6 دلیل که نشان می دهد پول ازدواج تان را خراب می کند

6 دلیل که نشان می دهد پول ازدواج تان را خراب می کند

امروزه یکی از دلایل شکست ازدواج مسائل مالی است. و تعجبی ندارد اگر بگوییم که این مسائل یکی از دلایل اصلی به شمار می‌روند.

هیچ قانون و محدودیتی تعیین نکرده‌اید

شما و همسرتان در کنار هم این رابطه را به وجود آورده‌اید. بنابراین هردو نفرتان باید با قوانین و تصمیمات موافق باشید. باید قوانین و محدودیت‌هایی وضع کنید که همیشه به آن‌ها پایبند باشید. زمانی که کنار هم هستید، باهم برنامه‌ریزی کرده و اهداف خود را یادداشت کنید.

این قوانین شامل پول قرض دادن به دوستان و خانواده نیز می‌شود. برای خرید وسایل و لوازم یک سقف قیمت تعیین کنید. حساب بانکی‌تان چگونه باشد؟ هر دوی‌تان به پس‌اندازتان دسترسی دارید؟ باید تمام این سؤالات را در نظر بگیرید. مواردی که همیشه درباره آن‌ها بحث می‌کنید باید پیش از همه بررسی شوند.

پول را به رابطه‌تان ترجیح می‌دهید

اگر هردویتان افراد مادی باشید، رابطه موفقی نخواهید داشت. تمام تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد زوج‌های مادی‌گرا رابطه موفقی ندارند. حتی اگر رابطه موردنظر مشکلی نداشته باشد بازهم مادی‌گرایی زوج‌ها مشکل‌ساز می‌شود. سعی کنید عادت‌های مادی خود را به عادت‌های عاطفی تبدیل کنید.

از سوی دیگر پول باعث می‌شود زوج‌های مادی‌گرا کنار هم بمانند. زیرا آن‌ها به هیچ‌چیز دیگری اهمیت نمی‌دهند، تنها چیزی که باعث خوشحالی این زوج‌ها می‌شود این است که لوازم موردعلاقه خود را خریداری کنند. اگر زمانی پولی نداشته باشند، رابطه‌ای ندارند.

نقش‌های سنتی را به خودتان تحمیل می‌کنید

آنچه مرسوم است این است که مرد خانه کار کند و نان‌آور خانه باشد، زن خانه هم باید به کارهای خانه و فرزندان رسیدگی کند. اما اگر مرد خانه درباره مسائل مالی و حساب‌وکتاب‌ها چندان موفق نیست، اصلاً اشکالی ندارد که زن خانه این کار را انجام دهد. پس به استعداد و توانایی‌هایتان نگاه کنید نه به سنت‌ها.

باهم هماهنگ نیستید

آیا درباره مسائل مالی باهم هماهنگ هستید؟ آیا اهداف مالی‌تان یکسان است؟ معمولاً با گذشت زمان، اولویت و انتظارات مالی تغییر می‌کند. حداقل سالی یک‌بار باهم مشورت کنید و درباره این مسائل صحبت کنید. با این کار بهم نزدیک‌تر می‌شوید و مشکلاتتان هم کاهش می‌یابد.

قبض‌ها را از یکدیگر پنهان می‌کنید

پنهان کردن قبض‌ها و کارت‌های اعتباری در واقع نشان‌دهنده مشکلات اصلی می‌باشد. اگر از بدهی‌ها احساس گناه می‌کنید، اصلاً اشکالی ندارد، بهتر است ترس‌های خود را با همسرتان به اشتراک بگذارید.

برای اینکه اجازه ندهید مسائل مالی رابطه‌تان را خراب کند، بهتر است درباره این مشکلات با یکدیگر صحبت کرده و مشکلات آینده خود را به حداقل برسانید.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم