لیست بهترین فیلم های جن گیری در تاریخ سینما

به دنیای ترس و وحشت و روح و جن خوش آمدید. این دنیا پر از شیاطین مختلف است و براساس بسیاری از مذاهب این شیطان است که انسان را به زشتی ها سوق می دهد نه خود انسان. در نتیجه در بسیاری از مذاهب جهان برای خروج جن یا روح از بدن از روش های مختلف استفاده می شود. در این مقاله می خواهیم 15 فیلم برتر تاریخ سینما درباره جنگیری را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.

توجه: این مقاله دارای تصاویر ترسناک است؛ همچنین ممکن است بخشی از داستان فیلم اسپویل شده باشد.


15. شیطان درون – The Devil Inside – 2012

ایزابلا به دنبال سوالات خود است. بیست سال پیش مادرش که تسخیر شده بود در حین مراسم جنگیری و تطهیر سه کشیش را کشت. ایزابلا برای دانستن درباره مرگ مادر و شیاطینی که وجود او را تسخیر کردند با جستجو در ایتالیا درباره جنگیری تحقیق کرد و در آنجا با شیاطین مورد نظر خود رو به رو شد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های ترسناک سال 2018


14. جنگیری – Exorcismus – 2010

اما یک دختر نوجوان است که می خواهد همانند بقیه خوش گذرانی کند اما خانواده اش، به خصوص مادرش، مانع او هستند. رفته رفته اما داد و فریاد می کند و مادرش در ابتدا تصور می کند که اما مشغول نقش بازی کردن است اما سپس کشیش را خبر می کند تا مراسم تطهیر و جنگیری را انجام دهد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم‌های ترسناک قرن 21 به همراه تریلر و خلاصه داستان


13. آخرین جنگیری – The Last Exorcism – 2010

رورند کاتن مارکوس از لوئیزیانا درباره مراسم جنگیری و شیوه کلاهبرداری از این روش مستندی تهیه می کند. او سپس برای اثبات درست بودن مشاهدات خود عوامل را نزد یک خاناوده سوئیسی می برد که خواسته بودند روی دخترشان نل جنگیری انجام شود. در ابتدا به نظر می رسد که این خانواده در حال جلب توجه هستند اما سپس مشخص می شود که همه چیز حقیقت دارد. آیا فردی که به چیزی ایمان ندارد می تواند در آن شرکت داشته باشد؟

همچنین بخوانید: 25 موجود ترسناک در داستان‌های عامیانه سراسر جهان


12. متولد نشده – The Unborn – 2009

آیا تصور می کنید تنها مسیحی ها جنگیری می کنند؟ یک دختر یهودی با مشاهده ارواحی که می خواهند وجودش را تسخیر کند وحشت می کند. او متوجه می شود که یک اهریمن با استفاده از روح برادر مرده اش می خواهد به دنیای فانی وارد شود و از یک خاخام کمک می گیرد تا این روح را از بدن اش خارج کند. در این تجربه برای مجزا کردن زنده از مرده چندین نفر خواهند مرد.

همچنین بخوانید: 15 فیلم ترسناک برتر درباره بیگانگان که باید تماشا کنید


11. کشیش ها – The Priests – 2015

دو کشیش یهودی به مشکل برخورده اند. آن ها نمی دانند دختر مورد نظرشان واقعا تسخیر شده یا نه. زمانی که تصور می کنند هردوی این فرضیات امکان پذیر است تصمیم می گیرند جنگیری را انجام دهند، اما نمی‌دانند که این اهریمن در واقع یک اهریمن قدیمی و افسانه ای است. با وجود دخالت پلیس و اهریمنی که می خواهد آن دو را به قتل برساند آیا کشیش ها می توانند کسی را نجات دهند؟

همچنین بخوانید:  بهترین فیلم‌های ترسناک سال 2010 به بعد


10. نماز وحشت  – Requiem – 2006

یک فیلم ترسناک براساس یک داستان واقعی که الهام بخش فیلم جنگیری امیلی رز بود. در این داستان شاهد مایکلا هستیم. مایکلا برخلاف مادرش به مطالعه در زمینه تسخیر پرداخته و تصور می کند تسخیر شده است. با بدتر شدن شرایط قرص های صرع را نخورده و هرروز حالش بدتر می شود. این داستان که در اصل از زندگی واقعی آنه‌لیز میشل اقتباس شد، نشان می دهد که شاید زندگی و مرگ او به وجود نیروهای اهریمنی ربط نداشت.

همچنین بخوانید: 23 فیلم ترسناک برتر درباره زامبی


9. کنستانتین – Constantine- 2005

جان کنستانتین یک شکارچی روح است که شیطان می خواهد روح او را تسخیر کند. زمانی که به دنبال نیزه مقدس است، ناخواسته به نبرد ماورایی فرشتگان خیر و شر وارد شده و خود را ناتوان می بیند. زمانی که فرشتگان می خواهند فرزند شیطان را به دنیا وارد کنند، کنستانتین باید روح پسر شیطان را از جسم معشوقه اش خارج کرده و بلیت بهشت را برای خود خریداری کند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم ترسناک که بر اساس داستان های واقعی ساخته شدند


8. وحشت در آمیتی ویل – The Amityville Horror – 2005

یک فیلم محصول سال 2005 براساس داستان های واقعی جنگیری اد و لورین وارن با بازی رایان رینولدز و کلویی گریس مورتس. یک داستان متفاوت درباره یک خانه تسخیر شده که سرپرست خانواده را به کشتن خانواده خود وادار می کند. اگرچه اد و لورین مراسم جنگیری را انجام می دهند اما این خانواده باید از آمیتی ویل خارج شوند تا از شر این اهریمن بگریزند.

همچنین بخوانید: برترین فیلم‌های ترسناک سینمای ژاپن


7. از شر شیطان نجاتمان ده – Deliver Us from Evil – 2014

یک داستان نفسگیر و مهیج از اثر غیر داستانی رالف سارشی که در آن سارشی با تاثیر از گذشته خود درباره جنایت های مرتکب شده در شهر تحقیق می کند. سارشی با آشنایی با جنگیری به نام مندوزا متوجه می شود که تمام این جنایت ها از یک مرد تسخیر شده انجام می شود. با دزدیده شدن خانواده سارشی، او باید همه این گفته ها را باور کرده و بر روی قاتل سریالی جنگیری انجام دهد.

همچنین بخوانید: 13 شی ترسناک تسخیرشده که واقعاً وجود دارند


6. تشریفات مذهبی – The Rite – 2011

این فیلم با بازی آنتونی هاپکینز یکی از بهترین اجراهای بازیگر “سکوت بره هاست” (Silence of the Lambs) است. مایکل، یک دانش آموز الهیات، به قلب دنیای کاتولیک ایتالیا سفر می کند تا راه و رسم جنگیری را از پدر لوکاس بیاموزد. با این حال او که به خدا و شیطان اعتقاد ندارد سرانجام شیطان را در کنار خود می بیند. زمانی که نیروهای شیطانی او و مربی جدیدش را به مرگ تهدید می کنند چه اتفاقی رخ می دهد؟

همچنین بخوانید: 15 فیلم ترسناک برتر درباره فضایی ها که باید تماشا کنید


5. احظار 2 – The Conjuring 2 – 2016

این بار اد و لورین به لندن می روند. در سال 1977 پگی هاجسون یک مادر مجرد است که با چهار دخترش در یک خانه قدیمی در شمال لندن زندگی می کند و به تدریج مشخص می شود که این خانه تسخیر شده است. با بدتر شدن ماجرا اد و لورین را خبردار می کند که درابتدا تصور می کنند دختر کوچک خانواده نقش بازی می کند. اما زمانی که لورین می فهمد اهریمن این خانه همان اهریمنی است که از کودکی او را آزار می دهد باید هم همسرش را نجات دهد و هم این خانواده را.

همچنین بخوانید: 10 افسانه شهری ترسناک از سراسر جهان


4. توطئه‌آمیز – Insidious – 2010

زوجی به نام های جاش و رنی لمبرت به همراه سه فرزندشان به یک خانه جدید نقل مکان می کنند. اما گذشته جاش او را آزار می دهد. با به کما رفتن دالتون، پسر کوچک خانواده، جنگیری به نام الیس رنیر و تیم اش به آن جا می آیند. الیس با آمدن به آنجا متوجه شرایط جاش و روحی که از کودکی او را آزار می داد، می شود. آیا خانواده لمبرت از شر این شیاطین نجات پیدا می کنند؟

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های سال 2018 به تفکیک ماه اکران


3. احضار – The Conjuring – 2013

این فیلم هم که براساس تجربیات اد و لورین اقتباس شده با اولین اکران در ژانر مدرن وحشت انقلابی به پا کرد. داستان در سال 1971 رخ می دهد که خانه خانواده پرون توسط بث‌شبع، یکی از قربانیان محامکه جادوگران، طلسم شده است. زمانی که بث‌شبع جسم مادر خانواده را تسخیر کرده و او را وادار می کند تا دخترانش را برای شیطان قربانی کند، اد و لورین باید جنگیری کرده و  شیطان را از او بیرون کنند.

همچنین بخوانید: 50 فیلم برتر سال 2017 براساس انتخاب 200 منتقد فیلم و سینما


2. جنگیری امیلی رز – The Exorcism of Emily Rose – 2005

در محافل مذهبی گفته می شود که گرچه گاهی شیطان به دنیای انسان وارد می شود اما فرشتگان جهنمی به ندرت جسم انسان را تسخیر می کنند. با این حال این اتفاق رخ داد و نه یک یا دو فرشته بلکه شش فرشته مهم جهنمی از جمله شیطان جسم امیلی رز را تسخیر کردند. این فیلم یک اثر ترسناک بوده و با اقتباس از یک داستان واقعی ساخته شده است. یکی از بهترین فیلم های جنگیری درباره یک دختر تسخیر شده که تصمیم می گیرد با رفتن به بهشت هویت واقعی شیطان را نشان دهد.

همچنین بخوانید: معرفی 50 فیلم برتر سال 2016 از دید مخاطبین و منتقدین


1. جنگیر – The Exorcist – 1973

یکی از فیلم های ترسناک افسانه ای و یکی از معدود فیلم های ترسناک که در IMDB امتیاز 8 را به دست آورد. این فیلم که براساس رمان ویلیام بلاتی در سال 1971 و به همین نام ساخته شده است، یک دختر 12 ساله را نشان می دهد که تسخیر شده و یک کشیش می خواهد شیطان را از وجود او خارج کند. این فیلم که در ژانر خود یک شاهکار است حتما باید تماشا شود.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (29)

بستن فرم

 1. Ali

  تیر 4, 1400

  یه فیلمی دو سال پیش دیده بودم که یه دختر دانشحو همراه یه مردی که میگه ارواح وجود دارن میره تا برای دانشگاهش تحقیق کنه که اخرشم خودش تو قبر گیر میکنه اسمشو کسی بلده بگه

  پاسخ

  • مجتبی در پاسخ به Ali

   تیر 23, 1400

   دابه . فیلم ترکیه ای هست

   پاسخ

  • mojtaba در پاسخ به Ali

   تیر 23, 1400

   دابه . فیلم ترکیه ای هست

   پاسخ

  • خالد خوش نوازی در پاسخ به Ali

   آذر 28, 1400

   سلام حاجی اون دختر راهبه هس اون آقا هم پدر روحانی اونا برای ی خودکشی که توی یک قلعه در رومانیا هس میرم اسم فیلم هم راهبه 2018

   پاسخ

  • AlfA در پاسخ به Ali

   مرداد 14, 1401

   کونجورینگ ۳

   پاسخ

 2. محمدرضا

  اردیبهشت 15, 1400

  سلام من قبلاً یک فیلم دیده بودم که یک بازی بود که باهاش میشد جنارو ببینی بعد تو فیلم چند نفر بودن که جن کش بودن یکی که از همه قویتر بود رو پیدا کردنش بعد دشمناشون بهشون حمله کردن از اونا یکیشون مرد که بابای اون دخترا بود و رفیق اون مرد که از همه قویتر بود بعد یک کاری کرد که روحش اومد و بچدش بعد اون دخترا برای نابود کردن رییس شبح ها رفتن تو شبکه اینترنت و یکیشون مرد بعد روحش رفت درون مکعب بعد اوردنش بیرون بیاد رفتن جای رییس کشتنش اون دختر که روحش رو اوردن هم مرد بعد دوباره مجبور شدن تا اون دختر رو بیارن بیرون روحش رو از اینترنت بکشتش بیرون که اون رییس اونا هم اومد اگه کسی این فیلم رو دید لطفاً اسمش رو معرفی کنه

