25 مسابقه ورزشی عجیب و جالب در سراسر جهان

15. لگد بازی (Shin Kicking)

لگد بازی یک بازی محبوب در کاتسولد انگلستان است که مسابقه پرتاب پنیر هم در همان نزدیکی برگزار می شود. در این بازی باید به ساق پای طرف مقابل لگد بزنید. اگر با سه طرف بازیکن مقابل را شکست دهید پیروز مسابقه خواهید بود.


14. باسبال (Bossaball)

بازی والیبال ساحلی و پرش به سمت تور در حین ضربه به توپ می تواند جالب باشد. شاید تصور کنید تنها بازیکنان حرفه ای می توانند این کار را انجام دهند اما در والیبال ساحلی برزیلی که باسبال نامیده می شود، چنین نیست. این بازی نوعی بازی والیبال است که بازیکنان می توانند روی تشک های ترامپولین پرش انجام دهند.


13. پیاده روی فری استایل (Freestyle Walking)

یک ورزش مفرح برای افرادی که به اسکیت بردینگ، رول اسکیت یا حتی دوچرخه سواری بی ام ایکس علاقه ندارند. در این نوع ورزش که پیاده روی فری استایل نام دارد، به تنها چیزی که نیاز دارید یک جفت کفش Soap است که برای راه رفتن بر روی سطوح زبر مناسب است. این ورزش انقدر شهرت دارد که حتی شخصیت های بازی های ویدیویی چون سونیک خارپشت و حتی تیدوس از “فاینال فانتزی 10” (Final Fantasy X) نیز در برخی از بازی هایشان این کار را انجام داده اند.


12. دوی موش خرما (Ferret Legging)

دوی موش خرما نوعی بازی است که اغلب بازیکنان را می‌کشد! در این بازی دو عدد موش خرمای عصبانی را در شورت بازیکنان قرار میدهند و بازیکنان باید تا زمانی که میتوانند وجود این موش خرماها را تحمل کنند. رکورد بیشترین زمان این بازی 5 ساعت بوده است.

پیشنهاد مطالعه: 23 عکس جذاب از صحنه‌های تصادفی خیابان‌های نیویورک


11. پرتاب پارچه (Dwile Flonking)

این بازی توسط دو تیم انجام می شود که طی آن یکی از اعضای تیم به دور عضو تیم دیگر می رقصد، در حالی که اعضای آن تیم قصد دارند یک پارچه خیس شده در آبجو را به سمت او پرتاب کنند و او باید جاخالی دهد. اگر پارچه به کسی برخورد کند او “آن” نام دارد. بازی پس از چهار راند یا زمانی که بازیکنان آنقدر مست باشند که نتوانند ادامه دهند، به پایان می رسد.


10. هورناسون (Hornussen)

بازی هورناسون در سوئیس که مخصوص کشاورزان است، نوعی بازی است که در آن از قوانین گلف و بیسبال استفاده می شود. یک تیم با کمک یک میله بزرگ قابل انعطاف که در انتهای آن یک چوب پنبه بزرگ قرار دارد، به یک توب پلاستیکی به نام هورناس ضربه می زند. تیم مقابل با متوقف کردن توپ توسط پلاکاردهای بزرگ امتیاز کسب می کنند. اگر به توپ ضربه وارد شود تیم مقابل امتیاز دریافت می کند. اما اگر هوناس به زمین بیفتد و ضربه ای به آن وارد نشود تیم قبلی امتیاز می گیرند.


9. اسکی بوبینگ (Skibobbing)

اگرچه اسکی و اسنوبرد سواری از جمله ورزش های مفرح زمستانی هستند، اما خطرات خود را نیز دارند، مخصوصا اگر شرکت کننده به درخت برخورد کند. اما اگر از آن دسته از ورزش دوستانی هستید که به هردوی این ورزش های زمستانی تسلط دارید پس اسکی بوبینگ برایتان مناسب است. این ورزش هم مانند ورزش های زمستانی دیگر است با این تفاوت که یک دوچرخه هم به آن افزوده می شود.


8. کشتی شترها (Camel Wrestling)

شاید درباره جنگ خروس ها، سگ ها و گاوها چیزهایی شنیده باشید که بسیار خشن بوده و اغلب به مرگ یکی از حیوانات منجر می شود. اما در مسابقه کشتی شترها در ترکیه، هیچ جنگ، خشونت و خونریزی رخ نمی دهد. با فرار کردن یا به زمین خوردن یکی از شترها نبرد پایان می یابد.

پیشنهاد مطالعه: 18 مورد جالب که تابه‌حال در گوگل جستجو نکرده‌اید


7. اتو کردن در مکان های عجیب (Extreme Ironing)

در این مسابقه (یا بهتر است بگوییم چالش) باید در مکان های غیرقابل تصور مانند تخته موج سواری، قله کوه اورست، خرابه های برخی از کشورها، لبه یک صخره، حین چتربازی و غیره، لباس اتو کنید. البته در این جا مسابقه ای رخ نمی دهد، بلکه شرکت کنندگان به جاهای انتخاب شده رفته و نشان می دهند که در این مکان ها هم می تواند لباس اتو کرد. چند تصویر دیگر از این چالش عجیب و غریب را ببینید:


6. مسابقه قایق سواری هنلی (Henley on Todd Boat Race)

آیا تا به حال مسابقه قایق اژدها یا قایق سواری بدون آب را تماشا کرده اید؟ این مسابقه ای است که در شهر آلیس اسپرینگز استرالیا انجام می شود. بیش از 20 تیم در یک مسابقه بدون آب شرکت می کنند، در حالی که بسیاری از آن ها نام کمپانی های بزرگ را به یدک می کشند. تمام این قایق ها بدون ته بوده و شرکت کنندگان باید بدون افتادن تا خط پایان پیش بروند.


ادامه این مقاله را در صفحه سوم مطالعه کنید.


دیدگاه‌ها

بستن فرم