10 فیلم برتر کیت وینسلت که باید تماشا کنید

کیت وینسلت اولین بار در سال 1994 و با فیلم “موجودات آسمانی” (Heavenly Creatures) و سپس در سال 1995 با فیلم “عقل و احساس” (Sense and Sensibiltiy) بر صفحه سینما ظاهر شد. اما در سال 1997 و پس از فیلم “تایتانیک” بود که به یک ستاره تبدیل شد. او در دوره بازیگری خود تاکنون در فیلم های مختلفی حضور یافته و در همه موفق بود. او با نقش آفرینی در فیلم “کتاب خوان” (The Reader) در سال 2008 برنده جایزه اسکار و سپس در سال 2011 با نقش آفرینی در سریال کوتاه HBO “میلدرد پیرس” (Mildred Pierce) برنده جایزه امی شد. استعداد بازیگری اوست که باعث شده حتی 20 سال پس از حضور در تایتانیک هنوز هم یک فوق ستاره باشد. در مقالات قبلی بیوگرافی کامل کیت وینسلت را منتشر کرده بودیم و در اینجا می خواهیم 10 فیلم برتر کارنامه بازیگری او را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


10. موجودات آسمانی – Heavenly Creatures – 1994

فیلمی با حضور کیت وینسلت و ملانی لینسکی به کارگردانی پتر جکسون، که بعدها فیلم های “هابیت” (The Hobbit) و چندگانه “ارباب حلقه ها” (The Lord of the Rings) را کارگردانی کرد. فیلم درباره رابطه دو دختر است که آنقدر به هم نزدیک می شوند که یکی از آن ها مادر دیگری را به قتل می رساند. زیرا مادرش می خواست به رابطه آن دو پایان دهد. بازی وینسلت و لینسکی در این فیلم خیره کننده است.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر جانی دپ به انتخاب منتقدین


9. آیریس – Iris – 2001

یک فیلم زندگی نامه ای به کارگردانی ریچارد ایر درباره مشکلات زندگی عاشقانه آیریس مرداک، رمان نویس بریتانیایی، و جان بیلی. در بخش اول فیلم آیریس با شخصیت آزاد و مستقل خود بر رابطه تسلط داشته و جان بیلی مطیع اوست. درحالی که در بخش دوم به آلزایمر دچار شده و در این شرایط جان بیلی باید از او مراقبت کند. کیت وینسلت در نقش جوانی آیریس و جودی دنچ در نقش پیری او، بسیار خیره کننده هستند.

همچنین بخوانید: 15 فیلم برتر برد پیت که استعداد بازیگری او را ثابت کردند


8. کشتار – Carnage – 2011

فیلمی به کارگردانی رومن پولانسکی و نقش آفرینی کیت وینسلت، جودی فاستر، کریستوفر والتز و جان.سی. ریلی، درباره والدین مدرنی که پس از دعوای پسرهایشان در پارک با هم آشنا می شوند. مکالمه ای که به عنوان یک گفتگوی متمدنانه درباره حل مشکلات فرزندان شان آغاز شد، در نهایت به بحثی تبدیل شد که هر کدام دیگری را سرزنش می کرد و نشان دهنده مشکلات شخصی آن ها بود.


7. عقل و احساس – Sense and Sensibility – 1995

اقتباسی از یکی از رمان های کلاسیک جین آستن درباره زندگی خواهران دشوود، که زمانی ثروتمند بودند اما به دلیل مشکلات مالی پس از مرگ پدر، اکنون باید برای خود همسران مناسبی پیدا کنند تا به امنیت مالی برسند. در این فیلم انگ لی، بازیگرانی چون اما تامپسون، کیت وینسلت، هیو گرانت و الن ریکمن، حضور دارند. وینسلت با بازی در این فیلم برای اولین بار نامزد اسکار شد.


