10 شخصیت مارول که از دی سی الهام گرفته شده اند

شاید اگر طرفدار مارول باشید باور این حقیقت برایتان دشوار باشد، اما واقعیت این است که مارول همیشه تلاش کرده شخصیت هایی مشابه کامیک دی سی را خلق کند. برای مثال، لباس قرمزآبی مرد عنکبوتی شبیه لباس سوپرمن است و شنل قرمز ثور هم یادآور شخصیت های دی سی است. چنین به نظر می رسد که برخی از شخصیت های مارول با الهام از شخصیت های کامیک دی سی خلق شده اند. البته دی سی هم از مارول الهام گرفته اما نه به اندازه مارول. در اینجا فهرستی از شخصیت های مارول که از کامیک دی سی الهام گرفته شده اند را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. تانوس (1973) و دارک ساید (1970)

دو نیمه خدای قدرتمند ویلن که با یک ضربه می توانند جهان هستی را نابود کنند. دارک ساید (Darkseid) دی سی برای اولین بار در سال 1970 خلق شد و سه سال بعد تانوس (Thanos) قدرتمند مارول معرفی شد. هردوی آن ها دارای چنان قدرتی هستند که می توانند برای رسیدن به هدف خود همه چیز را از پا در آورند. با توجه به شباهت زیاد این دو، مسلما مارول از دی سی الهام گرفته است.

همچنین بخوانید: 25 ابر قهرمان قدرتمند تمام زمان‌ها به همراه تصاویر


9. سندمن (1963) و کلی فیس (1940)

مارول و دی سی دو شخصیت دارند که از گل ساخته شده اند. کلی فیس (Clayface) یا صورت گلی دی سی در سال 1940 خلق شد اما در سال 1971 توانایی تغیر شکل پیدا کرد، که دو سال بعد مارول سندمن (Sandman) را معرفی نمود. هردوی آن ها می توانند با استفاده از گل و شن چهره، اندازه و حجم خود را تغییر دهند.

همچنین بخوانید: فیلم‌های ابرقهرمانی مارول را با چه ترتیبی ببینیم؟


8. مرد آهنی (1963) و بتمن (1939)

اگر به شباهت این دو پی نبرده اید باید بدانید این دو شخصیت، شخصیت های میلیاردی هستند که در حقیقیت قدرت ابرقهرمانی ندارند. آن ها تنها با کمک منابع، لباس، سلاح و گجت های خود را تغییر می دهند. بتمن (Batman) حدود 24 سال پیش از مرد آهنی (Iron Man) به وجود آمد و تنها تفاوت این دو این است که تونی استارک هویت خود را تغییر نمی دهد.

همچنین بخوانید: 25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین ابرقهرمانان و ابرشرورها


7. هاک آی (1964) و گرین ارو (1941)

گرین ارو (Green arrow) دی سی در سال 1941 و هاک آی (Hawkeye) مارول در سال 1964 پدید آمدند. هردوی آن ها از اعضای قهرمان تیم های ابرقهرمانی دنیای خود هستند. هردویشان در کودکی والدین شان را از دست داده و برای بقا به دستورالعمل هایی پایبند شده اند. گرین ارو با قناری سیاه رابطه داشت و هاک آی با بیوه سیاه. عجیب تر اینکه هردویشان کشته شده و به زندگی بازگشته اند.

همچنین بخوانید: تمام فیلم های ابرقهرمانی که موفق به کسب جایزه اسکار شدند


6. بیوه سیاه (1964) و قناری سیاه (1947)

قناری سیاه (Black canary) و بیوه سیاه (Black widow) ابرقهرمان های زنی هستند که هیچ قدرت ابرقهرمانی ندارند. در حالی که قناری سیاه بعدها توانست با صدای بلند فریاد بزند. هردوی آن ها هنرهای رزمی را آموخته و لباس های سیاه مشابه می پوشند. هردوی آن ها از اعضای تیم های ابرقهرمانی دنیای خود هستند.

همچنین بخوانید: 50 فیلم ابرقهرمانی برتر تاریخ سینما تا به امروز + تصاویر


5. کوئیک سیلور (1964) و فلش (1940)

اگرچه فلش (Flash) دی سی محصول یک اشتباه آزمایشگاهی بود که به او اجازه داد تا با سرعت زیاد گشت بزند، اما کوئیک سیلور (Quicksilver) مارول فرزند مگنیتو بود که ویژگی های مشابه جهش یافته های مردان ایکس را داشت. فلش شخصیت پرسرعت اصلی دنیای کامیک دی سی بود که مارول ویژگی اصلی آن را برداشت.

همچنین بخوانید: 9 فیلم جذاب DC (دی‌سی) که در آینده نزدیک اکران خواهند شد


4. مرد مورچه ای (1962) و اتم (1961)

اتم (Atom) و مرد مورچه ای (Ant Man) می توانند اندازه شان را از خیلی کوچک تا خیلی بزرگ تغییر دهند. هردوی آن ها پزشک بوده و در زمینه خود نابغه هستند. اتم دی سی نسخه اصلی است که یک سال پیش از مرد مورچه ای مارول خلق شد.

همچنین بخوانید: 10 فیلم ابر قهرمانی که منتظر اکران آن‌ها هستیم


3. ددپول (1991) و دث استروک (1980)

هردویشان ویلن بوده و ضدقهرمان محسوب می شوند. دث استروک (Deathstoke) یا کشتار دی سی در سال 1980 و به عنوان یک سرباز با شمشیر و سلاح، خلق شد. 11 سال بعد که ددپول (Deadpool) معرفی شد، آنقدر به دث استروک شبیه بود که نویسندگان به این نکته پی برده و او را یک پارودی یا هجو می دانستند. هردوی آن ها جز ارتش بوده و از توانایی هایی چون شفا بهره می برند. هردویشان از سلاح و مواد منفجره استفاده می کنند. اگر این موارد کافی نیست باید بدانید که نام اصلی دث استروک «اسلید ویلسون» و نام اصلی ددپول «وید ویلسون» است.

همچنین بخوانید: 8 فیلم ابر قهرمانانه در سال 2017 از بدترین تا بهترین


2. ولورین (1974) و تیمبر ولف (1964)

تیمبر ولف (Timber wolf) و ولورین (Wolverine) در نتیجه آزمایشاتی که رویشان انجام شده به قدرت هایی دست یافته و توانایی هایشان مشابه است. هردویشان قدرت ها و توانایی های ابرقهرمانی، مانند بویایی و شفا، دارند. تنها تفاوت آن دو این است که تیمبر ولف پنجه داشته در حالی که ولورین در داخل دستانش شمشیر دارد.

همچنین بخوانید: بیوگرافی کامل هیو جکمن به همراه 66 حقیقت جالب درباره زندگی او


1. هالک (1962) و سالومون گراندی (1944)

بدون شک هالک (Hulk) یکی از محبوب ترین شخصیت های دنیای کامیک مارول است. او نابود ناپذیر بوده و اگر خشمگین شود هیچ چیز در دنیا نمی تواند خشم حیوانی او را متوقف کند. بروس بنر تلاش کرد تا هویت حقیقی او را، که در نتیجه شخصیت مهیب اش از دست رفته، باز یابد. در هر صورت سالومون گراندی (Solomon Grundy) دی سی دقیقا شبیه اوست و 18 سال پیش از هالک مارول پدید آمد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. درست است که مارول شخصیت‌های زیادی را از دی سی الهام گرفته است، اما باید قبول کنیم که معرفی شخصیت‌ها توسط مارول بهتر از دی سی صورت گرفته؛ حداقل در جهان سینمایی که اینطور بوده است. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (426)

بستن فرم

 1. محمد جواد

  آذر 23, 1399

  ببینین اصلا ابرقهرمانان مارول در اصل ابر شرور هستند چرا چونکه همه ی انها ادم های زیادو بی گناهو کشتن.معلومه که مارول از دی سی تقلیدکرده اما باید مارول قوی تر ازدی سی ساخته میشد.چنانکه سوپرمن با فلش میتوانند همه مارول را شکست دهندوتازه به غیر گرین ارو(کماندارسبز) دی سی هیچ آدمی نکشته والهام پذیره.من ترفدار دی سی هستم اما نباید از مارول انتقاد کنیم.

  پاسخ

 2. کوروش

  آذر 23, 1399

  به نظر من هردو طرفدار های خودشون رو دارن هردو آنها فوق العاده اند من خودم دیسی رو دوست دارم ولی من به طرفدار های مارول احترام میگذارم بتمن یه شخصیت عالی ولی آیرون من هم قهرمان بسیار عالی هست

  پاسخ

 3. Gotham

  آذر 23, 1399

  من طرفدار دیسی هستم و واقعن برای مارول متاسفم اخه ایرون منو با بتمن اصلن نمیشه مقایسه کرد چه برسه به کپی اخه یه اهن قراضه رو با شوالیه تاریکی مقایسه میکنن

  پاسخ

  • سارو در پاسخ به Gotham

   دی 8, 1399

   مرد آهنی زره داره و در جنگ ابدیت زره جدیدش خیلی قدرت مند بود و کلی قابلیت داشت اما بتمن به جز یه لباس ساده و یه
   سری وسایل بی مصرف آشغال هیچی نداره

   پاسخ

   • Batman در پاسخ به سارو

    دی 8, 1399

    اصلا به عنوان یک طرفدار بتمن ناراحت نشدم چون یک کسی که اصلا نمیدونه کمیک چیه داره این حرف میزنه.

    پاسخ

   • Maker در پاسخ به سارو

    دی 8, 1399

    با سوئیت کشکه تو که اطلاعات نداری چرا میای
    اظهار نظر می‌کنی

    پاسخ

    • Maker در پاسخ به Maker

     دی 8, 1399

     ببخشید کلمه ها عوض شد بت سوئیت

     پاسخ

   • Tcheghini در پاسخ به سارو

    دی 12, 1399

    واقعا وسایل بتمناشغال و بی مصرفه؟
    اصلا خوب نیست وقتی از چیزی اطلاعی ندارین دربارش نظر بدین یا اینکه به دلیل دوست نداشتن این شخصیت یک سری چیزهای اشتباه رو بگین.
    وسایل بتمن همه عالی اند و لباس بتمن هم یک لباس معمولی نیست میتونین برید دربارش تحقیق کنید تا متوجه شین.

    پاسخ

 4. M

  آذر 11, 1399

  من به شخصه عاشق فیلمای مارول و کمیکای دی سی هستم البته جز سه گانه بتمن به نظرم بقیه فیلمای دی سی ضعیف عمل کرد و باید بگم در یک کراس اور دی سی مقابل مارول قرار گرفت به نظرم فلش بهتر از کوییک سیلوا هست و من کلا فلش رو دوست دارن چون اکثر شخصیت های دیسی سعی نمی کنند با جنگولک بازی الکی شما رو بخندونند بلکه جذابیت شخصیت هاشون ذاتیه بتمن بسیار بی نظیره من طرفدار بتمن و آیرون من هستم و انتخاب یکی از این دو برایم بشدت سخته شاید نبوغ ، ثروت ، و داستان تلخ کودکیشون شبیه باشه ولی در کزاس اور بین ویسی و مارول بتمن مقابل کپ قرار گرفت و در آخر هیچکدام نتوانستند همدیگر را شکست دهند و بیشترین شباهت از لحاظ اخلاق و طرز مبارزه رو داشتند بلک ویدو از خیلی لحاظ از بلک کنری متفاوت هست بین تانوس و دارکساید شباهت ظاهری و میل به حکومت قدرت زیاد هست اتم و مرد مورچه ای از لحاظ رفتاری شبیه هستند ولی کپی نمی توان گفت به نظرم ربطی بین گراندی و هالک وجود ندارد و هاکای و گرین ارو هرچند دهد فان، با مهارت بالا تیز بین هستند ولی داستان زندگی جدا از هم داشتن و کمی شبیه هستند شخصیت آکوما از نیمور متفاوت است و آکوامن از نظرم بهتر است دیسی در گسترش ابر قهرمانان زن بهتر عمل داشته شخصیت واندروومن، سوپر گرل، بتگرل بتوومن هانترس، بلک کنری ، استار فایر ، واندرگرل و…..‌ بسیار سر زبانتر و بهتر از شخصیت های زن مارول عمل کرده اند درحالی که مارول تنها ابر قهرمانان زن باحال و جذابی که داشته بلک ویدو و ققنوس هست و بقیه چندان معروف و نمادین نیستند و سوپرمن در دنیای دیسی بی نظیر است و مارول چند کپی داشته مثل هایپریون که قدرتی مشابه سوپرمن دارد و از خورشید زرد قدرت می گیرد و یا سنتری که نمی شود گفت کپی ولی بسیار شبیه است از علامت آن گرفته که اس است تا قدرت بالا ممنون

  پاسخ

 5. DC MARVEL

  آذر 6, 1399

  واقعا مارول فن ها ادم های *** هستند که به سلیقه بقیه توهین می کنن اگه کسی چیزی رو دوست نداشته باشه نباید که توهین کنه در جواب یکی هم باید بگم که اتم در سال 1940خلق شد و ایرون من تقریبا سال های 1960اینا من شخصا دی سی فن هستم اما مارول رو هم دوست دارم و قبول دارم که دی سی هم کپی هایی از مارول داشته و مارول هم از دی سی اگه طرفدار دی سی نیستید پس توهین نکنید

  پاسخ

 6. یک بار مصرف

  آبان 30, 1399

  حالا به بقیه کاری ندارم ولی مرد آهنی رو واقعا چرت گفتید
  خب باشه که هر دو پولدار بودن، باشه که هر دو از لباس و تجهیزات استفاده میکنند
  اگه هر دو هویت خودشون رو مخفی میکردن، یه چیزی ولی واقعا موندم چه شکلی این دو تارو بهم ربط دادین

  پاسخ

 7. ایلیا

  آبان 29, 1399

  برو بابا که ددپول از دث سورک الهام گرفته اقا یعنی چی یعنی یعنی سازنده های مارول هیچی به اقلشون به هیچی نمیرسه که رفته ده تا از شخصیت خودشو رفته از دیسی گرفته

  پاسخ

  • محمد امید در پاسخ به ایلیا

   آبان 30, 1399

   ایلیا#
   چه جالب به دی سی میرسه میگید کپی به مارول میرسه اینو میگید.
   من هیچوقت منطق شما افراد درک نکردم.

   پاسخ

  • Tcheghini در پاسخ به ایلیا

   دی 12, 1399

   بله بله دقیقا همینه.

   پاسخ

 8. امین عباس کاشی

  آبان 16, 1399

  اونایی که میگن قهرمان های دی سی قویتر از مارول هست درست میگن اما همین که ظعیف ترن احساس طبیعی بودن به آدم و فیلم مسخره نیست الان تانوس میومد جلو قهرمان های دی سی(در صورتی که مثل انتقام جویا کنار هم باشن)قطعا میمیره و فیلم بی نمک میشه مارول قهرمان هاش واقعی ترن تو دنیای خودشون مارول واسه هر ابر قهرمانش یه داستان گذاشته که به یه ابر قهرمان دیگه ربط داره اینش واقعی اما دی سی انگار ۲۰ تا دنیای مختلفه مثلا تو نیویورک مثلا بتمن هست بعد مثلا فلش هم توی نیویورکه اما توی فیلم خودشون فقط خودشونونن خبری از فلش تو فیلم بتمن نیست و بلعکس دی سی بد نیس اما مارول طبیعی تره جوریه که آدم یه فیلمشو ببینه دوست داره بقیش هم ببینه فیلم های دیگه مارول هم ببینه

  پاسخ

 9. Amirreza

  شهریور 28, 1399

  یعنی دم نویسنده گرم باز میگن دی سی تقلید میکنه مارول خدای تقلیده که😂😂

  پاسخ

  • AlexMercer در پاسخ به Amirreza

   آبان 28, 1399

   چقدر اینا خل و دیسی پرستن آخه آیرون چه ربطی داره به بتمن یا بقیه فقط قدرت هاشون یکیه مرد مورچه ای یه چیزی با اتم ولی بقیشون هیچ ربطییییییی ندارن 🙃

   پاسخ

 10. سعید حسینی

  شهریور 27, 1399

  در جواب به fatemeh
  که طرفدار مارولی
  سایت اسپایدی که طرفدار ماروله گفته تو یک مسابقه سوپرمن فلش رو گم میکنه بس که سریعه اون موقع شما میگی یک اشتباه آزمایشگاهی قصد توهین ندارم
  ولی اول فکر کن بعد حرف بزن

  پاسخ

 11. Fatemeh

  شهریور 3, 1399

  واقعا مسخره بود
  اولا که مرداهنی و بتمن هیچ شباهتی ندارن چون بتمن بعد از اینهمه سال از اعلام حقیقت خودش میترسه ولی ایرون من همون اول اعلام میکنه ک کیه
  دوما نمیشه شخصیت شکست ناپذیر هالک رو با هیچ شخصیت دیگه ای از هیچ جای این کره خاکی مقایسه کرد چون علی رغم انسان بودنش خیلی خیلی قوی تر از اون چیزیه که بشه باهاش مقابله کرد به طوری که در کامیک ها هم علت پدید اومدن انتقام جویان این بوده که لوکی هالک رو تحریک میکنه تا همه جا رو خراب کنه و در این حالت تمام شخصیت های قدرتمند انتقام جویان برای کمک میرن
  در مورد فلش باید گفت که اصلا شخصیت ارزشمندی نیست چون فقط سریعه یعنی کاری که دست سوپرمن هم بر میاد و یک جور اشتباه ازمایشگاهیه , از یه صاعقه قدرت گرفته و الی اخر اما کوییک سیلور در سری X-Men یک جهش یافته نوجوونه که فرزند مگنیتو اعلام میشه اما در سری Avengers از سنگ ابدیتی که توسط لوکی به زمین اورده شده و هایدرا اون رو به یه سلاح تبدیل کرده , به همراه خواهر دوقلوش (که واندا در دنیای سینما و اسکارلت در دنیای کمیک نام داره ) به دو فرد قدرتمند سینمای مارول تبدیل میشن.
  اما هر کسی میدونه اعتبار Marvel و دنیای مارول و البته استن لی خیلی خیلی خیلی خیلی بیشتر از تقلید کردن از روی شخصیت های بی اهمیت دی سی و کپی کردن اوناس.

  پاسخ

  • علی در پاسخ به Fatemeh

   مهر 12, 1399

   اگه ایدی تلگرام داری بده به من چن تا سوال دارم از شخصیت ها و فیلم های دی سی و مارول متشکرم

   پاسخ

  • امیر در پاسخ به Fatemeh

   مهر 19, 1399

   واقعا ببخشید اما تو داری به دی سی بی احترامی میکنی ما نگفتیم کدوم قوی تره که گفتیم مارول از این شخصیت ها تقلید کرده حالا چه خوشت بیاد چه نیاد و اگه بحث قدرته دی سی از مارول بهتره نه میخواستی مرد آهنی رو عین بتمن بسازن که آبروشون بره جلو دی سی اومدن تغییرش دادن ولی در هر حال اسکی رفتن و باید بگم که گراندی از هالک قوی تره چون به جز زور بازو مهارت های دیگه هم داره و فلش هم با یه رعد برق اینجوری نشد اون با نیروی سرعت ارتباط برقرار کرد و در ضمن فلش از کوییک سیلور سریع تره و فلش میتونه تلپورت بشه به زمین های دیگه و میتونه بره به گذشته و آینده کوییک سیلور که تو همون انتقام جویان اول مرد و از نظر من و خیلی های دیگه دی سی از مارول بهتره و تو نباید به خاطر اینکه فقط یکیشونو دوست داری به بقیه بی احترامی کنی چون هر کس سلیقه متفاوت داره

   پاسخ

   • AlexMercer در پاسخ به امیر

    آبان 28, 1399

    راستی اون هایی که خیلی دیسی دوست دارن🙄برن سایت ایران سنتر

    پاسخ

    • DARK FAN COMIC در پاسخ به AlexMercer

     آبان 28, 1399

     اول اسم سایت رو درست یاد بگیر بعد حرف بزن.!!!!!تو یک مارول فن افراطی هستی که اینقدر بهت فشار آمده نمی‌فهمی چی میگی.!!!!!

     پاسخ

    • امیررضا در پاسخ به AlexMercer

     دی 8, 1399

     آدم های افراطی مثل تو هم برن اسپایدی.

     پاسخ

  • Navixy در پاسخ به Fatemeh

   آبان 7, 1399

   این که قدرت کی بیشتره یا کی اریجین بهتری داره دلیل نمیشه.همه میدونن کوئیک سیلور یه کپی از فلشه که حتی ازش سریع تر هم نیست.اگه دلیل بر سریع بودنش میخوای میتونی سری کمیک امالگام رو بخونی.و اگه دقت کنی ببخشید واقعا عذر میخوام اکثرشون یه تقلید بی شرمانن.

   پاسخ

  • Sir m در پاسخ به Fatemeh

   آبان 11, 1399

   دقیقا علاوه بر این ددپول از مرد عنکبوتی الهام گرفته شده😑

   پاسخ

  • AlexMercer در پاسخ به Fatemeh

   آبان 28, 1399

   خوب گفتی

   پاسخ

  • محمدمهدی اصلاحیان در پاسخ به Fatemeh

   دی 11, 1399

   سلام شما واسه چی توهین میکنید با دو طرفم و بعد در جواب شما بتمن خدای ترس دیگران بعد تو میگی می‌ترسه نه تو فیلم ها نه تو کمیک ها این حرف گفته نشده شما روی چه اساسی این رو میگی

   پاسخ

 12. Hmmm

  مرداد 30, 1399

  ممنون بابت مطلب

  پاسخ

 13. سپیده برمکی

  مرداد 29, 1399

  به نظرم باید به هر دو کمپانی احترام گذاشت هردوشون از هم برای خلق قهرمان ها الهام می گیرند و این بد نیست خیلی هم خوبه من خودم دی سی فن هستم الان 16ـ17 سالمه خیلی ضد قهرمان های دی سی را دوست دارم ولی مارول هم ضد قهرمان ها و قهرمان های خیلی خوبی داره

  پاسخ

  • روجا در پاسخ به سپیده برمکی

   آذر 27, 1399

   خب شاید یک شباهت هایی هم وجود داشته باشد اما دلیل بر کپی کردن نمی شود من خودم از،DCخوشم می آید مخصوصا بتمن

   پاسخ

 14. کاپیتان آمریکا

  مرداد 20, 1399

  زهی خیال باطل😏
  هیچکدوم تقلید از همدیگه نیست
  استن لی هیچوقت نمیاد از یه شخصیت پیش پا افتاده مث گراندی تقلید کنه😐

  پاسخ

  • Sam_supergamer در پاسخ به کاپیتان آمریکا

   شهریور 6, 1399

   کاملا درسته . ازینایی که گفتید ۹ تاش غلط بود

   پاسخ

  • امیر در پاسخ به کاپیتان آمریکا

   مهر 19, 1399

   ولی کرد

   پاسخ

  • Navixy در پاسخ به کاپیتان آمریکا

   آبان 7, 1399

   اونوقت میشه بگی چرا مرد مورچه ای انقدر شبیه اتمه؟چرا ددپول اینقدر شبیه دد استروکه؟چرا هاکای انقدر شبیه گر‍ین ار‍و و چرا کوئیک سیلور انقدر شبیه فلشه؟
   حالا ولورین و هالک و مرد آهنیو فاکتور بگیریم

   پاسخ

   • متین در پاسخ به Navixy

    آبان 11, 1399

    اتم کپی برابر اصل مرد آهنیه😂

    پاسخ

    • batman در پاسخ به متین

     دی 8, 1399

     کاپیتان اتم از مرد آهنی قدیمی تره فن بوی😂😂

     پاسخ

   • امیررضا در پاسخ به Navixy

    دی 8, 1399

    همون مردی رو میگی که یه تیکه از ستاره کوتوله رو برداشته(میدونین که یه گرم از ستاره هزارن تن وزن داره)
    بعد تونست خودش رو کوچیک کنه؟؟ چون ه دوتاشون کوچیک می شن؟؟ باشه تو اینطوری فکر کن
    اگه به اینه گرین اروو هم از رابین هود تقلید کرده.
    سرعت همیشه توی افسانه های یونانی و اسکاندیونی بوده پس نمیی تونی به کوئیک سیلور از فلش تقلید کرده.

    پاسخ

  • متین در پاسخ به کاپیتان آمریکا

   آبان 11, 1399

   دقیقا

   پاسخ

 15. Amirreza

  مرداد 7, 1399

  به نظر من هم مارول یه تقلید هایی داشته

  پاسخ

 16. Seyed

  تیر 29, 1399

  خب باید بگم هرچند اعتماد کامل به تاریخ هایی که زدید ندارم ، ولی حتی اگه اینجور باشه کاملا مشخصه که شخصیت های مارول یه سر و گردن از دی سی بالاتره.
  البته به دی سی فن ها بر نخوره ولی خب اگه سه گانه بتمن (ساخت کریس نولان) رو کنار بزاریم ، بقیه فیلم های دی سی بسیار ضعیف هستن

  پاسخ

  • Airin در پاسخ به Seyed

   مرداد 8, 1399

   از نظر من بمان هم زیاد خوب نیست

   پاسخ

  • Fatemeh در پاسخ به Seyed

   شهریور 3, 1399

   کاملا باهات موافقم

   پاسخ

   • امیر در پاسخ به Fatemeh

    مهر 19, 1399

    منم کاملا موافقم که داری به دی سی بی احترامی میکنی

    پاسخ

  • امیر در پاسخ به Seyed

   مهر 19, 1399

   به مارول فن ها هم بر نخوره ولی شما فقط دارید فیلم هارو حساب میکنید بهتره بازی ها کتاب های کمیک و… رو حساب کنید

   پاسخ

  • Navixy در پاسخ به Seyed

   آبان 7, 1399

   داریم راجع به تقلید قیافه,اخلاقیات و قدرت ها حرف میزنیم.اینجوری باشه انیمیشن های مارول مفت نمیر‍زه.

   پاسخ

 17. Loki♡

  تیر 27, 1399

  وای آره به نظره من دی سی یه مشت ابر قهرمانه مزخرفه😑

  پاسخ

  • Sam_supergamer در پاسخ به Loki♡

   شهریور 6, 1399

   برو چند تا کمیک دی سی بخون تا بفهمی دی سی یعنی چی اقای مارول فن

   پاسخ

  • Sam_supergamer در پاسخ به Loki♡

   شهریور 6, 1399

   اصلا جالب نبود

   پاسخ

  • Amirreza در پاسخ به Loki♡

   شهریور 28, 1399

   😐😐😐😐 الان قهرمانای مارول خیلی باحالن؟ شما یه کاپیتان امریکا دارین که همش اون بشقابشو پرت میکنه این ور اون ور با یه مرد حلبی بایه ثور که چکششو پرت میکنه

   پاسخ

   • علی در پاسخ به Amirreza

    مهر 12, 1399

    من میخوام تازه شروع کنم فیلم هاشو نو ببینم اگه میشه ایدی یا چیزی بدی ازت سوال کنم

    پاسخ

 18. معین

  تیر 26, 1399

  به نظر من هم هیچ کدوم از اینا الهام گرفته از اون یکی نیستند اما به نظرم تانوس و دارک ساید فقط هدف هاشون با هم فرق داره و اگه مارول مرد مورچه ای رو از از دی سی الهام گرفته باشه بنظر من خیلی بهتر از اتم درست کرده چون اتم واقعن مزخرفه و اگه مرد اهنی از بتمن الهام گرفته شده بود تنی استارک باید پدرش رو دوست می داشت و یک چیز دیگه هالک از سالومون گراندی هزاران برابر باهال تره و هاک ای و گیرین ارو هردو از رابین هود الهام گرفته شده😆😆😆😆بیوه سیاه و قناری سیاه خب قناری سیاه قدرت خاصی داره اما بیوه ی سیاه نداره

  پاسخ

 19. Amir..

  تیر 25, 1399

  به نظر من که بتمن با نرد آهنی زمین تا آسمان فرق داره بتمن اول با تکنولوژی بوده و کجت اما بعدش پیش راس تمرین داده شد و به استاد هنرهای رزمی تبدیل شد اما مرد آهنی نه وابسته به تکنولوژی هست در رابطه با گرین ارو و چشم عقاب که واقعا گرین ارو جذاب هستند اما کپی بتمنه با این که کاملا از هم جدا هستن ممنون من هم دیسی فن هستم مارول فن
  راستی حتما گرین ارو
  استار گرل
  فلش
  سوپر گرا رو نگا کنید خیلی قشنگه
  دوستار شما دهقان

  پاسخ

  • علی در پاسخ به Amir..

