10 دلیل اصلی که مانع مردان از ورود به رابطه احساسی می شود

انسان حاص شرایط و تجربه هاست اما شرایطی مانند تجربه های روان شناسانه و احساسی هم می توانند رفتار و شخصیت انسان را شکل دهند. تکنولوژی مدرن، پیچیدگی های فرهنگی و استانداردهای جامعه برای برقراری رابطه نیز بر موارد قبلی تاثیر گذاشته و چگونگی ایجاد رابطه و تعهد احساسی را تحت تاثیر قرار می دهند.

زنان و مردان در نحوه رفتار و واکنش به محرک های مختلف یک رابطه متفاوت هستند. تحقیقات نشان می دهد که مردان کمتر از زنان به رابطه های احساسی وارد می شوند. در اینجا می خواهیم به شما نشان دهیم که چرا مردان از ورود به رابطه احساسی سر باز می زنند. با پروشات همراه باشید.


1. عیاش است

یکی از اصلی ترین دلایل عدم ورود به روابط جدی و احساسی این است که طرف مقابل عیاش بوده و نمی خواهد رابطه جدی داشته باشد. همه مردان در برهه ای از زندگی خود تنها به خوشگذرانی فکر کرده و درباره زنانی که با آن ها ملاقات می کنند چندان جدی نیستند.

چنین مردی ممکن است رفتارهای مختلفی نشان داده، ناگهان غیب می شود و پس از مدتی مجددا سروکله اش پیدا می شود و سعی می کند با داستان های عجیب غیبت اش را توجیح کند.


2. به کارش معتاد است

برخی از مردان می خورند، می خوابند و کار می کنند. برای آن ها کارشان از هر چیزی مهم تر است. آن ها برای رابطه وقت و صبر ندارند. بلکه کارشان همه چیز است. این گونه مردان هرگز به یک رابطه وارد نمی شوند.


3. بیش از اندازه کمال گراست

کمال گرایی خوب است. اما برخی از مردان بیش از اندازه کمال گرا هستند. فرقی نمی کند چقدر خوب باشید زیرا این مردها در شما نقصی یافته و سعی می کنند آنقدر شما را تغییر دهند که طبق خواسته ها و سلایق آن ها باشید. سرانجام هم تصور می کنند چندان کامل نیستید و شما را تنها می گذارند.


4. بیش از حد مستقل یا وابسته است

وابستگی یا استقلال بیش از حد خوب نیست. شاید با مردانی مواجه شوید که به دنبال تایید دیگران هستند یا سعی می کنند طبق خواسته مادرشان شریک زندگی شان را انتخاب کنند. یا اینکه آنقدر مستقل هستند که در مقابل دیگران آسیب پذیر نیستند. حتی اگر این زن زن مورد علاقه اش باشد. هردوی این مردها اهل تعهد نیستند و خود را درگیر احساسات نمی کنند.


5. در گذشته روابط تلخ داشته اند

یکی از دلایل مهمی که یک مرد ممکن است با شما رابطه احساسی برقرار نکرده یا از آن فرار کند، تجربه تلخی است که در گذشته داشته است. دوست دختر یا همسرش در گذشته ممکن است او را ترک کرده و باعث شده باشد که از همه زنان بدش بیاید.


6. کودکی دشواری داشته است

همانگونه که در ابتدا گفتیم هر انسانی حاصل تجربیات است و تجربیات کودکی هم از این قاعده مستثنا نیست. کودکی ما آینده مان را شکل می دهد. اگر یک مرد کودکی دشواری داشته باشد، والدین اش دوستش نداشته باشند، والدین اش با هم رابطه خوبی نداشته اند یا اینکه مورد آزار قرار گرفته باشد، نخواهد توانست رابطه احساسی پایدار داشته باشد. این دلایل باعث می شوند که نتواند احساس خود را بیان کرده یا با شما راحت باشد و در نتیجه رابطه احساسی ایجاد نشود.


7. ثبات مالی ندارد

بسیاری از مردان دوست دارند از نظر مالی در خانه حرف اول را بزنند. حتی مردان مدرن هم در پس ذهن خود ترجیح می دهند تنها نان آور خانه باشند. بنابراین اگر یک مرد شرایط مالی خوبی نداشته باشد، اعتماد به نفس و آرامش ذهنی نخواهد داشت. در نتیجه این موضوع بر رابطه تان تاثیر می گذارد. اگر او حس کند نمی تواند برای شما چیزی بخرد یا مخارج خانه را پرداخت کند از تعهد دادن سر باز می زند.


8. از مسائل خانوادگی رنج می برد

شاید از مسائل و مشکلات خانوادگی رنج برده و استرس دارد. یا به نظر خانواده اش درباره شریک زندگی خود و اینکه چه کسی را انتخاب کند بیش از حد اهمیت می دهد. در این صورت ممکن است از تعهد جدی خودداری کند.


9. احساس ناامنی می کند

شاید شغل بسیار خوبی داشته باشید که درآمد بالایی را در اختیارتان قرار دهد. یا اینکه بیش از حد جذاب باشید. اگر یکی از این شرایط را داشته باشید ممکن است یک مرد در کنار شما احساس ناامنی کند. او از رابطه جدی با شما می ترسد زیرا تصور می کند یک روز او را ترک کرده و با مردی که پولدارتر یا خوش تیپ تر است، خواهید ماند. در این موارد، این ناامنی ها می توانند رابطه تان را خراب کنند.


10. اهداف تان در زندگی شبیه هم نیست

اهداف زندگی بسیار مهم هستند. اگر اصلا شبیه هم نباشید ممکن است او فکر کند با بودن در کنارتان از اهداف خود دور می شود. یا اینکه حس می کند نمی تواند احساسات یا اهداف شما را درک کند. درنتیجه از شما دور خواهد شد.

اگرچه مردان ظاهرا سرسخت هستند اما آن ها هم در زندگی به عشق و محبت نیاز دارند تا نرم شوند. اما همیشه یادتان باشد که دلیل فاصله گرفتن یک مرد از شما این است که یا از مشکلات واقعی رنج می برد یا اینکه از شما خوشش نیامده است. یادتان باشد که شما باارزش هستید و بهتر است از رابطه ای که یک مرد به آن تعهدی ندارد، خارج شوید.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم