معرفی 14 فیلم جذاب و دیدنی شبیه “جان ویک” (John Wick)

جان ویک (John Wick) یکی از معروف ترین داستان های انتقام جویانه است که در آن یک مزدور بازنشسته افسانه‌ای با بازی کیانو ریوز برای یافتن مجرمانی که همه چیز را از او گرفته اند، به عرصه  بازمی گردد. این فیلم نه تنها یک درام اکشن زیبا بلکه یک جلوه بصری بی نظیر است که سادگی فیلم صحنه های اکشن و خشن آن را مشهودتر می کند. اگر از تماشای فیلم های درام اکشن انتقام جویانه خوشتان می آید، در اینجا فهرستی از فیلمهای مشابه جان ویک یا جان ویک 2 را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


14. مرد تاریکی – Darkman – 1990

پیتون ویستلک یک دانشمند خبره است که راهی برای تولید پوست مصنوعی راکشف کرده است. زمانی که گانگسترها او را تعقیب می کنند سوخته و همه تصور می کنند مرده است. پیتون با بازگشت برای انتقام می تواند در عرض 100 دقیقه و با کمک پوست مصنوعی شبیه هرکسی باشد. این فیلم به کارگردانی سم ریمی یک فیلم ابرقهرمانی دست کم گرفته شده است. یک فیلم سرگرم کننده و پر انرژی که تلفیقی از علمی تخیلی، اکشن و وحشت محسوب می شود. اجراها و موسیقی هم از جمله نقاط قوت این اثر است.

همچنین بخوانید: 10 فیلم زیبا شبیه لئون حرفه ای (Léon: The Professional) که باید تماشا کنید


13. ماشته – Machete – 2010

سه سال پیش در مکزیک به فدرال ماشته خیانت شده و رئیس و دارودسته اش همسر و فرزند او را به قتل رسانده اند. اکنون ماشته در تگزاس است و برای کشتن سناتور مک لاگلین استخدام شده است. این بار هم به او خیانت شده و اکنون ماشته می خواهد انتقام بگیرد. این فیلم به کارگردانی رابرت رودریگز برای تماشاگران مدرن همانند یک رویاست. به طور کلی این فیلم یک اثر اکشن با لایه های از نقد اجتماعی و کمدی سیاه است.

همچنین بخوانید: اگر فیلم تلقین (Inception) را دوست دارید این 30 فیلم را تماشا کنید


12. مکس دیوانه – Mad Max – 1979

در دنیای مدینه فاسده آینده، یک گروه گانسگتری موتورسوار به یک مامور پلیس حمله می کنند زیرا رئیس شان را کشته است. زمانی که همسر و فرزندش را به قتل می رسانند، این پلیس تصمیم به انتقام می گیرد. این فیلم یک اثر کلاسیک استرالیایی است که فضای تاریک و مخربی دارد. کارگردانی جرج میلر عالی بود، با اینکه بودجه فیلم هم بسیار اندک بود. با اینحال فضای فیلم و پوشش بازیگران و اجرای آنها نیز بسیار دیدنی است. مل گیبسون به زیبایی نقش مکس دیوانه را ایفا کرده و یکی از بهترین اجراهای خویش را عرضه می کند.

همچنین بخوانید: اگر سریال دوستان (Friends) را دوست دارید این 25 سریال را از دست ندهید


11. ماتریکس – Matrix – 1999

یک هکر کامپیوتر از افراد عجیبی به هویت حقیقی خود و نقش اش در نبرد علیه نظارت گران، پی می برد. فیلمنامه نوشته شده توسط برادران واچوفسکی‌ بسیار زیبا و فلسفی است. صحنه های اکشن بسیار خوش ساخت هستند.  و تصاویر هم به تعریف نیاز ندارند. ماتریکس توانست دید ما را به ژانر علمی تخیلی تغییر داده و نقطه عطفی را به وجود آورد. این فیلم در بخش فنی چهار جایزه اسکار به دست آورد.

همچنین بخوانید: 10 انیمه شبیه ناروتو (Naruto) که باید تماشا کنید


10. الدبوی – Oldboy – 2003

یک مرد معمولی ربوده شده و به مدت پانزده سال بدون هیچ توضیحی در یک اتاق نگهداری می شود. سپس دائه سو آزاد شده و باید در عرض پنج روز زندانبان خود را بیابد. الدبوی یکی از هوشمندانه ترین تریلرهای اکشن موجود است که چان ووک پارک آن را کارگردانی کرده و مین-سیک چی نقش اصلی را ایفا می کند. این فیلم با فیلمنامه زیبا، شخصیت پردازی عالی و پیچیده و داستان بی نظیر و جذاب، شگفت انگیز است. حتما آن را تماشا کنید.


9. بازپرداخت – Payback – 1999

زمانی که همسر و بهترین دوست پورتر به او شلیک کرده و رهایش می کنند، یک سرقت معمولی به یک داستان عجیب تبدیل می شود. اما او می خواهد نه تنها انتقام بگیرد بلکه سهم خود را از پول دریافت کند. گرچه فیلم تا حدی شبیه فیلم “شلیک به هدف” (Point Blank) است اما از نظر سبک و میزان خشونت تفاوت دارد. یک فیلم زیبا با اجرای مل گیبسون و فیلمنامه نویسی و کارگردانی برایان هلگلند، که نتیجه کار خلق یک شخصیت پیچیده و جذاب و کارگردانی حرفه ای یک داستان انتقام جویانه است که آن را به یک اثر خاص تبدیل می کند.


