لیست بهترین انیمه‌های جهان؛ 30 انیمه سینمایی برای چند بار دیدن!

کلمه انیمه از لحاظ تکنیکی به معنای تمام انواع انیمیشن در جهان است، اما به طور کلی به فیلم‌های انیمیشن تولید ژاپن که به سبک خاصی رنگ آمیزی شده‌اند اشاره دارد. تاثیر ژاپن در تولید این نوع انیمه غیرقابل انکار است و این کشور برترین انیمه‌های جهان را ساخته است. افرادی چون “شینیچیرو واتانابه” و “ساتوشی کن” فقید با تولید انیمه‌های زیبا و جذاب مرزها را کنار گذاشته و دنیای فیلمسازی ژاپن را تغییر داده اند.

اما احتمالا برترین شخصیت در این زمینه “هایائو میازاکی” است که کارهای انقلابی او مرزهای فرهنگی را به شکلی از میان برداشته‌اند که تا به حال در طول تاریخ سابقه نداشته است. در این مقاله می‌خواهیم 30 انیمه برتر جهان را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


30. فرزند آب و هوا – 2019 – Weathering with You

“فرزند آب و هوا” داستان پسری به‌نام هودوکا را دنبال می‌کند که تابستان اولین سال دوران دبیرستان خود را پشت سر می‌گذارد. او از جزیره دورافتاده‌ای که خانه‌اش در آن قرار دارد، فرار می‌کند و به سمت توکیو می‌رود. مدت زیادی طول نمی‌کشد که او متوجه می‌شود از لحاظ شخصی و مالی به خط قرمزهای خود رسیده است. آب‌و‌هوا به طرز غیرعادی‌ای هر روز تیره و بارانی است؛ انگار که قصد دارد با این کار، آینده هودوکا را به او نشان دهد. او روزهای خود را در این شهر در انزوا سپری می‌کند، اما سرانجام موفق می‌شود کاری به‌عنوان یک نویسنده، در یک مجله اسرارآمیز و مخفی پیدا کند. سپس یک روز، هودوکا در گوشه‌ای از یک خیابان شلوغ، با هینا ملاقات می‌کند. این دختر که دارای اراده قوی‌ای هم است، یک توانایی عجیب و خارق‌العاده دارد و آن متوقف کردن باران و بازگشت هوای صاف و آفتابی است.


29. جنگ‌های تابستانی – 2009 – Summer Wars

کنجی کویسو، دانش‌آموز کلاس یازدهم و نابغه ریاضی، قبول می‌کند تا در تابستان کمک‌دست دختر هم‌مدرسه‌ایش (همچنین عشق پنهانیش) ناتسوکی باشد. در ناگانو، محل زندگی خانواده ناتسوکی، کنجی متوجه می‌شود که خانواده ناتسوکی قصد دارند جشن تولد ۹۰ سالگی بزرگ خانواده را جشن بگیرند و کنجی باید نقش نامزد ناتسوکی را بازی کند. در این اوضاع و احوال تلاش کنجی برای حل یک معادله ریاضی باعث تصادم یک دنیای مجازی (OZ) با زمین می‌شود.


28. پسر و دیو – 2015 – The Boy and the Beast

داستان این انیمه در جایی اتفاق می‌افتد که دیوها نیز مانند انسان‌ها در شهر بزرگی زندگی‌ می‌کنند و دنیایی مثل دنیای آدم‌ها برای خودشان دارند. در این میان، پسری بی‌سرپرست به‌نام رِن به شکلی اتفاقی، از شهر توکیو وارد دنیای دیوها می‌شود و با یکی از آنها به‌نام  کوماتتسو که در آرزوی رسیدن به مقام استاد بزرگ هنرهای رزمی است، آشنا می‌شود.

انیمه‌ی “پسر و دیو” یکی از آثار دیدنی و الهام‌بخش در ژانر خودش است که روایتی ساده، دلنشین و زیبا دارد. این انیمه در مدت زمان ۱۲۰ دقیقه‌ای خود،‌ بسیاری از چالش‌های مهم و اساسی زندگی هر انسانی را به نمایش می‌گذارد و به کمک شخصیت‌هایی که خلق کرده‌است، درس بزرگی از نحوه‌ی رویارویی با مشکلات و پیدا کردن مسیر درست زندگی را به مخاطب خود یادآور می‌شود.


27. آبی تمام‌عیار – 1997 – Perfect Blue

داستان انیمه “آبی تمام‌عیار” درباره‌ی دختری به اسم میما کریگوی است. کسی که اگرچه به عنوان خواننده‌ی اصلی یک گروه موسیقی پاپ هواداران کشته مُرده‌ی بسیاری دارد، اما تصمیم می‌گیرد خوانندگی را ترک کند و وارد دنیای بازیگری شود. اولین پروژه‌ی او بازی در نقش بسیار کوتاهی در یک سریال جنایی سیاه است. سریالی که طرفدارانش را ناامید می‌کند و همین باعث می‌شود تا او توسط مرد مرموزی که همیشه او را زیر نظر دارد پیامی با عنوان “خیانتکار” دریافت کند. اما رونا هیداکا به عنوان مدیر برنامه‌هایش به او قوت قلب می‌دهد که باید این چیزها را نادیده بگیرد. از یک طرف میما می‌خواهد هرچه سریع‌تر در حوزه‌ی بازیگری هم به جایگاهی که با خوانندگی به آن به‌دست پیدا کرده بود برسد و از طرفی دیگر تنها راهی که فعلاً پیش‌رو دارد پیشنهادی است که نویسنده‌ی سریال به او می‌دهد: اگر او قبول کند بازی در یک صحنه‌ی غیر اخلاقی را قبول کند، نقش او پررنگ‌تر می‌شود.


26. دختری که در زمان پرش می‌کرد – 2006 – The Girl Who Leapt Through Time

این فیلم درباره دختری به نام ماکوتو است که ۱۷ سال دارد و با خانواده‌اش در توکیو زندگی می‌کند. داستان از جایی شروع می‌شود که ماکوتو پیغامی را بر روی تخته سیاه دبیرستان خود می‌خواند و بدون اطلاع با شئ عجیبی شبیه به گردو برخورد می‌کند. او در هنگام برگشت به خانه با دوچرخه تعادل خود را از دست داده و با قطاری تصادف می‌کند، اما به زودی متوجه می‌شود که او توانایی سفر در زمان را دارد. در ابتدا ماکوتو تصمیم گرفت از این نیرو برای گرفتن نمرات بهتر در درس‌هایش استفاده کند و از اشتباهات و رویدادهای شخصی خود جلوگیری کند. اما به زودی متوجه شد تغییر دادن گذشته به این سادگی‌ها که فکرش را می‌کند نیست و رفتارهای او دیگران را نیز تحت و شعاع قرار می‌دهد.


25. در این گوشه‌ی دنیا – 2016 – In This Corner of the World

داستان‌های روان و ساده معمولا از جذابیتی خاص هم برخوردار هستند. اینکه در هر سکانس فیلم اتفاقات بی سر و صدا و معمولی در حال رخ دادن باشند، باعث می‌شود به‌عنوان تماشاچی فرصت بیشتری برای شناخت هر کاراکتر را داشته باشیم.

داستان این انیمه‌ی سینمایی درباره‌ی دختری به نام “سوزو” است که در زمان جنگ جهانی دوم از خانواده‌اش که در شهر “هیروشیما” زندگی می‌کنند جدا شده و به همراه همسرش به شهر “کورو” می‌آید تا با آنها زندگی کند. “سوزو” دختری آرام است و تمام روز به کارهای خانه و خرید و اینطور مسائل مشغول می‌باشد. او اما طراحی کردن را بسیار دوست دارد. هر فرصتی که پیدا کند، با مداد و کاغذی که همیشه همراهش است، فضای پیش رویش را به بهترین نحو نقاشی می‌کند.


24. بر فراز تپه شقایق – 2011 – From Up on Poppy Hill

“بر فراز تپه شقایق” داستانی پر فراز و نشیب با شخصیت‌هایی است که لحظه‌ای بازیگوش و تندخو هستند و لحظه‌‌ای دیگر گوشه‌گیر و آرام. فضای کلی داستان آرامش خاصی دارد درحالی که در زیر و بم آن آشوبی برپا می‌شود و تغییراتی اساسی ایجاد می‌کند. هنر کارگردان در روایت داستان به شکلی است که سر و صدای بیش از حد ایجاد نمی‌کند و در عین حال داستانی پرتکاپو را به مخاطبش تحویل می‌دهد. شخصیت اصلی داستان دختر نوجوانی به نام یومی است که در دهه ۶۰ میلادی و در یک خانه بزرگ با خواهر و برادر و چند دختر دانشجوی دیگر زندگی می‌کند. یومی در دبیرستان بزرگی درس می‌خواند و دوستان زیادی هم ندارد تا اینکه پسری برایش شعر عاشقانه‌ای می‌نویسد و این باعث ایجاد رابطه‌ای می‌شود که یومی را در مسیر کشف استعدادهایش قرار می‌دهد.


23. وقتی مارنی آنجا بود – 2014 – When Marnie Was There

“وقتی مارنی آنجا بود” با ریتم آرام اما دلنشین خود، داستان دختری دوازده ساله به نام آنا را روایت می‌کند که بر خلاف دیگر دختران هم سن و سال خودش، دختری آرام، گوشه‌گیر، کم‌حرف و کمی افسرده است که تمام وقتش را به طراحی منظره‌های دور و اطرافش می‌پردازد، دوستی ندارد و رابطه‌اش با مادر و پدرش کمرنگ است. مادر آنا که بسیار نگران وضع روحی و روانی دخترش است، او را به پیشنهاد دکترش به دهکده‌ای دور از شهر می‌فرستد تا در تابستان با خاله و شوهر خاله‌اش زندگی کند و مدتی از شهر و فضای اضطراب‌آور آن دور باشد. این دهکده اتفاقاتی را برای آنا رقم می‌زند که زندگی‌اش را برای همیشه تغییر می‌دهد.


22. میرای – 2018- Mirai

داشتن خواهر و برادر خوب است، اما داشتن رابطه‌ای خوب سخت است. در آغاز رابطه فقط درباره حسادت و بدجنسی است، نه عشق، تفاهم و حمایت. کارگردان فیلم، “مامورو هوسودا” (Mamoru Hosoda)، این مسائل در روابط خواهر و برادری را درک نمی‌کرد تا اینکه پسر ۴ ساله‌اش از تولد خواهر نوزادش که تمام توجه والدینش را دریافت کرده بود، عصبانی شد. او این احساسات را در میرای نشان داد که البته در خانواده دیگری بود و سفر در زمان را هم تجربه می‌کرد. این فیلم نامزد اسکار فرایند رشد و ریشه‌های خانوادگی را نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید: ۶ انیمه جذاب و دیدنی شبیه “میرای” (Mirai) که باید تماشا کنید


21. صدای خاموش – 2016 – A Silent Voice

اگر به دنبال انیمه ای هستید که احساسات شما را عمیقا تحت تاثیر قرار دهد و شما را در دنیای جادویی خود محو کند، حتما باید به «صدای خاموش» گوش فرا دهید!

انیمه ای جذاب و زیبا و به یاد ماندنی از “نائوکو یامادا” (Naoko Yamada) که با انتشار این اثر به یادماندنی در سال ۲۰۱۶ توانست جایگاه بسیار مهمی در جهان طرفداران انیمه برای خود باز کند.

“صدای خاموش” داستان دلنشین دختری ناشنوا است که با ورودش به کلاس درس همه را تحت تاثیر خود قرار می دهد و کاری می کند تا بیننده از ابتدا تا انتهای انیمه بدون پلک زدن غرق در احساسات بی انتهای انیمه شود. از هر سنی و طرفدار هر ژانری که باشید، “صدای خاموش” یکی از آثار مورد علاقه تان خواهد شد.


20. پونیو روی صخره کنار دریا – ۲۰۰۸ – Ponyo on the Cliff

پونیو فیلمی درباره دوران کودکی است. تخیل، خلاقیت، معصومیت و هوشی که در کودکی نهفته است به خوبی در این فیلم به تصویر کشیده و به همین دلیل بسیار لذتبخش است. این داستان جادویی درباره یک پسربچه و رابطه او با ماهی قرمزش است. به همین دلیل داستان ساده ای دارد که به راحتی می توان آن را دنبال کرد. با این حال این فیلم برخلاف فیلم های دیگر استودیوی فیلم سازی جیبلی، شاید برای تمام سنین لذت بخش نباشد. همچنین بخش سوم آن در مقایسه با سایر قسمت های فیلم ضعیف عمل کرده است.


19. متروپلیس – Metropolis – 2001

متروپولیس در عین الهام از اثر کلاسیک فریتس لانگ محصول سال 1927 مسیر متفاوتی را در پیش گرفته است. نتیجه کار یک تجربه بصری زیباست که بر جنبه های هوشمندانه داستان تکیه کرده و بر مسائل احساسی تاکید کمی دارد، با این حال تجربه کلی آن چالش برانگیز و جذاب است. متروپولیس از لحاظ تکنیکی یک اثر موفق بوده و از لحاظ زیبایی شناسی هم بسیار خاص است.


18. پدرخوانده‌های توکیو – Tokyo Godfathers – 2003

این انیمه داستان سه فرد بی خانمان است که در خیابان های توکیو زندگی کرده و ناگهان با یک نوزاد تازه متولد شده برخورد می کنند که باعث می شود سفری برای یافتن والدین آن کودک را آغاز نمایند. این انیمه از سایر فیلم های این فهرست طنزآمیز تر بوده و داستان را به شیوه جالبی روایت می کند. در این انیمه شاهد موضوعاتی چون خانواده، عشق، انسانیت، احساسات و بخشش، هستیم.

همچنین بخوانید: 10 انیمه جذاب شبیه دفتر مرگ (Death Note) که باید تماشا کنید


17. ناوشیکا از دره باد – Nausicaa of the Valley of the Wind – 1984

این انیمه تولید شده توسط میازاکی از کامیک ژاپنی اقتباس شده و شاهکار او محسوب می شود. این فیلم داستان یک پرنسس است که برای رویارویی با دشمنانی که به خانه او حمله کرده سفری را آغاز نموده و در راه با مسافران دیگر رودررو می شود. این اثر حقیقتا شگفت انگیز بوده و شیوه روایت آن تاثیرگذار است. با این حال داستان و شخصیت پردازی آن منسوخ بوده و پویانمایی آن هم چندان باکیفیت نیست، مخصوصا در مقایسه با آثار بعدی استودیوی جیبلی (جالب است بدانید که ناوسیکا تولید کمپانی جیبلی نیست زیرا میازاکی در آن زمان هنوز با این کمپانی همکاری نداشت). اما این انیمه یک اثر خلاقانه و تخیلی است که به خوبی تولید شده و نتیجه کار یک شاهکار واقعی است.


16. سرویس تحویل کیکی – Kiki’s Delivery Service – 1989

این فیلم از آن دست انیمه هایی است که با تماشای آن احساس خوشی و لذت به شما دست می دهد. یک جادوگر جوان باید با رویدادهای مختلفی که با آن ها مواجه است رودررو شده و برای بقای خویش در این جهان تلاش کند. مشکلات او کوچک بوده و شیوه رویارویی او برای حل مشکلات هم جذاب و بامزه است. بنابراین می توان گفت که فیلم فضای بامزه و بانمکی دارد. اگرچه برخی از شخصیت ها زمان زیادی از داستان را به خود اختصاص می دهند و این مسئله آزاردهنده است، اما در کل یک انیمه لذت بخش برای کودکان است. این انیمه از آن فیلم هایی است که حتما باید تماشا کنید و تماشای آن رضایت و لذت زیادی را در اختیارتان قرار می دهد.


15. پورکو روسو – Porco Rosso – 1992

متاسفانه این انیمه یکی از آثار کلاسیک تولید استودیوی جیبلی است که در مقایسه با انیمه های دیگر چندان مورد توجه قرار نگرفته است. درحالی که این انیمه یکی از جواهرات استودیوی جیبلی است: جزئیات و زمینه آن به خوبی کار شده است و داستان هم درباره مردی به نام پورکو است که در دوران جنگ جهانی خلبان است و براثر یک طلسم به شکل یک خوک آدم خوار درمی آید. درنتیجه ماجراجویی ها و مشکلات او به تصویر کشیده می شود. بنابراین فیلم عناصر طنز و درام را یکجا نشان می دهد. موضوعات این انیمه برای بزرگسالان مناسب است اما کودکان هم می توانند از آن لذت ببرند.

همچنین بخوانید: 10 انیمه جذاب شبیه توکیو غول که باید تماشا کنید


14. نام تو – Your Name – 2016

شاید برخی تصور کنند این فیلم جدید نمی تواند کلاسیک تلقی شود اما این طور نیست. زیرا این فیلم شما را میخکوب کرده و برای مدتی از یاد نمی رود. داستان آن درباره دو دانش آموز دبیرستانی توکیو است که بدن شان را با هم عوض می کنند. بنابراین عناصر فانتزی، درام و رئالیسم جادویی در آن وجود داشته و نه تنها چالش برانگیز بوده بلکه از نظر احساسی هم لذتبخش است. این انیمه با استقبال اغلب منتقدین جهان مواجه شده و یکی از بهترین فیلم های سال معرفی شد.


13. آریتی – Arrietty – 2010

این انیمه درباره خانواده ای از آدم های کوچک است که در فضای منزوی زندگی کرده و برای بقا از انسان کمک می گیرند. دخترشان با یک پسر ارتباط ایجاد کرده و باید از نگاه انسان ها پنهان شود. بنابراین داستان آن بسیار زیباست و می تواند برای کودکان جذاب و دلنشین باشد. شاید این انیمه بهترین انیمه ساخته شده نباشد اما یک انیمه جذاب و از لحاظ بصری موفق است که مخاطبین خود را خواهد داشت.


12. فرزندان گرگ – Wolf Children – 2012

یک انیمه دیگر که در ظاهر درباره داستان ساده پریان است اما در باطن به معانی عمیق تر و احساسی تر می پردازد. “فرزندان گرگ” داستان تراژدی یک زن جوان است که پس از مرگ شوهر گرگینه اش باید از فرزندان نیمه انسان و نیمه گرگ خود مراقبت کند. این داستان زیبا از مامورو هوسودا به بهترین شکل ممکن روایت شده و در عین حال بسیار احساسی است.

همچنین بخوانید: 25 انیمیشن برتر تاریخ سینما


11. پاپریکا – Paprika – 2006

طرفداران کریستوفر نولان باید بدانند که فیلم “تلقین” (Inception) با الهام از این انیمه کلاسیک ساخته شد. بنابراین ایده خواب های لایه لایه و توانایی ورود به خواب دیگران ایده اصلی خود نولان نبود. بلکه “تلقین” تنها توانست این ایده را مشهورتر کند. “پاپریکا” یک انیمه سینمایی جذاب و خیره کننده است که محدودیت های انیمه را کنار می زند. این فیلم یک تجربه بصری و هوشمندانه جذاب است که بیننده را به چالش می کشد.


10. لاپوتا قلعه‌ای در آسمان – Castle in the Sky – 1986

نویسنده ژاپنی، هایائو میازاکی، به عنوان بزرگترین کارگردان انیمیشن تاریخ محسوب می شود. آثار او با معرفی احساسات انسانی به این ژانر توانستند محدودیت های فرهنگی آن را از بین ببرند. شاید این اثر بزرگ ترین اثر او نباشد اما یک اثر مهم و یک موفقیت انمیشینی است. با دیدن این انیمه به سبک میازاکی و فیلم سازی او پی برده و می توانید با آثار غنی بعدی او بهتر آشنا شوید.


9. باد برمی‌خیزد – The Wind Rises – 2013

اگرچه اغلب آثار هایائو میازاکی جادویی هستند اما این اثر کاملا رئال بوده و بنابراین در کارنامه او یک اثر منحصر به فرد محسوب می شود. داستان فیلم درباره سال های حوالی جنگ جهانی دوم است و به زندگی مردی به نام جیرو هوریکوشی پرداخته می شود که پرواز هواپیماهای جنگی ژاپن را برعهده دارد. این اثر را کامل ترین اثر میازاکی می دانند. اگرچه این فیلم به اندازه آثار دیگر او غنی نیست اما یادتان باشد که داستان به چنین عناصری نیاز ندارد. زیرا یک داستان ساده درباره رویاها و لزوم رسیدن به آنهاست و به همین دلیل در قلب مخاطب می نشیند. این انیمه در مقایسه با آثار دیگر میازاکی مینیمال تر است.


8. قلعه متحرک هاول – Howl’s Moving Castle – 2004

این انیمه اثر مورد علاقه میازاکی و در بین بهترین انیمه های ساخته شده توسط اوست. احتمالا این انیمه اوج بلندپروازی میازاکی را نشان داده که در آن توانست میان فانتزی، درام و طنز تعادل ایجاد کند. این انیمه به جنگ نگاهی انداخته و ناگواری های نبرد برای رسیدن به قدرت و کنترل را نشان می دهد. میازاکی در عین احترام به عناصر پایه انیمه عمق احساسی و هوشی جدیدی به آن بخشیده و نگاه جدید خود را به وجود می آورد.


7. شاهزاده مونونوکه – Princess Mononoke – 1997

شاهزاده مونونوکه درباره یک شاهزاده جوان است که در بین نبرد خدایان جنگل و انسان هایی که منابع را نابود کرده اند، گیر افتاده است. در این انیمه هم مانند سایر آثار میازاکی روایت بسیار ساده بوده و او با گام های ساده سعی بر آن دارد که مفاهیم پیچیده تر را نشان دهد. اگرچه این انیمه هم نشان دهنده بلندپروازی اوست اما هیچگاه به نخوت دچار نمی شود. این فیلم به دلیل موفقیت تکنیکی و بلندپروازانه با استقبال مواجه شد و امروزه یکی از بهترین آثار میازاکی تلقی می شود.


6. به خاطر دیروز – Only Yesterday – 1991

این شاهکار ایسائو تاکاهاتا درباره یک زن شاغل بیست و هفت ساله است که با سفر به مناطق روستایی به یاد روزهای کودکی خود در توکیو می افتد. لحن جذاب فیلم و سبک احساسی آن باعث می شود یکی از بهترین انیمه ها برای بزرگسالان باشد. این انیمه در عین حال نگاه فمینیستی داشته و موضوعات آن بسیار پیچیده و چالش برانگیز هستند. این انیمه در حال حاضر یک انیمه کلاسیک محسوب می شود.


5. آکیرا – Akira – 1988

این انیمه علمی تخیلی از کاتسوهیرو اوتومو درباره یک رهبر گروه دوچرخه سواری است که برای کمک به دوستش، که پس از تولد نیروی ماورایی به دست آورده، باید در مقابل نیروهای مخرب جامعه مبارزه کند. این فیلم از بسیاری جهات انقلابی و منحصربه فرد است. این انیمه بی عیب و نقص بوده و کنترل کامل اوتومو بر آن کاملا مشخص است. این انیمه از جمله آثار مورد علاقه طرفداران این ژانر بوده و یکی از آثار موفق انیمیشن ژاپن است.


4. مدفن کرم‌های شب‌تاب – Grave of the Fireflies – 1988

بدون شک یکی از مشهورترین انیمه های تاریخ، ساخته ایسائو تاکاهاتا، یک اثر احساسی و زیباست. کنترل همه جانبه تاکاهاتا باعث شده این اثر روایت احساسی غنی داشته و داستان تخیلی آن تا مدت ها پس از تماشای فیلم از یادتان نرود. اگرچه منتقدین و سینما دوستان این اثر را یک فیلم ضد جنگ می نامند اما خود تاکاهاتا این گفته را نقض می کند. با این حال این فیلم یکی از بهترین انیمه های ساخته شده و یکی از بهترین فیلم های جهان است.


3. همسایه من توتورو – My Neighbor Totoro – 1988

به نظر می رسد که هایائو میازاکی فهرست ما را از آن خود نموده اما از آنجاییکه این فرد پشت هم شاهکارهای مختلف را تولید کرده بنابراین جای اعتراض وجود ندارد. این انیمه داستان دو دختر جوان است که به خانه ای در نزدیکی بیمارستانی که مادرشان بستری است می روند و به زودی با یک موجود غول پیکر که روح است، آشنا می شوند. فضای گرم و دوستانه این فیلم برای بیننده کاملا دلپذیر است. این فیلم پس از اکران با استقبال زیادی رو به رو شده و اکنون یکی از بهترین انیمه های ساخته شده می باشد.


2. زمزمه قلب – Whisper of the Heart – 1995

استودیوی جیبلی بهترین انیمه های تاریخ را ساخته اما یکی از بهترین های آن “زمزمه قلب” ساخته یوشیفومی کوندو است. این داستان نوشته هایائو میازاکی درباره یک دختر دبیرستانی است که آرزو دارد نویسنده شود. سپس با پسری آشنا می شود که تمام کتاب های کتابخانه که این دختر انتخاب کرده را خوانده است. آن ها به هم نزدیک شده و عاشق هم می شوند. این داستان زیبا و مناسب بزرگسالان به خوبی توانسته عشق و رابطه میان دو تن که به هم نزدیک شدند و در عین حال به آرزوهای خود دست یافتند، را نشان دهند.


1. شهر اشباح – Spirited Away – 2001

بدون شک شاهکار هایائو میازاکی باید در صدر فهرست ما قرار بگیرد. یک درام زیبا و تاثیرگذار که در ظاهر داستان پریان و در باطن یک داستان حقیقی است که مرزهای این ژانر را کنار می زند. این انیمه داستان یک نوجوان 10 ساله است که پس از تبدیل شدن والدین اش به خوک باید به دنیای ارواح رفته و آن ها را به دنیای انسان ها بازگرداند. میازاکی توانسته در دل این داستان زیبا لایه های مختلفی را قرار دهد که تنها با چندین بار تماشا به آن ها پی می برید. این انیمه با اسقبال جهانی منتقدین مواجه شد و امروزه یکی از بهترین انیمه های تولید شده در صنعت سینمای این قرن محسوب می شود.


این 30 انیمه همواره در بین انیمه بازها مورد توجه خاصی قرار داشته‌اند. اگر انیمه دیگری سراغ دارید که لیاقت قرار گرفتن در این لیست را دارد آن را در بخش نظرات به ما معرفی کنید.

همچنین اکنون که بهترین انیمه‌‌های سینمایی را خواندید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله 28 انیمه سریالی برتر تاریخ را نیز مطالعه کنید.

منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (128)

بستن فرم

 1. •~•

  تیر 13, 1399

  انیمه ی ☆ماکیا شکوفه ای که گل میشود☆خیلی خوبه من هزار بار نگاش کردم هر هزار بارم گریم گرفت😭😍

  پاسخ

 2. ارشیا

  تیر 6, 1399

  به نظرم انیمه قلعه کالگالیسترو هم ارزش بودن در این لیست را داشت

  پاسخ

 3. مهدی

  تیر 1, 1399

  دوستانی که از (صدای خاموش) و (میخوام پانکراستو بخورم) خوششون میاد احتمالا از (سرود قلب) هم خوششون بیاد .
  سبکش مشابه دوتای اولی هست

  پاسخ

  • محمدرضا در پاسخ به مهدی

   تیر 5, 1399

   یچیزی گفتی شب خوابم نمیبره میخوام پانکراستو بخورم چیه فیلم ترسناکم همچین اسمی نمیذارن روش این دیگه چیه

   پاسخ

   • Sajjad در پاسخ به محمدرضا

    تیر 13, 1399

    می‌خوام پانکراستو بخورم عالیه حتما نگا کن شب با حس خوب بخواب❤️

    پاسخ

    • ناشناس در پاسخ به Sajjad

     تیر 14, 1399

     آیا این فیلم ترسناکه؟..

     پاسخ

 4. محمدرضا

  خرداد 18, 1399

  خدایی انیمه صدای خاموش بهترین انیمه ای هست که تو عمرم دیدم خیلی خیلی تاثیر گذار بود البته نمیدونم چرا با اینکه نمره بالای ۸ تو ای ام دی بی گرفته جزو ۲۵۰ تا فیلم نیست مثل فیلم محمد رسول الله و خیلی فیلمای دیگه اگه میشه یکی توضیح بده چرا اینطوریه

  پاسخ

 5. مارپ

  خرداد 10, 1399

  اگه انیمیشن مدفن کرم های شب تاب و دیدین و گریه نکردین من اسممو عوض میکنم ..
  اسم تو هم عالی بود …

  پاسخ

  • Solo در پاسخ به مارپ

   خرداد 26, 1399

   من این انیمه رو تو سن 4 یا 5 سالگی دیدم انقدر روم تاثیر گذاشتم همیشه آرزو میکنم یه آدم پولدار بشم که به فقیرا کمک میکنه،انقدر گریه کردم مخصوصا اونجا که خواهرش میمرد،من این انیمه رو حدود 7 سال پیش دیدم ولی هنوز یادمه و هنوز وقت یاد زیبایی این انیمه میافته اشکم در میاد.بنظر من وقتی مارنی آنجا بود،دنیای وارونه پاتما هم باید حتما توی این لیست قرار بگیرن.

   پاسخ

   • Arsech در پاسخ به Solo

    تیر 8, 1399

    خیلی ممنون که سپویل کردی. یه فرهنگ هست به اسم سپویل کردن که نداریش…

    پاسخ

  • م در پاسخ به مارپ

   خرداد 31, 1399

   کاش فقط گریه کردن بودن . غم و تلخی انیمه هیچ وقت از ذهنم پاک نمیشه

   پاسخ

   • Sosolo در پاسخ به م

    تیر 6, 1399

    منم گریه م گرفت و غمشو درک کردم ولی واقعا همون قد لذت بردم

    پاسخ

 6. مارپ

  خرداد 10, 1399

  خدایی من از اول تا آخر مدفن کرم های شب تاب گریه کردم بی نظیره…

  پاسخ

 7. امبر

  خرداد 8, 1399

  Your name عالیه. اگر ندیدیم پیشنهاد می کنم که حتما ببینید. عالیه

  پاسخ

 8. famdi

  خرداد 5, 1399

  پرنسس مونونوکه بهترین و فوق العاده ترین انیمه ای که تاحالا دیدم حتی بیشتر پنجاه بارم دیدمش و به شدت پیشنهاد میشه

  پاسخ

 9. محمد

  اردیبهشت 30, 1399

  سلام من دنبال یه انیمیشن هستم که تو بچگی دیدم داستانش اینجوری بود که یه پسر بچه یا دختر بچه یه جونور روباه مانندو میبینه که داره یه چیزی میدزده بعد این جونوره ماسک زده بعد تعقیبش میکنه تو جنگل فکر کنم بعد جونوره میره تو یه آب نمیدونم یا وارد یه چیزی میشه بعد دختر بچه هم دنبالش میره بعد وارد یه دنیای دیگه میشه بعد اون جونوره رو دنبال میکنه خلاصه این دوتا تو این دنیایی که وارد میشن باهمن روباهه کمکش میکنه که برگرده به دنیای خودش فکر کنم

  پاسخ

  • عباس حسن زاده در پاسخ به محمد

   اردیبهشت 30, 1399

   سلام محمد جان،
   داستان انیمه My Neighbor Totoro شبیه این داستانی هست که نوشتی

   پاسخ

   • محمد در پاسخ به عباس حسن زاده

    اردیبهشت 30, 1399

    ن این نبود

    پاسخ

    • محمد در پاسخ به محمد

     اردیبهشت 31, 1399

     پیداش کردم اسمش هاروکا و آینه جادوئی بود اینم خیلی قشنگه توصیه میکنم نگاه کنید

     پاسخ

 10. امیر حسین

  اردیبهشت 27, 1399

  به نظر من پیانوی جنگل هم بد نیست…

  پاسخ

  • Amirreza در پاسخ به امیر حسین

   تیر 11, 1399

   آره پیانوی جنگل هم خیلی عالیه
   توصیه میکنم بر فراز قله شقایق رو هم حتما ببینید

   پاسخ

 11. دارابیان

  اردیبهشت 24, 1399

  واقعاً تعجب می‌کنم که perfect blue رو توی لیست نیاوردین

  پاسخ

  • به نظر من این انیمه ها ارزش دیدن دارن :
   ابی تمام عیار (با خانواده نبینید!)
   صدای خاموش
   فرزند اب و هوا
   می خوام پانکراست رو بخورم
   دختری که در زمان می پرید
   اسم تو
   فرزندان گرگ
   قصر متحرک هاول
   قلعه ای در اسمان
   شهر اشباح
   مدفن کرم های شب تاب
   میرای
   ماکیا
   سرویس تحویل کیکی
   پرنسس مونونوکه

   انیمه های سریالی :
   ناروتو . ناروتو شیپودن
   گینتاما
   دفترچه ی مرگ
   سگ های ولگرد بانگو
   توکیو غول
   وان پیس
   بگو دوست دارم
   دختر گرگی و شاهزاده ی سیاه
   موزماهی
   حمله به تایتان ها
   چارلوت
   پایان جهان
   تورادورا
   هانتر ایکس هانتر
   سفید برفی با موهای قرمز
   یوری روی یخ
   نوراگامی
   خادم سیاه
   کد گیلاس
   اکادمیه قهرمانانه ی من
   بغل دستیه من اقای هیولا
   فری تیل
   و ‌….
   خیلییی زیادن حدود ۳۰ برابر این چیزی که نوشتم
   انیمه های سریالی : اونایی که خودم دوست داشتم و بد نبودن
   نه خیلی خوبا
   فعلا 🙂

   پاسخ

 12. fatemeh

  اردیبهشت 22, 1399

  قلعه متحرک هاول بی نظیره….مخصوصا جایی که سوفی میگه* پس چی فکر کردی قلب داشتن کار سختیه*

  پاسخ

 13. هستی

  فروردین 23, 1399

  به نظر من ماکیا ، وقتی شکوفه گل میدهد و وقای مارنی آنجا بود عالیه

  پاسخ

  • :(: در پاسخ به هستی

   خرداد 5, 1399

   وقتی مارنی آنجا بود عالیهه👌👌

   پاسخ

  • EXO در پاسخ به هستی

   خرداد 18, 1399

   ماکیا ب شدتتت عالیه…

   پاسخ

  • Solo در پاسخ به هستی

   خرداد 26, 1399

   ماکیا محشره و درکشم خیلی سخته

   پاسخ

 14. حمید

  فروردین 17, 1399

  این انیمه فوق العاده I want to eat your pancreas باید به لیست اضافه بشه. انیمه ای که به کمک ژانر عاشقانه و احساسی باعث میشه عمیق ترین لایه های درونی هر شخصی بیدار بشه. کسایی که silent voice دیدن به شدت بهشون توصیه میکنم این انیمه ببینن

  پاسخ

  • ریحون در پاسخ به حمید

   اردیبهشت 30, 1399

   آره واقعا این انیمه عالیه 👌

   پاسخ

 15. Sahar

  فروردین 14, 1399

  قلعه متحرک هاول ناخودآگاه شمار و آشکار میکنه حتما و این بدرد بخوره مطمئن باشید☺️🙏🏻

  پاسخ

 16. Baran

  فروردین 13, 1399

  حتما انیمه no game no life zero رو بزارید درضمن چرا همه فیلم سینمایی هایی که گذاشتید جدیدترینشون تازه ۲۰۱۶ تازه اونم دوتاش بالای ۲۰۰۰ هست بقیشون متعلق به پایین سال۱۹۹۹ هست یه خورده لطفا بروز کنید
  ۱.بدون بازی بدون زنگی هرگز
  ۲.دختری که در زمان پرید
  ۳.هال (بهار)واقعا هر سه معرکن و لطفا لیستتونو بروز رسانی کنی نسبت به سال

  پاسخ

 17. N♈J

  اسفند 25, 1398

  فقط kimi no na waاسم تو🗾🇯🇵🗼💕💫

  پاسخ

 18. آبتین

  بهمن 28, 1398

  اگه بخوام چندتا انیمیشن دیگه پیشنهاد کنم که ارزش دیدن رو داشته باشن و شاید خیلی از اون ها واقعا از لحاظ داستان قوی و تاثیر گذار باشند اینها رو معرفی میکنم. The Boy and the Beast،The Girl Who Leapt Through Time،Sword of the Stranger،The Tale of The Princess Kaguya،In This Corner of the World،Hotarubi no Mori e،The Piano Forest،Tales from Earthsea،When Marnie Was Thereمخصوصا جنگل پیانو و پسر و دیو واقعا زیبا هستند وانیمیشنHotarubi no Mori e یه شاهکار با توجه به اینکه این انیمیشن خیلی کوتاهه ولی واقعا معنا و مفهوم خیلی عمیقی داره.

  پاسخ

 19. ناشناس

  بهمن 26, 1398

  شاهزاده کاگویا …حتما تماشا کنید و لذت ببرید .

  پاسخ

 20. زهرا

  بهمن 24, 1398

  سلام لطفا این انیمه های ژاپنی رو هم بگذارید قشنگ هستن ۱ دختری که در زمان میپرد
  ۲ در گوشه ای از دنیا
  ۳ ماکیا
  با تشکر

  پاسخ

 21. آبتین

  بهمن 23, 1398

  لیست عالی و جامعی هست البته باز هم میشه بهش اضافه کرد با این حال تمامی انیمه های معرفی شده فوق العاده هستن ارزش چندین بار دیده شدن رو دارن البته کاش یه لیست از انیمه های هایائو میازاکی گذاشته بشه البته شایدم گذاشتین و به چشم من نخورده ولی تمام اثرهای این کارگردان عالی هستن و ارزش چندین بار دیدن رو دارن

  پاسخ

 22. Baran

  بهمن 21, 1398

  سلام چرا تمامی پست های شما ها در مورد انیمه همه زیر سال ۲۰۱۵ هستن
  یه خورده بروز باشید
  تنها انیمه بروزی که من دیدم صدای خاموش اسم تو فرزندان گرگ با اسم تو بود
  آرایتتی هم که خلی مضخرفه
  به نظر من رتبه ۱ عاشقانه غمگین سینمایی اینجا فقط بدون بازی بدون زندگی هرگز(no game no life zero) هست

  پاسخ

 23. Mohamad

  بهمن 7, 1398

  من بیشتر این انیمه هارو دیدم همشون قشنگ و خاصن. بنظرم بهترین انیمه های این لیست 1.a silent voice و 2.your name و 3.wolf children هستن. انیمه نام تو خیلی رویاییه و صحنه های قشنگی داره و یکمیم پیچیدس … انیمه بچه های گرگ داستان خیـــــلی قشنگی داره و زمانی بهترین انیمه برای من بود پیشنهاد میکنم ببینین حتما خوشتون میاد. انیمه صدای خاموش بنظرم بهترین انیمه دنیاست چون صرفن با داستان عاشقانه روبه رو نیستیم مثلا به یکی مشکلات بزرگ خیلی از آدما اشاره میکنه مثل مشکلات اجتماعی و ارتباط برقرار کردن با دیگران… تنفر از خودت بخاطر داشتن نقص هایی ک خودت مقصر بوجود اومدنشون نبودی… و در آخر توجه بیشتر به واژه مقدس ” دوستی” تا واژه پیچیده “عشق” صدای خاموش برای من کاملا متفاوت بود از هر نظر… 🙂

