معرفی 10 فیلم جذاب و دیدنی شبیه “در جستجوی خوشبختی” (The Pursuit Of Happyness)

فیلم “جست و جوی خوشبختی” (The Pursuit Of Happyness) به معرفی نیاز ندارد. این فیلم حتی قلب اشخاصی را که از سنگ است می لرزاند و باعث می شود که اشک شان دربیاید. یکی از صحنه های تاثیرگذار فیلم زمانی است که کریس گاردنر و پسرش در سرویس بهداشتی ایستاه مترو شب را سپری می کنند. پسر او روی پاهایش به خواب می رود و کریس هم تصور می کند روز بعد بهتر کار خواهد کرد. ناگهان در صدا خورده و کسی می خواهد در را به زور باز کند، درحالی که از داخل قفل شده است. کریس گاردنر از ناراحتی گریه کرده و گله مند است که چرا نتوانسته حتی یک شب به فرزندش آرامش دهد. اگر با دیدن این صحنه اشک تان درنیامده، دیگر نمی دانیم چه بگوییم.

این فیلم داستان الهام بخش و تاثیرگذار یک کارآفرین است که بیش از یک سال بی خانمان بوده و بعد خود را به قله موفقیت میرساند. هیچ چیز ساده به دست نمی آید. هر فرد برای رسیدن به خواسته اش تلاش می کند تا بتواند روی پاهای خود بایستد.

چه چیزی آسان به دست می آید؟ هیچ چیز. در اینجا فهرستی از فیلم های مشابه “در جست و جوی خوشبختی” را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. شتاب – Rush

جیمز هانت و نیکی لاندا تلاش می کنند تا در هر مسابقه یکدیگر را شکست دهند و به طور ناخودآگاه در این مسیر بهترین جنبه خود را کشف می کنند. رقابت جیمز هانت و نیکی لاندا یکی از درخشان ترین رقابت های تاریخ ورزش است. این فیلم رقابت کردن را نشان می دهد و اینکه چگونه در رقابت هر روز وجه جدیدی از خود را نشان داده و خود را ثابت می کنید. این فیلم یکی از الهام بخش ترین فیلم های ممکن است.


9. به سوی طبیعت وحشی – Into The Wild

سفر تنهای کریستوفر مک کندلس به طبیعت، درباره بقای انسان در طبیعت وحشی سوالاتی را به وجود می آورد. احتمالا او باید خیلی شجاع باشد تا بتواند به جاهایی که تاکنون اسم شان را نشنیده سفر کند. داستان تاثیرگذار و الهام بخش او به ما نشان ی دهد که می توانید آزادانه به سوی آنچه که دوست دارید بروید. آزادی همین است.


8. گلادیاتور – Gladiator

در این فیلم راسل کرو نقش ژنرال رومی، ماکسیموس دسیموس مریدیوس را ایفا می کند که کومودوس، پسر امپراتور با کشتن پدر خود که تصرف سلطنت، به ماکسیموس هم خیانت کرد. ماکسیموس برای گرفتن انتقام مرگ خانواده از برده به گلادیاتور تبدیل می شود. این فیلم نمایش اراده، هدف، شجاعت و برتر از آن، وطن پرستی است. خواکین فینیکس برای بازی در نقش کومودوس ظالم جایزه اسکار به دست آورد. این فیلم بدون نقص شما را به دوران روم گلادیاتوری می برد و قلب تان را تحت تاثیر قرار می دهد.


7. بازی تقلید – The Imitation Game

حل انیگما مشکل بود اما برای الن تورینگ، کسی که حدود 2 میلیون یهودی را نجات داد، آسان بود. حل کردن انیگما توسط الن تورینگ جنگ جهانی دوم را دو سال کمتر کرد. بازی بندیکت کامبربچ در نقش تورینگ آنقدر بی نقص است که کاملا در شخصیت غرق شده است. چهره او هم در خلق این شخصیت بی تاثیر نیست. فیلم نامه هوشمندانه و دیالوگ ها هم جریان فیلم را بهتر نشان میدهد.


6. ویل هانتینگ خوب – Good Will Hunting

مت دمون این فیلم را نوشت و نقش ویل هانتینگ را ایفا کرد، یک کارگر 20 ساله بوستونی که پس از شرکت در یک دعوا، توهین به یک پلیس و درنتیجه یک تنبیه، به عنوان نابغه شناخته شده و پس از مراجعه به یک مطب روان شناسی، در کنار یک پروفسور در رشته ریاضیات تحصیل می کند. او در جلسات درمانی درباره رابطه خود با بهترین دوستش (بن افلک که او هم نویسنده فیلم بود)، زندگی شخصی و گذشته و آینده اش صحبت می کند. رابین ویلیامز با بازی در نقش روان شناسی که زندگی او را دچار تغییر می کند، برنده جایزه اسکار شد. مونولوگ رابین ویلیامز یکی از بهترین دیالوگ ها و مونولوگ های تاریخ سینماست.


5. بروکلین – Brooklyn

سورشا رونان مطمئنا به یک بازیگر افسانه ای تبدیل می شود. در بروکلین 1950، الیس لیسی یک زن جوان ایرلندی است که با مهاجرت به بروکلین کار پیدا کرده و عاشق یک مرد می شود. پس از برخی اتفاقات باید میان این دو کشور و زندگی در آن ها یکی را انتخاب کند. او با آشنایی با فرهنگ آمریکایی سعی دارد خود را به زندگی در آنجا وفق دهد. این فیلم به ما می آموزد زمانی که سرنوشت آزارمان می دهد، چگونه می توانیم با هر شرایط زندگی و فرهنگی سازگار شویم.


4. انجمن شاعران مرده – Dead Poets Society

رابین ویلیامز، کاپیتان این کشتی است که با آموختن درس زندگی  در این فیلم برای همیشه در قلب مان مانده است. پزشکی، قانون، تجارت، مهندسی، همه اینها برای آرامش زندگی مان ضروری هستند. اما شعر، عشق، زیبایی و احساس است که انسان را زنده نگه می دارد. رابین ویلیامز به ما نشان می دهد که عاشق و زیبابین باشیم و همه انسان هایی را که میبینیم دوست داشته باشیم.


3. دور افتاده – Cast Away

این حقیقت که فیلمنامه این فیلم توسط مردی نوشته شده که داوطلبانه به یک جزیره دورافتاده رفت تا یک هفته به تنهایی و بدون هیچ منبع کمکی زندگی کند، می تواند زیبایی این اثر را نشان دهد. پس از سقوط یک هواپیما در دریا، تام هنکس به یک جزیره وارد می شود. او با ویلسون، یک توپ فوتبال که با تنها شدن او را دوست خود می داند، در این جزیره هستند. او هیچ چیزی ندارد و برای زنده ماندن به طبیعت وابسته است. آیا زنده می ماند؟ آیا دیوانه می شود؟ این فیلم الهام بخش را تماشا کنید.


2. رستگاری در شاوشنک – The Shawshank Redemption

“برخی از پرنده ها هرگز نباید در قفس باشند.” اندی دوفرنس نقش مردی را ایفا می کند که به اشتباه به قتل همسرش متهم شده و اکنون می خواهد خود را از جهنم زندان رها کند. تماشای بازی مورگان فریمن هم که همیشه لذت بخش است. هر بار که اندی ناامید است او به اندی امید داده و سخنانی را که ما هم دوست داریم بشنویم بر زبان می آورد. زیبایی این فیلم در این است که به تنهایی آن را تماشا کنید. زیرا باید خوب احساس شود.


1. فارست گامپ – Forrest Gump

“اسم من فارست است، فارست گامپ.” بازی سورئال تام هنکس، رفتار کودکانه او و فیلم نامه خاص، این فیلم را به یک اثر تاریخی بدل نمود. مردی که آی کیوی او پایین تر از آی کیوی افراد معمولی است، تنها با الهام گرفتن از قلب و احساسات خود، افراد خودخواه را شکست می دهد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها

بستن فرم