6. استیو جابز – Steve Jobs – 2015

استیو جابز به عنوان یکی از بنیان گذاران اپل، از زمان مرگش در سال 2011، مورد توجه همگان قرار گرفت. در این فیلم به کارگردانی دنی بویل و نقش آفرینی مایکل فاسبندر و کیت وینسلت در نقش های اصلی و ست روگن و جف دنیلز در نقش های فرعی، که جدیدترین فیلم مربوط به استیو جابز است، شاهد روابط او با افراد در خارج از اپل، شکست ها و بازگشت دوباره او به سوی موفقیت، هستیم. این فیلم یکی از بهترین اجراهای کیت وینسلت را داراست و او در حال حاضر جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مکمل را دریافت کرده و نامزد اسکار هم شده است.


5. بچه های کوچک – Little Children – 2006

یکی از خاص ترین اجراهای کیت وینسلت تا به امروز که باعث شد نامزد بهترین بازیگر زن شود. این فیلم به ازدواج های شکست خورده جامعه مدرن می پردازد. داستان فیلم درباره دو زوج است که با هم آشنا شده و همسر یکی از آن ها به دیگری نزدیک تر می شود. اما در شرایطی که یک متجاوز جنسی از زندان آزاد شده آن ها نمی توانند رابطه خود را ادامه دهند.

همچنین بخوانید: معرفی تمام 42 فیلم تام کروز از بدترین تا بهترین


4. تایتانیک – Titanic – 1997

یکی از موفق ترین و پرفروش ترین فیلم های حماسی رمانتیک تاریخ که در نوع خود بی نظیر بود. این فیلم به کارگردانی جیمز کامرون و نقش آفرینی کیت وینسلت در نقش اصلی، داستان دختری از یک خانواده اشرافی است که به دستور مادرش با یک اشراف زاده دیگر ازدواج می کند. اما آشنایی با یک نقاش فقیر در عرشه تایتانیک در دل شب، زندگی هردویشان را تغییر می دهد. اما با برخورد کشتی به کوه یخ، غرق شدن آن و مردن جک (با بازی لئوناردو دی کاپریو)، داستان عشق جک و رز پایان نمی گیرد. با این فیلم وینسلت برای دومین بار نامزد اسکار شد. این فیلم خاطره انگیز در مجموع نامزد 14 جایزه شد و 11 جایزه را به خانه برد.


3. کتاب خوان – The Reader – 2008

کتاب خوان درباره رابطه عاشقانه غیرمعمول میان یک پسر جوان و یک زن مسن تر، مایکل و هانا است، که در زمان نازی ها رخ می دهد. آن ها به هم نزدیک تر می شوند تا اینکه یک روز ناگهان هانا غیب شده و مایکل چندین سال بعد او را در یک جلسه دیدگاه محاکمه جنگی می بیند. وینسلت پس از چندین بار نامزد شدن، اولین جایزه اسکار خود را برای این فیلم به دست آورد.


2. جاده انقلابی – Revolutionary Road – 2008

زوج سینمایی کیت وینسلت و لئوناردو دی کاپریو مورد علاقه سینما دوستان است. این فیلم به کارگردانی سام مندس، با زوج تایتانیک درامی می سازد که درباره یک زوج ایده آل است، زوجی که دو فرزند دارند اما مشکلات سر رسیده و سوتفاهم ها بر سر راه خوشبختی شان قرار می گیرد. اجرای وینسلت و دی کاپریو بسیار زیبا بود و وینسلت اولین جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

همچنین بخوانید: 16 فیلم برتر لئوناردو دیکاپریو که حتما باید تماشا کنید


1. درخشش ابدی یک ذهن پاک – Eternal Sunshine of the Spotless Mind – 2004

یکی از برترین فیلم های تاریخ که بخشی از موفقیت آن (در کنار نویسندگی و کارگردانی تحسین برانگیز) به دلیل اجرای بازیگران اش است. اگرچه جیم کری عالی است، اما این کیت وینسلت است که صحنه را از آن خود می کند. اجرای وینسلت در نقش دختری به نام کلمنتاین که بسته به حس و حالش رنگ موهای خود را عوض می کند، شما را تحت تاثیر قرار داده و لبخند را بر لبان تان می نشاند. وینسلت با این فیلم نامزد اسکار شد و استحقاق دریافت آن را داشت.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم