اگر طرفدار هری پاتر هستید این 10 کتاب را بخوانید

خواندن کتاب های هری پاتر می تواند یک تجربه لذتبخش باشد. اما اگر می خواهید از دنیای جادویی جی.کی.رولینگ به یک دنیای بزرگ تر وارد شوید، باید بدانید که کتاب های مانند هری پاتر کم نیستند و می توانید به سراغ آن ها بروید. شاید در این داستان ها از هاگوارتز و دامبلدور خبری نباشد اما پر از عناصر جادویی و جادوگران مختلف است. با پروشات همراه باشید تا با 10 کتاب جادویی آشنا شوید.


قطب نمای طلایی (The Golden Compass) اثر فیلیپ پولمن

اولین کتاب از سری تخیلی “نیروی اهریمنی اش” از فیلیپ پولمن خواننده را به یک دنیای جادویی می برد که در آن انسان با قدرت های ماورایی به دنیا آمده و می تواند خود را به شکل حیوان ناطق یا اهریمن درآورد. داستان با لیرا بلاکای یازده ساله آغاز می شود که با کنجکاوی درباره ذرات جادویی یک ماجراجویی حماسی به سمت شمال را آغاز می کند. او پس از تلاش برای نجات دوستانش از بچه دزدانی به نام گابلرها، در دنیای خارج از آکسفورد با یک جهان جدید آشنا می شود که توسط جادوگران و خرس های قطبی اداره شده است.

همچنین بخوانید: نگاهی به بازیگران هری پاتر پس از 16 سال


جادوگران (The Magicians) اثری از لو گروسمن

زمانی که کوئنتین کلدواتر ناخواسته به یک راز و کالج جادو وارد می شود، متوجه خواهد شد که علاقه شدیدش به رمان های فانتزی کودکانه پوچ نبوده است. اما زمانی که با حقایق تاریک و خطرناک فضای جادویی کتاب های موردعلاقه اش آشنا می شود، گویی دیر شده است.

همچنین بخوانید: 25 تفاوت میان فیلم‌های هری پاتر و کتاب‌های آن


پرسی جکسون: دزد آذرخش (The Lightning Thief) اثری از ریک ریوردن

پرسی جکسون 12 ساله از نیویورک که به خوانش پریشی و اختلال کم توجهی مبتلاست، همیشه حس طرشدگی داشته است. اما پس از اینکه معلم جبرش به یک روح باستانی یونانی تبدیل شده و به او حمله می کند، جکسون به هویت خود پی برده و متوسط می شود که یک نیمه خدا و فرزند پوزئیدون است. کتاب اول در دنیایی است که کوه المپوس در طبقه ششصد ساختمان امپایر استیت قرار داشته و جکسون به ایالات متحده فرستاده می شود تا آذرخش زئوس را که دزدیده شده یافته و از جنگ اساطیری پیشگیری کند.

همچنین بخوانید:  لیست کامل بهترین فیلم های سال 2019 به همراه تریلر و خلاصه داستان


ناکجاآباد (Neverwhere) اثری از نیل گایمن

ریچارد میهیو یک تاجر لندنی از طبقه متوسط است که پس از توقف برای یک دختر خونی در خیابان های لندن به زیر زمین افتاده و خود را در یک جای عجیب و ناآشنا می یابد. او باید یاد بگیرد که در این دنیای زیرزمینی در بین هیولاها، قاتلان و فرشته ها زنده مانده و برای بازگشت به دنیای حقیقی راهی بیابد.

همچنین بخوانید: 5 کتاب که با خواندنشان زندگی‌تان متحول می‌شود


سایه و استخوان (Shadow and Bone) اثری از لی بردوگو

“اگر تاریکی یک مکان باشد آن وقت چه؟ اگر در زیر تخت یا کمدتان هیولاها و اهریمن هایی باشند که از آنچه تصور می کنید وحشتناک تر به نظر برسند، آن وقت چه؟” همین فکرها بود که باعث شد لی بردوگو یک دنیای تاریک و خیالی به وجود آورد که دست مایه سه گانه پرفروش او یعنی “گریشا” شد. پس از اینکه الینا استارکوف یتیم و دوستش مال در حین کمک به ارتش راوکا مورد حمله قرار می گیرند، نیروی خاموش الینا برخواسته و باعث می شود که بتواند نور را احضار نماید. این کار او را به یک شخصیت جادویی تبدیل می کند.

همچنین بخوانید: 10 فیلم برتر اقتباسی از کتاب‌ها


ملکه اشک ها (The Queen of the Tearling) اثری از اریکا یوهانسون

رمان یوهانسون ما را به 300 سال پس از نابودی دنیای مدرن توسط تغییرات محیط زیستی میرد، زمانی که در آینده یک جامعه قرون وسطایی پدید آمده و پرنسس کلسیا رالی گلین باید از تبعید بازگردد و تاج و تخت مادرش را احیا کند. در نتیجه قلمروی خود را ساخته و ملکه شیطانی سرخ را شکست می دهد. اگر تا به اینجا کنجکاو نشده اید باید بدانید که اما وتسون – هرمیون گرنجر هری پاتر – تهیه کننده و ستاره فیلم اقتباسی از این داستان خواهد بود.

همچنین بخوانید: 10 کتاب برتر که جهان را دگرگون کردند


کیمیاگر (The Alchemyst) اثری از مایکل اسکات

اگر از شخصیت نیکلاس فلامل در “هری پاتر و سنگ جادو” خوشتان آمده است، باید بدانید شش کتاب فانتزی مایکل اسکات درباره دوقلوهایی به نام سوفی و جاش نیومن است که با کیمیاگران سروکار دارند. کتاب اول یک کتاب طلسم است که راز حیات جاودانه را پنهان نگه داشته است و توسط جادوگری به نام دکتر جان دی از فلامل دزدیده می شود.

همچنین بخوانید: 25 حقیقت درباره بازیگران هری پاتر


شهر استخوان ها (City of Bones) اثری از کاسندرا کلر

زمانی که کلاری فری 15 ساله با دنیای سایه ها – مبارزان اهریمنی مخفی – آشنا می شود، متوجه خواهد شد که خودش هم از نسل نیمه فرشته و نیمه انسان می باشد. پس از اینکه مادرش توسط یک شکارچی سایه دزدیده می شود، کلاری با کمک جس ویلند می خواهد او را بازگرداند. اما با ایجاد احساساتی میان آن دو داستان به گونه ای پیش می رود که تصورش را نمی کردند.

همچنین بخوانید: حقایق جالبی درباره اما واتسون که شاید نمی‌دانستید + تصاویر


سیرک شب (The Night Circus) اثری از ارین مورجنسترن

“سیرک بدون اخطار از راه می رسد” آغازگر رمان جذاب مورجنسترون است. در این سیرک می توانید شاهد عجایبی چون درخت آرزوها و استخر اشک باشید. دو ستاره این سیرک یعنی سلیا و مارکو در حالی در کقابل هم قرار می گیرند که تنها یکی از آن ها باید زنده بمانند.

همچنین بخوانید: برترین فیلم‌های قرن بیستم در مورد جادو و تردستی


کشف جادوگران (A Discovery of Witches) اثری از دبرا هارکنس

پس از اینکه دایانای تاریخ دان در کتابخانه آکسفورد یک اثر جادویی پیدا می کند، مجبور می شود حقیقت جادوگرانی را که همیشه وجود آن ها را نفی کرده، بپذیرد. در سری نخست سه گانه هراکنس، دایانا در مقابل خون آشامی به نام متیو کلرمونت و در دل یک نبرد ماورایی قرار می دهد که زندگی هردویشان را تهدید می کند.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها

بستن فرم