10 فیلم برتر اسکارلت جوهانسون که باید تماشا کنید

اسکارلت جوهانسون یکی از شناخته شده ترین ستاره های دنیای امروز است که حرفه خود را از سن پایین آغاز کرد و به یکی از موفق ترین ستاره ها بدل شد. او که سعی کرده در کارهای مختلف ظاهر شود، در چندین ژانر موفقیت خود را به اثبات رسانده است. او هم با کارگردان های بزرگ کار کرده و هم با کارگردان های ناشناخته تر و نتیجه کار همیشه عالی بوده است. گرچه نام او همیشه در سایه چهره جذاب اش قرار دارد اما بدون شک یک هنرمند بااستعداد است. او چه در نقش یک زن قدرتمند در “لوسی” یا زنی که به دنبال رابطه است، در “گمشده در ترجمه” ظاهر شود، در هر صورت دیدنی است. او در حرفه موسیقی هم موفق است و تلاش کرده صدای خود را هم معرفی نماید.

از آنجاییکه در کارنامه او فیلم های موفقی به چشم می خورد بنابراین نمی توان بیش از این منتظر ماند. بنابراین بدون هدر دادن وقت به سراغ برترین فیلم های اسکارلت جوهانسون می رویم. با پروشات همراه باشید.


10. پرستیژ – The Prestige

گرچه او در این فیلم نقش مکمل را برعهده دارد، اما نقش کلیدی است. او به عنوان دستیار و زن مورد علاقه دو شعبده باز، باید بتواند تاثیر احساسی را ایجاد کند. این فیلم نولان یک اثر پیچیده و بازی جوهانسون هم تاثیرگذار است. او حتی لهجه بریتانیایی را هم امتحان می کند. این فیلم توانست حضور او را در این حرفه پررنگ کند.


9. ویکی کریستینا بارسلونا – Vicky Cristina Barcelona

یکی از برترین فیلم های وودی آلن در قرن جدید و سومین همکاری این بازیگر و کارگردان. گرچه عناصر طنز در این فیلم دیده می شود اما در مقایسه با آثار دیگر کارگردان فیلم تاثیرگذارتری است. یکی از نکته های مهم فیلم شخصیت کریستیناست که گویی جوهانسون آن را با شخصیت خود ادغام نموده است. شخصیت شیرین او در مقابل شخصیت های دیگر تضاد جالبی را پدید می آورد و تاثیر فیلم را افزایش می دهد.


8. لوسی – Lucy

جوهانسون تا به اینجا در چندین فیلم اقتباسی کتاب های کامیک حضور یافته است. اما این فیلم باعث شد به یک ستاره اکشن تبدیل شود. گرچه داستان نکته خاصی ندارد ما این بازی جوهانسون بود که باعث جذابیت فیلم شد. مهارت های مبارزه او در کنار کارگردانی لوک بسون موفقیت این فیلم را تضمین نمود. فیلم در گیشه موفق بود و با وجود اینکه با واکنش های مختلفی مواجه شد اما اجرای او عالی بود.


7. دون جان – Don Jon

اولین فیلم کارگردانی شده توسط جوزف گوردون لویت که بسیار موفق بود و آن را مدیون شخصیت پردازی و بازی زیبای جوهانسون است. نقش آفرینی او از بازیگران دیگر یک سروگردن بالاتر است و حتی در صحنه هایی که حضور ندارد هم احساس می شود. او نه تنها به عنوان یک زن جذاب بلکه به عنوان یک زن کامل به تصویر کشیده می شود.


6. دختری با گوشواره مروارید – Girl With A Pearl Earring

این فیلم محصول سال 2003 که از یک داستان واقعی الهام گرفته پر از اجراهای زیباست و بازی جوهانسون هم در آن بی نظیر بوده است. او نقش یک دختر معصوم را ایفا می کند که در بازی قدرت شخصیت های دیگر گیر افتاده. گرچه او چندان حرف نمی زند اما تاثیر بازی اش از کلمات قوی تر است. او به خاطر این نقش ظاهر خود را تغییر می دهد که البته نتیجه بخش بود.


5. او – Her

در این فیلم ما حتی یکبار هم جوهانسون را نمیبینیم. بنابراین چگونه می تواند تاثیرگذار باشد؟ او از صدای مرگبار و جذاب اش استفاده کرده و با کمک صدای خود احساسات مختلفی را القا می کند. او می تواند اغواگر، فریبنده و احساساتی باشد. بزرگ ترین موفقیت او در این فیلم این است که با کمک صدای خود باعث می شود یک فرد حقیقی را تصور کنیم. به سختی می توان حضور او را نادیده گرفت، مخصوصا اینکه تمام این موفقیت ها را تنها با صدای خود به دست می آورد.


4. دنیای روح – Ghost World

این فیلم اثری بود که این بازیگر را از ستاره کودکان به یک بازیگر بزرگسال تبدیل کرد. این نقش چالش برانگیز بود اما اسکارلت با پختگی یک فرد بزرگسال از پس آن برآمد. همین موضوع باعث شد بسیاری به مهارت های بازیگری او پی ببرند. گرچه این فیلم در گیشه موفق نبود اما رفته رفته به یک اثر کلاسیک بدل شد. علاوه بر اجراها، داستان فیلم هم زیباست.


3. امتیاز نهایی – Match Point

اولین همکاری این بازیگر با وودی آلن که یک همکاری عالی بود. این اثر متفاوت از آلن به اسکارلت این فرصت را داد که نقش تاثیرگذاری را ایفا نماید. او به خوبی توانست نقش یک زن اغواگر و فریبنده را ایفا کند. او در کنار ظاهر فریبنده و جذاب خود داستان یک زن احساساتی را به نمایش می گذارد و حضور اسکارلت در موفقیت این فیلم تاثیرگذار بود.


2. زیر پوست – Under The Skin

افسوس که این فیلم در گیشه مورد توجه قرار نگرفت. درحالی که هم داستان زیبایی دارد و هم اجرای جوهانسون عالی است. او در این فیلم احساسات مختلفی را به نمایش می گذارد، حتی آنهایی را که اجازه ندارد. بنابراین یک تجربه عمیق است نه یک فیلم معمولی درباره بیگانگان. امیدواریم که فیلم های اینچنینی بیشتری از این بازیگر ببینیم.


1. گمشده در ترجمه – Lost In Translation

زمانی که درباره این فیلم صحبت می کنیم باید درباره بیل مورای هم حرف بزنیم. اما جوهانسون هم در این فیلم خیره کننده بود. این فیلم برترین اجرای او را داشته و زیباترین اثر او در قرن جدید است. او توانسته به طرز زیبایی احساسات و افکار شخصیت را به نمایش بگذارد. نتیجه اثر نمایش تنهایی این شخصیت است که قلب تان را به درد آورده و در عین حال لبخند را بر لبان تان می نشاند. اسکارلت این حس را به ما می دهد که دقیقا همان شخصیتی است که نقش اش را ایفا می کند و همین هنر اصلی یک بازیگر است.

دیدگاه‌ها

بستن فرم