10 شخصیت مارول که از دی سی الهام گرفته شده اند

شاید اگر طرفدار مارول باشید باور این حقیقت برایتان دشوار باشد، اما واقعیت این است که مارول همیشه تلاش کرده شخصیت هایی مشابه کامیک دی سی را خلق کند. برای مثال، لباس قرمزآبی مرد عنکبوتی شبیه لباس سوپرمن است و شنل قرمز ثور هم یادآور شخصیت های دی سی است. چنین به نظر می رسد که برخی از شخصیت های مارول با الهام از شخصیت های کامیک دی سی خلق شده اند. البته دی سی هم از مارول الهام گرفته اما نه به اندازه مارول. در اینجا فهرستی از شخصیت های مارول که از کامیک دی سی الهام گرفته شده اند را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. تانوس (1973) و دارک ساید (1970)

دو نیمه خدای قدرتمند ویلن که با یک ضربه می توانند جهان هستی را نابود کنند. دارک ساید (Darkseid) دی سی برای اولین بار در سال 1970 خلق شد و سه سال بعد تانوس (Thanos) قدرتمند مارول معرفی شد. هردوی آن ها دارای چنان قدرتی هستند که می توانند برای رسیدن به هدف خود همه چیز را از پا در آورند. با توجه به شباهت زیاد این دو، مسلما مارول از دی سی الهام گرفته است.

همچنین بخوانید: 25 ابر قهرمان قدرتمند تمام زمان‌ها به همراه تصاویر


9. سندمن (1963) و کلی فیس (1940)

مارول و دی سی دو شخصیت دارند که از گل ساخته شده اند. کلی فیس (Clayface) یا صورت گلی دی سی در سال 1940 خلق شد اما در سال 1971 توانایی تغیر شکل پیدا کرد، که دو سال بعد مارول سندمن (Sandman) را معرفی نمود. هردوی آن ها می توانند با استفاده از گل و شن چهره، اندازه و حجم خود را تغییر دهند.

همچنین بخوانید: فیلم‌های ابرقهرمانی مارول را با چه ترتیبی ببینیم؟


8. مرد آهنی (1963) و بتمن (1939)

اگر به شباهت این دو پی نبرده اید باید بدانید این دو شخصیت، شخصیت های میلیاردی هستند که در حقیقیت قدرت ابرقهرمانی ندارند. آن ها تنها با کمک منابع، لباس، سلاح و گجت های خود را تغییر می دهند. بتمن (Batman) حدود 24 سال پیش از مرد آهنی (Iron Man) به وجود آمد و تنها تفاوت این دو این است که تونی استارک هویت خود را تغییر نمی دهد.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین ابرقهرمانان و ابرشرورها


7. هاک آی (1964) و گرین ارو (1941)

گرین ارو (Green arrow) دی سی در سال 1941 و هاک آی (Hawkeye) مارول در سال 1964 پدید آمدند. هردوی آن ها از اعضای قهرمان تیم های ابرقهرمانی دنیای خود هستند. هردویشان در کودکی والدین شان را از دست داده و برای بقا به دستورالعمل هایی پایبند شده اند. گرین ارو با قناری سیاه رابطه داشت و هاک آی با بیوه سیاه. عجیب تر اینکه هردویشان کشته شده و به زندگی بازگشته اند.

همچنین بخوانید: تمام فیلم های ابرقهرمانی که موفق به کسب جایزه اسکار شدند


6. بیوه سیاه (1964) و قناری سیاه (1947)

قناری سیاه (Black canary) و بیوه سیاه (Black widow) ابرقهرمان های زنی هستند که هیچ قدرت ابرقهرمانی ندارند. در حالی که قناری سیاه بعدها توانست با صدای بلند فریاد بزند. هردوی آن ها هنرهای رزمی را آموخته و لباس های سیاه مشابه می پوشند. هردوی آن ها از اعضای تیم های ابرقهرمانی دنیای خود هستند.

همچنین بخوانید: 50 فیلم ابرقهرمانی برتر تاریخ سینما تا به امروز + تصاویر


5. کوئیک سیلور (1964) و فلش (1940)

اگرچه فلش (Flash) دی سی محصول یک اشتباه آزمایشگاهی بود که به او اجازه داد تا با سرعت زیاد گشت بزند، اما کوئیک سیلور (Quicksilver) مارول فرزند مگنیتو بود که ویژگی های مشابه جهش یافته های مردان ایکس را داشت. فلش شخصیت پرسرعت اصلی دنیای کامیک دی سی بود که مارول ویژگی اصلی آن را برداشت.