  پاسخ

 24. معصومه

  بهمن 6, 1398

  فقط your name عشق منه معرکس شاااااااااهکار فوق العاده هرکی ندیده سریع ببینه من دانلود کردم هفته ای یبار میذاریم خانوادگی میبینیم

  پاسخ

 25. فرشته

  دی 28, 1398

  من همه شو دیدم به شما ها هم پیشنهاد میکنم خیلی قشنگه خصوصا قلعه متحرک هاول لاپوتا شهری در آسمان پونیو همچنان کارتون وقتی مارنی هنوز آنجا بود اینم قشنگه

  پاسخ

  • Bahar در پاسخ به فرشته

   فروردین 29, 1399

   ببخشید شما انیمه ای که به قلعه متحرک هاول نزدیک باشه دیدن ؟ خیلی دوسش داشتم

   پاسخ

   • مهرگان در پاسخ به Bahar

    فروردین 31, 1399

    بله انیمه ی a castle in the sky

    پاسخ

   • دانیال در پاسخ به Bahar

    تیر 3, 1399

    بله دیدم بگرد تو سریال های امریکایی یا کروه ای یا زابنی

    پاسخ

  • زهرا در پاسخ به فرشته

   اردیبهشت 14, 1399

   شما می توانید به من انیمه هایی مانند ماکیا یا میری یا نام تو یا اکو معرفی کنید

   پاسخ

 26. ری ری

  دی 7, 1398

  وقتی مارنی انجا بود هم باید تو این لیست باشه بنظرم اگه از یور نیم خوشتون اومده حتما ببینیدش

  پاسخ

 27. ali

  دی 6, 1398

  به نظر من همه این انیمه ها خوبن ولی از نظر من انیمه wolf children خیلی باحال بود.

  پاسخ

 28. alex

  آذر 19, 1398

  To the Forest of Firefly Light رو پیشنهاد میکنم ببینید

  پاسخ

 29. Soniya

  آبان 3, 1398

  همشون خیلی خوبن ب خصوص کارای هایائو میازاکی ❤☄🌟🐾

  پاسخ

 30. Sadaf

  مهر 24, 1398

  انیمه های سینمایی مثل perfect blue و the boy and the beast هم شاهکار بودند. مخصوصا perfect blue پیشنهاد میکنم حتما این ها رو ببینید

  پاسخ

 31. Rose

  شهریور 27, 1398

  به نظر من..
  انیمه ی your name خیلی شاهکار بود
  silent voice رو هم دیدم خیلی مفهومی و خوب بود
  wolf children رو هم که ۳ بار دیدم😍
  ولی جای ی انیمه ای خیلی خالی بود
  بهترین انیمه ای که تو عمرم دیدم انیمه ی ماکیا هستش

  پاسخ

  • hh در پاسخ به Rose

   مهر 5, 1398

   کاملا درست گفتید

   پاسخ

 32. نعمت

  شهریور 20, 1398

  با سلام و خسته نباشید همه ی این انیمه ها رو دیدم عالی هستن ولی هیچکدوم به پای افسانه سامورایی کین شین نمی رسن اگه می شه چند تا انیمه مثل سامورایی کین شین معرفی کنید ممنون می شم.

  پاسخ

 33. melina

  شهریور 6, 1398

  پس زمانی که مارنی آنجا بود چیشید اونم خیلی احساسی بود پیشنهاد میکنم حتما دانلود کنید و ببینید

  پاسخ

 34. مهدی عزیزی

  مرداد 26, 1398

  سلام ..به نظر من این انیمه ها بهترین انیمه زندگی من بودن…your name …a silent voice…5 centimeters per second…شهر اشباح…قلعه متحرک….the wind is raise..من فقط your name رو ۵بار دیدم از بس که قشنگ بود … silent voice هم که شاهکار بود

  پاسخ

 35. مریم

  مرداد 3, 1398

  خداییش بخاطر توصیف اغراق آمیز شما فیلم A Silent Voice صدای خاموش رو دانلود کردم و دیدم و واقعا حیف وقت و نت که حرومش کردم. فیلمنامه ضعیف و قابل پیشبینی و دوساعت و نیم طولانی و خسته کننده حیف که این انیمه رو کنار انیمه های قدر و قویی مثل your name, spirited away گذاشتید

  پاسخ

  • سجاد در پاسخ به مریم

   مرداد 21, 1398

   (ماکیا) و (میخوام پانکراستو بخورم) رو ببینید.قشنگن

   پاسخ

  • مهدی عزیزی در پاسخ به مریم

   مرداد 26, 1398

   شاید شما مفهوم کلی فیلم رو متوجه نشدید …چون این انیمه از ۱۰ نمره ۸ گرفته….و منتقدان هم رای دادن نه آدمای معمولی

   پاسخ

  • س در پاسخ به مریم

   شهریور 10, 1398

   از نظر من فیلم a silent voice از همه بهتر بود. من your name هم خیلی دوست داشتم. از نظر من اگر فیلم صدای خاموش را دوست نداشتی واقعا ادم بی احساسی هستی

   پاسخ

  • sobhan در پاسخ به مریم

   شهریور 19, 1398

   اتفاقا خیلی قشنگ بود و داستان بی نطیزی داشت

   پاسخ

  • Dvrpnh در پاسخ به مریم

   دی 6, 1398

   فیلم صدای خاموشی فیلم به شدت زیبا و احساسی هست شمایی که علاقه ای به فیلم های احساسی و ظریف نداری خب مگ مجبوری میری نگاه میکنی

   پاسخ

  • باران در پاسخ به مریم

   اسفند 20, 1398

   اتفاقا این انیمه یکی از شاهکار های بزرگ از بین انیمه هاس
   حالا شاید شما متوجه مفهوم داستانش نشدید….انقدر این انیمه زیباس که من حدودا 15 بار دیدمش ولی هربار انگار که یه انیمه ی جدید می بینم اشکم در میاد…..این نصیحت رو از کسی که 5 ساله اوتاکوئه بپذیر!…تازه خوشت نمیاد از انیمه های احساسی نبین!

   پاسخ

   • Ahgase در پاسخ به باران

    فروردین 11, 1399

    اوتاکوئه ینی چی؟

    پاسخ

    • بادوم در پاسخ به Ahgase

     اردیبهشت 22, 1399

     اوتاکو به کسی میگن که طرفدار انیمه هست

     پاسخ

  • رهام در پاسخ به مریم

   اردیبهشت 22, 1399

   ببین با این نظری که دادی یعنی هیچی از انیمه حالیت نمیشه بهترین انیمه صدای خاموش هست

   پاسخ

  • رهام در پاسخ به مریم

   اردیبهشت 22, 1399

   من همه ی این لیست رو دیدم بهترین صدای خاموش هست . کسانی که میگن بد هست یعنی هیچی از انیمه نمیفهمن
   واقعا عالی بود انقدر قشنگ بود که من همه ی دیالگ ها ر وحفظ کردم . اصلا جوری که داستان پیش میره یک رابطه عاشقانه و دوست اتفاق میوفته که طرف توش غرق میشه خود بازیگر نمیفهمه چجوری عاشق شده عالی هست

   پاسخ

  • mxmx در پاسخ به مریم

   خرداد 1, 1399

   منم باهات موافقم. چون خیلی معروف بود رفتم با دوستم نشستم دیدم و فکر میکردم یه چیزی تو مایه های یور نیم باید باشه که انقدر ازش تعریف میشه :/
   ولی بنظر هردومون خیلی ساده و معمولی بود و انگار فقط الکی از همون اول داشتن کشش میدادن
   اصلا گیرایی و جذابیتش با انیمه های فوق العاده هم ژانر خودش قابل مقایسه نیست

   پاسخ

  • Mehdi2978 در پاسخ به مریم

   خرداد 20, 1399

   من بیشتر از بیست ترا فیلم و سریال انیمه دیدم و به نظرم یکی از شاهکارترین انیمه هاس…شاید به سلیقه ی شخصیت نمیخورده

   پاسخ

  • Mehdi2978 در پاسخ به مریم

   خرداد 20, 1399

   تو این لیست به نظرم جای I want to eat your pancres
   The boy & the beast
   When marnie was there
   Pattema inverted
   و انیمه ی نسبتا جدید whethering with you که فوق العادس خیلی خالیه

   پاسخ

  • Solo در پاسخ به مریم

   خرداد 26, 1399

   یبار دیگه ببین معتادش میشی

   پاسخ

 36. مهدان

  تیر 30, 1398

  ولی در کل جای اسامی انیمه های یائویی کم بود😁vi3w finderمثل البته اینها یک قسمتی بودن🤔همه

  پاسخ

 37. مهدان

  تیر 30, 1398

  سلام بیشتر انیمه هایی رو که معرفی کردید از اینجا اسمهاشونو خوندم دانلود کردم دیدم خوب بودن بعضی هاشون عالی ،ولی بین همه ی انیمه هایی که دیدم مدفن کرمهای شبتاب تاثیر گذارترین بود ،فقط از پاپریکا خوشم نیومد

  پاسخ

 38. Kiyan

  تیر 20, 1398

  خداییش انیمه های زیادی دیدم و تعداد زیادی از این لیست شمارو ولی تاثیرگذار ترین هاشون دوتا بودن که اولی اسم تو your name بود که خیلی زیبا و پر احساس و دلنشین بود و تاثیر گذار ترین هم shape of voice یا همون صدا خاموش بود خدایی رو دستش نمیاد اولاش که داشتم میدیدم میگفتم چه مزخرفه ولی هر چی گذشت بیش تر در عمق فیلم فرو رفتم و در آخر که دیگه هیچی خیلی هم روم تاثیر گذاشت و حتما پیشنهادش میکنم

  پاسخ

 39. Hamid

  تیر 9, 1398

  دوستان حرفمو پس میگیرم your name به نظر من دوم بود وsilent voice از همه بهتر بود پر معنا درام و عاشقانه ولی جای یک صحنه بوسه کم داشت

  پاسخ

 40. Hamid

  تیر 8, 1398

  واقعا که اثر اسم تو your name از همه انیمه هایی که تو این لیست هست بهتر و لذت بخش تر بود عاشقش شدم

  پاسخ

 41. eeeeeeevh

  تیر 4, 1398

  پرنسس مونونوکه محشرهههه. مدفن کرم های شب تاب هم خوراک گریiiiiه.شهر اشباح و قلعه متحرک هاول هم خلی خوبن.اسم تو هم خلی عالیه.

  پاسخ

 42. Baran amini

  خرداد 31, 1398

  آقا جان من (پدر خوانده توکیو )😓😓😨😨😒😒😛😛
  ولی به نظر من همشون خوب بودن اما هیچکدوم نمی تونه به پای (بدون بازی بدون زندگی) برسه
  هم سریالش هم هم فیلم سینماییش معرکهس
  من که تا آخر فیلم سینماییش گریه کردم

  پاسخ

 43. Hinata shoyou

  خرداد 31, 1398

  بدون بازی بدون زندگی هم فیلم سینماییش معرکهس هم سریالش و درضم تورو خدا(پدر خوانده توکیو)😐😐😐😐😐😲😲😲😲😞😞😞

  پاسخ

 44. Nazanin

  خرداد 28, 1398

  بنظر من انیمه your name و مدفن کرم های شب تاب خییلی خوبه من توصیه میکنم حتما نگاه کنیدش👌👌

  پاسخ

 45. Aida

  خرداد 18, 1398

  انیمه دختری که در زمان پرید هم خیلی قشنگه به همه توصیه میکنم ک ببینن

  پاسخ

 46. sajjad

  خرداد 6, 1398

  انیمه your name رو ماکوتو شینکای سنسه کارگردانی کرده نه خانم نائوکو یامادا
  از سایر آثار ماکوتو شینکای من این 4 تا رو به شدت پیشنهاد میکنم
  Children Who Chase Lost Voices
  5 Centimeters Per Second
  The Place Promised In Our Early Days
  The Garden Of Words

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به sajjad

   خرداد 6, 1398

   سلام سجاد جان،
   بله درسته مقاله اصلاح شد
   ممنون بابت فیدبک

   پاسخ

 47. sajjad

  خرداد 2, 1398

  واقعا خوشحال شدم که حداقل اینجا YOUR NAME رتبه اول رو نداره. به نظرم میشد به جای پاپریکا یا بخاطر دیروز آثار دیگری از ماکوتو شینکای رو قرار میدادید آثاری مثل 5 سانتی متر بر ثانیه یا… جای سایلنت وویس هم به نظرم واقعا توی این لیست خالیه

  پاسخ

 48. HO3YN.BL

  اردیبهشت 25, 1398

  Your name هم اون جوری که باید شناخته نشد این اثر تو چند سال آینده جایگاهشو پیدا میکنه

  پاسخ

  • Aidan در پاسخ به HO3YN.BL

   آذر 7, 1398

   موافقم چون خودم اولین بار که دیدم واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم ولی بعضی از بخش هاشو متوجه نشدم.ولی وقتی چند سال بعد دوباره دیدم فهمیدم چه مفهوم قشنگی دارن.من وقتی بچه بودم از انیمه ها متنفر بودم.وقتی اسم تو. رو دیدم فهمیدم انیمه یعنی چی

   پاسخ

   • نیلوفر در پاسخ به Aidan

    تیر 7, 1399

    کاملا باهات موافقم من عاشق نام تو ام و هر چقدر که گشتم انیمیشن بهتر از اون پیدا نکردم

    پاسخ

 49. M.J.K

  اردیبهشت 17, 1398

  فقط انیمیشن your name

  پاسخ

  • Nazanin در پاسخ به M.J.K

   تیر 18, 1398

   اره منم همین طور باد بر میخیزد ،نام تو ……
   خییییییئلی قشنگن

   پاسخ

   • Kiyan در پاسخ به Nazanin

    تیر 20, 1398

    پس حتما یه دور قشنگ صدای خاموشو ببین

    پاسخ

 50. علی

  اردیبهشت 16, 1398

  پیشنهاد میکنم به فهرستتون Patema Inverted رو هم اضافه کنید! اگه ندیدید حتما ببینید! بهترین انیمه طول عمر من!

  پاسخ

  • Unknown در پاسخ به علی

   شهریور 6, 1398

   واقعا patema inverted عالی بود . یه نگاه هوشمندانه و جدید

   پاسخ

 51. niloo

  اردیبهشت 14, 1398

  ممنون از معرفی این انیمه های خوب، واقعاً عالی هستن!
  لطفاً انیمه های silent voice و to the forest of firefly lights هم حتماً اضافه کنید.
  ممنون:-)

  پاسخ

 52. Neda

  اردیبهشت 4, 1398

  دختری ک در زمان پرید . این انیمه هم عالیه

  پاسخ

  • فاطمه در پاسخ به Neda

   مرداد 12, 1398

   اره دختری که در زمان میپرید عالیه

   پاسخ

  • Solo در پاسخ به Neda

   خرداد 26, 1399

   آره محشره من از اونجا که تهیونگ گفته بود انیمه های دختریکی در زمان پرید و بچه گرگها رو دیده دیدمشون و عاشقشون شدم

   پاسخ

 53. Neda

  اردیبهشت 4, 1398

  شاهزاده کاگویا 😍😍😍 هم خوبه

  پاسخ

 54. Neda

  اردیبهشت 4, 1398

  انیمیشن جنگل پیانو هم خیلی قشنگه

  پاسخ

 55. علی

  فروردین 24, 1398

  باورم نمیشه یور نیم 14 شده

  پاسخ

  • Aidan در پاسخ به علی

   آذر 7, 1398

   من شیفته ی اسم تو ام به نظر من باید اول می شد. مثلا یکی از بهترین هاس.راجع به بقیه انیمه ها هم باید بگم که بچه های گرگ صدای خاموش شهر اشباح عالی اند حتما ببینین

   پاسخ

  • Aidan در پاسخ به علی

   آذر 7, 1398

   اسم تو بهترینههههههه شیفتشم.باید رتبه اول رو می داشت. خودم دارم به همه ی دوستام. معرفی می کنم.از 97درصد پسند به 99درصد می رسونمش.

   پاسخ

   • Ahmad در پاسخ به Aidan

    آذر 28, 1398

    منم خیلی دوست دارم your name رو.تازه توی لیست imdb رتبه۵۸ رو داره در حال حاضر ک مطمئنا بالاتر هم میره.تازه داره دیده میشه.

    پاسخ

 56. مهسا

  فروردین 21, 1398

  سلام. لطفا انیمه های مشابه انیمه Your Name بهم معرفی کنید که احساسی باشه.مرسی

  پاسخ

  • Neda در پاسخ به مهسا

   اردیبهشت 4, 1398

   دختری ک در زمان پرید و جنگل پیانو و شاهزاده کاگویا

   پاسخ

  • علی در پاسخ به مهسا

   اردیبهشت 16, 1398

   به نظر من Patema Inverted عالیه

   پاسخ

 57. محمد

  فروردین 17, 1398

  واقعا که صدای خاموش رو باید می زاشتین اولین گزینه
  واقعا متاسفم

  پاسخ

  • سجاد در پاسخ به محمد

   اردیبهشت 13, 1398

   موافقم خودم امروز دوباره دیدمش

   پاسخ

 58. ممد

  فروردین 15, 1398

  به نظرمن انیمه a silent voice جاش توی لیست خالی بود
  خیلی تاثیر گذاره

  پاسخ

  • محمد در پاسخ به ممد

   فروردین 17, 1398

   واقعا راست می گی . صدای خاموش خیلی درگیر کننده بود. حیف که اینجا نیست .

   پاسخ

  • Hamid در پاسخ به ممد

   تیر 9, 1398

   انصافا از همه انیمه ها تاثیر گذار تر بود و چند بار دیدمش ولی حیف جای یه بوسه بین ایشیدا و نیشیما شوگو کم بود

   پاسخ

 59. Ridk

  فروردین 9, 1398

  انیمه شهر اشباح و مدفن کرم های شبتاب واقعا قشنگن از بهترین انیمه ها هستن

  پاسخ

 60. Mahda

  اسفند 27, 1397

  به نظرم انیمه to the forest of firefly lights فوق‌العاده اس! ترسیم یک عشق خالص و بی نظیر !به نظرم این انیمه رو هم به لیستتون اضافه کنین؛ کلی باهاش گریه کردم😭

  پاسخ

 61. sina

  اسفند 27, 1397

  به نظرم grave of the fireflies بهترین انیمه است

  پاسخ

 62. شادی

  اسفند 21, 1397

  شهر اشباح عالیه. اسم تو هم قشنگه ولی بنظرم من یکم کسل کنندس.

  پاسخ

  • 5mohammad5 در پاسخ به شادی

   اردیبهشت 26, 1398

   موافقم

   پاسخ

   • Aida در پاسخ به 5mohammad5

    خرداد 18, 1398

    دفعه اولی ک دیدمش بچه بودم و تا الان شاید بالای پنجاه بار دیده باشمش ، فیلمیه ک هر بار یه چیز جدید برات روشن میشه چون لایه لایه س ، منصفانه نیست اگه اینجوری بگیم

    پاسخ

    • Aidan در پاسخ به Aida

     دی 21, 1398

     منم همینطور ولی به نظرم صفات قشنگ تری هم میشه گفت مثلا پیچیده بامفهوم

     پاسخ

  • Hamid در پاسخ به شادی

   تیر 9, 1398

   واقعا؟اگر لنیمه اسم تو خوب نبوده باشه برات یا باید بگم که دوست عزیز سن شما کمه یا از ژانر عاشقانه خوشت نمیاد انیمه your name جزو بهترین انیمه های تاریخه و خیلی از منتقدین imdb بهش ده از ده دادن و میانگین اصلیش 8.5 از ده شد که برای imdb خیلی زیاد نمره ای هستش پیشنهاد میکنم silent voice رو هم ببینی اون از اینم بهتر نمره گرفته

   پاسخ

  • Mars در پاسخ به شادی

   دی 21, 1398

   این یک تکنیک آه که اولای فیلم کارهای معمولی انجام میدن و وسطا یا آخرای فیلم اتفاق هیجان انگیر یا جالبی می اوفته مثل خیلی از انیمه ها your name silent voice و…

   پاسخ

 63. ‌ نرجس

  اسفند 20, 1397

  من تمام این 20 آنیمه رودیدم وواقعا فوق العاده هستن فرزندان گرگ رو هم هفته ی قبل دیدم وخیلی نظرمو جلب کرد به شما هم توصیه میکنم که حتما ببینیدش

  پاسخ

 64. rezamhm

  اسفند 17, 1397

  چرا انمیه صدای خاموشو معرفی نکردی بهترین انیمه هستش نمرش از ده نه شد

  پاسخ

 65. الی

  اسفند 13, 1397

  جای خیلی از انیمه ها مثل حمله به تایتان، توکیو غول، اسرافیل پایانی،نوراگامی،خادم سیاه،دفترچه مرگ و … خالی بود توی لیستتون.

  پاسخ

  • فائزه در پاسخ به الی

   اسفند 22, 1397

   اینایی که شما گفتی سریالی هستن. این لیست سینمایی هاست

   پاسخ

  • سبحان در پاسخ به الی

   شهریور 19, 1398

   نابغه اینا که گفتی سریالن لیست مال سینمایی هاست

   پاسخ

 66. مینا

  آذر 25, 1397

  به نظر من آکیا و مری و گل جادوگر هم بهترین هستن

  پاسخ

 67. hamed

  مهر 6, 1397

  سلام و خسته نباشید …بابت اینکه در توضیح انیمه فوق العاده پاپریکا نوشتید نولان از این انیمه برای پرداخت ب موضوع “رفتن به خواب دیگران” الهام گرفت باید بگم اشتباهه…حدود 2000 سال پیش یکی از فیلسوفان چینی پس از این که از خواب بیدار شد به این فکر افتاد که من الان بیدارم یا خوابم و خوابم واقعیت است؟؟؟نولان درباره واقعی بودن یا تخیل بودن خواب این فیلم رو ساخت و از پاپریکا الهام نگرفت چون سال 1999 یا 2000 فکر نوشتن همچین فیلمنامه ای به ذهنش رسید ولی نبود تجهیزات و جلوه های ویژه لازم اون رو برای حدود 10 سال متوقف کرد…انیمه دوستان (اوتاکو ها)این موضوع الهام و حتی تقلید نولان رو مطرح کردند و خیلی ها باور کردند ولی اینطور نیست

  پاسخ

  • نارا در پاسخ به hamed

   شهریور 4, 1398

   نولتن در کل یه ادم ایده دزده…بقیه فیلماشم کپی کردن و اکثر کاراشم هالیوودیه و تو جریان اصلی سینما اصلا حساب نمیشه..شما یه مثال کوچو اینکه با لا فون تریه مفایسش کن ببین عیار دستت میاد …۲۰۰۰ به ذهنش اومده دیگه چه داستانیه…فک کرد دستش رو نمیشه وقتی رو شد این دروغو گفت

   پاسخ