  پاسخ

 3. هادی

  شهریور 28, 1399

  دوستان من قبلا ب فیلمی دیدم چنتا پسر و دختر جوون رفتن توی خونه و فهمیدن جن تو اون خونه هست،ی پسره همش جنی میشد و صدا از خودش درمیاورد،بعد ی کشیش هم همراهشون بود،کسی اگه دیده و اسمش یادشه لطفا بگه،ممنون

  پاسخ

 4. Nahal

  مرداد 14, 1399

  لیست خوبی هست

  پاسخ

 5. Amir

  خرداد 4, 1399

  سلام دوستان یه فیلم چینی ژاپنی باموضوع جن دیدم اسمشو نفهمیدم تا پیداش کنم دوباره آن بار ببینم یه مرده ژاپنی بود که از کساییکه میکردم عکس می‌گرفت بعد روحشون رو تسخیر میکرد یه دختره قربانیشه که بابای دختره پلیسه وآخرش همشونو ..؟.کسی اسمشو می‌دونه یا دیده،مرسی

  پاسخ

  • بری در پاسخ به Amir

   خرداد 10, 1399

   کره ایی بود فکنم اسمش شیوع بود

   پاسخ

  • Saeed در پاسخ به Amir

   آذر 21, 1399

   اسمش the wailing 2016 هستش همین الان دیدمش خیلی خوبه

   پاسخ

  • محمد در پاسخ به Amir

   دی 19, 1399

   فیلم کره ای هست، اسمش هم هست مویه (شکوه)

   پاسخ

  • نفیسه در پاسخ به Amir

   مهر 21, 1400

   شیون

   پاسخ

 6. Agahi90.iR

  فروردین 7, 1399

  سلام
  لیست خوبی بود موفق باشید

  پاسخ

 7. رامین شهبازی

  آذر 28, 1398

  با سلام ؛ فیلم سینمایی دختری جن زده که با خواهر و شوهر خواهرش زندگی میکند. لطفا نام این فیلم را بفرمائید

  پاسخ

 8. حسین

  بهمن 27, 1397

  این راهبه عجب فیلم واقعی ای ای یه بابا جنه زیر زمین گیر کرده بود با انفجار بمب وباز شدن زمین بیرون میاد سواد جن شناسی من که کوپ کرد شوما رو نمیدونم

  پاسخ

 9. محمد

  دی 29, 1397

  سلام. راهبه یکی از اون فیلم های نابه. تنها امید من به نترسیدن، خونسردی و اتکای به ایمان اون راهبه جوانه که وارد صومعه میشه.

  پاسخ

 10. کیفت بلوری راهبه کی میاد

  پاسخ

 11. فیلم راهبه 2018 هم را قرار بده ترس وحشت هستش

  پاسخ

  • Nun رو من ندیدم هنوز. ولی اگه سبک جن گیری داشته باشه (یعنی یه روح یا جن بره تو جلد یک انسان) تو لیست میذارمش😉

   پاسخ

   • عباس اقا فیلم راهبه …درباهی یه راهبه شیطانی هستش تلیرش را ندیدی جن روح هست …..در ضمن احضار 3 هم فیلنامه اش تمو شده کرگردانش هم مشخص شده جیمزوان دو قسمت قبلی را از احضار ساخت قسمت سوم کرگردانش یکی دیگه هست ….و انابل 3 هم که تاریخ اکران در سال 2019 داره و همچین احضار 3 …برای احضار و انبل این دوتا هنوز اسمی انتخاب نشده ….nunمجموعه فرعی از مجموعه احضار هستش ….

    راهبه در احضار 2013 بود یه صحنه ای میاد این همون راهبه هستش عباس جان …راستی ماموریت غیر ممکن خیلی دیر کرد کیفت بلوریش تاریخ بلوریش نمیدونی عباس اقا ….

    پاسخ

    • اره دیدم ولی از رو تریلرش نمیشه نظر قطعی داد، باید خود فیلم رو ببینیم. چون توی تریلر مشخص نبود که اون موجود شیطانی آیا انسانی رو تسخیر میکنه یا نه؟!
     ماموریت غیرممکن هم اعلام شده که نسخه DVD و بلوری‌ش تاریخ 4 دسامبر میاد که میشه 13 آذر، هنوز 2 ماه مونده 😂

