12 انیمه غم انگیز و تماشایی در تاریخ انیمه‌سازی

انیمه ها به دلیل داشتن شخصیت های جذاب و دیالوگ های آموزنده، سکانس‌های تاثیرگذار و داستان جذاب پس زمینه شهرت دارند. این انیمه ها توانستند با وجود رقابت در جهان مدرن و روبه تغییر، فرهنگ و تاریخ ژاپن را زنده نگه دارند. در نتیجه بیننده را شیفته خود نموده و به داستان های خود جذب کنند.

اگر به تازگی تماشای انیمه را آغاز کرده باشید احتمالا در ابتدا ژانر اکشن و عاشقانه توجه تان را جلب می کند. اما انیمه های غم انگیز بخشی مهمی از دنیای انیمه هستند که فرهنگ و رفتارهای انسانی را بازگو می کنند. در اینجا 12 انیمه سینمایی غم انگیز برتر جهان را به شما معرفی می کنیم. با پروشات همراه باشید.


12. جین-رو:دسته گرگ ها – Jin-Roh: Wolf Brigade- 2000

پس از پایان جنگ جهانی دوم یک پلیس ضدتروریستی پس از ناتوانی در شلیک به یک دختر انتحاری مورد بازجویی قرار می گیرد. او پس از جمع آوری اطلاعات درباره این دختر با خواهر او آشنا می شود. این دو سپس در رقابت های نیروهای پلیس با فعالیت های تروریستی گروهک جین رو (انسان های گرگینه) درگیر می شوند. فیلم آنقدر سورئال و زیباست که قلب تان را به تپش انداخته و اشک تان را درمی آورد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین انیمه های عاشقانه سینمایی در همه زمان ها


11. جایی که در گذشته به هم قول دادیم – The Place Promised In Our Early Days – 2004

داستان در سال 1996 رخ می دهد که ژاپن به دو قسمت تقسیم شده بود. هوکایدو توسط اتحادیه و جزایر جنوبی توسط ایالات متحده اداره می شوند. در تابستان 1996 سه دانش آموز متوسطه هم قسم می شوند که با هواپیمای ساخته خود از مرز عبور کنند. اما پس از بیماری دختری به نام سایوری ساواتاری و نیاز به انتقال او، پروژه به هم می خورد. هیروکی فوجیساوا در آستانه جنگ دیگری متوجه می شود سایوری از آن زمان در کما به سر برده و برای بیدار کردن او از تاکویا شیراکاوا کمک می خواهد.

همچنین بخوانید: بهترین انیمه های اکشن که تاکنون ساخته شده اند


10. مدفن کرم‌های شب ‌تاب – Grave of the Fireflies – 1988

این داستان ما را به سال 1945 می برد که سال های پایانی جنگ جهانی دوم بود. در آغاز داستان با فلش بک به جایی می رویم که سیه تان در تنهایی در ایستگاه قطار از دنیا می رود. داستان درباره خواهر و برادری به نام سیه تا و ستسوکو است که مادرشان در بمب گذاری آمریکایی ها کشته شده و پدرش که در نیروی دریایی کار می کند اوضاع خوبی ندارد. در نتیجه او هم می میرد و اوضاع بدتر می شود. این داستان نشان دهنده جنگ و اثر مخرب آن بر مردم یک کشور است. این فیلم به خوبی کارگردانی شده و پایان آن اشک تان را درمی آورد.

همچنین بخوانید: 14 انیمه اکشن رمانتیک برتر همه زمان ها


9. صدای خاموش – A Silent Voice- 2016

شویو پس از آزار یک دختر ناشنوا در جوانی اکنون می خواهد جبران کرده و به دختر کمک کند. اما داستان های تلخی رخ می دهد که روایت بخشش و رستگاری است. شخصیت شویو آنقدر حقیقی و قابل لمس است که احساس می کنیم او یک انسان واقعی است.

