12 انیمه غم انگیز و تماشایی در تاریخ انیمه‌سازی

انیمه ها به دلیل داشتن شخصیت های جذاب و دیالوگ های آموزنده، سکانس‌های تاثیرگذار و داستان جذاب پس زمینه شهرت دارند. این انیمه ها توانستند با وجود رقابت در جهان مدرن و روبه تغییر، فرهنگ و تاریخ ژاپن را زنده نگه دارند. در نتیجه بیننده را شیفته خود نموده و به داستان های خود جذب کنند.

اگر به تازگی تماشای انیمه را آغاز کرده باشید احتمالا در ابتدا ژانر اکشن و عاشقانه توجه تان را جلب می کند. اما انیمه های غم انگیز بخشی مهمی از دنیای انیمه هستند که فرهنگ و رفتارهای انسانی را بازگو می کنند. در اینجا 12 انیمه سینمایی غم انگیز برتر جهان را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


12. جین-رو:دسته گرگ ها – Jin-Roh: Wolf Brigade- 2000

پس از پایان جنگ جهانی دوم یک پلیس ضدتروریستی پس از ناتوانی در شلیک به یک دختر انتحاری مورد بازجویی قرار می گیرد. او پس از جمع آوری اطلاعات درباره این دختر با خواهر او آشنا می شود. این دو سپس در رقابت های نیروهای پلیس با فعالیت های تروریستی گروهک جین رو (انسان های گرگینه) درگیر می شوند. فیلم آنقدر سورئال و زیباست که قلب تان را به تپش انداخته و اشک تان را درمی آورد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین انیمه های عاشقانه سینمایی در همه زمان ها


11. جایی که در گذشته به هم قول دادیم – The Place Promised In Our Early Days – 2004

داستان در سال 1996 رخ می دهد که ژاپن به دو قسمت تقسیم شده بود. هوکایدو توسط اتحادیه و جزایر جنوبی توسط ایالات متحده اداره می شوند. در تابستان 1996 سه دانش آموز متوسطه هم قسم می شوند که با هواپیمای ساخته خود از مرز عبور کنند. اما پس از بیماری دختری به نام سایوری ساواتاری و نیاز به انتقال او، پروژه به هم می خورد. هیروکی فوجیساوا در آستانه جنگ دیگری متوجه می شود سایوری از آن زمان در کما به سر برده و برای بیدار کردن او از تاکویا شیراکاوا کمک می خواهد.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های اکشن که تاکنون ساخته شده اند


10. مدفن کرم‌های شب ‌تاب – Grave of the Fireflies – 1988

این داستان ما را به سال 1945 می برد که سال های پایانی جنگ جهانی دوم بود. در آغاز داستان با فلش بک به جایی می رویم که سیه تان در تنهایی در ایستگاه قطار از دنیا می رود. داستان درباره خواهر و برادری به نام سیه تا و ستسوکو است که مادرشان در بمب گذاری آمریکایی ها کشته شده و پدرش که در نیروی دریایی کار می کند اوضاع خوبی ندارد. در نتیجه او هم می میرد و اوضاع بدتر می شود. این داستان نشان دهنده جنگ و اثر مخرب آن بر مردم یک کشور است. این فیلم به خوبی کارگردانی شده و پایان آن اشک تان را درمی آورد.

همچنین بخوانید: 14 انیمه اکشن رمانتیک برتر همه زمان ها


9. صدای خاموش – A Silent Voice- 2016

شویو پس از آزار یک دختر ناشنوا در جوانی اکنون می خواهد جبران کرده و به دختر کمک کند. اما داستان های تلخی رخ می دهد که روایت بخشش و رستگاری است. شخصیت شویو آنقدر حقیقی و قابل لمس است که احساس می کنیم او یک انسان واقعی است.

همچنین بخوانید: 12 انیمه برتر استودیو جیبلی که حتما باید ببینید


8. کلاناد – Clannad- 2007

تومویا اوکازاکی یک دانش آموز جوان کلاس سوم دبیرستان است که از پدرش که شیفت شب کار می کند، فاصله می گیرد. در کودکی مادر او از دنیا رفت. او به مدرسه می رود و به زندگی علاقه ای ندارد. یک روز با ناگیسا فوروکاوا که به دلیل بیماری سال سوم را برای دومین بار می خواند، آشنا می شود. آن دو با هم دوست شده و هرروز به مدرسه می روند. تومویا در حین کمک به ناگیسا برای سازماندهی کلوپ درام از زندگی خود بیشتر لذت می برد. تمام شخصیت های فیلم روایت های حقیقی و غم انگیز دارند که داستان را تاثیرگذارتر می کند. ادامه این فیلم Clannad: After Story بود که یک سال بعد عرضه شد و غم انگیزتر هم بود.

همچنین بخوانید: لیست 30 شخصیت برتر در تاریخ انیمه ها


7. بازیگر هزاره – Millennium Actress – 2001

در این فیلم انیمه گنیا تاچیبانا فیلمساز می خواهد درباره بازیگر معروف ژاپنی، چیوکو فوجیوارا یک مستند بسازد. چیوکو که اکنون در سنین پیری در انزوا به سر می برد، سرانجام تسلیم شده و قبول می کند که درباره زندگی اش با تاچیبانا صحبت کند. در این مستند با چیوکو همراه می شویم که چگونه از سنین نوجوانی می خواسته معروف شود و سپس به یک بازیگر بزرگ تبدیل خواهد شد. فیلم به ما نشان می دهد که شهرت و موقعیت چگونه می تواند هویت انسان را برباید.

همچنین بخوانید: لیست 20 تایی بهترین انیمه های سینمایی جهان


6. باد برمی‌خیزد – The Wind Rises – 2013

داستان مردی که معروف ترین هواپیمای تاریخ ژاپن یعنی Mitsubishi A6M Zero را خلق کرده است. او از زمان کودکی در فوجی اوکا می خواسته همانند قهرمان ایتالیایی اش جیوانی باتیستا کاپرونی، ماشین پرنده بسازد. جیرو با وجود فاجعه، عشق، جنگ و فراق، به رویای خود باور دارد و به تدریج متوجه می شود که رویاها پس از ورود به جهان شکل های متفاوتی به خود می گیرند.

همچنین بخوانید: 28 انیمه سریالی برتر تاریخ که باید تماشا کنید


5. زمزمه قلب – Whisper of the Heart – 1995

شیزوکو سوکشیمیا یک دختر 14 ساله آزد و شاد است که از تعطیلات تابستانی خود لذت می برد. او وقت گذرانی در کتابخانه محلی را دوست دارد تا اینکه متوجه می شود تمام کتاب های خوانده شده اش توسط پسری به نام سیجی اماساوا خوانده می شوند. یک روز که در قطار شهری نشسته متوجه گربه ای در کنارش می شود. او تصمیم می گیرد گربه را تعقیب کند و متوجه می شود که گربه به مغازه ویولن سازی پدربزرگ همان پسر عجیب وارد شده است. سیجی و شیزیکو به زودی دوست شده و اگرچه سیجی به دنبال رویاهای خود است اما شیزوکو هنوز به استعدادهای خود باور ندارد. اما با دیدن مجسمه یک گربه به نام بارون در فروشگاه، تحت تاثیر قرار گرفته و گویی قلب اش به تپش می افتد. صدایی در او شنیده می شود که او را به دنبال کردن رویاهای خود ترغیب می کند.

همچنین بخوانید: 10 انیمه شبیه ناروتو (Naruto) که باید تماشا کنید


4. دختری که در زمان پرش می‌کرد – The Girl Who Leapt Through Time- 2006

دختری که در زمان پرش می‌کرد دنباله رمانی است با همین نام که در سال ۱۹۶۷، توسط یاسوتاکا سوتسوی نوشته شده است. داستان درباره دختری است که می تواند در زمان سفر کند. ماکوتو (یکی از شخصیت های اصلی) برای حل مشکلات از پرش زمانی استفاده می کند، اما متوجه می شود این کار به دیگران آسیب می رساند. پرش زمانی مکرر او حتی باعث مرگ یکی از دوستانش می شود. این فیلم تاثیر تلاش برای تغییر جهان با قدرت های خود و توجه نکردن به عواقب آن را به زیبایی نشان می دهد.

همچنین بخوانید: 12 انیمه شبیه حمله به تایتان (Attack on Titan) که باید تماشا کنید


3. هوا – Air – 2005

اقتباسی از رمانی به همین نام که دو داستان در موازات هم پیش می روند. یک داستان درباره یوکیتو کونیساکی و میسوزو کامیو در زمان حال و دیگری درباره کانا و ریویا در زمان گذشته است. عشق کانا و ریویا پایان تراژیکی دارد، در نتیجه به عنوان یوکیتو و میسوزو متولد می شوند. یوکیتو در حین ترک شهر قسم می خورد طلسمی را که باعث جدایی آن دو در دو زندگی شده را از بین ببرد. این فیلم داستان عاشقانه بین دو نفر در دو دوره زمانی مختلف است که تلاش آن ها اشک تان را درمی آورد.

همچنین بخوانید: 10 انیمه جذاب شبیه دفتر مرگ (Death Note) که باید تماشا کنید


2. فرزندان گرگ – Wolf Children – 2012

هانا یک دانشجوی 19 ساله کالج است که عاشق همکلاسی خود می شود، مردی که یک گرگینه است و هر زمان که بخواهد به گرگ تبدیل می شود. آن ها دو فرزند دارند، پسری به نام امه و دختری به نام یوکی. پس از تولد امه پدر خانواده می میرد و هانا باید از دو فرزند گرگینه اش مراقبت کند. او آن ها را به روستا می برد تا از چشم شکارچیان به دور باشند. کودکان نمی توانند تغییر شکل خود را کنترل کنند و هانا باید در حین احترام به انتخاب آن ها این مسئله را کنترل کند. این فیلم وظایف والدین را نشان می دهد، مخصوصا زمانی که کودکان شرایط ویژه ای داشته و یکی از والدین هم از دنیا می رود.

همچنین بخوانید: 10 انیمه جذاب شبیه توکیو غول که باید تماشا کنید


1. در جنگل نور کرم های شب تاب – Into the Forest of Fireflies’ Light – 2011

یک فیلم انیمه عاشقانه و غم انگیز درباره یک دختر شش ساله نام هوتارو تاکگاوا که در جنگل تسخیر شده توسط روح کوهستان و یوکای گم میشود. موجودی انسان مانند با ماسک به نام جین او را یافته و به هوتارو هشدار می دهد که درصورت لمس شدن توسط انسان برای همیشه ناپدید می شود. جین هوتارو را از جنگل بیرون می برد اما هوتارو پس از چند روز بازمی گردد تا او را ببیند. این دو با وجود محدودیت ها با هم دوست می شوند. در پایان تابستان هوتارو جین را ترک کرده اما به او قول می دهد که هر سال تابستان برای دیدن اش بیاید. طی سال ها آن دو عاشق هم شده و درباره آینده نامشخص شان نگران هستند، در حالی که جین دوست دارد هاتارو را لمس کند. جین هوتارو را به یک فستیوال جنگلی که توسط ارواح برگزار می شود، دعوت می کند. یک پسر جوان مخفیانه به فستیوال رفته و جین را لمس می کند. پیش از اینکه جین ناپدید شود او و هوتارو یکدیگر را در آغوش گرفته و به عشق شان اعتراف می کنند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (143)

بستن فرم

 1. سمیه

  شهریور 1, 1401

  معرفی خوب و جامعی بود مرسی 🌺

  پاسخ

 2. ناشناس

  مرداد 23, 1401

  سلام
  ببخشید تو به سوی جنگل کرم های شب تاب اسم پسره جین نبود گین بود😐

  پاسخ

  • ..b در پاسخ به ناشناس

   مرداد 26, 1401

   ولی جین بودا..🤣

   پاسخ

 3. محمد طاها

  تیر 22, 1401

  سلام من وقتی بچه بودم یه انیمه دیدم که یه پسره ای دنبال چند تا سنگ جادویی میره و یه پسر دیگه هم دنبالش میره بعد اون پسر اولیه به یه جایی میرسه که تمام سطح زمینش شیشه ای هست و بعدش به یه جسد میرسه که مثل بدن خودشه میرسه وبا یه شمشیر به سمت قلب اون جسد حمله میکنه و وقتی زد تو قلب اون جسد انگار زده تو قلب خودش و بعدش میمیره

  پاسخ

  • آنی در پاسخ به محمد طاها

   شهریور 13, 1401

   منم همینطور اگ پیدا کردین بگین

   پاسخ

  • سامان در پاسخ به محمد طاها

   مهر 12, 1401

   شمشیر شجاعت اسم انیمش
   یادش بخیر تو سک سک درآوردم بچگی میدیدیم

   پاسخ

  • سامان در پاسخ به محمد طاها

   مهر 12, 1401

   به داستان شجاعت البته بیشتر میشناسنش

   پاسخ

  • Merol در پاسخ به محمد طاها

   مهر 27, 1401

   فک کنم انیمه شجاعت

   پاسخ

 4. خسرو

  تیر 9, 1401

  Jin-Roh یک شاهکاره. هم از نظر محتوا که عمیق و تحسین برانگیزه، هم از نظر شخصیت پردازی و داستان، و از همه زیباتر موسیقی فاخر و بی مانند که این اثر رو از یک انیمه بسیار فراتر میبره. توصیه میکنم دوستانی که دوست دارند چیزی تماشا کنند که تا مدتها به یادشون بمونه این اثر رو ببینند.

  پاسخ

 5. amirali

  فروردین 18, 1401

  یه انیمه هس پچه بودم میدیدم غم گینه پیدا نمیکنم که یه برادرو خواهر یتیمن خواهره نابیناس با سوزن انگشتشو سوراخ میکنه

  پاسخ

  • هیل در پاسخ به amirali

   اردیبهشت 14, 1401

   اسمش (اوسیم)

   پاسخ

 6. داداش دازای

  فروردین 6, 1401

  فقط « صدای خاموش ،ودر جنگل کرم های شب تاب» منو ناراحت کردن. بقیه غمگین نبودند.

  پاسخ

  • Majid در پاسخ به داداش دازای

   تیر 5, 1401

   برو گن پا برهنه یک و دو رو ببین بعد بیا 😪

   پاسخ

 7. .

  اسفند 19, 1400

  انیمه ماکیا رو جا انداختید

  پاسخ

 8. Sanook

  بهمن 17, 1400

  اینا غمگینه
  ولی پسر بچه و هیولا رو از قلم انداختین
  اونم داستان خیلی غم انگیز و قشنگی داره

  پاسخ

 9. Soheil

  دی 28, 1400

  فقط شماره اولی داغونم کرد

  پاسخ

 10. مهدی

  دی 10, 1400

  انیمه هوا زیرنویسشو از کجا پیدا کنم😕

  پاسخ

 11. ناشناس

  آبان 17, 1400

  انیمه ماکیا زمانی که گل شکوفه میدهد بییییینظیره من تا دو روز گریه میکردم

  پاسخ

  • 💜BTS💜 در پاسخ به ناشناس

   خرداد 29, 1401

   ماکیا زمانی که گل موعود شکوفه می دهد
   ن گل شکوفه میدهد

   پاسخ

 12. کاربر

  آبان 3, 1400

  الان انیمه دختری که در زمان سفر میکرد رو تموم کردم خیلی افسرده شدم احساس میکنم یه جورایی ناتموم موند
  مدفن کرم های شبتاب هم که نگم بچگیا دیدم هنوزم که هنوزه اصلا بدجور به خاطرش افسرده شدم

  پاسخ

 13. نظر

  مرداد 15, 1400

  من به نظرم ۲ دوتا انیمه توی این دنیا هست که واقعا تا مدت ها اثرشون از شدت غمگین بودن میمونه اول اوسیم که خیلی شناخته شده نیست و بعد قبرستان کرم… من ۴ ساعت پیش بعد سال ها دیدم هنوز چشمام میسوزه

  پاسخ

 14. 日村勇紀

  تیر 27, 1400

  دروغ تو در آوربل بنانا فیش ماکیا اتک آن تایتان گیون خاطرات پلاستیکی

  پاسخ

 15. .

  تیر 23, 1400

  من کلا زیاد انیمه نمیبینم البته فرصتش رو ندارم ولی یکی از اینارو دیدم اونم گزینه ۶ بود که کلاس زبان گفت ببینید😂 درسته گریه نکردم ولی هنوز تو فکرشم😐لامصب دیگه حال پلی استیشن بازی کردنم ندارم😭 از درون پوکیدم😐

  پاسخ

 16. وُرمیر

  تیر 7, 1400

  Belladonna of sadness….واقعا ناراحت‌کننده بود….

  پاسخ

 17. آندیا

  تیر 6, 1400

  گورستان کرم های شبتاب و صدای خاموش بهترین انیمه هایی هستن که دیدم حتما ببینید ولی گفته باشم من دیدم سه شب گریه کردم

  پاسخ

  • رز در پاسخ به آندیا

   تیر 25, 1400

   اگه انیمه غمگین میخوای در جنگل نور کرم شب تاب ببین😭

   پاسخ

   • سامیه در پاسخ به رز

    آذر 16, 1400

    سلام درسته منم موافقم عالی بود اشکم در اومد 😭

    پاسخ

   • داداش دازای در پاسخ به رز

    فروردین 7, 1401

    واقعاً ،منو خواهر بزرگم و خواهر کوچکم تو لبتاب عموم داشتیم نگاه می کردیم و هر چهارمون انگشتمون تو دهنمون بود و گریه میکردیم.

    پاسخ

 18. علی

  خرداد 15, 1400

  همین؟اتفاقا انیمه در جنگل نور…رو اگه با دقت نگاه کنین چنان غم انگیز نیست..,
  اینجا یه انیمه بین واقعی پیدا میشه چند تا انیمه معرفی کنه که واقعاً اشک آدمو در بیاره؟
  حتما هم نباید که یکی بمیره توش تا غمناک باشه⁦😶مثل صدای خاموش»)

  پاسخ

  • Love در پاسخ به علی

   تیر 21, 1400

   انیمه «ماکیا، زمانی که شکوفه گل میشود» رو ببین
   من هروقت میبینم گریم میگیره مخصوصا آخرش ولی تقریبا میشه گفت یکی میمیره آخرش ولی صدای خاموشو ندیدم امروز می‌خوام ببینم

   پاسخ

  • Love۱۳۹۰ در پاسخ به علی

   تیر 21, 1400

   انیمه «ماکیا، زمانی که شکوفه گل میشود» رو ببین
   من هروقت میبینم گریم میگیره مخصوصا آخرش ولی تقریبا میشه گفت یکی میمیره آخرش ولی صدای خاموشو ندیدم امروز می‌خوام ببینم

   پاسخ

  • دخی خفن در پاسخ به علی

   تیر 21, 1400

   انیمه «ماکیا، زمانی که شکوفه گل میشود» رو ببین
   من هروقت میبینم گریم میگیره مخصوصا آخرش ولی تقریبا میشه گفت یکی میمیره آخرش ولی صدای خاموشو ندیدم امروز می‌خوام ببینم

   پاسخ

  • دخی خفن در پاسخ به علی

   تیر 21, 1400

   انیمه ماکیان زمانی که شکوفه گل میشود رو ببین واقعا غمگینه

   پاسخ

  • سینا در پاسخ به علی

   تیر 23, 1400

   بشین ناروتو نگاه کن شخصیت پردازی ویلن هاش واقعا غم انگیزه و درسته که یه انیمه مثبت گرایانه‌س ولی واقعا بعضی جاهاش خ غمگینه و اینکه ارزش دیدنش هم خ بالاس

   پاسخ

  • ……. در پاسخ به علی

   تیر 23, 1400

   انیمه غم انگیز خییییییلی زیاده😐
   کلا خیلی از انیمه های ساخته شده غم انگیزن
   ولی خب کاربرا الان حضور ذهن ندارن

   پاسخ

 19. اسپویل من

  خرداد 11, 1400

  انیمه های قشنگین اکثرشون رو دیدم ولی با مرگ کوروسنسی جیرایا رنگوکو ارن و یکی دو نفر دیگه بیشتر از اینا گریه کردم شاید اگه سریال بودن بیشتر منو به گریه مینداختن

  پاسخ

  • ^_____^ در پاسخ به اسپویل من

   مرداد 15, 1400

   بسم الله
   برادر یه هشدار اسپویل بزنی بد نیست

   پاسخ

 20. آرمین کهن

  اردیبهشت 21, 1400

  لعنت به سازنده مدفن کرم های شب تاب دو روزه دارم گریه میکنم از آبو و غذا افتادم برای پس فردا هم وقت روان پزشک گرفتم اثلا نگاه نکنید

  پاسخ

  • Bita در پاسخ به آرمین کهن

   خرداد 11, 1400

   واقعا باهات موافقم ! من آب و غذا هیچی ، کلا پوکیدم !!!!
   به نظرم تلخ ترین مضمون و غم انگیز ترین سکانس ها متعلق به این انیمه ژاپنیه …

   پاسخ

   • کوچو شینوبو💜 در پاسخ به Bita

    خرداد 12, 1400

    باهاتون موافقم

    پاسخ

   • ولش در پاسخ به Bita

    تیر 22, 1400

    من در مورد غمم به خاطر کرکتر ها رفتم روانپزشت ولی چون چیزی از اوتاکو ها نمیدونن نمیتونن زیاد کمک کنن

    پاسخ

  • اوتاکو⁦✌️⁩ در پاسخ به آرمین کهن

   خرداد 12, 1400

   من که هیچ حسی پیدا نکردم😕😕
   فکر کنم خیلی سنگدل باشم 😂😂😂

   پاسخ

  • M.r در پاسخ به آرمین کهن

   خرداد 14, 1400

   داش این براساس واقعیت بوده سازندش اینو به احترام خواار کوچیکش که دراثر گرسنگی مرده ساخته…….هشت سال پیش من اینو دیدم این واقعیته واقعیت ترسناکت رین ،غم گین ترین و کثیف ترین چیزیه که وجود داره

   پاسخ

  • مهوین در پاسخ به آرمین کهن

   خرداد 21, 1400

   چرت نگو

   پاسخ

  • Charlie در پاسخ به آرمین کهن

   آبان 3, 1400

   دقیقا اصلا نتونستم بیام رو حال و هوام و روم خیلی تاثیر گذاشت

   پاسخ