8. بیل را بکش – Kill Bill – 2003

عروس مرگبارترین مزدور یک گروه قتل بود تا اینکه یک روز تصمیم گرفت از این حرفه دست کشیده و ازدواج کند. اما در روز جشن دشمنان پیشین او را یافته و همه افراد حاضر در مراسم را به قتل می رسانند. پس از یک کمای چهار ساله عروس بیدار شده و اکنون که همه چیز را از دست داده تصمیم به انتقام می گیرد. این فیلم یکی از معروف ترین فیلم های کوئنتین تارانتینو است، یک اثر کلاسیک انتقام جویانه که تعلق تارانتینو به درام اکشن را نشان داده و پر از صحنه های رزمی و خشونت است. این فیلم با اجرای بی نظیر و موسیقی متن زیبا حتما باید دیده شود.


7. سابقه خشونت – A History of Violence – 2005

تام استال یک مرد خانواده و شهروند محترم است که با آمدن دو مجرم وحشی به رستورانش، آن دو را می کشد تا از خدمتکارش محافظت کند. ناگهان همه به چشم قهرمان به او نگاه کرده و این شرایط زندگی خانوادگی او را تغییر می دهد. این فیلم با بازی ویگو مورتنسون، ماریا بلو، اد هریس و ویلیام هرت، یک فیلم پیچیده است که فیلمنامه بسیار بدیعی دارد. این فیلم با کارگردانی دیودی کراننبرگ نامزد دو جایزه اسکار شد.


6. من شیطان را دیدم – I Saw the Devil – 2010

کیم-سو هیون یک مامور مخفی است که متوجه می شود نامزد محبوب اش توسط یک قاتل سریالی روانی و خطرناک کشته شده است. او هم قسم می خورد برای قتل این قاتل هرکاری کند، حتی اگر خودش هم به یک هیولا تبدیل شود. یک تریلر زیبا و پیچیده که حقیقت را به خوبی به تصویر کشیده و پر از صحنه های خشن، شکنجه و خونریزی است. مین-سیک چوی و بیونگ-هون لی اجرای زیبایی داشته و فیلم هم یکی از برترین فیلم های انتقام جویانه است.


5. مردی در آتش – Man on Fire – 2004

جان کریسی یک مامور سیا است که برای محافظت از پیتا راموس نه ساله جانش را به خطر انداخته است. اما با ربوده شدن پیتا، جان زندگی خود را به خطر می اندازد تا انتقام بگیرد. این فیلم که براساس رمانی به همین نام نوشته شده کارگردانی و اجرای موفقی دارد. دنزل واشنگتن یک بار دیگر ثابت می کند که بازیگر بزرگی است و بازیگران مکمل هم درخشش نقش او را بیشتر می کنند. انتخاب شهر مکزیکو سیتی نیز در ایجاد حس فساد و خشونت نقش دارد. این فیلم از آغاز تا پایان یک داستان انتقام جویانه زیباست.


4. به ترتیب خروج از صحنه – In Order of Disappearance – 2014

نیلز به تازگی جایزه شهروند سال را دریافت کرده است. زمانی که پسرش بی دلیل کشته می شود، نیلز می خواهد انتقام بگیرد. اعمال او میان گانگسترهای خطرناک به نام کانت و مافیان صربستانی به نام پاپا اختلاف ایجاد می کند. این فیلم با مضامین کمدی سیاه و گانگستری یک داستان انتقام جویانه شخصی را به نمایش می گذارد. گرچه برخی این اثر را کند می دانند اما این فیلم یک شاهکار اسکاندیناوی است که شما را تحت تاثیر قرار می دهد. بازی استلان اسکارشگورد در نقش نیلز بی نظیر است.


3. قراضه آبی – Blue Ruin – 2013

زمانی که یک مرد به خانه دوران کودکی اش بازمی گردد تا انتقام بگیرد، زندگی اش به هم میریزد. او برای محافظت از خانواده اش نبردی را آغاز می کند که عواقب بدی دارد. جرمی سالنیر کارگردانی و نویسندگی این فیلم را برعهده دارد و داستان آن با وجود گره های پیچیده و روایت جذاب غیرخطی، بسیار دیدنی است. این تریلر خلاق بسیار پرتنش و احساساتی است و کارگردانی سالنیر باعث می شود در فیلم غرق شوید.


2. مجرم انگلیسی – The Limey – 1999

فیلمی به کارگردانی استیون اسپیلبرگ درباره یک مجرم انگلیسی که به تازگی از زندان آزاد شده و برای یافتن قاتل دخترش به لس آنجلس می رود. این فیلم نشان می دهد که اتفاقات و تصمیم ها بر زندگی فرد چه تاثیری دارند. یک فیلم با ویرایش و کارگردانی موفق که شما را تحت تاثیر قرار داده و باعث لذت تان می شود. موسیقی زیبا و اجرای بازیگران، از جمله ترنس استامپ از جمله دلایل موفقیت این فیلم هستند.


1. شلیک به هدف – Point Blank – 1967

یک مرد زخمی که رها شده تا بمیرد مجددا به عرصه بازمی گردد تا پول سرقت شده اش را به دست آورد. این فیلم یک تریلر زیبا با ویرایش مناسب، جلوه های بصری، موسیقی متن زیبا و اجرای موفق لی ماروین و انجی دیکینسون است که به یک فیلم موفق بدل شد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (1)

بستن فرم

  1. سلام عباس اقا هر دو قسمتش خوب بود ولی ماموریت غیر ممکن فال اوت هم کیفت 180 بلوری اومده اگر ندیدی ببین

    پاسخ