همچنین بخوانید: 9 فیلم جذاب DC (دی‌سی) که در آینده نزدیک اکران خواهند شد


4. مرد مورچه ای (1962) و اتم (1961)

اتم (Atom) و مرد مورچه ای (Ant Man) می توانند اندازه شان را از خیلی کوچک تا خیلی بزرگ تغییر دهند. هردوی آن ها پزشک بوده و در زمینه خود نابغه هستند. اتم دی سی نسخه اصلی است که یک سال پیش از مرد مورچه ای مارول خلق شد.

همچنین بخوانید: 10 فیلم ابر قهرمانی که منتظر اکران آن‌ها هستیم


3. ددپول (1991) و دث استروک (1980)

هردویشان ویلن بوده و ضدقهرمان محسوب می شوند. دث استروک (Deathstoke) یا کشتار دی سی در سال 1980 و به عنوان یک سرباز با شمشیر و سلاح، خلق شد. 11 سال بعد که ددپول (Deadpool) معرفی شد، آنقدر به دث استروک شبیه بود که نویسندگان به این نکته پی برده و او را یک پارودی یا هجو می دانستند. هردوی آن ها جز ارتش بوده و از توانایی هایی چون شفا بهره می برند. هردویشان از سلاح و مواد منفجره استفاده می کنند. اگر این موارد کافی نیست باید بدانید که نام اصلی دث استروک «اسلید ویلسون» و نام اصلی ددپول «وید ویلسون» است.

همچنین بخوانید: 8 فیلم ابر قهرمانانه در سال 2017 از بدترین تا بهترین


2. ولورین (1974) و تیمبر ولف (1964)

تیمبر ولف (Timber wolf) و ولورین (Wolverine) در نتیجه آزمایشاتی که رویشان انجام شده به قدرت هایی دست یافته و توانایی هایشان مشابه است. هردویشان قدرت ها و توانایی های ابرقهرمانی، مانند بویایی و شفا، دارند. تنها تفاوت آن دو این است که تیمبر ولف پنجه داشته در حالی که ولورین در داخل دستانش شمشیر دارد.

همچنین بخوانید: بیوگرافی کامل هیو جکمن به همراه 66 حقیقت جالب درباره زندگی او


1. هالک (1962) و سالومون گراندی (1944)

بدون شک هالک (Hulk) یکی از محبوب ترین شخصیت های دنیای کامیک مارول است. او نابود ناپذیر بوده و اگر خشمگین شود هیچ چیز در دنیا نمی تواند خشم حیوانی او را متوقف کند. بروس بنر تلاش کرد تا هویت حقیقی او را، که در نتیجه شخصیت مهیب اش از دست رفته، باز یابد. در هر صورت سالومون گراندی (Solomon Grundy) دی سی دقیقا شبیه اوست و 18 سال پیش از هالک مارول پدید آمد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. درست است که مارول شخصیت‌های زیادی را از دی سی الهام گرفته است، اما باید قبول کنیم که معرفی شخصیت‌ها توسط مارول بهتر از دی سی صورت گرفته؛ حداقل در جهان سینمایی که اینطور بوده است. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (528)

