عشق فقط لذت بردن نیست، باید طرف مقابل را خوب بشناسید

عشق فقط لذت بردن نیست، باید طرف مقابل را خوب بشناسید

افراد برای پیدا کردن عشق زندگی خود یا صرفاً وقت‌گذرانی، با جنس مخالف آشنا می‌شوند. به همین دلیل برای خیلی از افراد مشکل است که این فرایند را یک امر جدی تلقی کنند.

افرادی که از همان آغاز رابطه قلب و احساس خود را درگیر می‌کنند، نباید از این کار شرمنده باشند. این کار توانایی شما برای عاشق بودن و دوست داشتن را نشان می‌دهد، بنابراین صبور باشید و ببینید آیا این مسیر به عشق ختم می‌شود.

قرار گذاشتن به خاطر وقت‌گذرانی سرانجامی ندارد

قرار گذاشتن به معنای تفریح و سرگرمی است. بااینکه بسیاری از افراد از این کار لذت می‌برند، اما برخی دیگر این کار را دوست ندارند.

معمولاً در قرارهای اول درباره مسائل جزئی صحبت می‌شود و از صحبت‌های جدی پرهیز می‌کنیم. شاید این کار درست نباشد، اما افراد نمی‌خواهند با صحبت درباره احساسات خود طرف مقابل را بترسانند.

با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش اپلیکیشن های مختلف، افراد به کاتالوگی از ویژگی‌های مختلف تبدیل شده‌اند که با مشاهده آن مشخصات فرد را انتخاب نموده و یا به سراغ فرد دیگر می‌رویم.

برای افرادی که در زندگی خود چندان جدی نیستند، این امر سرگرم‌کننده است. اما افرادی که ترجیح می‌دهند مسیر زندگی خود را مشخص کنند، باید با افرادی آشنا شوند که بتوانند درباره مسائل جدی صحبت کنند.

عشق به معنای رشد است، نه درجا زدن

اگر به قرار گذاشتن و خوش‌گذرانی عادت کنید، به هیچ جا نخواهید رسید، اما می‌توانید در کنار آن طرف مقابل را به‌خوبی بشناسید و رابطه را جدی‌تر کنید، در آن صورت می‌توانید درکنار شناخت هم، اوقات خوشی را سپری کنید.

برخی از افراد که از نشان داده خود واقعی‌شان و یا شناخت عمیق طرف مقابل می‌ترسند و یا خجالت می‌کشند، باید بدانند که این کار اصلاً خجالت‌آور نیست و برای پیش روی زندگی‌شان لازم است.

شناخت کسی که از او خوشمان می‌آید، می‌تواند شروع عشق باشد. شاید آن رابطه به جایی نرسد، اما بازهم شما به خودتان فرصت داده‌اید تا از یک رابطه بی‌نتیجه فراتر بروید. در غیر این صورت، یک رابطه بی‌نتیجه هردوی شما را از پیشرفت و عاشق شدن بازمی‌دارد.

رمانتیک و حساس بودن باعث می‌شود یکدیگر را بهتر بشناسید

اگر فرد رمانتیک و حساسی هستید، از رها کردن احساست خود نترسید. حساس بودن چیزی است که ما دوست داریم در افراد دیگر ببینیم و از آن لذت می‌بریم.

این ویژگی یک نقطه قوت است که باعث می‌شود قلب و احساستان را به روی فرد دیگر بگشایید. بنابراین نباید آن را نادیده بگیرید. زیرا رمانتیک بودن افراد و احساسی بودنشان دقیقاً چیزی است که باعث می‌شود به هم نزدیک‌تر شده و احساسات خود را باهم تقسیم کنند.

حقیقت این است که همه انسان‌ها به دنبال عشق هستند. بنابراین از صحبت کردن درباره آن نترسید. این کار باعث می‌شود عشق خود را زودتر پیدا کنید.

پس هیچ اشکالی ندارد که به دنبال عشق باشید و برای یافتن آن جستجو کنید. افراد مختلف به چیزهای مختلفی اهمیت می‌دهند. اما اگر شما فردی هستید که به دنبال رابطه پایدار می‌گردید، از نشان دادن خود واقعی‌تان هراسی نداشته باشید.

 

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم