بگید از کجا خون حقیقی رو دانلود کردید ممنون میشم آخه هر چی میگردم پیدا نمی کنم

   پاسخ

 13. آریو

  آذر 11, 1397

  شماره های 1 و 2 و 3 رو دیدم و نسبت به بقیه بیشتر پیشنهاد میکنم

  پاسخ

 14. م

  آذر 8, 1397

  تصویر خون حقیقی با گرگینه ی نوجوان جابه جا گذاشتین

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به م

   آذر 8, 1397

   سلام کاربر عزیز،
   تصاویر اصلاح شدن، خیلی ممنون که اطلاع دادی 🙏🌺

   پاسخ