     پاسخ

     • کمپانی برادران وارنر تاریخ اکران سه فیلم ترسناک را اعلام کرد
      به تازگی کمپانی برادران وارنر تاریخ اکران سه فیلم ترسناک را اعلام کرده است، که یکی از این فیلم ها، فیلم ترسناک The Conjuring 3 است. در ادامه خبر با ما همراه باشید.
      در جدیدترین اخبار کمپانی برادران وارنر تاریخ اکران سه فیلم ترسناک را اعلام کرده است. طبق گفته ی این کمپانی، سه فیلم ترسناک قرار است در ماه سپتامبر سال های 2020، 2021 و 2022 اکران شوند. اولین فیلم که قرار است در تاریخ 11 سپتامبر 2020 (21 شهریور 1399) اکران شود، فیلم The Conjuring 3 (احضار روح ۳) است. این فیلم دنباله ای بر سری پرطرفدار احضار به حساب می آید. دو فیلم دیگر هم قرار است در تاریخ های ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۱ (۱۹ شهریور ۱۴۰۰) و تاریخ ۹ سپتامبر ۲۰۲۲ (۱۸ شهریور ۱۴۰۱) اکران شود که هنوز مشخص نیست مربوط به اکران کدام فیلم ها خواهد بود. تنها چیزی که می دانیم این است که دو فیلم در ژانر وحشت هستند.
      بعد از موفقیت فیلم It (آن) و فروش موفقش در ماه سپتامبر، این ماه تبدیل به ماه ی ویژه برای کمپانی برادران وارنر شد. فیلم ترسناک It که با بودجه بسیار کم ساخته شده بود، در افتتاحیه خود توانست ۱۲۳ میلیون دلار بفروشد، و بهترین افتتاحیه در بین فیلم های ترسناک و دومین افتتاحیه برتر برای یک فیلم با درجه سنی بزرگسال (R) شود. این فیلم در نهایت توانست ۷۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان بفروشد که ۳۲۷.۴ میلیون دلار آن مربوط به آمریکای شمالی بود. پیشتر اعلام شده بود که فیلم It: Chapter 2 (آن: قسمت دوم) قرار است در تاریخ ۶ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۵ شهریور ۱۳۹۸) اکران شود.
      علاوه بر فیلم It، امسال هم برادران وارنر فیلم ترسناک The Nun را در ماه سپتامبر اکران کرد، که این فیلم هم در افتتاحیه توانست بسیار خوب بفروشد و رکورد فروش افتتاحیه در سری احضار را بشکند. تا به الان فیلم راحبه در سرتاسر جهان توانسته ۳۳۶ میلیون دلار بفروشد. که ۱۱۰.۷ میلیون دلار آن مربوط به آمریکای شمالی بوده است. لازم به ذکر است که فیلم Annabelle 3 (آنابل ۳) هم که اسپین آف سری احضار به حساب می آید در تاریخ ۳ جولای ۲۰۱۹ (۱۲ تیر ۱۳۹۸) اکران خواهد شد.

      پاسخ

     • وای خدا 2 ماه دیگه چقدر دیر در ماه اکتبر باکس افیس جدید مشاهده نکردید راستی ونوم با نظرات منفی منتقدان روبه رو شده معلموم نیست چقدر فروش کرده من که باکس افیس جدید به دستم نرسیده

      پاسخ

    • کجاش ترسناکه راهبه؟

     پاسخ

   • وحید در پاسخ به عباس

    خرداد 1, 1398

    نه داداش.فیلم راهبه مثل کانجورینگ و جنگیر نیست..وحشتی نداره بیشتر ترسهاش بخاطر چرخش ناگهانی دوربینه وگرنه خیلی قوی نیست.مثلا جن تو زمین گیر کرده😁خوب این خیلی غیر واقعیه…

    پاسخ

   • وحید در پاسخ به عباس

    خرداد 1, 1398

    به نظرم رو دست احضار و جن گیر و طالع نحس و آنابل نیومده هنوز…البته از فیلم شب بیست و نهم خودمون هم غافل نشیم که تو سبک خودش و باورهای ایران یکی از خوبهاست

    پاسخ

    • میم در پاسخ به وحید

     اسفند 10, 1399

     شب بیست و نهم یه فیلم عجیبه. خیلی عادی خیلی ترسناک

     پاسخ

 12. amir

  مهر 13, 1397

  واقعا فیلم های عالی هستن ، یکی دوتاشون رو ندیدم که باید حتما ببینم ، جدیدترشون هم فیلم nun2018 که فعلا دوبله نشده ولی زیرنویس فارسی داره . خسته نباشید

  پاسخ