همچنین بخوانید: 12 انیمه برتر استودیو جیبلی که حتما باید ببینید


8. کلاناد – Clannad- 2007

تومویا اوکازاکی یک دانش آموز جوان کلاس سوم دبیرستان است که از پدرش که شیفت شب کار می کند، فاصله می گیرد. در کودکی مادر او از دنیا رفت. او به مدرسه می رود و به زندگی علاقه ای ندارد. یک روز با ناگیسا فوروکاوا که به دلیل بیماری سال سوم را برای دومین بار می خواند، آشنا می شود. آن دو با هم دوست شده و هرروز به مدرسه می روند. تومویا در حین کمک به ناگیسا برای سازماندهی کلوپ درام از زندگی خود بیشتر لذت می برد. تمام شخصیت های فیلم روایت های حقیقی و غم انگیز دارند که داستان را تاثیرگذارتر می کند. ادامه این فیلم Clannad: After Story بود که یک سال بعد عرضه شد و غم انگیزتر هم بود.

همچنین بخوانید: لیست 30 شخصیت برتر در تاریخ انیمه ها


7. بازیگر هزاره – Millennium Actress – 2001

در این فیلم انیمه گنیا تاچیبانا فیلمساز می خواهد درباره بازیگر معروف ژاپنی، چیوکو فوجیوارا یک مستند بسازد. چیوکو که اکنون در سنین پیری در انزوا به سر می برد، سرانجام تسلیم شده و قبول می کند که درباره زندگی اش با تاچیبانا صحبت کند. در این مستند با چیوکو همراه می شویم که چگونه از سنین نوجوانی می خواسته معروف شود و سپس به یک بازیگر بزرگ تبدیل خواهد شد. فیلم به ما نشان می دهد که شهرت و موقعیت چگونه می تواند هویت انسان را برباید.

همچنین بخوانید: لیست 20 تایی بهترین انیمه های سینمایی جهان


6. باد برمی‌خیزد – The Wind Rises – 2013

داستان مردی که معروف ترین هواپیمای تاریخ ژاپن یعنی Mitsubishi A6M Zero را خلق کرده است. او از زمان کودکی در فوجی اوکا می خواسته همانند قهرمان ایتالیایی اش جیوانی باتیستا کاپرونی، ماشین پرنده بسازد. جیرو با وجود فاجعه، عشق، جنگ و فراق، به رویای خود باور دارد و به تدریج متوجه می شود که رویاها پس از ورود به جهان شکل های متفاوتی به خود می گیرند.

همچنین بخوانید: 28 انیمه سریالی برتر تاریخ که باید تماشا کنید


5. زمزمه قلب – Whisper of the Heart – 1995

شیزوکو سوکشیمیا یک دختر 14 ساله آزد و شاد است که از تعطیلات تابستانی خود لذت می برد. او وقت گذرانی در کتابخانه محلی را دوست دارد تا اینکه متوجه می شود تمام کتاب های خوانده شده اش توسط پسری به نام سیجی اماساوا خوانده می شوند. یک روز که در قطار شهری نشسته متوجه گربه ای در کنارش می شود. او تصمیم می گیرد گربه را تعقیب کند و متوجه می شود که گربه به مغازه ویولن سازی پدربزرگ همان پسر عجیب وارد شده است. سیجی و شیزیکو به زودی دوست شده و اگرچه سیجی به دنبال رویاهای خود است اما شیزوکو هنوز به استعدادهای خود باور ندارد. اما با دیدن مجسمه یک گربه به نام بارون در فروشگاه، تحت تاثیر قرار گرفته و گویی قلب اش به تپش می افتد. صدایی در او شنیده می شود که او را به دنبال کردن رویاهای خود ترغیب می کند.

همچنین بخوانید: 10 انیمه شبیه ناروتو (Naruto) که باید تماشا کنید


4. دختری که در زمان پرش می‌کرد – The Girl Who Leapt Through Time- 2006

دختری که در زمان پرش می‌کرد دنباله رمانی است با همین نام که در سال ۱۹۶۷، توسط یاسوتاکا سوتسوی نوشته شده است. داستان درباره دختری است که می تواند در زمان سفر کند. ماکوتو (یکی از شخصیت های اصلی) برای حل مشکلات از پرش زمانی استفاده می کند، اما متوجه می شود این کار به دیگران آسیب می رساند. پرش زمانی مکرر او حتی باعث مرگ یکی از دوستانش می شود. این فیلم تاثیر تلاش برای تغییر جهان با قدرت های خود و توجه نکردن به عواقب آن را به زیبایی نشان می دهد.

همچنین بخوانید: 12 انیمه شبیه حمله به تایتان (Attack on Titan) که باید تماشا کنید


3. هوا – Air – 2005

اقتباسی از رمانی به همین نام که دو داستان در موازات هم پیش می روند. یک داستان درباره یوکیتو کونیساکی و میسوزو کامیو در زمان حال و دیگری درباره کانا و ریویا در زمان گذشته است. عشق کانا و ریویا پایان تراژیکی دارد، در نتیجه به عنوان یوکیتو و میسوزو متولد می شوند. یوکیتو در حین ترک شهر قسم می خورد طلسمی را که باعث جدایی آن دو در دو زندگی شده را از بین ببرد. این فیلم داستان عاشقانه بین دو نفر در دو دوره زمانی مختلف است که تلاش آن ها اشک تان را درمی آورد.

همچنین بخوانید: 10 انیمه جذاب شبیه دفتر مرگ (Death Note) که باید تماشا کنید


2. فرزندان گرگ – Wolf Children – 2012

هانا یک دانشجوی 19 ساله کالج است که عاشق همکلاسی خود می شود، مردی که یک گرگینه است و هر زمان که بخواهد به گرگ تبدیل می شود. آن ها دو فرزند دارند، پسری به نام امه و دختری به نام یوکی. پس از تولد امه پدر خانواده می میرد و هانا باید از دو فرزند گرگینه اش مراقبت کند. او آن ها را به روستا می برد تا از چشم شکارچیان به دور باشند. کودکان نمی توانند تغییر شکل خود را کنترل کنند و هانا باید در حین احترام به انتخاب آن ها این مسئله را کنترل کند. این فیلم وظایف والدین را نشان می دهد، مخصوصا زمانی که کودکان شرایط ویژه ای داشته و یکی از والدین هم از دنیا می رود.

همچنین بخوانید: 10 انیمه جذاب شبیه توکیو غول که باید تماشا کنید


1. در جنگل نور کرم های شب تاب – Into the Forest of Fireflies’ Light – 2011

یک فیلم انیمه عاشقانه و غم انگیز درباره یک دختر شش ساله نام هوتارو تاکگاوا که در جنگل تسخیر شده توسط روح کوهستان و یوکای گم میشود. موجودی انسان مانند با ماسک به نام جین او را یافته و به هوتارو هشدار می دهد که درصورت لمس شدن توسط انسان برای همیشه ناپدید می شود. جین هوتارو را از جنگل بیرون می برد اما هوتارو پس از چند روز بازمی گردد تا او را ببیند. این دو با وجود محدودیت ها با هم دوست می شوند. در پایان تابستان هوتارو جین را ترک کرده اما به او قول می دهد که هر سال تابستان برای دیدن اش بیاید. طی سال ها آن دو عاشق هم شده و درباره آینده نامشخص شان نگران هستند، در حالی که جین دوست دارد هاتارو را لمس کند. جین هوتارو را به یک فستیوال جنگلی که توسط ارواح برگزار می شود، دعوت می کند. یک پسر جوان مخفیانه به فستیوال رفته و جین را لمس می کند. پیش از اینکه جین ناپدید شود او و هوتارو یکدیگر را در آغوش گرفته و به عشق شان اعتراف می کنند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (143)

بستن فرم

 1. Mobin

  تیر 21, 1399

  جای انیمه《زمانی که مارنی انجا بود》خیلی خالیه😐😢.پیشنهاد میکنم اونو حتما ببینید

  پاسخ

  • mahmood در پاسخ به Mobin

   تیر 21, 1399

   من یک ماه بخاطرش افسرده بودم😭

   پاسخ

  • Sanay در پاسخ به Mobin

   آذر 17, 1399

   وای آره من پارسال دیدمش خیلی غمناک بود😭😪

   پاسخ

   • عباس در پاسخ به Sanay

    دی 6, 1399

    چه فیلمی غمناکه

    پاسخ

  • م در پاسخ به Mobin

   بهمن 26, 1399

   آخرش به شدت گریه کردم .
   موسیقی این انیمه عالی بود

   پاسخ

 2. N.M.15

  خرداد 12, 1399

  پس چرا آکامه گا کیل رو نزاشتین بهترین پایان رو داشت خیلی غم انگیز بود😠

  پاسخ

  • م در پاسخ به N.M.15

   بهمن 26, 1399

   اونم خیلی غمگین بود 😂😭
   فک کنم نود درصد انیمه ها قرص غمن .

   پاسخ

 3. محمد shafieyeyaneh

  اردیبهشت 29, 1399

  یادم اومد اسمش این بود انوهانا گلی که آن روز دیدم خیلی غمناک بود لطفا تو این سایت این فیلمم بزارید وافعا غم انگیز بود

  پاسخ

 4. دازای ساما

  اردیبهشت 28, 1399

  عالی بود

  پاسخ

 5. نسترن

  اردیبهشت 27, 1399

  فرزندان گرگ به شدتت به گریه انداختم 🙁

  پاسخ

  • saral در پاسخ به نسترن

   تیر 1, 1399

   Grave of the fireflies ro bebin

   پاسخ

  • م در پاسخ به نسترن

   بهمن 26, 1399

   من پای اون گریه نکردم

   پاسخ

 6. محمد

  اردیبهشت 15, 1399

  من برای شماره ی ۹ و ۳ خیلی گریه کردم و واقعا فیلم ماکیا خیلی غمناک تر بود و همچنین زندگی از صفر خیلی غمناک بود به نظرم باید تو این سایت باشند و یه فیلم دیگه که اسمش رو یادم نمی یاد ولی ربط به دوست و قایم باشک بازی داشت این خیلی بیشتر از همه گریه دار بود ولی حیف اسمش رو یادم نمی یاد

  پاسخ

 7. علی

  اردیبهشت 6, 1399

  شماره ده خیلی دردناکه هر وقت بهش فک میکنم بغض گلومو میگیره از وقتی این انیمه را دیدم هر وقت خبری در مورد جنگ میشنوم احساس خفگی میکنم و میرم بیرون تا بهتر بشم متاسفانه هزاران کودک توی یمن، سوریه و آفریقا اینطوری هستن انسان داره به کجا میره؟

  پاسخ

  • م در پاسخ به علی

   بهمن 26, 1399

   موافقم احساسی ترین فیلمی بود که به عمرم دیدم .
   از دقیقه ۱۵ به بعد گریه کردم یادمه به شدت ناراحت بودم و یه ماه افسردگی گرفته بودم

   پاسخ

 8. کاوه

  فروردین 20, 1399

  بهتره تو اپددیت بعدی انیمه دارلینگ این د فرنکس و ای وانت ایت یور پانکراس رو هم اضافه کنی چون خیلی اشک آور بود