بستن فرم

 1. بنده خدا

  مرداد 16, 1400

  ههههه
  چقد خندیدیمo_O
  اینکه سریع میاین و میگین فلان قهرمان تو دیسی زود تر از اونی که تو ماروله خلق شده پس حتما تقلب شکل گرفته اشتباهه.فک کردین تقلب فقط همینه؟؟؟؟؟
  نخیر بزارین یه مثال خوب بزنم،یکی از اون مواردی که خیلی ها بهش اشاره میکنن ولی تو این مقاله نیومده کت وومن و بلک کت هستش.سالها پیش تو کمیکهای بتمن یه شخصیت مکمل خلق شد به اسم کت وومن.اومدن و اونو به شکل یه دزد حرفه ای نشون دادن که برای کله گنده هاش شهر دزدی میکرد.بتمن هم سعی میکرد جلوشو بگیره ولی هر دفعه کت وومن فرار میکرد.همین!!!فقط همین بود!!!!
  تا اینکه چند سال بعد توی کمیکای مردعنکبوتی بلک کت خلق شد.مارول اومد و یه شخصیت کاملا پیچیده برای بلک کت نشون داد.سرگذشت خفنی داشت و حتا نشون دادن که به اسپایدرمن علاقه داره ولی از پیتر پارکر متنفره!!! یعنی یه رالطه رمانتیک بین این دوتا شکل گرفت و خیلی ازش استقبال شد.دیسی که اینو دید.اومد همینکارو کرد،یعنی اومد سرگذش پیچیده ای برای کت وومن درست کرد و یه رابطه رمانتیک بین اونا شکل داد!تا جایی که بتمن رفت خواستگاری کت وومن🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
  میبینید؟ تقلب فقط این شکلی نیس،این یکی از اون تقلبهای دیسی بود.

  پاسخ

 2. iron avenger

  خرداد 15, 1400

  ببینید اگه می خواید بگید مارول کپی کاره سه تا از کپی های دیسی از مارول رو میگم. بامبلی بی از واسپ، آنتی مانیتور از گالاکتوس، اتوماتیک اسکال از گوست رایدر. در ضمن آیرون من و بتمن 3 تا شباهت دارن:
  1 پولدارن
  2 قدرت فوق بشری ندارن
  3از تجهیزلت استفاده می کنن. ببینید من نه میگم دی سی بده نه مارول بده، اونا هر دوشون غول سرگرمی هستند و بعضی وقت ها از هم دیگه کپی کردن. درضمن اگه می خواید بگید کپی های دی سی کم تره من 10 تا کپی دیگه ی دی سی از مارول رو هم می دونم مثلا زاتانا از اسکارلت ویچ

  پاسخ

  • دکتر منهتن در پاسخ به iron avenger

   خرداد 25, 1400

   ببینید اولا انتی مانیتور اصلا کپی نیست به گالاکتوس اون ایمپریکس هست

   پاسخ

 3. آریا

  خرداد 11, 1400

  این بحث مزخرف بی نتیجه که کی قویتره رو خواهش میکنم تموم کنین اینکه یه کمپانی شخصیت قوی ای بسازه هنر نیست من هم میتونم بیام یه خدا طراحی کنم آیا این باعث میشه شخصیتم شخصیت با ارزشی بشه؟ خب مسلما نه. حتی خیلی ها معتقدن شخصیتایی که اونقدر قوی نیستن معمولا جذابترن راستش من هم باهاشون موافقم
  این از این
  نکته بعدی در مورد لیست
  بیاین قبول کنیم که الهام گیری مشکلی نداره و درست الهام گرفتن هم یه هنره. معتقدم کل لیست جز ددپول و دث استروک (که اون هم قضیه داره) یا الهام گیریه یا ربطی به هم ندارن گذاشتین لیست پر بشه 😂 کاری هم به الهام‌گیری ها و تقلید های دیسی ندارم کلا بحثشون جداست…
  همین دیسی بارها و بارها از کاراکترهای دیگه شخصیت هاش رو گرفته. حتی بتمن و سوپرمن هم نتیجه الهام گیری بودن؛ در کل هیچ ایرادی به الهام‌گیری وارد نیست پس بحث نکنین سرش.
  در مورد ددپول و دث استروک هم عرض کنم خدمتتون که ددپول از ابتدا برای این خلق شد که دث استروک رو مسخره کنه برا همین عین دث استروک درستش کردن 😂 برید و کمیکای اولیه ی ددپول رو بخونین و متوجه میشین که اول کاملا یه شخصیت جدی و اخمو مثل دث استروک بود
  رفته رفته شخصیتشو تغییر دادن و رسید به جایی که الان هست؛ در حال حاضر خیلی مزخرفه که بگیم ددپول اسکی از دث استروک هستش چون واقعا کل شخصیتش در نقطه مقابل دث استروک هستش خودمم صد درصد به دث استروک ترجیحش میدم

  پاسخ

 4. abas

  خرداد 5, 1400

  دیدم بحث بین ایرون من و بتمن خیلی زیاده
  منم یه نظری میدم

  با دو سه تا شباهت که دلیل نمیشه مارول از اون کپی کرده

  ۱ بتمن توانایی پرواز با استفاده ازلباسش رو داره

  ۲ ایرون من سلاح هاش خیلی پیشرفته تر و سطح تخریبیش بیشتره

  ۳ تی کیو ایرون من ۲برابر بتمنه و حتی از اولم باهوش شناخته شد…ولی بتمن بعد ها باهوش شد

  ۴ ایرون من خودخواه،خود پسند،مغرور نیست

  ۵ ایرون من برای هر مبارزش و جنگیدنش از اول نقشه طراحی نمیکنه و انقدر باهوشه که وسط جنگ سریع نقشه میکشه و تا الانم موفق بوده

  حالا شباهتاشون

  ۱ خرپول و دختر بازن

  ۲ بعضیا گفتن هردو با لباس میجنگن ولی خیر
  بتمن جداگانه سلاح داره و از اون استفاده میکنه و لباسش هیچ گونه سلاحی نداره ولی ایرون من با استفاده از سلاح لباسش میجنگه
  پس شباهت نمیشه و لباساشون خیلی فرق میکنه

  کلا ۲تا شباهت دارن و این دلیل بر کپی برداری نیست
  تفاوتاشون بیشتر از شباهتاشونه

  پاسخ

 5. A

  خرداد 5, 1400

  میشه لطفا یکی به من توضیح بده که سِرتِر به چه معناست….و اصلا کلا چیه…آیا یک شخصیت هستش یا نه…لطفا هرچی میدونید بهم بگید…سپاس

  پاسخ

  • رهام در پاسخ به A

   خرداد 25, 1400

   فکر کنم منظورت سارتوره که دشمن کلا اودین و ثور و کلا ازگارده و اگه سینمایی ثور رگناروک رو دیده باشی متوجهش میشی

   پاسخ

 6. دانیال

  اردیبهشت 15, 1400

  سلام..ببخشید بابعضی ازینای که گفته موافق نیستم…
  بتمن رزمی کاروازسلاح های خارجی استفاده میکنه اما مردآهنی رزمی کارنیست وازلباسش استفاده میکه…درسته هردوخرپولن اما حداقل بایددوسه چیزشون شبیه هم باشه که بگی تقلیده…2-اروتوی جزیره بودهو بعدشم امدویه گروه تشکیل دادوازشهرش حفاظت کرد..تازه خرپولم بود..امااون یکی ماموردولت بودوکلا قضیشون فرق میکرد..3 آخه بیوه سیاهو امدی باقناری تشبیه میکنی هیچی شون شبیه هم نیست.قناری ماسک میزنهو یه قدرت های فراطبیعی ریزی هم داره..اما بیوه سیاه یه رزمی کارحرفه ایوحالا فیلمشم دربیادخوت میبینی که قضیهوداستانش فرق داره…چیشون شبیه همه آخه؟؟….4مردمورچه ای اتم درسته هردومیتونن کوچیک شن ولی خب داستان مردمورچه ای به کل فرق داره…دراین مورد ددپول استروک باوجوداینه طرفدارهردوهم هستم وخوشم نمیادتقلیدی باشن ولی تایه حدودی موافقم..حالا هرچندطرزلباس پوشیدنشون سرتاپافرق داره ولییی…5ولورین به غیرپنجه های تیغه ایش فرقای بیشتری هم داره بااونی که گفتی….دیگه اونقدرهم که میگی شبیه نیستن…6چی میگی درهرصورت…بابا این کلا فرق دارسرتاپا این هروقط عصبانی شه تبدیل هالک میشه..تازه همیشه یابیشتراوقات میخواسته مانع این موضوع شه…کجا شبیه همن کلا شخصیت هالک تواین موضوع متفاوته…)
  حالاگذشته ازین موضوعات خوب مارول بیچاره چیکارکنه وقتی دی سی ازروی این شخصیتا فیلم نمیسازه دیگه یکیو که باید دست به کارشه…
  دی سی خوبه…نمیگم بدههه ولی اینکه یه خورده نسبت به مارول کم فیلم میسازه رواعصاب..فقط سریال میسازه…اما سینماییی..نههه…امابرعکس مارول…الان اگه کرونا نبود400فیلم میدادبیرون…

