10 فیلم برتر ادوارد نورتون که باید تماشا کنید

درباره ادوارد نورتون چیز جالبی وجود دارد که باعث می شود از دیدن او روی صحنه احساس شوق کنیم. یک بازیگر اعجوبه با کارنامه تاثیرگذار که در اولین فیلم خود نامزد اسکار بهترین بازیگر مکمل شد، یک فیلمنامه نویس و کارگردان مطرح هم محسوب شده و امروزه هم در کمپین های اجتماعی بشردوستانه شرکت دارد. او با وجود استعدادهای بازیگری اش از نظر استانداردهای سرسختانه هالیوود یک بازیگر مطرح محسوب می شود. او به راحتی می تواند از نقشی یه نقش دیگر رفته و در همه شخصیت ها درخشان ظاهر شود. در مقالات قبلی درباره بیوگرافی ادوارد نورتون نوشته بودیم و در اینجا 10 فیلم برتر او را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. قلمرو بهشت – Kingdom of Heaven – 2005

زمانی که یک کارگردان با استودیو به مشکل بربخورد، فیلم لطمه خواهد خورد و این همان اتفاقی بود که در زمان اکران برای این فیلم رخ داد. اما ریدلی اسکات در همان سال نسخه مخصوص خود را عرضه کرد که خوش ساخت بوده و با استقبال منتقدین مواجه شد و ادوارد نورتون در نقش فرعی خود در این موفقیت سهیم بود. او در نقش شاه بالدوین جذامی مجبور بود همیشه ماسک نقره ای بپوشد تا زخم هایش پنهان بماند و تنها چشم هایش پیدا باشد. همین امر جذابیت این شخصیت را افزایش داد و البته به زیبایی ایفا شد. گفته می شود که او حتی برای افزایش دادن تاثیر شخصیت دوست داشت نام خود را  افشا نکند. به این می گویند فدا شدن برای نقش.

همچنین بخوانید: 16 فیلم برتر لئوناردو دیکاپریو که حتما باید تماشا کنید


9. شعبده باز – The Illusionist – 2006

یک داستان سرگرم کننده که با کمک سیاست و جادو مضامین خود را نشان می دهد. نورتون نقش آیزنهام شعبده باز را ایفا می کند که می خواهد با جادو در مقابل حاکم ظالم ایستادگی نماید. آیزنهام با باورهای عجیب خود یک شخصیت رازآلود است. نورتون در حین اجرای این نقش، زمانی که معشوقه اش را مرده می بیند، قلبش کنده می شود و این حس در او کاملا گویاست. البته بهتر است خودتان بقیه داستان را ببینید.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های شارلیز ترون به انتخاب مخاطبین


8. مردم علیه لری فلینت – The People Vs Larry Flynt – 1996

در سال 1988 یک وکیل جوان به نام آلن آیزاک من از ویراستار رسوای هاسلتر دفاع کرد. او که با قدرت علیه سیستم جنگید سرانجام توانست پیروز شود. نورتون در ابتدای حرفه بازیگری خود در مقابل وودی هارلسون در نقش لری فلینت، نقش این وکیل جوان را ایفا کرد. با وجود اجرای زیبای هارلسون، نورتون جوان توانست درخشان ظاهر شود. صحنه پایانی دادگاه یکی از بهترین صحنه های این فیلم دست کم گرفته شده از نورتون است.

همچنین بخوانید: معرفی تمام 42 فیلم تام کروز از بدترین تا بهترین


7. امتیاز – The Score – 2001

یک سازه گران قیمت متعلق به فرانسه در موزه صنایع دستی مونترال به شدت محافظت می شود. یک سارق خبره که قصد بازنشستگی دارد با یک سارق جوان تر بلندپرواز دست به یکی می کند. اگرچه سارق خبره در این مرد جوان نقص هایی میبیند اما باهم دست می شوند و نتیجه آن دیدنی است. نورتون در نقش جک، سارق جوان، درخشان ظاهر می شود. با وجود اینکه رابرت دنیرو و مارلون براندو هم در این فیلم حضور دارند اما اجرای نورتون دیدنی است.

همچنین بخوانید: 13 فیلم برتر رابرت داونی جونیور که باید ببینید


6. ترس کهن – Primal Fear – 1996

نورتون در این فیلم در نقش یک یک قاتل بی رحم که لکنت زبان دارد، حضور می یابد. این نقش باعث شد که او به عنوان یکی از بهترین بازیگران جوان معرفی شود. اگرچه ریچارد گی‌یر هم در این اثر حضور داشت اما نورتون بود که صحنه را از آن خود نمود. صحنه نمایش اختلال دو قطبی یکی از بهترین صحنه های تاریخ سینماست که باعث شد نورتون نامزد جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد شود.

همچنین بخوانید: 12 فیلم برتر نیکول کیدمن که باید تماشا کنید


5. پرده رنگی – The Painted Veil – 2006

داستان ازدواج همیشه یکی از شیرین ترین داستان های ممکن است. اما عجیب این است که عشق چگونه می تواند یک زوج متضاد را، که همانند کارد و پنیر هستند، به هم نزدیک کند. فیلمی اقتباسی از رمان سامرست موآم درباره داستان زن و مردی که از هم جدا شده و سپس بهتر از گذشته نزد هم بازمی گردند. نورتون نقش مردی را ایفا می کند که پس از آگاهی از خیانت همسرش برای تنبیه او را در شرایط دشوار قرار می دهد. او در این نقش به خوبی توانست رابطه پیچیده این زوج را نشان دهد.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر نائومی واتس (Naomi Watts) که باید تماشا کنید


4. مرد پرنده – Birdman – 2014

بهترین اثر کارگردان مطرح الخاندرو گونسالس اینیاریتو با بازی مایکل کیتون که برنده جایزه اسکار سال 2014 شد و بازیگر دیگری داشت که زندگی ریگان توماس، شخصیت اصلی را به جهنم تبدیل کرد. نورتون نقش ستاره این فیلم مایک شینر را ایفا کرد که یک بازیگر خودخواه و لجوج است. او گاهی نمایان گر شخصیت درونی خود اد است. گرچه بازی کیتون در این فیلم خیره کننده است اما نورتون توانست در مقابل او بدرخشد.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر جکی چان که ارزش چند بار دیدن را دارند


3. ساعت بیست و پنجم – 25th Hour – 2002

اگر بفهمید امروز آخرین روز آزادی شماست چه کار می کنید؟ این فیلم داستان آخرین روز یک فروشنده مواد پیش از رفتن به زندان است. این فیلم در حین نمایش داستان، هویت انسانی را به تصویر می کشد. نورتون در نقش مانتی توانست احساسات متضاد یک مرد در آخرین 24 ساعت آزادی اش را به نمایش بگذارد. صحنه مونولوگ سرویس بهداشتی نشان دهنده این است که اگر نورتون بخواهد بدرخشد، قطعا می تواند.

همچنین بخوانید: 12 فیلم برتر آنجلینا جولی که باید تماشا کنید


2. باشگاه مبارزه – Fight Club – 1999

یک بازنده که کنترلی بر روی زندگی خود ندارد، دلیلی برای زنده ماندن می یابد. اینکه برای زنده ماندن باید بجنگد. اد نورتون در کنار برد پیت یکی از درخشان ترین نقش آفرینی های خود را ارائه می دهد. این فیلم بحث برانگیز با استقبال مردم و منتقدین مواجه شد و نقدهایی هم دریافت کرد. اما یکی از بهترین آثار دوره مدرن می باشد.

همچنین بخوانید: 15 فیلم برتر برد پیت که استعداد بازیگری او را ثابت کردند


1. تاریخ مجهول آمریکا – American History X – 1999

بهترین، موفق ترین و محبوب ترین فیلم ادوارد نورتون، با داستان تراژیک فردی که از رادیکال بودن به یک فرد ناامید تبدیل می شود. این داستان در هاله‌ای از نژاد پرستی و نفرت به تصویر کشیده می شود. نورتون نقش یک سرباز پیشین نازی را ایفا می کند که به دلیل قتل به زندان می رود اما در آنجا باورهای جدیدی به دست می آورد. او که در ابتدا به همه نفرت دارد رفته رفته به فرد دیگری بدل می شود. این نقش باعث شد نامزد بهترین بازیگر مرد اسکار شود که البته این جایزه را به رابرتو بنینی واگذار نمود.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم