25 هنر رزمی مرگبار در جهان را بشناسید

به نظرتان مرگبارترین هنر رزمی جهان کدام است؟ در اینجا بهترین هنرهای رزمی جهان را به شما معرفی خواهیم نمود. روش هایی که به شکل ساده ای آغاز شدند، در طول زمان پیشرفت کردند و به مرگبارترین هنرهای رزمی و دفاعی جهان تبدیل شدند. با پروشات همراه باشید تا با 25 هنر رزمی مرگبار در جهان آشنا شوید.


25. بوکاتور – Bokator

این هنر رزمی مردم کامبوج در میادین نبرد استفاده می شد و در حقیقت معادل “شکست یک شیر” است. در این روش رزمی و با کمک سلاح ها و ضربات وارده به راحتی می توان چندین نفر را از پای درآورد.


24. کمباتو – Combato

اگرچه این هنر رزمی دیگر استفاده نمی شود اما نوعی هنر رزمی مرگبار بود که در جنگ جهانی دوم توسط نیروهای مسلح کانادا به کار برده می شد. این روش که توسط بیل آندروود و در سال 1910 خلق شده بود، باعث شد پس از جنگ نیروهای بسیاری تدریس آن را به ارتش خود خواهان شوند. اما از آنجاییکه کمباتو بسیار خشن بود بیل از این کار امتناع کرد و روش دیفندو را که متمدنانه تر بود را خلق نمود.

همچنین بخوانید: 10 فیلم رزمی برتر تاریخ سینما


23. جیت کان دو – Jeet Kun Do

این هنر رزمی ترکیبی توسط بروس لی و در پاسخ به هنرهای رزمی دیگر خلق شد. او تصور می کرد که گرچه هنرهای رزمی دیگر جذاب بودند اما در حقیقت کارآمد نبودند.


22. شیپالجی – Shippalgi

این هنر رزمی که در سه بخش – اعتماد، ضربه و تکه تکه شدن – وجود دارد، صدها سال است که توسط ارتش کره استفاده می شود. با این تفاوت که بر خلاف روش های دیگر کره ای بر تکنیک های مبارزه تاکید دارد نه جذابیت های هنرهای رزمی.


21. کاپوئرا – Capoeira

اگرچه این هنر رزمی امروزه تنها نمایش تناسب بدن و مهارت است، اما در حقیقت یک هنر رزمی بود که صدها سال پیش در گتوهای بردگی برزیل متولد شد. این تکنیک در حقیقت به بردگان کمک می کرد در برابر حمله دشمن خود را آزاد کنند. لگدهای پرقدرت و حرکات هوشمندانه که همانند رقص به نظر می رسیدند، به بردگان این فرصت را می دادند تا در خفا تمرین کنند. تاریخچه و روش خطرناک این هنر باعث شد که در دوره ای از تاریخ در برزیل ممنوع شود و حتی امروزه هم در برخی از بخش های برزیل ممنوع است. اگر بازی تیکن را در پلی استیشن بازی کرده باشید قطعا حرکات جذاب شخصیت “ادی” را به خاطر دارید که از روی سبک کاپوئرا ساخته شده بود.

همچنین بخوانید: 10 مورد از مرگبارترین جانداران استرالیا


20. کاجوکنبو – Kajukenbo

یک هنر رزمی موثر که در بخش جنایی پالاما در هاوایی متولد شد و با ترکیب تکنیک های موثر به مردم محلی این امکان را می داد تا در مقابل گروه های گانگستری و سربازان مست نیروی دریایی که به زد و خورد علاقه داشتند، مقابله کنند.


19. روش مبارزه کیسی – Keysi

روش مبارزه کیسی که توسط جاستو دیه گو سرانو و در نتیجه مبارزات خیابانی اش در اسپانیا پدید آمده، در حقیقت برای دفاع از خود در برخورد با مبارزان خیابانی استفاده می شود. این روش در سال های اخیر شهرت یافته و حتی در فیلم های بتمن هم نمایش داده می شود.

همچنین بخوانید: 25 مسابقه ورزشی عجیب و جالب در سراسر جهان


18. سامبو – Sambo

سامبو یک روش مرگبار و ترکیبی از حمله و کشتی است که در اوایل سال های 1920 برای ارتش سرخ پدید آمد. این روش در حقیقت برای تقویت نیروی مقابله ارتش شوروی ایجاد شد اما با افزایش جرم و جنایت دولت آن را به گاردهای امنیتی و نیروهای دولتی هم آموخت. به همین دلیل است که در روسیه سرقت از بانک گزینه جالبی نیست.


17. لمس مرگبار – Dim Mak

لمس مرگبار یک روش رزمی باستانی است که با سوزن های مخصوص به نقاط حساس بدن حمله می شود. این حملات می تواند به بیهوشی و یا حتی مرگ قربانی ختم شود. شاید خطرناک ترین بخش این روش این باشد که بسیاری از افراد قدرت آن را دست کم گرفته و حتی نمی دانند که این روش تا چه حد مرگبار است.


16. کیوکوشین – Kyokushin

این هنر رزمی در واقع یک سبک در کاراته است اما برپایه عقاید فلسفی چون رشد فردی، نظم و احترام، ایجاد شده است. این روش یکی از دشوارترین روش های رزمی است زیرا دو طرف آنچنان به هم نزدیک شده که به سختی می توان تکنیک دفاعی به کار برد. تعریف این روش چنین است: “در حقیقت مبنای این روش مبارزه صرف است، بدون مبارزه هیچ مدرکی وجود ندارد، بدون مدرک اعتمادی وجود ندارد و بدون اعتماد، احترامی وجود ندارد.”

همچنین بخوانید: 10 ورزش عجیب در تاریخ مسابقات المپیک


15. بوجوکا – Bojuka

این روش مبارزه ترکیبی، همانند هنرهای رزمی غیرورزشی دیگر، در دهه 90 و توسط تام شرنک ایجاد شد و بر دریافت امتیاز یا روش صحیح انجام تکنیک ها، تمرکز نمی کند. هدف این روش این است که مبارزان دفاع کننده از خود در مبارزات خشن، به هر روشی از خود دفاع کنند و برخلاف روش های دیگر این فهرست، از حداقل نیروی منطقی استفاده می کند.


14. سیلات – Silat

این هنر رزمی از مالزی می آید. اگر توجه کرده باشید اغلب هنرهای رزمی این فهرست با توجه به باورهای اخلاقی یا فلسفی ایجاد شده اند، در حالی که سیلات تنها درباره خشونت است. اگرچه درباره پیدایش و هویت این هنر هنوز بحث می شود اما هدف آن بیرون کشیدن نقاط ضعف طرف مقابل و حداکثر استفاده از آنهاست.


13. کونگ فو – Kung Fu

کونگ فو در حقیقت واژه ای برای توصیف تمام هنرهای رزمی چینی است. اگرچه این هنرها ممکن است روش های مختلف داشته باشند اما همه آن ها بر قدرت زیاد و سرعت تمرکز دارند. کونگ فوی چینی مبنای هنر رزمی جیت کان دو بود که بروس لی آن را خلق نمود.

همچنین بخوانید: 5 تمرین ورزشی برای رابطه جنسی بهتر


12. سیستما – Systema

یک روش مبارزه مرگبار که توسط نیروی ویژه روسیه استفاده شده و همانند کراو ماگا، هدف اصلی آن این است که با سرعت و نیروی هرچه بیشتر به طرف مقابل فشار وارد نمود.


11. جوجیتسو برزیلی – Brazilian Jiu Jitsu

جوجیتسو برزیلی زمانی در سراسر جهان شهرت یافت که رویس گریس در اولین، دومین و چهارمین مسابقات قهرمانی اول شد. رمز موفقیت این روش مبارزه زمینی و تسلط بر طرف مقابل است، تا حدی که او نتواند واکنش نشان دهد.


10. موآی تای – Muay Thai

این روش که به دلیل ضربات سریع آرنج و زانو، “هنر هشت عضو” نامیده می شود، یک هنر رزمی دفاعی خطرناک است که از تایلند برمی خیزد، کشوری که به دلیل داشتن مبارزات خشونت آمیز شهرت دارد. از بهترین مثال‌های این رشته رزمی می‌توان به فیلم‌های بسیار زیبای هنرمند رزمی کار یعنی “تونی جا” (Tony Jaa) اشاره کرد که در طی سال های اخیر بسیار مورد توجه واقع شده اند.

همچنین بخوانید:

30 فیلم برتر آسیایی در قرن 21 (بخش اول)

 راهنمای سفر ارزان به تایلند در سال 2018


9. کاپو کویالوآ – Kapu Ku’ialua

این هنر رزمی هاوایی که لوآ هم نامیده می شود بر شکست استخوان ها، فشار بر مفاصل و حتی مبارزه در آب تمرکز دارد. معنای نام این هنر “دو ضربه” است و علاوه بر اینکه در نبردها تاریخ طولانی دارد، شرکت کنندگان آن به کارهای مختلفی دست می زنند. از جمله اینکه کل بدن را با روغن نارگیل می پوشانند تا در نبرد کسی نتواند آن ها را شکست دهد. .


8. باکوم – Bacom

باکوم یا واکون یک هنر رزمی پرویی است که در خیابان های لیما متولد شد. این هنر رزمی ترکیبی از هنرهای رزمی دیگر بوده و حداکثر ضربه و فشار را به طرف مقابل وارد می کند. از آنجاییکه در آن از سلاح های مخفی و فریب کاری هم استفاده می شود، ممکن است در آن مرگ و میر هم مشاهده شود.

همچنین بخوانید: 10 اثر پروانه‌ای در تاریخ که کاملاً جهان را تغییر دادند


7. آرنیس – Arnis

یک هنر رزمی فیلیپینی که کالی یا اسکریما هم نامیده می شود و همانند هنرهای رزمی دیگر این فهرست بر نظم و ارزش های اخلاقی تاکید دارد. یکی از مشخصه های آن استفاده از چوب است، اگرچه در طول تاریخ از سلاح های تیزی که کمی از چاقو بزرگ تر بود هم استفاده می شده (همانطور که از کلمه مالزیایی کالی مشخص است).


6. پیوجیلیزم – Pugilism

این ورزش رزمی که بوکس هم نام دارد به شکل های مختلف در سراسر جهان انجام می شود. از آنجاییکه هدف اصلی این مبارزه سر طرف مقابل است، بنابراین بسیار خطرناک محسوب می شود و حتی در بسیاری از کشورهای جهان در قرن هجدهم ممنوع بود.

همچنین بخوانید: 25 استراتژی برای زنده ماندن در آخرالزمان زامبی‌ها


5. والی تودو – Vale Tudo

یک ورزش رزمی تن به تن در برزیل که در زبان پرتقالی “همه چیز جریان دارد” معنی می شود. این روش قوانین محدودی داشته و از تکنیک هنرهای رزمی مختلف استفاده می کند. تنها مشکل این است که این هنر بسیار خطرناک و خونین است که اغلب در رسانه ها سروصدا به پا می کند. به همین دلیل اغلب به صورت زیرزمینی انجام می شود.


4. نینجوتسو – Ninjutsu

این هنر رزمی که توسط نینجاهای ژاپنی انجام می شد، بر مبارزات غیرقانونی، جاسوسی و ترور تمرکز داشت. حتی مبارزان آن را بیگانه می نامیدند. مبارزات نینجایی همواره یکی از جذاب ترین مبارزات در نزد مردم عادی بوده است.

همچنین بخوانید: 21 تصویر شگفت‌انگیز از جهان پیرامونمان


3. تند و خشن – Rough and Tumble

یکی از معدود روش های مبارزه بومی ایالات متحده که در زمان انقلاب آمریکا به عنوان یک روش خشن شهرت داشت. در این مبارزه خشن، روش های وحشتناکی چون ضربه به چشم تا زبان طرف مقابل انجام می شد. شاید تعداد معدودی از روش های این فهرست از لحاظ خشونت با این روش برابر باشند.


2. لاین – LINE

لاین یک روش مبارزه مرگبار است که مخفف مبارزه خطی مشارکتی عصبی می باشد و در دهه 90 توسط تفنگداران نیروی دریایی ایالات متحده استفاده می شد. هنوز هم اغلب نیروهای ویژه این کشور این روش را به کار می برند. انعطاف پذیری این روش باعث که در سال های اخیر هم ارتش سپاه تفنگداران ایالات متحده آن را به کار بگیرند. از آنجاییکه در این روش اغلب طرف مقابل کشته می شود بنابراین نمی توان در عملیات صلح طلبانه آن را به کار برد.


1. کراو ماگا – Krav Maga

تعجبی ندارد که مرگبارترین و موثرترین هنر رزمی جهان از یکی از مشکل سازتزین قسمت های جهان برمی خیزد. کراو ماگا یک هنر رزمی غیر ورزشی است، به این معنا که سلامت طرف مقابل مهم نیست، و توسط نیروی دفاعی اسرائیل خلق شده است. در حقیقت در ابتدا هدف این مبارزه مرگ دشمن نبود. به همین دلیل در این روش تکنیک هایی استفاده می شود که حداکثر درد و فشار را بر طرف مقابل وارد نماید و در اغلب موارد جان او را می گیرد.


امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاه‌ها

بستن فرم