  پاسخ

 7. دانیال

  اردیبهشت 15, 1400

  سلام.ببخشید هیچکدومو قبول ندارم.
  بتمن یه رزمیکاره وبیشترازسلاح های خارجی استفاده میکنه.امامردآهنی ازلباسی که داره استفاده میکنه وسلاحش لباسشه..هیچ شباهتی هم به هم ندارن جز خرپول بودن.حداقل یکی دوتا چیزشون بهم میخوردیه چی.
  کمان داروتوچطورباهاک مقایسه میکنی..کماندارتویه جزیره بودهو بعدشم امدخ یه گروه تشکیل دادو ازشهرش محافظت میکنه.اما هاک کلان فرق دار..مامورارتش بودهو ازین چیزا… بابا بیوه سیاه روتوباقناری مقاسه میکنی…. آخه کجا باهم شباهات دارن…دوتا شخصیتی که بغیر رزمیکاربودن هیچ شباهتی باهم ندارن…اون تخصصش یه چیز دیگس..این یه چیزدیگه… مورچه ای واتم درسه هردومیتونن کوچیک شن امااین کارش بااون فرق داره..موضوشون یه چی دیگست..حالا استرک وددپول خیلی شباهات دارن هردوهم دوست داشتنی ان..بااینکه طرفدارن هردوشونم…ودوست ندارم اینطوری تقلیدی باشه…وای این یکم درسته

  پاسخ

 8. مینا

  اردیبهشت 14, 1400

  ۱ بتمن بهترین ابر قهرمانه ولی سوپر من سطهش پایین تره
  خب باید از سوپرمن تقلید کنن
  ۲ دیسی از مارول تقلید نکرده

  پاسخ

  • Maker در پاسخ به مینا

   اردیبهشت 15, 1400

   عجب حق هایی مممممممم به به

   پاسخ

  • رهام در پاسخ به مینا

   خرداد 25, 1400

   اها
   کل ملت میگن سوپرمن تو میگی بتمن…

   پاسخ

 9. مینا

  اردیبهشت 13, 1400

  بهتر بود از بتمن تقلید نکنن
  چون یکجا خونده بودم که بتمن بهتری ابر قهرمان دی سه هستش
  مرد اهنی اصلاً شبیه بتمن نیست

  پاسخ

 10. مینا

  اردیبهشت 13, 1400

  بهتر بود از بتمن تقلید نکنن
  چون یکجا خونده بودم بتمن بهترین ابر قهرمان دی سی هستش
  خب مرد آهنی شبیه بتمن نیست

  پاسخ

 11. صدرا

  اردیبهشت 6, 1400

  همشو قبول دارم اما تو داری مرد اهنی رو با بتمن ریقو مقایسه میکنی ؟؟؟؟!!!!!!! اصلا شبیه هم نیستن فقط دوتاش خر پوله و مرد آهنی خیلی بهتر و قوی تره

  پاسخ

  • مینا در پاسخ به صدرا

   اردیبهشت 13, 1400

   مرد آهنی😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

   پاسخ

  • مارول در پاسخ به صدرا

   اردیبهشت 19, 1400

   راست میگی یک مرد خفن پیدا کردیم

   پاسخ

  • محمد رضا در پاسخ به صدرا

   خرداد 24, 1400

   داداش بتمن سوپرمن رو زده اونوقت مردآهنی که از کاپیتان آمریکا کتک خورده از بتمن بهتره

   واقعا که بتمن بهترین ابرقهرمان دی‌سی هست اونوقت یه ضعیف بیچاره از بتمن بهتره🖕😏

   پاسخ

   • رهام در پاسخ به محمد رضا

    خرداد 25, 1400

    اولا احترام خودتو نگه دار دوما…اخه بتمن بهترین هیروی دیسی ؟؟؟؟؟؟😹😹😹

    پاسخ

    • ***** در پاسخ به رهام

     شهریور 7, 1400

     بله که هست چرا نباشه هم سوپرمن رو شکست داده هم دارک ساید رو

     پاسخ

   • Ozymandias در پاسخ به محمد رضا

    خرداد 25, 1400

    متوجه نشدم ؟
    خیلی افتخار میکنی انگار خودت رفتی سوپرمن رو زدی چک و لگد کردی اون کریپتونایت زو هم من داشته باشم میتونم سوپرمن رو شکست بدم
    بتمن بهترین قهرمان دی سی ؟
    Watchmen
    Sandman
    Hellblazer
    All star supreman
    Kingdom come
    بشین این چهار تا کمیک رو مطالعه کن که نیای اینجا فتوا بدی که فلان شخصیت برتر و فلانه ذر ضمن هر کس سلیقه ای داره فکر نکنم با اون استیکر های بی ادبانه سن عقلیت در حدی باشه که درک سلیقه هر کس متقاوته و تو نمی تونی با مشت و لگد نظرت رو به بقیه ارجاع بدی اینجا رو هم فکر کنم با اینستا و اون شبکه های مجازی بچه ها که پروفایل های جوکر و … رو میزارند اشتباه گرفتی
    خیلی علاقه داری به توهین برو در همون صفحات مجازی
    خلاصه که روز ما رو خیلی خراب کردی 🤢

    پاسخ

  • رهام در پاسخ به صدرا

   خرداد 25, 1400

   ب مولا از کامیک اطلاعات داشته باشید بد نی ایرون من تو کامیک انقدر قویه که بتمن فاینال بت سوییت هم بهش نمیرسه

   پاسخ

 12. امیر

  فروردین 16, 1400

  به نظر من هیچ کدوم از این دو کمپانی از هم دیگه الهام نگرفته اند و من هر دو ی آن هارو دوست دارم هر دو اثر های بینظیری خاق کرده اند شاید بعضی از شخصیت های مارول شبیه دی سی باشند و شخصیت های دی سی قبل از آنها خاق شده اند ولی این دلیل نمیشه که از رو ی آنها تقلید کرده باشند

  پاسخ

 13. ماندانا

  فروردین 5, 1400

  مارول فن ها بهتره مقاومت نکنید همه این ها دلایل درستی هستن که نشون میده مارول بیشتر شخصیت هاش رو از دیسی برداشته

  پاسخ

  • مانی در پاسخ به ماندانا

   فروردین 30, 1400

   مطمئنی بر عکس نیست چون دیس نصف فیلماش کپی مارول

   پاسخ

   • دکتر منهتن در پاسخ به مانی

    اردیبهشت 5, 1400

    نه درست گفته یسی کجا تو فیلماش تقلید کرده؟

    پاسخ

   • مارول در پاسخ به مانی

    اردیبهشت 19, 1400

    خدا خیرت بده

    پاسخ

  • علی رضا در پاسخ به ماندانا

   اردیبهشت 12, 1400

   نه بعضی از تاریخ های کمیک هم درست نبود اولین حضور ددپول خیلی قدیمی تر بوده اینا فقط کمیک های مخصوصشون رو مثال زدن ولی اولین بار حضور تانوس هم خیلی قدیمی بوده بعضی تاریخا اشتباه بود اصن ددپول و دث استورک اصن یک نقطه هم شبیه هم نیستن ددپول از روی اسپایدرمن هم الهام گرفته

   پاسخ

 14. Mahan

  اسفند 23, 1399

  سلام دوستان من داشتم نظرات رو می‌خوندم متوجه شدم خیلی جدی گرفتیدا دوستان اول بهتون بگم اینا فیلمن و فقط برای لذت بردن ما هستن ۲ اگه ناراحتی آقا نگاه نکنید کسی مجبورتون نکرده ببینید واقعا انگار بچه هفت ساله اید که میگید این قوی تره اینا دو کمپانی جدا از هم هستند پس چرا با هم مقایسه میشن نکنید دیگه چرا دعوا میکنید یکم عقل داشته باشید من خودم به شخصه از هر دو خوشم میاد و هیچ چیزی نظرمو عوض نمیکنه 😐

  پاسخ

 15. M

  اسفند 19, 1399

  ایرون من کپی بتمنه به چند دلیل
  1- هر دو هیچ قدرتی خاصی ندارن از تجهیزات استفاده می کنند
  2- هر دو تا لیدر طرف تیم خودشونن
  3- هر دو پولدار و دخترباز هستند
  4- هر دو اسم فامیلی شون رو گذاشتن رو شرکتشون
  5- ایرون من مثل بتمن دستیار های برای خودش داره
  6- هوش بالای هر دو
  نمیدونم چرا مارول فن ها چرا انقدررر مقاومت میکنین اون اسپایدی که خودشو کشته هی الکی دی سی رو میکوبه ، از ایراد های چرتی که از سه گانه نولان گرفت تا اسکار گرفتن جوکر و بد جلوه دادن دی سی ، من مارول فن بودم سر همین اسپایدی بود که دی سی فن شدم خداییش ، اخه یکه نیست بگه مرد مومن تو چجوری از چهارمین فیلم برتر تاریخ 15 تا ایراد گرفتی که خود imdb نتونسته بگیره ، درضمن اینو بگم تقریبا کل اونجرز الهام گرفته از افراد دی سیه به غیر از چندتا ، لطفا این اسپایدی ها رو راه ندید مرسی اه

  پاسخ

  • Maker در پاسخ به M

   اسفند 19, 1399

   اره اصلا مارول هیچیزی نیست
   آخه اسم کمپانی و دختر باز بودن هم شد دلیل بر کپی بودن من واقعا معذرت می خواهم که ایرون من پول دار هست و از تجهیزات استفاده می کنه
   اصلا تجهیزات بتمن رو نگاه کنید بعد با ایرون من مقایسه کنید اصلا فرق می‌کنه
   هوش بالای هر دو ؟ از همون اول بر روی هوش بالای ایرونمن در کمیک ها اشاره شده بتمن همیشه به عنوان یک فرد باهوش بوده ؟
   دستیار ؟ دستیار ایرونمن کیه؟
   هر دو تا لیدر گروه های خودشوننن ؟ لیدر اونجرز کاپیتان هست لیدر لیگ عدالت هم بتمن

   پاسخ

   • مانی امیرحسنی در پاسخ به Maker

    فروردین 30, 1400

    بتمن هم دختر بازه تا حالا اسم دیمین وین به گوشت خورده

    پاسخ

    • Randall sepector در پاسخ به مانی امیرحسنی

     فروردین 30, 1400

     جی میگی تو
     هااااااا
     فکر کردی تو فقط دو جلد کمیک خوندی مسخره
     دیمین وین چه ربطی داره به ایرون من آخه

     پاسخ

     • Tcheghini در پاسخ به Randall sepector

      اردیبهشت 1, 1400

      منظورش دختربازیه.که حالا اینبار بچه دار هم شده.از تالیا الغول

      پاسخ

  • ام در پاسخ به M

   فروردین 15, 1400

   اصلا هم درست نیست اقا یا خانم ام اصلا هم شبیه هم نیستند و سال هم دلیل نمیشه این یکی از اون یکی برداشته.تازه منم دلیل بیارم؟1.ایرون من سلاح هاش انرژیی هست و انرژی پرتاب میکنه2.ایرون من اصلا هم ریلدر نیست تو اونجرز همه همکارند و هیچ کس لیدر نیست.3.بتمن میخواست تنها کار کنه ولی ایرون من نمیخواست.4.هوش ایرون من بالاتره5.ایرون من میتونه با لباسش پرواز کنه.6.ایرون من فداکار و با مزه هست ولی بتمن خودخواه.

   پاسخ

   • دانیال در پاسخ به ام

    اردیبهشت 15, 1400

    کاملا صحیح.

    پاسخ

   • مارول در پاسخ به ام

    اردیبهشت 19, 1400

    درود بر تو

    پاسخ

   • ***** در پاسخ به ام

    شهریور 7, 1400

    کی گفته بتمن تنها است بتمن بیش از 20 تا دستیار و همکار داره بعدشم و بتمن هم لباسی داره که میتونه پرواز کنه

    پاسخ

   • Dc در پاسخ به ام

    شهریور 7, 1400

    کی گفته بتمن تنها است بتمن بیش از 20 تا دستیار و همکار داره بعدشم و بتمن هم لباسی داره که میتونه پرواز کنه

    پاسخ

  • مانی امیرحسنی در پاسخ به M

   فروردین 30, 1400

   تو رو نباید راه داد دیسی فن بوق

   پاسخ

  • دانیال در پاسخ به M

   اردیبهشت 15, 1400

   کی گفته هردوتوانایی ندارن بتمن تومحارت های رزمی …بینظیره ومردآهنی هم توسلاح..

   پاسخ

 16. sd01

  اسفند 18, 1399

  دادش اینا چی نوشتی دوستان باور نکنید بری توی اسپایدی بنویسید

  پاسخ