25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین ابرقهرمانان و ابرشرورها

طرفداران دنیای کامیک‌بوک همواره سر اینکه کدام شخصیت‌ها قویتر هستند با یکدیگر بحث داشته‌اند. یکی از شرکت‌های بسیار معروف در زمینه کامیک ها شرکت مارول است که در طی 10 سال اخیر دنیای سینمای یخودش را هم راه انداخته و امروزه طرفداران بی شماری دارد. مارول شخصیت های تاثیرگذار بسیاری دارد. از مردان ایکس گرفته تا نگهبانان کهکشان و انتقامجویان، شخصیت های قدرتمندی وجود داشته و این سینما با کمبود شخصیت رو در رو نیست. اما کدام یک از این شخصیت ها قدرتمندتر هستند؟ در این مقاله می خواهیم به این سوال طرفداران پاسخ دهیم. با پروشات همراه باشید تا با 25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول آشنا شوید.


25. مگنیتو – Magneto

مگنیتو یکی از قدرتمندترین ویلن های دنیای مارول است. مکس آیزن هاردت پس از مشاهده قتل خانواده اش توسط نازی ها به آشویتس فرستاده شد اما بعدها به یک ویلن بسیار قوی به نام مگنیتو تبدیل شد. او که می تواند فلزات را دستکاری و کنترل کند، در حقیقت همه چیز را کنترل می کند (هر چیزی که حاوی فلز باشد). قدرت او در کنترل مغناطیس آنقدر زیاد است که یک بار توانست پنجه های فلزی ولورین را از بدن اش بردارد.


24. هایپریون – Hyperion

بله هایپریون نوعی سوپرمن شبیه سازی شده است، اما این مسئله ابرقهرمان بودن او را زیرسوال نمی برد. او در کنار قدرت قهرمانی، سرعت و استقامت اش، می تواند از چشم های خود شعله های آتش پرتاب کرده و با قدرت کیهانی خودش را درمان کند. مقاومت شگفت انگیز او هم باعث می شود که بتواند ضربات هالک را تحمل کند.


23. ددپول – Deadpool

وید ویلسون یا همان ددپول، فوق العاده قدرتمند است. او هنرهای رزمی را بلد بوده، تحت آزمایش وحشتناکی قرار گرفت و با قدرت های خارق العاده ای نظیر احیای پیشرفته، قدرت ابرقهرمانی، استقامت بالا، مقاومت و سرعت، از آن بیرون آمد. توانایی احیا باعث می شود که او نامیرا باشد. ایفای نقش ددپول در دنیای سینمایی مارول بر عهده رایان رینولدز بوده که به خوبی توانسته نظر طرفداران را جلب کند.

همچنین بخوانید: 10 قدرت ابرقهرمانی عجیب در افراد حقیقی


22. آپوکالیپس – Apocalypse

اِن صباح نور (نام عربی آپوکالیپس) پنج هزار سال پیش در مصر باستان به دنیا آمد. او رشد کرده و به یک حاکم بزرگ تبدیل شد. سپس به یکی از ابرقهرمان های مردان ایکس و مارول بدل گشت. آپوکالیپس تقریبا نامیراست و هزاران سال است که زندگی می کند و قدرت های ابرقهرمانی اش باعث شده که بتواند در برابر هالک مقاومت کند. او در دنیای سینمایی نیز حضور داشته و در فیلم X-Men: Apocalypse اسکار ایزاک نقش او را ایفا نمود.


21. وولکان – Vulcan

گابریل سامرز برادر متولد نشده اسکات (سایکلاپس) و الکس سامرز (هاووک) بود که دی کین او را از بدن مادرش بیرون کشید. او سرانجام تحت نظر پروفسور چارلز اگزویر آموزش دید و با نام وولکان، توانست در کنترل انرژی و مهار آن تخصص پیدا کند. او می تواند انرژی دیگران را دریافت کرده و از انرژی خود به عنوان میدان نیرو استفاده کند.

همچنین بخوانید: 50 فیلم ابرقهرمانی برتر تاریخ سینما تا به امروز + تصاویر


20. سنتری – Sentry

سنتری برای احیای مجدد سرباز قهرمان سروم ساخته شد. رابرت رینولدز که تشنه اساطیر بود به آزمایشگاه وارد شد و سروم یا همان سنتری را برداشت. قدرت و سرعت او قابل بیان نیستند، او قدرت میلیون ها خورشید در حال انفجار را داراست. او در کنار این قدرت ها می تواند مولکول را دستکاری کرده، نور را کنترل کند و مردگان را زنده نماید.


19. موج سوار نقره ای – Silver Surfer

نورین راد که در سیاره زن-لا به دنیا آمده بود در نبرد با دشمنان به گالاکتوس کمک کرد. او طی یک معامله با گالاکتوس به موج سوار نقره ای یا برده او بدل شد. او یکی از قدرتمندترین شخصیت های دنیای مارول است و با قدرت کیهانی می تواند انرژی را کنترل کند.


18. اسکار – Skaar

اسکار پسر هالک و کایرا بوده و قدرت هایش را از پدرش به ارث برده است. او همچنین می تواند همانند مادرش قدرت کهن را کنترل کرده و زمین و سنگ ها را دستکاری کند. او به نوعی ضدقهرمان است و هم دشمن و هم شریک پدرش، هالک است.

همچنین بخوانید: فیلم‌های ابرقهرمانی مارول را با چه ترتیبی ببینیم؟


17. هرکول – Hercules

در اساطیر یونان هرکول فرزند زئوس بوده و قدرت ابرقهرمانی دارد. اما قدرت هایش فراتر از آن است. او با قدرت احیای خود و طول عمر بالا، توانسته سال های سال زندگی کند. قدرت او با ثور، هالک و سنتری برابر است، البته اگر بیشتر نباشد.


16. ثور – Thor

ثور پسر اودین و صاحب یک چکش قدرتمند به نام میولنیر است. ثور قدرت و سرعت بالایی داشته و می تواند قدرتمندترین دشمنان را هم شکست دهد. توانایی او از کنترل زمین تا پرواز را شامل شده و از آن دست قهرمان هایی است که دوست ندارید با او سرشاخ شوید. نقش او در دنیای سینمایی مارول را کریس همسورث ایفا مینماید، در فیلم “انتقامجویان: جنگ بینهایت” او تنها کسی بود که توانست ضربه سنگینی به تانوس وارد کند و اگر کمی زودتر از راه رسیده بود احتمالا تانوس هرگز نمیتوانست به خواسته خود برسد. در فیلم “ثور: رگنوراک” ثور توانست با قدرت رعد هالک را شکست دهد، اما در کامیک، هالک به این راحتی شکست نمیخورد و البته قدرت رعد ثور هم با از بین رفتن ازگارد تقریبا از بین رفت و بدون چکش نمیتواند از صاعقه استفاده کند. به همین دلیل در این لیست هالک در رتبه بهتری نسبت به ثور قرار گرفته است.


 


دیدگاه‌ها (20)

بستن فرم

 1. امیر

  فروردین 6, 1398

  ببخشید میشه یه کمیک با حضور برتر از همه معرفی کنید
  ممنون میشم
  لطفا سریعتر جواب بدهید
  متشکرم

  پاسخ

 2. یوسف

  بهمن 11, 1397

  پس نوا(nova) کو اخه

  پاسخ

 3. سینا

  آبان 17, 1397

  ببخشید ولی واقعا نامردی که ثور و هالک در رتبه پایینتری نسبت به کاپیتان مارول باشند در صورتی که زور ثور و هالک بیشتر از کاپیتان مارول هست

  پاسخ

 4. Dany

  مهر 23, 1397

  واقعا نمیشه گفت لیست خوبی بود چون واقعا کسی اهل کمیک باشه اودین رو پایین تر از کاپیتان مارول نمیزاره.در کمیک تور از تانوس هم قدرتمند تره در حالت کلاسیک اون تونست مارمیدگاردو که ۳دور دور زمین چرخیده بود رو برای جلوگیری از نابودی سیاره زمین بلند کنه.درخت جهان رو که ۹ قلمرو یا سیاره روی اون قراردارند رو تکون بده با دستای خالی تازه این نهایت قدرت تور هم نیست با قدرت اودین قادر به کارهایی است خارج تصور و خود اودین بماند قدرت اودین با امثال گالاکتوس و فونیکس برابری می‌کنه فقط میتونم بگم داداش داری اشتباه میزنی کاپیتان مارول جاش اونجا نیست و هالک هیچ وقت از تور قویتر نبوده شاید در مبارزه ای بنا به شرایط کمیک در ورژن قدرتمندتر تور رو شکست داده باشه ولی اگه ورژن قدرتمندتر یک شخصیت رو در نظر بگیریم rune king thor میتونست جز ۵تای اول باشه

  پاسخ

 5. عباس اقا مجموعه فیلمی چی داری معر فی کنی مثل گرگ میش مثل هر پاتر اینطور چیز ها

  پاسخ

  • عباس اقا گرگ میش را حالا ندیده بودم وقت اسمش را شنیدم رمانتیک ..عملی تخلیلی اکشن ..ماجراجویی هستش 5 قسمت همه دوبله فارسی هستند تولید و ساختند شون هم خوبه از سال 2008 تا 2012 دانلود کردم همه شون را ….هری پاتر را هم میخواهم دانلود کنم ….

   پاسخ

 6. عباس اقا فهرست فیلم های کامل کمپانی مارول میخواستم چون میخواهم بینیم کدوم فیلم ها را از قلم جا انداختم نگاه نکردم ..سایت ها کدوم یه چیزی میگن شما اگر لیست کامل را بگذارید بهتره هستش یا نام ببرید تمامی فیلم های مارول رل با تشکررررر

  پاسخ

 7. سامان خوش فکر

  مهر 12, 1397

  سلام میگم روشی است بر اساس کاخ ذهنی و تصویرسازی ذهنی
  که میگه با شخصیت های فیلم های مارول میتونه حافظه تون رو تقویت کنید میشه درباره این مطلب بگذارید

  پاسخ

 8. حسین

  مهر 9, 1397

  سلام ، خوشحالم که هنوز افرادی خوش فکری هستند که فیلمها رو از جنبه های مختلف و با این نکته سنجی معرفی میکنند .مایلم اگر گروه یا انجمنی که آخر هفته ها ،دورهمی تماشای فیلم و بیان دیدگاهها دارین منم عضو کنین .

  پاسخ

  • عباس

   مهر 9, 1397

   شما لطف داری حسین جان،
   در حال حاضر همچین انجمنی نداریم ولی انشالله قراره به زودی امکانات زیادی تو سایت قرار بدیم از جمله همین انجمن های تخصصی فیلم و سریال،
   با اجازت لینک اکانت رو از پیامت حذف کردم چون اجازه انتشارش رو نداریم 🙏🙏

   پاسخ

 9. یوسف

  مهر 5, 1397

  به نظر من باید ولکان رده بهتری داشته باشه چون شاید زیاد معروف نباشه ولی قدرتاش زیاده حتی از سوپر من هم بیشتره از قدرت های اون میشه به 1پرواز 2-تسلط بر آب و آتش و خاک و ساعقه و…3-سریع بودن (تغریبا سرعت نور)4-جذب انرژی (می تونه انرژیه یه ستاره هم بگیره)5-بودن در خلا بدون آب و غذا 6-میتونه از تمام بدنش اشعه بزنه (مثل سوپرمن ولی از هر جایی که خواس چشم،دست و…) والبته چند چیز دیگه.
  تازه امپراطور شی آر هم میشه
  در کل خیلی قویه

  پاسخ

 10. BABAKMJFJ

  مهر 2, 1397

  خدایی نتیجه مبارزه وولوورین با سه تا از اینا در نظر بگیر میگیره تیکه پارشون میکنه یا اصلا پروفسور ایکس مگه ازش قوی تر هست تو تمام دنیای مارول اگزاویر از همه قوی تره

  پاسخ

  • آریو

   مهر 3, 1397

   از کجا این حرفاتو در آوردی؟؟؟

   پاسخ

  • احمد درستکار

   مهر 5, 1397

   منم میخوام بپرسم از کجا این حرفاتو در اوردی ؟؟؟!؟!!؟؟!؟؟!؟
   حالا این که وولورین زود درمانی خیلی شدیدی داره دلیلی بر این نیست که اسیب ناپذیره.
   به عنوان مثال اگه وولورین در مقابل اودین قرار بگیره ، اودین میتونه با صرفا با اراده اون رو از سر راه برداره . یا مثلا میتونه قدرت زود درمانیش رو ازش بگیره.
   منم خودم قبول دارم که این لیست بی نقص نیست ولی وولورین رو توی همچنین لیست های خیلی کم میبینی. در صورتی که بر عکسش هالک رو خیلی کم پیش میاد که توی چنین لیست هایی نبینی .
   در ضمن این حرف رو که پروفسور x قویترین شخصیت کمیکه رو اینجا زدی ولی جای دیگه ای نزن. کنترل ذهن پروفسور x روی بعضی از این شخصیت ها اثر نداره . مثلا ثور که نسبت به کنترل ذهنی مقاومت خیلی زیادی داره و کنترل ذهنی خیلی از شخصیت ها روش اثر نداره و البته نسبت به کنترل ذهنی پروفسور x هم مقاومت نسبتا زیادی داره.
   هالک هم گفته میشه که کلا نسبت به کنترل ذهن مقاومه هر چند که اون هم سابقه داشته که موقتا کنترل ذهن بشه. کلا قضیه کنترل ذهن در کمیک پیچیدگی زیادی داره که فعلا نمیخوام وارد بحثش بشم.

   پاسخ

  • mad.man

   اسفند 18, 1397

   این چه مقایسه ای بود انجام دادی.این را جدی گفتی یا داری شوخی میکنی.ولوریین به نظر من تو لیست 25نفره که هیج تو لیست 50 نفر از برترین های مارول هم قرار نمیگیره.درسته شخصیت دوست داشتنییه و منم خوشم میاد ازش ولی از نظر قدرت با هیچکدوم از شخصیت های این لیست حتی در ی سطح هم نیست و پایین تره.ب نظر من دگ اینجور نظرهاتو واسه خودت نگه دار. درسته این لیست ناقصه و خیلی ایراد داره ولی ن این شکلی ک تو میبینی.بدرود

   پاسخ

 11. استیو راجرز

  شهریور 30, 1397

  در ادامه سخن قبلیم بگم که در کل به نظرم مقاله (( 25 قهرمان قدرتمند تمام زمان ها )) خیلی بهتر ، کامل تر ، و دقیق تره و این مقاله با اون خیلی ضد و نقیض داره به نظرم سعی کنین که مقالاتتون اینقدر با هم ضد و نقیض نداشته باشن و هماهنگتر باشن.
  اینم از لینک مقاله 25 قهرمان قدرتمند تمام زمان ها :
  https://paroshat.com/22259/25-ابر-قهرمان-قدرتمند-تمام-زمان-ها

  پاسخ

 12. استیو راجرز

  شهریور 30, 1397

  خوب اولا باید بابت مقاله تشکر کنم.
  همون طور که قبلا هم گفتم هیچ Top لیستی نیست که همه باهاش موافق باشند مخصوصا اگه در زمینه قدرت باشه.
  خوب اگه راستشو بگم من با بخش های زیادی از این لیست شدیدا مخالفم. مثلا ثور میتونست رتبه بهتری داشته باشه. ولی خداییش نکته خیلی جالب و دقیقی رو گفتین که قدرت رعد و برق ثور با از بین رفتن ازگارد از بین رفت . این نکته جایی گفته نشده بود ولی از همون موقع اکران این ابهام رو داشتم که چرا ثور در ابتدای فیلم از قدرت صاعقه اش استفاده نکرد که دیگه مطمئن شدم. اگه ثور قدرت رعد و برق رو داشت احتملا تانوس نمیتونست به اون راحتی شکستش بده چون در اون حالت از هالک هم قدرتمندتر بود . ولی حیف چون اگه قدرت رعد و برقش رو داشت احتمالا نبرد خیلی جذابی بینشون شکل میگرفت.
  ولی واقعا لیستتون نسبت به خیلی از لیست هایی که در سایت های مختلف چه ایرانی و چه خارجی هست خیلی کامل تره…
  یکی دیگه از مشکلات لیستتون اینکه که درست مشخص نیست منظورتون رتبه بندی کمیکه یا سینما چون قدرت شخصیت ها در این دو خیلی متفاوته. اگه منظورتون کمیک بود نباید به هیچ وج کاپیتان ماورل رو قدرتمندتر از ثور و اودین و برخی دیگر حساب میکردین چون اصلا قابل مقایسه نیستن مثلا انصافا قدرت اودین کجا و قدرت کاپیتان مارول کجا ؟!!!؟!؟؟!؟؟!؟!!؟!؟!؟؟؟؟؟!!!!!!! اگه هم منظورتون سینما بوده که بازم لیست خیلی نقص داره و مثلا هلا باید با یک رتبه خیلی خوب در لیست قرار میگرفت و خوب اگه هم منظورتون هم کمیک و هم سینما باشه که اصلا جور در نمیاد. !!!!!!!!!!!

  پاسخ

  • عباس

   شهریور 31, 1397

   سلام استیو 😁
   همونطور که تو مقاله گفتیم و شما هم اشاره کردی واقعا سخته که قدرت هارو مقایسه کرد، حالا چه از لحاظ کمیک و چه سینما
   البته این لیست بر اساس کمیک نوشته شده چون مثلا شخصیتی مثل “One above all” کلا تو سینما دیده نشده تا بحال
   نظرات خوبی نوشتی، در مورد مقایسه کاپیتان مارول و اودین هم باید بگم که اودین در اصل متعلق به مارول نیست و ریشه در افسانه های اساطیر اسکاندیناوی داره و در کل جزو خدایان محسوب میشه تا ابرقهرمان. نمیدونم شاید بهتر بود اودین جایگاه بالاتری نسبت به مارول داشته باشه ولی خوبی لیست به اینه که جای بحث هم داشته باشه 😁😁

   پاسخ

   • پارسا

    اسفند 9, 1397

    ببخشىد موج سوار نقره اى و سنترى كه از هالك قوىتر هستند ىا مثلا اودىن از كاپىتان مارول قوىتر هست گالاكتوس هم از سىبثوت قوىتر هست هركول هم از هالك و تور قوىتر هست

    پاسخ