لیست بهترین انیمه‌های جهان؛ 30 انیمه سینمایی برای چند بار دیدن!

کلمه انیمه از لحاظ تکنیکی به معنای تمام انواع انیمیشن در جهان است، اما به طور کلی به فیلم‌های انیمیشن تولید ژاپن که به سبک خاصی رنگ آمیزی شده‌اند اشاره دارد. تاثیر ژاپن در تولید این نوع انیمه غیرقابل انکار است و این کشور برترین انیمه‌های جهان را ساخته است. افرادی چون “شینیچیرو واتانابه” و “ساتوشی کن” فقید با تولید انیمه‌های زیبا و جذاب مرزها را کنار گذاشته و دنیای فیلمسازی ژاپن را تغییر داده اند.

اما احتمالا برترین شخصیت در این زمینه “هایائو میازاکی” است که کارهای انقلابی او مرزهای فرهنگی را به شکلی از میان برداشته‌اند که تا به حال در طول تاریخ سابقه نداشته است. در این مقاله می‌خواهیم 30 انیمه برتر جهان را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.


30. فرزند آب و هوا – 2019 – Weathering with You

“فرزند آب و هوا” داستان پسری به‌نام هودوکا را دنبال می‌کند که تابستان اولین سال دوران دبیرستان خود را پشت سر می‌گذارد. او از جزیره دورافتاده‌ای که خانه‌اش در آن قرار دارد، فرار می‌کند و به سمت توکیو می‌رود. مدت زیادی طول نمی‌کشد که او متوجه می‌شود از لحاظ شخصی و مالی به خط قرمزهای خود رسیده است. آب‌و‌هوا به طرز غیرعادی‌ای هر روز تیره و بارانی است؛ انگار که قصد دارد با این کار، آینده هودوکا را به او نشان دهد. او روزهای خود را در این شهر در انزوا سپری می‌کند، اما سرانجام موفق می‌شود کاری به‌عنوان یک نویسنده، در یک مجله اسرارآمیز و مخفی پیدا کند. سپس یک روز، هودوکا در گوشه‌ای از یک خیابان شلوغ، با هینا ملاقات می‌کند. این دختر که دارای اراده قوی‌ای هم است، یک توانایی عجیب و خارق‌العاده دارد و آن متوقف کردن باران و بازگشت هوای صاف و آفتابی است.


29. جنگ‌های تابستانی – 2009 – Summer Wars

کنجی کویسو، دانش‌آموز کلاس یازدهم و نابغه ریاضی، قبول می‌کند تا در تابستان کمک‌دست دختر هم‌مدرسه‌ایش (همچنین عشق پنهانیش) ناتسوکی باشد. در ناگانو، محل زندگی خانواده ناتسوکی، کنجی متوجه می‌شود که خانواده ناتسوکی قصد دارند جشن تولد ۹۰ سالگی بزرگ خانواده را جشن بگیرند و کنجی باید نقش نامزد ناتسوکی را بازی کند. در این اوضاع و احوال تلاش کنجی برای حل یک معادله ریاضی باعث تصادم یک دنیای مجازی (OZ) با زمین می‌شود.


28. پسر و دیو – 2015 – The Boy and the Beast

داستان این انیمه در جایی اتفاق می‌افتد که دیوها نیز مانند انسان‌ها در شهر بزرگی زندگی‌ می‌کنند و دنیایی مثل دنیای آدم‌ها برای خودشان دارند. در این میان، پسری بی‌سرپرست به‌نام رِن به شکلی اتفاقی، از شهر توکیو وارد دنیای دیوها می‌شود و با یکی از آنها به‌نام  کوماتتسو که در آرزوی رسیدن به مقام استاد بزرگ هنرهای رزمی است، آشنا می‌شود.

انیمه‌ی “پسر و دیو” یکی از آثار دیدنی و الهام‌بخش در ژانر خودش است که روایتی ساده، دلنشین و زیبا دارد. این انیمه در مدت زمان ۱۲۰ دقیقه‌ای خود،‌ بسیاری از چالش‌های مهم و اساسی زندگی هر انسانی را به نمایش می‌گذارد و به کمک شخصیت‌هایی که خلق کرده‌است، درس بزرگی از نحوه‌ی رویارویی با مشکلات و پیدا کردن مسیر درست زندگی را به مخاطب خود یادآور می‌شود.


27. آبی تمام‌عیار – 1997 – Perfect Blue

داستان انیمه “آبی تمام‌عیار” درباره‌ی دختری به اسم میما کریگوی است. کسی که اگرچه به عنوان خواننده‌ی اصلی یک گروه موسیقی پاپ هواداران کشته مُرده‌ی بسیاری دارد، اما تصمیم می‌گیرد خوانندگی را ترک کند و وارد دنیای بازیگری شود. اولین پروژه‌ی او بازی در نقش بسیار کوتاهی در یک سریال جنایی سیاه است. سریالی که طرفدارانش را ناامید می‌کند و همین باعث می‌شود تا او توسط مرد مرموزی که همیشه او را زیر نظر دارد پیامی با عنوان “خیانتکار” دریافت کند. اما رونا هیداکا به عنوان مدیر برنامه‌هایش به او قوت قلب می‌دهد که باید این چیزها را نادیده بگیرد. از یک طرف میما می‌خواهد هرچه سریع‌تر در حوزه‌ی بازیگری هم به جایگاهی که با خوانندگی به آن به‌دست پیدا کرده بود برسد و از طرفی دیگر تنها راهی که فعلاً پیش‌رو دارد پیشنهادی است که نویسنده‌ی سریال به او می‌دهد: اگر او قبول کند بازی در یک صحنه‌ی غیر اخلاقی را قبول کند، نقش او پررنگ‌تر می‌شود.


26. دختری که در زمان پرش می‌کرد – 2006 – The Girl Who Leapt Through Time

این فیلم درباره دختری به نام ماکوتو است که ۱۷ سال دارد و با خانواده‌اش در توکیو زندگی می‌کند. داستان از جایی شروع می‌شود که ماکوتو پیغامی را بر روی تخته سیاه دبیرستان خود می‌خواند و بدون اطلاع با شئ عجیبی شبیه به گردو برخورد می‌کند. او در هنگام برگشت به خانه با دوچرخه تعادل خود را از دست داده و با قطاری تصادف می‌کند، اما به زودی متوجه می‌شود که او توانایی سفر در زمان را دارد. در ابتدا ماکوتو تصمیم گرفت از این نیرو برای گرفتن نمرات بهتر در درس‌هایش استفاده کند و از اشتباهات و رویدادهای شخصی خود جلوگیری کند. اما به زودی متوجه شد تغییر دادن گذشته به این سادگی‌ها که فکرش را می‌کند نیست و رفتارهای او دیگران را نیز تحت و شعاع قرار می‌دهد.


25. در این گوشه‌ی دنیا – 2016 – In This Corner of the World

داستان‌های روان و ساده معمولا از جذابیتی خاص هم برخوردار هستند. اینکه در هر سکانس فیلم اتفاقات بی سر و صدا و معمولی در حال رخ دادن باشند، باعث می‌شود به‌عنوان تماشاچی فرصت بیشتری برای شناخت هر کاراکتر را داشته باشیم.

داستان این انیمه‌ی سینمایی درباره‌ی دختری به نام “سوزو” است که در زمان جنگ جهانی دوم از خانواده‌اش که در شهر “هیروشیما” زندگی می‌کنند جدا شده و به همراه همسرش به شهر “کورو” می‌آید تا با آنها زندگی کند. “سوزو” دختری آرام است و تمام روز به کارهای خانه و خرید و اینطور مسائل مشغول می‌باشد. او اما طراحی کردن را بسیار دوست دارد. هر فرصتی که پیدا کند، با مداد و کاغذی که همیشه همراهش است، فضای پیش رویش را به بهترین نحو نقاشی می‌کند.


24. بر فراز تپه شقایق – 2011 – From Up on Poppy Hill

“بر فراز تپه شقایق” داستانی پر فراز و نشیب با شخصیت‌هایی است که لحظه‌ای بازیگوش و تندخو هستند و لحظه‌‌ای دیگر گوشه‌گیر و آرام. فضای کلی داستان آرامش خاصی دارد درحالی که در زیر و بم آن آشوبی برپا می‌شود و تغییراتی اساسی ایجاد می‌کند. هنر کارگردان در روایت داستان به شکلی است که سر و صدای بیش از حد ایجاد نمی‌کند و در عین حال داستانی پرتکاپو را به مخاطبش تحویل می‌دهد. شخصیت اصلی داستان دختر نوجوانی به نام یومی است که در دهه ۶۰ میلادی و در یک خانه بزرگ با خواهر و برادر و چند دختر دانشجوی دیگر زندگی می‌کند. یومی در دبیرستان بزرگی درس می‌خواند و دوستان زیادی هم ندارد تا اینکه پسری برایش شعر عاشقانه‌ای می‌نویسد و این باعث ایجاد رابطه‌ای می‌شود که یومی را در مسیر کشف استعدادهایش قرار می‌دهد.


23. وقتی مارنی آنجا بود – 2014 – When Marnie Was There

“وقتی مارنی آنجا بود” با ریتم آرام اما دلنشین خود، داستان دختری دوازده ساله به نام آنا را روایت می‌کند که بر خلاف دیگر دختران هم سن و سال خودش، دختری آرام، گوشه‌گیر، کم‌حرف و کمی افسرده است که تمام وقتش را به طراحی منظره‌های دور و اطرافش می‌پردازد، دوستی ندارد و رابطه‌اش با مادر و پدرش کمرنگ است. مادر آنا که بسیار نگران وضع روحی و روانی دخترش است، او را به پیشنهاد دکترش به دهکده‌ای دور از شهر می‌فرستد تا در تابستان با خاله و شوهر خاله‌اش زندگی کند و مدتی از شهر و فضای اضطراب‌آور آن دور باشد. این دهکده اتفاقاتی را برای آنا رقم می‌زند که زندگی‌اش را برای همیشه تغییر می‌دهد.


22. میرای – 2018- Mirai

داشتن خواهر و برادر خوب است، اما داشتن رابطه‌ای خوب سخت است. در آغاز رابطه فقط درباره حسادت و بدجنسی است، نه عشق، تفاهم و حمایت. کارگردان فیلم، “مامورو هوسودا” (Mamoru Hosoda)، این مسائل در روابط خواهر و برادری را درک نمی‌کرد تا اینکه پسر ۴ ساله‌اش از تولد خواهر نوزادش که تمام توجه والدینش را دریافت کرده بود، عصبانی شد. او این احساسات را در میرای نشان داد که البته در خانواده دیگری بود و سفر در زمان را هم تجربه می‌کرد. این فیلم نامزد اسکار فرایند رشد و ریشه‌های خانوادگی را نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید: ۶ انیمه جذاب و دیدنی شبیه “میرای” (Mirai) که باید تماشا کنید


21. صدای خاموش – 2016 – A Silent Voice

اگر به دنبال انیمه ای هستید که احساسات شما را عمیقا تحت تاثیر قرار دهد و شما را در دنیای جادویی خود محو کند، حتما باید به «صدای خاموش» گوش فرا دهید!

انیمه ای جذاب و زیبا و به یاد ماندنی از “نائوکو یامادا” (Naoko Yamada) که با انتشار این اثر به یادماندنی در سال ۲۰۱۶ توانست جایگاه بسیار مهمی در جهان طرفداران انیمه برای خود باز کند.

“صدای خاموش” داستان دلنشین دختری ناشنوا است که با ورودش به کلاس درس همه را تحت تاثیر خود قرار می دهد و کاری می کند تا بیننده از ابتدا تا انتهای انیمه بدون پلک زدن غرق در احساسات بی انتهای انیمه شود. از هر سنی و طرفدار هر ژانری که باشید، “صدای خاموش” یکی از آثار مورد علاقه تان خواهد شد.


20. پونیو روی صخره کنار دریا – ۲۰۰۸ – Ponyo on the Cliff

پونیو فیلمی درباره دوران کودکی است. تخیل، خلاقیت، معصومیت و هوشی که در کودکی نهفته است به خوبی در این فیلم به تصویر کشیده و به همین دلیل بسیار لذتبخش است. این داستان جادویی درباره یک پسربچه و رابطه او با ماهی قرمزش است. به همین دلیل داستان ساده ای دارد که به راحتی می توان آن را دنبال کرد. با این حال این فیلم برخلاف فیلم های دیگر استودیوی فیلم سازی جیبلی، شاید برای تمام سنین لذت بخش نباشد. همچنین بخش سوم آن در مقایسه با سایر قسمت های فیلم ضعیف عمل کرده است.


19. متروپلیس – Metropolis – 2001

متروپولیس در عین الهام از اثر کلاسیک فریتس لانگ محصول سال 1927 مسیر متفاوتی را در پیش گرفته است. نتیجه کار یک تجربه بصری زیباست که بر جنبه های هوشمندانه داستان تکیه کرده و بر مسائل احساسی تاکید کمی دارد، با این حال تجربه کلی آن چالش برانگیز و جذاب است. متروپولیس از لحاظ تکنیکی یک اثر موفق بوده و از لحاظ زیبایی شناسی هم بسیار خاص است.


18. پدرخوانده‌های توکیو – Tokyo Godfathers – 2003

این انیمه داستان سه فرد بی خانمان است که در خیابان های توکیو زندگی کرده و ناگهان با یک نوزاد تازه متولد شده برخورد می کنند که باعث می شود سفری برای یافتن والدین آن کودک را آغاز نمایند. این انیمه از سایر فیلم های این فهرست طنزآمیز تر بوده و داستان را به شیوه جالبی روایت می کند. در این انیمه شاهد موضوعاتی چون خانواده، عشق، انسانیت، احساسات و بخشش، هستیم.

همچنین بخوانید: 10 انیمه جذاب شبیه دفتر مرگ (Death Note) که باید تماشا کنید


17. ناوشیکا از دره باد – Nausicaa of the Valley of the Wind – 1984

این انیمه تولید شده توسط میازاکی از کامیک ژاپنی اقتباس شده و شاهکار او محسوب می شود. این فیلم داستان یک پرنسس است که برای رویارویی با دشمنانی که به خانه او حمله کرده سفری را آغاز نموده و در راه با مسافران دیگر رودررو می شود. این اثر حقیقتا شگفت انگیز بوده و شیوه روایت آن تاثیرگذار است. با این حال داستان و شخصیت پردازی آن منسوخ بوده و پویانمایی آن هم چندان باکیفیت نیست، مخصوصا در مقایسه با آثار بعدی استودیوی جیبلی (جالب است بدانید که ناوسیکا تولید کمپانی جیبلی نیست زیرا میازاکی در آن زمان هنوز با این کمپانی همکاری نداشت). اما این انیمه یک اثر خلاقانه و تخیلی است که به خوبی تولید شده و نتیجه کار یک شاهکار واقعی است.


16. سرویس تحویل کیکی – Kiki’s Delivery Service – 1989

این فیلم از آن دست انیمه هایی است که با تماشای آن احساس خوشی و لذت به شما دست می دهد. یک جادوگر جوان باید با رویدادهای مختلفی که با آن ها مواجه است رودررو شده و برای بقای خویش در این جهان تلاش کند. مشکلات او کوچک بوده و شیوه رویارویی او برای حل مشکلات هم جذاب و بامزه است. بنابراین می توان گفت که فیلم فضای بامزه و بانمکی دارد. اگرچه برخی از شخصیت ها زمان زیادی از داستان را به خود اختصاص می دهند و این مسئله آزاردهنده است، اما در کل یک انیمه لذت بخش برای کودکان است. این انیمه از آن فیلم هایی است که حتما باید تماشا کنید و تماشای آن رضایت و لذت زیادی را در اختیارتان قرار می دهد.


15. پورکو روسو – Porco Rosso – 1992

متاسفانه این انیمه یکی از آثار کلاسیک تولید استودیوی جیبلی است که در مقایسه با انیمه های دیگر چندان مورد توجه قرار نگرفته است. درحالی که این انیمه یکی از جواهرات استودیوی جیبلی است: جزئیات و زمینه آن به خوبی کار شده است و داستان هم درباره مردی به نام پورکو است که در دوران جنگ جهانی خلبان است و براثر یک طلسم به شکل یک خوک آدم خوار درمی آید. درنتیجه ماجراجویی ها و مشکلات او به تصویر کشیده می شود. بنابراین فیلم عناصر طنز و درام را یکجا نشان می دهد. موضوعات این انیمه برای بزرگسالان مناسب است اما کودکان هم می توانند از آن لذت ببرند.

همچنین بخوانید: 10 انیمه جذاب شبیه توکیو غول که باید تماشا کنید


14. نام تو – Your Name – 2016

شاید برخی تصور کنند این فیلم جدید نمی تواند کلاسیک تلقی شود اما این طور نیست. زیرا این فیلم شما را میخکوب کرده و برای مدتی از یاد نمی رود. داستان آن درباره دو دانش آموز دبیرستانی توکیو است که بدن شان را با هم عوض می کنند. بنابراین عناصر فانتزی، درام و رئالیسم جادویی در آن وجود داشته و نه تنها چالش برانگیز بوده بلکه از نظر احساسی هم لذتبخش است. این انیمه با استقبال اغلب منتقدین جهان مواجه شده و یکی از بهترین فیلم های سال معرفی شد.


13. آریتی – Arrietty – 2010

این انیمه درباره خانواده ای از آدم های کوچک است که در فضای منزوی زندگی کرده و برای بقا از انسان کمک می گیرند. دخترشان با یک پسر ارتباط ایجاد کرده و باید از نگاه انسان ها پنهان شود. بنابراین داستان آن بسیار زیباست و می تواند برای کودکان جذاب و دلنشین باشد. شاید این انیمه بهترین انیمه ساخته شده نباشد اما یک انیمه جذاب و از لحاظ بصری موفق است که مخاطبین خود را خواهد داشت.


12. فرزندان گرگ – Wolf Children – 2012

یک انیمه دیگر که در ظاهر درباره داستان ساده پریان است اما در باطن به معانی عمیق تر و احساسی تر می پردازد. “فرزندان گرگ” داستان تراژدی یک زن جوان است که پس از مرگ شوهر گرگینه اش باید از فرزندان نیمه انسان و نیمه گرگ خود مراقبت کند. این داستان زیبا از مامورو هوسودا به بهترین شکل ممکن روایت شده و در عین حال بسیار احساسی است.

همچنین بخوانید: 25 انیمیشن برتر تاریخ سینما


11. پاپریکا – Paprika – 2006

طرفداران کریستوفر نولان باید بدانند که فیلم “تلقین” (Inception) با الهام از این انیمه کلاسیک ساخته شد. بنابراین ایده خواب های لایه لایه و توانایی ورود به خواب دیگران ایده اصلی خود نولان نبود. بلکه “تلقین” تنها توانست این ایده را مشهورتر کند. “پاپریکا” یک انیمه سینمایی جذاب و خیره کننده است که محدودیت های انیمه را کنار می زند. این فیلم یک تجربه بصری و هوشمندانه جذاب است که بیننده را به چالش می کشد.


10. لاپوتا قلعه‌ای در آسمان – Castle in the Sky – 1986

نویسنده ژاپنی، هایائو میازاکی، به عنوان بزرگترین کارگردان انیمیشن تاریخ محسوب می شود. آثار او با معرفی احساسات انسانی به این ژانر توانستند محدودیت های فرهنگی آن را از بین ببرند. شاید این اثر بزرگ ترین اثر او نباشد اما یک اثر مهم و یک موفقیت انمیشینی است. با دیدن این انیمه به سبک میازاکی و فیلم سازی او پی برده و می توانید با آثار غنی بعدی او بهتر آشنا شوید.


9. باد برمی‌خیزد – The Wind Rises – 2013

اگرچه اغلب آثار هایائو میازاکی جادویی هستند اما این اثر کاملا رئال بوده و بنابراین در کارنامه او یک اثر منحصر به فرد محسوب می شود. داستان فیلم درباره سال های حوالی جنگ جهانی دوم است و به زندگی مردی به نام جیرو هوریکوشی پرداخته می شود که پرواز هواپیماهای جنگی ژاپن را برعهده دارد. این اثر را کامل ترین اثر میازاکی می دانند. اگرچه این فیلم به اندازه آثار دیگر او غنی نیست اما یادتان باشد که داستان به چنین عناصری نیاز ندارد. زیرا یک داستان ساده درباره رویاها و لزوم رسیدن به آنهاست و به همین دلیل در قلب مخاطب می نشیند. این انیمه در مقایسه با آثار دیگر میازاکی مینیمال تر است.


8. قلعه متحرک هاول – Howl’s Moving Castle – 2004

این انیمه اثر مورد علاقه میازاکی و در بین بهترین انیمه های ساخته شده توسط اوست. احتمالا این انیمه اوج بلندپروازی میازاکی را نشان داده که در آن توانست میان فانتزی، درام و طنز تعادل ایجاد کند. این انیمه به جنگ نگاهی انداخته و ناگواری های نبرد برای رسیدن به قدرت و کنترل را نشان می دهد. میازاکی در عین احترام به عناصر پایه انیمه عمق احساسی و هوشی جدیدی به آن بخشیده و نگاه جدید خود را به وجود می آورد.


7. شاهزاده مونونوکه – Princess Mononoke – 1997

شاهزاده مونونوکه درباره یک شاهزاده جوان است که در بین نبرد خدایان جنگل و انسان هایی که منابع را نابود کرده اند، گیر افتاده است. در این انیمه هم مانند سایر آثار میازاکی روایت بسیار ساده بوده و او با گام های ساده سعی بر آن دارد که مفاهیم پیچیده تر را نشان دهد. اگرچه این انیمه هم نشان دهنده بلندپروازی اوست اما هیچگاه به نخوت دچار نمی شود. این فیلم به دلیل موفقیت تکنیکی و بلندپروازانه با استقبال مواجه شد و امروزه یکی از بهترین آثار میازاکی تلقی می شود.


6. به خاطر دیروز – Only Yesterday – 1991

این شاهکار ایسائو تاکاهاتا درباره یک زن شاغل بیست و هفت ساله است که با سفر به مناطق روستایی به یاد روزهای کودکی خود در توکیو می افتد. لحن جذاب فیلم و سبک احساسی آن باعث می شود یکی از بهترین انیمه ها برای بزرگسالان باشد. این انیمه در عین حال نگاه فمینیستی داشته و موضوعات آن بسیار پیچیده و چالش برانگیز هستند. این انیمه در حال حاضر یک انیمه کلاسیک محسوب می شود.


5. آکیرا – Akira – 1988

این انیمه علمی تخیلی از کاتسوهیرو اوتومو درباره یک رهبر گروه دوچرخه سواری است که برای کمک به دوستش، که پس از تولد نیروی ماورایی به دست آورده، باید در مقابل نیروهای مخرب جامعه مبارزه کند. این فیلم از بسیاری جهات انقلابی و منحصربه فرد است. این انیمه بی عیب و نقص بوده و کنترل کامل اوتومو بر آن کاملا مشخص است. این انیمه از جمله آثار مورد علاقه طرفداران این ژانر بوده و یکی از آثار موفق انیمیشن ژاپن است.


4. مدفن کرم‌های شب‌تاب – Grave of the Fireflies – 1988

بدون شک یکی از مشهورترین انیمه های تاریخ، ساخته ایسائو تاکاهاتا، یک اثر احساسی و زیباست. کنترل همه جانبه تاکاهاتا باعث شده این اثر روایت احساسی غنی داشته و داستان تخیلی آن تا مدت ها پس از تماشای فیلم از یادتان نرود. اگرچه منتقدین و سینما دوستان این اثر را یک فیلم ضد جنگ می نامند اما خود تاکاهاتا این گفته را نقض می کند. با این حال این فیلم یکی از بهترین انیمه های ساخته شده و یکی از بهترین فیلم های جهان است.


3. همسایه من توتورو – My Neighbor Totoro – 1988

به نظر می رسد که هایائو میازاکی فهرست ما را از آن خود نموده اما از آنجاییکه این فرد پشت هم شاهکارهای مختلف را تولید کرده بنابراین جای اعتراض وجود ندارد. این انیمه داستان دو دختر جوان است که به خانه ای در نزدیکی بیمارستانی که مادرشان بستری است می روند و به زودی با یک موجود غول پیکر که روح است، آشنا می شوند. فضای گرم و دوستانه این فیلم برای بیننده کاملا دلپذیر است. این فیلم پس از اکران با استقبال زیادی رو به رو شده و اکنون یکی از بهترین انیمه های ساخته شده می باشد.


2. زمزمه قلب – Whisper of the Heart – 1995

استودیوی جیبلی بهترین انیمه های تاریخ را ساخته اما یکی از بهترین های آن “زمزمه قلب” ساخته یوشیفومی کوندو است. این داستان نوشته هایائو میازاکی درباره یک دختر دبیرستانی است که آرزو دارد نویسنده شود. سپس با پسری آشنا می شود که تمام کتاب های کتابخانه که این دختر انتخاب کرده را خوانده است. آن ها به هم نزدیک شده و عاشق هم می شوند. این داستان زیبا و مناسب بزرگسالان به خوبی توانسته عشق و رابطه میان دو تن که به هم نزدیک شدند و در عین حال به آرزوهای خود دست یافتند، را نشان دهند.


1. شهر اشباح – Spirited Away – 2001

بدون شک شاهکار هایائو میازاکی باید در صدر فهرست ما قرار بگیرد. یک درام زیبا و تاثیرگذار که در ظاهر داستان پریان و در باطن یک داستان حقیقی است که مرزهای این ژانر را کنار می زند. این انیمه داستان یک نوجوان 10 ساله است که پس از تبدیل شدن والدین اش به خوک باید به دنیای ارواح رفته و آن ها را به دنیای انسان ها بازگرداند. میازاکی توانسته در دل این داستان زیبا لایه های مختلفی را قرار دهد که تنها با چندین بار تماشا به آن ها پی می برید. این انیمه با اسقبال جهانی منتقدین مواجه شد و امروزه یکی از بهترین انیمه های تولید شده در صنعت سینمای این قرن محسوب می شود.


این 30 انیمه همواره در بین انیمه بازها مورد توجه خاصی قرار داشته‌اند. اگر انیمه دیگری سراغ دارید که لیاقت قرار گرفتن در این لیست را دارد آن را در بخش نظرات به ما معرفی کنید.

همچنین اکنون که بهترین انیمه‌‌های سینمایی را خواندید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله 28 انیمه سریالی برتر تاریخ را نیز مطالعه کنید.

منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (360)

بستن فرم

 1. سید امیر

  اسفند 10, 1399

  یه انیمه ای بود خیلی وقت پیش دیدم اگه اسمشو میدونید راهنماییم کنید یک نفر بود که از طلا فروشی دزدی کرده بود بعد طلا ها رو یجا مخقی کرد بعد دستگیر شد / بعد از چند سال ک از زندان برگشت تو اون روستاعه سد ساخته بودن و بعد میخواست سد رو منفجر کنه که یه پسر بچه با بهمن جلوشو میگیره …………. ممنون از لطفتون

  پاسخ

 2. SAM

  اسفند 8, 1399

  توصیه میکنم انیمه draling in franxx رو ببینید خیلی قشنگه من حتی با اینکه ادمی هستم که اصلا با دیدن یه فیلم یا سریال خیلی غم انگیز احساسی نمیشم اما بعد از دیدن این انیمه از سال 2018 که ساخته شد تا الان که 2021 بهش فکر میکنم قلبم یه حالتی میگیره خیلی انیمه قشنگی هست واقعا اگر نبینید نصف عمرتون بر فناست

  پاسخ

 3. Sooyaaa_

  اسفند 3, 1399

  سلام دوستان
  من چند سال پیش خیلی کوچیک تر بودم یه انیمه دیدم خیلی دنبالش گشتم اما پیداش نکردم اگه میشه راهنمایی کنید
  داستانش این بود که توی یه سرزمین آدم ها و الف ها با چند تا موجود دیگه زندگی میکردند البته به صورت جدا هر کدوم پادشاهی داشتن بعد یه موجود خطر ناکی رو از خواب بیدار میکنن بعد دختر الفه با یه پسر انسان (فکر کنم موهاش آبی بود) با چند تا موجود دیگه با یه مردی که کشتی پرنده داشت میرن سراغ هیولاعه
  البته یادم میاد آخرش هم دختر پسره عاشق هم میشن بعدیه خواهر برادر باهاشون بودن فکر کنم تبدیل میشن به یه موجود بال دار آخرشم همه فکر می کنم دختره مرده اما بهش یه قلب میدم زنده میشه
  خیلیی ممنون میشم اگه کسی می‌شناسه بگه

  پاسخ

  • Gadal در پاسخ به Sooyaaa_

   اسفند 7, 1399

   اشیانه اژدها سپیده دم خوارزمان

   پاسخ

  • آرمین ایری در پاسخ به Sooyaaa_

   اسفند 10, 1399

   انیمیشن پادشاهی الف ها آشيانه ی اژدها

   پاسخ

 4. یسرا

  اسفند 1, 1399

  یعنیـــــــ لاپوتا رو هرکی نبینه نصف که هیچی کل عمرش رفته من وقتی بچه بودم انیمه شو تلوزیون خیلی نشون میداد و هر سری نگاه میکردم یکی از بهترین انیمه های هایائو میازاکی
  اسم تو و قلعه متحرک هاول هم یکی از بهترین ها بودن حتمااااااا ببینید 🙂

  پاسخ

 5. سارا

  اسفند 1, 1399

  سلام یک انیمه سیننایی من جند سال میش دیدم راجب دو تا میر بود که باهم دوست بودن بعد یک اتفاقی می افته وارد یک دنیای جدید میشن و یکی ازین پسرا جادوگره و یک عصا داره که باید ۷ تا سنگ رو توش جا بده اون یکی پسر هم دنبال جادوگره هستش و مسر که جادوگر بوده اخر سر کشته میشه ( تو یک تالاری به انعاکس خودش ضربه میزنه) و اون یکی مسره هم بر میگرده به دنیا ادما ( یک الهه برش میگردونه) و توی دنیا ادما حالا دیگه هیج کس اون مر جادوگره رو بادش نیست
  میشه بگید اسمشو خیلی دنبالشم ممنون میشم بگید

  پاسخ

  • rei در پاسخ به سارا

   اسفند 3, 1399

   منم اینو دیدم. دنبالشم پیدا کردی بگو.. یادمه به اسم داستان شجاعت دوبله شده بود ولی هرچی گشتم نیTT

   پاسخ

   • سارا در پاسخ به rei

    اسفند 5, 1399

    سلام مرسی که گفتی اسمشو ببین بزنی میاره هم دوبله هم زبان اثلی اگه خواستی زبان اصلی دان کنی بزن brave story

    پاسخ

    • rei در پاسخ به سارا

     اسفند 5, 1399

     اوهوم آورد برام. مرسی.

     پاسخ

 6. زری

  بهمن 29, 1399

  همشون تخیلین یعنی یه انیمه پیدا نمیشه که واقع گرایانه باشه؟

  پاسخ

  • kiana در پاسخ به زری

   بهمن 29, 1399

   واقع گرایانه؟ منظورت کارای عادی بکنن مثل ماها ؟ 😐😂 فکر کنم چندتایی بشناسم 🤔
   هایکو
   کوروکو نو بسکت
   یوری روی یخ
   این سه تای اولی ورزشی و زندگی روزمره
   گیون ( given ) ژانر موسیقی وزندگی روزمره
   موز ماهی ( Banana fish ) اکشن و شونن آی و به قول خودت واقع گرایانه 😂
   هاندا کون
   باراکامون ( ادامه ی هاندا کونه )
   زندگی روزمره پسران دبیرستانی
   این سه تای بالایی فقط زندگی روزمره رو نشون میده

   پاسخ

  • Maker در پاسخ به زری

   اسفند 5, 1399

   😐😐😐😐

   پاسخ

  • شیوا در پاسخ به زری

   اسفند 6, 1399

   نبض رویش قشنگه

   پاسخ

 7. م

  بهمن 27, 1399

  بین اینا من آبی تمام عیار و نام تو و صدای خاموش رو از همه بیشتر دوست داشتم . از بقیه هم خوشم اومد به جز سرویس تحویل کیکی ، وقتی باد برمیخیزد و زمزمه قلب

  پاسخ

 8. محمد

  بهمن 26, 1399

  فیلم فقط فرزند اب و هاوا و نام تو

  پاسخ

 9. محمد

  بهمن 24, 1399

  بهترین انیمه های که از بچگی تا الان دیدم فرزند ابو هوا و اسم تو و تایتان حمله گر و آواتار بوده

  پاسخ

 10. درسا

  بهمن 23, 1399

  عالی هستنن

  پاسخ

 11. امید

  بهمن 22, 1399

  چرا کسی جواب منو نمیده😏
  خواهش کردم چندتا انیمیشن تو سبک شاهزاده مونونوکه معرفی کنید
  ایندفعه لطف جواب بدین🙂

  پاسخ

 12. امید

  بهمن 17, 1399

  سلام میشه سبک انمیشن (شاهزاده مونونوکه) به من معرفی کنید
  ۵ ،شش تا در همین سبک
  پیشاپیش ممنونم

  پاسخ

  • سلام در پاسخ به امید

   بهمن 27, 1399

   بین انیمه ها تنوع داستانی زیاده بنابراین نمیتونید همیشه یه انیمه دقیقا مثل یه انیمه دیگه پیدا کنید . من هم واقعا تو سبک شاهزاده مونونوکه چیزی ندیدم ⁦☹️⁩
   ولی میتونی سایر آثار استودیو گیبلی رو نگاه کنی یا مثلا نام تو من آبی تمام عیار رو هم دوست داشتم اما اگر ژانر روانشناختی نمیپسندی نبین . والا نمیدونم شبیه شاهزاده مونونوکه چی داریم.

   پاسخ

 13. حسام

  بهمن 15, 1399

  آقا خسته شدم انقدر گشتم.یه کارتونی هست بچگیام دیده بودم.قیافه کارکتر ها شبیه چشم بادومی ها بود.تنها چیزی که ازشون به یاد دارم این بود که یه نفر با 4 تا از دوستاش میخواست از یه جایی عبور کنه یه مردی میاد ازشون یه سوال میپرسه اونا باید درست جواب بدند تا اون مرد راهی که بی خطر هست رو بهشون نشون بده.سوالش م فکر کنم این بود که اگه مادر و همسرتون با هم یه جایی گیر افتاده باشن شما بین این دو تا حداکثر یه نفرشون میتونید نجات بدید.یکی میگه مادرم رو نجات میدادم(که جواب مد نظر پیرمرد نبود) چون اشتباه جواب داده بود راه خطرناک رو نشون میده بهش و پسره میمیره.نوبت به بقیه میرسه اونا یه جوابی دادن که درست بود و پیرمرد به اونا راه دیگه ای رو نشون داد.دیگه هیچی ازش یادم نمیاد. تو روخدا اگه کسی میدونه بگه اسم انیمیشن رو

  پاسخ

  • mb در پاسخ به حسام

   بهمن 15, 1399

   سلام
   اون انیمیشن نیست . انیمه هست
   اسمش هانتر ایکس هانتر نسخه ی 2011 هست که تقریبا 144 تا قسمت داره
   خیلی انیمه ی خوبی هست وبهت پیشنهاد میدم

   پاسخ

  • mb در پاسخ به حسام

   بهمن 15, 1399

   و اینکه این قسمتش که گفتی، درون قسمت دوم اتفاق میفته
   امیدوارم همین چیزی باشه که میخوای

   پاسخ

   • حسام در پاسخ به mb

    بهمن 24, 1399

    سلام واااای خدا خیرت بده داداش دمتگرم آره همینه.فقط من نمیدونم چرا دوبلشو پیدا نمیکنم.اون موقع نگاه کرده بودم دوبله بود.بازم دمتگرم داداش

    پاسخ

    • mb در پاسخ به حسام

     بهمن 24, 1399

     خواهش میکنم
     البته انیمه با صدای ژاپنی اش خیلی بهتره

     پاسخ

 14. noise k

  بهمن 12, 1399

  من خودم به شخصه صدای خاموش و فرزندان گرگ را خیلی دوست دارم

  پاسخ

 15. فاطمه

  بهمن 7, 1399

  من ازبین این لیست بیشتر از همه قلعه متحرک هاول وشهر اشباح دوست دارم که وقتی خیلی کوچیک بودم این فیلم دیدم ولی باز با این همه سال گذشته هیچ فیلمی به اندازه این دو فیلم دوست ندارم….

  پاسخ

 16. مسعود فراستی

  بهمن 2, 1399

  با سلام
  بابت زحمت هایی که برای جمع آوری این آثار کشیده اید بسیار سپاس گذارم.
  ولی بیشترین ایراد لیست این بوده که ۴۰ درصد آثار بسیار مقوا بوده و از ارزش هنری بسیار کمی برخوردارند. و بسیاری از آنها تکنیک زده هستند.
  آثار فمینیستی مانند شماره ۶، هم اصلا ارزش دیدن ندارند و از نظر هنری و تکنیک های روایت بسیار محتوا زده هستند.
  ای کاش سطح مطالعات خودتون را از حد معمول بیشتر میکردید تا بتوانید اثار مقوا را با آثار با ارزش در یک سطح و ردیف قرار ندهید.
  بهتر است که اول اثر های متنوع را دیده سپس اقدام به جمع آوری آن بکنید، نه اینکه فقط از آثار میازاکی یا استودیو جیبلی استفاده کنید.
  با تشکر
  امضا،مسعود فراستی

  پاسخ

  • سلام در پاسخ به مسعود فراستی

   بهمن 27, 1399

   من هم با شما موافقم باید یکم لیست رو بروز کنن امام در مورد شماره ۶ نظری ندارم چون ندیدمش . ولی واقعا فمینیستیه ؟

   پاسخ

  • فاطمه در پاسخ به مسعود فراستی

   اسفند 9, 1399

   از اسمت مشخصه که ایرادای مزخرفی میگیریی به خاطر دیروز یکی از بهترینا برای من بود و هست.

   پاسخ

 17. محمد

  بهمن 1, 1399

  تو لیست انیمه عی که توکیوغول و اتک آن تایتان نباشه اون لیستو باید پاره کنی بندازی سطل 🙂

  پاسخ

  • زهرا اکیما در پاسخ به محمد

   بهمن 1, 1399

   سلام محمدجان،
   بله ولی این لیست مختص انیمه‌های سینمایی هست نه سریالی‌ 🙂

   پاسخ

 18. نجمه

  دی 29, 1399

  سلام یه میکس عاشقانه با تصاویر یه انیمه بود که پسری باموهایی بلند و آبی رنگ بود مدل گوش شخصیتای انیمه کشیده وتیز بود .که دست دختری رو گرفته بود وارد تالار یا قصر شدند که چند دخترم حضور داشتند .دو ساله دنبال این فیلم هستم اگه اسم این فیلم میدونید ممنون میشم بگید.

  پاسخ

 19. مهدیس

  دی 28, 1399

  لیست جالبی بود اکثرا رو وقتی بچه بودم نگاه کردم مثل همسایه من قلعه متحرک قلعه ای در اسمان پونیو وقتی مارنی انجا بود باد برمیخیزد و …….

  پاسخ

 20. امیرحسین

  دی 20, 1399

  بنظر من انیمه ماکیا تاثیرگذارترین انیمیشن حال حاضره و باید توی این لیست میبود انیمه های فوق العاده دیگه ای مثل i want eat Pancras هم جزو بهترینها هستند

  پاسخ

 21. زهرا

  دی 17, 1399

  سلام من یه کارتونی خیلی سال پیش دیدم.اسمش یادم نیست.یه موجود سبز رنگی با پدرش تو زمان سامورایی ها بود.اونجا پدرش به دست سامورایی کشته میشه و دستش قطع میشه.اون موجودطی اتفاقی منجمد میشه و چند سال بعد،یه پسر کوچولویی با پدرش اونو پیدا میکنن و از انجماد درش میارن.اونم با پسرکوچولو دوست میشه و بعدا ناگهان اون سامورایی که دست پدرشو قطع کرده میبینه و…
  بقیشو یادم نیست کسی اسمشو میدونه؟

  پاسخ

 22. اوتاکا

  دی 14, 1399

  من یه انیمه دیده بودم یه دختر که با یه پسر با نقاب گربه آشنا میشه کسی اسمو نمیدونه میخوام دوباره ببینمش

  پاسخ

  • yalda در پاسخ به اوتاکا

   دی 14, 1399

   نقاب میوتارو

   پاسخ

   • اوکاتا در پاسخ به yalda

    دی 16, 1399

    خیلی خیلی ممنون اوپا

    پاسخ

  • اوکاتا در پاسخ به اوتاکا

   دی 14, 1399

   پیداش کردم جنگل کرم های شب تاب فک کنم

   پاسخ

  • رویا عبدالملکی در پاسخ به اوتاکا

   دی 23, 1399

   سلام
   به سوی روشنایی جنگل شبتاب ها
   to the forest of firefly lights

   پاسخ

  • رویا عبدالملکی در پاسخ به اوتاکا

   دی 23, 1399

   باغ کلماتو اضافه کن محشر بود

   پاسخ

  • Alinj در پاسخ به اوتاکا

   دی 30, 1399

   دو تا انیمه با این موضوع وجود داره، اونی که بین این دو تا بهتره اسمش « به سوی جنگل کرم های شب تاب » هست….
   که واقعا جاش تو این لیست خالی بود!

   پاسخ

  • Mahnaz در پاسخ به اوتاکا

   بهمن 11, 1399

   منظورت انیمه به سوی جنگل کرم های شبتابه؟فکر کنم همین باشه نمیدونم ولی برین نگاش کنین قشنگه😊

   پاسخ

 23. میتسوها

  دی 6, 1399

  سلام…همه اینا که گفتین رو من قبلا دیدم ولی حقیق اینکه این انیمه های که گذاشتی خیلی قشنگ هستند انیمه های سینمای که من دوستشون داشتم میشه:
  اسم تو _ فرزندان گرگ _ صدای خاموش _ فرزندان آب و هوا _ پونیو _ مری و گل ساحره _ آریتی _ پاتما دنیای وارونه _ ماکیا زمانی که گل می شکفد _ جنگل پیانو _ کاراگاه کونان … یک و دو (هر دو سری شو ببینید عالیه) _ شهر اشباح_ میرای _ مسافر خانه اکو _ قلعه متحرک هاول_ همسایه من توتورو _ وقتی مارنی انجا بود _ دختری که در زمان پرش میکند _ بچه های که دنبال آوای گمشده میگردنند _ آرزوی بزرگ _ نجوای دل _ باد برمیخیزد _ از فراز تپه پاپی _ محل قرار روز های اول آشنای(البته خودم زیاد از این خوشم نیومد ولی بدهم نیست) _ پوکمون قدرت ما _ افسانه شاهدخت کاگویا( قدمیه احتمالا همتون دیدین) …. این انیمه های سینمای رو ببینن خیلی قشنگ هستند خوشتون میاد

  پاسخ

  • محمدرضا در پاسخ به میتسوها

   دی 8, 1399

   اععههه میتسوها خودتی؟ چه خبر؟ از تاکی چه خبر؟ بالاخره اشنا شدین یا نه؟

   پاسخ

  • N در پاسخ به میتسوها

   دی 19, 1399

   اسم تو شاهکاره🥺❤

   پاسخ

  • Wierd در پاسخ به میتسوها

   دی 19, 1399

   اسم تو پر فروش ترین انیمه در جهان هست .😐نباید اول می بود واقعا خیلی محشره

   پاسخ

   • Lily در پاسخ به Wierd

    بهمن 3, 1399

    دقیقا دقیقا
    نام تو عالیه حرف نداره ۱۰۰ برابر سرمایه اولیه، فروش داشته
    بنظرم باید حداقل جزء ۱۰ تای اول توی این لیست می‌بود:|

    پاسخ

 24. محمد مهدی

  دی 2, 1399

  از نظر من قلعه مترحک وقتی که مارنی آنجا بود و اسم تو و شهر اشباح قشنگ بود

  پاسخ

 25. ساعد

  آذر 16, 1399

  وقتی کنشین تو لیستت نیست،یعنی بدون تحقیق فقط یه مطلبی گذاشتی رو پیج

  پاسخ

 26. حسین

  آذر 14, 1399

  رتبه اسم تو واقعا پایین بود باید جز ده تای اول میبود

  پاسخ

 27. Unknown

  آذر 9, 1399

  انیمه میخوام پانکراستو بخورم رو نزاشتی
  واقعا انیمه زیبایی هست

  پاسخ

 28. مشکات

  آذر 1, 1399

  انیمه هایی که از نظر من قشنگه
  هنر شمشیر زنی انلاین
  اکادمی قهرمانی من
  عاشقان شیطانی
  شوالیه خون اشام
  رقص با شیطان
  سفید برفی با مو های قرمز
  نوراگامی
  وقتی مارنی انجا بود
  ارزوی بزرگ
  کوروکو نو بسکت
  توکیو غول
  اینویاشا
  سوار بهار جوانی
  داستان های ساینکوکو
  چیهایافورو
  ارباب بادها
  بگو دوستت دارم
  بوسه ایزدی
  ضربان

  پاسخ

  • نا رو تو اوزوماکی در پاسخ به مشکات

   آذر 23, 1399

   ناروتو و ناروتو شیپودن و بوروتو هم نگاه کن به ترتیب،مثل آکادمی قهرمانانه من

   پاسخ

  • Black در پاسخ به مشکات

   دی 30, 1399

   اتک ان تایتان و حتمااااااااا ببین

   پاسخ

 29. مشکات

  آذر 1, 1399

  کل داستانش اینجوریه که دو تا پسر چند تا سنگ باید جمع کنن هر کس زود تر جمع کرد سه تا از ارزوهاش براورده میشه و تا اینجا هر دو شون سنگ هاشون برابره و فقط ی سنگ سیاه مونده اگه سنگ سیاه رو بردارن کل شهر تخریب میشه و هیولا ها بیرون میان و شهر رو نابود میکنن یکی از این پسر ها که میخواد خانوادش رو زنده کنه سنگ رو برمیداره بقیه اش رو یادم نمیاد

  پاسخ

 30. مشکات

  آذر 1, 1399

  سلام من هم اون انیمه که دنبال سنگ میگردن بعد به سنگ سیاه میرسن رو دیدم ولی اسمش رو یادم نمیاد اگه کسی میدونه لطفا لطفا بگه

  پاسخ

  • Welwex در پاسخ به مشکات

   آذر 23, 1399

   Brave story
   داستان شجاعت

   پاسخ

 31. Asr

  آذر 1, 1399

  انیمه ی attak on titan که جزو بهترین انیمه های دنیا هست را نزاشتی البته فکر کنم این لیستی که گذاشتی انیمه ی درام و عاشقانه هست

  پاسخ

  • زهرا اکیما در پاسخ به Asr

   آذر 1, 1399

   سلام دوست عزیز،
   این لیست فقط شامل انیمه‌های سینمایی هست و اتک آن تایتان چون سریاله تو این لیست نیست.

   پاسخ

  • Amirreza در پاسخ به Asr

   آذر 15, 1399

   اتک آن تاینان یه اَنیمه سِریالیه اما این لیست ۳۰ تا از انیمه های سینمایی رو معرفی کرده.

   پاسخ

  • M در پاسخ به Asr

   بهمن 11, 1399

   بسه دیگه هر جا بری میگن اattack on titan درسته انیمه ی فوق العاده اییه و منم خیلی دوسش دارم ولی چرا همتون دوست دارین انیمه های مورد علاقتونو تو همه لیستا ببینین😐به نظرم ه‍ر کی انیمه میبینه اتک رو هم دیده اگرم ندیده اسمشو شنیده
   اینقد خودتونو ادیت نکنین…

   پاسخ

 32. َAlice Zuberg

  آبان 29, 1399

  انیمه سینمایی اکشن معرف کنیین؟
  زیاد معرفی کنین؟ سیتمایش مال انیمه نباشه ترجیحا

  پاسخ

 33. Alice ZuberG

  آبان 29, 1399

  یک سوال دارم شما انیمه no game no life رو از کجا دیدین ؟
  تو نماشا پیدا نکردم از انیمه لیست دانلود کردم ولی مشکل زیرنویس داشت میشه کمک کنید؟

  پاسخ

  • 🧐 در پاسخ به Alice ZuberG

   آبان 29, 1399

   زیرنویسش هماهنگ نبود؟!!!!

   پاسخ

   • Alice Zuberg در پاسخ به 🧐

    آبان 29, 1399

    اره زیرنویسش هماهنگ نبود

    پاسخ

  • سلام در پاسخ به Alice ZuberG

   بهمن 27, 1399

   من که اونو از تو انیمه لیست دان کردم زیر نویس فارسی رو هم از انیمه ورلد ( فک کنم یادم نیست دقیقا ) هماهنگ هم بود .

   پاسخ

 34. Min

  آبان 29, 1399

  سلام من چند مدت پیش یه کلیپ دیدم که یه پسره هستش نقاب داره اسمش رو نمیدونم میشه لطفا اگه کسی میدونه بهم بگه لطفا

  پاسخ

  • Rs در پاسخ به Min

   آبان 29, 1399

   عزیزم، آخه با یه پسره نقاب داره ما چجوری باید پیدا کنیمش؟ به هر حال ممکنه Persona 5 باشه ، یه نگا بنداز

   پاسخ

  • mahdie در پاسخ به Min

   آبان 29, 1399

   اسم انیمیشنش اینهHOTARUBE NO MORIE

   پاسخ

  • Amirreza در پاسخ به Min

   آبان 30, 1399

   انیمه کد گیاس هم وقتی لولوش میرفت تو نقش زیرو نقاب میزد

   پاسخ

  • علی در پاسخ به Min

   دی 5, 1399

   Into the Forest of Fireflies’ Light نام این انیمه است حدود 40 دقیقه است بسیار بسیار زیباست

   پاسخ

  • محمد در پاسخ به Min

   دی 8, 1399

   توکیو غول نبوده؟؟؟

   پاسخ

  • mb در پاسخ به Min

   دی 8, 1399

   حداقل یکم از مشخصات ماسکه بگو

   پاسخ

  • Amy در پاسخ به Min

   بهمن 11, 1399

   یه عالمه انیمه هست که طرف نقاب داره بیشتر توضیح میدادی خو😑

   پاسخ

 35. من عمتم😐

  آبان 28, 1399

  اولی اسم تو
  شهر اشباح قلعه متحرک هاول وقتی مارنی آنجا بود صدای خاموش
  اسم تو یه شاهکاره که باید اسکار میگرفت اما 😑

  پاسخ

 36. نیما ۵

  آبان 21, 1399

  سلام دوستان یه انیمه ای رو من قبلا دیدم ولی اسمشو یادم نیست داستانش این بود که یه پسره ای مامانش مریض بوده و حالا نمیدونم چی میشه که میره تو یه جایی باید چند تا چیز سنگ مانند رو پیدا کنه یه پسر دیگه هم اونجا هست که اونم داره این سنگارو جمع میکنه تا اینکه میرسن به سنگ سیاهه که اون پسر بده برمیداره و یه اشباح سیاهی آزاد میشن بعدشم حالا اخرش پسره میرسه یه جایی میتونه یه آرزو کنه که بین خوب شدن مادرش و نابودی شبح ها… نابودی شبح ها رو انتخاب میکنه و همین دیگه کسی میدونه بگه خواهشا

  پاسخ

  • sobhan در پاسخ به نیما ۵

   آذر 1, 1399

   اره من هم اون انیمه رو یادمه که بخاطر جمع کردن سنگ با هم جنگیدن و اخر سر به یک سنگ سیاه رسیدن انیمه اش فوق العاده زیبا بود اگه کسی اسمش رو میدونه میشه بگه لطفاااا

   پاسخ

 37. RT

  آبان 4, 1399

  انیمه نام تو و قلعه متحرل هاول وشهراشباح عاالین

  پاسخ

 38. Nako

  آبان 2, 1399

  توصیه من به شما کلا همه کار های ماکوتو شینکای و هایائو میازاکی روببینین😍

  پاسخ

 39. Ely

  مهر 29, 1399

  من ۷یا۸ سال پیش یه انیمه دیدم که هرچی میگردم پیداش نمیکنم گرافیک زیبا ولی خیلی قدیمی ای داشت، فقط یادمه یه اسب سفیدی بود که خیلی سرکش بود و به دست هیچکس رام نمیشد تا اینکه یه خانمی اومد و اهلیش کرد و….اگه بگید که خیلی خیلی ممنون میشم ازتون آریگاتو.

  پاسخ

 40. علی

  مهر 28, 1399

  رتبه ها خوب بیان نشدن بنظرم رتبه یک نام تو و دو هم باید صدای خاموش باشه

  پاسخ

 41. 😄

  مهر 26, 1399

  من همه رو ندیدم ولی باید قشنگ باشن ولی با رتبه بنده ها موافق نیستم یک چیزی مثل نام تو شاهکاره به نظرم رتبه ۱۴ واسش کمه

  پاسخ

 42. قطعا انیمه هایی که تو رتبه های برتر معرفی شد خیلی عالی هستند اما رتبشونو قبول ندارم

  پاسخ

 43. eren.jeager

  مهر 23, 1399

  اقا همه تکرارین همه رو دیدم

  پاسخ

 44. نگار

  مهر 23, 1399

  نام تو خیلی خوبه حتماً ببینید

  پاسخ

 45. نگار

  مهر 23, 1399

  من همشو دیدم همشون خیلی خوبن

  پاسخ

 46. علی اصغر

  مهر 22, 1399

  دوستان انیمه شاهزاده مونونوکه را حتما حتما ببینید به خدا که انیمه ای زیبا و خاص این جوری ندیدم
  فقط اگر می خواهید ببینید بنویسید شاهزاده مونونوکه کامل چون ناب ترین جا ها را نشون نمی دهد

  پاسخ

 47. زهرا

  مهر 20, 1399

  انیمیشن های قصر متحرک هاول و شهر اشباح و پونیو و لاپوتا و همسایه ی من توتورو و اریتی فوق العادن در اصل تمامی آثار هیائو میازاکی فوق العادست

  پاسخ

 48. مهلا

  مهر 19, 1399

  انیمیشن قصر متحرک هاول و شهر اشباح و پونیو و اسم تو و زمزمه قلب عااااااااالی بودن

  پاسخ

 49. الهه

  مهر 19, 1399

  یه انیمه رو چن سال پیش دیدم یه دختر میره خونه ماوربزرگش تو روستا اونجا میره تو جنگل که وسط آب یه خونه قصر مانند میبینه میره تو خونهه و میگرده یه مدت وقتی میخواد بیاد بیرون میبینه آب مسیرشو پوشونده بقیه شو ندیدم میشه اسمشو بگین لطفا

  پاسخ

  • زهرا اکیما در پاسخ به الهه

   مهر 19, 1399

   سلام الهه جان،
   به احتمال زیاد انیمه When Marnie Was There هست اینی که گفتی. (شماره ۲۳ همین مقاله)

   پاسخ

  • مهسا در پاسخ به الهه

   مهر 26, 1399

   اسمش شهر اشباح بوده عزیزم

   پاسخ

  • اوتاکو در پاسخ به الهه

   مهر 26, 1399

   “وقتی مارنی آنجا بود.”

   پاسخ

  • مهدی در پاسخ به الهه

   آبان 8, 1399

   وقتی مارنی انجا بود

   پاسخ

  • الی در پاسخ به الهه

   آبان 10, 1399

   توی انیمه های بالا هست.. وقتی مارنی انجا بود.

   پاسخ

 50. حسین CH

  مهر 15, 1399

  انیمه های انتخابی خوب بود ولی ترتیباش اصلا خوب نبود

  پاسخ

 51. آرمان

  مهر 14, 1399

  انیمه های colourful , I want to eat your Pancras , sword of stranger هم قشنگن

  پاسخ

 52. Řàfáêł

  مهر 14, 1399

  ولی باید عاشقانشو دقیق تر نشون بدن که آخر کی به کی رسید…الان انیمیشن (اسم تو)نفهمیدیم رسیدن بهم یا نه
  یا صدای سکوت ..
  سریال ناروتو هم که انقد زیاد آدم نمی‌رسه همشو ببینه.
  ولی خدایی ژاپنی ها فقط تو انیمه خوب نیستن لامصبا تو همچی تعادل دارن.

  پاسخ

  • Nako در پاسخ به Řàfáêł

   آبان 2, 1399

   میتسوها وتاکی بین سال های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۴ ازدواج میکنن به گفته خود آقای شینکای وتو weathering with youهم آلبوم عروسیشون تو خونه مادربزرگ تاکیه❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤🗼

   پاسخ

   • Amirreza در پاسخ به Nako

    آبان 7, 1399

    آفرین !
    با چه دقتی نگاه میکنی … من با این که هر دوشون رو با فاصله کمی دیدم اما بی این موضوع دقت نکردم . حضور میتسوها و تاکی رو تو فرزند آب و هوا متوجه شدم اما اینی که گفتی رو نه‌.

    پاسخ

  • Unknown در پاسخ به Řàfáêł

   آذر 9, 1399

   ناروتو عایه واقعا عالیه همهشو نگا کردم حتی بوروتو نسل بعد ناروتو هم عالیه اونم هر هفته قسمت جدیدش میاد

   پاسخ

 53. AMIR REZA

  شهریور 19, 1399

  انیمه های سریالی که من دوست دارم پیشنهاد میکنم حتما ببینید :👇
  دفتر مرگ (۳۸ قسمت)
  اتک آن تایتان(فصل اول ۲۵ قسمت… فصل دوم ۱۲ قسمت و فصل سوم ۲۲ قسمت…. فصل چهارمُش هم پاییز امسال(۲۰۲۰) اگه مشکلی پیش نیاد میره برای پخش )
  توکیو غول (۴ فصل ۱۲ قسمتی)
  کیمیاگر تمام فلزی ( فصل اول ۳۰ قسمت و فصل دوم ۳۴ قسمت)
  سگ های ولگرد بانگو ( تعداد قسمت هاش رو یادم نیست! اما ۳ فصله و فصل ۳ فقط زیرنویسش هست)
  البته انیمیشن آواتار آخرین باد افزار (۶۲ قسمت) و افسانه کورا و یا همون آواتار کورا (ادامه آواتار آخرین باد افزار . ۵۴ قسمت) رو خیلی خیلی دوست داشتم اما انیمه نیستن.
  پیشنهاد میکنم اگه میخواین که نهایت لذت رو ببرید همشون رو تا آخر ببینین. مخصوصا سگ های ولگرد بانگو و توکیو غول که ممکنه اولش بنظر خیلی جالب نیاد اما یکم که بگذره….‌

  پاسخ

 54. نواز

  شهریور 16, 1399

  tale.of.the.princess.kaguya-2013
  این یه شاهکاره

  پاسخ

 55. Idresslbrahimi

  شهریور 15, 1399

  دوستان دو تا انیمه دیدم اسمشون یادم نیست
  یه زن و شوهر که بچه دار نمیشن بعد از ریشه خیزران بچه دار میشن و دختر به سرعت بزرگ میشه و سر از طبقه اشراف در میاره و مجبور به ازدواج میشه اما خواسته هایی داره که کسی نمیتونه برآورده کنه
  دومی هم یه انیمه هست خیلی یادم نیست. یه نامه میاد در خونه یه دختر که تو عضو جامعه جادوگرایی مثل هری پاتر، بعد وقتی می‌ره با یه سری قوانین رو برو میشه و همه چیز بنظرش عجیبه رئیسش یه زنه که کتابی داره که تمام جادو ها داخلش نوشته شده و اون دختر میدزدش و ی پسرو آزاد می‌کنه!! دقیق خاطرم نیست
  هردو سینمایی بودن ممنون میشم اسمشون رو بگید

  پاسخ

  • EXOL در پاسخ به Idresslbrahimi

   شهریور 27, 1399

   انیمه اولی که میشه افسانه شاهزاده کاگویا ولی دومی رو نمیدونم

   پاسخ

  • عارفه در پاسخ به Idresslbrahimi

   مهر 3, 1399

   اولی شاهزاده کاگویا دومی هم ماری و گل ساحره

   پاسخ

 56. غزل

  شهریور 9, 1399

  میشه انیمه خوب معرفی کنید که عاشقانباشه

  پاسخ

  • Roia در پاسخ به غزل

   شهریور 15, 1399

   انیمه پایان جهان
   انیمه سگ های ولگرد بانگو
   انیمه باراکامون
   انیمه معلم سرخونه سلطنتی

   پاسخ

   • ابو در پاسخ به Roia

    مهر 10, 1399

    باراکامون عالی بود

    پاسخ

  • نو در پاسخ به غزل

   شهریور 16, 1399

   tale.of.the.princess.kaguya-2013

   پاسخ

  • دافنی در پاسخ به غزل

   شهریور 30, 1399

   آره منم باهات موافقم یه بار میبینی جایی هستی که کسی نگاه میکنه که نباید نگاه کنه ‌منم خوشم نمیاد💑چندشه

   پاسخ

  • Merinet در پاسخ به غزل

   شهریور 30, 1399

   آره واقعا چیه آدم چندشش میشه بعدم میبینی یکی سرش توی گوشیته وقتی داری کارتن رو میبینی

   پاسخ

  • merinet در پاسخ به غزل

   شهریور 30, 1399

   آره اگه چیز باحال مثل پسر بچه هیولا سراغ دارین بگین چون من اون رو دیدم خیلی عالیه

   پاسخ

  • مهدیه در پاسخ به غزل

   مهر 5, 1399

   نجوای درون

   پاسخ

  • ستایش در پاسخ به غزل

   مهر 14, 1399

   سواری در بهار جوانی خیلی خوبه
   صدای خاموش هم قشنگه
   و اسم تو

   پاسخ

   • اروینا در پاسخ به ستایش

    آذر 26, 1399

    نقاب میوتارو
    صدای خاموس
    کیم اتسوناییایبا
    اسم تو
    نبض رویش
    اینا خیییییییییییییلی قشگن من عاشقشونم

    پاسخ

 57. گلی

  شهریور 9, 1399

  دوستان دو تا انیمه دیدم اسمشون یادم نیست
  یه زن و شوهر که بچه دار نمیشن بعد از ریشه خیزران بچه دار میشن و دختر به سرعت بزرگ میشه و سر از طبقه اشراف در میاره و مجبور به ازدواج میشه اما خواسته هایی داره که کسی نمیتونه برآورده کنه
  دومی هم یه انیمه هست خیلی یادم نیست. یه نامه میاد در خونه یه دختر که تو عضو جامعه جادوگرایی مثل هری پاتر، بعد وقتی می‌ره با یه سری قوانین رو برو میشه و همه چیز بنظرش عجیبه رئیسش یه زنه که کتابی داره که تمام جادو ها داخلش نوشته شده و اون دختر میدزدش و ی پسرو آزاد می‌کنه!! دقیق خاطرم نیست
  هردو سینمایی بودن ممنون میشم اسمشون رو بگید

  پاسخ

  • محمدرضا در پاسخ به گلی

   شهریور 9, 1399

   دومی ماری و گل جادوگر هستش اولی رو نمیدونم

   پاسخ

  • fj در پاسخ به گلی

   شهریور 10, 1399

   اولی شاهزاده کاگویا

   پاسخ

  • m در پاسخ به گلی

   شهریور 22, 1399

   دومیه فکر کنم اسمش مری و گل و ساحرس

   پاسخ

 58. مهسا

  شهریور 7, 1399

  بهترین انیمه هایی که دیدم:
  شهر اشباح
  قلعه متحرک هاول
  مدفن کرم های شب تاب
  ماکیا زمانی که شکوفه گل میشود
  میخواهم پانکراس شما را بخورم
  جنگل پیانو
  صدای خاموش
  نام تو
  دختری که در زمان میپرید
  پرنسس کاگویا
  از بین اینا شهر اشباحو ماکیا و قلعه متحرک هاول و دختری که در زمان… مورد علاقه هامن

  پاسخ

  • مهدی در پاسخ به مهسا

   آبان 8, 1399

   ماکیا هم خیلی خوب بود پیشنهاد میکنم حتما ببینیدش

   پاسخ

 59. fatemeh

  شهریور 5, 1399

  وقتی مارنی انجا بود نام تو و صدای خاموش رو خیلی دوس داشتم عالی بودند مخصوصا نام تو

  پاسخ

 60. نهال 85

  شهریور 4, 1399

  انیمه های سینمایی
  اسم تو
  میخوام پانکراست رو بخورم
  فرزند آب و هوا
  جنگل کرم های شب تاب
  مدفن کرم های شب تاب
  باغ کلمات
  فرزندان گرگ
  قلعه ی متحرک هاول
  نجوای درون
  صدای خاموش
  زمانی که مارنی انجا بود
  ماکیا
  ماری و گل های جادوگر
  همین دیروز
  وایولت اورگاردن
  پاتما دنیای وارونه
  10 سینمایی ناروتو
  انیمه های سریالی
  ناروتو
  ناروتو شیپودن
  بروتو
  هنر شمشیر زنی انلاین
  اتک ان تایتان
  دروغ تو در آپریل
  ناکجا آباد موعود
  وایولت اورگاردن
  بگو دوستت دارم
  ارل و پری
  دختری اهل ساکورا سو
  پایان جهان
  توکیو غول
  امیدوارم از دیدن این انیمه های محشر لذت ببرید من تمام انیمه هارو تقریبا دیدم ولی اینا بهترینش بوده اگر ندیدید نصف عمرت ون بر فناست حتما ببینید😀😀

  پاسخ

 61. رورونی کنشین

  شهریور 4, 1399

  سلام من به دنبال یه انیمه هستم که خیلی قدیم دیدمش ،موضوعش در مورد یک سگ گله زرد رنگ که آخر فیلم به خاطر این که با یک سگ هیولا گونه جنگ داشته میمیره اگه کسی اسمشو میدونه ممنون میشم بگید، ( تو سایتای مختلف از رو پسترها گشتم) اما پیداش نکردم

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به رورونی کنشین

   شهریور 4, 1399

   سلام،
   فکر میکنم منظورتون انیمه “The tibetan dog” باشه

   پاسخ

 62. :::::::

  شهریور 3, 1399

  به نظر من به سوی جنگل کرم شب تاب و دفترچه مرگ و صدای خاموش عالی هستن خادم سیاه هم همینطور .
  نام تو اصلا جذاب نبود برام
  امیدوارم کمک کرده باشم .

