12 انیمه غم انگیز و تماشایی در تاریخ انیمه‌سازی

انیمه ها به دلیل داشتن شخصیت های جذاب و دیالوگ های آموزنده، سکانس‌های تاثیرگذار و داستان جذاب پس زمینه شهرت دارند. این انیمه ها توانستند با وجود رقابت در جهان مدرن و روبه تغییر، فرهنگ و تاریخ ژاپن را زنده نگه دارند. در نتیجه بیننده را شیفته خود نموده و به داستان های خود جذب کنند.

اگر به تازگی تماشای انیمه را آغاز کرده باشید احتمالا در ابتدا ژانر اکشن و عاشقانه توجه تان را جلب می کند. اما انیمه های غم انگیز بخشی مهمی از دنیای انیمه هستند که فرهنگ و رفتارهای انسانی را بازگو می کنند. در اینجا 12 انیمه سینمایی غم انگیز برتر جهان را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


12. جین-رو:دسته گرگ ها – Jin-Roh: Wolf Brigade- 2000

پس از پایان جنگ جهانی دوم یک پلیس ضدتروریستی پس از ناتوانی در شلیک به یک دختر انتحاری مورد بازجویی قرار می گیرد. او پس از جمع آوری اطلاعات درباره این دختر با خواهر او آشنا می شود. این دو سپس در رقابت های نیروهای پلیس با فعالیت های تروریستی گروهک جین رو (انسان های گرگینه) درگیر می شوند. فیلم آنقدر سورئال و زیباست که قلب تان را به تپش انداخته و اشک تان را درمی آورد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین انیمه های عاشقانه سینمایی در همه زمان ها


11. جایی که در گذشته به هم قول دادیم – The Place Promised In Our Early Days – 2004

داستان در سال 1996 رخ می دهد که ژاپن به دو قسمت تقسیم شده بود. هوکایدو توسط اتحادیه و جزایر جنوبی توسط ایالات متحده اداره می شوند. در تابستان 1996 سه دانش آموز متوسطه هم قسم می شوند که با هواپیمای ساخته خود از مرز عبور کنند. اما پس از بیماری دختری به نام سایوری ساواتاری و نیاز به انتقال او، پروژه به هم می خورد. هیروکی فوجیساوا در آستانه جنگ دیگری متوجه می شود سایوری از آن زمان در کما به سر برده و برای بیدار کردن او از تاکویا شیراکاوا کمک می خواهد.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های اکشن که تاکنون ساخته شده اند


10. مدفن کرم‌های شب ‌تاب – Grave of the Fireflies – 1988

این داستان ما را به سال 1945 می برد که سال های پایانی جنگ جهانی دوم بود. در آغاز داستان با فلش بک به جایی می رویم که سیه تان در تنهایی در ایستگاه قطار از دنیا می رود. داستان درباره خواهر و برادری به نام سیه تا و ستسوکو است که مادرشان در بمب گذاری آمریکایی ها کشته شده و پدرش که در نیروی دریایی کار می کند اوضاع خوبی ندارد. در نتیجه او هم می میرد و اوضاع بدتر می شود. این داستان نشان دهنده جنگ و اثر مخرب آن بر مردم یک کشور است. این فیلم به خوبی کارگردانی شده و پایان آن اشک تان را درمی آورد.

همچنین بخوانید: 14 انیمه اکشن رمانتیک برتر همه زمان ها


9. صدای خاموش – A Silent Voice- 2016

شویو پس از آزار یک دختر ناشنوا در جوانی اکنون می خواهد جبران کرده و به دختر کمک کند. اما داستان های تلخی رخ می دهد که روایت بخشش و رستگاری است. شخصیت شویو آنقدر حقیقی و قابل لمس است که احساس می کنیم او یک انسان واقعی است.