   مهر 12, 1399

   اقا دهقان من هیچ کودوم فن نیستم ولی تازگیا عاشق اینجور فیلما شدم اگه میشه ایدی تلگرامی یا اینستاگرامی از خودت بدی سوال بپرسم

   پاسخ

 20. Maissa

  تیر 22, 1399

  اولا تونی استارک یا هوشش مرد اهنی رو خلق کرد که از خودش دفاع کنه فردی شوخ طبع و خودش خودشو خلق کرده ولی بروس وین پسری بود که با اینکه ثروت داشت اونو نمیخواست که اصلا شبیه تونی نیست و بتمنو ساخت که به بقیه ترس ببخشه او از شهرش که پر فساد بود دفاع کنه که اینم بر عکس تونیه اون مرد اهنی رو ساخت تا از خودش محافظت کنه اگه واقعا این دوتا شخصیتو بشناسین راحت میفهمین که خیلی با هم فرق دارن بروس یه شخصیت تاریکه که اول میخواست به شکل ترس خودش وارد این دنیا بشه ولی تونی یه ادم خیلی شوخ طبع و باهوشه که هوشش باعث قهرمان شدنش شده نه بازو و زورش

  و واقعا بگین الان واقعا نقطه اشتراک قناری سیاه با ناتاشا رومناف چیه ؟!! به جز لباسشون

  و برای اتم و اسکات لنگ هم خیلی فرق دارن اتم قرار بود یه لباس باشه با قدرت پرواز و زور زیاد ولی مرو مورچه ای از اول قرار بود فقط خواسیت کوچک شدن داشته باشه اتم برای اتفاقاتی که براش اوفتاد کوچیک و بزرگ شدنو یاد گرفت

  پاسخ

  • Airin در پاسخ به Maissa

   مرداد 8, 1399

   موافقم

   پاسخ

 21. کمیک فن

  تیر 20, 1399

  قبول دارم اینو ولی خوب خدایی تقلید هایی که کردن خیلی بهتر شده به جز دس استورک و گرین آرو

  مثلا هالک بینظیره بتمن و مرد آهنی اصلا کپی نیستن

  پاسخ

 22. دانیال

  تیر 15, 1399

  خود استن لی گفته هالک رو از سالامون گراندی الهام نگرفته بعد شما اینجا نوشتین گرفته ؟

  پاسخ

 23. Spid hp

  تیر 13, 1399

  اگر می‌خواید یه مقاله بنویسید درست تحقیق کنید و چند تا مقاله دیگه هم بخونید نمیشه که فقط از علاقه چند تا شباهت بگیم که کل شخصیت تقلید شده

  پاسخ

 24. البرز داوطلب

  تیر 3, 1399

  خود خالق ددپول گفته از مرد عنکبوتی الگو گرفته . داستانش هم اینجوری‌ه که یکی از طراح های مردعنکبوتی داشته با خالق ددپول که اون وقت فقط طراح بود ، صحبت می کرده که بهش گفته بی چاره کار من فقط کشیدن یه ماسک‌ه اون وقت تو یه عالمه چهره میکشی که باید چهره ی هر شخصیت مطابق چهره ی خودش تو جلد قبلی بکشی . بعد خالق ددپول از حرصش رفته خونه و ددپول رو خلق کرده . بعد زنگ زده به همون طراح و بهش گفته منم حالا یه مرد عنکبوتی دارم ، تازه مال من تفنگم داره . دلیل نمی شه چون هردو تفنگ و شمشیر دارن بگیم از هم کپی کردن . ( تو کارتون تینتایتنز پیش به سوی سینما هم گفته شده )

  درباره ی ولورین و تیمبر ولف باید بگم که ولورین معروف تره . اصلا اسم تیمبر ولف تا به حال به گوش من که هم دی سی فن هستم و هم مارول فن ، نخورده .

  درباره ی سالمون گراندی و هالک هم باید بگم ، سگراندی کلا قدرتاش با هابک فرق داره . دلیل نمی شه چون گراندی از هالک قدیمی تره هالک از روش کپی کرده .

  در مورد کوئیک سیلور و فلش باهاتون موافقم .

  تانوس هم قضیه اش مثل قضیه ی ددپول‌ه .

  بتمن و ایرون من هم که کلا تفاوت دارن . بتمن تم دارک داره ولی ایرون من تم فان داره .

  کلا نمی دونم چرا فکر می کنین بلک ویدو و قناری سیاه به هم ربط دارن .

  درضمن شما تو مورد بتمن و مرد آهنی به مثئله ی ثروت اشاره کرده بودید . گرین ارو ثروت منده ولی هاواکای نه زیاد .

  اگه تاریخ خلق مهم باشه اکوامن هم باید از نیمور تقلید کرده باشه و دکتر فیت هم از مایلز مورفی و دکتر استرنج .

  من هم دی سی فن‌م و هم مارول فن .

  پاسخ

 25. Marvel

  خرداد 27, 1399

  من فکر نمیکنم که هیچ وقت بشه دی سی یا مارول رو با هم مقایسه کرد چون جفتشون کمپانی های واقعا عالی هستن که هر کدوم یک سبک دارن مثلا دی سی بیشتر فیلم هاش غمگین و مارول بیشتر فیلم هاش جنبه طنز داره
  من خودم شخصا فیلم های مارول رو ترجیح میدم و مارول فن هستم ولی این دلیل نمیشه که بیام بگم که دی سی از روی مارول تقلید کرده و….
  ولی خدایی شخصیت هایی که مارول ساخته خداست 😂مخصوصا لوکی و ثور
  البته بگما من طرفدار جوکر هم هستم‌ ولی دی سی فن نیستم

  پاسخ

  • hamed در پاسخ به Marvel

   خرداد 27, 1399

   دوست عزیز مارول و دی سی کمپانی فیلم سازی نیست و در مرتبه اول کمپانی کمیک بوکی هستند. این که طرفدار مارول هستید هم سلیقتونه بهش احترام میذارم 🙂

   پاسخ

  • Joker در پاسخ به Marvel

   مرداد 30, 1399

   من دو سه ساله که دارم فیلمهای این دو کمپانی رو میبینم هردو خوبن ولی مارول فیلماش جنبه طنز داره و شخصیتهاش عمیق ترن هیچوقت فکر نمیکردم اگه تونی بمیره واسش گریه کنم ( ولی اشکم در اومد) مارول فن نیستم ولی دی سی فن هم نیستم فقط از شخصیتاشون خوشم میاد و بازیگراشون البته مارول بازیگرای انتخاب میکنه که انگار برا شخصیتاش ساخته شدن مثلا رابرت دوانی جونیور که فک نکنم کسی مثل اون بتونه اینقدر خوب بازی کنه و هیو جکمن که انگار برا شخصیت ولورین به دنیا اومده( البته اگه از بازی هث لجر برای جوکر و کریستین بیل برای بتمن در دی سی بگذریم)

   پاسخ

 26. Rs

  خرداد 26, 1399

  خب من هر روز این سایتو چک میکنم و این بحث واقعا خیلی داره بیراه میره دیگه اعصابم خرد شد ، هیچ اهمیتی نداره که مارول این شخصیتا رو الهام گرفته چون هر کدومشون originality خودشون رو پیدا کنن و اگه بخوایم واقع گرا باشیم مارول منطق ساختگی بهتری داره و باور پذیر تره و حد اقل تو زمینه فیلم بهتر عمل کرده ، اصلا اینکه هیچ شخصیتی شبیه اون یکی نباشه کاملا غیر ممکنه ، هر کدوم ، مارول و DC ویژگی های خاص خودشون را دارن مثل دوتا سایه مختلف که از یه منبع نور درست شدن

  پاسخ

 27. @p_o_r_o_o_s_h_a

  خرداد 19, 1399

  قهرمانای دی سی خیلی قدیمی و جذابن من به شخصه اطلاعات زیادی در مورده این دو کمپانی ندارم ولی باید به اینکه تو سالها پیش نویسنده های دی سی همچین خیال پردازی داشتن احترام گذاشت من به شخصه از فیلم های مارول بیشتر خوشم میاد و سریالهای دی سی هم خوبن ولی معمولا فصل اولشون خوبه
  اسمم ایدی اینستامه فالو کنین پستایی ک توش گیتار میزنم میتونه آرومتون کنه:)

  پاسخ

 28. comic khAn

  خرداد 15, 1399

  همه جا بتمن رو با مرد اهنی میگیرن درسته جفتشون با وسایل و گجت میرن مبارزه ولی کامل فرق دارن بتمن بیشتر نینجاست هنر های رزمی بلده و ی نقشه کش قهاره ولی مرد اهنی اون ی نابغه است ک با کمترین وسایل میتونه ی سلاح بسازه البته نه در رید ریچاردز

  پاسخ

  • B.W در پاسخ به comic khAn

   خرداد 31, 1399

   دوست عزیز! شاید از نظر ظاهر باهم فرق داشته باشن اما ازنظر شخصیتی و اطرافیان و داستان هم باهم خیلی شبیه هستن مثلا توکه میگی آیرون من نابغس اما بتمن نه باید بگم زیاد مثل اون اما هردو نابغن آیرون من بیشتر بتمنم نابغس چون خیلی چیز اختراع کرده که باهاش مردم رو نجات بده مثلا تو بتمن علیه دراکولا پادزهر درست کرد برای مردم البته بتمنم اختراعاتی مثل ایرون من داشته(بهتر بگم ایرون من اختراعاتی مثل بتمن داشته)ایرون من جت پک داره بتمنم داره و همین طور جت. ایرون من تو لباسش اشعه ایکس داره بتمنم داره و توی غاره بتمن کلی وسیله هست که نمیتونم بنویسم چون اگه بگم تا سال بعد همین موق طول میکشه این نظرو بنویسم.از نظر شخصیت پردازی هم به نظر من تنها فرقشون اسم و فامیلی شونه (بتمن مامان باباشو از دست میده و شرکت مامان بابای پولدارش بهش میرسه که اسم خانوادگیشون روی شرکت همین طور آیرون من راستی تونی استارک یه پیش خدمت داره که اسمشم ادوین جارویسه بروس وینم که پیش خدمتش آلفرد معرف حضور هست؟؟؟
   دیگه نمیخوام بیشتر از این ایرون من رو برای طرفداراش خراب کنم….

   پاسخ

   • Maissa در پاسخ به B.W

    تیر 22, 1399

    باید بگم اره بتمن باهوش ولی واقعا اصلا به تونی نمیرسه هوشش اون به خاطره اتفاقاتی که براش اوفتاده به شخصیته تبدیل شده که میخواد با ترسی که خودش از بت داشت از شهرش دفاع کنه و به بتمن تبدیل شد به یه شخصیت تاریک و مخوفف مامان باباش هم به دلیل خیلی خاصی نمردن
    ولی تونی مادر و پدرشو به خاطر اون سرم های هایدرا از دست داد و اون اصلا نمیدونست و اون خیلی کم به مادر پدرش اهمیت میدار و همیشه با پدرش سرد بود شخصیت بامزه و خیلی پورو و خود پرست داره تقریبا برعکس هر یکی از اخلاقیت ها بروس ، بروس به خاطر ناجور بودن شهرش تصمیم گرفت اونجا بمونه و به ترس اونها تبدیل بشه ولی تونی به گرگان گرفته شد و برای دفاع از خودش مرد اهنی رو ساخت و باید بگم که هر ادم پول داری با وضعیت تونی یه جت برای خودش داره به خاطر داشتن کارخونه اسلحه سازیش و برای سفر هاش به مناطق مختلف جنگی که تو قسمت اول هست
    واقعا اینا رو با هم مقایسه نکنیین چون اصلا اصلا شبیه نیستن من فن مارول و هم دی سی ام و با خیلی موافقم که شبیهن ولی تونی و بروس .اتم و اسکات . ناتاشا رومناف و قناری سیاه ، و هالک مخالفم

    پاسخ

   • K در پاسخ به B.W

    شهریور 19, 1399

    راستش شما بخوای هم نمیتونی تونی اینارو رو برای طرفداران خراب کنی ، چون تونی انقدر آدم جالبی هست که آدم هیچ وقت ازش خسته نشه فقط حیف شد که مرد و فکرم نکنم برم دنبالش برای زنده کردنش چون تا اونجایی که من میدونم قراره انتقام جویان رو تموم کنن و بفروش رو با فرزندان اینا ادامه بدن
    من هم دیسی فن هستم هم مارول فن ولی به نظرم مارول حتی اگه تقلید هم کرده باشه خیلی هم فیلماش قشنگ تره هم کمیک هاش ، از لحاظ کیفیت میگم اگرنه دیسی هم واقعا شخصیت های فوق العاده ای داره مثل واندروومن و اکوامن، ولی من خودم خیلی از دیگر شخصیت های دیسی خوشم نمیاد البته واقعا هم عاشق جوکر و هارلی کویینم که فیلمهای مربوط به اینها هم واقعا شاهکار ن ، من بین فیلمهای دیسی فیلم واندروومن و اکوامن و پرندگان شکاری رو واقعا حیلی دوست دارم که از همه بیشترم پرندگان شکاری . چون من از بین تمامی ابر شرور ها و ابر قهرمان های مارول یعنی همه رو که جمع ببندیم من واقعا عاشق هارلی کویین و جوکرم ولی از بین ابر قهرمان هاش هم دردرون من و آکوآمن . البته چیزی که فراموش کردم فیلم شزم بود که واقعا شاهکار بود . از بین فیلمهای که دی سی برای ابر قهرمان هاش ساخته بهترینش به نظر من شرم و از بین ابر شرور هاش هم بهترین فیلمش پرندگان شکاری که کلا درباره هارلی کویینه .
    خب درباره مارول باید بگم که مارول فیلم هاش همشون شاهکار ن و توانسته توی همه فیلماش به بهترین شکل همه ابر قهرمان هاش رو جلوه بده . من خودم به شخصه از همه بیشتر واندا و ویژن رو دوست دارم ولی آیرون من رو هم خیلی دوست دارم ولی متاسفانه اصلا از کاپیتان آمریکا خوشم نمیاد . در کل بگم که مارول کلا بهتر توانسته پیش بره ، حتی اگر تقلید گرده باشه ( که من خیلی این عقیده رو ندارم .) البته از حق نگذریم شاید یکم تقلید کرده باشه ولی همونطور که گفتم حتی اگرم تقلید گرده باشه واقعا به نظرم از هر لحاظ مقدار زیادی از دیسی جلو تره . من توی یه مقاله خوندم که نوشته بود درسته که مارول فیلم های خوبی داره اما دیسی هم سریال های قشنگی داره . من خودم به شخصه فیلم رو ترجیح میدم چون هم زمان کمتری میبره هم اینکه آدم دیگه خسته نمیشه بعد از یه مدت . برای همین به نظر من مارول بهتر از دیسی توانسته پیش بره ولی باز هم خوب داره جلو میره .
    من هم مارول فن هم دیسی

    پاسخ

 29. به خاطر زحمتی که برای این مقاله کشیدین بهتون خسته نباشید میگم . واقعا من وقتی یاد سایت اسپایدی میفتم حرصم میگره به خاطر این همه غرض ورزی به خاطر این همه تبعیضی که نسبت به دیسی داره .ادم فکر میکنه دیسی ارث بابای نویسندگان اسپایدی رو خورده که این همه ازش تنفر دارن و همش میخوان دیسی رو تقلیدی نشون بدن. اونا حتی بارها گفتن بتمن ارزش این همه توجه وابهت رو نداره. در اخر امیدوارم خدا مخاطب های سایت اسپایدی رو به راه راست هدایت کنه

  پاسخ

  • میلاد در پاسخ به طرفدار دی سی و مارول

   خرداد 17, 1399

   کاملا با هات موافقم افراد سایت اسپایدی برای بالا کشیدن مرد عنکبوتی دیگر قهرمان ها رو می کوبونن

   پاسخ

   • دیسی در پاسخ به میلاد

    خرداد 18, 1399

    من یدونه مقاله تو اسپایدی خوندم(خاک تو سر من دیسی فن)نوشته بود یهقایقی درباره ددپول.بازش کردم دیدم نوشته 20_ددپول ربطی به دث استروک ندارد:/
    و فقط الهام گرفته شده
    بعد اون زیر نوشته بود 15 دفعه ای که فیلم های دیسی از فیلم های مارول تقلید کرده اند،جاااااااااان؟ چطوریه که دیسی تقلید میکنه مارول الهام میگیره؟ #تعصب_مسخره انگار دیسی ارث باباشونو خورده.تازه میگفت چند تا از شرورای مارول تر ازجوکرن/: خخخ:/ای خداااذات این مارول فنارو ببینین.
    و همانا خداوند مارول را افرید تا جهان بدون کمپانی پر از تقلید نماند
    سوره چرا دیسی بهتر از مارول است ایه35

    پاسخ

    • ilia در پاسخ به دیسی

     خرداد 25, 1399

     بسیار عالی
     روزی می رسه که مارول فن ها رو شون نمیشه بگند دی سی فن شدند

     پاسخ

    • دانیال در پاسخ به دیسی

     تیر 15, 1399

     لطفا مارول فن هارو فحش ندین چون من مارول فن هستم ولی راست میگید سایت اسپایدی رو اعصاب ترین سایت دنیاس و خیلی ابرقهرمانای مارول رو بزرگ نشون می ده

     پاسخ

     • K در پاسخ به دانیال

      شهریور 19, 1399

      بله درسته ، منم میگم نباید به ماورای ها کاری داشته باشید اونا فقط از طرفداران اسپایدرمنن و این دلیل نمیشه که همشو از چشم ماورای ها بینید .
      به نظر من هردو کمپانی قابل احترامن و به نظرم هیچ کدوم نباید همدیگه را مسخره یا به هم توهین کنن

      پاسخ

  • Navixy در پاسخ به طرفدار دی سی و مارول

   آبان 8, 1399

   👍👍👍

   پاسخ

  • باهات موافقم اسپایدی سایت اشغالیه که تو همه مقاله هاش مرد عنکبوتی رو اول میزاره و فقط دی سی رو میکوبه همه مقاله هاش هم درباره تقلیدها دی سی هست واقعا بدترین سایت کمیک بوکی هست چنتا مقاله خوندم همشم درباره این بود که بتمن از فلان چیز تقلید کرده و دیسی از چی ماررول تقلید کرده و……………………….

   پاسخ

 30. narcy

  خرداد 4, 1399

  چرا دیگه نمیتونم با ابر قهرمانا ارتباط برقرار کنم؟دیگه حوصله مارول و دی سی رو ندارم دیگه خیلی دور از واقعیتن حیف که ما خودمون این همه قهرمان داریم مثه رستم وسهراب اما دریغ از یه فیلم

  پاسخ

  • رضا در پاسخ به narcy

   خرداد 14, 1399

   احسنت. عالی گفتی اینو ایران قابلیت ساخت فیلم و سریال تاریخی رو داره اما نمیدونم چرا نمیسازن

   پاسخ

  • احمد در پاسخ به narcy

   مرداد 22, 1399

   با نظرت خیلی موافقم✔
   دوستان برید درمورد قهرمان ها و دیوهای شاهنامه یخونید خیلی لذت میبرید.
   بعد بحث ایرونی یکم بزاریم کنار
   زیاد این تقلید و الهام رو جدی نگیرید و بین این تو کمپانی زیادم جنگ نیست و هر دو رو دوست داشته باشیم

   پاسخ

 31. کوروش

  خرداد 4, 1399

  معلومه چون ددپول ۱ را اگه دیده باشی با مردان ایکس همکاری میکنه و مردان ایکس ماله ماروله و مرد عنکبوتی توی مارول دوتا فیلم داره توی سه تا از فیلم های مارول هم بود البته ۷تا فیلم داشت تو مارول

  پاسخ

 32. علیرضا

  خرداد 1, 1399

  یه نگاهی به سایت اسپایدی بندازین اگر کسی هم عضو اون سایته به آقا مهدی ترابی این مقاله سایت پروشات رو معرفی کنه و ازش نظر بخواد

  پاسخ

  • امیررضا در پاسخ به علیرضا

   دی 8, 1399

   حتما😐😐 ما از آدم هایی که فقط انگلیسی بلدن و هیچی از کمیک نمی دونن نظر نمی خوام

   پاسخ

 33. کامیاب

  اردیبهشت 26, 1399

  خدا وکیلی برو یه زره سایت اسپایدی رو ببین بعد سایت بزن تو دنیای کمیک خیلی شبیه بودن ملاک نیست ارجینال ملاک مثل ددپول از روی مرد عنکبوتی کپی شده اینو میدونستی؟؟؟ مطمئنن نه میدونی چرا چون طراح اون زمان مرد عنکبوتی خیلی عاشق مرد عنکبوتی بود و به نویسنده اش حسودی می‌کرد و برای خودش یه شخصیت جدیدی هست لطفا یه زره برو سایت های خارج رو ببین بعد بیا نظر بده لطفا بدون اطلاعات خبری اشتباه شرح ندهید چون یکی میخونه و اینو پیش دوستش میگه و ضایع میشه 😂😂

  پاسخ

  • عباس حسن زاده در پاسخ به کامیاب

   اردیبهشت 26, 1399

   سلام،
   جان؟! منظورتون رو متوجه نشدم 🤔
   ددپول و مرد عنکبوتی که جفتشون مال مارول هستن! 🙄

   پاسخ

   • سینا در پاسخ به عباس حسن زاده

    تیر 20, 1399

    یعنی چون مارول یه شخصیت خلق کرده نمیتونه از رو اون یه شخصیت دیگه خلق کنه

    پاسخ

  • محمد در پاسخ به کامیاب

   اردیبهشت 27, 1399

   داداچ داری اشتباه میزنی. خالق ددپول و اسپایدرمن هر دوشون استن لیه😐
   یکم دیگه بیشتر تو اسپایدی بچرخی متوجه میشی.

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به محمد

    اردیبهشت 28, 1399

    شما زیادی تو اون سایت پرسه زدی چون خالق ددپول راب لیفیده نه استنلی

    پاسخ

  • آریو در پاسخ به کامیاب

   اردیبهشت 28, 1399

   هدف از خلق ددپول این بود که مارول با دث استروک شوخی کنه و چون راب لیفید با نویسنده اون موقع کمیکای اسپایدرمن خیلی رفیق بود ماسک ددپول رو شبیه اسپایدرمن طراحی میکنه
   علت اینکه فامیلی دث استروک با ددپول مشترکه هم اینه که هدف راب لیفید ساختن پارودی دث استروک بود.
   نکته جالب دیگه هم اینه که قرار بود سریع کشته بشه چون از اول هدف این نبود که ادامش بدن! اصرار هوادارا ددپول رو به مارول برگردوند و الان هم که فیلماش میلیاردی فروش میکنن

   پاسخ

  • ابوالفضل در پاسخ به کامیاب

   خرداد 4, 1399

   جناب شما برید به پیجdc.farsi@یه سر بزن میببنی که ۲۴تا از قهرمانای مارول از دی سی کپی شده و چون مارول تو ساخت فیلم های سینمایی کارش خوبه اونو بهتر از دیسی بدونید چون دیسی واقعا سریالاش عالین و اینکه دیسی کمیکاش قدیمی تر و جذاب تر از ماروله و اگه شما کمیک بخونید میبینید که دیسی خیلی بهتر از ماروله ،،،یه فیلم سینمایی حداکثر ۳ساعته ولی سریال پرطرفداری مثل فلش و ارو ۶و۸فصل ۲۳قسمتی داره و آدم بیشتر درگیرش میشه. من به عنوان یه طرفدار دیسی و دیسی فن عاشق سینمایی های مارولم ولی بیشتر از اون سریالای دیسی رو دوست دارم و فلشو ارو و سوپرگرل و گاتهام و لوسیفر رو به سینمایی مارول ترجیح میدم.

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به ابوالفضل

    خرداد 5, 1399

    سریال های دیسی افت زیادی داشتن فلش دو فصل خوب داشت بعدش واقعا چرت شد ارو یه فصل خوب داشت بعد افت کرد
    کپی برداری کلمه مناسبی نیست. میتونی بگی الهام گرفته شده.
    دیسی حدودا نیم قرنه که فروش کمیکاش زیر مارول خوابیده همیشه میبینه موفقیت آمیز نبوده ریبوت میکنه فکر میکنم سلیقه اکثر مردم کمیکای مارول باشه شما نمیتونین بخاطر سلیقه خودتون بگین کمیکای دیسی بهتر از کمیکای مارولن.
    نمیدونم سریالای مارولو دیدی یا نه ولی کاملا پیشنهاد میکنم ببینی ممکنه نظرت عوض بشه؛ مخصوصا دردویل و جسیکا جونز.
    در نهایت به نظرم درباره تقلیدای دیسی از مارول و بقیه کمپانی ها هم تحقیق بکن چون بعید میدونم خبری ازشون داشته باشی

    پاسخ

    • ilia در پاسخ به آریو

     خرداد 25, 1399

     چرا انقدر دوست داری بگی الهام گرفته شده سریال جسیکا جونز چیش خوب بود نه واقعا چیش خوب بود فکر کنم تو از اون صحنه خوشت میاد که با لوک کیج خوابیده به نظر تو سریال گریین ارو افت کرد؟واقعا افت کرد؟

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به ilia

      خرداد 25, 1399

      بله شدیدا کسل کننده شده بود و از کمیک ها دور بود شما یه دونه نکته مثبت بگو؟؟؟
      سریال جسیکا جونز فصل اولش به شدت جذاب بود و در جواب حرفت که گفتی: «فکر کنم تو از اون صحنه خوشت میاد که با لوک کیج خوابیده» هم باید بگم اولا کافر همه را به کیش خود پندارد و دوما هم اینکه اگه قرار بود بخاطر این صحنه ها از یه سریال یا کمیک و فیلم خوشم بیاد الان دیسی فن بودم با اون سکانساش که دارن بیننده گدایی میکنن (نمونش جاستیس لیگ و کمیکای new 52)

      پاسخ

    • احمد در پاسخ به آریو

     مرداد 22, 1399

     جسیکا جونز که خوب نبود
     من تایتان ها رو از همه بیشتر دوست داشتم

     پاسخ

    • navixy در پاسخ به آریو

     آبان 8, 1399

     یعنی چی؟
     دی سی یه شخصیت میزنه میگید کپی و تقلید و اسکی
     مارول راس راس میاد تقلید میکنه میگید الهام؟
     تازه تو کجا دیدی دی سی به مارول بی احترامی کنه؟ولی تا دلت بخواد کمیک های ددپول پر از مسخره کردن دی سیه.من نمیگم دی سی همه چیش خوبه ولی مسخره کردن اصلا جالب نیست.

     پاسخ

  • البرز داوطلب در پاسخ به کامیاب

   تیر 4, 1399

   ‌هر کی میگه ددپول از دث استروک کپی کرده ، بره یه کم مقالات سایت اسپایدی رو بخونه .

   پاسخ

   • Navixy در پاسخ به البرز داوطلب

    آبان 8, 1399

    دوست عزیز سایت اسپایدی خودش مارول فنه.برای همین اینو مینویسه.مثلا تو یه مقاله خودش گفته بود مارول یه شخصیت عین دد استروک درست کرده که حتی اسمشم تغییر نداده.بعد زیرش نوشته برای ادای احترام به نویسنده تایتان های نوجوان بوده.
    میگی نه برو تو سایت اسپایدی ببین.

    پاسخ

  • احمد در پاسخ به کامیاب

   مرداد 22, 1399

   دوست عزیز تو سایتای خارج و یوتیوب هم دث استروگ و ددپول رو کپی میدونن

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به احمد

    مرداد 23, 1399

    تا وقتی منطق اینو قبول نمیکنه حتی اگه امام زمان بیاد بگه ددپول از دث استروک تقلید کرده این حرف ارزشی نداره. یعنی چون یوتیوب و سایتای خارج گفتن باید قبول کنیم؟ این چه منطقیه!

    پاسخ

 34. الهه

  اردیبهشت 24, 1399

  من طرفدارقهرمانان دی سی هستم،زیراصفات خیلی خوبی دارندازجمله اینکه دشمنان خودرانمی کشند

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به الهه

   اردیبهشت 24, 1399

   خیلی از ابرقهرمانای مارول هم آدم نمیکشن.

   پاسخ

   • ابوالفضل در پاسخ به آریو

    خرداد 4, 1399

    درسته ولی دیسی تو سریالاش قهرماناشو بهتر توصیف کرده و این باعث میشه که قهرمانای دی سی رو کامل تر بشناسیم واسه همین هرکی سریالای دیسی رو میبینه عاشقشون میشه سریال هایی مث اروو فلش سوپرگرل گاتهام لوسیفر و…

    پاسخ

    • K در پاسخ به ابوالفضل

     شهریور 19, 1399

     پس چرا من اینجوری که میگید نشدم ؟ من قسمت اول سریال فلش و سوپر گرل رو که دیدم اصلا خوشم میومد . اگه یکی خوشش بیاد که دلیل نمیشه همه اون رو دوست داشته باشن

     پاسخ

     • Navixy در پاسخ به K

      آبان 8, 1399

      چون دلت نمیخواد بشی

      پاسخ

 35. ماکان

  اردیبهشت 20, 1399

  به نظر من دی سی کمیکاش فکریه یعنی باید تیکه های پازل رو کنار هم بزاری و اگر یک کمیک را نخوانده باشی باید اون رو هم بخونی مارول هم کمیکاش اکشن و درک کردنی هست یعنی اگر یک جمله رو نفهمی باید از اول شروع کنی

  پاسخ

 36. Erfan

  فروردین 24, 1399

  این چیزیه که ما مارول فن ها باید قبول کنیم،ولی میبینیم که حالا اسکی رفته یا هر کاری کرده تو ساخت همون شخصیت ها موفق تر از دی سی بوده،وقتی دی سی میبینی انگار نشستی پای ی فیلم درام وعاشقانه،اصلا نه هیجانی نه چیزی،انگار نه انگار ی فیلم ابر قهرمانانه دارن میسازن ی سری فیلم کسل کننده،سینما یعنی مارول،اینو میشه از رکوردهایی که خیلی از فیلم هاش زده فهمید

  پاسخ

  • کیارش در پاسخ به Erfan

   فروردین 24, 1399

   🙂 اره دقیقا

   پاسخ

  • دی سی فن در پاسخ به Erfan

   فروردین 24, 1399

   فقط فیلم های اسنایدر کبیر در حد مارول نبودن.به نظرت فیلم جوکر باید هیجان داشته باشه؟وگرنه با واندروومن حال کردم،بتمن هم فکر کنم عالی بشه.زمانی که دی سی فیلم می زد مارول وجود نداشت،حالا هم اگر جاستیس لیگ 2 خوب در بیاد میاد رو دست مارول و یا حد اقل به مارول می رسه،مارول هم فیلم بد داشته،حتی بدتر ازBvS

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به دی سی فن

    فروردین 25, 1399

    خب؛ تعصبت کاملا واضحه.
    جاستیس لیگ ۲ هرچقدر هم خوب باشه فقط سطح سینمای دیسی رو میکشه بالا بازم به مارول نمیرسه‌.
    میدونی مارول برای چندتا فاز بعد برنامه ریزی کرده؟
    بجز فیلمای چهار شگفت انگیز مارول فیلم بدتر از BVS یا JL نداشته. حتی به نظرم چهار شگفت انگیز هم از اینا بدتر نبود؛ در سطحشون بود

    پاسخ

    • دی سی فن در پاسخ به آریو

     اردیبهشت 23, 1399

     شما نگاه دی سی فرق داره و من از مردم سئوال کردم که در این حالت دی سی رو به انداره ی مارول در فیلم سازی قبول دارین؟و جواب مثبت گرفتم و دی سی برای بزرگترها جذابه و اکثر نوجوانان مارول.

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به دی سی فن

      اردیبهشت 23, 1399

      !!!
      الان میگی نوجوونا از فیلمای مارول خوششون میاد بزرگا از جاستیس لیگ و بی‌وی‌اس؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

      پاسخ

     • ابوالفضل در پاسخ به دی سی فن

      خرداد 4, 1399

      نه بهتره بگی دیسی، سینمایی هاش برا بزرگ سالان جذابه و سریالاش برا جوانان چون من از ۱۱سالگی تا الان که ۱۷سالمه عاشق سریالای دیسی ام .

      پاسخ

      • آریو در پاسخ به ابوالفضل

       خرداد 5, 1399

       دیسی قبلا سینمایی هاش برای بزرگسالان بود الان حتی فیلم خوباش مثل شزم هم حداکثر برای سنین ۱۲ تا ۱۵ سال جذابه.

       پاسخ

    • ترنم در پاسخ به آریو

     خرداد 13, 1399

     سلام یاید متاسف باشم هم واسه مارول و هم واسه بقیه کسانی که فکر میکنند مارول از دی سی بهتره باید بگم که دی سی خیلی قبل تر از مارول فیلم های کمیک و ابرقهرمانی میساخت و تجربش هم بیشتره شما فیلم های مارول رو که بخوای با دی سی مقایسه کنی میبینی ابرقهرمانا و کمیک های مارول خیلی تخیلی هستند و قابل باور نیست نمیگم واسه دی سی نیست ولی هر چی که هست از مارول خیلی خیلی بهتره و با این دوستمونم موافقم به معنای واقعی مارول شخصیتاشو از روی دی سی مثل یه متقلب کپی میکنه و خیلی هم از فیلماشو که دیدم Amdv شون خیلی ضیف و پایین هستش سریالاشم که نگم پس من اینو به سلیقه یا نظر شخصی نمیزارم چون چیزی که عالیه برای همه عالیه و نمیشه حقیقتو پنهان کرد و ازش قایم شد

     پاسخ

     • Mohamad در پاسخ به ترنم

      خرداد 15, 1399

      اول شما ازتخیل حرف نزن وقتی سوپرمن سیاره زمینو روی سینش نگه داشته!!!راجعب سریالاش کدومشون بدبود؟؟؟مأمورین شیلد یا دردویل کدوماش؟؟؟و خدایی فیلم های دی سی عالیه؟؟؟؟؟اگه یه سرچ ساده برنی میبینی که توی رتبه بندی فیلم های علمی تخیلی 5تای اول مال ماروله وفکر کنم از رتبه 7به بعد راجعب دی سی باشه(فکرکنم!!)به هرحال اینم نظر شخصی شماست و من نمیتونم تغییرش بدم👍👍👍👌👌👋👋👋👋

      پاسخ

     • آریو در پاسخ به ترنم

      خرداد 18, 1399

      همین کم مونده بود دیسی فن بیاد از تخیلی بودن حرف بزنه. 😂😂😂
      شما که میگی چیزی که ‌خوبه واسه همه خوبه و در نتیجه اینکه فروش کمیکای مارول ۵۰ سال بالاتونه نشون دهنده اینه که کمیکای مارول از دیسی بهتره. 😉
      خیلی قبل از مارول فیلم و کمیک میساخت ولی الان داره گند میزنه از سینمایی چیزی نگم بهتره کمیکاش هم هر چند سال یه بار به علت کم کیفیت بودن ریبوت میکنه.
      سریالای مارولو نگی بهتره؟؟؟ شما کسایی که میگین سریالای دیسی از مارول بهتره کلا دوتا فصل اول فلشو دیدین با دو فصل اول اررو!
      کاری که مارول میکنه اسمش هست الهام گیری که مارول خیلی هوشمندانه انجامش میده یعنی گند نمیزنه با تقلید! ( همون کاری که دیسی انجام میده)
      در پایان بهتره بهت بگم که حتی بتمن هم از فیلم صامت خفاش الهام گرفته شده. اینو میگم که بدونی اگه قرار بود الهام گیری وجود نداشته باشه بتمن هم وجود نداشت و اگه الهام گیری به معنی تقلب باشه بتمن حاصل یه تقلبه.
      امیدوارم سلامتی چشماتو به دست بیاری چون تعصب کورت کرده.
      موفق باشی

      پاسخ

      • ilia در پاسخ به آریو

       خرداد 25, 1399

       اگه به سایت اسپایدی باشه مارول فروش کمیکاش 18 ملیون برابر فروش کمیک های ماروله

       پاسخ

       • آریو در پاسخ به ilia

        خرداد 25, 1399

        شما برو خودت چک کن منم حرفی از اون سایت نزدم.

        پاسخ

      • علی در پاسخ به آریو

       خرداد 25, 1399

       من علاقه ای به این بحث های بچگانه ندارم فقط خواستم یادآور بشم عامه مردم سطح فکر پایینی دارن و همیشه پر فروش ترین ها بدترین هستن

       پاسخ

      • امیر در پاسخ به آریو

       مهر 27, 1399

       شما دارید به دی سی فن ها بی احترامی میکنی چطوره که بتمن کپی شده از فلان شخصیت ولی اررو و هالک و کوییک سیلور و سنتری و آیرون من و………… الهام شده تو میگی اگه الهام نبود بتمن نبود اگه بتمن نبود آیرون منم نبود که شما از ما تقلید کنید و در ضمن فروش کمیک های دی سی از مارول بیشتره سریال هاش بهتره فیلم هاش بهتره بازی هاش بهتره و…… دیگه بهتره بگم شاخ نشو وگرنه شاختو میشکونم

       پاسخ

      • Navixy در پاسخ به آریو

       آبان 8, 1399

       پول بیشتر دلیل تقلید نکردن نیست.
       باید شخصیتو از نظر ظاهری,قدرت,اریجین و اخلاقیاتش بسنجی
       (در بعضی مواقع حتی از نظر اسم)

       پاسخ

      • dgfdfddffedfuuyuyuyuyuuytuytuyuytg در پاسخ به آریو

       آذر 7, 1399

       مثل اینکه سایت اسپایدی زیاد میری همه ی طراح های کمیک هم برای خلق یک قهرمان از یه چیزی الهام گرفتند فقط که بتمن نیست

       پاسخ

     • البرز داوطلب در پاسخ به ترنم

      تیر 9, 1399

      Mohamed راست میگه به فاکتور دیگه هم اشاره کنم :
      سوپربوی تو یه کمیک یه مشت زد بعد بعضی شخصیت ها زنده شدن و بعضی ها مردن . ( مثلا نقاب سرخ زنده شد ) یعنی این تخیلی نیست ؟
      اگه بر حسب اتفاق هم سریالای مارول بد باشه ، فیلمای دی سی دیگه چیه ؟ مثلا همین بتمن در برابر سوپرمن . مزخرف بود . عوضش فیلمای مارول محشره ، مثل پایان بازی . دیدی تو سینما لحظه ی دیالوگ انتقام جویان گرد هم آیید چه ول وله ای شد ؟ قهرمانای جدید دی سی بیش از حد به شخصیت های مارول شبیه هستن . مثلا دی سی تو کمیکای جدیدش از مردعنکبوتی بیشرمانه ترین کپی رو کرد . همون شخصیت مزخرفی که یه عنکبوت توی یه جایی نیشش زده بود و می تونست پرتال باز کنه ( خدایی پرتال چه ربطی به عنکبوت داره ؟ )
      نمی گم دی سی آشغاله اتفاقا اگه هردو بهم فرست کار می دادن ( که خیلی خیلی آرزومه ) خیلی طول می کشید یکیشون رو انتخاب کنم . ( ولی بیشتر احتمال داشت دی سی رو انتخاب کنم ) من هم دی سی فن‌م و هم مارول فن ، ولی آدم باید صادق باشه .

      پاسخ

      • Navixy در پاسخ به البرز داوطلب

       آبان 8, 1399

       تو این بحثا فروش فیلم و سریال ملاک نیست.
       اصلا از بحث دارید خارج میشید.بزار یادآوری کنم که بحث تقلید از شخصیته که اکثر به اصطلاح مارول فن ها میگن الهام.دلیلشونم اینه که میگن فروش بیشتری داشتن

       پاسخ

      • Navixy در پاسخ به البرز داوطلب

       آبان 8, 1399

       اکثر کامنتایی که گذاشتین توش میگه چون مارول فروش بیشتر فیلم و سریال داشته پس کپی نکرده.بحث کلا از ریل خارج شده.بحث سر اینه که کی از کی کپی کرده که شما بهش میگید الهام.گیریم الهام.کی به مارول اجازه الهام داده؟اگه دلیلتون الهامه اصلا مارول اجازه الهام داشته؟تو دنیای سینما برای اینکه بخوان از یه شخصیت حتی یه حضور کوتاه از یه کمپانی دیگه داشته باشن باید بهش پول بدن.بعد مارول حق کپی(به زبان مارولی الهام)رو داشته؟

       پاسخ

     • Rs در پاسخ به ترنم

      تیر 9, 1399

      وای خدا کمکم کن جلو خندمو بگیرم ، اگه مارول تو یخ چیز خوب باشه ( که قطعا بیشتره ) منطق ساختگی فوق العادشه ، مارول تخیلی ولی dc نیست، داشتن قهرمانی مثل سوپر من که انقدر قدرتش زیاده نمیدونن تو فیلما با هاش چیکار کنن ، در عوض ثور رو کاملا بالانس ساختن ، مارول با اینکه کاراکتر های خیلی قوی هم داره اما باز بیشتر توش نظام سنگ ، کاغذ قیچی وجود داره ولی تو DC عمرا ، هر دفعه فقط باید زور بزنن یه کاری کنن بتمن دیده،
      تو رو خدا در باره فیلم حرف نزنید که batman vs superman چهار تا تمشک زرین برد ، وای خیلی خنده داره

      پاسخ

     • احمد در پاسخ به ترنم

      مرداد 22, 1399

      ببخشید!!!
      شخصیت های مارول تخیلی ترند؟؟
      من واقعا تخیلی تر از واندر وومن و سوپرمن ندیدم مخصوصا سوپرمن
      یه کهکشان رو بلند میکنه
      با فوتش منظومه شمسیو نابود میکنه و…

      پاسخ

    • احمد در پاسخ به آریو

     مرداد 22, 1399

     چهار شگفت اتگیز واقعا فیلم های خوبی هستند

     پاسخ

   • ابوالفضل در پاسخ به دی سی فن

    خرداد 4, 1399

    دقیقا👏👏👏

    پاسخ

    • پوف در پاسخ به ابوالفضل

     خرداد 18, 1399

     دیسی تقلید میکنه مارول الهام میگیره

     به هرچی اعتقاد داری منطقی باش

     پاسخ

   • ardeshir در پاسخ به دی سی فن

    خرداد 22, 1399

    داداش میخوان جاستیس لیگ 1 را ادیت کنن که سال ایینده منتشر میشه به اسم لیگ عدالت اسنایدر کات که دارک ساید اوف توش هست و مدت فیلم 4 ساعته

    پاسخ

  • دی سی فن در پاسخ به Erfan

   فروردین 24, 1399

   فقط فیلم های اسنایدر کبیر افتضاح بود.توقع داری جوکر هیجانی باشه؟من که با واندر وومن حال کردم،بتمن هم به نظر عالی بشه.اگر جاستیس لیگ 2 خوب در بیاد دی سی به مارول می رسه.

   پاسخ

  • ایلیا در پاسخ به Erfan

   اردیبهشت 5, 1399

   حلا من ی چیز میگم میخواین قبول کنین میخواین نه اگه DC این شخصیت ها رو نمی ساخت مارول هم الان هیچ چی نبود

   پاسخ

  • دی سی فن در پاسخ به Erfan

   اردیبهشت 23, 1399

   برات متاسفم یعنی شما نمی فهمید که دی سی تازه شروع کرده به فیلم سازی و خیلی از شخصیتاش بدون فیلم معروفن یعنی بعد از ۵ سال دی سی مارول رو گذاشته تو جیبش و آیا بتمن بهتره یا أیرون من؟دث استروک یا ددپول؟کوییک سیلور یا فلش(که من درحد قدرت کیهانی قبولش دارم و تو یه کمیک طبق محاسبات چند برابر سرعت نور دویده و به عقیده بعضی سیزده میلیون برابر)تانوس یا دارکسایدی که این بدن فقط توسطش کنترل میشه و دارکساید اصلی رو پرزنس زندانی کرده.گرین ارو یا هاک آی بیوه سیاه یا قناری سیاه ؟

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به دی سی فن

    اردیبهشت 23, 1399

    دیسی مارول رو‌ گذاشته تو جیبش؟؟؟ یه سر به فروش کمیکا بزنی بد نیست. به فروش و نمره فیلما هم همینطور.
    الان داری این شخصیتا رو مقایسه میکنی؟؟؟ یا داری میگی کدوم قویتره؟؟؟

    پاسخ

    • ilia در پاسخ به آریو

     خرداد 25, 1399

     هر وقت میگی نمره فیلم یاد شاهکار مارول با نمره 4 می افتم
     روح سوار

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به ilia

      خرداد 25, 1399

      دیگه چقدر حقیر شدین که مجبورین برگردین به ده سال پیش
      بذارین سه چار سال از گند بزرگتون بگذره بعد درباره فیلمای بد مارول حرف بزنین

      پاسخ

  • ابوالفضل در پاسخ به Erfan

   خرداد 4, 1399

   وقتی شما سریالای دیسی رو نمیبینی نباید نظر بدی و اینکه دیسه تو کار سینمایی تازه شروع کرده و لیگ عدالت رو باید با اونجرز یک مقایسه کرد و الان هم همه منتظر نسخه زک اسنایدر لیگ عدالتن و خیلی سینمایی جدید که شک نکن میتونه از مارول بهتر باشه شما هم وقتی سریال هر یک از قهرمانای دیسی رو ندیدی دلیل نمیشه که خسته کننده باشن مشکل شمایی که وقت نمیزاری برای دیدن سریال .

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به ابوالفضل

    خرداد 5, 1399

    واقعا لیگ عدالت رو باید با هاوارد اردکه مقایسه کرد شما چجوری حتی روت میشه درباره مقایسه این دوتا فیلم حرف بزنی 😂

    پاسخ

    • ilia در پاسخ به آریو

     خرداد 25, 1399

     اگه این طوری که فیلم ها مارول بیشتر مثل موش گربه اند که لباس هالوین پوشیدند

     پاسخ

  • ilia در پاسخ به Erfan

   خرداد 25, 1399

   پس خوبه همش موش گربه بازی در بیاره تو یه فیلم از مارول بگو که ابر قهرمانا نیفته باشند دنبال ابر شرورا

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به ilia

    خرداد 25, 1399

    یعنی ملاکای خوب یا بد بودن فیلم رو جابجا کردی.
    منظور چیه؟ اینکه ابرقهرمانا بیافتن دنبال ویلینا بده؟؟؟؟؟
    بعدش هم تو سیویل وار همین اتفاق افتاده. وقتی سیویل وار رو نمیشناسی سکوت کن 😉

    پاسخ

 37. فرحان(DC)

  فروردین 20, 1399

  سلام دوباره آریو من دی سی ام.نظرات رو یه بخش خیلی کمیش رو خوندم.اون فرحان که داشت باهات بحث میکرد من نبودم همین دیروز اینترنت به خونه جدیدمون وصل شد و گوگل کروم تو کامپیوتر خراب شد و سایتم به فنا رفت(کلی تقلید مارول نوشته بودم با عکس و تاریخ نوشته بودم😭😭😭😭😭😭😵😵😵😵😵😩)من میخوام بگم که این کلنجار دو سه سال رو بس کن توی آمریکا دو تا کمپانی مارول و دی سی با هم دوست هستند چرا باید ما طرفدارا بخواطر اینکه یه جای مارول شبیه دی سی هست یا یه جای دی سی مثل مارول هست باید کله همدیگرو بخوریم الان اگه دو تا داداش دوقلو باید مثل هم باشد باید برن کله مامان باباشونو بکنن؟؟؟
  خلاصه من یه چیزی رو فهمیدم… اینکه اگه بتمن و بقیه ابر قهرمانان خوب دی سی تو مارول بود آینده هالیوودی بهتری داشت شایدم هم آینده هالیوودی وهم آینده بازی و کمیک خوبی داشت مدیران دی سی خیلی دارن ضعیف عمل میکنن بخواطر همین دی سی عقب افتاد…

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به فرحان(DC)

   فروردین 24, 1399

   عهههه
   فقط دو هفته سر نزدم به سایتا 🙂
   علیک سلام آقا فرحان
   کلنجار چیه… فقط وقتی که با هم مخالفیم با دلیل با هم بحث میکنیم… برای این که حقیقتو بفهمیم 🙂
   خوش برگشتی

   پاسخ

 38. نينا

  فروردین 16, 1399

  اينا همشون از آثار من تقليد كردند، عجب عوضي هايي هستند

  پاسخ

 39. محمد

  فروردین 12, 1399

  اقایون خانوما چرا الکی بحث میکنید اخه
  ۱-مارول و دی سی از روی همدیگه شاید تقلید مرده باشن ولی مهم اینه که کدوم موفق تر واقع شده که از نظر من با ۵۰ملیون ادم که فقط اینستای مارول رای دادن به این شرکت
  ۲-شماها الکی سر دی سی بحث نکنید که کارش خرابه فیلم های دی سی انقدر چرت و پرت وسط سکانس های اصلیش هست مه ما (همه)مجبور میشیم هی عقب جلو کنیم یه تو فیلم محو نشیم ولی مارول لحظه به لحظه فیلمش یه چیزی داره اتفاق میوفته که توجه مارو بهش جلب کنه
  ۳-کسایی که تمامی فیلم های اصلی دو طرف رو دیدن میتونن اضحار نظر کنن چون دارن چیزی که دیدن رو میگن
  ۴-اینم بهتون بگم که مارول به واقعیت خیلی خیلی خیلی نزدیک تره تا فیلم های احمقانه دی سی که تمامی مخاطب هاشو احمق فرض کرده که یه چیزای عجیب میاره جلوی ما میزاره
  ۵-خواهش میکنم ازتون سر این چیزا یا بحث نکنید چون چیزی بهتون نمیماسه یا اگرم بحث میکنید درست بحث کنید و دنبال اسکی رفتن اینو اون نباشید چرا که به عنوان مثال یه خواننده از روی یه خواننده دیگه اسکی میره و معروف تر میشه سیک همون سبکه ولی اجرا یه اجرای دیگس پس دنبال تاریخ به وجود اومدنو این جیزا نباشید سر دوست داشتن و نداشتن دو شرکت با فیلماشون بحث کنید حتی به نظرم فیلم هایی که در اینده لیست کردن هم ببینید که در چه موردی هستند بعد نظر بدید

  پاسخ

  • ilia در پاسخ به محمد

   خرداد 25, 1399

   آره تو راست میگی
   راستی میگم فیلم روح سوار نمرش چند بود بهتره یاد اوری کنیم مزخرف ترین فیلم دنیا کمیک بوکی فیلم روح سوار 2 یود یا نمره 4؟نمره چند؟4. چند؟ 4

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به ilia

    خرداد 25, 1399

    خدایا کمکم کن جلو خندمو بگیرم

    batman & robin نمره آی ام دی بی 3.4 راتن تومیتوز 11 متاکریتیک 28

    catwoman نمره آی ام دی بی 3.4 راتن تومیتوز 9 (تکرار میکنم 9 از 100)

    نمیدونم وضعیت ریاضیت چطوره ولی 3.4 از 4.3 عدد کمتریه.

    بحث رات تومیتوز و نمرات درخشان فیلمای دیسی رو هم باز نمیکنم

    پاسخ

  • ilia در پاسخ به محمد

   خرداد 25, 1399

   بعدش هم که نمره فیلم روح سوار را دیدی یه سر به سرور تمام فیلم سینمایی ها یعنی بتمن شوالیه تاریکی بزن بعد اگه باز هم ادعات شد بگو تا برات رو کنم

   پاسخ

   • Rs در پاسخ به ilia

    خرداد 26, 1399

    شما از فیلمی که نولان میسازه توقع بد بودن داری ؟ من نمیخوام تو این بحث شرکت کنم ولی شوالیه تاریکی بیشتر اجتماعی بود تا ابر قهرمانی ، یه ذره اطلاعات درست بدین ، اینم که فیلمای DC اکثرا افتضاحن که دیگه واقعا جای بحث نداره

    پاسخ

   • Rs در پاسخ به ilia

    خرداد 26, 1399

    خب من هر روز این سایتو چک میکنم و این بحث واقعا خیلی داره بیراه میره دیگه اعصابم خرد شد ، هیچ اهمیتی نداره که مارول این شخصیتا رو الهام گرفته چون هر کدومشون originality خودشون رو پیدا کنن و اگه بخوایم واقع گرا باشیم مارول منطق ساختگی بهتری داره و باور پذیر تره و حد اقل تو زمینه فیلم بهتر عمل کرده ، اصلا اینکه هیچ شخصیتی شبیه اون یکی نباشه کاملا غیر ممکنه ، هر کدوم ، مارول و DC ویژگی های خاص خودشون را دارن مثل دوتا سایه مختلف که از یه منبع نور درست شدن

    پاسخ

   • امیررضا در پاسخ به ilia

    مهر 9, 1399

    شما بجز سه گانه های بتمن چی دارین؟؟ تو فقط این رو به من بگو.همون موقعه که مارول داشت بهترین قیلم هارو می زد شما نمی دونستین فیلم چیه. حلا اومدن فقط می گن روح سوار چند گرفته.

    پاسخ

    • تحلیل گر در پاسخ به امیررضا

     مهر 9, 1399

     زرشک!!!! اون وقت میشه بگی مارول به غیر از اینفینیتی وار و دکتر استرنج چی داره؟؟؟ اول برو تاریخ اولین فیلم دیسی رو ببین بعد بیا الکی چرت و پرت بگو!!!

     پاسخ

     • امیررضا در پاسخ به تحلیل گر

      مهر 11, 1399

      کلی فیلم که هرچی باشه از فیلم هایی که شما توی
      عصر حجر زدین بهتره. پلنگ سیاه، ونوم، مرد عنکبوتی ( دو تاش با کارتون مرد عنکبوتی:به درون دنیای عنکبوتی ) ولی شما چی لیگ عدالت ، بتمن علیه سوپرمن و… حالا شما چرت وپرت نگو

      پاسخ

      • تحلیل گر در پاسخ به امیررضا

       مهر 11, 1399

       داشتی می گفتی بتمن علیه سوپرمن ، لیگ عدالت، واچمن آکوامن ،واندر وومن و.. حالا از نظر فیلم شاید مارول جلو تر باشه اما از نظر سریال ها دیسی کاملاً از مارول برتره!!!

       پاسخ

     • امین عباس کاشی در پاسخ به تحلیل گر

      آبان 16, 1399

      خدایا چجوری نخندم
      ظاهرن فقط دکتر استرنج و جنگ ابدیت رو دیدی دانشمند هوشمند اصلانمیخوام توهین کنم فیلم اندگیم تو تاریخ ثبت شد بعد از اون رگنراک یه شاهکار دیدنی بود شکسته شدن میولنیر و کشته شدن اودین نابودی ازگارد و سارتور مخاطب رو به وجر می اورد انقدر شاهکار های مارول بی شمارن نمیتونم بقیش رو بگم انصافا شمایی که میگید مارول تخیلیه سوپرمن آخر تخیل نیست؟اصلا زره مرد آهنی رو یه نفر ساخته اما شبیش نیس تو واقعیت قابلیت پرواز داره دیگه دنیای واقعی ما تخیلی نیست از نظر شما؟خلاصه اثر های بی نظیر مارول:مرد اهنی ۱،۲،۲کاپیتان آمریکا که نگو۱،۲،۳ ثور به جز ۲ من خیلی با ثور دنیای تاریک حال نکردم دیگه خیلی از شاهکار های مارول زیاده بعد انصافا مارول هر ثانیه فیلم مارو به یه چالش حدس دعوت میکنه مثلا تو اندگیم لوکی با تسراکت فرار کرد همین تردید انداخت به جون ما که جهان موازی درست شد اما دی سی……….نقطه گذاشتم چون فیلم های دی سی رو ندیدم پس راجبش نظر نمیدم ولی سوپرمن رو میدونم چه تخیل بزرگیه خلاصه بگم تو فیلم های مارول ما هم داستان علمی تخیلی داریم هم کمدی هم معمایی در واقع مارول داستان هاش خیلی تو دل برو و دوست داشتنی هستند من با حرف اون کسی که گفت مارول حکم سنگ کاغذ قیچی رو داره موافقم چون مثلا هلا(کاغذ)سارتور(قیچی)ثور با میولنیر یا تبرش(سنگ)سنگ از کاغذ ضیعیف تره اما از قیچی قوی تر

      پاسخ

 40. Deadpool

  بهمن 22, 1398

  خیلی اغراق امیز بود.

  پاسخ

 41. Mohammad amin

  دی 9, 1398

  دادش تو دسی فنی اکثرا بر عکس نوشتی

  پاسخ

  • Zerotx در پاسخ به Mohammad amin

   اسفند 17, 1398

   اینطوری خودتو توجیح میکنی برو تو نت یه سرچ بزن و سال ساخت هرکدومو ببین خخخخ مارول فن بی چاره

   پاسخ

 42. حالا یگی

  آذر 21, 1398

  مرد مورچه ای مگه دزد نبود بعد لباسه رو پیدا کرد……… شد مرد مورچه ای؟ پزشک و اینا چیه دیگه

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به حالا یگی

   آذر 22, 1398

   تو فیلم دزد بود تو کمیک دانشمند بود

   پاسخ

   • ilia در پاسخ به آریو

    خرداد 25, 1399

    حالا باز بگید که مارول به کمیکاش وفاداره

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به ilia

     خرداد 25, 1399

     اریجین رو تغییر دادن لطمه ای به فیلم نمیزنه.
     این تغییر شخصیت یکی مثل سوپرمنه که باعث میشه هر کمیک فنی حالت تهوع و سرگیجه بگیره
     چند سالته؟

     پاسخ

   • امیررضا در پاسخ به آریو

    مهر 9, 1399

    اون هنگ پیم بود دانشمنده توی فیلم اسکات لنگ مرد مورچه ای دوم

    پاسخ

  • Navixy در پاسخ به حالا یگی

   آبان 7, 1399

   باید دقت کنی منظور اولین مرد مورچه ای هنک پیمه
   اسکات لنگ مرد مورچه ای دوم بود

   پاسخ

 43. عاشق دیزنی

  آذر 14, 1398

  تمام این سال ها اشتباه و تقلبی می باشد سال تاسیس مارول از دیسی قدیمی تر است و تنها دیسی از روی مارول اسکی رفته است

  پاسخ

 44. soren

  مهر 22, 1398

  سلام
  با این مقاله خیلی موافق بودم.مخصوصا با ددپول

  پاسخ

  • Deadpool در پاسخ به soren

   بهمن 22, 1398

   داری اشتباه میکنی

   پاسخ

 45. Kourosh

  مهر 10, 1398

  برای من اصلا مهم نیست مارول از دی سی تقليد کرده یا دی سی از مارول ، من هنوزم هر دوشونو خیلی دوست دارم

  پاسخ

 46. کیارش

  شهریور 24, 1398

  مارول تقلب نکرده شخصیت پردازی کرده . مارول شخصیت های شبیه به ویلین ها ابرقهرمان ها و… های دی سی درست کرده اون شخصیت های دی سیو بهتر جلوه داده مثلا دارک ساید (که اصلاشبیه به تانوس نیست)) قطعا دارک ساید داخل جاستیس لیگ 2 یکئ موجود تک بعدیه

  پاسخ

 47. فرحان

  شهریور 7, 1398

  باید باور کنیم تو دنیای سینمایی مارول بهتر بوده ولی اقا اریو شما برو از کمیک خون ها ببپرس کدوم کمیک بهتره. شک نکن میگن دی سی. مارول به خاطر سینما که مارول شده اگر نه اگه سینما نبود اصلا ماورل وجود نداشت. شما برو کمیک های مارول رو با فیلم هاش مقایسه کن اگه یک وجه تشابه پیدا کردی. بعدشم اون کارگردانه که فیلم رو قشنگ میسازه نه کمیک

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به فرحان

   شهریور 8, 1398

   شخصیت سوپرمن قهر میکنه و نمیاد به کمک زمین …
   اگه لوییز لین نبود که سوپرمن ککش هم نمیگزید…
   زمین هم کن فیکون میشد …
   اتفاقا دیسیه که فیلم هاش رو شبیه کمیک نمیسازه…
   این حرف که کارگردان فیلم رو قشنگ میسازه نه کمیک هم غلطه…
   کارگردانی که شخصیت پردازی کاراکتر تو کمیک رو بخواد تغییر بده از دید کمیک فنا منفور میشه…

   پاسخ

   • دی سی فن در پاسخ به آریو

    اردیبهشت 23, 1399

    مثلا اسنایدر کبیر که بتمنو قاتل کرد اما فیلمای دی سی به غیر از اسنایدر کبیر خوب بودن و بدترین حالت متوسط رو به بالا بودن از نظر هنری و از لحاظ کمیکی هم دارن به خوبی روایت می شن و دستخوش تغییر نمیشن.

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به دی سی فن

     اردیبهشت 23, 1399

     خدایی فیلم هارلی کویین مسخره بود! بقیه فیلما آره در بدترین حالت متوسط رو بالا بودن

     پاسخ

  • shayan در پاسخ به فرحان

   شهریور 8, 1398

   ببین دوست عزیز خیلی از مردم(مثل خودم)حال و حوصله کمیک خوندن ندارن و زیاد خوشسون نمیاد بنابراین فقط به فیلما بسنده میکنن…..
   خوب ساختن فیلم مطمئن باش حتی از خوب نوشتن کمیک هم مهمتره

   پاسخ

   • hamed در پاسخ به shayan

    خرداد 12, 1399

    این که شما حال نداری کمیک بخونی مشکل ما نیست. حال داشته باش کمیک بخون بعد اظهار نظر کن.جمله اخر هم رجور حاب میکنم بی معنی و ا ریشه غلطه که برمبگرده به همون حال نداشتن

    پاسخ

    • دیسی در پاسخ به hamed

     خرداد 18, 1399

     من حوصله دارم از کجا بخرم؟

     پاسخ

  • یاسین در پاسخ به فرحان

   شهریور 12, 1398

   آقای باهوش.کافیه بری یه سرچ ساده بکنی تا بفهمی سی ساله که کمیک های مارول پرفروش تر از دی سی بوده.