  پاسخ

  • امیر در پاسخ به :::::::

   مهر 1, 1399

   به نظرم نام تو بهترین انیمه سینمایی که تاحالا دیدم

   پاسخ

 63. BTS..♡

  مرداد 27, 1399

  نام تو خیلی خوبه،من واقعا دوسش داشتم! شهر اشباح و فرزندان گرگ هم واقعا قشنگ بود ~۹

  پاسخ

 64. broken heart

  مرداد 27, 1399

  اسم تو عالیه ماکیا هم خیلی خوبه

  پاسخ

 65. Mohadese

  مرداد 19, 1399

  سلام بچه هاخوب هستین.میگم من چندسال پیش ی کارتون دیدم ازشبکه محبت تیوی ببینین میتونین بگین اسمش کارتون چیه
  ی دختربچه چندساله ک خونشون توجنگله وخیلی فقیرن وادمای خوبی هستن توجنگل ی گنجشک زخمی پیدامیکنه واونوباخودش میاره خونه ومامان وباباش کمکش میکنن ک بالشوخوب کنن بعدگنجشک ابی میره دفعه بعدک میادبرااینکه لطفشونوجبران کنه ی راهی بهشون نشون میده یایچیزی بهشون میده ک هردفعه ایناپولدارترمیشن.بعدعمووزنعموی دختره ک همسایشونن ووضعشون خوبه ولی حسودن همه ی این ماجراهارومیبین وخودشون صحنه سازی میکنن ک گنجشکوخوب کنن ولی بخاطرطمعشون کل ثروتشونوب بادمیدن.ممنون میشم اسمشوبگین چندساله دنبالشم

  پاسخ

 66. :)

  مرداد 13, 1399

  بچه‌ها من وقتی 3 یا 4 سالم بود یه انیمه دیدم اگه بتونید اسمشو بهم بگید عالی میشه
  درست یادم نمیاد اما تا جایی که میدونم دخترا توش یه لباس نسبتا باز داشتن، مهربون بودن لباساشون آبی سفید بود

  پسرا که باهاشون دشمن بودن لباسای مشکی قرمز داشتن
  اگه اشتباه نکنم یه صحنه پسره دختره رو میبوسه
  هیچی جز اینا یادم نمیاد تازه اونم اگه درست یادم مونده باشه!

  تقریبا باهم دشمن بودن و…
  خلاصه همینا یادمه ممنون میشم کمکم کنید 😍❤️

  پاسخ

  • Afi در پاسخ به :)

   مرداد 19, 1399

   The angels friend/:

   پاسخ

   • s.s در پاسخ به Afi

    مرداد 23, 1399

    ببخشید من هر چی این اسمو سرچ میکنم هیچی از مشخصات این انیمه نمیاره. میشه کمکم کنین 🙂

    پاسخ

  • محمدرضا در پاسخ به :)

   مرداد 28, 1399

   درسته همینیه که ایشون گفتن ولی داداش خواهشا اسم انیمه نذار روش چون نه انیمه بود نه اون زیبایی انیمه رو داشت یه سریال بچگانه زیادی صحنه دار بود که منم چند تا قسمتشو از جم جونیور دیدم

   پاسخ

  • علی در پاسخ به :)

   شهریور 28, 1399

   اگه از این مدل انیمه ها خوشت میاد دختر اهل ساکوراسو هم خوبه

   پاسخ

 67. مبینا

  مرداد 11, 1399

  من و فیلمو انیمه زیاد دیدم نام تو هم قشنگه
  اما
  من فقط یه انیمه و معرفی میکنمکه دیوونشم هزار بار ببینم خسته نمیشم
  شوالیه خون اشام
  دوفصل ۱۳ قسمتی
  فوق العاده
  شرط میبندم اخرش عاشق کوران کانامه و زرو میشید

  پاسخ

  • Lily در پاسخ به مبینا

   بهمن 3, 1399

   سلام
   انیمه‌ای که می‌گید خوبه اما بنظرم کمی قدیمیه
   شما اگه انیمه‌ای توی این ژانر دوست دارید بهتون انیمه نجیب‌زاده/Noblesse رو معرفی می‌کنم بنظرم خیلی جالبه

   پاسخ

 68. فرشاد

  مرداد 11, 1399

  بچه ها انیمه بگید مثل اسم تو حمله تایتان های کلا تو ژانر تخیلی و ازاینا باشه که شوکه میکنه ادمو

  پاسخ

  • Amirreza در پاسخ به فرشاد

   مرداد 15, 1399

   سلام دوست عزیز
   سگ های ولگرد بانگو
   کیمیا گر تمام فلزی و
   دفتر مرگ
   رو به شما پیشنهاد میکنم
   در ژانر تخیلی و قدرت ویژه هستند

   پاسخ

  • Arash در پاسخ به فرشاد

   شهریور 2, 1399

   من انیمه ناروتورو بهت پشنهاد میکنم هرکیم ندیدش ببیندش بهترین انیمس حرف نداره فقط بگم فصل اولش 220 قسمته فصل دومش که میشه ناروتو شیپودن 500 قسمت ولی خدایی ارزش داره بشینی اینهمه رو نگا کنی چون طرفدار زیادی داره فصل سومشم درست کردن که میشه بوروتو پسر ناروتو که الان درحال پخشه .

   پاسخ

   • s̶e̶t̶a̶y̶e̶s̶h̶(ง’̀-‘́)ง در پاسخ به Arash

    مهر 10, 1399

    یاخدااااا😐چه خبره من هیچوقت حوصله نکردم که انیمه ناروتو رو ببینم چه خبرههه میگم کسی میدونه داستانش راجب چیه؟
    آهان و اینکه اگه میشه انیمه سینمایی کمدی و عاشقانه معرفی کنین مرسی(〇o〇;)

    پاسخ

  • Lily در پاسخ به فرشاد

   بهمن 3, 1399

   سلام
   ژانر تخیلی انیمه آقای عشق انتخاب ملکه/MR.love, queen’s choice رو ببینید
   البته خودم زیاد از پایانش خوشم نیومد
   انیمه اسرافیل پایانی/owari no seraph هم خوبه بنظرم
   انیمه سرومپ/servamp هم خوبه
   اینایی که گفتم همه‌شون از یه زندگی عادی شروع می‌شن ولی بعدش تخیلی و ماوراءطبیعه می‌شن

   پاسخ

 69. Nazanin

  مرداد 9, 1399

  سلام من وقتی بچه بودم یه انیمه ای رو دیدم حتی داستانش هم زیاد یادم نیست فقط یادمه یه مردی یه نفر رو کشته فک کنم بعد یه دختره اون رو موقع فرار میبینه ولی وقتی پلیس ازش می پرسه آدرس رو اشتباهی میده تا نگیرنش بعد دوباره هم رو همینجوری میبینن

  پاسخ

  • FJ در پاسخ به Nazanin

   شهریور 10, 1399

   فکر کنم گربه ای در پاریس رو میگی…

   پاسخ

  • Suzuki در پاسخ به Nazanin

   آبان 2, 1399

   فک کنم انیمه بازیگر هزار چهره باشه

   پاسخ

 70. Kasra

  مرداد 9, 1399

  کسی انیمه فوق احساسی مثل صدای خاموش دیده معرفی کنه نه جادو جنبل توش باشه نه حیواتات و… ساده جذاب فوق العاده مثل صدای خاموش ممنون میشم معرفی کنه

  پاسخ

  • عماد در پاسخ به Kasra

   مرداد 9, 1399

   انیمه میخوام پانکراست رو بخورم رو ببین. ژانر واقعی و غیر تخیلی. مث صدای خاموشه

   پاسخ

   • Amirreza در پاسخ به عماد

    مرداد 15, 1399

    اره میخوام پانکراست رو بخورم واقعا عالیه
    بهترین انیمه در ژانر عاشقانه هست که من دیدم
    همه آثار ماکوتو شینکای هم ژانرش عاشقانس مًل فرزند آب و هوا، باغ کلمات، ۵ سانتی متر در ثانیه، بچه هایی که دنبال آوا های گمشده میگشتند و از همه معروف تر نام تو

    پاسخ

    • ^^N در پاسخ به Amirreza

     مرداد 16, 1399

     کاملا موافقم کارای آقای ماکوتو شینکای همگی شاهکارن به خصوص اسم ت. به نظرم. حرف نداره بینظیره

     پاسخ

    • شومبوز گومبول درمانده در پاسخ به Amirreza

     مرداد 16, 1399

     یه انیمیشن قبلا دیده بودم فکر میکنم انیمه بود. دختره مادرش براش تعریف میکرد که اگه وسیله ای رو فرا موش کنیم گرگ ها مبرنش به سرزمین اشیا گمشده بهد دختره که بزرگتر شد یه جوری میره به همون سرزمینه و عروسکشو پیدا میکنه هر جا میگردم پیداش نمیکنم. میدونین آیا؟तपरकर

     پاسخ

   • Kasra در پاسخ به عماد

    مرداد 17, 1399

    عماد عزیز ممنونم ازت ولی این غم و غصه رو هم نمیخوام ببینم در اخر اون فرد میمیره و اصلا یه جوری میشه ماجرا…

    پاسخ

  • بهشاد در پاسخ به Kasra

   مرداد 11, 1399

   قبرستون کرم های شب تاب(شماره ۴ تو این لیست)کاری میکنه زار زار گریه کنی

   پاسخ

   • پارسا در پاسخ به بهشاد

    مرداد 15, 1399

    اره واقعا زیباست ولی ناراحت کننده

    پاسخ

  • Setayesh در پاسخ به Kasra

   شهریور 10, 1399

   یه انیمه ی احساسی هست بنام( دروغ تو در آپریل) و( سرو صدا) یا یه همچین چیزی بود.

   پاسخ

  • مهدی در پاسخ به Kasra

   آبان 8, 1399

   ماکیا ببین

   پاسخ

  • Lily در پاسخ به Kasra

   بهمن 3, 1399

   سلام
   وقتی مارنی آنجا بود خوبه توی همین لیست هم ازش نام برده شده

   پاسخ

 71. سامان

  مرداد 5, 1399

  یه کارتون بود وارد مسابقه‌ای میشن که برای نجات جونشون باید ۱۰۰ امتیاز بگیرند و هیولا بکشن اسم فیلمش چی بود کسی میدونه ؟؟؟😩😩

  پاسخ

  • بی نام در پاسخ به سامان

   مرداد 16, 1399

   اولا انیمه نه کارتون!!!!!!!!!!!!!!
   هنر شمشیر زنی انلاینه اسمش من که اصلا خوشم نیومد برا همین ادامش ندادم

   پاسخ

   • Hchimy در پاسخ به بی نام

    مرداد 18, 1399

    هنر شمشیر زنی انلاین
    من سینماییشو دیدم
    شاهکار بود

    پاسخ

   • نینا در پاسخ به بی نام

    مرداد 20, 1399

    فقط فصل یک و دوش خوب بود بقیش چرت و پرت بود

    پاسخ

    • ‌‌M.R در پاسخ به نینا

     مهر 26, 1399

     بابا همه میدونن دیگه فصل ۲ خراب کرد فصل ۳ و ۴ که محشر بوددددد

     پاسخ

   • ستایش در پاسخ به بی نام

    مهر 10, 1399

    میگم من قبلا ی انیمه دیده بودم داستان از این قرار بود که ی پسره که قهرمان یکی از افسانه ها بود خیلی عادی تو ی مدرسه عادی درس میخوند بعد ی شب میره مدرسه که کتابش رو که جا گذاشته رو بیاره بعد با ی دختر روبه رو میشه که ی لباس عجیبی پوشیده بود و میگفت که اون جادوگره واز ی دنیا یه دیگه اومده و آخر نفهمیم که راست میگه یا نه😐خلاصه آخر انیمه هم اینا عاشق هم میشن و پسر هم هویت اصلیشو فاش میکنه و…… خلاصه ناموسا خیلی قشنگ بود واقعااا میگم خیلی خوب میشه اگه کسی اسم انیمه رو بگه و البته این انیمه سینماییه

    پاسخ

    • Lily در پاسخ به ستایش

     بهمن 3, 1399

     سلام
     منم اسم کاملش رو نمی‌دونم اما انگار اسمش Aura بود یه همچین چیزی

     پاسخ

   • ‌‌M.R در پاسخ به بی نام

    مهر 26, 1399

    واقعا از هنر شمشیر زنی آنلاین خوشت نیامد😨😨
    البته قبول دارم فصل ۲ یکم سطح اومد پایین ولی مخصوصاااا فصل ۳ و ۴ محشرههههه
    من که شخصا خیلی حال کدم ولی به هر حال سلیقه ای هست

    پاسخ

 72. mehraneh

  مرداد 2, 1399

  ماكيا بينظير بود واقعا زيبا بود

  پاسخ

  • Life is short :) در پاسخ به mehraneh

   مرداد 3, 1399

   واقعا خیلی عالی بود خیلی احساسی بود خیلی گریه کردم اخرش.

   پاسخ

   • Fardin در پاسخ به Life is short :)

    مرداد 4, 1399

    من خیلی از فیلمش خوشم اومده بود ولی آخرش وقتی که دید آوریل پیر شد واقعا ناراحت شدم و من واقعا تعجب کردم که اون دختره هنوز زنده بود!!!

    پاسخ

    • rei~ در پاسخ به Fardin

     شهریور 7, 1399

     تعجب واسه چی خو دختره انسان نبود و قدرت زندگی جاودانه داشت/:

     پاسخ

    • rei~ در پاسخ به Fardin

     شهریور 7, 1399

     بی شک صدای خاموش_ماکیا و شهر اشباح و فرزند اب و هوا از نظرم فیلمنامه و گرافیک بسیار محشری داشتن و واقعا قلبمو لرزوندن….مخصوصا ماکیا…تا چن هفته زانوی غم بغل میگیرین….
     و اینکه نام تو…داستان قشنگی داشت و ظاهرش مشکلی نداشت ولی نمیدونم چرا اصن منو تحت تاثیر قرار نداد…فک کنم اونقدی عالی نبود که همچین شهرت جهانی پیدا کنه و حتی بعضیا با وجود اینکه هنوز ندیدن برای تقلید از دیدگاه بقیه بگن اره خیلی شاهکاره…اره خیلی قشنگه…ولی بازم چون همه بهترین شناخته شدن همشو ببینین^^

     پاسخ

  • Hchimy در پاسخ به mehraneh

   مرداد 18, 1399

   ماکیا شاهکارهههههههههه💜💙❤️😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

   پاسخ

 73. حماد

  تیر 29, 1399

  دوستا میشه شما بگوین کدومشه اول بیبینم

  پاسخ

  • Amirreza در پاسخ به حماد

   تیر 30, 1399

   من انیمه نام تو رو حدود 5 بار دیدم . اما هنوز نمیفهم اون قشنگی ای که بعضیا میگن کجای فیلم هست . انگار آخرش آدم به هیچ نتیجه ای نمیرسه منظورم اینه که فیلم هیچ پیام فرهنگی ای نداره . فرزند آب و هوا و اکثر آثار ماکاتو شینکای همینجوریه. مثلا با دیدن شهر اشباح (اثر میزاکی ) با اینکه خیلی تخیلیه آدم میتونه مثلا به ارزش خانواده پی ببره .
   اما از نام تو و فرزند آب هوا هیچ چیز جالبی دستگیرم نشد . اگه کسی چیز باحالی توش دیده یا توجهش رو جلب کرده لطفا برای من هم توضیح بده.

   پاسخ

   • asal در پاسخ به Amirreza

    تیر 30, 1399

    به نظر من انیمه نام تو فقط میخواست ارزش عشق رو به مخاظب نشون بده و همینطور فرزند آب و هوا منم هر دوش رو دیدم و نظرم اینه.

    پاسخ

  • Amirreza در پاسخ به حماد

   تیر 30, 1399

   به نظر من صدای خاموش و میخوام پانکراست رو بخورم

   پاسخ

   • الهه در پاسخ به Amirreza

    مرداد 8, 1399

    صدای خاموش عالیه❤️❤️

    پاسخ

    • Taha در پاسخ به الهه

     مرداد 17, 1399

     دقیقاً 👌هرچی میبینم خسته نمیشم چون خیلی فیلم احساسی و قشنگی🙌🙌

     پاسخ

  • Dr.zed در پاسخ به حماد

   مرداد 3, 1399

   قلعه متحرک هاول رو ببین

   پاسخ

  • Fardin در پاسخ به حماد

   مرداد 4, 1399

   اول ماکیا بعد صدای خاموش

   پاسخ

 74. محمدرضا

  تیر 28, 1399

  دوستان بنده هم دنبال یک چیزی میگردم یادم نمیاد انیمه بود یا انیمیشن جریان این بود که دختره مامانش میمیره بعد از باباش متنفر میشه یه روز میشینه جای یه پله ای بعد کلیداش میفته زیر پله بعد یک موجودی کلیداشو ورمیداره درمیره اینم دنبالش میکه تا یک چاه اب و وقتی میره توش وارد یک دنیای جدید میشه که اون موجودات با دزدیدن اشیای فراموش شده زندگی رو سر میکنن تهشم یادمه دختره از چاه میاد بیرون میبینه هنوز روزه و میره خونه باباشو بغل میکنه یادمه اینو حدود 4 یا 5 سال پیش دیدم

  پاسخ

 75. مهدی

  تیر 27, 1399

  دوستان عزیز من یه انیمه دیدم بچه بودم یادم نمیاد اسمشو فکر کنم حالت رزمی و نینجا بود که شب ها رو پشت بوم تعقیب میکرد یکی رو بعد ماهی بزرگ بود تو صحرا پرواز میکرد و خواهر بزرگش مریض بود فک کنم خیلی کم یادم هست کسی اسمشو میدونه

  پاسخ

  • Kokonar در پاسخ به مهدی

   مرداد 1, 1399

   اسمش شمشیر اژدها یا. Dragon blade نبود؟

   پاسخ

   • Hchimy در پاسخ به Kokonar

    مرداد 18, 1399

    دقیقا منم یاد شمشیر اژدها افتادم👍🏻

    پاسخ

 76. عرفان

  تیر 25, 1399

  ممنون بابت لیستتون فرزند اب و هوا خیلی زیبا بود اول و اخرش دردناک بود

  پاسخ

 77. عسل

  تیر 20, 1399

  انیمه ی دیجیمون حتماً باید در این لیست قرار بگیره . من بیش تراز هزار بار این انیمه را دیدم خیلی عالی هم گریه می‌کنی و هم خیلی می خندید عالیه بهترین انیمه ی دنیاست 😍😍😍😍😍😍😍😍😍💞💞💞💞💞💞💞💞👌👌👌👌👌👌👌👌👌😘😘😘

  پاسخ

  • پارسا در پاسخ به عسل

   مرداد 15, 1399

   اره مخصوصا فصل اول

   پاسخ

 78. !i!i!i!i!i!i!i!i

  تیر 19, 1399

  از کامنتا کلی انیمه در اومد مرسی !

  پاسخ

 79. ناشناس

  تیر 17, 1399

  انیمه ” باغ کلمات” هم خیلی قشنگ بود
  ینی فقط باید استپ کرد بکگراندشو دید

  پاسخ

 80. •~•

  تیر 13, 1399

  انیمه ی ☆ماکیا شکوفه ای که گل میشود☆خیلی خوبه من هزار بار نگاش کردم هر هزار بارم گریم گرفت😭😍

  پاسخ

  • اوتاکو^__^ در پاسخ به •~•

   تیر 28, 1399

   موافقم 😍
   احساسی ترین انیمه‌اس

   پاسخ

  • asal در پاسخ به •~•

   تیر 30, 1399

   واقعا ماکیا واقعا عالی بود.

   پاسخ

   • Ghazal در پاسخ به asal

    آبان 24, 1399

    فقط اخرش ماکیا هیچ پیر نشد 😑

    پاسخ

 81. ارشیا

  تیر 6, 1399

  به نظرم انیمه قلعه کالگالیسترو هم ارزش بودن در این لیست را داشت

  پاسخ

 82. مهدی

  تیر 1, 1399

  دوستانی که از (صدای خاموش) و (میخوام پانکراستو بخورم) خوششون میاد احتمالا از (سرود قلب) هم خوششون بیاد .
  سبکش مشابه دوتای اولی هست

  پاسخ

  • محمدرضا در پاسخ به مهدی

   تیر 5, 1399

   یچیزی گفتی شب خوابم نمیبره میخوام پانکراستو بخورم چیه فیلم ترسناکم همچین اسمی نمیذارن روش این دیگه چیه

   پاسخ

   • Sajjad در پاسخ به محمدرضا

    تیر 13, 1399

    می‌خوام پانکراستو بخورم عالیه حتما نگا کن شب با حس خوب بخواب❤️

    پاسخ

    • ناشناس در پاسخ به Sajjad

     تیر 14, 1399

     آیا این فیلم ترسناکه؟..

     پاسخ

    • Amirreeza در پاسخ به Sajjad

     تیر 30, 1399

     موافقم

     پاسخ

    • Amirreza در پاسخ به Sajjad

     تیر 30, 1399

     من نمیخوام بگم انیمه نام تو (your name ) یا فرزند آب و هوا (weathring with you) قشنگ نبود ، اما من حتی بعد از ۵ بار نگاه کردن نتونستم اون ارتباطی رو که با انیمه صدای خاموش یا انیمه میخوام پانکراست رو بخورم برقرار کنم منظورم اینکه هنوز نفهمیدم اون زیبایی ای رو اکثر کاربر ها دارن در موردش میگن دقیقا کجای فیلمه . بیش از ۹۵ درصد انیمه های ژاپنی به جز داستان و ژانر فیلم یه پیام فرهنگی یا اجتماعی هم دارن. مثلا تو انیمه شهر اشباح میشه به ارزش خانواده و پدر و مادر پی برد یا توی انیمه میخوام پانکراست رو بخورم میشه
     به اهمیت دادن به افراد و اهمیت دوستی اشاره کرد . در کنار اینجور پیام هاست که انیمه خیلی زیبا تر میشه . اما تو نام تو و فرزند آب و هوا هیچ پیامی نتونستم ببینم و فقط یه چیز تخیلی بود . نمیشه لطفا اگه کسی تونسته این زیبایی رو ببینه به من هم بگه تا منم لذت ببرم . خیلی ممنون میشم.

     پاسخ

     • Hchimy در پاسخ به Amirreza

      مرداد 18, 1399

      حتما ک همه انیمه ها نباید پیامی داشته باشن
      ببینشون و لذت ببر
      همین💜💙❤️

      پاسخ

     • آرزو در پاسخ به Amirreza

      مرداد 26, 1399

      منم با شما در مورد صدای خاموش موافقم. هیچ جذابیتی نداشت یه داستان در حد متوسط بود

      پاسخ

     • دانیال در پاسخ به Amirreza

      آبان 30, 1399

      شاید فهم شما هنوز اونقدری نیست که متوجه مفهوم این انیمه ها بشی عزیزم .
      انیمه اسم تو مفهوم عمیقی در رابطه با ماهیت وجود درون خودش داره که از اهمیت حافظه و خاطرات میگه و خیلی خیلی صحبت ها هم داره…

      پاسخ

   • سام در پاسخ به محمدرضا

    تیر 19, 1399

    من این انیمه رو ک دیدم اولین بار بود که بخاطر یه فیلم گریه کردم،
    هنوزم نمیتونم بش فک کنم چون ناخودآگاه گریم میگیره
    ۱بارم بیشتر جراعت نداشتم ببینم
    واقعل آموزنده، رئال و تاثیر گذاره

    پاسخ

 83. محمدرضا

  خرداد 18, 1399

  خدایی انیمه صدای خاموش بهترین انیمه ای هست که تو عمرم دیدم خیلی خیلی تاثیر گذار بود البته نمیدونم چرا با اینکه نمره بالای ۸ تو ای ام دی بی گرفته جزو ۲۵۰ تا فیلم نیست مثل فیلم محمد رسول الله و خیلی فیلمای دیگه اگه میشه یکی توضیح بده چرا اینطوریه

  پاسخ

  • محمد امین در پاسخ به محمدرضا

   خرداد 21, 1399

   راست میگی عالی بود 👍👍

   پاسخ

  • شیدا در پاسخ به محمدرضا

   تیر 29, 1399

   من این انیمه که تو گفتی رو نمیدونم چرا جزئشون نیس
   اما برا فیلمایی مثه محمد رسول‌الله یکی از معیارا اینه که تعداد رای دهنده ها بالا باشه(تعداد کمی به این فیلم رای داده بودن و imbd هم بر اساس رای مردمی هس بیشتر)
   حالا از حق نگذریم من فک میکنم انیمه خیلی قشنگی نبود،اموزنده بود خیلی اما جذابیت نداشت
   با احترام به سلیقه شما

   پاسخ

   • محمدرضا در پاسخ به شیدا

    مرداد 1, 1399

    دوست عزیز من قبلا دلیلش رو فهمیدم با این حال ممنون از کامنتتون. درواقع دلیلش اینه که این فیلم ها در زمان اکران خودشون درجه سنی نداشتند و این کار imdb خیلی مسخرس چون فیلمای بسیار خوبی درجه سنی نداشتند مثل هین دوتا

    پاسخ

 84. مارپ

  خرداد 10, 1399

  اگه انیمیشن مدفن کرم های شب تاب و دیدین و گریه نکردین من اسممو عوض میکنم ..
  اسم تو هم عالی بود …

  پاسخ

  • Solo در پاسخ به مارپ

   خرداد 26, 1399

   من این انیمه رو تو سن 4 یا 5 سالگی دیدم انقدر روم تاثیر گذاشتم همیشه آرزو میکنم یه آدم پولدار بشم که به فقیرا کمک میکنه،انقدر گریه کردم مخصوصا اونجا که خواهرش میمرد،من این انیمه رو حدود 7 سال پیش دیدم ولی هنوز یادمه و هنوز وقت یاد زیبایی این انیمه میافته اشکم در میاد.بنظر من وقتی مارنی آنجا بود،دنیای وارونه پاتما هم باید حتما توی این لیست قرار بگیرن.

   پاسخ

   • Arsech در پاسخ به Solo

    تیر 8, 1399

    خیلی ممنون که سپویل کردی. یه فرهنگ هست به اسم سپویل کردن که نداریش…

    پاسخ

  • م در پاسخ به مارپ

   خرداد 31, 1399

   کاش فقط گریه کردن بودن . غم و تلخی انیمه هیچ وقت از ذهنم پاک نمیشه

   پاسخ

   • Sosolo در پاسخ به م

    تیر 6, 1399

    منم گریه م گرفت و غمشو درک کردم ولی واقعا همون قد لذت بردم

    پاسخ

  • Rr در پاسخ به مارپ

   مرداد 10, 1399

   انقدر این انیمه تاثیر گذاشت روم که بعد چندسال دوباره از تیوی دیدم همون اول با دیدن تیتراژش زدم زیر گریه اینم بگم که من اصولا تحت تاثیر فیلم قرار نمیگیرم ولی اینیکی صاف میشینه توی قلب ادم

   پاسخ

  • Hchimy در پاسخ به مارپ

   مرداد 18, 1399

   حتی یاداوریش هم گریم میندازه هنوز😭❤️💙💜

   پاسخ

  • خودم در پاسخ به مارپ

   اسفند 13, 1399

   آخ…….

   من که دیوونه شدم…. خیلی حالم تا چن روز بد بود…..
   واااقعا زیبا بود و شاهکار😭😭

   پاسخ

 85. مارپ

  خرداد 10, 1399

  خدایی من از اول تا آخر مدفن کرم های شب تاب گریه کردم بی نظیره…

  پاسخ

 86. امبر

  خرداد 8, 1399

  Your name عالیه. اگر ندیدیم پیشنهاد می کنم که حتما ببینید. عالیه

  پاسخ

 87. famdi

  خرداد 5, 1399

  پرنسس مونونوکه بهترین و فوق العاده ترین انیمه ای که تاحالا دیدم حتی بیشتر پنجاه بارم دیدمش و به شدت پیشنهاد میشه

  پاسخ

 88. محمد

  اردیبهشت 30, 1399

  سلام من دنبال یه انیمیشن هستم که تو بچگی دیدم داستانش اینجوری بود که یه پسر بچه یا دختر بچه یه جونور روباه مانندو میبینه که داره یه چیزی میدزده بعد این جونوره ماسک زده بعد تعقیبش میکنه تو جنگل فکر کنم بعد جونوره میره تو یه آب نمیدونم یا وارد یه چیزی میشه بعد دختر بچه هم دنبالش میره بعد وارد یه دنیای دیگه میشه بعد اون جونوره رو دنبال میکنه خلاصه این دوتا تو این دنیایی که وارد میشن باهمن روباهه کمکش میکنه که برگرده به دنیای خودش فکر کنم

  پاسخ

  • عباس حسن زاده در پاسخ به محمد

   اردیبهشت 30, 1399

   سلام محمد جان،
   داستان انیمه My Neighbor Totoro شبیه این داستانی هست که نوشتی

   پاسخ

   • محمد در پاسخ به عباس حسن زاده

    اردیبهشت 30, 1399

    ن این نبود

    پاسخ

    • محمد در پاسخ به محمد

     اردیبهشت 31, 1399

     پیداش کردم اسمش هاروکا و آینه جادوئی بود اینم خیلی قشنگه توصیه میکنم نگاه کنید

     پاسخ

  • رضا عسگری در پاسخ به محمد

   تیر 23, 1399

   دنیای وارونهه

   پاسخ

 89. امیر حسین

  اردیبهشت 27, 1399

  به نظر من پیانوی جنگل هم بد نیست…

  پاسخ

  • Amirreza در پاسخ به امیر حسین

   تیر 11, 1399

   آره پیانوی جنگل هم خیلی عالیه
   توصیه میکنم بر فراز قله شقایق رو هم حتما ببینید

   پاسخ

 90. دارابیان

  اردیبهشت 24, 1399

  واقعاً تعجب می‌کنم که perfect blue رو توی لیست نیاوردین

  پاسخ

  • به نظر من این انیمه ها ارزش دیدن دارن :
   ابی تمام عیار (با خانواده نبینید!)
   صدای خاموش
   فرزند اب و هوا
   می خوام پانکراست رو بخورم
   دختری که در زمان می پرید
   اسم تو
   فرزندان گرگ
   قصر متحرک هاول
   قلعه ای در اسمان
   شهر اشباح
   مدفن کرم های شب تاب
   میرای
   ماکیا
   سرویس تحویل کیکی
   پرنسس مونونوکه

   انیمه های سریالی :
   ناروتو . ناروتو شیپودن
   گینتاما
   دفترچه ی مرگ
   سگ های ولگرد بانگو
   توکیو غول
   وان پیس
   بگو دوست دارم
   دختر گرگی و شاهزاده ی سیاه
   موزماهی
   حمله به تایتان ها
   چارلوت
   پایان جهان
   تورادورا
   هانتر ایکس هانتر
   سفید برفی با موهای قرمز
   یوری روی یخ
   نوراگامی
   خادم سیاه
   کد گیلاس
   اکادمیه قهرمانانه ی من
   بغل دستیه من اقای هیولا
   فری تیل
   و ‌….
   خیلییی زیادن حدود ۳۰ برابر این چیزی که نوشتم
   انیمه های سریالی : اونایی که خودم دوست داشتم و بد نبودن
   نه خیلی خوبا
   فعلا 🙂

   پاسخ

   • از این لیست من بە سگهای ولگرد بانگو (شهصیت بی نظیر دازای اوساما)نمرە تمام رو میدم بقیە خوب بودن ولی هیچ کدوم مثه اون نبود!!!!!
    حیف که قسمت جدیدش نمیاد حیییییف!!!!!!

    پاسخ

    • Amirreza در پاسخ به فایزه

     تیر 30, 1399

     سال 2022 یا 2023 فصل 4 انیمه سگ های ولگرد بانگو میاد

     پاسخ

   • از این لیست سینماییاشو همرو ب شدت پیشنهاد میکنم
    و از سریالی ها:
    توکیو غول
    اتک ان تایتان💜💙❤️
    یوری روی یخ
    فری تیل
    نوراگامی
    من فعلا اینارو دیدم و ب شدت دوسشون داشتم
    اصلا انگار روح ادمو تسخیر میکنن😭🥂

    پاسخ

  • lollipop در پاسخ به دارابیان

   تیر 27, 1399

   بود که

   پاسخ

  • نرگس در پاسخ به دارابیان

   مرداد 1, 1399

   من خیلی دنبال دوبله یا زیرنویسش گشتم پیداش نکردم. لطفا اگه سایتی رو سراغ دارین تا بتونم پیدا کنم بهم معرفی کنین

   پاسخ

 91. fatemeh

  اردیبهشت 22, 1399

  قلعه متحرک هاول بی نظیره….مخصوصا جایی که سوفی میگه* پس چی فکر کردی قلب داشتن کار سختیه*

  پاسخ

  • Dr.zed در پاسخ به fatemeh

   مرداد 3, 1399

   اره عالیههههههههه😄😄😄

   پاسخ

 92. هستی

  فروردین 23, 1399

  به نظر من ماکیا ، وقتی شکوفه گل میدهد و وقای مارنی آنجا بود عالیه

  پاسخ

  • :(: در پاسخ به هستی

   خرداد 5, 1399

   وقتی مارنی آنجا بود عالیهه👌👌

   پاسخ

  • EXO در پاسخ به هستی

   خرداد 18, 1399

   ماکیا ب شدتتت عالیه…

   پاسخ

  • Solo در پاسخ به هستی

   خرداد 26, 1399

   ماکیا محشره و درکشم خیلی سخته

   پاسخ

 93. حمید

  فروردین 17, 1399

  این انیمه فوق العاده I want to eat your pancreas باید به لیست اضافه بشه. انیمه ای که به کمک ژانر عاشقانه و احساسی باعث میشه عمیق ترین لایه های درونی هر شخصی بیدار بشه. کسایی که silent voice دیدن به شدت بهشون توصیه میکنم این انیمه ببینن

  پاسخ

  • ریحون در پاسخ به حمید

   اردیبهشت 30, 1399

   آره واقعا این انیمه عالیه 👌

   پاسخ

  • Amirreza در پاسخ به حمید

   تیر 30, 1399

   خیلی عالیه حتما ببینید
   میخوام پانکراست رو بخورم

   پاسخ

 94. Sahar

  فروردین 14, 1399

  قلعه متحرک هاول ناخودآگاه شمار و آشکار میکنه حتما و این بدرد بخوره مطمئن باشید☺️🙏🏻

  پاسخ

 95. Baran

  فروردین 13, 1399

  حتما انیمه no game no life zero رو بزارید درضمن چرا همه فیلم سینمایی هایی که گذاشتید جدیدترینشون تازه ۲۰۱۶ تازه اونم دوتاش بالای ۲۰۰۰ هست بقیشون متعلق به پایین سال۱۹۹۹ هست یه خورده لطفا بروز کنید
  ۱.بدون بازی بدون زنگی هرگز
  ۲.دختری که در زمان پرید
  ۳.هال (بهار)واقعا هر سه معرکن و لطفا لیستتونو بروز رسانی کنی نسبت به سال

  پاسخ

  • Hchimy در پاسخ به Baran

   مرداد 18, 1399

   وااااااااااایی
   هال عالیه💜💙❤️

   پاسخ

 96. N♈J

  اسفند 25, 1398

  فقط kimi no na waاسم تو🗾🇯🇵🗼💕💫

  پاسخ

 97. آبتین

  بهمن 28, 1398

  اگه بخوام چندتا انیمیشن دیگه پیشنهاد کنم که ارزش دیدن رو داشته باشن و شاید خیلی از اون ها واقعا از لحاظ داستان قوی و تاثیر گذار باشند اینها رو معرفی میکنم. The Boy and the Beast،The Girl Who Leapt Through Time،Sword of the Stranger،The Tale of The Princess Kaguya،In This Corner of the World،Hotarubi no Mori e،The Piano Forest،Tales from Earthsea،When Marnie Was Thereمخصوصا جنگل پیانو و پسر و دیو واقعا زیبا هستند وانیمیشنHotarubi no Mori e یه شاهکار با توجه به اینکه این انیمیشن خیلی کوتاهه ولی واقعا معنا و مفهوم خیلی عمیقی داره.

  پاسخ

 98. ناشناس

  بهمن 26, 1398

  شاهزاده کاگویا …حتما تماشا کنید و لذت ببرید .

  پاسخ

 99. زهرا

  بهمن 24, 1398

  سلام لطفا این انیمه های ژاپنی رو هم بگذارید قشنگ هستن ۱ دختری که در زمان میپرد
  ۲ در گوشه ای از دنیا
  ۳ ماکیا
  با تشکر

  پاسخ

 100. آبتین

  بهمن 23, 1398

  لیست عالی و جامعی هست البته باز هم میشه بهش اضافه کرد با این حال تمامی انیمه های معرفی شده فوق العاده هستن ارزش چندین بار دیده شدن رو دارن البته کاش یه لیست از انیمه های هایائو میازاکی گذاشته بشه البته شایدم گذاشتین و به چشم من نخورده ولی تمام اثرهای این کارگردان عالی هستن و ارزش چندین بار دیدن رو دارن

  پاسخ

 101. Baran

  بهمن 21, 1398

  سلام چرا تمامی پست های شما ها در مورد انیمه همه زیر سال ۲۰۱۵ هستن
  یه خورده بروز باشید
  تنها انیمه بروزی که من دیدم صدای خاموش اسم تو فرزندان گرگ با اسم تو بود
  آرایتتی هم که خلی مضخرفه
  به نظر من رتبه ۱ عاشقانه غمگین سینمایی اینجا فقط بدون بازی بدون زندگی هرگز(no game no life zero) هست

  پاسخ

 102. Mohamad

  بهمن 7, 1398

  من بیشتر این انیمه هارو دیدم همشون قشنگ و خاصن. بنظرم بهترین انیمه های این لیست 1.a silent voice و 2.your name و 3.wolf children هستن. انیمه نام تو خیلی رویاییه و صحنه های قشنگی داره و یکمیم پیچیدس … انیمه بچه های گرگ داستان خیـــــلی قشنگی داره و زمانی بهترین انیمه برای من بود پیشنهاد میکنم ببینین حتما خوشتون میاد. انیمه صدای خاموش بنظرم بهترین انیمه دنیاست چون صرفن با داستان عاشقانه روبه رو نیستیم مثلا به یکی مشکلات بزرگ خیلی از آدما اشاره میکنه مثل مشکلات اجتماعی و ارتباط برقرار کردن با دیگران… تنفر از خودت بخاطر داشتن نقص هایی ک خودت مقصر بوجود اومدنشون نبودی… و در آخر توجه بیشتر به واژه مقدس ” دوستی” تا واژه پیچیده “عشق” صدای خاموش برای من کاملا متفاوت بود از هر نظر… 🙂

  پاسخ

 103. معصومه

  بهمن 6, 1398

  فقط your name عشق منه معرکس شاااااااااهکار فوق العاده هرکی ندیده سریع ببینه من دانلود کردم هفته ای یبار میذاریم خانوادگی میبینیم

  پاسخ

 104. فرشته

  دی 28, 1398

  من همه شو دیدم به شما ها هم پیشنهاد میکنم خیلی قشنگه خصوصا قلعه متحرک هاول لاپوتا شهری در آسمان پونیو همچنان کارتون وقتی مارنی هنوز آنجا بود اینم قشنگه

  پاسخ

  • Bahar در پاسخ به فرشته

   فروردین 29, 1399

   ببخشید شما انیمه ای که به قلعه متحرک هاول نزدیک باشه دیدن ؟ خیلی دوسش داشتم

   پاسخ

   • مهرگان در پاسخ به Bahar

    فروردین 31, 1399

    بله انیمه ی a castle in the sky

    پاسخ

   • دانیال در پاسخ به Bahar

    تیر 3, 1399

    بله دیدم بگرد تو سریال های امریکایی یا کروه ای یا زابنی

    پاسخ

  • زهرا در پاسخ به فرشته

   اردیبهشت 14, 1399

   شما می توانید به من انیمه هایی مانند ماکیا یا میری یا نام تو یا اکو معرفی کنید

   پاسخ

 105. ری ری

  دی 7, 1398

  وقتی مارنی انجا بود هم باید تو این لیست باشه بنظرم اگه از یور نیم خوشتون اومده حتما ببینیدش

  پاسخ

 106. ali

  دی 6, 1398

  به نظر من همه این انیمه ها خوبن ولی از نظر من انیمه wolf children خیلی باحال بود.

  پاسخ

 107. alex

  آذر 19, 1398

  To the Forest of Firefly Light رو پیشنهاد میکنم ببینید

  پاسخ

 108. Soniya

  آبان 3, 1398

  همشون خیلی خوبن ب خصوص کارای هایائو میازاکی ❤☄🌟🐾

  پاسخ

 109. Sadaf

  مهر 24, 1398

  انیمه های سینمایی مثل perfect blue و the boy and the beast هم شاهکار بودند. مخصوصا perfect blue پیشنهاد میکنم حتما این ها رو ببینید

  پاسخ

 110. Rose

  شهریور 27, 1398

  به نظر من..
  انیمه ی your name خیلی شاهکار بود
  silent voice رو هم دیدم خیلی مفهومی و خوب بود
  wolf children رو هم که ۳ بار دیدم😍
  ولی جای ی انیمه ای خیلی خالی بود
  بهترین انیمه ای که تو عمرم دیدم انیمه ی ماکیا هستش

  پاسخ

  • hh در پاسخ به Rose

   مهر 5, 1398

   کاملا درست گفتید

   پاسخ

  • billie lillie در پاسخ به Rose

   تیر 27, 1399

   واقعا

   پاسخ

 111. نعمت

  شهریور 20, 1398

  با سلام و خسته نباشید همه ی این انیمه ها رو دیدم عالی هستن ولی هیچکدوم به پای افسانه سامورایی کین شین نمی رسن اگه می شه چند تا انیمه مثل سامورایی کین شین معرفی کنید ممنون می شم.

  پاسخ

 112. melina

  شهریور 6, 1398

  پس زمانی که مارنی آنجا بود چیشید اونم خیلی احساسی بود پیشنهاد میکنم حتما دانلود کنید و ببینید

  پاسخ

 113. مهدی عزیزی

  مرداد 26, 1398

  سلام ..به نظر من این انیمه ها بهترین انیمه زندگی من بودن…your name …a silent voice…5 centimeters per second…شهر اشباح…قلعه متحرک….the wind is raise..من فقط your name رو ۵بار دیدم از بس که قشنگ بود … silent voice هم که شاهکار بود

  پاسخ

 114. مریم

  مرداد 3, 1398

  خداییش بخاطر توصیف اغراق آمیز شما فیلم A Silent Voice صدای خاموش رو دانلود کردم و دیدم و واقعا حیف وقت و نت که حرومش کردم. فیلمنامه ضعیف و قابل پیشبینی و دوساعت و نیم طولانی و خسته کننده حیف که این انیمه رو کنار انیمه های قدر و قویی مثل your name, spirited away گذاشتید

  پاسخ

  • سجاد در پاسخ به مریم

   مرداد 21, 1398

   (ماکیا) و (میخوام پانکراستو بخورم) رو ببینید.قشنگن

   پاسخ

  • مهدی عزیزی در پاسخ به مریم

   مرداد 26, 1398

   شاید شما مفهوم کلی فیلم رو متوجه نشدید …چون این انیمه از ۱۰ نمره ۸ گرفته….و منتقدان هم رای دادن نه آدمای معمولی

   پاسخ

  • س در پاسخ به مریم

   شهریور 10, 1398

   از نظر من فیلم a silent voice از همه بهتر بود. من your name هم خیلی دوست داشتم. از نظر من اگر فیلم صدای خاموش را دوست نداشتی واقعا ادم بی احساسی هستی

   پاسخ

  • sobhan در پاسخ به مریم

   شهریور 19, 1398

   اتفاقا خیلی قشنگ بود و داستان بی نطیزی داشت

   پاسخ

  • Dvrpnh در پاسخ به مریم

   دی 6, 1398

   فیلم صدای خاموشی فیلم به شدت زیبا و احساسی هست شمایی که علاقه ای به فیلم های احساسی و ظریف نداری خب مگ مجبوری میری نگاه میکنی

   پاسخ

  • باران در پاسخ به مریم

   اسفند 20, 1398

   اتفاقا این انیمه یکی از شاهکار های بزرگ از بین انیمه هاس
   حالا شاید شما متوجه مفهوم داستانش نشدید….انقدر این انیمه زیباس که من حدودا 15 بار دیدمش ولی هربار انگار که یه انیمه ی جدید می بینم اشکم در میاد…..این نصیحت رو از کسی که 5 ساله اوتاکوئه بپذیر!…تازه خوشت نمیاد از انیمه های احساسی نبین!

   پاسخ

   • Ahgase در پاسخ به باران

    فروردین 11, 1399

    اوتاکوئه ینی چی؟

    پاسخ

    • بادوم در پاسخ به Ahgase

     اردیبهشت 22, 1399

     اوتاکو به کسی میگن که طرفدار انیمه هست

     پاسخ

    • lollipop در پاسخ به Ahgase

     تیر 27, 1399

     انیمه دوست

     پاسخ

  • رهام در پاسخ به مریم

   اردیبهشت 22, 1399

   ببین با این نظری که دادی یعنی هیچی از انیمه حالیت نمیشه بهترین انیمه صدای خاموش هست

   پاسخ

  • رهام در پاسخ به مریم

   اردیبهشت 22, 1399

   من همه ی این لیست رو دیدم بهترین صدای خاموش هست . کسانی که میگن بد هست یعنی هیچی از انیمه نمیفهمن
   واقعا عالی بود انقدر قشنگ بود که من همه ی دیالگ ها ر وحفظ کردم . اصلا جوری که داستان پیش میره یک رابطه عاشقانه و دوست اتفاق میوفته که طرف توش غرق میشه خود بازیگر نمیفهمه چجوری عاشق شده عالی هست

   پاسخ

  • mxmx در پاسخ به مریم

   خرداد 1, 1399

   منم باهات موافقم. چون خیلی معروف بود رفتم با دوستم نشستم دیدم و فکر میکردم یه چیزی تو مایه های یور نیم باید باشه که انقدر ازش تعریف میشه :/
   ولی بنظر هردومون خیلی ساده و معمولی بود و انگار فقط الکی از همون اول داشتن کشش میدادن
   اصلا گیرایی و جذابیتش با انیمه های فوق العاده هم ژانر خودش قابل مقایسه نیست

   پاسخ

   • آرزو در پاسخ به mxmx

    مرداد 26, 1399

    mx منم با شما موافقم داستانش متوسط بود

    پاسخ

  • Mehdi2978 در پاسخ به مریم

   خرداد 20, 1399

   من بیشتر از بیست ترا فیلم و سریال انیمه دیدم و به نظرم یکی از شاهکارترین انیمه هاس…شاید به سلیقه ی شخصیت نمیخورده

   پاسخ

  • Mehdi2978 در پاسخ به مریم

   خرداد 20, 1399

   تو این لیست به نظرم جای I want to eat your pancres
   The boy & the beast
   When marnie was there
   Pattema inverted
   و انیمه ی نسبتا جدید whethering with you که فوق العادس خیلی خالیه

   پاسخ

  • Solo در پاسخ به مریم

   خرداد 26, 1399

   یبار دیگه ببین معتادش میشی

   پاسخ

 115. مهدان

  تیر 30, 1398

  ولی در کل جای اسامی انیمه های یائویی کم بود😁vi3w finderمثل البته اینها یک قسمتی بودن🤔همه

  پاسخ

 116. مهدان

  تیر 30, 1398

  سلام بیشتر انیمه هایی رو که معرفی کردید از اینجا اسمهاشونو خوندم دانلود کردم دیدم خوب بودن بعضی هاشون عالی ،ولی بین همه ی انیمه هایی که دیدم مدفن کرمهای شبتاب تاثیر گذارترین بود ،فقط از پاپریکا خوشم نیومد

  پاسخ

 117. Kiyan

  تیر 20, 1398

  خداییش انیمه های زیادی دیدم و تعداد زیادی از این لیست شمارو ولی تاثیرگذار ترین هاشون دوتا بودن که اولی اسم تو your name بود که خیلی زیبا و پر احساس و دلنشین بود و تاثیر گذار ترین هم shape of voice یا همون صدا خاموش بود خدایی رو دستش نمیاد اولاش که داشتم میدیدم میگفتم چه مزخرفه ولی هر چی گذشت بیش تر در عمق فیلم فرو رفتم و در آخر که دیگه هیچی خیلی هم روم تاثیر گذاشت و حتما پیشنهادش میکنم

  پاسخ

 118. Hamid

  تیر 9, 1398

  دوستان حرفمو پس میگیرم your name به نظر من دوم بود وsilent voice از همه بهتر بود پر معنا درام و عاشقانه ولی جای یک صحنه بوسه کم داشت

  پاسخ

 119. Hamid

  تیر 8, 1398

  واقعا که اثر اسم تو your name از همه انیمه هایی که تو این لیست هست بهتر و لذت بخش تر بود عاشقش شدم

  پاسخ

 120. eeeeeeevh

  تیر 4, 1398

  پرنسس مونونوکه محشرهههه. مدفن کرم های شب تاب هم خوراک گریiiiiه.شهر اشباح و قلعه متحرک هاول هم خلی خوبن.اسم تو هم خلی عالیه.

  پاسخ

 121. Baran amini

  خرداد 31, 1398

  آقا جان من (پدر خوانده توکیو )😓😓😨😨😒😒😛😛
  ولی به نظر من همشون خوب بودن اما هیچکدوم نمی تونه به پای (بدون بازی بدون زندگی) برسه
  هم سریالش هم هم فیلم سینماییش معرکهس
  من که تا آخر فیلم سینماییش گریه کردم

  پاسخ

 122. Hinata shoyou

  خرداد 31, 1398

  بدون بازی بدون زندگی هم فیلم سینماییش معرکهس هم سریالش و درضم تورو خدا(پدر خوانده توکیو)😐😐😐😐😐😲😲😲😲😞😞😞

  پاسخ

 123. Nazanin

  خرداد 28, 1398

  بنظر من انیمه your name و مدفن کرم های شب تاب خییلی خوبه من توصیه میکنم حتما نگاه کنیدش👌👌

  پاسخ

 124. Aida

  خرداد 18, 1398

  انیمه دختری که در زمان پرید هم خیلی قشنگه به همه توصیه میکنم ک ببینن

  پاسخ

 125. sajjad

  خرداد 6, 1398

  انیمه your name رو ماکوتو شینکای سنسه کارگردانی کرده نه خانم نائوکو یامادا
  از سایر آثار ماکوتو شینکای من این 4 تا رو به شدت پیشنهاد میکنم
  Children Who Chase Lost Voices
  5 Centimeters Per Second
  The Place Promised In Our Early Days
  The Garden Of Words

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به sajjad

   خرداد 6, 1398

   سلام سجاد جان،
   بله درسته مقاله اصلاح شد
   ممنون بابت فیدبک

   پاسخ

 126. sajjad

  خرداد 2, 1398

  واقعا خوشحال شدم که حداقل اینجا YOUR NAME رتبه اول رو نداره. به نظرم میشد به جای پاپریکا یا بخاطر دیروز آثار دیگری از ماکوتو شینکای رو قرار میدادید آثاری مثل 5 سانتی متر بر ثانیه یا… جای سایلنت وویس هم به نظرم واقعا توی این لیست خالیه

  پاسخ

 127. HO3YN.BL

  اردیبهشت 25, 1398

  Your name هم اون جوری که باید شناخته نشد این اثر تو چند سال آینده جایگاهشو پیدا میکنه

  پاسخ

  • Aidan در پاسخ به HO3YN.BL

   آذر 7, 1398

   موافقم چون خودم اولین بار که دیدم واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم ولی بعضی از بخش هاشو متوجه نشدم.ولی وقتی چند سال بعد دوباره دیدم فهمیدم چه مفهوم قشنگی دارن.من وقتی بچه بودم از انیمه ها متنفر بودم.وقتی اسم تو. رو دیدم فهمیدم انیمه یعنی چی

   پاسخ

   • نیلوفر در پاسخ به Aidan

    تیر 7, 1399

    کاملا باهات موافقم من عاشق نام تو ام و هر چقدر که گشتم انیمیشن بهتر از اون پیدا نکردم

    پاسخ

 128. M.J.K

  اردیبهشت 17, 1398

  فقط انیمیشن your name

  پاسخ

  • Nazanin در پاسخ به M.J.K

   تیر 18, 1398

   اره منم همین طور باد بر میخیزد ،نام تو ……
   خییییییئلی قشنگن

   پاسخ

   • Kiyan در پاسخ به Nazanin

    تیر 20, 1398

    پس حتما یه دور قشنگ صدای خاموشو ببین

    پاسخ

 129. علی

  اردیبهشت 16, 1398

  پیشنهاد میکنم به فهرستتون Patema Inverted رو هم اضافه کنید! اگه ندیدید حتما ببینید! بهترین انیمه طول عمر من!

  پاسخ

  • Unknown در پاسخ به علی

   شهریور 6, 1398

   واقعا patema inverted عالی بود . یه نگاه هوشمندانه و جدید

   پاسخ

  • ۶۵ در پاسخ به علی

   تیر 20, 1399

   محشره

   پاسخ

 130. niloo

  اردیبهشت 14, 1398

  ممنون از معرفی این انیمه های خوب، واقعاً عالی هستن!
  لطفاً انیمه های silent voice و to the forest of firefly lights هم حتماً اضافه کنید.
  ممنون:-)

  پاسخ

 131. Neda

  اردیبهشت 4, 1398

  دختری ک در زمان پرید . این انیمه هم عالیه

  پاسخ

  • فاطمه در پاسخ به Neda

   مرداد 12, 1398

   اره دختری که در زمان میپرید عالیه

   پاسخ

  • Solo در پاسخ به Neda

   خرداد 26, 1399

   آره محشره من از اونجا که تهیونگ گفته بود انیمه های دختریکی در زمان پرید و بچه گرگها رو دیده دیدمشون و عاشقشون شدم

   پاسخ

 132. Neda

  اردیبهشت 4, 1398

  شاهزاده کاگویا 😍😍😍 هم خوبه

  پاسخ

 133. Neda

  اردیبهشت 4, 1398

  انیمیشن جنگل پیانو هم خیلی قشنگه

  پاسخ

 134. علی

  فروردین 24, 1398

  باورم نمیشه یور نیم 14 شده

  پاسخ

  • Aidan در پاسخ به علی

   آذر 7, 1398

   من شیفته ی اسم تو ام به نظر من باید اول می شد. مثلا یکی از بهترین هاس.راجع به بقیه انیمه ها هم باید بگم که بچه های گرگ صدای خاموش شهر اشباح عالی اند حتما ببینین

   پاسخ

  • Aidan در پاسخ به علی

   آذر 7, 1398

   اسم تو بهترینههههههه شیفتشم.باید رتبه اول رو می داشت. خودم دارم به همه ی دوستام. معرفی می کنم.از 97درصد پسند به 99درصد می رسونمش.

   پاسخ

   • Ahmad در پاسخ به Aidan

    آذر 28, 1398

    منم خیلی دوست دارم your name رو.تازه توی لیست imdb رتبه۵۸ رو داره در حال حاضر ک مطمئنا بالاتر هم میره.تازه داره دیده میشه.

    پاسخ

 135. مهسا

  فروردین 21, 1398

  سلام. لطفا انیمه های مشابه انیمه Your Name بهم معرفی کنید که احساسی باشه.مرسی

  پاسخ

  • Neda در پاسخ به مهسا

   اردیبهشت 4, 1398

   دختری ک در زمان پرید و جنگل پیانو و شاهزاده کاگویا

   پاسخ

  • علی در پاسخ به مهسا

   اردیبهشت 16, 1398

   به نظر من Patema Inverted عالیه

   پاسخ

  • Amirreza در پاسخ به مهسا

   تیر 31, 1399

   سلام انیمه میخوام پانکراستو بخورم خیلی زیباست و شباهت زیادی به your name هم هست.
   حتما ببینیدش

   پاسخ

 136. محمد

  فروردین 17, 1398

  واقعا که صدای خاموش رو باید می زاشتین اولین گزینه
  واقعا متاسفم

  پاسخ

  • سجاد در پاسخ به محمد

   اردیبهشت 13, 1398

   موافقم خودم امروز دوباره دیدمش

   پاسخ

 137. ممد

  فروردین 15, 1398

  به نظرمن انیمه a silent voice جاش توی لیست خالی بود
  خیلی تاثیر گذاره

  پاسخ

  • محمد در پاسخ به ممد

   فروردین 17, 1398

   واقعا راست می گی . صدای خاموش خیلی درگیر کننده بود. حیف که اینجا نیست .

   پاسخ

  • Hamid در پاسخ به ممد

   تیر 9, 1398

   انصافا از همه انیمه ها تاثیر گذار تر بود و چند بار دیدمش ولی حیف جای یه بوسه بین ایشیدا و نیشیما شوگو کم بود

   پاسخ

 138. Ridk

  فروردین 9, 1398

  انیمه شهر اشباح و مدفن کرم های شبتاب واقعا قشنگن از بهترین انیمه ها هستن

  پاسخ

 139. Mahda

  اسفند 27, 1397

  به نظرم انیمه to the forest of firefly lights فوق‌العاده اس! ترسیم یک عشق خالص و بی نظیر !به نظرم این انیمه رو هم به لیستتون اضافه کنین؛ کلی باهاش گریه کردم😭

  پاسخ

 140. sina

  اسفند 27, 1397

  به نظرم grave of the fireflies بهترین انیمه است

  پاسخ

 141. شادی

  اسفند 21, 1397

  شهر اشباح عالیه. اسم تو هم قشنگه ولی بنظرم من یکم کسل کنندس.

  پاسخ

  • 5mohammad5 در پاسخ به شادی

   اردیبهشت 26, 1398

   موافقم

   پاسخ

   • Aida در پاسخ به 5mohammad5

    خرداد 18, 1398

    دفعه اولی ک دیدمش بچه بودم و تا الان شاید بالای پنجاه بار دیده باشمش ، فیلمیه ک هر بار یه چیز جدید برات روشن میشه چون لایه لایه س ، منصفانه نیست اگه اینجوری بگیم

    پاسخ

    • Aidan در پاسخ به Aida

     دی 21, 1398

     منم همینطور ولی به نظرم صفات قشنگ تری هم میشه گفت مثلا پیچیده بامفهوم

     پاسخ

  • Hamid در پاسخ به شادی

   تیر 9, 1398

   واقعا؟اگر لنیمه اسم تو خوب نبوده باشه برات یا باید بگم که دوست عزیز سن شما کمه یا از ژانر عاشقانه خوشت نمیاد انیمه your name جزو بهترین انیمه های تاریخه و خیلی از منتقدین imdb بهش ده از ده دادن و میانگین اصلیش 8.5 از ده شد که برای imdb خیلی زیاد نمره ای هستش پیشنهاد میکنم silent voice رو هم ببینی اون از اینم بهتر نمره گرفته

   پاسخ

   • یسرا در پاسخ به Hamid

    اسفند 1, 1399

    من بیش از 30 انیمه عاشقانه دیدم و عاشق دیدن این انیمه ها هستم ولی به نظرم اسم تو یه انیمه معمولی بود خیلی قشنگ بود اما موضوعش تکراری بود

    پاسخ

  • Mars در پاسخ به شادی

   دی 21, 1398

   این یک تکنیک آه که اولای فیلم کارهای معمولی انجام میدن و وسطا یا آخرای فیلم اتفاق هیجان انگیر یا جالبی می اوفته مثل خیلی از انیمه ها your name silent voice و…

   پاسخ

 142. ‌ نرجس

  اسفند 20, 1397

  من تمام این 20 آنیمه رودیدم وواقعا فوق العاده هستن فرزندان گرگ رو هم هفته ی قبل دیدم وخیلی نظرمو جلب کرد به شما هم توصیه میکنم که حتما ببینیدش

  پاسخ

 143. rezamhm

  اسفند 17, 1397

  چرا انمیه صدای خاموشو معرفی نکردی بهترین انیمه هستش نمرش از ده نه شد

  پاسخ

 144. الی

  اسفند 13, 1397

  جای خیلی از انیمه ها مثل حمله به تایتان، توکیو غول، اسرافیل پایانی،نوراگامی،خادم سیاه،دفترچه مرگ و … خالی بود توی لیستتون.

  پاسخ

  • فائزه در پاسخ به الی

   اسفند 22, 1397

   اینایی که شما گفتی سریالی هستن. این لیست سینمایی هاست

   پاسخ

  • سبحان در پاسخ به الی

   شهریور 19, 1398

   نابغه اینا که گفتی سریالن لیست مال سینمایی هاست

   پاسخ

   • الهه در پاسخ به سبحان

    مرداد 8, 1399

    مارنی انجا بود و نام تو رو حتما ببینید بهترین هستن و البته یدونه من. خودم معرفی کنم صدای خاموش اینم ببینید حتما اینا عالین ببینین❤️❤️❤️🍒🍒

    پاسخ

    • Taha در پاسخ به الهه

     مرداد 17, 1399

     صدای خاموش فیلم خیلی قشنگیه توصیه میکنم این فیلم حتما ببینید……⁦:-🙆

     پاسخ

   • الهه در پاسخ به سبحان

    مرداد 8, 1399

    فرزندان گرگ، مدفن کرم های شب تاب و شهر اشباحم عالین❤️

    پاسخ

 145. مینا

  آذر 25, 1397

  به نظر من آکیا و مری و گل جادوگر هم بهترین هستن

  پاسخ

 146. hamed

  مهر 6, 1397

  سلام و خسته نباشید …بابت اینکه در توضیح انیمه فوق العاده پاپریکا نوشتید نولان از این انیمه برای پرداخت ب موضوع “رفتن به خواب دیگران” الهام گرفت باید بگم اشتباهه…حدود 2000 سال پیش یکی از فیلسوفان چینی پس از این که از خواب بیدار شد به این فکر افتاد که من الان بیدارم یا خوابم و خوابم واقعیت است؟؟؟نولان درباره واقعی بودن یا تخیل بودن خواب این فیلم رو ساخت و از پاپریکا الهام نگرفت چون سال 1999 یا 2000 فکر نوشتن همچین فیلمنامه ای به ذهنش رسید ولی نبود تجهیزات و جلوه های ویژه لازم اون رو برای حدود 10 سال متوقف کرد…انیمه دوستان (اوتاکو ها)این موضوع الهام و حتی تقلید نولان رو مطرح کردند و خیلی ها باور کردند ولی اینطور نیست

  پاسخ

  • نارا در پاسخ به hamed

   شهریور 4, 1398

   نولتن در کل یه ادم ایده دزده…بقیه فیلماشم کپی کردن و اکثر کاراشم هالیوودیه و تو جریان اصلی سینما اصلا حساب نمیشه..شما یه مثال کوچو اینکه با لا فون تریه مفایسش کن ببین عیار دستت میاد …۲۰۰۰ به ذهنش اومده دیگه چه داستانیه…فک کرد دستش رو نمیشه وقتی رو شد این دروغو گفت

   پاسخ