  پاسخ

  • Aylin در پاسخ به کاوه

   شهریور 8, 1399

   موافقم واقعا بی نظیر بود 🙁 🙁 🙁

   پاسخ

  • Aylin در پاسخ به کاوه

   شهریور 8, 1399

   موافقم واقعا بی نظیر بود من واسه آخرش انقدر گریه کردم هیع کاش واقعا وجود دلشتن

   پاسخ

 9. Ragnar

  فروردین 11, 1399

  قسمت آخر دفترچه مرگ
  ولی در کُل خودم روی هر انیمه سریال که خیلی قشنگ باشه قسمت آخرش بران غمگینه

  پاسخ

 10. زهرا

  اسفند 26, 1398

  جای انیمه ماکیا واقعا خالیه من بعد هزار بار دیدن بازم سرش گریه میکنم احساسات و تصاویر فوق‌العاده قشنگی رو به نمایش گذاشته بود واقعا نمی دونم چرا توی این لیست نیست

  پاسخ

  • زهرا در پاسخ به زهرا

   آبان 10, 1399

   واقعا
   اصن ماکیا یه چیز دیگس واسه خودش

   پاسخ

  • 😭 در پاسخ به زهرا

   آبان 28, 1399

   دقیقا درست میگی🥺😭😭😭😭😭😭

   پاسخ

 11. محمد

  اسفند 23, 1398

  سلام جای انیمه ی ترور در توکیو (ترور طنین انداز ) توی این لیست خالیه شاید در طول انیمه زیاد غم انگیز نباشه ولی در آخرش خیلی غم انگیزه من خودم آخرش خیلی گریه کردم

  پاسخ

 12. اوتاکو

  اسفند 6, 1398

  فکر کنم هدف معرفی انیمه های سینمایی بود ولی غمگین ترین انیمه ای که من دیدم انیمه سریالی angel beats بود که واقعا اشک منو درآورد. هیچکدوم از انیمه های این لیست انقدری که به خاطر آنجل بیتز گریه کردم منو به گریه ننداختن

  پاسخ

 13. آبتین

  بهمن 23, 1398

  انیمه های معرفی ضده کمی غمگین هستند ولی فوق العاده عاشقانه و زیبا هستن و ارزش دیدن رو دارن البته یکم با رتبه بندی انجام شده مخالفم چون از تمام انیمه های معرفی شده انیمهGrave of the Firefliesاز همشون سوزناک تره از نظر من رتبه یک مال این انیمه میتونه باشه چون مابقی حادثه دردناکی زیادی توشون رخ نمیده ولی این انیمه فوق العاده دردناکه

  پاسخ

  • مارپ در پاسخ به آبتین

   خرداد 10, 1399

   آفرین منم اول تا آخر مدفن کرم های شب تاب گریه کردم بدون شک غم انگیز ترین انیمه هست😞😞😞

   پاسخ

  • م در پاسخ به آبتین

   بهمن 26, 1399

   از تاثیر گذارترین فیلم های تاریخه

   پاسخ

 14. Hanabi

  آذر 6, 1398

  بقیه انیمه ها رو نمیدونم ولی شماره یک لیست در جنگل نور های کرم‌ شب تاب اگه لیست بر اساس بهترین ها رتبه بندی شده باشه جایگاه درستی داره دقیقا جاش همون مقام نخسته
  این انیمه واقعا بی نظیره و واقعا پایان غم انگیزی داره و طوریه که تا چند روز غمش ولت نمیکنه 🙁 🙂
  منکه تو ذهنم همش انیمه رو ادامه میدادم که مثلا دختره میره دنبال خدای کوهستان تا بتونه راهی برای رفتن پیش گین پیدا کنه 😣

  پاسخ

  • م در پاسخ به Hanabi

   بهمن 26, 1399

   اثلا این انیمه برام غمگین نبود . البته شاید من درکش نکردم . ولی مدفن کرم های شبتاب یه چیز دیگس

   پاسخ

 15. اتاکوی‌دیوانه

  مرداد 12, 1398

  من برای شماره ی دوازده ده و شبش خیلی گریه کردم نهم غمگین بود دوم خوب بود … اما از نظر من جای انیمه ی اسم تو و ماکیا تو لیستتون خالیه…

  پاسخ

  • Aidan در پاسخ به اتاکوی‌دیوانه

   آذر 7, 1398

   اسم تو هم واقعا بخش هایی داشت که آدم رو وادار به گریه کردن می کرد. در ماکیا هم جدایی ورنج های خیلی تلخی رو نشون می داد

   پاسخ

 16. یکی

  خرداد 29, 1398

  بچه گرگ ها، دختری که در زمان سفر میکرد و صدای خاموش رو دیدم و فوق العاده بودن
  ولی جای سه تا انیمه به نظرم تو لیست تون خالیه
  Your name
  5cm per second
  Mirai

  پاسخ

  • م در پاسخ به یکی

   بهمن 26, 1399

   آخه میرای کجاش غمگینه

   پاسخ

  • مهوین در پاسخ به یکی

   خرداد 21, 1400

   اصلا نمیتونم درکت کنم
   میرای کجاش غمگینه؟
   اسم تو کجاش اشک تورو در میاره؟

   پاسخ

 17. رضا

  خرداد 27, 1398

  Angel Beats رو یادتون رفت.واقعاا زیبا و تراژدیه

  پاسخ

 18. Amir

  فروردین 29, 1398

  با عرض سلام یه مورد اساسی که در نظر نگرفتید این بود که اول به اصطلاح باید میگفتید خطر اسپویل داره بعد هم شماره ۱ اون آخرش پسره که مخفیانه اومد مشکل داره به نوعی و درست داستان تعریف نشده چونکه شخصیت دوم که جین باشه خودشه پسره رو لمس میکنه
  خسته نباشید سایتتون واقعا عالیه

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به Amir

   فروردین 29, 1398

   سلام امیر جان،
   بله درست میگی باید هشدار اسپویل میدادیم منتها برای معرفی کامل فیلم یا انیمه مجبوریم گاهی بخشی از داستان رو بیاریم، که اینجوری تو همه مقالاتمون باید هشدار اسپویل بدیم 🙄
   ممنون لطف داری 🙂

   پاسخ

   • Sama در پاسخ به عباس

    دی 22, 1400

    بخشی از داستان شما کامل داستانو لو دادین فقط یه داستان کلی ازش کافی بود حتی لذت ندونستن پایانشم ازمون گرفتین 🙁

    پاسخ

 19. شسی

  فروردین 22, 1398

  بنظرم انیمه ماکیا هم میتونست تو لیست باشه

  پاسخ

 20. آریو

  مهر 16, 1397

  ببخشید آیا این رتبه بندی به ترتیب بود یا فقط خواستین 12 تای اولو معرفی کنین؟؟؟
  من خودم خیلی انیمه نمیبینم . تو این لیست فقط موارد 10 و 2 رو دیدم و با مورد 2 اصلا بغض هم نکردم ؛ اما حالا که دارم این نظرو میذارم دارم واسه ی مورد 10 اشک میریزم!!!

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به آریو

   مهر 16, 1397

   سلام آریو جان،
   نه به ترتیب نیست و فقط 12 مورد معرفی کردیم 😊
   البته همه این 12 انیمه تاثیرگذار هستن، شاید مثلا همین آیتم شماره 2 برای یه شخص دیگه تو یه موقعیت دیگه خیلی غم انگیزتر از مورد 10 باشه 😉

   پاسخ

   • م در پاسخ به عباس

    بهمن 26, 1399

    آها پس رتبه بندی در کار نبوده . در این صورت لیست خیلی خوبیه .

    پاسخ

  • یکی در پاسخ به آریو

   خرداد 29, 1398

   واقعا بستگی به خود فرد داره من با همون بچه گرگ ها کلی اشک ریختم ولی با مورد دهم فقط اعصابم خرد شد…

   پاسخ