   پاسخ

   • Zerotx در پاسخ به یاسین

    اسفند 17, 1398

    اونم کمیکایی که به کمک شخصیت پردازی dc موفق شدن

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به Zerotx

     اسفند 17, 1398

     خب خب خب…
     بله درسته بخش بزرگی از کاراکترای مارول از پتانسیل کاراکترای دیسی استفاده کردن و کاراکترای محبوبی شدن…
     ولی همین که مارول بهتر از خود دیسی تونست از پتانسیل شخصیتاش استفاده کنه خیلیه!
     همین دیسی هم تلاش کرده از مارول تقلید کنه یا الهام بگیره ولی بجز آکوامن و چند مورد انگشت شمار موفق نبوده… حتی کاراکترای مزخرفی هم با تقلید به وجود آورده؛ ولی خود شما بگو مارول چندتا کاراکتر مزخرف با تقلید به وجود آورده؟

     پاسخ

     • ilia در پاسخ به آریو

      خرداد 25, 1399

      الان میگم وایسا الان میگم! انقدر زیاد بودن ماشین حساب مهندسی قات زد مثلا تو مارول فنی به نظر تو کوییک سیلور با اون لباس و قیافه داغونش به پای گاد اسپید یا فلش میرسه,خب معلومه نه به حد کید فلش و فلش معکوس هم نمیرسه

      پاسخ

      • آریو در پاسخ به ilia

       خرداد 25, 1399

       نه نمیرسه؛ ولی مثال های نقضش خیلی بیشتره. بماند که اگه این تقلید باشه خود فلش از افسانه های یونان تقلید کرده

       پاسخ

  • Deadpool در پاسخ به فرحان

   بهمن 22, 1398

   فیلم ددپول با کمیکش وجه مشابه داشت_فیلم های مرد اهنی و دکتر استرنج هم همینطور
   اما خدایی دی سی هم عالیه

   پاسخ

  • امیر در پاسخ به فرحان

   خرداد 11, 1399

   می دونی یکی از دلیل های موفقیت مارول تو فیلم چی بوده اینکه به منبع اصلی خودش یعنی کمیک وفادار بوده بعد کدوم آدم نفهم متعصب گفته که مارول کمیکاش خوب نیست شما مثل اینکه اصلا با کمیک های مارول آشنا نیستید که دارید این حرف رو می زنی من خودم طرفدار پروپاقرص کمیک هستم و به جرئت می تونم بگم کمیک های مارول درحال حاضر خیلی سرتر از دیسی هستن شما برو رویداد کارنیج مطلق یا گناه اصلی رو بخون می فهمی منظورم چیه درباره تقلید ها هم بگم که این دلیل نمیشه چون قدرت ها شبیه همن پس تقلیدن وقتی از نظر شخصیت پردازی شبیه هم باشن می گن تقلید مثلا فلش و کوئیک سیلور از نظر شخصیت پردازی خیلی فرق دارن یک نفر دیگه هم تو کامنت ها گفت اگه دیسی نبود مارول هم ساخته نمی شد تنها چیزی که می تونم به اون دوست عزیز بگم اینه 😊😊

   پاسخ

 48. امیرمهدی

  مرداد 13, 1398

  هم مارول از دی سی تقلید کرده هم دی سی از مارول ولی مارول از دی سی بیشتر تقلید کرده

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به امیرمهدی

   مرداد 13, 1398

   باشه

   پاسخ

   • فرحان در پاسخ به آریو

    شهریور 7, 1398

    چرا الکی میگین باشه. لااقل رو حرفتون وایسید

    پاسخ

    • hamed در پاسخ به فرحان

     خرداد 12, 1399

     وقتی هیچ دلیل و مدرک منطقی وجود نداره چی بگن. تنها مستنداتشون حرفای مهدی ترابی مهربانی و مختارشونه اونا رو بگیرید ازشون سلامم بلد نیستن بدن

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به hamed

      خرداد 23, 1399

      دلیل منطقی وجود نداره؟ اصلا کامنتامو خوندی که حرف میزنی؟
      همتون همینین. میبینین کم آوردین میگین منطق نداری نمیفهمی درکت کمه خب مسلمون شما دلیل بیار بجای توهین کردن!

      پاسخ

  • MOHAMMAD در پاسخ به امیرمهدی

   مرداد 28, 1398

   میشه تقلید های دیسی رو بگی اخه تا اونجا که من میدونم شخصیت های اصلی دیسی همه شون زمان اومدن که مارول هنوز تقریبا وجود نداشت

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به MOHAMMAD

    مرداد 28, 1398

    پایینتر گفتم.

    پاسخ

   • یاسین در پاسخ به MOHAMMAD

    شهریور 12, 1398

    آقای باهوش تنها شخصیت های اصلی دی سی که قبل از تشکیل مارول اومدن بتمن و سوپرمن بودن. تازه از تقلید های دی سی از مارول میشه به :آکوآمن(1943) از نیمور(1941)-بلو بیتل ( که هیچکس نمیشناستش از بس که شخصیت افتضاحیه) از اسپایدرمن-سایبورگ از آیرون من-رد هود از سرباز زمستان(هردوشون دستیار یه قهرمان بودن که بعدا شرور شدن) و … اشاره کرد.

    پاسخ

    • Zerotx در پاسخ به یاسین

     اسفند 17, 1398

     خود ایرون من که اسکی بتمنه یعنی دی سی از رو خودش اسکی رفته؟ خخخ

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به Zerotx

      اسفند 17, 1398

      چرا اسکیه؟ چون از تجهیزات زیادی استفاده میکنن و پولدارن؟ همین!؟ به شخصیتشون نگاه کردی؟

      پاسخ

      • hamed در پاسخ به آریو

       خرداد 12, 1399

       با همین دلیل که میشه نصف کسایی که گفتی تقلیدن رو از لیستت حذف کرد. متناقضی کلن

       پاسخ

       • آریو در پاسخ به hamed

        خرداد 23, 1399

        خیلی فرق داره!!! اونایی که تو لیستم گفتم بجز شخصیتشون کلییی شباهت داشتن ولی شباهت بتمن و آیرون من چیه؟ هردو پولدارن؟ هردو تجهیزات دارن؟ خب اینطوری که پس بتمنو از زورو ساختن چون اونم پولدار بود و تجهیزات داشت!
        کاراکتر spring heeled jack هم همینطور!

        پاسخ

     • آریو در پاسخ به Zerotx

      اسفند 17, 1398

      بماند که اگه بخوایم همین طوری بگیم که x از y اسکی رفته y از z و غیره دیگه به کجا میرسیم…
      و اینکه خود بتمن هم خلاقیت محض دیسی نبوده! پایینتر خودم توضیح دادم.

      پاسخ

    • hamed در پاسخ به یاسین

     خرداد 12, 1399

     بلو بیتل تقلید نیست….آیرون من بقول دوستمون خودش تقلیده و هیچ سنخیتی با سایبورگ نداره بجز تکنولوژی دار بودن. ردهود هم رابین و وینترسولجر باکی….که باکی خودش بعد رابین و به تقلید مفتضحانه ای از رابین ساخته شده حتی از لحاظ قیافه و تیکه کلام(در این حد حقیرانه) و اینم بدون که رد هود سال 1951 بوجود اومد (که جوکر بود) ولی وینترسولجر ژانویه سال 2005. یه نیم قرن تاخیر داشتی. اگه منظورت رد هود جیسون تاده که هست باید بگم درسته که یک ماه بعده وینترسولجر منتشر شد ولی باید بگم بخاطر اینبود که مارول ایده رد هود رو دزدید و باعث شد پروژه معرفی رد هود جدید یه مدت لغو بشه ولی باز منتشرش کردن. پس نه تنها رد هود تقلید نیست بلکه وینتسولجر هم مثل باکی یه تقلید کورکورانه و مفتضاحنس. لطفا یکم اصلاعات عمومیتون رو بالا ببرید

     پاسخ

  • یاسین در پاسخ به امیرمهدی

   شهریور 12, 1398

   اتفاقا دی سی بیشتر از مارول تقلید کرده(فقط کافیه سرچ کنی تا بفهمی) ولی شخصیت های مارول که از دی سی الهام گرفتن معروفترن چون مارول تونسته با شخصیت پردازی اونا اونا رو از همتایان خودشون بهتر کنه.همین دلیل برتری ماروله.

   پاسخ

   • hamed در پاسخ به یاسین

    خرداد 12, 1399

    دی سی تقلید کرده مارول الهام گرفته. #تعصب_مسخره

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به hamed

     خرداد 25, 1399

     مارول هم تقلید کرده اما نسبت به دیسی خیلی بیشتر الهام گرفته.

     پاسخ

  • Deadpool در پاسخ به امیرمهدی

   بهمن 22, 1398

   اغراق امیز بود….

   پاسخ

 49. میلاد

  مرداد 13, 1398

  لطفا یه شخصی رو بیارید مقاله بنویسه که اهل کمیک باشه نه اینکه صرفا به سال های خلق کاراکتر ها دقت کنه و یه چیز پرت بگه
  اگه من دفاع راست تو تیمم پیدا میکنم و یه نفر دیگم دفاع راست میگیره صرفا تقلید نیست بلکه نیازه اسکلت تیمشه

  هر کمپانی کمیک بوکی نیاز داره که یه قهرمان داشته باشه که ثروتمند باشه این که بتمن و آیرون من رو بهم دیگه نسبت دادی یه فاجعه تو جامعه ی کمیک بوکی بود خود شخصیت بتمن اصلا تقلید از زورو هستش ماشین سیاه اسب لباس های سیاه دستیار آلفرد و دستیار زورو
  خود دی سی که از شخصیت آیرون من دو بار تقلید کرده و راکت سرخ و اتم رو خلق کرده جفتشون نابغه ی تکنولوژی در داخل لباس زره ای

  میگی هالک از یه شخصیت تقلید کرده شرمنده که دومزدی از هالک تقلید کرده هالک هر وقت عصبی میشه قوی تر میشه دومزدی هم همینطور رنگشم خاکستریه اشاره به هالک اولیه داره

  خنده دار تر از هاک آی و گرین ارو رو تقلید میدونین خب هر ماجرایی به یه کماندار نیاز داره از عصر باستان رابین هود و آرش کمانگیر تو کل دنیا بوده تا الان خودگرین ارو که از رابین هود تقلید کرده خب یکم فکر کنید
  خودم بخوام بگم دی سی چی تقلید کرده ده تا مقاله باید بنویسم اما خنده دار ترینش بلک اسپایدر که از اسپایدر من تقلید کرده فقط تفاوت ک خلاقیتش این بود که آرم عنکبوت از رو سینش میره رو کلش

  یا گروه کبری رو چی میگین که تقلید کامل از گروه هایدراس ؟
  یا کمیک تلاقی رو چی میگین که مو به مو از کمیک جنگ پنهان تقلید کرده
  یا کمیک بازگشت کاپتان آمریکا رو چی میگین که تیر میخوره و میره تو گذشته و برمیگرده به زمان حال سال بعدش کمیک بازگشت بروس وین رو ساختن که بتمن تیر میخوره و طی پروسه ی کاپتان آمریکا میره گذشته و میاد حال

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به میلاد

   مرداد 13, 1398

   👍
   مارول هم تقلید داشته ولی اصلا اونقدر زیاد نیست که تو مقدمه مقاله با قاطعیت بگه دیسی هم از مارول الهام گرفته ولی نه به اندازه مارول!
   الان که دارم مقدمه رو دوباره میخونم میبینم این مقاله چقدر غیر حرفه ای بوده!
   میگه لباس قرمز آبی اسپایدرمن تقلید از سوپر منه و شنل قرمز ثور از کاراکترای دیسی!!!

   پاسخ

   • عباس در پاسخ به آریو

    مرداد 13, 1398

    سلام آریو جان،
    اگه به انگلیسی درباره الهام گرفتن مارول و Dc از همدیگه سرچ کنی میتونی چند تا مقاله درباره الهامات مارول از DC پیدا کنی ولی برعکسش از سایت معروفی وجود نداره (حداقل من نتونستم پیدا کنم). شاید مهم ترین دلیلش این باشه که بیشتر کاراکترای مارول بعد از کاراکترهای DC خلق شدن و ممکنه حتی ناخواسته شباهت هایی به کاراکترهای قدیمی تر DC داشته باشن.
    و اینکه تو مقدمه مقاله نگفته که لباس اسپایدی “تقلید” از لباس سوپرمنه، نوشته شده شبیهشه و شنل ثور هم شبیه شنل سوپرمنه که خب عین واقعیته!
    این تکه متن مقدمه هم برای فضاسازی ادامه مقاله نوشته شده. اگر چه ترجمه مستقیم مقاله انگلیسی هم هست.

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به عباس

     مرداد 14, 1398

     در مورد مقدمه ی مقاله بنظر من سایتی که اینو نوشته اشتباه کرده و از اینکه سایت شما رو سرزنش کردم عذر میخوام.
     بله نگفته تقلید ولی حتی بنظرم اشاره بهش هم کار خوبی نبود.
     این مثل این میمونه که بگیم سوپر من از بارسا الهام گرفته چون لباس هردو قرمز و آبیه! صد درصد این جمله غلطه!

     پاسخ

     • hamed در پاسخ به آریو

      خرداد 12, 1399

      #مثالهای_بچه_گانه

      پاسخ

  • عباس در پاسخ به میلاد

   مرداد 13, 1398

   سلام میلاد جان،
   توی سرتاسر این مقاله حتی 1 بار هم از کلمه تقلید استفاده نشده، بین تقلید و الهام گرفتن از زمین تا آسمون فاصله هست.
   شما دقیقا 11 بار از کلمه تقلید توی کامنتتون استفاده کردید که مشخص میکنه دقیق منظور مقاله رو متوجه نشدید.
   از نظر من اینکه یک کاراکتر از کاراکتر دیگه ای الهام گرفته شده باشه اصلا ایراد محسوب نمیشه، نمیدونم چرا بعضی طرفدارای مارول تو نظرات اینقدر از لفظ تقلید استفاده میکنن و مقاله رو میکوبن 🤔

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به عباس

    مرداد 14, 1398

    عباس جان من هم از شما عذر میخوام.
    اینقدر تو کامنتا از کلمه ی تقلید استفاده شد که ذهنم رفت به سمت اینکه مقاله درباره ی تقلید هست.

    پاسخ

    • عباس در پاسخ به آریو

     مرداد 14, 1398

     اختیار داری آریو جان 🌹
     من به این خاطر اینو گفتم چون لفظ تقلید بار منفی داره و نشون دهنده ضعف اون کسی هست که تقلید کرده،
     ولی الهام گرفتن ایرادی نداره شاید حتی کاراکتر بهتری نسبت به کاراکتر قبلی بوجود بیاد،

     پاسخ

  • hamed در پاسخ به میلاد

   خرداد 12, 1399

   الو میگی این که بگیم تقلید کردن غلطه بعد با دلیل عجیب و فانتزی میگی دی سی از مارول و بقیه هی تقلید کرده؟!

   پاسخ

 50. دانیال

  مرداد 12, 1398

  مارول همیشه خدا قهرمانان دی سی رو دزدیده و از روشون تقلید کرده مثل بلک پنتر که فقط یه شنل کم داره تا بشه بتمن دوستان من تحقیقات زیادی رو روی تاریخچه مارول و دی سی کردم و باید بگم درسته که در سال های اخیر فیلم های مارول سینما رو ترکوندن و جای رقابت برای فیلم های دی سی نزاشتن اما باید بگم پتانسیل و محبوبیت قهرمانان دی سی خیلی بیشتره باید افسوس خورد که فیلم نامه های مزخرف در دی سی جا خوش کردن و باعث شکست بزرگ دی سی شدند حتما فانوس سبز رو یادتونه که چه فیلم بدی از آب در اومد در حالی که شخصیت فانوس سبز یک ابر قهرمان محبوب بود بسیار محبوب تر از سری کمیک های نگهبانان کهکشان اما مارول تونست با یک فیلم نامه درجه یک نگهبانان کهکشان رو که داشتند از یادها میرفتن رو محبوب تر از همیشه به زندگی برگردونه من رقابت بین مارول و دی سی رو خیلی دوست دارم اما اگه دی سی شکوه قبلشو میخواد پس بگیره باید اونایی که فیلم نامه هاشو مینویسن رو اخراج کنه و چند نفر آدم خلاق و نوآور استخدام کنه

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به دانیال

   مرداد 13, 1398

   بلک پنتر بجز قیافش هیچ شباهتی به بتمن نداره!!! آیا چون کاستومشون شبیه هم هست باید بگیم که تقلید کرده؟!
   اتفاقا پتانسیل کاراکترای مارول برای سینما بیشتره اما پتانسیل کاراکترای دیسی برای انیمیشن و کمیک خیلی بالاس؛ چون که کاراکترایی که قابل درک باشن معمولا برای سینما پرطرفدارتر میشن؛ مگر اینکه فیلمنامه و کارگردانی فیلما فوق العاده باشه!
   اخیرا فیلمنامه نویس های دیسی دارن بهتر کار میکنن؛ برای مثال همین شزم که واقعا من ازش لذت بردم.

   پاسخ

  • میلاد در پاسخ به دانیال

   مرداد 13, 1398

   میگی بلک پنتر از رو بتمن ساختن و هیچ دلیل منطقی هم براش نداری

   ولی من بهت میگم دی سی شیر سرخ رو از روی پلنگ سیاه ساخت جفتشون آمریکایی با یک لباس فقط یکی سرخه یکی سیاه

   یکم فکر کن وقتی نظر میدی

   پاسخ

  • shayan در پاسخ به دانیال

   شهریور 8, 1398

   بلک پنتر از بتمن تقلید شده؟؟؟؟این حرفت لایق اسکرین شاته…هرکی که لباس سیاه میپوشه دیگه بتمنه آره؟؟؟؟لامصب حداقل میگفتی بتمن و آیرون من.بعدشم دزدیده؟؟؟؟؟؟واقعا سطح فکرت در این حده؟وقتی مارول فقط چندتا از کارکتراش شبیه دی سی هستن؟
   درضمن الهام و تقلید با هم فرق دارن!!!!!منم تو مقاله تانوس در مقابل دارکساید فکر کردم مقاله میگه تانوس از روی دارکساید تقلید شده که اشتباه میکردم!!!

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به shayan

    شهریور 25, 1398

    ته دل دمنو گفتی شایان باید دهن این دی سی فنو ببندیم که بحثو به دزدی میکشه

    پاسخ

   • hamed در پاسخ به shayan

    خرداد 12, 1399

    بلک پنتر از بتمن تقلید شده ولی نه به اندازه ا که مون نایت تقلید کرده. بلک پنتر یه آدم پولداره که اکثر اوقات فقط از محدوده خودش دفاع میکنه ظاهر هم که هیچی ولی مون نایت توبچگی والدینش رو از دست داده قدر خاصی نداره و شبها به مجازات مجرمین میپردازه و کمیک های دارک و خشنی داره. اشنا نیست؟

    پاسخ

    • امیررضا در پاسخ به hamed

     دی 8, 1399

     اصلا تو سرگذشت مون نایت رو می دونی که حرف می زنی؟؟ بتمن شخصیتی که برای انتقام این کار رو میکنه و آدم نمیکشه ولی مون نایت شخصیتی که توسط یکی از خدایان مصر موظف شده خبیث ها رو نابود کنه .

     پاسخ

  • یاسین در پاسخ به دانیال

   شهریور 12, 1398

   سلام آقا دانیال . اولاجمله اول شما کاملا توهین آمیزه چرا که اسم این کار تقلید و دزدی نیست بلکه الهامگیریه.دوما خود دی سی هم زیاد از مارول الهام گرفته(برای مثال آکوامن از نیمور) سوما بلک پنتر هیچ شباهتی به بتمن نداره چرا که:یک پادشاه آفریقایی سیاه پوسته(بتمن هیچکدوم از این مشخصه هارو نداره).حتی دی سی از روی اون شخصیت رد لاین رو الهام گرفته( که افتضاحه) همچنین پتانسیل شخصیت های مارول بسیار بیشتر از دی سی هست چرا که شخصیت های دی سی تک بعدی و بشدت غیر واقعی هستند( جز بتمن) در حالیکه شخصیت های مارول کاملالموس هستند برای مثال اسپایدرمن که اشتباهات زیادی در طول عمرش می کنه(که بزرگترینش مرگ عمو بنه.)

   پاسخ

  • کیارش در پاسخ به دانیال

   شهریور 25, 1398

   من کاملا با اقای آریو موافقم اصلا بلک پنتر شبیه به بتمن نیست بتمن که پادشاه کشوری نیست .بتمن یه غار داره بلک پنتر یه لشکر 100000 نفری شایدم کم تر . بتمن چیش شبیه به بلک پنتره یعنی بلک پنتر فقط برا سیاه بودن شبیه به بتمنه .خخخخخخخ بشین سر جات عمو جان تو که حتی یک کمیک تو عمرت نخوندی داری مثل یک دی سی فن پر تجربه حرف میزنی .
   دزدی میدونی یعنی چی یعنی چیزی مال دیگران باشه و یه نفر از حسادت بخواد اونو ازش بگیره .
   (به جمله بالا دقت کن )
   و حالا بیاین یک زره از تاریخچه دی سی حرف بزنیم . مارول فنا هم یکم به این دی سی فن چیزی بگن که بره خونشون.
   3 گانه بتمن .1 اغاز می کندش عالی نبود خوب هم نبود . متوسط .بلک نایت عالی بود خودم هم میدونم ولی محشر نبود. 2 به قول آریو بر میخیزد ده تا سوال تره کرد که تو ذهن ما میچرخه . فیلم های سوپرمنم که کلا خوب بودن با اینکه بیشتر فیلم های مارول عالی بودن .
   و میشه گفت اینفیتی وار به اندازه کل فیلم های دی سی مزخرف zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
   فروخته . خوابم گرفت وقتی گفتم فیلم های دی سی . خب عزیز دل بقیه فیلم های بتمن هم شبیه به کرم شکلات بودن بگم سرتو از خجالت پایین میگیری و میگی خاک بر سر من که دی سی فن شدم …
   و بقیه فیلم های دی سی شبیه به کره بودن که تو وان حموم اب شدن.
   اریو گفت شزم خوب بود ولی یه تار مو اینفیتی وار که هیچی Guardians هم نمیشه .
   شاید 2 بشه

   پاسخ

 51. امیرمهدی

  مرداد 2, 1398

  اقای اریو شما کاملا روی مارول تعصب داری

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به امیرمهدی

   مرداد 2, 1398

   بعضیا هم هستن که فقط بلدن بگن تو متعصبی!
   دوست عزیز من این همه دلیل آوردم! شما چنتا دلیل آوردین؟! صفر تا! اگه از نظرتون حرف اشتباه میزنم فقط دلیل بیارین و نگین تو متعصبی تو متعصبی!

   پاسخ

   • آرمان در پاسخ به آریو

    شهریور 8, 1398

    داداش تو واقعا تعصبیییییی!😄
    یه سایت دیگه هست که نمیخوام اسم ببرم چون تبلیغ میشه ولی اونجا همه مارول فن هستن
    برو اونجا😄

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به آرمان

     شهریور 24, 1398

     مرسی که دلیلای بی‌شماری میارین

     پاسخ

    • کیارش در پاسخ به آرمان

     شهریور 25, 1398

     منم یه سایت میشناسم 5 نفر ادم توشن همه دی سی فنن جای خوبی براته این جا همه مارول فنن دادا

     پاسخ

    • امیررضا در پاسخ به آرمان

     دی 8, 1399

     اونجا مال شما هاست که هیچ اطلاعاتی ندارین( البته اونجا هم بری هیچی اطلاعات به دست نمیاری)

     پاسخ

   • کیارش در پاسخ به آریو

    شهریور 25, 1398

    درود بر مارول فن های عزیز .
    همون طور که میدونید منم یه مارول فنم نمیتونم همچین توهینیو به مارول تحمل کنم .
    و اگر به یکی از مارول فنا هم توهین بشه یعنی به بقیه مارول فن ها هم توهین شده تو این سایت 95 % درصد مارول فنن و دی سی فنا میخوان تو این سایت بیان و مارولو بد جلوه بدن. ولی خوده دی سی فنا هم میدونند ما مارول فنا هیچ وقت از رو تعصب نظر نمیدن مخصوصا اقای آریو یا حتی خودم یا بقیه مارول فنا تو این سایت . پس دی سی فنا قصد بی احترامی ندارم ولی خواهش میکنم حرف متعصبی رو توی این سایت نیارین
    از مدیران خواهش میکنم هرکی حرف تعصب اورد رو نظرشو ثبت نکنین لطفا

    پاسخ

    • hamed در پاسخ به کیارش

     خرداد 12, 1399

     اشکاتو پاک کن دوست عزیز

     پاسخ

     • کیارش در پاسخ به hamed

      خرداد 12, 1399

      شما ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 🙂

      پاسخ

 52. علیرضا

  تیر 27, 1398

  دوست عزیز اقای اریو کاملا واضح و اشکاره که شما رو شخصیت های مارول تعصب و غیرت داری که البته بی جا هم نیس ولی وقتی یه حرفی که با دلیل و مدرک یه کسی میاد میرنه قبولش کن میدونم سخته میدونم به هر حال این یه شکست برای شما مارول فن ها هستش ببین از هر کسی تو دنیا چه دیسی فن چه مارول فن بپرسید تو زمینه کمیک و انیمشین از نظر جذابیت و موفقیت و دیده شدن در برابر مردم دیسی بهتره گرچه در سال های اخیر در زمینه فیلم سازی بعد از سه گانه شاهکار کریستوفر نولان ضعیف عمل کرده اما با ساختن فیلم واندر وومن و اکوامن و شزم نشون داد که داره فیلم سازیش دوباره احیا میشه کلا بخوای حساب کنی dc توی کمیک و انیمیشن حرف اولو میزنه در ضمن خدمت اون دوستی عرض کنم که گفتش رد هود از سرباز زمستان تقلید کرده باید بگم دوست عزیز درسته که رد هود شاگرد یا دستیار بتمن بود ولی این مورد شایان ذکر سرباز زمستان نیس بخاطر اینکه اصن سرباز زمستان دستیار یا شاگرد کاپیتان امریکا نیس سرباز زمستان خودش یه قهرمانه جداست ولی این این دو نفر با هم رفیق هستن پس حرف شما به این معنیه که اگر دو ابر قهرمان با هم رفیق باسن پس یعنی شاگرد همدیگه ان ?? رد هود اصن ربطی نداره به سرباز زمستان رد هود خودش یه ضد قهرمانه که قصد داره با کشتن و قتل عام کردن قاچاق مواد سعی داره دنیا از بدی پاک کنه به همین دلیل بود که با بتمن سر شاخ شد چون روشش با بتمن کلا 360 درجه فرق داشت و اما در مورد مارول دوست عزیز این فکرو از کلت بیرون کن یه شرکت بزرگ فوق العاده خلاق مث دیسی بیاد از مارول تقلید کنه خودتم میدونی ولی میخوای با مقلطه زدن حرف های بی مورد و مثال ازش در بری در ضمن اینم بدون شما مارول فن ها که این همه به مرد عنکبوتی مینازین و میگین ماورای بتمن یه تقلید بود از مرد عنکبوتی باید بگم شخصیت مرد.عنکبوتی توسط استن لی ساخته شد و اولین حضورش تو دنیای کمیک در کمیک : کمیک فانتزی شگفت انگیز شماره 15 در سال 1962 این یعنی چی یعنی شخصیت فوق العاده بتمن در سال 1941 ساخته شد پس این همه به شخصیت های مارول ننازید و حرف حق و منطقیو قبول کنید مارول هیچ وقت نمیتونه مث دیسی در زمینه شخصیت و انیمیشن و سریال عمل کنه قبولش کن یا کلا بیخیال مارول شو داداچ

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به علیرضا

   تیر 28, 1398

   موفق ترین انیمیشن ابرقهرمانی تا fه حال بدون شک into the spider-verse بوده .
   از نظر سریال هم که فلش و ارو اخیرا بسیار افت کردن و دلیل خوب بودن فصول اول فلش هم صد درصد شباهتش به کمیکا و فیلمای مرد عنکبوتی بوده .
   در مورد کمیک هم که تا حد زیادی به هم نزدیکن (از نظر کیفیت) و اینکه بیایم بگیم مارول هیچوقت نمیتونه مثل دیسی بشه هم کاملا بی انصافیه !
   یه جا گفتی سگانه ی شاهکار کریستوفر نولان که به نظرم باید میگفتی دارک نایت شاهکار کریستوفر نولان (مگر اینکه مثل اکثر دیسی فنا ابا فیلمای کریستوفر نولان با کمیک و دیسی آشنا شده باشی)
   شما بگو من کجای بحثم حرف متعصبانه زدم تا با هم بحث کنیم ! کجا ؟؟!!! من هرجا حرف اشتباه زدم رو قبول کردم .
   و اینکه دیسی تو دوسال اخیر فقط چهار تا فیلمش بد نبوده به نظرم چندان پیشرفت نیست:/
   وینتر سولدیر تا جایی که من میدونم هشتاد درصد مواقع به همراه کپ مبارزه میکرده پس سایدکیک کپ محسوب میشه .
   شاید انگیزه ی ردهود با وینتر سولجر فرق داشته باشه ولی به هر حال بعد از یه اتفاق دردناک میاد که با دوست قدیمیش مبارزه کنه . این یعنی سه تا شباهت بزرگ که از نظر من بهش باید گفت «تقلید»
   اگر نمیخواین ردهود و وینتر سولجر رو قبول کنین پس امثال ماورای بتمن ، رد لایون ، گاردین ، رویداد فلش پوینت ، ماورای بتمن ، گروه کبری و غیره رو هم قبول نمیکنین دیگه ؛ نه ؟! هه
   این حرفت رو میخوام یه دیسی فن غیر متعصب بیاد تحلیل کنه :
   «مرد عنکبوتی تو سال 1962 خلق شد و بتمن تو سال 1941 در نتیجه ماورای بتمن که نزدیکای 2000 خلق شد تقلید از مارول نبوده»
   دوست عزیز مگه من گفتم بتمن از مردعنکبوتی تقلید کرد ؟! اگه دقت کنی نوشتم ماورای بتمن .
   ماورای بتمن هم یه جوری تقلید بوده که اصلا نمیتونین انکارش بکنین ؛ حتی اگه متعصب ترین انسان دنیا باشین !
   اگه کامنتم توهین داشت ازتون عذر میخوام .

   پاسخ

   • pppchagoul در پاسخ به آریو

    تیر 29, 1398

    اگه به ماه های قبل نگاه کنی می بینی فروش مارول بیشتر هم بوده تو کمیک 🙂

    پاسخ

   • فرید در پاسخ به آریو

    مرداد 1, 1398

    تقلید یعنی ساختن شخصیت دد پول از رو دث استروک که حتی یه اسم هم براش انتخاب نکردن(ددپول:ویدویلسون)(دث استروک:اسلید ویلسون)یا شخصیت بلک ویدو از بلک قناری هاک ای از رو اررو کوویک سیلور از فلش بلک کت از رو کت وومن دکتر استرنج از رو دکتر فیت .تانوس از دارک ساید ویژاز مارشن منهانتر انت من از اتم مستر فنتستیک از پلاستیک من و…
    حالا به نظرت کدوم تقلید کاره

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به فرید

     مرداد 1, 1398

     من هم قبل از اینکه با فلش و کوییک سیلور آشنا شم به فکر قدرت سرعت بالا افتادم . شک نکن خالق کوییک سیلور هم قبل از آشنایی با فلش به فکر کاراکتر کوییک سیلور افتاده بوده !
     مستر فنتستیک هم از پلاستیک من تقلید نکرده. اولا مارول خیلی قدیم که اسمش تایملی بود یه کاراکتر داشت به اسم thin-man که قبل از پلاستیک من خلق شد. دوما که خود کاراکتر پلاستیک من هم تو دیسی خلق نشد و از یه کمپانی دیگه به دیسی اومد.
     شما اعتراف کن که کامنتم رو کامل نخوندی! اگه خونده بودین میفهمیدین که ارو خودش از رابین هود تقلید کرده! تازه تقلید ارو که از هاکای بیشتر بوده! لباس ارو و رابین هود تقریبا فرقی ندارن!
     ددپول و دث استروک هم قبول ندارم؛ البته اخیرا فهمیدم که ددپول از ابتدا یک پارودی از دث استروک بود ولی اینقدر تغییر کرد و تغییر کرد که تبدیل شد به این ددپولی که الان مشناسیم! ددپولی که الان میشناسیم هیچ شباهت بزرگی با دث استروک نداره! علت فامیلی مشترکشون هم اینه که ددپول از ابتدا به داشت کاراکتر دث استروک رو ترول میکرد و اصلا هم قرار نبود که کاراکترش گسترش بیابه و قرار بوده که بعد از چند شماره کاراکترشو تموم کنن .
     اما در مورد بقیه ی تقلیدها و الهام گیری هایی که گفتی : بله اینا خیلیاشون تقلیدن اما چند تاشون تقلید بیشرمانه هستن؟ حالا تو کامنت پایینم ببین چندتا کاراکتر دیسی تقلید بیشرمانه هستن؟!
     من نمیگم مارول تقلید نداشته! ولی این که خیلیا میگن مارول تقلیدکاره و دیسی اصلا تقلید نمیکنه نشونه ی تعصب هست! مثلا علیرضا اون بالاتر گفته که امکان نداره یه کمپانی خلاق مثل دیسی بیاد تقلید کنه! این یعنی غیرت! این یعنی تعصب!

     پاسخ

    • یاسین در پاسخ به فرید

     شهریور 12, 1398

     آقای باهوش دو ماه قبل از شکل گرفتن اتم انت من شکل گرفت ولی نه به شکل یک قهرمان و سال بعد به عنوان قهرمان معرفی شد.دکتر فیت هم از دکتر دووم کپی رفته (دکتر دووم هم یک جادوگره و تنها تفاوتش اینه که خبیثه).تانوس هم جز جثه هیچ شباهتی به دارکساید نداره(دارک ساید از چشاش لیزر میزنه ولی تانوس نمیزنه.تانوس میخوادنصف جهانو پودر کنه ولی دارک ساید می خوادجهانو فتح کنه)

     پاسخ

     • hamed در پاسخ به یاسین

      خرداد 12, 1399

      انت من قبل از اتم شکل نگرفته. شخصیتش بوده که هیچ قدرتی ازش درمیون گذاشته نشده.دکتر فیت با دکتر دوم فقط دکترشون شبیه همه.حتی یک قدرت یا حرکت یا اوریجین یا هدف مشترک بینشون نیست ثانوس هم خود خالقش گفته تقلید کردم شما نگو که این تعریفه تعصبه.تفاوتهایی که گفتی خنده دارن. چون ثانوس لیزر نمیزنه پس شبیه هم نیستن. نظرت راجع به این چیه. یه قدرت طلب که توسط اطرافیانش ترد شده و با تساحب قدرت میخواد دشمناشو بشونه سرجاش. اگه گفتی تعریفه کدومه؟افرین جفتشون فقط تو اوریجین اصلی ثانوس هدفش بدست اوردن دل مرگ بود که خیلی مسخره و کلیشه ایه

      پاسخ

    • کیارش در پاسخ به فرید

     شهریور 25, 1398

     خب دیگه اینا تقلید نکردن (مارول) دیدن دی سی داره با این قهرمان هاش به پوچی میرسه و اونا تصمیم گرفتن یه کچولو از رو دیسی تقلید کنن 25% و شخصیت های عالی بسازن که بترکونه
     دی سی که کامل از رو مارول تقلب کرده یه موجود ساخته که دقیقا شبیه به اسپایدرمنه خخخخ فقط خخخخ تنها فرقش اینه که نشون عنکبوت رو سرشه .

     پاسخ

  • آریو در پاسخ به علیرضا

   تیر 28, 1398

   در ادامه ی کامنت قبلیم …
   یه جا گفتی :
   «یه شرکت بزرگ و فوق العاده خلاق مثل دیسی امکان نداره بیاد از مارول تقلید کنه»
   خب این حرفت خون منو به جوش آورده در نتیجه میخوام این کامنتو با عشق بهت تقدیم کنم تا بفهمی که اطلاعاتت اصلا اونقدر بالا نیست که بیای بگی امکان نداره 🙂
   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
   اول قهرمانایی که دیسی از «مارول» تقلید کرد رو میگم :
   گاردین درست مثل کپ یه کاراکتر میهن پرسته که با سپر مبارزه میکنه 🙂
   ماورای بتمن که انقدر تقلید داشته که اصلا حال ندارم بگم و بهت میگم برو تحقیق کن . حتی بعضی از سایتای ایرانی اومدن با منطق و دلیل گفتن که تقلید کرده . حتی به صحنه ای که اسپایدرمن از زیر آوار خودشو بیرون میاورد رحم نکردن ! حدود شصت درصد ویلین های انیمیشنش هم مشابه یکی از ویلینای اسپایدرمن هستن:) یه شخصیت مشابه هری آزبورن و یک شخصیت مشابه گوئن استیسی و یک شخصیت مشابه زن عمو می هم وجود داره . الان شما اینو کمتر از یک «تقلید بیشرمانه» حساب میکنی ؟؟؟؟!!!!! مطمئنا نه !
   رد لایون درست مثل بلک پنتر پادشاه یک سرزمین خیالی توی آفریقاست و درست مثل اون یک کاراکتر سیاهپوست بود . (اون موقع کاراکترای سیاهپوست تقریبا نایاب بودن!) اسمش هم از فرمول «رنگ+حیوون» درست میشه (البته من اسم رو تقلید حساب نمیکنم گفتم شاید شما اسم رو تقلید حساب کنی.)
   رویداد فلش پوینت هم کاملا مشابه رویداد house of M هست که توش قدرتای یه ابرقهرمان باعث میشه که تایم لاین دنیاش به فنا بره ! تو house of M اسکارلت ویچ برای نجات دادن فرزندانش این کارو کرد و تو فلش پوینت فلش برای نجات مادرش:)
   گروه کبری درست مثل گروه هایدرا یه گروه خبیث متشکل از افراد افراطیه .
   بلو بیتل (نسخه آخرش) یه نوجوون معمولیه که قدرتای زیادی به دست میاره ، دغدغه های زیادی داره و از نظر شخصیت پردازی کاملا مثل اسپایدرمنه 🙂
   کاراکتر sideways یه دانش آموز دبیرستانی بود که داخل یه دریچه ای در بعد ماده تاریک افتاد . حالا میتونه دریچه های میان بعدی رو باز کنه ولی به خاطر مسئولیت پذیری (شما این کلمه رو جای دیگه ای نشنیدین ؟) کارش تو ابرقهرمانی بسیار سخت میشه .
   جنگ های پنهان و تلاقی هم خیلی به هم شباهت دارن ولی اینقدر داستانش طولانیه بهت پیشنهاد میکنم که خودت بری بخونیش !
   گاتهام گرل هم درست مثل اسکارلت ویچ وقتی از قدرتاش استفاده میکنه عمرش کم میشه.
   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
   حالا کاراکترایی که دیسی از جاهایی غیر از مارول تقلید کرده رو میگم :
   از ارو شروع میکنم : تا حالا به شباهت های ارو و رابین هود دقت کردی ؟! هم لباسشون شبیه همه هم هردو تیرانداز های ماهری هستن ! این یه چیزی بیشتر از الهام گیریه . پس دیگه نیاین بگین هاکای از ارو تقلید کرده !
   بتمن از زورو «الهام» گرفته . هر دو وسیله ی نقلیه ای دارن و میلیاردرن .
   شخصیتی وجود داشت به اسم shadow که قبل از بتمن خلق شد و درست مثل بتمن با هیبتی هولناک سعی میکرد خلافکارا رو بترسونه! آشنا نیست ؟!
   شاید باور نکنی ولی اگه فیلم صامت the bat رو ببینی میفهمی که بتمن کاملا ازش کپی کرده ! تنها تفاوتشون این بود که خفاش یه جنایتکار بود ! شباهتاشون رو میگم:
   خفاش یه کیسه مشابه utiliti belt داشت که وسایل مهمشو توی اون میذاشت!
   هردو به پلیس نامه مینوشتن و علامتشون رو پایین نامشون میذاشتن ! اگه سرچ کنی میبینی که علامتشون تا حد بسیار زیادی شبیه هم هست !
   بتمن تو کمیکای اولیه خودش تفنگ حمل میکرد ؛ درست مثل خفاش !
   خفاش برای رفت و آمد مثل بتمن از چنگک های پیچیده استفاده میکنه و ماشین مخصوص خودشو داره !
   خفاش از یه دستگاه دودزا استفاده میکنه تا به صورت مخفیانه وارد جاهای دیگه بشه !
   خفاش مثل بتمن میتونه علامتشو روی در و دیوار نمایان کنه تا خلافکارا رو بترسونه ! بت سیگنال رو اول خفاش داشت بعدش مرد خفاشی ! بله !
   حالا میخوام حرفتو به خودت یادآوری کنم :
   «یه شرکت بزرگ و فوق العاده خلاق مثل دیسی امکان نداره بیاد از مارول تقلید کنه»
   برای اطلاعات تکمیلی برو spidey.ir تا خوب بفهمی که «یه شرکت بزرگ و فوق العاده خلاق مثل دیسی امکان داره بیاد از مارول تقلید کنه»
   بله شاخ ترین ابرقهرمان دیسی هم خلاقیت خود دیسی نبوده !
   الان حال ندارم ولی بعدا کاراکترایی که سوپرمن ازشون تقلید کرده و الهام گرفته رو بهت میگم !
   منتظر جوابتون هستم .

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به آریو

    تیر 28, 1398

    مهمترینشو یادم رفت بگم ! کاراکتر spring heeled jack یه کاراکتر اشراف زاده ی ثروتمند بود ؛ لباس یه خفاش انتقامجو رو میپوشید ؛ یه ستاد مخفی زیرزمینی داشت ؛ ورزشکار بود و یکی از قدرتاش تکنولوژی بود . به نظرت این خلاقیته ؟
    #دیسی_خلاق

    پاسخ

    • کیارش در پاسخ به آریو

     شهریور 25, 1398

     هشتک دی سی خلاق
     #آریو _عشقی

     پاسخ

   • pppchagoul در پاسخ به آریو

    تیر 29, 1398

    گروه هایو و هایدرا هم مشابه هستن و هایدرا 15 سال زود تر به وجود اومد .

    پاسخ

   • pppchagoul در پاسخ به آریو

    تیر 29, 1398

    خب به نظر من که بت من و آیرون من اصلا به هم شبیه نیستن . اساس کار آیرون من هوششه ولی بت من به خاطر تراژدی بچه گیش به علاوه پولش تونست یه قهرمان بشه .
    در مورد گرین ارو و هاکای اینو بگم که داشتن تیر و کمان برای تقلید بهونه خوبی نیست . قبل از اونا رابین هودم بود . این جوری گرین ارو از آرش کمانگیر هم تقلید کرده .
    با توجه به مورد بالا فلش و کوییک سیلور هم نقض میشن . فلش با یه حادثه قدراتاشو بدست آورد . علاوه بر اون خدای سرعت ، مرکوری تیز پا ، یکی از خدایانه و میتونه منبع الهامی برای داشتن سرعت باشه .
    در کل به نظرم بیشتر از تقلید شخصیت ها ، تقلید داستان ها مهمه . قبلا مارول تایملی بوده و عملکرد ضعیفی داشته و اون دوران زمانیه که دیسی شخصیتاش رو ساخته .

    پاسخ

    • hamed در پاسخ به pppchagoul

     خرداد 12, 1399

     لقب بتمن رو شنیدی؟بزرگترین کاراگاه جهان. انقدر باهوش بوده که روی صندلی موبیوس نشسته. این که میگی بتمن بخار پولش قهرمان شده مسخرس چون براورد شده پول ایرون من بیشتر از بتمنه

     پاسخ

   • یوسف در پاسخ به آریو

    مرداد 27, 1398

    دوست گرامی پس بزار چند تا از تقلید های مارول از جاهای دیگه رو مثال بزنم البته اگر بخوام مثل تو تعصب کور داشته باشم این میشه شخصیت هالک کاملا تقلید از رمان پرفروش دکتر جکیل و مستر هایده . شخصیت های اودین لوکی تور و هایمدال و هل کاملا از اساطیر نورس دزدیده شدند نژاد تایتان هم که از اساطیر یونان دزدیده شده و تانوس هم مثل زئوس یه تایتانه که به هم نژادان خودش خیانت میکنه و خودش تبدیل به یه فرد خداگونه میشه البته از دید خودش

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به یوسف

     مرداد 28, 1398

     لطفا بیشتر دلیل بیار دوست عزیز.
     و تعصب به این معنیه که بگی اصلا امکان نداره دیسی از مارول تقلید کنه. من برای حرفم کلی دلیل آوردم.
     و ثانوس محبوب تره یا بتمن؟!
     ثور و لوکی هم تقلید حساب نمیشه. خود اون کاراکترا رو مارول آورد تو و اسمشون رو تغییر نداد.
     بنظرم کامنتم نشونه ی تعصب نیست؛ همونطور که نوشتن این مقاله نیست.

     پاسخ

     • hamed در پاسخ به آریو

      خرداد 12, 1399

      یوسف هرچیزی که میتونست یکی تو جواب بهت بگه گفت. الان باید مقابله به مثل کنی که نمیشه. این که میگی خود اونا رو مارول اورد تو که بدتره. یعنی حتی حال نداشت اسمشونو عوض کنه؟البته دی سی هم از این کارها داشته مثلا هرکول و … ولی اوریجینشون رو عوض کرد. کاری که مارول فقط برای ثور انجام داد اون هم نصفه نیمه. فیلمهاش هم که همه ازش تعریف میکنن یهویی از یه موجود جدی تبدیل شده به لوده ترین شخصیت فیلمهای مارول. یه دلیل بیارین بین ثور دارک ورلد و رگناروک چی تو اون تغییر کرد که انقدر مسخره و لوده شده و امثال شما رو به خنده میاره؟

      پاسخ

      • آریو در پاسخ به hamed

       خرداد 23, 1399

       درباره ددپول حرف میزنی؟
       علت تشابه اسمی دث‌استروک و ددپول این بود که ددپول ابتدا پارودی دث استروک بود و همین باعث شد که فامیلیشونو یکی بذارن و بعد ها ددپول خیلی محبوب شد و مارول تصمیم گرفت که ددپول رو نگه داره (چون قصد داشت ددپولو بکشه) این از قضیه تشابه اسمی ددپول و دث‌استروک
       داداش این ها اساطیر نورث هستن پس همه حق دارن از اونا استفاده کنن حالا اینکه اوریجینشون عوض شد یا نشد مسئله‌ی خاصی نیست خود دیسی هم ثور داشته تو کمیکاش

       پاسخ

    • یاسین در پاسخ به یوسف

     شهریور 12, 1398

     تایتان های مارول اصلا هیچ ربطی به تایتان های یونان ندارن چرا که اونا یکی از نژاد های اترنال ها هستند.(که فیلمش سال دیگه میاد و متوجه میشی

     پاسخ

    • کیارش در پاسخ به یوسف

     شهریور 25, 1398

     تو 5 خط دلیل اوردی ولی آریو رکورد طولانی ترین نظر پروشات رو زد

     پاسخ

    • shayan در پاسخ به یوسف

     شهریور 25, 1398

     یوسف وقتی هیچی نمیدونی خواهشا چرت نگو ینی یکی از چرت ترین کامنتا مال تو شد.
     اولا استفاده از کلمه دزدی بجای الهام سطح فهمتو میرسونه
     دوما ثور و اودین و…..خدایان افسانه ای مربوط به شمال اسکاندیناوی هستن و به همین دلیل تمامی کمپانی هایی مث مارول و دی سی میتونن ازشون استفاده کنن.
     من دقیقا نمیدونم ولی ی کاربر یبار بهم گفت که تو دی سی هم ثور و اودین و….وجود دارن که بدست دارکساید شکست خوردن و دارکساید قدرتشونو گرفته…..

     پاسخ

     • استیو راجرز در پاسخ به shayan

      شهریور 26, 1398

      نه خیر . چنین چیزی کاملا اشتباه هست . درسته که ثور در انتشارات DC حضور داشته ؛ اما اینکه دارک ساید قدرتشو گرفته اشتباه هست .

      پاسخ

    • یه شخصیت بی طرف در پاسخ به یوسف

     خرداد 24, 1399

     کپی و تقلید با ایده گرفتن یکم متفاوته
     همه شکرت های بزرگ تو هر حوزه ای از هم ایده میگیرن
     رمان بزرگی مثل هابیت از اساطیری مثل الف و دورف ایده میگیره پس ایده گرفتن مشکلی خلق نمیکنه.
     به آمازون ها تو دی سی یه توجهی بکن ، فیلم واندروومن و کاراکتر خدای جنگ داخلش همه اینا از اساطیر الگو گیری شده پس مشکلی نداره
     باید قبول کنید که هر کدوم از این شرکتا تو حوزه ی به خصوصی قدرت داره و ایده و الگو گرفتن از شرکت رقیب و ساخت محتوای متفاوت با اون میتونه از نقات قدرت یه شرکت باشه از این گذشته این الگو گیری ها از هر دو سمت بوده برای مثال:
     نیمور از مارول (1939) و آکوامن از دی سی (1941)
     کاپتان آمریکا از مارول (1941) و فرمانده استیل از دی سی (1978)
     روح سوار از مارول (1972) و جمجه اتمی از دی سی (1976)
     دکتر دووم (1962) و لرد هاواک (1990)
     و کلی دیگه که اگه دوست داشته باشین اسم میبرم. ولی نظر شخصیم اینه که همونطور که به عنوان مخاطب از ریبوت یه سری فیلم خوشحال میشیم و لذت میبریم از الگو گیری پر قدرت از شرکتی که دوسش داریم هم باید خوشحال شیم چون رقابت باعث بیشرفت میشه و مطمئن باشین هر کدوم از این شرکتا نبودن به خاطر نبودن این رقابت باید کامیک های چرند میخوندین و شاید چرند ترین فیلم های ممکن رو میدیدین

     پاسخ

  • pppchagoul در پاسخ به علیرضا

   مرداد 2, 1398

   احیانا ۳۶۰ درجه ۰ نمیشه ؟

   پاسخ

  • pppchagoul در پاسخ به علیرضا

   مرداد 3, 1398

   و اینکه شما اولین دیسی فن متعصب هستین که نمیدونین بتمن در سال 1939 خلق شده نه 1941 ! فکر کنم همین اطلاعاتتون رو کاملا نشون میده !
   ولی ولی کسایی که دلیل میارن متعصبن و امثال شما که فکر میکنن دیسی همه ی کاراکتراشو با خلاقیت درست کرده و نمیدونن محبوبترین کاراکترشون تو چه سالی ساخته شد دارن با منطق و دلیل حرف میزنن! (دقت کردی که فقط برای ردهود دلیل آوردی که البته چندان منطقی نبود و بقیه ی حرفات عاری از دلیل و منطق بودن!)

   پاسخ

  • shayan در پاسخ به علیرضا

   شهریور 8, 1398

   یجوری میگی شاااهکااار کریستوفر نولان آدم فکر میکنه فقط واس گفتن این جمله اومدی کامنت دادی آخه ۳گانه نولان فیلم خوبیه ولی خدایی بی تعصب میگم بیشتر از ۱۰تا فیلم مارول رو میتونم بگم که شاااهکاااار نولان در برابرش هیچه چه از نظر کیفیت چه از نظر فروش.بعدشم شما میگی دی سی داره پیشرفت میکنه؟؟من ساختن فیلمایی که سطح متوسط رو به پایین دارن رو پیشرفت حساب نمیکنم کل فیلمای دی سی تا الان(اونایی که خودت گفتیو میگم)سطحشون در بهترین حالت در حد کپ ماروله که به نظر ما مارولیا معنی ی شکست پرفروش رو داره برعکس شما که براتون معنی پیروزی رو میده.
   دی سی شاید تو زمینه انیمیشن از مارول جلوتر باشه ولی هیچوقت نمیتونه تو سینما خودشو به مارول برسونه.
   درضمن وقتی ۳۶۰ درجه فرق داشته باشه که میشه همون جناب باهوش😑😑🤔

   پاسخ

   • hamed در پاسخ به shayan

    خرداد 12, 1399

    هر فیلمی که توش جوکر حضور داشته حداقل یک اسکار گرفته. جوکر با 11 نامزدی اسکار بیشترین رو بین فیلمهای ابرقهرمانی داره. پرفروشترین فیلم سولو متعلق به دارک نایت رایزسه. هر سه فیلم نولان جزو 240 فیلم برتر (دقیقتر بگم جزو 150 فیلم برتر تاریخ هستن. 15 تا از 50 تا فیلمی که مارول تا حالا ساخته نمره متای زیر 50 دارن و تعدادیشون فروش زیر 300 میلیون دلارو داشت که از فروش فیلمهای کریسمسی هم کمتره. آشغالی به اسم بتمن علیه سوپرمن تو 3 روز اول اکرانش پول بودجش رو پس گرفت هرچند افت فروش شدیدی داشت چون مزخرف بود ولی فروش اون 3 روز از کل فروش کاپتان امریکا 1 و هالک و هالک شگفت انگیز و انت من بیشتر هستن. . امروزه هم مارول قشر بیننده بیشتری داره نه بخاطر اینکه به سلیقه ها احترام میزاره بلکه لخاطر اینکه خودشو برای جلب مخاطب میفرشوه. از سکانسهای فمینیستی تا اولین شخصیت هم.جنسگ.را تا تبلیغ فورتنایت و … نمره متای اینفینیتی وار که سنگش رو به سینه میزنید از همه فیلمهایی که نولان ساخته کمتره حتی فیلم کوتاهی که تو 20 سالگی ساخته و جلوه های ویژه ای که صدها میلیون دلار خرج برداشته تو اندگیم از یه فیلم جنگ جهانی شکست خورد. خدارو شکر گفتی دی سی تو انیمیشن جلوتره و گرنه انیمیشن هایی مثل ایرون من و هالک/کاپتان امریکا و ایرون من/ انتقامجویان فردا/ خیزش تکنوور/بلک ویدو و پانیشر و.. از افتضاحات مارول رو با جزئیات توضیح میدادم. سینما رو مارول تصاحب کرده نوش جونش ولی کیفیت شاهکارهاش (وینترسولجر) با کیفیت شاهکار های دی سی برابری نمیکنه. کمیک هم بگم تنها کمیک هایی که نامزد و حتی برنده بهترین کتاب سال (نه فقط کمیک بلکه کلا کتاب) شدن برای دی سی هستن. واچمن و سندمن که الان یه عده میان میگن برای ورتیگوئه و… اگه اینطور باشه سه گانه سم ریمی اسپایدرمن هم برای سونیه. اینتو د اسپایدرورس هم برای سونیه. لوگان هم برای فاکسه. دردویل و جسیکا جونز هم برای نتفلیکسن و….محبوب ترین شخصیت کمیک بوک هم از پارسال دیگه اسپاید جونتون نیست و سوپرمنه. کسی که سنش از کمپانی شما بیشتره. تو سریال هم که بین 250 سریال برتر تاریخ مارول فقط دردویل رو داره ولی بتمن انیمیتد سریز، جاستیس لیگ، بتمن ادونچرز، نیو انیمیتد سریز، یانگ جاستیس از دی سی تو اون لیست هستن و تعداد ویوهای انیمیتد از کل سریالهای نتفلیکس مارولی بیشتره. تو کمیک هم جوایز دیسی حدود 50 تا از مارول بیشتره. مایه همش یه سرچ سادس

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به hamed

     خرداد 23, 1399

     اینکه از فیلم جوکر دفاع میکنی یعنی خودت از کمیکای جوکر چیز زیادی نخوندی. اگر هم خوندی باید بدونی که این فیلم چقدر ضعف داشت. نمره متاکریتیک ۵۹ نشون دهنده همه چیزه. فیلمنامه‌ش قشنگ سوراخ بود. بجز بازی فینیکس هیچ نقطه قوتی نداشت. الکی میخواست بدبختی مبالغه آمیز نشون بده و یه اثر نوجوون پسند خلق کنه. اصلا شما فهمیدی چجوری جوکر شد رهبر مردم؟ به نظر خودت زیادی غیر قابل باور و غیر واقعی نبود

     پاسخ

    • آریو در پاسخ به hamed

     خرداد 24, 1399

     وقتی یه فیلم خوب باشه و محاطب پسند فروشش افت نمیکنه. برعکس بتمن علیه سوپرمن. اون ۱۵ تا فیلم مارول هم اکثرشون واسه عهد بوقه که اون موقع دیسی تو فیلمسازی از مارول بهتر بود.
     سکانس فمینیستی و همجـنسگرایی هم مخاطب جذب نمیکنه. شاید اگه موضوع اصلی فیلم درباره همینا باشه میتونه به نمره های فیلم کمک کنه ولی اینکارها هیچ ربطی به مخاطبین زیاد مارول نداره.
     مارول فورتنایت رو تبلیغ کرد؟؟؟ اینکه تو یه سکانس ثور فورتنایت بازی کنه نشون دنده این نیست که مارول تبلیغ فورتنایت رو کرد! نمیدونم چجوری به این نتیجه رسیدی
     کسی نمره متای اینفینیتی وار سنگ‌ـش رو به سینه نزد؛ هرچند خودم به نظرم اینفینیتی وار بهترین فیلم مارول بود.
     کل کامنت‌ـت هم درباره سه‌گانه نولان بود. اقا قبول یه سه‌گانه عالی بود سه‌گانه نولان ولی بسه دیگه هروقت بحث میکنیم حتی اگه بحث درباره انیمیشن یا کمیک باشه دیسی ‌فن آخرش میاد میگه سه‌گانه ی نولان. بگذریم که فیلم سوم سه‌گانه نولان واقعا چیزی نداشت و پر مشکل فیلمنامه‌ای بود.
     شاهکارهای دیسی؟؟؟ تنها شاهکارای دیسی فیلمای سوپرمن سال ۱۹۷۸ و ۱۹۸۱ و دارک نایت هستن! اونوقت شاهکارای مارول با اینا برابری نمیکنن؟ میخواستی بعد از این همه مدت همینقدر فیلم خوب هم بیرون نده دیسی؟
     شما کلا داری با یه کمیک شاهکار نتیجه میگیری که کمیکای دیسی از مارول بهترن؛ که فکر میکنم اشتباهه! اگه به نظرت کمیکای دیسی بهترن میتونی دلایل دیگه‌ای هم بیاری و اینکه یه کمیک دیسی جایزه بهترین کتاب سال رو بگیره دلیل خوبی نیست!
     محبوب ترین شخصیت هم تغییر میکنه و طبیعیه. اینکه مارول چند وقتیه که رو کمیکای شخصیت‌ـای فرعی اسپایدرمن بیشتر مانور میده میتونه تاثیرگذار باشه.
     معیار بهترین شخصیت هم برای مردم فرق داره. تازه شخصیت‌ـای فوق محبوب دیسی به سوپرمن و بتمن خلاصه میشه؛ پس فکر نمیکنم محبوبیت بیشتر سوپرمن نسبت به مردعنکبوتی چیز زیاد مهمی باشه!
     خب سنش از مارول بیشتر باشه! چی میشه؟ اینکه سنش بیشتره یعنی بهتره؟ منظورتو نفهمیدم!

     پاسخ

  • یاسین در پاسخ به علیرضا

   شهریور 12, 1398

   از کی تا حالا کسی که مدرک میاره متعصبه؟ با یه سرچ ساده میفهمی سی ساله که کمیک های مارول پرفروش تر از کمیک های دی سی هست.تازه انیمیشنspiderman:into the spiderverse اسکار گرفته در حالی که هیچکدوم از انیمیشن های دی سی حتی نامزد اسکار هم نشدن.تازشم وینتر سولجر تو سال های 1941و1942 که تازه خلق شده بود دستیار کاپیتان بوده(کافیه یه سرچ ساده بزنی تابفهمی)

   پاسخ

   • hamed در پاسخ به یاسین

    خرداد 12, 1399

    مدرک داریم تا مدرک. کمیک های مارول فروشش بیشتره چون تعدادش به همون نسبت بیشتره. انیمیشنی که گفتید رو سونی ساخته پس مارول تقریبن نقشی تو (ساختش) نداشته. باکی هم که بالاتوضیح دادم چه تقلید مفتضحانه ای از رابینه

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به hamed

     خرداد 24, 1399

     مگه داریم مارول استودیو رو با دیسی مقایسه میکنیم که میگی نقشی نداشته! داریم هرچی مارول توش نقش داشته با هرچی دیسی توش نقش داشته مقایسه میکنیم!

     پاسخ

  • کیارش در پاسخ به علیرضا

   شهریور 25, 1398

   تو داری به ما مارول فنا بی احترامی میکنی . و این رو بدون ما هیچ وقت شکست نمی خوریم داداچ گلم. با شجاعت بهت میگم شما دی سی فنای بدبخت هستین که با فیلم های مزخرف دی سی ابرو ای دیگه تو هیچ سایتی ندارین. هرکی بیاد بگه تو یه سایتی من دی سی فنم همه بهش میخندن . قبول کن که هم داخل سینما هم داخل سریال و انیمیشن مارول بهترین بوده . همین انیمیشن تیتان ها به پیش چی بود . فقط مسخره بازی بود و مثلا قرار بود کمدی باشه ولی بیشتر شبیه به مسخره بازی بود و حتی شاید فقط چند صحنش بود که ما نزدیک بود خندمون بگیره اونم در این حد هه هه . قراره با انیمیشن اگر میشد … مارول بترکونه . کارتون های اسپایدرمنم عالی بودن همشون . تازه into the spider verse از هر انیمیشنی که مال دی سی بوده بهتر بوده و و بهترین انیمیشن سال بوده. و کمیک دی سی هم تقریبا شبیه به مارول بوده و وقتی میگی 3 گانه بتمن باید 2رو _1 کنی و اون 1 :بلک نایت هست . که عالی بوده ولی هیچ وقت شاهکار نبوده و 1سوم اینفیتی وار هم نمیشه . واندومن هم در حد فیلم های متوسط مارول بود . اکوامن هم همین طور ولی میشه گفت شزم در رتبه خوب های مارول هست جیگر .

   پاسخ

   • امیر در پاسخ به کیارش

    خرداد 11, 1399

    اینا حتی طرفدار دیسی هم نیستن یه بتمن نولان دیدن و سری بازی های آرخام رو بازی کردن جوگیر شدن و الان می گن طرفدار دیس هستن و خیلی هم مغرور هستن به همه شخصیت ها فحش می دن فقط بتمن رو قبول دارن در صورتی که کمیک های مرد عنکبوتی خیلی جذاب تر از بتمنه چون آدم می تونه با مرد عنکبوتی همذات پنداری کنه و مشکلات زندگیش رو درک کنه و واقعا مرد عنکبوتی شخصیت واقعی تر از بتمن داره و مثل بتمن به تجهیزات خفن نیاز نداره تا دشمنانش رو شکست بده و حتی به نظر من دشمن شماره یک مرد عنکبوتی یعنی گرین گابلین خیلی بهتر از جوکره چون جوکر مثل داعش می مونه و فقط دنبال هرج ‌مرج ولی در طی زمان تکراری میشه اما گرین گابلین ترکیبی از دیوانگی جوکر و جاه طلبی لکس لوثر هستش و این گرین گابلین رو جذاب کرده یعنی علاوه بر دیوانگی دنبال شهرت و مقام و چیزهای دیگه ای هم هست و همین باورپذیرترش می کنه مثلا شیطانی ترین کارهای جوکر اینکه جیسون داد رو کشت که بعدا دوباره زنده شد یا به باربارا گوردون شلیک کرد و فلجش کرد که البته دوباره طی یک سری اتفاقات توی کمیک دوباره مثل اولش شد اما گرین گابلین عشق زندگی مرد عنکبوتی یعنی گوئن استرسی رو کشت که این خیلی ضربه روحی بزرگی به پیتر وارد کرد که تا الان هم زنده نشده(توی کمیک بوک) و خیلی کارهای شیطانی دیگه شاید خیلی ها حرف من رو قبول نداشته باشن چون گرین گابلین رو فقط با فیلم مرد عنکبوتی می شناسن در صورتی که منی که کمیک های مرد عنکبوتی رو همیشه دنبال کردم می دونم گرین گابلین فراتر از این حرفاس

    پاسخ

    • hamed در پاسخ به امیر

     خرداد 12, 1399

     میبینم که اینجا پرشده از کاسه لیسای عمه مختار و مهدی ترابی نقنقویی. خوش باشید تو مهدکودکتون

     پاسخ

  • Farzad در پاسخ به علیرضا

   بهمن 19, 1398

   دیسی فقط انیمیشن هاش جالبه وگرنه سریال هاش بطور کلی مزخرف هستن مثلا سریال فلش از بس هی تو زمان اینور اون میره که بیننده گیج میشه و هیو توضیحی هم نداره و منتق صفر در زمانش هم افتضاه هست در حالی که در اونجرز نظریه سفر در زمان رو خیلی بهتر و قابل درک تر نشون دادن و البته سریال سریال های دیگش مثل ارو یا سوپر گرل اصلا نتونستن بیننده جذب کنند
   کمیک هاشم بد نیست ولی عالی نیست
   و در زمن ابر قهرمانای مارول خیلی بهتر کنترل شدن مثلا ثور در کامیک ها تونسته یک مار عزیم جسته که اسمش یادم نیست رو بلند کنه (این مار انقدر بزرگه تونسته دور زمین چمبله بزنه ) ولی تو فیلم ها خیلی خوب تونستن قدرتشو به نمایش بزارن ولی سوپر اصلا اینتوری نیست یه جا دیوارو سرواخ میکنه یه جا با یه تیکه سنگ له میشه مثل کینگ کنگه یه جا اندازه کوهه یه جا اندازه کشتی
   در کل طرف دارای مارول بیشتر از دی سی هست و اگه دوتا شخصیت پولدار هست دلیل بر لین نیست اکه یکی از دیگری اسکی رفته یا اگه دونفر لباس سیاه میپوشن دلیل بر این نیست که طرف از اون یکی اسکی رفته

   اینا به کنار یه شباهت بین بلک پنتر و بتمن به من نشون بده

   زره بلک پنتر از مقاوم ترین الیاژ دنیا ساخته شده ولی لباس بتمن با یه تیر وینچستر سوراخ میشه و اشیاع تیز میتونن بهش نفوز کنن
   قبل تایپ کردن اول تا ۱۰بشمار بعد تایپ کن

   پاسخ

   • hamed در پاسخ به Farzad

    خرداد 12, 1399

    غلطهای املاییت تا حد زیادی سنت رو مشخص کرد. اونجرز اصلا نظریه سفر در زمان رو توضح نداد و مختص یه تعداد دیالوگ کرد.ارو بینندش از فلش بیشتره. کمیک حرفش رو نزن چون نمیدونی چیه. بقیه کامنتت هم از هر لحاظی که فکرش رو کنی غلطه

    پاسخ

 53. آریو

  تیر 18, 1398

  خب DNA جان خودم اومدم اینجا !
  تو کامنتم با منطق توضیح دادم که من این رو جواب نداشتن میدونم و شما میتونی بری اون کامنتمو بخونی !
  کدوم کامنتم پر از توهین بود ؟! شما گفتی بعد از اینکه ایشون پاسخ ندادن من یه کامنت پر از توهین نوشتم !
  مبالغه تو اشعار فردوسی خیلی به کار میرفت و اگه اشعار فردوسی نبود زبان فارسی از بین میرفت .
  من حرفامو سه بار تکرار کرده بودم چون ایشون یه حرف یکسانو سه بار گفته بود ! اوکی ؟!
  کی گفته حرفای عجیبو فقط دیوانه ها میزنن ؟! من خودم با شجاعت اعتراف کردم که در مورد ددشات و پانیشر یه حرف عجیبو تکرار کردم ! همه حرف عجیب میزنن !
  این حرفتونو هم نفهمیدم میشه توضیح بدین :
  چون من از قبل کامنت ها رو خوندم دیدم که طرف گفته اصلا درمورد کامنت دادن به دوستم هیچی نگفتم و خودش نظر داد.
  خب ؛ الان حرفمو اصلاح میکنم : من فکر میکنم که از نظر خودم وانسانهای عاقل مورد اول باورپذیرتره !
  من تحقیرشون کردم ؟! شاید از نظر شما اینا منطقی بیاد ولی از نظر من این غیر منطقیه که دو نفر با ایمیل مشترک بیان تو یک مقاله کامنت بدن و نفر دومی که کامنت میده از دید انسان بیطرف نگاه کنه ! دقت کنین که گفتم از نظر من ! تو کامنتی هم که دادم گفتم از نظر من ! نظر من شما رو تحقیر کرد ؟!
  منظورم از عرعر این بود که حرفت خیلی غیر قابل باوره و قصد توهین نداشتم . اگه فرحان برداشت اشتباهی داشت من ازش عذر میخوام !

  پاسخ

  • DNA در پاسخ به آریو

   تیر 18, 1398

   بله فرمایش شما صحیح منظورم از ایشون خود دوستش بود که گفت ما یک نفر نیستیم و چون من از قبل بحث های شما رو خوندم و دیدم حرفی که شما نسبت به اون بی توجهی میکنید 2 بار تکرار کرد نه سه بار اصلا بحث خسته کننده تکرار رو فراموش کنید!
   آریو جان میشه 2 نفره از یک ایمیل مشترک رفاقتی استفاده کرد من یه ایمیل دیگه دارم که مال منه و دوستم هم ازش استفاده میکنه اگه باور نمیکنی بگم بهتون پیام بده! شما حرف عجیب نزدید شما حرف بدون تحقیق زدید،و به نظر من دو نفر نبودن DC غیر منطقی هست چون توی 25 ابر قهرمان قدرتمند مارولی که دوست DC هست پیام داده درحالی که طرف الان تو اسباب کشی هست و خونه جدیدشون خط تلفن نداره که بیاد ادای مارولی رو در بیاره!
   من طرف خاصی رو نمیگیرم و دوست ندارم این بحث بیشتر از این ادامه پیداکنه این بحث ابرقهرمانان هست یا بحث شما و DC؟

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به DNA

    تیر 19, 1398

    به نظر من همه ی این حرفا خسته کنندن و تنها دلیلی که دارم ادامشون میدم اینه که نمیتونم تحمل کنم که بقیه بهم بگن توهین میکنی در حالی که اصلا قصد توهین نداشتم .

    پاسخ

    • کیارش در پاسخ به آریو

     شهریور 25, 1398

     ای آریو وقتت رو برا این دی سی فنا طلف نکن

     پاسخ

 54. رضا

  تیر 17, 1398

  از نظر من دی سی از مارول بهتره و فیلم های دی سی موفق تر و بهتر از مارول است

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به رضا

   تیر 17, 1398

   از نظر کمیک خیلیا معتقدن که دیسی از مارول بهتره ولی از نظر فیلم :
   ۱. شما از فیلمای کلیشه‌ای بیشتر خوشت میاد .
   ۲. شما هنوز تو اون دورانی هستی که نولان برا بتمن فیلم میساخت !

   پاسخ

   • ریچارد در پاسخ به آریو

    مرداد 24, 1398

    فیلمای کلیشه ای دیسی بجز سوپرمن و شزم دیگه چی هست؟
    سوپر من کلیشه ای هست ولی وقتیکه طرفدار زیاد داره باید شخصیت های جدید شبیه به ان ساخته بشع /مگه ثور کلیشه ای نیست؟
    ولی درواقع خودم از اینجور فیلما خوشم نمیاد ولی اینجور نیست که مارول بدون نقصه
    از طرفی قبول میکنم ساختن فیلم از شخصیتای دیسی سخت تر از مارول هست

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به ریچارد

     مرداد 24, 1398

     جاستیس لیگ کلیشه ای نبود؟!
     BVS کلیشه ای نبود؟!
     ثور تو MCU کاراکتری کلیشه‌ای نیست.
     خب وقتی نمیشه از کاراکترای دیسی فیلم خوب بسازن باید به عوامل کاردست بسپرن فیلمو یا میتونستن بچسبن به همون انیمیشن!‌‌ مجبور نبودن دنیای سینمایی درست کنن!
     شزم هم به نظرم فیلم کلیشه ای خوبی بود. یعنی من ازش لذت بردم!

     پاسخ

    • یاسین در پاسخ به ریچارد

     شهریور 12, 1398

     کجای ثور کلیشه ایه؟ اونوقت اگه ثور کلیشه ایه آکوامن کلیشه ای نیست(که یه کپی ضعیف تر از ثوره). یه سوال شما فیلم های افتضاح جاستیس لیگ.سوئید اسکواد وBVS رو کلیشه ای نمیدونی؟

     پاسخ

     • hamed در پاسخ به یاسین

      خرداد 12, 1399

      آکوامن یه کپی ضعیف از ثوره؟ حداقل نیمور رو میگفتی که البته نمیدونی کیه مگه اینکه اسمشو تو اسپایدی شنیده باشی. اخرالزمان شده

      پاسخ

      • Mohamad در پاسخ به hamed

       خرداد 15, 1399

       پیداس آخرالزمانه که اینجوری راجعب دی سی حرف میزنی و خوب شد تو یکی ظهور کردی جمع کن با با بعد به اسپایدی میگی مهدکودک😂😂

       پاسخ

       • hamed در پاسخ به Mohamad

        خرداد 23, 1399

        شما مارول فنا فکر میکنین درست میگین چون زیادین. اول اینکه مطمئنم بیشتر از 90 درصدتون قبل از فیلمهای MCU تعریفتون از کمیک به اسم مردعنکبوتی و بتمن خلاصه میشد(که محمدجان…تو جزو اون نود درصدی). این ایده این که ما زیادیم پس حق با مائه نمیدونم از کجا اومده ولی یه بزرگی یه جمله گفته درخور شماست…. “اگر دیدی داری سمتی میری که بقیه دارن میرن وایسا یکم فکر کن”نمیخام بگم مخالف بودن با همه درسته ولی اگه یه جا درست باشه تو همین قضیس

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به hamed

         خرداد 23, 1399

         بله چیزی که همه باهاش موافقن لزوما درست نیست ولی قبل از Mcu هم فروش کمیکای دیسی بیش از نیم قرن زیر مارول بوده

         پاسخ

  • یاسین در پاسخ به رضا

   شهریور 12, 1398

   با کدوم دلیل؟

   پاسخ

  • Farzad در پاسخ به رضا

   بهمن 19, 1398

   تو از کدوم سال امدی؟ چنوقته از خونه بیرون نرفتی ؟

   پاسخ

 55. مارولی

  تیر 4, 1398

  البته سر دی سی و مارول بحث نمیکنیم.

  پاسخ

 56. مارولی

  تیر 4, 1398

  من و فرحان/DC/با هم دوست هستیم و باهم یک ایمیل ساختیم ولی متاسفانه این ایمیلم یادم نبود و از ایمیل مشترکمون استفاده کردم.
  فرحان جان ببخشید.

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به مارولی

   تیر 5, 1398

   بله جانم من باور کردم .
   قبیله ای ایمیل میسازین ؟ شاید !
   بعدش دیروز یه کامنت گذاشتی ولی واسه این مقاله کامنتمو جواب ندادی ! چرا ؟ احتمالا دنبال بهونه ی مناسب بودی !
   بعدش هم فرض کنیم که با خودت دوستی ! اون وقت چرا هردوتاتون اومدین تو این مقاله کامنت گذاشتین ؟ آها ! در اون صورت میخواستین قبیله ای کامنت بذارین ! شایدم فرحان کمک میخواست !
   فرحان جان بیا داشتیم بحث میکردیم . الکی بحثو ادامه نده تا من هم شرلوک هولمز بازی در نیارم !
   بیا جواب کامنت آخریم رو بده .

   پاسخ

   • DC در پاسخ به آریو

    تیر 5, 1398

    شرلوک من مگه من دیوونم که با خودم دوست باشم مرتضی(مارولی)باباش بلده که ایمیل بسازه اون موقع که ایمیل ساختن فیلتر بود پدر مارولی برای ما ایمیل مشترک ساخت!
    از نظرت دو نفر قبیلن؟حتما تو داری با قبلیه زندگی میکنی!
    من کمک نمیخوام و میتونم تنهایی با تو بحث کنم!
    تو داری بحث رو ادامه میدی چون پاین نظرم رو نخوندی!(اگه تو شرلوکی من چیم؟)
    من و بقیه دی سی فن ها پیش تو سکوت میکنیم!(چراشو میدونی!)
    من راحت میتونم جواب کامنت آخریتو بدم اما یه حرفی از من داشته باش که من توی بحث یاد گرفتم:
    حرف های خودم رو تلف کسایی نکنیم که سزاوار سکوتم باشند…

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به DC

     تیر 5, 1398

     قبیله ای مبالغه بود . با این وضع ادبیاتت چجوری روت میشد از من ایراد بگیری که نقص نقضه !
     اینجا سکوت کردن رو نشانه ی جواب نداشتن میدونن ، چون کسی که جواب داشته باشه بحث رو ادامه میده . من شجاعت اینو داشتم که وقتی با حرفت موافق بودم گفتم ، نه اینکه بگم جواب احمقان خاموشی است و یا هر حرفی که تو میگی !
     به من بگو چه علتی داشت که دو تا دوست با ایمیل مشترک بیان دقیقا تو یه مقاله کامنت بذارن ؟ شانسی اینجوری شد ؟! سه حالت داره :
     ۱- شانسی شد !
     ۲- برای جواب دادن کمک خواستی !
     ۳- هردوتون یه نفرین !
     کامنتامو جواب بده !

     پاسخ

     • DC در پاسخ به آریو

      تیر 5, 1398

      از طرز فکرت خوشم میاد!ایشالا جوابتو تو مقالم بدم.
      قصد مسخره کردنت رو نداشتم ولی مجبورم کردی برای مثال ادبی تو و برای مثال ادبی تو تو رو مسخره کنم.با این درکت چطوری روت شد جواب منو بدی؟
      ببین من از کسی کمک نمیمخوام و ترسو نیستم با یه اسم دیگه بهت بگم بی اطلاعات و میخوای باور نکن که بابای مرتضی برامون ایمیل ساخته، بودی نوش نبودی فراموش!
      من به مرتضی گفتم که بیا تو این مقاله هم بحث مارو بخون هم جوابتو بگیر!
      ببین برای این که درکت پایینه بزار هم معنی حرفم رو بگم هم یه معنی دیگشو:
      معنی 1: یعنی گاهی سکوت معنی کم آوردن یا ترسیدن رو نمیده معنی این رو میده که باید وقتم رو پای آدم های مهم بزارم.
      معنی 2:اگه به بعضی ها سکوت کنی میزارن پای کم آوردنت یا پای جواب نداشتنت نه پای یه سری حرمت ها…

      پاسخ

      • آریو در پاسخ به DC

       تیر 5, 1398

       مبالغه رو اگه همه میخواستن مسخره کنن الان باید عربی حرف میزدیم !
       در مورد اینکه دیگه کامنتی نمیذاری هم بگم که من تو کامنتای پایین واقعا از بحث کردن باهات خسته شده بودم ، چون یه حرف رو باید سه بار تکرار میکردم و شما باز هم حرف خودتون رو میشنیدین ! میخواستم بگم که دربرابر تو سکوت میکنم ولی با خودم گفتم که تو حرفم رو نشانه ی جواب نداشتن میدونی ! خودت برو پایین ببین من چند تا حرف رو مجبور شدم تکرار کنم ! درک من پایینه ای حکیم بزرگوار ؟
       درک من پایینه ؟ دیگه از حرفات خندم نمیگیره چون برام این حرفای عجیب عادی شده !
       و اگه واقعا هردوتاتون یه تیمیل داشته باشین هم از دوستت انتظار موافق بودن با من رو که نداشتی که ! داشتی ؟ من حودم بحث رو به دوستم نشون دادم و گفت که با من موافقه ولی ازش نخواستم که بیاد کامنت بده !
       برای من ( و هر انسان عاقلی ) مورد اول باورپذیر تره !
       مورد اول : تو با یه اسم دیگه اومدی بهم ( از دید یه انسان بی طرف ) گفتی دارم آبروی مارول فنا رو میبرم !
       ______
       مورد دوم : تو به دوست بی طرف خودت گفتی بیاد همه ی کامنتا رو بخونه ( و به طرز جالبی شما یه ایمیل مشترک دارین که فقط تو حق استفاده ازش رو داری ) . بعد دوستت اومد و به طرز کاملا بی طرفانه گفت که من دارم بی منطق حرف میزنم !
       آقا عرعر من عرعر باور عرعر کردم .

       پاسخ

       • hamed در پاسخ به آریو

        خرداد 23, 1399

        شرلوکت منو یاد فیلم هولمز و واتسون میندازه. البته اون عرعر نمیکرد

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به hamed

         خرداد 23, 1399

         همین عرعرا خیلیا رو سوزونده
         ادبت رو داری نشون میدی
         اینجا با منطق حرف میزنن نه با فحش

         پاسخ

      • DC در پاسخ به DC

       تیر 5, 1398

       البته آریو سایت من طرف کمپانی دی سی رو نمیگیره مثلا این مقاله ای که دارم مینویسم در پاسخ به مقاله سایت اسپایدی هست(تقلید های دی سی از مارول هم در سایتم قرار میدم)بابت این غلط املایی هایی که ازت گرفتم ببخشید یه سری صوتی بود و یه سری از بی حوصله گی!بحث خوبی داشتیم امیدوارم قانع شده باشی اگر هم نشدی خودت برو تحقیق کن.

       پاسخ

       • آریو در پاسخ به DC

        تیر 6, 1398

        اعتراف میکنم تو دو جا نظرم رو عوض کردی : یکی در مورد ددشات و پانیشر ، یکی دیگه در مورد کت وومن و بلک کت .
        منتظر مقالت هستم .

        پاسخ

        • DC در پاسخ به آریو

         تیر 6, 1398

         خیلی ممنون!فقط مقالم یه خرده طول میکشه چون فردا اسباب کشی داریم و خونه جدید خط نداره شاید گرفتن خط یه خرده طول میکشه اما من تمام تلاشم رو میکنم که مقالم رو بنویسم (فعلا 24 مورد نوشتم)
         تقلید های دی سی از مارول هم مینویسم تا دیگران فکر نکن که سایتم طرف کمپانی دی سیِ

         پاسخ

         • Mohamad در پاسخ به DC

          خرداد 15, 1399

          سلام مستر ببخشید اسم سایتتون چیه؟؟؟؟من یه مقاله توی ایرونی سنتر بانام کپی های مارول از دی سی دیدم مال شما که نبوده اون سایته؟؟؟؟

          پاسخ

   • DC در پاسخ به آریو

    تیر 5, 1398

    البته فیلتر نبود تحریم بود!

    پاسخ

  • کیارش در پاسخ به مارولی

   شهریور 26, 1398

   واقعا خیلی نوبی .
   مارو کفتر حساب کردی

   پاسخ

 57. DC

  تیر 4, 1398

  آریو جان من دیگه سکوت میکنم چرا که:
  گاهی سکوت شرافتی دارد که گفتن ندارد!…..

  پاسخ

 58. DC

  تیر 3, 1398

  و من هم در نهایت این رو میخوام اضافه کنم که این نقض هایی که کردی رو نقض کنم:
  1-فامیلی
  2-زوددرمانی
  3-بی خانمان
  4-ارتشی بودن
  5-نقص در صورت
  6-رابطه با ابر قهرمانان

  1- من از جذابیت صحبت نکردم من از شباهت هایاین دو ضد قهرمان صحبت کردم. اگه میگی فرض کن من فرض میکنم که کاپیتان آمریکا از مارشال من هانتر تقلید کرده. در شخصیتش تغییری به وجود نمیاد در موتور های شخصیت سازی مارول تغییر به وجود میاد.
  داشتن فامیلی دث استروک روی ددپول کاری میکنه که از شخصیت بی نمک و بی مزه ددپول بیشتر بدم بیاد.
  2-البته دث استروک مثل ولورین خیلی زود درمان نمیشه.
  3-دث استروک بی خانمان نبود(اکثر اوقات)
  4-شخصیت کاپیتان آمریکاارتشی نبو ، به ارتش کمک کرد . در ضمن دث استوک در ارتش فقط مهارت های رزمی آموخت.
  5-فکر میکنی ددپول شمشیر بازی از خودش درمیاره یا از مهارت های نینجایی توی فیلم ددپول 2 خیلی ددپول حرکتاش مثل حرکات نینجا ها بود!(چون با مهارت های نینجایی آشنا هستم)
  6-دث استروک نه تنها زشت نیست بلکه خوشگل هم هست فقط ولی توی صورتش تقص داره!
  7-حالا دث استروک هم داشته اما رابطش فرق میکرد.
  در نهایت هم این رو باید بگم که شما بحث رو سمت ددپول و دث استروک منحرف میکنی بحث من تمام شخصیت های مارول هستند که شباهت های زیادی باشخصیت ها دی سی دارند و منشا اون ها اکثرا در دی سی هست.(نمیدانم چرا نمیخوای قبول کنی که ددپول از دث استروک تقلید کرده؟).

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به DC

   تیر 4, 1398

   ۱ : بله شباهت دارن ولی شباهتش اگر وجود نداشت هم اشکالی پیش نمیومد .
   ۲ : بله ولی ددپول مثل وولورین سریع درمان میشه . شباهت ددپول به وولورین ( و شایدم به تیمبرولف ) هست نه به دث استروک !
   ۳ : اگه ( اکثر اوقات ) نبود پس چرا تو شباهات ددپول و دث استروک بهش اشاره کردی ؟ آها چون به نفعت بود ؟ اوکی .
   ۴ : به هر حال کاپیتان آمریکا وقتی به ارتش کمک میکرد یعنی میشه گفتش که ارتشی بود دیگه …
   ۵ : شمشیر بازیشو بدون هیچگونه نظمی انجام میده ، برعکس نینجاها . یعنی وقتی شمشیرشو در میاره و بدون هیچ نقشه ای حمله میکنه ! ددپول ۲ هم که قرار نبود توش همه چی مثل کمیک باشه !
   ۶ : اگه دث استروک زیبا هست پس چرا اینو تو شباهات ددپول و دث استروک میگی ؟ آها چون به نفعت بود ؟ اوکی . میگم که دث استروک اینقدر زیبا هست پس چرا همه میگن صورتش مشکل داره ! ولی به هر حال ددپول زشته ! یعنی ددپول زشت بودنش الهام از شخصیتای فریک ، جیگسا و غیره هست !
   ۷ : اگه دث استروک فرق داشته چرا تو شباهات ددپول و دث استروک میگی ؟ آهل چون به نفعت بود ؟ اوکی .

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به آریو

    تیر 5, 1398

    امیدوارم به هر هفت مورد جواب بدی !

    پاسخ

    • محمد در پاسخ به آریو

     تیر 17, 1398

     واقعا که خیلی بی ادبانه جواب دادی! واقعا سکوت سزاوارته.

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به محمد

      تیر 18, 1398

      یا معنی بی ادبانه رو نمیدونین یا دچار سوء تفاهم شدیم !
      میشه بگین کجا توهین کردم ؟!

      پاسخ

      • محمد در پاسخ به آریو

       تیر 18, 1398

       مثل تو نیستم که معنی بی ادبانرو نفهمم به جای این که من بگم برو کامنتاتو بخون تا بفهمی کجا به DC بی احترامی کردی!

       پاسخ

       • آریو در پاسخ به محمد

        تیر 18, 1398

        میشه بگین ؟! من که نمیفهمم کجا !

        پاسخ

 59. آریو

  تیر 3, 1398

  و در نهایت میخوام دلایلی که گفتی دث استروک و ددپول شبیه همن رو یکی یکی نقص-ض کنم .
  _______________
  ۱ : فامیلی
  ۲ : زود درمانی
  ۳ : بی خ‍انمان
  ۴: ارتشی بودن
  ۵ : مهارت های نینجایی
  ۶ : نقص در صورت
  ۷ : رابطه با ابرقهرمانان
  ___________________
  ۱ : تو میخوای ببینی جذابیت شخصیت چقدره میبینی فامیلیش چیه ؟ تو فرض کن فامیلیش نعمتیانه . آیا در شخصیتش تغییری به وجود میاد ؟ آیا داشتن فامیلی دث استروک باعث شد که شما ذره ای بیشتر از شخصیت ددپول خوشتون بیاد ؟
  ۲ : شخصیتای با قابلیت زوددرمانی تو دنیای کمیک خیلی زیادن و قبل از دث استروک بودن ؛ مثل تیمبر ولف ، وولورین و چند عضو ایکس من
  ۳ : شخصیتای بی خانمان هم قبل از دث استروک زیاد بوذن ، مثل مت مورداک که برای مدتی بی خانمان بود ، شخصیت فریک و شخصیت جیگسا .
  ۴ : شخصیت کاپیتان آمریکا یکی از شخصیتایی هست که قبل از دث استروک خلق شد و ارتشی بود .
  ۵ : مهارت های نینجایی ددپول چی هستن ؟ تو یه کمیکی که از سری ددپول که شمارشو یادم نمیاد ددپول داشت با آیرون من مبارزه میکرد که آیرون من از هوش مصنوعی میخواست حرکات ددپول رو شناسایی کنه ولی هوش مصنوعیش گفت که نمیتونه چون ددپول بدون هیچگونه نظمی میجنگه !
  ۶ : شخصیتای زشت دیگه ای قبل از دث استروک و ددپول بودن مثل فریک ، جیگسا و وزغ .
  ۷ : شخصیتایی که با ابرقهرمانا رابطه داشتن هم قبل از دث استروک زیاد بودن : کت وومن ، بلک کت ، وولورین ، بتمن و غیره .

  پاسخ

  • مارولی در پاسخ به آریو

   تیر 3, 1398

   من یه مارول فن هستم و من بحث هاتون رو خوندم و تحقیق کردم دیدم که متاسفانه DC داره منطقی حرف میزنه.
   آریو اینقدر بی مدرک حرف نزن و آبروی ما مارول فن هارو نبر.😑

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به مارولی

    تیر 4, 1398

    دیسی ، نمیخواستم توهین کنم ولی داری مجبورم میکنی !!!
    وای نمیتونم جلو خندمو بگیرم .
    چقد تو پلیدی !
    قصد بدی داشتی .
    خوشبختانه اینو هم نمیدونی که اگه میخوای اسمتو عوض کنی و کاری کنی که من نفهمم داری با یه اسم دیگه نظر میدی باید ایمیلتو هم عوض کنی !
    وای تو چقدر …
    داشتیم عین بچه آدم بحث میکردیم ولی داری تقلب میکنی
    شیطون بلا !
    چقدر تو باهوشی !

    پاسخ

    • Amir در پاسخ به آریو

     تیر 24, 1398

     واقعا افرین خوب فهمیدی دی سی فنا همینطورین دیگه

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به Amir

      تیر 24, 1398

      البته الان تو کامنتای یه مطلب دیگه کسی که اعتقاد داره مارول فنه کامنت میذاره و اگه بخوایم به حرف فرحان که میگه الان خط نگرفتن اعتماد کنیم واقعا دو نفر با یه ایمیل مشترک اومدن تو این مقاله کامنت گذاشتن .
      با این حال باور نمیکنم که مارولی واقعا فکر کنه که کامنتام بی منطق بودن .

      پاسخ

   • کیارش در پاسخ به مارولی

    شهریور 26, 1398

    چی میگی دادا هر *** اینجا باشه میفهمه تو با تو خودتی چون ایمیل دی سی ایمیل تو عه .
    واقعا داری خیلی منو جوش میاری با این نوب بازی هات .
    چی زدی .

    پاسخ

 60. آریو

  تیر 3, 1398

  و منظورم از شیلد گاردین بوده .

  پاسخ

 61. آریو

  تیر 3, 1398

  خب DC جان با شما هستم .
  در مورد کامنت اولت :
  در مورد ددشات با پانیشر قبلا تو کامنتای یه مقاله تو CBR اینو خونده بودم که یادم نمیاد عنوان مقاله چی بود و هر چی میگردم پیداش نمیکنم .
  اما درمورد بلک کت و کت وومن لینکشو پایینتر دادم تو کامنتای مقالش بگردی پیداش میکنی .
  در مورد کامنت دومت :
  رد لایون انقدر شخصیت بیمزه ای بود و همه میدونستم که تقلید بلک پنتره اصلا فروش نمیرفت و دیسی اگر هم میخواست ازش فیلم ، انیمیشن ، بازی یا هر چیز دیگه ای بسازه اصلا فروش نمیرفت .
  گروه cobra هم درست مثل گروه hydra یه گروه تروریستی متشکل از افراد افراطی بود .
  شخصیت رد هود هم یه کپی نسبتا قوی از سرباز زمستانه . هر دو دستیار یه شخصیت معروف بودن که بعد از یه اتفاق دردناک براشون تبدیل میشن به یه دشمن برای کسی که دستیارش بودن .
  گفتی ماورای بتمن هم تقلید هایی داشت شبیه بود . فقط همین ؟ نه بابا ! دستت درد نکنه ! چه چیزی از اوریجین اسپایدرمن بود که تو ماورای بتمن نباشه ؟ بیشتر از نصف شخصیتای منفی این سریال معادل یه دشمن اسپایدرمن هستن ! دیگه حتی به لحظات ماندگار کمیکای اسپایدرمن رحم نکردن ! به جز لباس اسپایدرمن همه چی اسپایدرمنو تو این سریال میبینین ! من که اون ور خیابون تو ماورای بتمن حس کردم که زن عمو می داره قدم میزنه !

  پاسخ

  • DC در پاسخ به آریو

   تیر 3, 1398

   خب آریو جان هر وقت پیداش کردی لینکش رو بده.
   والا من هرچی لینکو زدم نیاورد ، ولی من با تحقیق دارم درمورد کپی بلک کت از کت وومن صحبت میکنم!
   اگه پایین ترو نگاه کنی گفتم که با این حرفت موافقم.
   به جز این دیگه چه شباهت هایی دارن به نظر من تفاوت هاشون خیلی بیشتر از شباهت هاشونه.
   اگه کارتون لیگ عدالت:جنگ رو دیده باشی و اون جایی که ابر قهرمانان از یه دایره ای میان بیرون و میجنگند میفهمی که اونجرز اندگیم هم همین کار رو کرده و خیلی چیز های دیگه که مارول از کمیک و کارتون های دی سی تقلید کرده.
   که به زودی این مقاله رو مینویسم.

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به DC

    تیر 4, 1398

    من که انیمیشن لیگ عدالت رو ندیدم . شما که دیدی خواهشا شباهات بیشتری بگو !
    من این همه از تقلید های بتمن بیاند گفتم و میتونم باز هم بگم .
    اصلا به لینک زیر برو :

    spidey.ir/مقالات/دنیای-انیمیشن/1692-کپی-برداری-بی-شرمانه-ماورای-بتمن-batman-beyond-از-مرد-عنکبوتی.html

    پاسخ

 62. DC

  تیر 2, 1398

  سلام آریو اگه نظر دادی این بالا بنویس!

  پاسخ

 63. Flash

  تیر 2, 1398

  سلام من هنوز متوجه یک چیز نشودم اخر مارول قدیمی تر است یا دیسی حالا ولش کن من می گم halk از اون یارو داستانه قشنگ تری داری ولی از اون قدیمی تر از ولی شرکت مارول یکی از اصلی هاش هالکه

  پاسخ

  • DC در پاسخ به Flash

   تیر 2, 1398

   سلامFlash جان دی سی قدیمی تراز مارولِ.و حرف شما مثل این میمونه که بوگاتی ویرون رو با بوگاتی شیرون مقایسه کنی!

   پاسخ

  • کیارش در پاسخ به Flash

   شهریور 26, 1398

   دی سی پایین چرت میگه . یه دی سی فنه که میخواد هر بار با یه اسم اینجا بیاد مارول رو بد جلوه بده .
   مارول قدیمی تره یه اسم دیگه داشت قدیم که یادم نیست

   پاسخ

 64. DC

  تیر 1, 1398

  اگر مارول هیچ تقلیدی نکرده پس چرا هیچ نوآوری در خلق شخصیت کمیک بوکی نداشته؟اگر کماندارها افسانه ای بودند پس چرا هاکای شبیه گرین ارو است و تیر هایی مشابه پرت میکنند؟اگر قبل از فلش همه به فکر یک شخصیت با سرعت بالا بودند پس چرا قبل از فلش هیچ کس نبود که سرعت بالا داشته باشد؟ منظرتون از بقیه الهام ها هم باعث شده یک شخصیت بهتر خلق بشه منظورتان بولزآی(به تقلید از ددشات)است یا سنتری(به تقلید از سوپرمن)است؟

  پاسخ

  • Mkh در پاسخ به DC

   خرداد 1, 1399

   میدونی هر میرسه شروع میکنه به صحبت از مارول ودیسی اصلا شما بگو دیسی قدیمی تره کلا یه بار بار ابر قهرماناشو جمع کرده درصورت که مارول فقط 4 فیلم اصلی ساخت حالابدون حضور شخصیت های دیگه در فیلم های همدیگه بودن
   فعلا هم که پرفروشترین فیلم برای ماروله وتو کمیک بیشترین طرفداراداره
   پس بعضی ها طرف دیسی هستند لطفا زیادی اظهار نظر نکنند مرسی

   پاسخ

 65. اروین

  تیر 1, 1398

  چی شده

  پاسخ

  • HERO در پاسخ به اروین

   تیر 2, 1398

   چی چی شده؟

   پاسخ

  • کیارش در پاسخ به اروین

   شهریور 26, 1398

   هیچی یه دی سی فن داره شاخ بازی در میاره

   پاسخ

 66. DC

  تیر 1, 1398

  آقا عباس چرا تایید نمیکنید؟من که پیام توهیین آمیز ندادم.!

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به DC

   تیر 1, 1398

   سلام DC جان،
   همه کامنت های اخیر شما تایید شده.
   شاید کامنتتون ارسال نشده اصلا 🤔

   پاسخ

   • DC در پاسخ به عباس

    تیر 1, 1398

    خیلی ممنون!

    پاسخ

 67. DC

  خرداد 30, 1398

  سلام آقا عباس من یه چندتا عکس از این سایت برای مقالم برداشتم اشکال نداره؟

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به DC

   خرداد 30, 1398

   سلام DC جان،
   عکس اشکالی نداره فقط لطفا اگر متن برداشتی هماهنگ کن،
   مرسی که اطلاع دادی 🌹

   پاسخ

   • DC در پاسخ به عباس

    خرداد 30, 1398

    خیلی ممنونم نه متن رو خودم مینویسم.خیلی لطف کردین.

    پاسخ

 68. DC

  خرداد 17, 1398

  سلام ممنون از این که بعضی از حقایق رو روشن کردین،آریو گفتی چیه ددپول و دث استروک شبیه همه الان میگم(کمربند های مشابه ولی ددث استروک از اون آرم های ددپول نداره این اولیش دومیش این ک ددپول روی کاستومش دورنگ داره همون طور که دث استروک داره سوم و چارم داشتن شمشیر و دو تفنگ در جا های مشابه،ولی از نظر شکل و ظاهر ددپول خیلی شبیه ردهود هست
  من توی مقاله زومجی خوندم ک ردهود توسال 1983 درست شد و ددپول یعنی(دث استروک+ردهود=ددپول

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به DC

   خرداد 17, 1398

   سلام DC جان،
   3 تا نظر ارسال کرده بودی که یکیش به دلیلی تکراری بودن تایید نشد
   مرسی 🌹

   پاسخ

   • DC در پاسخ به عباس

    خرداد 29, 1398

    خیلی ممنون!

    پاسخ

  • آریو در پاسخ به DC

   خرداد 17, 1398

   کمربنداشون که از نظر من به جز کمربندبودن اشتراک دیگه ای نداره 😁
   بعدش اینکه اکثر قهرمانای کمیک بوکی لباسشون دو رنگ داره ، پس بگیم که ددپول از دث استروک تقلید کرده ؟
   شمشیر هم که اکثر نینجاها شمشیرشون همونجاییه که شمشیرای دث استروک و ددپول هستن و نینجاها قدمت بیشتری نسبت به دث استروک دارن ، ولی تفنگ رو قبول دارم .
   خالق ددپول هم ظاهر ددپولو از تسپایدرمن تقلید کرده که جریانشو یه کاربری پایین تر توضیح داده .
   همه ی اینایی که گفتیو درست بگیریم ، آیا درسته بگیم ددپول از دث استروک تقلید کرده چون هردوتا کمربند دارن و تفنگاشون تو جاهای متشابهیه ؟ مطمئنا نه !

   پاسخ

   • DC در پاسخ به آریو

    خرداد 29, 1398

    چرا نه؟؟؟؟ این فرمول رو با هم ترکیب کنی میشه ددپول(دث استروک+ردهود=ددپول)

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به DC

     خرداد 30, 1398

     ببخشید شما اصلا کامنتمو خوندین ؟
     کامنتای پایینیو چی ؟
     اصلا چنتا از دلایل منو فهمیدین ؟

     پاسخ

     • DC در پاسخ به آریو

      خرداد 30, 1398

      بله خوندم ولی این دلایل…،امممم چطوری بگم بچه گونس مثل این میمونه که فقط توجیه کنی ولی واقعیت رو انکار کنی!!! راستی خیلی ببخشید قصد توهین ندارم ولی این دلایل رو دیگه جای دیگه ای نگو بهت میخندن!!!

      پاسخ

      • آریو در پاسخ به DC

       خرداد 30, 1398

       اگه میشه بیشتر از ۰۰۰۰۰ دلیل بیار .
       والا به نظرم حرف شما هم خیلی جالب نیست که میگی ددپول از دث استروک تقلید کرده چون هردوتا کمربند دارن ‌‌. میشه بگی کجای کمربنداشون شباهت دارن ؟
       از طرفی هم درمورد شمشیراشون هم بالاتر گفتم نینجاها شمشیرشونو از اول پشتشون و در بیشتر اوقات به صورت ضربدری میذاشتن .
       میشه بگی کجای حرفم از نظرت اشکال داره ؟

       پاسخ

       • DC در پاسخ به آریو

        خرداد 31, 1398

        باشه بیشتر از 00000 دلیل میارم:
        اول:این حرف من نیست حرف کل دنیاست.
        دوم:قصد توهین ندارم این فقط یک مثال هست آدم های دیوونه همه رو دیوونه میبینن ولی خودشون رو عاقل.بلا نصبت مثل شما..شما دارید فکر میکنید که ددپول از دث استروک و ردهود تقلید نکرده ولی این توی دنیای عاقلی(که این یک مثال هست)اشتاباهه.
        0سوم:به نظرمن هم حرف نباید جالب باشه باید حرف حرف حق باشه.
        0چهارم:خب اگه نینجاها شمشیر هاشون رو به طور ضربدری میبستن چرا ددپول زودتر به این فکر نیوفتاد؟؟؟ .
        و0پنجم:اونجای حرفت که حقیقت رو انکار کردی ، خودت هم درمورد کمربند ها گفتی که موافق هستی!نگفتی؟باشه میگم کجاشون شبیه همه اونجایی که سلاح های مرگبار توشون دارن یه عکس دیگه هم هست که دث استروک وسط کمربندش قرمزه همون طور که وسط کمربند ددپول قرمزه.

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به DC

         خرداد 31, 1398

         صفر اولت :
         پایین توضیح دادم .
         صفر دومت :
         تو همین کامنت میگم چرا به نظرم حرفت اشتباهه .
         صفر سومت :
         منظورم از جالب همون حق بود .
         صفر چهارمت :
         مگه مسابقه هست که هرکی دیرتر کاراکترو درست کرد تقلیدکار باشه ؟ ددپول تقلید کرد ؛ ولی نه از دیسی . از نینجاها …
         صفر پنجمت :
         من در مورد تفنگا موافق بودم که هردوتا کنار کمرشون بود نه درمورد کمربند . اصلا فرض کنیم راست میگی ، آیا درسته بگیم ددپول از دث استروک تقلید کرد چون هردوشون تفنگاشونو کنار کمرشون میذارن و وسط کمربندشون ( اونم تو بعضی موارد ) قرمزه ؟ تازه من اینترنتو زیر و رو کردم به جز چنتا عکس هیچ عکسی با کمربند ِِ وسط قرمز (!) از دث استروک پیدا نکردم !
         حالا تو اگه میگی ددپول به خاطر این تقلیدکاره که جای تفنگاش با دث استروک یکیه ، پس لابد اسپایدرمن از بتمن تقلید کرده چون هردوشون والدینشونو از دست دادن !
         بعدشم فکر نکن کارنامه ی اعمال دیسی خیلی پاکه ! تقلیدای دیسی انقد زیادن که جا داره تو یه کامنت و حتی تو یه مقاله ی دیگه بهشون اشاره بشه !

         پاسخ

         • DC در پاسخ به آریو

          تیر 1, 1398

          سلام آریو جان من دارم یه مقاله درمورد تقلید های مارول از دی سی مینویسم خیلی زیاده…اون قدر زیاده که توی مقالم جا نمیشه و سایت میگه مقدور نمیباشد فکر کنم باید بخش بخشیش کنم…وبه زودی در گوگل این مقاله رو میزارم چون به زودی اسباب کشی داریم فعلا ادامه مطلبم رو نمینویسم…
          درمورد اونجایی که گفتی که(فکر نکن کارنامه اعمال دی سی پاکه!تقلیدهای دی سی اون قدر زیده که جا داره تو یه((کامنت))وحتی تو یه مقاله دیگه بهشون اشاره کرد)بله دی سی هم تقلب هایی از مارول داشته ولی دی سی شخصیت های محبوب خودش رو (به جز آکومن که آکوامن محبوبیت بیشتری کسب کرد)تقلید نکرده((واین رو هم در خاطر داشته باش که سایت محبوب خودت/اسپایدی/هم گفته که ددپول از دث استروک تقلید کرده)).
          تو صفر چهارمت گفتی مگه مسابقه هست که هرکی دیرتر کاراکاترشو درست کرد اون تقلید کار باشه ددپول از تقلید کرد ؛ ولی از نینجاها تقلید کرده.
          باید اول از همه بگم که،نه مسابقه نیست و هرکی کاراکاترش رو دیر تر درست کرد معنیش اینه که الهام از کاراکاتر قبلیش گرفته. و بله ددپول تقلید کاره اما این حرفی که میزنی حرف خود خالق ددپوله؟ بله حق رو هم به شما میدم چون قبول کردن حقیقت برای شما سخته و به قول دوستم پوست سختی واین که قبول کردن قهرمان مورد علاقت مثل دث استروک دیوانه،قلدر،خشن،عین آب خوردن آدم میکشند،تادندان مسلح اند،لباس های متشابه دارند.
          شما در مورد این شباهت ها حرف نمیزنید دنبال ریزترین و بیخود ترین شباهت ها میگردین تا هی بگین برای این ها ددپول باید شبیه دث استروک باشند؟جناب DCشما میدانید منطق چی هست؟در صورت این که اگر بخواهیم با منطق حرف بزنیم شما بی منطق حرف میزنید….
          درمورد صفر اول و دوم تون باید بگم منطق میگوید باید هر جواب سرجای خودش باشد
          ودرمورد صفر آخر شما باید بگم که اون عکسی که کل اینترنت رو زیر و رو کردی توی مقاله من هست که بعد از اسباب کشی این مطلب رو میزارم ، واون جایی که گفتی اصلاََفرض کنیم که راست میگی..نیازی به کارگیری قوه تخیل شما نیست من با حرف راست حرف میزنم.و اون جاییی که گفتی تو بعضی از موارد کمربند دث اسروک قرمزه(!)باید بگم که همون موردی که ددپول تقلید کرده کافیه(!) اون جایی که گفتی((حالا تو میگی بخاطر این تقلید کاره که جای ددپول بخاطره این تقلید کاره که جای تفنگاشون یکیه)) من همچین حرفی نزدم الان خودت اعتراف کردی(!)
          ودرمورد صفر سوم شما که زحمت درک کردن حرف یک (آدم) باشخصیت مثل (شما) درک نکردین که حرف شما حق نبود(؟).
          ودر مورد صفر پنجمت که گفتی لابد اسپایدمن هم از بتمن تقلید کرده چون هر دوتا والدین از دست دادن اولاََ باید بگم که هیچ وقت با بتمن شوخی نکن ثانیاََ باید بگم که شاید اسپایدمن به قول خودت از بتمن تقلید کرده(!)
          این رو هم بگم که DC و marvel باهم دوست هستند(به حروف ها توجه کن)

          پاسخ

          • آریو در پاسخ به DC

           تیر 1, 1398

           خب خب خب . از کجا شروع کنم 😁
           هر وقت مقالتو نوشتی حتما لینکشو بذار تا ببینمش کنم .
           خب گفتی که مارول شخصیتای محبوبشو از دیسی الهام گرفته ولی دیسی به جز آکوامن این کار رو نکرده . به نظرم این یعنی مارول خیلی با دقت الهام میگیره . دیسی اکثر اوقاتی که سعی کرد از مارول الهام بگیره از دستش در رفت و الهام تبدیل شد به کپی ضعیف و بی کیفیت مثل red lion.
           اینکه میگی اسپایدی میگه ددپول از دث استروک تقلید کرده ، اینو بگم که اسپایدی لینک این مقاله رو داده بوده :
           cbr.com/deadpool-rob-liefeld-twins/
           در مورد شباهت هایی که گفتی هم بگم که شخصیت وولورین هم دیوانه ، قلدر ، خشن و آدمکش حرفه ای هست ‌‌‌‌( تا حالا هیچوقت دقت نکرده بودم که چقدر وولورین و دث استروک به هم شبیهن ؛ بوی تقلید میاد 😁 )
           اینکه تا دندون مسلح هستن هم کاراکتر پانیشر هم تا دندون مسلحه و مثل وولورین قبل دث استروک خلق شده .
           و نمیفهمم که کجای لیاسشون به هم شباهت داره . ماسکش که تقلید از اسپایدرمن بوده ‌‌‌‌‌‌‌. شمشیراشون هم که مثل نینجاها بوده . کمربندشون هم خیلی به وفور مثل هم میشه .
           اگه نیاز به قوه ی تخیل من نیست هم میگم که جواب این کامنت منو بدین .
           من گفتم ددپول تقلید کرده چون جای تفنگاشون یکیه ؟ من گفتم که این از محدود شباهات ددپول و دث استروکه نه تقلید ! بادقت تر بخون کامنتامو لطفا .
           مگه بتمن برادرته که روش اینقدر غیرت داری 😁
           و بگم بله مارول و دیسی دوست هستن و اگه دوست نبودن قطعا از هم دیگه با این همه تقلید و الهام گیری شکایت میکردن ! اصلا علت پیشرفت مارول و دیسی ذاشتن رقیبایی مثل همدیگس ولی من به عنوان یه مارول فن نمیتونم با یه دیسی فن مثل اشکان که پایین تر کلی بهم توهین کرده دوست باشم و خیلی بخوام شاهکار کنم بتونم بدون توهین پاسخشو بدم !
           اگر هم خیلی غلطای تایپیم زیاده عذر میخوام .
           وای چقدر طولانی شد !

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 2, 1398

           در این جا چند نکته حائز اهمیته.اول اینکه چطور تقلید بیشرمانه مارول الهام محسوب شده اما الهام دیسی یک کپی ضعیف است.دومین نکته اینکه چرا از لفظ اکثر اقات استفاده کردی مگه دیسی چنتا کپی از مارول داشته.خود ولوورین از شخصیت تیمبر وولف که برای دیسیِ تقلید کرده(بیشتر بوی تقلید میاد).
           مگه ددپول برادرته که انقد روش تعصب داری و به طرز غیر منطقی داری ازش دفاع میکنی.درضمن من روی بتمن غیرت ندارم ،دارم جواب حرفهای متعصبانه و غیر منطقی تورو میدم.درضمن وسط بحث جای شوخیِ بی نمک و بیمزه نیست.اگه دیسی نبود مارول هیچوقت با موتور ضعیف و کند شخصیت سازیش در جایگاه فعلی نبود پس قطعا دیسی یک دوستِ موجب پیشرفت برای مارول محسوب میشه و درواقع دیسی داره با خودش رقابت میکنه و حرفهای خودت هم گواهی بر این مدعاست. تو اطلاعات کافی نداری و فقط با مغلطه و سفسطه میخوای مارول رو بالا ببری.
           اگه نوشتت انقد طولانه شد فقط به این دلیل بود که از روی اطلاعات ناقص و تا حدی غلط و توئم با تعصب و خیال بود و فقط وقت منو برای دادن اطلاعات درست گرفت.

           پاسخ

          • DC در پاسخ به DC

           تیر 2, 1398

           و این رو هم اضافه کنم که خود پانیشیر از ددشات تقلید کرده!

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به DC

           تیر 2, 1398

           در واقع ددشات از پانیشر الهام گرفته !
           تو کامنتای یه مقاله خونده بودم که ددشات تا قبل از پانیشر با دو تپانچه کارش رو انجام میداد‌ ، ولی پانیشر از اسلحه ی بیشتری استفاده میکرد و پانیشر در اوایل حضورش تو کمیک فقط از سلاح های سنگین استفاده میکرد .
           بمیرم برای استن لی که پانیشرو خلق کرد و ددشات از پانیشر الهام گرفت و بعد همه میگن پانیشر از ددشات «تقلید» کرده .
           در مورد بلک کت و کت وومن هم دقیقا همینطور !
           کت وومن قبل از خلق شدن بلک کت نه با ابرقهرمانا رابطه داشت و نه لباس سیاه میپوشید ، یعنی کت وومن «تقلید» کرده ! دیسی از شخصیتی که استن لی ساخت تقلید کرده ولی همه میگن مارول تقلید کرده !
           اوکی ؟

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 3, 1398

           ددشات کی از پانیشر تقلید کرد؟!
           منم رفتم کلی تحقیق کردم و دیدم که ددشات در شماره کمیک خود همین شد که الان میبینیم. ددشات از اون چیزایی که به دست خودش وصل میکنه بیشتر استفاده میکنه این اولا و دوماََ هم باید دوباره تکرار کنم پانیشر از ددشات تقلید کرده توی 24 سالی که پانیشر نبود ددشات هم از سلاح های سنگین اون موقع استفاده کرده!
           سوماََ اون دو تپانچه نبود دو هفت تیر بود
           چهارماََ کی همه گفتن که شما گفتید بعد ((همه))میگن که دپانیشر از ددشات تقلید کرده؟
           پنجماََ باید عرض کنم شود که چرا در این جا تقلید مارول از دی سی الهام محسوب شده و چرا گناه نکرده دی سی تقلید محسوب شده؟
           شیشماََ وقتی داری دلیل میاری مدرک هم بیار که من ببینم که تو داری راست میگی یا دروغ و البته که درباره معشوقه نبودن کت وومن با بتمن به نظر من دروغ میگی!
           با دلیل و مدرک حرف بزن!
           اوکی؟

           پاسخ

          • DC در پاسخ به DC

           تیر 3, 1398

           البته منظورم از با دلیل و مدرک این بود که فقط دلیل نیار.

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 3, 1398

           در مورد تقلید نکرده کت وومن از بلک کت هم باید این رو اضافه کنم که در سال 1969 لباس کت وومن مشکی شد.
           در سال 1974 لباس کت وومن بیشتر شکل بلک کت بود(بلک کت 1979) و جالب تر اینه که در سریال دهه 60 بتمن کت وومن خیلی شبیه بلک کت بود
           لطفا اول تحقیق کن بعد وقت منو بگیر.

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 3, 1398

           اوکی؟

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 3, 1398

           و این رو هم اضافه کننم که توی سریال دهه 60 بتمن و کت وومن عاشق هم بودن!

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 3, 1398

           در شماره کمیک 474

           پاسخ

          • DC در پاسخ به DC

           تیر 2, 1398

           خیلی بوی تقلید میاد نه؟

           پاسخ

          • Mohamad در پاسخ به DC

           خرداد 15, 1399

           آره یکی سیر خورده😂😂😂

           پاسخ

          • Mohamad در پاسخ به DC

           خرداد 15, 1399

           سلام خدمت آقا عباس اول این که چرا نظرات من تأیید نشده مگه توهین کردم؟؟؟و این که این آریو و DC یكی در میون کامنت گذاشتن جعمشون کنین دیگه😤😤

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به DC

           تیر 2, 1398

           برای شروع بگم بحث کردن بدون توهین همچین سخت نیست . اینو دارم هم به دیسی فنایی مثل تو اشکان میگم و هم به مارول فنا .
           تو رو بتمن غیرت داری چون میگی با بتمن « هیچ وقت » شوخی نکن . من هم بدون هیچ حرف اضافه ای و با دلیل دارم میگم ددپول از دث استروک تقلید نکرده . من غیرت و تعصب دارم یا تو ؟
           ببخشید من تو این سایت و هیچ سایت دیگه ای چه تو ایران و چه تو سایتای انگلیسی زبان ندیدم که وسط بحث شوخی نکردن جزو قوانینشون باشه . اگه دلت میخواد اینقدر جدی باشی بهت حق میدم از دیسی بیشتر خوشت بیاد .
           بله اگه دیسی نبود هیچوقت مارول به این جایگاهش که به نظر من از جایگاه فعلی دیسی بهتره نمیرسید ؛ ولی الان دیسی با اینکه رقیب خوبی مثل مارول داره سرعت پیشرفتش داره کند میشه .
           بعد میشه چنتا تقلید بی شرمانه ی مارول از دیسیو نام ببری ؟ اصلا یه پیشنهاد واسه مقالت دارم : تقلیدای بیشرمانه ، تقلیدای معمولی و الهامگیریا رو جدا کن .
           و در مورد تیمبر ولف ، کله شق بودن جزو شباهات تیمبرولف و وولورین نیست .
           لطفا تلاش کن که کامنت بعدیت بدون توهین باشه .
           توهین کردن کار سختی نیست که امثال من نتونن انجامش بدن .

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 2, 1398

           من اصلا توهین نکردم و سعی کردم مثل خودت باهات صحبت کنم.تقلید تقلیده حالا تو بگو الهام منم میگم حشمت.وقتی نمیخوای قبول کنی ددپول تقلید بوده داری در برابرش مقاومت میکنی و این ینی غیرت یا تعصب پس در نتیجه تو غیرت و تعصب بیجا داری.شوخی کردن جا و مکان داره و باید موقعیتو ببینی و بعد شوخی کنی اونهم شوخیِ درست و بجا نه الکی و بیمزه.اگه کله شق بودنشون شباهت نیست پس تفاوته؟
           باشه 11 تا بگم خوبه؟:انتقام جویان 3 سال بعد از لیگ عدالت-مون نایت 36 سال بعد از دارک نایت-هاکای 23 سال بعد از کماندارسبز-آقای شگفت انگیز 10 سال بعد از پلاستیک من-دکتر استرنج 23 سال بعد از دکتر فیت-تانوس 3 سال بعد از دارک ساید-شاهین به تقلید از هاوک من-هالک 18 سال بعد از سالومون گراندی-کویک سیلور 24 سال بعد از فلش-بلک کت 39 سال بعد از کت وومن-ایکس من 3 یا 7 ماه بعد از دووم پاترول و…
           خیلی خیلی هست من بی شرمانه تریناشو گفتم!
           متاسفانه اینجا اطلاعاتتون کمه و باز هم بی اطلاع حرف زدید ولورین کاملا از نظر کله شقی مثل تیمبر ولف است.
           درضمن من توهین نکردم اگه شما اینطور فک میکنید پس احتمالا جنبه بحث کردنتون ضعیفه.

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به DC

           تیر 3, 1398

           اگه با شوخی من شما فلج شدین من ازتون عذر میخوام .
           در مورد تقلیدایی که گفتین نصفشونو پایین توضیح دادم و مطمئنم که خوندی چون پایینتر کامنت دادی .
           اگه اینا بیشرمانن پس امثال رد لایون ، گروه کبرا ، ردهود ، شخصیتی که فکر کنم اسمش شیلد بود ، انیمیشن ماورای بتمن و … چین ؟ فرا بی شرمانه ؟
           تیمبر وولف تقریبا یه حیوونه . یه چیزی فراتر از خوی حیوانی که وولورین داره .
           و من کجا بهتون گفتم بی اطلاعات یا بی منطق ؟ کجا ؟

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 3, 1398

           این همه داری میگی توهین نکن خودت داری توهین میکنی و در ضمن شوخی شما از بس بی ارزش بود فلج نشدم!
           در مورد اونایی که گفتی نصفشو توضیح دادم من کلشو بالا تر توضیح دادم! و مطمئن یه نیم نگاهی بهش ننداختی!
           من با تقلید ردلایون کاملا موافقم اما معروف شد ازش فیلم ساختن؟بازی چی؟کارتون؟نه چون دی سی اکثر اوقات از این تقلید ها هیچی به جز کمیک نمیسازه ولی مارول…..
           گروه کبری خیلی با اون گروه مارول فرق میکنه برای این که هر دو گروهند باید بگیم شباهت دارند؟
           ببخشید کجای ردهود به شخصیت های مارول شباهت داره؟؟؟؟برای این که از تفنگ استفاده میکنه؟
           بله ماورای بتمن هم تقلید هایی داشت که شبیه بود اما کمتر اوقاتش منم میخوام در مورد تقلید انتقام جویان از دی سی هم مقاله بنویسم که کم از ماورای بتمن نداره!
           با حیوون بودن تیمبر ولف ما کاری نداریم مثلا من بگم پلنگ سیاه اصلا نسخه پلنگ انسانی نیست! صد در صد باید بگید که این حرف صحت نداره!ولورین هم از همه لحاظ شبیه تیمبر ولف هست فقط لوگان به جای این که تیغ هاش روی پنجولاش نباشه بالای دستاشه!
           نیاز نیست که خودتون به بی اطلاعاتیتون اعتراف کنید من خودم از بی صحت بودن حرف های شما من فهمیدم که دارید سفسطه و مقلطه میکنید.
           لطفا اول متوجه حرف خود شوید سپس آن را با من در میان بگدارید.

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 3, 1398

           درضمن شیلد مال مارول

           پاسخ

    • DC در پاسخ به DC

     خرداد 30, 1398

     بعد آریو جان یه چیز دیگه اینکه کل دنیا قبول داره ددپول از دث استروک تقلید کرده ولی (از ((نظر))شما این جوری نیست

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به DC

      خرداد 30, 1398

      متاسفانه شما هم از اون افرادی هستی که میگن کل دنیا اینو گفته پس ما هم قبول کنیم .
      من دارم با منطق حرف میزنم ولی شما میگی کل دنیا اینو میگه پس بیاین به جای فکر کردن انتخاب کنیم .
      هی روزگار

      پاسخ

      • DC در پاسخ به آریو

       خرداد 31, 1398

       تو هم همراه منتطق عقل باش…
       هی روزگار…

       پاسخ

      • DC در پاسخ به آریو

       خرداد 31, 1398

       درباره اول متنت هم باید بگم که در تمام سایت های جهان هست وقتی درمورد تقلید های مارول از دی سی هم میزارن حتما توشون تقلید ددپول از دث استروک رو مینویسن…متاسفانه از اون افرادی هستی که با منطق واقعی همراه نیستی و حرف غیر منطقی میزنی!.
       ای خدای من!

       پاسخ

       • آریو در پاسخ به DC

        خرداد 31, 1398

        بازم حرفمو تکرار میکنم چون به خودتون زحمت خوندن کامنتم با دقت رو ندادین :
        شما ببین منطق چی میگه و بعدش حرفتو بزن . اگه همه قرار بود مثل شما فکر کنن که تغییری به وجود نمیاد .

        پاسخ

        • DC در پاسخ به آریو

         تیر 1, 1398

         من موارد مذکور رو از روی شواهد و تاریخ ساخت ثبت شده گفتم وشما هم میتونی بری تحقیق کنی با التفات به موارد خونده شده و تطبیق اونها با منطق و عقل به صحت مطالبی که بنده نوشته ام پی ببرید.

         پاسخ

         • آریو در پاسخ به DC

          تیر 1, 1398

          ببخشید من متاسفانه مجبورم دوباره حرفمو تکرار کنم :
          من کِی گفتم سایتای مختلف نگفتن که ددپول از دث استروک تقلید نکرده ؟
          من میگم شما ببین حرف من منطقی تره یا حرف سایتایی که میگن ددپول تقلید دث استروکه ؟

          پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 2, 1398

           و متاسفانه شما از اون دسته از آدم هایی هستید که فقط حرف خودشون رو تایید و منطقی میدونند!به نظر این منطق کسایی که حرف خودشون رو قبول دارند…

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 2, 1398

           به نظر من باید شما اول اطلاعاتتون در باره دث استروک و منطق کامل کنید و بعد با من بحث کنید…

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 2, 1398

           و نیازی به تکرار حرف نیست چون من فهمیدم شما چی گفتید ولی متاسفانه شما نفهمیدید.

           پاسخ

        • DC در پاسخ به آریو

         تیر 1, 1398

         اگر مارول تقلید نکرده چرا هیچ نوآوری در خلق آثار کمیک بوکی اش نداشته؟ چرا دقیق چند سال بعد از dc به فکر خلق شخصیتی با ویژگی های مشابه افتاده؟چرا اگر منشا الهام شخصیت های مارول در افسانه ها بودن مارول پیشدستی در خلق اثر نکرده است و دی سی زودتر اقدام به خلق شخصیت کرده؟ با نگاه به تاریخ خلق آثار مشابه به این نکته پی میبریم که مارول چند سال بعد از dc به فکر خلق شخصیتی با همون ویژگی ها افتاده و چرا مارول در خلق لباس و قدرت از دی سی الهام گرفته است؟

         پاسخ

         • آریو در پاسخ به DC

          تیر 1, 1398

          متاسفانه دوباره باید حرفمو تکرار کنم :
          « مگه مسابقه هست که هرکی دیرتر کاراکترو درست کرد تقلیدکار باشه ؟ ددپول تقلید کرد ؛ ولی نه از دیسی . از نینجاها … »
          احتمالا با این مثال حرفمو بهتر درک میکنی :
          یه پسری هست که یه ساعت خیلی شیک میپوشه .
          بعد تو میری همون ساعت اون پسره رو میخری .
          بعد من میرم همون ساعتی که اون پسره خریده رو میخرم . الان من از شما تقلید کردم ؟

          پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 2, 1398

           این قیاس مع الفارغ هستش.متاسفانه شما همش مثال بی ربط میاری قبل مثال آوردن به ربطش به موضوع هم نیم نگاهی داشته باش.شما از وجود سه ساعت و سه خریدار صحبت کردی که این ساعت ها تفاوتی باهم ندارن اما اینجا بحث بر سر سه شخصیت دث استروک و ددپول و نینجا کردی که در برخی نقاط جزئی تفاوت دارند البته این به این معنی نیست که ددپول از دث استروک تقلید نکرده باشه.
           چقد مجبورم توضیح بدم تا از تعصب و بی اطلاعاتی بیرون بیای.

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به DC

           تیر 2, 1398

           ببینین ، روش بحث کردن صحیح اینه که من دلیل میارم ، شما دلیلمو نقص میکنی ، من میگم چرا با حرفتون مخالفم و … اما الان شما نمیذاری . دلیلتو آوردی ، نقصش کردم . الان شما باید بگی چرا به نظرت هنوز حرفم اشتباهه نه اینکه بیای بگی من بی منطقم و …
           ربطی به بحث نداره ولی من به غیر از الان کِی مثال آوردم که شما میگی «همش» مثال بی ربط میاری 😁
           الان شما مثالمو کامل نفهمیدی .
           ساعتای مثالم فزقی با هم ندارن چون روش به همراه داشتن شمشیر شخصیتای ددپول ، دث استروک و نینجا فرقی با هم ندارن .
           خریدارا با هم فرق دارن چون شخصیتای مزبور با هم فرق دارن .

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 2, 1398

           آریو جان شما فقط و فقط دارین دلیل میارین اما باز هم میگم شما دارید واقعیت رو انکار میکنید و فقط خودتون حرف خودتون رو قبول دارید متاسفانه من هرچی با دلیل و مدرک در مقابل شما حرف میزنم میگید نه من دارم درست میگم و دارد به من توهین میکنید ولی من طبق تاریخ و مراجع علمی مثل ویکی پدیا یا سایت های دیگه دارم حرف میزنم اما شما همش بدون این تاریخ ها و شباهت ها صحبت میکند…بله من دلیل رو نقض میکنم اما دلیل های بنی اسرائیل را برای این با حرفم مخالفی که اطلاعات شما درمورد کمیک بوک و شخصیت ها هنوز کامل نیست!من میزارم ولی شما این جوری فکر میکنی که من نمیزارم حرفت رو بزنی….
           بله من هروقت دلیلم رو آوردم شما با مثال های بی ربط تقلید بی شرمانه ددپول از دث استروک و ردهود را نقض کردین.اگه دلیل خواسستی تو اکانت بعدی میگم.باشه نظرت اشتباهه چون:آقا جای شمشیر و تفنگ رو بی خیال که خودت دنبال اینایی و پشت این ها مانور میدی اگه ددپول شبیه دث استروک نیست پس چرا فامیلی هردوتاشون ویلسون هست؟چرا هردو قدرت زود درمانی دارند؟چرا هردو ویلون بودند؟چرا هردو در ارتش آموزش دیدند؟جرا هردو مهارت های نینجایی را بلدند؟چرا هردو در روی صورت هایشان نقص دارند؟ چراهر دو با ابر قهرمانان رابطه داشتند؟
           اگه یه نیم نگاهی به فحش هات بکنی میفهمید که به جز الان هم مثال اوردید.
           متاسفانه مثل شما نیستم و میفهمم و برای این میگم مثل شما نیستم که این همه از مدارک حرف بزنم (همه جوره) ولی هنوز هم متوجه نشدید.
           متاسفانه شما دنبال شباهت های بسیار بی خود هستید تا فقط در مورد آنها صحبت کنید.
           خواهش میکنم!خواهش میکنم که اول به متن های خودت نگاه کن بعد متن جدید بنویس و اطلاعات خودت هم کامل کن بعد صحبت کن
           در ضمن در اینجا به کاربردن نق(ص) اشتباه است و به کار بردن نق(ض) درست میباشد…

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به DC

           تیر 2, 1398

           خب ، استاد اول بحث بی ربط رو میگم : بله نقض درسته و نقص غلط . ولی منم به شما میگم اکانت غلطه کامنت درسته آقا دکتر 😂😂😂
           من حرفامو بدون دلیل و مدرک میگم ؟ کجا دلیل نیاوردم ؟ میشه یکیو بگی ؟
           در مورد شباهات ددپول و دث استروک :
           قدرت زوددرمانی رو اگه اشتباه نکنم اولین بار وولورین داشته .
           شما میخوای فرض کن که فامیلیش یه چیز دیگس . میخوای ببینی که جذابیت یه شخصیت چقدره ویبینی اسمش چی چیه ؟ یا میبینی شخصیت پردازیش چطوره ؟ یا میبینی تو صورتش نقص-ض ـی داره ؟
           رابطه با ابرقهرمانا

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 3, 1398

           ببخشید من کی گفتم شما بی دلیل و مدرک حرف زدید؟!
           این درک شما از متن ادبی من هست!
           قدرت زود درمانی مال تیمبر ولف هست(برای این که فکر کردی اشتباه شد)
           بله اسماشون با هم فرق میکنه ولی درمورد جذابیت در تردیدم!(که اون هم نه ترخدا بیا اسمشم تقلید کن!)
           مارول فقط طنز بودن رو به ددپول اضافه کرده!
           بله مگه نمیدونی دث استروک و ددپول در صودتشون نقض داره؟
           ببخشید جلوی شما اظهار نظر کردم مهندس کمیک!

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به DC

           تیر 3, 1398

           بله راست میگی اشتباه کردم . تیمبر ولف اولین شخصیت با قدرت زوددرمانیه ( تا جایی که من میدونم )

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به DC

           تیر 3, 1398

           من کجا بی دلیل حرف زدم ؟
           در مورد غلط املایی ای که گرفتین بذارین منم چند اشتباه املایی و غیر املایی شما رو تصحیح کنم : تو این کامنت گفتین اکانت که مطمئنم منظورتون کامنت بود دکتر 😂
           یه جا هم گفتین بلا نصبت که منظورتون بلا نسبت بوده .
           من کجا فحش دادم ؟
           کجا مثال زدم ؟
           خواهش میکنم بگو .
           تو انتخاب کلماتت هم بیشتر دقت کن .
           داری خیلی خستم میکنی .

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 3, 1398

           من گفتم بی دلیل حرف زدی؟
           در مورد قلط املایی تو هم من چند مورد دارم که عبارت اند از:((لیاس(لباس)-ذاشتن(داشتن)-متشابهیه(متشابه هست) )) ببخشید غلط املایی های شما رو گرفتم مهندس!
           اگه همت کنی و به کانتای قبلیت نگاه کنی میفهمی که فحش دادی. اگه هم یه آدم بی همتی خودم الان فحشات رو میگم:((متاسفانه باید حرفم رو (تکرار)کنم(همیشه حرف ها را برای چار پایان تکرار میکنند-احتمالا این مثال از حرفم رو بهتر (درک)میکنی(به معنی هنوز بچه ای)- شما با دلیل های الکی و بی منطق به طور غیر مستقیم گفتید دروغ گو)) بیشتر هم میخوای؟تعارف نکن! مهندس جان!
           من نمیدانم چند بار باید حرفم را تکرار کنم اول به کامنت های قبلی تون نگاه کنید بعد بگید من کی مثال زدم؟باشه باز هم میگویم که کی مثال زدید:((احتمالا این(مثال) از حرفم رو بهتر درک میکنی یه پسره هست میره ساعت میگیره بعد من میرم همون ساعت رو میخرم یعنی من از شما تقلید کردم؟ این اول
           دوم: به جز الان من کی (مثال) اوردم که تو میگی همش؟
           تو انتخاب جمله هاتم دقت کن!
           برای این خسته شدی که میخوای از روی دلیل های من درآوردی بنده را توجیه کنی!
           درضمن اینجا مدرسه نیست!

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به DC

           تیر 3, 1398

           شما داری موضوع مسخره ی «غلط» (که نوشتی قلط ) املایی رو بیش از حد کش میدی . باشه قبول غلط تایپی همون غلط املاییه .
           و در مورد حرفایی که زدم . جدا به نظرت فقط بچه ها درک نمیکنن ؟ یعنی افرادی مثل من و تو همه چیو درک میکنن ؟ با این حال ازت عذر میخوام .
           واقعا به نظرت اینکه دوباره حرفمو تکرار کردم یعنی بهت توهین کردم ؟ یعنی بهت گفتم خر ؟ به خدا قسم که منظورم این نبود و فقط میخواستم بهت یادآوریش کنم و بهت فقط یه پیشنهاد دادم که بیشتر به کامنتام توجه کنی .
           بیا کلا این بحث مزخرفو تمومش کنیم و همون بحث کمیک بوکیمونو ادامه بدیم .

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به DC

           تیر 3, 1398

           بعد میشه بگی من به جز قضیه ی ساعت کِی مثال آوردم ؟
           یعنی این عبارت یه مثاله ؟
           « به جز الان من کی مثال آوردم که میگی همش »

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 3, 1398

           نمیدونم این رو باید از خودت بپرسی منم خوب متوجه مثال دومیت نشدم(خودت گفتی الان مثال اوردم)

           پاسخ

          • دیسی در پاسخ به آریو

           خرداد 18, 1399

           بابا جان من ول کنید تورو خدااااااا منم دیسی فنم اما به قران ول کنید

           پاسخ

          • آریو در پاسخ به DC

           تیر 3, 1398

           و یه غلط املایی از دستم در رفت که بگم و اون هم «میزارم» بود که منظورتون «میذارم» بوده احتمالا .
           و من روی شمشیر و تفنگ مانور میدم ؟ یه نگاهی به اولین کامنتت تو این مقاله بنداز پس . به من چه که اطلاعاتت درباره ی شباهت دث استروک و ددپول تا قبل از خوندن کامنت اشکان به شکل نگهداری شمشیر و تفنگاشون ختم میشد ؟!
           مورد شباهات ددپول و دث استروک :
           قدرت زوددرمانی رو اگه اشتباه نکنم اولین بار وولورین داشته .
           شما میخوای فرض کن که فامیلیش یه چیز دیگس . میخوای ببینی که جذابیت یه شخصیت چقدره ویبینی اسمش چی چیه ؟ یا میبینی شخصیت پردازیش چطوره ؟ یا میبینی تو صورتش نقص-ض ـی داره ؟
           رابطه با ابرقهرمانا هم شخصیتای زیادی قبل از دث استروک با ابرقهرمانا رابطه داشتن مثل کت وومن ، سایکلاپس ، بلک کت ، بتمن و …

           پاسخ

          • DC در پاسخ به آریو

           تیر 3, 1398

           و بهتر به کامنت های قبلیت یه نگاهی کنی که گفتی جای شمشیر و تفنگاشون یکیه.
           در مورد اسمشم باید بگم که نه ترخدا بیا از اسمشم تقلید کنید!
           قدرت زود درمانی هم مال تیمبرولفه.
           جذابیت دث استروک خیلی از ددپول بیشتر میشد(اگه فیلمش رو میساختن).
           شخصیت فقط پردازی ددپول با دث استروک فرق می کنه بقیه چی؟
           تو صورت دث استروک نقض وجود داره همون طور که تو صورت ددپول نقض وجود داره.

           پاسخ

 69. آریو

  اردیبهشت 30, 1398

  spidey.ir/مقالات/top-news/top-15/5554-15-دفعه-ای-که-دی-سی-از-روی-ایده-های-داستانی-مارول-تقلید-کرد.html
  به نظرم اگه با این مقاله موافق بودید مقاله ای که لینکشو دادم با نظراتش (مخصوصا نظر سی و شیشمی) بخونین .
  اگر هم مثل من مارول فنین این مقاله هه خیلی بهتون حال میده .

  پاسخ

 70. Dark knight

  فروردین 1, 1398

  وقتی شخصیت های دی سی شبیه ماروله شما میگید تقلید کرده اما وقتی مارول شبیه دی سی میگید الهام گرفته! من اصلا بیشتر مقاله های شما رو میخونم میبینم که طرفدار مارول هستید و از دی سی بیشتر ایراد میگیرید. کامنت ها رو هم که میخونم میبینم که میگن شبیه هم هستن تقلید نکردن! درسته ددپول از نظر رفتاری شبیه دث استروک نیست اما از نظر ظاهری کاملا شبیه هم هستند. ارو و هاکای هم همینطور فلش و کوئیک سیلور هم فقط قیافه و رنگ لباسشون فرق میکنه اونوقت دارید میگید تقلید نکرده؟

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به Dark knight

   اردیبهشت 12, 1398

   کلا تقلید بیشتر وقتا همون الهام گرفتنـه . اشتباه میکنن که به شباهت شخصیتا میگن تقلید (باز هم میگم بیشتر وقتا)

   ولی الان به نظرت اینکه لباس شخصیتا شبیه هم باشن میشه تقلید؟ اصلا الان کجای دث استروک و ددپول شبیه همه ؟

   پاسخ

   • DC در پاسخ به آریو

    خرداد 17, 1398

    خب میخوای بدونی کجای دث استروک شبیه ددپوله؟باشه بهت میگم ((داشتن کمربند های مشابه البته دث استروک از اون آرم های مزحک رو کمر بندش نداره داشتن تفنگ و شمشیر دو رنگ بودن ماسک ها)) ردهود و ددپول هم از نظر ظاهری شبیه همن برای این که خیالت از این که ردهود از ددپول قدیمی تره میتونی بری زومجی نوشته ردهو در سال 1983 خلق شده و ددپول در سال1991

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به DC

     خرداد 17, 1398

     ولی اینو قبول دارم که دیسی توی بخش درست کردن لوگو خیلی از مارول بهتره

     پاسخ

     • DC در پاسخ به آریو

      تیر 2, 1398

      خواهش میکنم

      پاسخ

      • آریو در پاسخ به DC

       تیر 2, 1398

       از شما تعریف نکردم 😁

       پاسخ

       • DC در پاسخ به آریو

        تیر 3, 1398

        منم نگفتم که با منی
        مهندس!

        پاسخ

 71. SH

  دی 15, 1397

  مارول است و اسکی …😐😑

  پاسخ

 72. رضا نادی

  آذر 28, 1397

  سلام ودرود برشما ممنون از این مقاله ی عالی خیلی خوب بود

  پاسخ

 73. آریا

  مهر 28, 1397

  هاک آی از گرین آرو تقلید نکرده ؛ کماندارهای دقیق همیشه تو افسانه ها بودن!
  کوییک سیلور از فلش تقلید نکرده . کیه که قبل از شناختن شخصیت های کمیک بوکی ، به فکر سرعت بالا نیفتاده باشه؟!
  ددپول که دیگه اصلا از دث استروک تقلید نکرده !!! یعنی چون هردوتا تو استفاده از شمشیر و انواع تفنگ ماهرند ، ددپول از دث استروک تقلید کرده؟؟؟ ددپول و دث استروک از نظر اخلاقی و رفتاری باهم هیچ هیچ هیچ گونه اشتراکی ندارن!
  بقیه ی الهام گرفتن ها هم باعث شده یه شخصیت جالبتر ساخته بشه!(به جز الهام گیری آیرون من از بتمن)

  پاسخ

  • Sina در پاسخ به آریا

   دی 8, 1397

   من همین الان از ی سایت دیگه دیدم نوشتم دیسی از مارول تقلید کرده که کامل پاچه خارن بعد قبل از اینکه دیسی سریال هاشو و فیلم هاشو پخش کنه انیمیشن های قهرماناشو پخش میکرد و این مقاله کاملا درسته سریال ارو تو سال ۲۰۱۱پخش شد فکر کنم بعد هاک آی تو سال ۲۰۱۳تو انتقام جویان دیده شد ددپول هم مثل دث استروک یک قدرتایی داره ک نمیکشدتش ولی دث استروک درمان شد فقط تفاوتشون اینکه ددپول نقش خوبو بازی میکنه ولی اسلید نقش بد وفلش ک توانایی سرعت خیلی بالایی داره زود تر ب فکر دیسی رسید تا مارول مارول میتونست زود این شخصیتو بسازه اما ب ذهنشون نرسیده بعد از اینکه دیسی سریالشو ساخت خوششون اومد تقلید کردن اتم هم زود تر از مرد مورچه ای خودشو نشون داد

   پاسخ

   • Amir در پاسخ به Sina

    بهمن 25, 1397

    نه هاک ای توی سال 2011 هم بودش

    پاسخ

   • آریو در پاسخ به Sina

    اردیبهشت 12, 1398

    متاسفانه جدیدا سایتایی که فرق شباهت و تقلید رو نمیدونن زیاد شده .

    ولی وقتی اینو نمیدونی که این شخصیتا اول تو کمیک بودن بعد اومدن تو فیلم و غیره نباید به خودت اجازه بدی که کامنت بذاری 😉

    پاسخ

  • Fatima در پاسخ به آریا

   فروردین 1, 1398

   انقد دلیل‌های الکی نیار حقیقت و قبول کن

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به Fatima

    اردیبهشت 12, 1398

    الان با کدوم تیکه ی حرفم مخالف بودی ؟ به نظر خودم حرفم کاملا منطقیه . هر کی با حرفم مخالفه با دلیل توضیح بده .

    پاسخ

  • اشکان در پاسخ به آریا

   اردیبهشت 19, 1398

   قشنگ از طرز تفکرت ضایع ست یه بچه سال به تمام معنایی بچه سال “کماندار های دقیق همیشه تو افسانه ها بودن” خب بچه سالی دیگه اینا کماندارن درست ولی همینا تو سخت ترین شرایط (حالا برای الیور شده جزیره برای کلینت شده یکی از سازمان های روسیه) آموزش دیدن
   بچه سال کوئیک سیلور از فلش تقلید نکرده په چرا زود تر نساختنش؟
   بچه سال خالقان خود ددپول گفتن ما ورژن بانمک دث استروک رو آوردیم تو مارول هر دو نظامی بودن هر دو همسر داشتن هر دو ویلنن هر دو با شمشیر و تفنگ میجنگن هر دو آموزش های نینجایی دیدن هر دو با ابرقهرمان ها رابطه داشتن هر دو فامیلیشون ویلسونه و هر دو نقصی توی صورتشون به وجود اومد و هردو قدرت زنده موندن دارن حالا تو میخوای بگی نه مثل این میمونه تو گوش خر آیت الکرسی بخونن

   بقیه ی *اسکی ها باعث ساخت یه شخصیت جالب تر شدن؟ چند تا کمیک خوندی؟ چی راجب دارک ساید میدونی؟ چی راجب سولومون گراندی میدونی هیچی چون یه احمقی که مغزت که یه سری تفکرات باطل توسط نظام امپریالیسمی بهت القا شده

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به اشکان

    اردیبهشت 19, 1398

    اولا به نظرم خیلی با ادب نیستی ، من وقتی که نظرمو نوشتم به کسی توهین نکردم [•-•]

    دوما هم که اگه به آموزش دیدن تو شرایط سخت باشه ، کاپیتان آمریکا یه هفت هشت ماهی زودتر از گرین ارو خلق شد .

    سوما درباره ی فلش چون مارول تو اون موقع هنوز موتور شخصیت سازیش راه نیفتاده بود . الان منطقیه من بگم فلش تقلید کرده چون که همه ی ما به فکرمون سریع بودن رسیده ؟ من خودم قبل از اینکه بدونم فلش و کوییک سیلور کین ، به فکرم رسیده بود که چقد سرعت زیاد خوبه ! ماهیو هر وقت از آب بگیری تازس …

    چهارما در مورد تقلید از دث استروک هم بگم که خالق ددپول گفته از فیلم twins برا خلق ددپول الهام گرفته cbr.com/deadpool-rob-liefeld-twins/
    پنجما به نظرت خالق ددپول از دث استروک تقلید کرده چون هر دوتاشون زن داشتتن ؟ باشه خندیدم 😂

    ششما بعدشم که تو گوش خر یاسین میخونن نه آیت الکرسی 😉

    هفتما کمیک هم یه پونصدتایی خوندم

    هشتما درمورد دارکساید هم بگم که به نظرم تو کمیک جذابیت ثانوس با دارکساید برابره ، وای تو فیلم جذابیت ثانوس خیلی خیلی خیلی خیلی بیشتره

    نهما سالومون گراندی هم به نظرم از هالک جذاب تر نیست

    دهما شونزده سالمه

    یازدهما در آخر هم بگم که درسته خیلی وقتمو گرفتی ولی با این حال چون از ضایع کردن نوابغی مثل تو لذت میبرم بازم وقتمو بگیر .

    دوازدهما که اگه میخوای یه تقلید بگی میتونی بگی تقلید کاپیتان آمریکا از شخصیت shield (که البته شخصیت جالب تری خلق شد )

    پاسخ

    • عباس در پاسخ به آریو

     اردیبهشت 20, 1398

     درسته این بار یکمی تاخیر افتاد
     نظرات اضافی حذف شدن
     مرسی آریو جان

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به عباس

      اردیبهشت 20, 1398

      دستتون درد نکنه

      پاسخ

   • Darya در پاسخ به اشکان

    اردیبهشت 19, 1398

    اولا بزرگی به عقله نه به سال آقای اشکان به ظاهر محترم،اینکه به عنوان توهین یکیو بچه سال خطاب میکنی،نشانگر دقیقی از ضعف شخصیتی خودتونه
    قبل از اینک مثال تو گوش خر یاسین خوندن و بامزش کنین و به کار ببرین مطمعن بشین یاسین و دارین درست میخونین😁ولورین هم دهه هفتاد خلق شده و قدرت خوددرمانی رو داره!
    توروخدا جمله بندی جمله آخرتو بخون یبار😂😂😂فک کنم شاخ ترین کلمه ای که بلد بودی امپریالیسمه چون هیچ ربطی نداشت به بحث مزبور😎

    پاسخ

   • عباس در پاسخ به اشکان

    اردیبهشت 20, 1398

    سلام،
    نظرت منتشر شده آریو جان 😉

    پاسخ

   • DC در پاسخ به اشکان

    تیر 1, 1398

    خخخ دمت گرم لایک…

    پاسخ

    • DC در پاسخ به DC

     تیر 2, 1398

     با اشکان بودم

     پاسخ

     • آریو در پاسخ به DC

      تیر 2, 1398

      باشه دلایل من نقش نارگیلو دارن 😶

      پاسخ

      • DC در پاسخ به آریو

       تیر 3, 1398

       منظورم اون حرف اشکان بود که گفت:
       فکر کنم از نظام امپریالیسمی بهت القا شده خندیدم . :/

       پاسخ

   • Mohamad در پاسخ به اشکان

    خرداد 15, 1399

    بهت قول میدم یکم دیگه فکرکنی فحش های جدید تر و بهتری به ضحنت میرسه😂😂شما ها همینین کم که میارین فحش میدین جمع کنین بابا

    پاسخ

 74. محمدرضا

  مهر 28, 1397

  به نظر من فقط دث اساروک غلطه !
  ددپول بسیار پر حرفه و بی ادب
  از اون طرف دث استروک بسیار کم حرف و جدی
  و در ضمن اینم بگم که خلق شدن ددپول فقط بخاطر مرد عنکبوتیه که نویسنده ها با هم رفیق بودن بعد خالق ددپول می بایست قیافه ی کلی نوجوان با صورت های دشوار سخت بکشه در صورتی که طراح اون زمانه مرد عنکبوتی خیلی راحت تر میتونست مردعنکبوتی رو بکشه و اینجوری خالق ددپول سعی کرد شخصیتی بسازه به نام ددپول که با مرد عنکبوتی هم رفیقه و چند تا کمیک مشترک هم دارن!

  پاسخ

 75. مارولی ترین

  مهر 28, 1397

  تنها چیزی که میدونم تو این چنتا درسته تانوس دیگه بقیش چرته،اینایی که شما نوشتید نمیشه اسمشون رو تقلید گذاشت اینا بیشتر شباهت های این شخصیت ها با هم هستند.

  پاسخ

 76. نه بابا پدر از پسر تقلید کرده واقعا عباس اقا ….

  پاسخ