همچنین بخوانید: 12 انیمه برتر استودیو جیبلی که حتما باید ببینید


8. کلاناد – Clannad- 2007

تومویا اوکازاکی یک دانش آموز جوان کلاس سوم دبیرستان است که از پدرش که شیفت شب کار می کند، فاصله می گیرد. در کودکی مادر او از دنیا رفت. او به مدرسه می رود و به زندگی علاقه ای ندارد. یک روز با ناگیسا فوروکاوا که به دلیل بیماری سال سوم را برای دومین بار می خواند، آشنا می شود. آن دو با هم دوست شده و هرروز به مدرسه می روند. تومویا در حین کمک به ناگیسا برای سازماندهی کلوپ درام از زندگی خود بیشتر لذت می برد. تمام شخصیت های فیلم روایت های حقیقی و غم انگیز دارند که داستان را تاثیرگذارتر می کند. ادامه این فیلم Clannad: After Story بود که یک سال بعد عرضه شد و غم انگیزتر هم بود.

همچنین بخوانید: لیست 30 شخصیت برتر در تاریخ انیمه ها


7. بازیگر هزاره – Millennium Actress – 2001

در این فیلم انیمه گنیا تاچیبانا فیلمساز می خواهد درباره بازیگر معروف ژاپنی، چیوکو فوجیوارا یک مستند بسازد. چیوکو که اکنون در سنین پیری در انزوا به سر می برد، سرانجام تسلیم شده و قبول می کند که درباره زندگی اش با تاچیبانا صحبت کند. در این مستند با چیوکو همراه می شویم که چگونه از سنین نوجوانی می خواسته معروف شود و سپس به یک بازیگر بزرگ تبدیل خواهد شد. فیلم به ما نشان می دهد که شهرت و موقعیت چگونه می تواند هویت انسان را برباید.

همچنین بخوانید: لیست 20 تایی بهترین انیمه های سینمایی جهان


6. باد برمی‌خیزد – The Wind Rises – 2013

داستان مردی که معروف ترین هواپیمای تاریخ ژاپن یعنی Mitsubishi A6M Zero را خلق کرده است. او از زمان کودکی در فوجی اوکا می خواسته همانند قهرمان ایتالیایی اش جیوانی باتیستا کاپرونی، ماشین پرنده بسازد. جیرو با وجود فاجعه، عشق، جنگ و فراق، به رویای خود باور دارد و به تدریج متوجه می شود که رویاها پس از ورود به جهان شکل های متفاوتی به خود می گیرند.

همچنین بخوانید: 28 انیمه سریالی برتر تاریخ که باید تماشا کنید


5. زمزمه قلب – Whisper of the Heart – 1995

شیزوکو سوکشیمیا یک دختر 14 ساله آزد و شاد است که از تعطیلات تابستانی خود لذت می برد. او وقت گذرانی در کتابخانه محلی را دوست دارد تا اینکه متوجه می شود تمام کتاب های خوانده شده اش توسط پسری به نام سیجی اماساوا خوانده می شوند. یک روز که در قطار شهری نشسته متوجه گربه ای در کنارش می شود. او تصمیم می گیرد گربه را تعقیب کند و متوجه می شود که گربه به مغازه ویولن سازی پدربزرگ همان پسر عجیب وارد شده است. سیجی و شیزیکو به زودی دوست شده و اگرچه سیجی به دنبال رویاهای خود است اما شیزوکو هنوز به استعدادهای خود باور ندارد. اما با دیدن مجسمه یک گربه به نام بارون در فروشگاه، تحت تاثیر قرار گرفته و گویی قلب اش به تپش می افتد. صدایی در او شنیده می شود که او را به دنبال کردن رویاهای خود ترغیب می کند.

همچنین بخوانید: 10 انیمه شبیه ناروتو (Naruto) که باید تماشا کنید


4. دختری که در زمان پرش می‌کرد – The Girl Who Leapt Through Time- 2006

دختری که در زمان پرش می‌کرد دنباله رمانی است با همین نام که در سال ۱۹۶۷، توسط یاسوتاکا سوتسوی نوشته شده است. داستان درباره دختری است که می تواند در زمان سفر کند. ماکوتو (یکی از شخصیت های اصلی) برای حل مشکلات از پرش زمانی استفاده می کند، اما متوجه می شود این کار به دیگران آسیب می رساند. پرش زمانی مکرر او حتی باعث مرگ یکی از دوستانش می شود. این فیلم تاثیر تلاش برای تغییر جهان با قدرت های خود و توجه نکردن به عواقب آن را به زیبایی نشان می دهد.

همچنین بخوانید: 12 انیمه شبیه حمله به تایتان (Attack on Titan) که باید تماشا کنید


3. هوا – Air – 2005

اقتباسی از رمانی به همین نام که دو داستان در موازات هم پیش می روند. یک داستان درباره یوکیتو کونیساکی و میسوزو کامیو در زمان حال و دیگری درباره کانا و ریویا در زمان گذشته است. عشق کانا و ریویا پایان تراژیکی دارد، در نتیجه به عنوان یوکیتو و میسوزو متولد می شوند. یوکیتو در حین ترک شهر قسم می خورد طلسمی را که باعث جدایی آن دو در دو زندگی شده را از بین ببرد. این فیلم داستان عاشقانه بین دو نفر در دو دوره زمانی مختلف است که تلاش آن ها اشک تان را درمی آورد.

همچنین بخوانید: 10 انیمه جذاب شبیه دفتر مرگ (Death Note) که باید تماشا کنید


2. فرزندان گرگ – Wolf Children – 2012

هانا یک دانشجوی 19 ساله کالج است که عاشق همکلاسی خود می شود، مردی که یک گرگینه است و هر زمان که بخواهد به گرگ تبدیل می شود. آن ها دو فرزند دارند، پسری به نام امه و دختری به نام یوکی. پس از تولد امه پدر خانواده می میرد و هانا باید از دو فرزند گرگینه اش مراقبت کند. او آن ها را به روستا می برد تا از چشم شکارچیان به دور باشند. کودکان نمی توانند تغییر شکل خود را کنترل کنند و هانا باید در حین احترام به انتخاب آن ها این مسئله را کنترل کند. این فیلم وظایف والدین را نشان می دهد، مخصوصا زمانی که کودکان شرایط ویژه ای داشته و یکی از والدین هم از دنیا می رود.

همچنین بخوانید: 10 انیمه جذاب شبیه توکیو غول که باید تماشا کنید


1. در جنگل نور کرم های شب تاب – Into the Forest of Fireflies’ Light – 2011

یک فیلم انیمه عاشقانه و غم انگیز درباره یک دختر شش ساله نام هوتارو تاکگاوا که در جنگل تسخیر شده توسط روح کوهستان و یوکای گم میشود. موجودی انسان مانند با ماسک به نام جین او را یافته و به هوتارو هشدار می دهد که درصورت لمس شدن توسط انسان برای همیشه ناپدید می شود. جین هوتارو را از جنگل بیرون می برد اما هوتارو پس از چند روز بازمی گردد تا او را ببیند. این دو با وجود محدودیت ها با هم دوست می شوند. در پایان تابستان هوتارو جین را ترک کرده اما به او قول می دهد که هر سال تابستان برای دیدن اش بیاید. طی سال ها آن دو عاشق هم شده و درباره آینده نامشخص شان نگران هستند، در حالی که جین دوست دارد هاتارو را لمس کند. جین هوتارو را به یک فستیوال جنگلی که توسط ارواح برگزار می شود، دعوت می کند. یک پسر جوان مخفیانه به فستیوال رفته و جین را لمس می کند. پیش از اینکه جین ناپدید شود او و هوتارو یکدیگر را در آغوش گرفته و به عشق شان اعتراف می کنند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (141)

بستن فرم

 1. Lia

  فروردین 26, 1400

  جنگل نور کرم های شب تاب ب شدت ناراحت کنندس و رسما قلبتون رو تیکه پاره میکنه من خودم نقد و خلاصه انیمه شو نگا کردم و رفتم ک همشو ببینم و مطمعن بودم ک گریه نمیکنم ولی وقت اخرش رسید قلبم فشرده شد و گریم گرف
  اگه افسرده این یا زود ناراحت میشین اصلا نگا نکنین ابدا خودتون رو با این امتحان نکنین درسته وقتش خیلی کمه ولی اوج تاثیر گذاری رو داره

  پاسخ

  • Erfan در پاسخ به Lia

   فروردین 30, 1400

   اشکه منو در اورد

   پاسخ

 2. اکام

  فروردین 22, 1400

  بنظر من وایولت اورگاردن خیلی غمناکه اما دارلینگ رو خیلی دوست داشتم غمگین بود اما خیلی چیزهای زیبایی رو نشون میداد بسیار اثر زیبایی بودن

  پاسخ

  • کانکی در پاسخ به اکام

   فروردین 23, 1400

   هر دو از انیمه های اووریتدن

   پاسخ

   • Rs در پاسخ به کانکی

    فروردین 23, 1400

    Troll

    پاسخ

   • سلام در پاسخ به کانکی

    فروردین 27, 1400

    اورریتد نیستن یه عده توان درکشون رو ندارن😉

    پاسخ

 3. نیما

  فروردین 10, 1400

  لیست خوبی بود ممنون فقط انیمه توکیو هشت ریشتر با اینکه انیمه کمتر شناخته شده ای هست واقعا غم انگیزه و من خودم بعد از دیدن اون تا یک هفته افسردگی گرفتم تا ماه ها بعد وقتی یاد قسمت آخر می افتادم گریه ام می گرفت ( در واقع انیمه خوبیه ولی پایان بشدت غمگینی داره)

  پاسخ

  • ناشناس در پاسخ به نیما

   مرداد 23, 1401

   اره من وقتی ۸ سالم بود دیدم با اینکه بچه بودم سر مرگ یوگی خیلی گریه کردم

   پاسخ

 4. بی نام و نشان

  فروردین 8, 1400

  پس‌انیمه دارلینگ چی همه باهاش کلی گریه کردن

  پاسخ

 5. ی نفر

  فروردین 4, 1400

  هیچکدوم این انیمه ها به غم انگیزی پایان اتک ان تایتان نمیشن ، مانگاش فوق العاده غمگین میشه و داغونتون میکنه

  پاسخ

 6. parastoo

  اسفند 25, 1399

  *هشدار اسپویل*
  ماکیا کجاش غمگینه ؟!
  خیییلی هم خوب بود یعنی اصلا غمگین نبود البته این نظر منه به احساسات فرد بستگی داره درسته که اخرش اریول میمیره ولی در کل غم انگیز نبود
  خوب بود دوس داشتم😊

  پاسخ

 7. H

  اسفند 19, 1399

  با ۱ ، ۲ و ۹ کاملا موافقم
  مخصوصا در جنگل نور کرم های شبتاب
  انیمه ماکیا هم خیلی غمگین بود
  زمانی که مارنی انجا بود هم واقعا جاش خالیه

  پاسخ

 8. حمید

  اسفند 8, 1399

  اگه میخوام یک خوب درام و غم انگیز پیشنهاد کنم انیمه Elf_Lie بدشدت توصیه میکنم نام های دیگر این انیمه غم انگیز شیطانی به انسان و ترانه پریان است مانگا آن هم بخوانید داستان انیمه و با داستان مانگا فرق میکنن مانگا بشدت توصیه میشه مانگا از انیمه اش شیرین تر کامل تره توصیه میکنم مانگا از اول بخوانید چون خیلی جای در مانگا در اولا از انیمه حذف کردن یک انیمه با یک آهنگ خیلی غم انگیز روزی صد بار گوش میدم حتی پوستر انیمه شو تصویر زمینه کردم یعنی انقد ازش خوشم میاد یه انیمه با ژانر ها عاشقانه کمدی درام ماوراطبیعی و ترسناک نگران نباشید ترسناک جز ژانر هاش اصلا ترسناک نیس فکر کنید دارید انیمه دیگری میبنید شاید بخاطر خون خون ریزی باشه یه بار دیگه‌مانگا بشدت توصیه میکنم از اول بخوانید برای مانگا کافیست بنویسید مانگا Elf_Lie سریع میاد

  پاسخ

 9. Gh

  اسفند 3, 1399

  من برای انیمه مایکل ۲ ساعت گریه کردم ترو خدا ببینید

  پاسخ

  • حمید در پاسخ به Gh

   اسفند 8, 1399

   اسم کامل انیمه انگلیسی مایکل همینه ؟؟ یا چیز دیگه اسمشه رفتم تو اینترنت سرچ کردم نبود بجاش درباره gta v میاره تا انیمه

   پاسخ

 10. نگین

  بهمن 25, 1399

  دوستان یه انیمه خیلی قدیمی بود ک دوتا دزد از یه بچه تو توکیو نگه داری میکردن کسی میدونه بهم بگه لطفا

  پاسخ

  • Mozhgan در پاسخ به نگین

   بهمن 26, 1399

   منظورت پدرخوانده های توکیو یه؟؟همین به نظرم میرسه

   پاسخ

 11. 🤘

  بهمن 16, 1399

  دارلینگ هم هست شاید سریالی باشد اما قسمت آخرش رو دیدم تا دو هفته افسردگی گرفتم حال هم یادم افتاد افسردگی باز آمد سراغم میگید چی کار کنم

  پاسخ

  • بی نام و نشان در پاسخ به 🤘

   فروردین 8, 1400

   راهی نداره کلا انیمش خیلی افسردگی اورد نمیدونم چر ننوشتن با اینکه اخرش خوب شد اونا رفتن تو بدن دوتا بچه به هر حال خیلی گریه اور بود

   پاسخ

 12. ..gg

  بهمن 13, 1399

  دروغ تو در اوریل؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ

  • م در پاسخ به ..gg

   بهمن 26, 1399

   آررررره
   کلاناد : داستان بعدی هم عالی بود
   به نظرم مدفن کرم های شبتاب جاش اول لیست بود و به سوی جنگل کرم های شبتاب نباید اول باشه

   پاسخ

   • ناشناس در پاسخ به م

    مرداد 23, 1401

    اما من برای گین بیشتر ناراحت شدم

    پاسخ

 13. حنانه

  دی 22, 1399

  میتونید (نام تو)و(دختر آفتاب)رو ببینید ،البته فیلم سینمایی هستن ،سریال نیستن😅

  پاسخ

 14. Eh

  دی 17, 1399

  به نظرم غمگین ترین انیمه آرامگاه کرم های شب تاب بود بعد از چند سال از وقتی که دیدمش می گذره ولی هر وقت می بینمش گریه در میاد بعد از اینکه تئوری انیمه رو فهمیدم داغون شدم

  پاسخ

 15. عباس

  دی 6, 1399

  یه انیمه عاشقانه دختر پسری معرفی کنید

  پاسخ

  • Garo در پاسخ به عباس

   دی 26, 1399

   نام تو 5 سانتی متر در ثانیه. یک صدای خاموش

   پاسخ

  • بی نام و نشان در پاسخ به عباس

   فروردین 8, 1400

   انیمه دارلینگ این فرنکس یکم افسرده میشی اخرش

   پاسخ

 16. Victor

  آذر 23, 1399

  انیمه ی توکیو غول هم خیلی غم انگیز بود..
  ب شخصه با مزگ هر کرکترش گریه کردم و زندگی کانکی خودش جای ی سال گریه کردن داشت
  جای ماکیا هم تو لیست خالی بود
  هوتاروبی عم واقعااا گریه دار و خیلییی قسنگ بود با اینکه همش 30 دیفه بود پینشهاد میکنم حتماا بینید

  پاسخ

  • م در پاسخ به Victor

   بهمن 26, 1399

   ماکیا رو بد جور موافقم

   پاسخ

   • Gh در پاسخ به م

    اسفند 3, 1399

    ماکیا خیلی ناراحت کننده بود همه ببینن

    پاسخ

 17. ستایش

  آبان 22, 1399

  من با بنانا فیش سه ماه هرشب گریه کردم:)

  پاسخ

 18. lona

  آبان 19, 1399

  من واسه۱بغض مومو گرفته بود ولی خانواده بودن نتونستم گریه کنم😪

  پاسخ

 19. Intutive feeler

  آبان 2, 1399

  من ماکیا رو دو سال پیش دیدم ولی هنوز دارم گریه می کنم براش اونم تو لیست بزارید برای طرفدارای ژانر تراژدی😞😭💔

  پاسخ

 20. soha

  مرداد 26, 1399

  انیمه ی من میخوام پانکراس تورا بخورم خیلی آخرش غمگین من خیلی اشک ریختم واقعا منو سوزوند

  پاسخ

  • Harly در پاسخ به soha

   دی 10, 1399

   آره خیلی غم انگیز بود منم خیلی سرش گریه کردم😭

   پاسخ

  • MhsT در پاسخ به soha

   بهمن 23, 1399

   اخ اخ دست رو دلم گذشتی

   پاسخ

  • م در پاسخ به soha

   بهمن 26, 1399

   منم گریه کردم

   پاسخ