معرفی 10 ویلن برتر در کامیک های مارول

کامیک مارول از زمان پیدایش در سال 1939 قهرمان ها و ویلن های مختلفی را معرفی کرده است. در این میان تعداد بی شماری قهرمان در مقابل صدها ویلن قدرتمند که تلاش کردند جهان را نابود کنند، مبارزه کرده اند. در اینجا 10 ویلن بزرگ کامیک مارول را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. اولتران

اولتران یکی از بزرگ ترین ویلن های انتقام جویان است که از زمان پیدایش در کامیک انتقام جویان در سال 1968 تغییرات زیادی را متحمل شده است. از قدرت کنترل ذهن تا سرعت و قدرت ابرقهرمانی و تغییرات ظاهری. او تنها شخصیت مارول است که بدنش از آلیاژ تخیلی آدامانتیوم ساخته شد. این ویلن گرچه دشمن همگان است اما با برخی از اعضای انتقام جویان ارتباط خانوادگی دارد. در آخرین فیلم “انتقام جویان: عصر اولتران” 2015، جیمز اسپیدر نقش اولتران را ایفا کرد.

همچنین بخوانید: 10 شخصیت مارول که از دی سی الهام گرفته شده اند


9. ولکان

ولکان اخیرا به فهرست ویلن های کامیک مارول افزوده شده است. او برای اولین بار در کامیک Men: Deadly Genesis در سال 2006 به عنوان فرزند متولد نشده کریستوفر سامرز و کاترین سامرز معرفی شد. او به عنوان یک شتاب دهنده به زمین فرستاده شد تا برده شود. سپس به مردان ایکس ملحق شد اما شرایطی رخ داد که مجبور شد در مقابل پروفسور خاویر قرار بگیرد. او می تواند انرژی را تغییر داده و نور، انرژی، گرما و الکتریسیته ایجاد کند. او همچنین توانایی های روانی هم دارد و در شرایط مختلف از ان استفاده می کند.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین ابرقهرمانان و ابرشرورها


8. دارک فینکس

دارک فینکس یا ققنوس تاریک جهش یافته جین گری است که در جایگاه هشتم قرار دارد. او پس از قرار گرفتن در معرض اشعه شعله خورشیدی که در چند لحظه او را قدرتمند نمود، به ققنوس تاریک تبدیل شد. این قدرت باعث شد به هویت جدیدی دست یابد و از آنجاییکه جین جزو مردان ایکس بود، تغییر او به دارک فینکس ویلن برای بیننده شوکه کننده بود. او سپس به کلوپ هلفایر ملحق شد و در دستگیری مردان ایکس به آن ها کمک کرد. او که قدرت بسیار زیادی دارد بین احساسات به همنوع و نیروی جدیدش به عنوان دارک فینکس گیر کرده است. دارک فنیکس که برای حفظ کنترل تلاش می کند در نهایت به زندگی خود پایان میدهد.

همچنین بخوانید: فیلم‌های ابرقهرمانی مارول را با چه ترتیبی ببینیم؟


7. گالاکتوس

این شخصیت خلق شده توسط استن لی و جک کربی اولین بار در مارس 1996 در چهار شگفت انگیز دیده شد. او در کامیک Silver Age یک شخصیت خداگونه داشت که برای قدرتمند شدن، انرژی سیاره ها را می گرفت. گالاکتوس در نابودی تمدن های سیارات دیگر نقش دارد. بزرگ ترین قدرت او انرژی کیهانی است که قدرت کیهانی نام داشته و به کمک آن می تواند به قدرت هایی نظیر ایجاد میدان انرژی، دور نوردی، دست کاری روح، زنده کردن مردگان و غیره اشاره کرد. در چهار دهه اخیر فعالیت مارول، این شخصیت در چندین محصول مارول دیده شده است.


6. تانوس

در جایگاه ششم این فهرست تانوس قرار دارد که جیم استارلین نویسنده و هنرمند، در درس های روان شناسی کالج به فکر خلق آن افتاد. تانوس یکی از اعضای Titanian Eternals، نژاد جهش یافته ابرانسان ها، است که اولین بار در سال 1973 در مردان آهنین دیده شد. او در دهه های اخیر یکی بهترین ویلن های مارول بوده است و در آثار سینمایی مارول، در فیلم های “نگهبانان کهکشان” (Guardians of the Galaxy-2014) و “انتقام جویان: عصر اولتران” (Avengers: Age of Ultron-2015) با بازی جاش برولین نمایش داده شد. او همچنین ویلن اصلی فیلم “انتقامجویان: جنگ بی نهایت” (Avengers: Infinity War) بود که در قسمت دوم این فیلم نیز حضور خواهد داشت.

همچنین بخوانید: راهنمای سنگ های بی نهایت مارول و نحوه پیدا شدن آن توسط تانوس


5. بیاندر

بیاندر اولین بار در سال 1984 در Secret Wars به عنوان یک شخصیت قوی توسط جیم شوتر نویسنده و مایک زک هنرمند خلق شد. او در طی فعالیت خود در مارول چندین ویلن و شخصیت مثبت مارول را دزدید و به سیاره Battleworld برد. او در سری های دیگر نیز به شکل انسان ظاهر شد و تهدیدی برای جهان به شمار رفت. بیاندر در پایان Secret Wars II از دنیا رفت اما در محصولات دیگر دنیای مارول نقش های کوتاهی را برعهده گرفت.

همچنین بخوانید: 9 فیلم جذاب DC (دی‌سی) که در آینده نزدیک اکران خواهند شد


4. انایلوس

این ویلن در سال 1968 در چهار شگفت انگیز ظاهر شد. استن لی و جک کیربی شخصیتی را خلق کردند که در یک محیط پرآشوب بزرگ شد. سپس به قدرت، اراده و توانایی ابرقهرمانی دست یافت. او با کمک انرژی کیهانی خود می تواند انرژی را دستکاری کند، فرایند پیری را کند نماید و کارهای شرورانه انجام می دهد. او تیمی متشکل از 200 بیگانه قهرمان دارد که همه به او وفادارند. این شخصیت در تلویزیون، بازی های ویدیویی، اسباب بازی ها و بازی های تخته ای، حضور یافته است. اگرچه او قبلا مرد اما چندین بار دیگر احیا شد.

همچنین بخوانید: تمام فیلم های ابرقهرمانی که موفق به کسب جایزه اسکار شدند


3. ماگوس

ماگوس اولین بار در سال 1984 در جهش یافته های جدید حضور یافت تا شخصیت حقیقی ماگوس را نشان دهد و به همین دلیل کریس کلرمونت نویسنده و بیل ساینکیویز هنرمند، ماگوس را خلق کردند. او حاکم تکنارکی است و طبق رسم آنجا یک جنگجو یا باید توسط پدرش کشته شود و یا او را بکشد. به همین دلیل ماگوس  به زمین آمده و به جهش یافته های جدید می پیوندد. ماگوس یک موجود تکنو-ارگانیک است و از مدارهای زنده خلق شده است. او غول پیکر است و قدرت زیاد، توانایی تقلید و تبدیل هر موجود زنده به تکنو-ارگانیک را داراست.

همچنین بخوانید: 25 ابر قهرمان قدرتمند تمام زمان‌ها به همراه تصاویر


2. آپوکالیپس

در جایگاه دوم این فهرست آپوکالیپس قرار دارد، یکی از بزرگ ترین ضدقهرمان های مردان ایکس که اولین بار در سال 1986 زمانی خلق شد که یکی از شخصیت های بدون نام رمان های تصویری مارول از لحاظ چهره به آپوکالیپس توصیف شد. او یک جهش یافته است که با قدرت سلستیال توانایی های ابرقهرمانی خود را افزایش داده است. او همچنین می تواند شکل فیزیکی خود را تغییر دهد، عوام فریبی کند و استراتژی ارائه دهد. او با نام دیگر En Sabah Nur، در آثار مختلف مردان ایکس حضور یافته است. او در “مردان ایکس: آپوکالیپس” (X-Men: Apocalypse) با بازی اسکار ایزاک به روی صحنه رفت.

همچنین بخوانید: 10 فیلم ابر قهرمانی که منتظر اکران آن‌ها هستیم


1. دکتر دووم

دکتر دوم به عنوان دشمن بزرگ چهار شگفت انگیز، پسر جادوگر رومانی، سینتیا ون دووم است. او که توسط استن لی و جک کربی خلق شد، اولین بار در سال 1962 در چهار شگفت انگیز دیده شد. دکتر دووم حاکم لاتوریا و یک مخترع و جادوگر نابغه است. او می تواند انرژی را تغییر شکل دهد، کارهای شیطانی انجام دهد و سپرهای محافظت کننده خلق نماید. او در فیلم های سینمایی، بازی های ویدیویی، سریال های تلویزیونی و غیره، حضور یافته است.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. البته اگر کامیک باز باشید احتمالا ایراداتی به این رتبه بندی خواهید گرفت، زیرا چینش این ویلن ها با توجه به قدرت های متفاوتی که دارند کار بسیار دشواری بود. شما می توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در میان بگذارید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (5)

بستن فرم

 1. مهدی

  اردیبهشت 25, 1399

  تانوس و گالاکتوس قوی تر از دکتر دووم هستند به نظرم و باید رتبه 1 و 2 باشن به ترتیب

  پاسخ

 2. fatemeh

  اسفند 10, 1398

  لطفا تیتر مقاله رو اصلاح کنید. اینا برترین ویلن های مارول نیستن ، قدرتمندترینا هستن !

  پاسخ

 3. آریو

  شهریور 6, 1398

  خب فکر کنم قویترین ها رو نوشتین نه بهترین ها!!!
  مگه میشه گرین گابلین و رد اسکال و لوکی نباشن؟!
  یا تانوس تو دنیای کمیک یه کاراکتر کاملا تک بعدیه! به نسخه ی سینمایی‌ش نگاه نکنین…

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به آریو

   شهریور 6, 1398

   نوشته برترین ها و احتمالا منظورش قویترین بوده….لوکی آره ولی خیلی ضعیفه دیدیم چقدر از ثور و هالک میترسه مخصوصا هالک.گرین گابلین هم که مرد عنکبوتی دهنشو سرویس کرد و در کل چیزی جز تجهیزات نبود.رد اسکال هم قدرتش در حد کاپیتانه و حتی دیدیم که نتونست اونو هم شکست بده.
   ولی خدایی تانوس تو فیلم جنگ ابدیت بهترین ویلینی بود که میتونست باشه و فکر نکنم مارول بازم بتونه به این خوبی ی ویلین بسازه(هرچند مارول رو نباید دست کم گرفت)

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به shayan

    شهریور 7, 1398

    میدونم با توجه به تیتر مقاله گفتم که رد اسکال و گرین گابلین و لوکی باشن…
    خودم میدونم اینا جزو ویلینای ضعیفن…

    پاسخ