بهترین انیمه های اکشن که تاکنون ساخته شده اند

انیمه اکشن یکی از محبوب ترین انواع انیمه است زیرا شیوه نمایش صحنه های اکشن در انیمه بسیار جالب و خاص می باشد. این صحنه ها با شخصیت های عجیب و غریب، نمایش قدرت، نیروهای پنهانی و غیره، به دست می آیند. همه ما زمانی که ایچیگو برای اولین بار بانکای را نشان داد یا زمانی که گوکو به سوپر سایان 3 تبدیل شد، را به یاد داریم. بنابراین بهترین انیمه های اکشن کدام اند؟ برای دانستن این موضوع با ما همراه باشید. برای تهیه این لیست از معرفی انیمه های معروفی چون “ناروتو” (Naruto) یا “دراگون بال” (Dragon Ball) خودداری کرده ایم تا انیمه های کمتر شناخته شده را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


15. سایکو-پاس – Psycho-Pass – 2012

آینده تباه شده باعث شد که مقامات دولتی برای پیشگیری از جرم و جنایت یک راه حل جدید ارائه دهند. این راه حل جدید سیستم سیبل است که هر شهروند را بررسی می کند. حتی اگر فردی ذره ای تمایل جنایی از خود نشان دهند دستگیر می شود. آکانه یکی از ماموران این سیستم است که با شینیا همکاری می کند. به تدریج آکانه به بی عدالتی سیستم سیبل پی می برد.


14.  گورن لاگان – Gurren Lagann – 2007

داستان انیمه درباره دو پسر جوان به نام سایمون و کامینا است که در یک روستای زیرزمینی به دنیا آمده و بزرگ شدند. آن ها با روی زمین هیچ ارتباطی نداشتند و برای درک آن تنها از تخیل شان استفاده می کردند. آن ها یک روز کلید یک سلاح باستانی را می یابند که به آن ها کمک می کند از حمله زمینی ها به دور بمانند. سپس برای یافتن زمین ماجراجویی را آغاز می کنند و به یک دختر یوکو که اسلحه عظیمی دارد، ملحق می شود.


13. ارگو پراکسی – Ergo Proxy – 2006

داستان درباره دو نفر به نام ری-آی و وینسنت و دو ربات انسانی به نام ایگی و پینو است که باید به رازهای شهرشان، دومدو پی ببرند. پس از یک فاجعه زیستی مردم نمی توانند در جهان زندگی کنند و باید به این شهر پناه بیاورند. اوتوریوها ربات های انسانی هستند که به کمک آن ها می شتابند. اما ویروسی به آن ها حمله کرده و در حال نابودی شان است. آیا این افراد می توانند پیش از دیر شدن به رازها دست یابند؟


12. تایگر و بانی – Tiger and Bunny – 2011

یک انیمه در ژانر اکشن/کمدی درباره شهر استرن که مردم آن توانایی های خاصی دارند و نکس نامیده می شوند. آن ها می توانند نیروهای شر را دستگیر کرده و در برنامه های تلویزیونی محبوب شوند. آن ها می خواهند پادشاه قهرمان ها باشند. کورماتسو یکی از آن قهرمان هاست که تایگر نام دارد و به دلیل شهرت رو به کاهش اش با بارنابی بروکز جونیور همراه شده است. آن ها باید با وجود تفاوت ها با هم همکاری کنند و به هدف شان برسند.


11. کنیچی: قویترین شاگرد – Kenichi: The Mightiest Disciple – 2006

یک انیمه اکشن/کمدی دیگر با شخصیت های بسیار جالب. کنیچی می خواهد قوی شود و به باشگاه کاراته می رود. زمانی که فردی از طبق اشراف می خواهد با او مبارزه کند، کنیچی به مشکل برمی خورد. او می خواهد تسلیم شود اما با دیدن میو همه چیز تغییر می کند. او سخت تلاش می کند و پس از چندین جلسه مرد اشرافی را شکست می دهد. اما مسیر او تازه آغاز شده و باید تکنیک های رزمی دیگری را یاد بگیرد تا قوی تر و حرفه ای تر شود.


10. بی نظم در دبیرستان جادو – The Irregular at Magic High School – 2014

اگر به دنبال یک انیمه جادویی هستید باید این انیمه را تماشا کنید. دو خواهر و برادر به یک دبیرستان جادو وارد می شوند و به کلاس های مختلف می روند. میوکی یا بلوم یک دانش آموز مستعد و تاتسویا یا وید، دارای قدرت های جادویی است. اما مشخص می شود که تاتسویا هم اطلاعات تکنیکی و توانایی مبارزه دارد. بنابراین یک انیمه زیبا به وجود می آید.


9. خون + – Blood + – 2005

سایا اوتوناشی بیمار است. او به کم خونی و فراموشی دچار بوده و توسط خانواده ای که او را به سرپرستی گرفته اند نگهداری می شود. یک روز یک موجود عجیب به او حمله می کند و مشخص می شود او یکی از چیروپترون هاست که از خون انسان تغذیه می کند. اما سایا متوجه می شود خون خودش با منجمد کردن این موجودات آن ها را از بین می برد. به همین دلیل تصمیم می گیرد این هیولاها را نابود کند.


8. جادوگر – Witchblade – 2006

اگر از تماشای شخصیت های زن ترسناک که در مقابل نیروهای شر مبارزه می کنند لذت می برید باید این انیمه را تماشا کنید. ماسانه از دولت فرار می کند تا دخترش ریهوکو را از او نگیرند. اما شکست خورده و دخترش را از دست می دهد. سپس یک ربات انسان مانند به او حمله می کند. در نتیجه قدرت های پنهان او بیدار شده و به یک موجود قدرتمند بدل می شود، درنتیجه ربات را شکست می دهد. این حادثه توجه سازمان های مختلفی را جلب می کند که به دنبال قدرت او هستند.


7. عکاس سریع – Speed Grapher – 2005

در دنیایی که پس از جنگ حباب شکل گرفته، بین فقرا و ثروتمندان شکاف بزرگی ایجاد شده است. سایگا که در گذشته عکاس جنگ بوده اکنون با هیبارا در توکیو کار می کند. او به کلوپی فرستاده می شود تا درباره آن تحقیق کند اما دستگیر شده و نزد زنی به نام کاگورا برده می شود. این ملاقات قدرتی را در او بیدار می کند که با عکس گرفتن از یک مکان آن مکان منفجر خواهد شد.


6. اورکا سون – Eureka Seven – 2005

رنتون در شهر بلفورست یک زندگی کاملا معمولی دارد و پدربزرگ اش از او می خواهد همانند خودش مکانیک شود اما رنتون می خواهد به گروه یاغی ها بپیوندد. یک روز دختری با یک ماشین به گاراژ او آمده و رنتون را به آرزوی خود می رساند. دختر از او می خواهد ماشین او را تعمیر کند و رنتون پس از انجام این کار به عنوان کمک خلبان به او ملحق شده و ماجراجویی جدیدی را آغاز می کند.


5. بلک لاگون – Black Lagoon – 2006

یکی از بهترین انمیه های موجود درباره تغییر شکل یک مرد تاجر که توسط گروهی ازمزدوران دستگیر شده و نزد آن ها می رود. این انیمه در رواناپور که مرکز جرم و جنایت است رخ می دهد. بلک لاگون کاملا شبیه داستان های هالیوودی است و پر از خشونت، زبان تند و تیز و تیراندازی می باشد.


4. ماب سایکو 100 – Mob Psycho 100 – 2016

یک انیمه جدید درباره زندگی شیگئو کاگیاما یا ماب که قدرت های روانی حقیقی دارد و بسیار قدرتمند است. اما نمی تواند قدرت های خود را کنترل کند. بنابراین به یک روان شناس تبدیل می شود تا شیوه کنترل قدرت هایش را به خود بیاموزد. آیا می تواند خودش را کنترل کند؟


3. بوکس مگالو- Megalo Box – 2018

داستان این انیمه تاحدی شبیه فیلم “راکی” سیلوستر استالونه است. در این انیمه مبارزان باید با بازوهای رباتیک مبارزه کنند. جانک داگ قهرمان اصلی داستان است که به عنوان یک مبارز زیرزمینی در مبارزات مخفیانه شرکت می کند اما پس از رویارویی با مسابقه قهرمانی بوکس تصمیم می گیرد به این مسابقه وارد شده و ربات را شکست دهد. این مسابقات مهیج و سرگرم کننده هستند.


2. حمله به تایتان – The Attack on Titan – 2013

حمله و خوردن انسان توسط تایتان ها، موجودات عظیم الجثه با ظاهر انسانی، نسل انسان را به انقراض کشانده است. ارن یائگر پس از مشاهده مرگ مادرش توسط یک تایتان می خواهد به تیم تحقیقاتی بپیوندد. به همین دلیل با خواهرش میکاسا، که به سرپرستی گرفته شده و دوست دوران کودکی اش آرمین، همراه می شود. او برای شکست تایتان ها تکنیک های سه بعدی را تمرین کرده و فرا می گیرد اما او رازی دارد که می تواند سرنوشت انسان را تغییر دهد.


1. وان پانچ من – One Punch Man – 2015

می خواهیم با یک اثر عظیم این فهرست را پایان دهیم. یک انیمه در ژانر ابرقهرمانی که پر از صحنه های اکشن بوده و صحنه های جدی را با عنصر طنز ادغام می کند. سایتاما پس از سه سال تمرین آنقدر قوی شده که با یک ضربه می تواند هرکس را شکست دهد. تنها مشکل این است که با این کار موهایش را از دست می دهد. قدرت زیادش او را خسته می کند زیرا دیگر نمی تواند یک دشمن قوی داشته باشد.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. البته انیمه های زیبای دیگری همچون دراگون بال، توکیو غول، برسرک و …نیز لیاقت قرار گرفتن در این لیست را داشتند. نظر شما چیست؟

منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها (63)

بستن فرم

 1. Reza

  اسفند 4, 1400

  چرا تو لیستتون دمون اسلایر و بلک کلاور و ناروتو و فول متال و سگ های ولگرد بانگو و ویلند ساگا و… نیستن؟! 😐. اینایی که معرفی کردین به گرد پای این انیمه ها هم نمیرسن. لطفا لیستتون رو بروز رسانی کنید

  پاسخ

 2. ..

  آذر 15, 1400

  کیموتسونو یابا یا دیمن سلیر چی بعضیا میگن حتا خشونتش از اتک ان تایتانم بیشتر امتیاز انیمهشم خیلی بالاست ولی توی لیست نبود چرا

  پاسخ

 3. Top

  آبان 17, 1400

  ناروتو و فولمتال چی پس

  پاسخ

 4. ارمغان

  مرداد 18, 1400

  سگ های ولگرد زرشک بود ندیدینش 😤بعدشم همشون رو دیدم ولی عالی بود

  پاسخ

  • A در پاسخ به ارمغان

   آبان 18, 1400

   سگ های ولگرد حتی جز ۲۰ انیمه برتر هم نیست

   پاسخ

 5. کاراکتر

  مرداد 4, 1400

  لیست 15 تایی خیلی با دقت تر میتونست رده بندی و انتخاب شه
  حماسه وینلند
  الفن لید
  هلسینگ نهایی
  الفن لید و هلسینگ که اصلا یه سر و گردن از اکشن های دیگه بالاتر هستند

  پاسخ

 6. یک نفر

  مرداد 3, 1400

  بلیچ و حماسه وینلند زرشک بودند ؟ تنها چیزایی که برام توی این لیست قابل قبوله، وان پانچ من و سایکو ماب ۱۰۰ و بلک لاگون بودند. در ضمن ترانه پریان چرا نبود ؟ از اون اکشن تر هنوز ساخته نشده. لیست جالبی نبود.راستی توکیو غول رو یادم رفت. خدایا این چه لیستیه آخه ؟

  پاسخ

 7. مسیحا

  مرداد 3, 1400

  انیمه اتک آن تایتان خداست

  پاسخ

 8. dark

  تیر 7, 1400

  اصلا در نظر نمیگرم که نوشتید ( بهترین ) و کلی انیمه اکشن گاد مثل فول متال و حماسه ویلند و بلیچ رو نیاوردید ….. واقعا واقعا بی نظمی در دانگشا جادو؟!! این انیمه هیچی نداره به معنای واقعی کلمه تو لیست بهترین انیمه های اکشن ….. این لیست کملا سلیقه ایه

  پاسخ

 9. Romina

  خرداد 22, 1400

  انیمه ی ناروتو هم بزارید عالیه!

  پاسخ

 10. Amin

  اردیبهشت 27, 1400

  banana fish
  انیمش اکشن هست خیلی هم اگر به نایاب بودن هست اینو داخل ژانر اکشن پیدا نمیکنی اما اکشنه
  ژانر اصلیش که داخل اون معروفه یائویی هست اما خیلی هم اکشن هست پس اینم باید گذاشت تو لیست توصیه میکنم ببینیدش banana fish

  پاسخ