25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین ابرقهرمانان و ابرشرورها

طرفداران دنیای کامیک‌بوک همواره سر اینکه کدام شخصیت‌ها قویتر هستند با یکدیگر بحث داشته‌اند. یکی از شرکت‌های بسیار معروف در زمینه کامیک ها شرکت مارول است که در طی 10 سال اخیر دنیای سینمای یخودش را هم راه انداخته و امروزه طرفداران بی شماری دارد. مارول شخصیت های تاثیرگذار بسیاری دارد. از مردان ایکس گرفته تا نگهبانان کهکشان و انتقامجویان، شخصیت های قدرتمندی وجود داشته و این سینما با کمبود شخصیت رو در رو نیست. اما کدام یک از این شخصیت ها قدرتمندتر هستند؟ در این مقاله می خواهیم به این سوال طرفداران پاسخ دهیم. با پروشات همراه باشید تا با 25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول آشنا شوید.


25. مگنیتو – Magneto

مگنیتو یکی از قدرتمندترین ویلن های دنیای مارول است. مکس آیزن هاردت پس از مشاهده قتل خانواده اش توسط نازی ها به آشویتس فرستاده شد اما بعدها به یک ویلن بسیار قوی به نام مگنیتو تبدیل شد. او که می تواند فلزات را دستکاری و کنترل کند، در حقیقت همه چیز را کنترل می کند (هر چیزی که حاوی فلز باشد). قدرت او در کنترل مغناطیس آنقدر زیاد است که یک بار توانست پنجه های فلزی ولورین را از بدن اش بردارد.


24. هایپریون – Hyperion

بله هایپریون نوعی سوپرمن شبیه سازی شده است، اما این مسئله ابرقهرمان بودن او را زیرسوال نمی برد. او در کنار قدرت قهرمانی، سرعت و استقامت اش، می تواند از چشم های خود شعله های آتش پرتاب کرده و با قدرت کیهانی خودش را درمان کند. مقاومت شگفت انگیز او هم باعث می شود که بتواند ضربات هالک را تحمل کند.


23. ددپول – Deadpool

وید ویلسون یا همان ددپول، فوق العاده قدرتمند است. او هنرهای رزمی را بلد بوده، تحت آزمایش وحشتناکی قرار گرفت و با قدرت های خارق العاده ای نظیر احیای پیشرفته، قدرت ابرقهرمانی، استقامت بالا، مقاومت و سرعت، از آن بیرون آمد. توانایی احیا باعث می شود که او نامیرا باشد. ایفای نقش ددپول در دنیای سینمایی مارول بر عهده رایان رینولدز بوده که به خوبی توانسته نظر طرفداران را جلب کند.

همچنین بخوانید: 10 قدرت ابرقهرمانی عجیب در افراد حقیقی


22. آپوکالیپس – Apocalypse

اِن صباح نور (نام عربی آپوکالیپس) پنج هزار سال پیش در مصر باستان به دنیا آمد. او رشد کرده و به یک حاکم بزرگ تبدیل شد. سپس به یکی از ابرقهرمان های مردان ایکس و مارول بدل گشت. آپوکالیپس تقریبا نامیراست و هزاران سال است که زندگی می کند و قدرت های ابرقهرمانی اش باعث شده که بتواند در برابر هالک مقاومت کند. او در دنیای سینمایی نیز حضور داشته و در فیلم X-Men: Apocalypse اسکار ایزاک نقش او را ایفا نمود.


21. وولکان – Vulcan

گابریل سامرز برادر متولد نشده اسکات (سایکلاپس) و الکس سامرز (هاووک) بود که دی کین او را از بدن مادرش بیرون کشید. او سرانجام تحت نظر پروفسور چارلز اگزویر آموزش دید و با نام وولکان، توانست در کنترل انرژی و مهار آن تخصص پیدا کند. او می تواند انرژی دیگران را دریافت کرده و از انرژی خود به عنوان میدان نیرو استفاده کند.

همچنین بخوانید: 50 فیلم ابرقهرمانی برتر تاریخ سینما تا به امروز + تصاویر


20. سنتری – Sentry

سنتری برای احیای مجدد سرباز قهرمان سروم ساخته شد. رابرت رینولدز که تشنه اساطیر بود به آزمایشگاه وارد شد و سروم یا همان سنتری را برداشت. قدرت و سرعت او قابل بیان نیستند، او قدرت میلیون ها خورشید در حال انفجار را داراست. او در کنار این قدرت ها می تواند مولکول را دستکاری کرده، نور را کنترل کند و مردگان را زنده نماید.


19. موج سوار نقره ای – Silver Surfer

نورین راد که در سیاره زن-لا به دنیا آمده بود در نبرد با دشمنان به گالاکتوس کمک کرد. او طی یک معامله با گالاکتوس به موج سوار نقره ای یا برده او بدل شد. او یکی از قدرتمندترین شخصیت های دنیای مارول است و با قدرت کیهانی می تواند انرژی را کنترل کند.


18. اسکار – Skaar

اسکار پسر هالک و کایرا بوده و قدرت هایش را از پدرش به ارث برده است. او همچنین می تواند همانند مادرش قدرت کهن را کنترل کرده و زمین و سنگ ها را دستکاری کند. او به نوعی ضدقهرمان است و هم دشمن و هم شریک پدرش، هالک است.

همچنین بخوانید: فیلم‌های ابرقهرمانی مارول را با چه ترتیبی ببینیم؟


17. هرکول – Hercules

در اساطیر یونان هرکول فرزند زئوس بوده و قدرت ابرقهرمانی دارد. اما قدرت هایش فراتر از آن است. او با قدرت احیای خود و طول عمر بالا، توانسته سال های سال زندگی کند. قدرت او با ثور، هالک و سنتری برابر است، البته اگر بیشتر نباشد.


16. ثور – Thor

ثور پسر اودین و صاحب یک چکش قدرتمند به نام میولنیر است. ثور قدرت و سرعت بالایی داشته و می تواند قدرتمندترین دشمنان را هم شکست دهد. توانایی او از کنترل زمین تا پرواز را شامل شده و از آن دست قهرمان هایی است که دوست ندارید با او سرشاخ شوید. نقش او در دنیای سینمایی مارول را کریس همسورث ایفا مینماید، در فیلم “انتقامجویان: جنگ بینهایت” او تنها کسی بود که توانست ضربه سنگینی به تانوس وارد کند و اگر کمی زودتر از راه رسیده بود احتمالا تانوس هرگز نمیتوانست به خواسته خود برسد. در فیلم “ثور: رگنوراک” ثور توانست با قدرت رعد هالک را شکست دهد، اما در کامیک، هالک به این راحتی شکست نمیخورد و البته قدرت رعد ثور هم با از بین رفتن ازگارد تقریبا از بین رفت و بدون چکش نمیتواند از صاعقه استفاده کند. به همین دلیل در این لیست هالک در رتبه بهتری نسبت به ثور قرار گرفته است.


 


دیدگاه‌ها (66)

بستن فرم

 1. رضا یوسفیان

  شهریور 16, 1398

  خب،نظرتو خودنم و به این نتیجه رسیدم که اشتباه می کنی.شاید ندونی،ولی من توی سایت های انگلیسی و وبسایت رسمی مارول رفتم و اینطور که پیداست،قویترین کاراکتر از بین قهرمان ها و ضدقهرمان های مارول،گوست رایدر یا همون روح سوار شده!
  باور هم نمی کنی،برو کمیک انتقام جویان 214# رو بخون که گوست رایدر تنهایی با انتقام جویان جنگید یا اگر راضی نشدی،برو جستجو کن:نبرد هالک با گوست رایدر که کارتونه و روح سوار توش با هالک و همراهاش دعوا می کنه.

  پاسخ

 2. Mani

  شهریور 8, 1398

  خیلی مسخره ثور اگه بره تو حالت کینگ ثور هیچی به جز دادگاه زندگی نمیتونه جلوشو بگیره

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به Mani

   شهریور 8, 1398

   احتمالا هیچکس نمیتونه جلوشو بگیره…..دادگاه زندگی خودش توسط بیاندر کشته شده و حتی تانوس هم ثابقه کشتنشو داره(وقتی که دادگاه زندگی گفت قلب عالم نباید با تانوس باشه) پس نمیشه گفت دادگاه زندگی میتونه RKT رو متوقف کنه…حتی شنیدم آنهایی که میان سایه ها مینشینند هم آسمانی هایی مثل بیاندر هستن و به قدرتمندی اون هستن که کینگ ثور اونا رو هم تنهایی نابود کرده.

   پاسخ

 3. ابوالفضل

  مرداد 25, 1398

  حواستون رو جمع کنید که در نهایت مجذوب پوچی نشید…
  ولی در عین حال از اوقات فراقت تون به نحو عالی استفاده کنید و ِذو ببرید.
  بدرود👋🏼

  پاسخ

  • کیارش در پاسخ به ابوالفضل

   مرداد 29, 1398

   تو که هیچی از این چیزا چون سر در نمیاری داری اینارو میگی

   حتما تو اوقات فراقتت رو شهر بازی میری اریو استیو شایان همه کسایی که نظر میدن بیاین با این پسر کچولو بریم شهر بازی

   پاسخ

 4. کیارش

  مرداد 21, 1398

  ثانوس هم باید تو لیست می بود ددپول فکر نکنم اونقدرا قوی باشه چون او در فیلم هاش با دشمنانی در حد خود جنگیده و در کمیک هم بعضی اوقات توانست دربرابر دشمنان قوی مقاومت کند او شاید قوی باشد و با زور بازو و قدرت رشد کردنش بتواند کمی خود را نفر اول بین بعضی قهرمانا بزارد مثل ایرون من کاپیتان بلک ویدو و… ولی او در درجه ای نیست که تو این لیست باشد

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به کیارش

   مرداد 21, 1398

   سلام کیارش جان،
   ثانوس هم توی لیست هستش،
   فکر میکنم فقط صفحه اول مقاله رو خوندی، انتهای مقاله به صفحات دوم و سوم هم لینک داده شده که میتونی ادامه مقاله رو مطالعه کنی

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به عباس

    مرداد 22, 1398

    ببخشید ندیدم من همیشه به انتهای مقاله نگاه نمیکنم

    پاسخ

  • آریو در پاسخ به کیارش

   مرداد 21, 1398

   ددپول بدون شک از بلک ویدو قدرتمندتره.
   توانایی های بلک ویدو رو داره و خیلی کارهای بیشتری میتونه بکنه!
   از کپ و آیرون من هم فکر میکنم قدرتمند تره.

   پاسخ

   • کیارش در پاسخ به آریو

    مرداد 22, 1398

    من هم گفتم که ددپول از کپ ایرون من و بلک ویدو قوی تره

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به کیارش

     مرداد 22, 1398

     بله دقت نکردم شرمنده😁

     پاسخ

     • کیارش در پاسخ به آریو

      مرداد 29, 1398

      عیبی نداره راستی واقعا اسم واقعیت اریو هست

      پاسخ

      • آریو در پاسخ به کیارش

       مرداد 29, 1398

       چطور مگه

       پاسخ

       • کیارش در پاسخ به آریو

        مرداد 29, 1398

        هیچی همین جور پرسیدم اسم خفنی داری
        گفتم لقبی چیزیه

        پاسخ

        • آریو در پاسخ به کیارش

         مرداد 29, 1398

         اسممه به والله😀😀😀

         پاسخ

         • کیارش در پاسخ به آریو

          مرداد 30, 1398

          یااااااا اسم منم ممد به والّله

          پاسخ

  • ابوالفضل در پاسخ به کیارش

   مرداد 25, 1398

   سلام داداش،شرمنده ولی نظرت کاملا اشتباهه، چرا،
   خب کاملا معلومه هنوز ددپول رو نشناختی…
   جاودانگی، قدرت احیا،مهارت فوق العاده رزمی،اون حتی از بلک ویدو قوی تره،ولی خب حوض درسته و انسان درستی نیست…
   بیخیالش ،یه چیزیو باید دقت کنید تو تموم این طور فیلم ها می خوان نبود خدا رو ثابت کنن،اما اگر بیشتر فکر کنید خدا براتون روشنتر میشه…😉👋🏼

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به ابوالفضل

    مرداد 25, 1398

    ایشون هم میگن که ددپول از بلک ویدو قویتره ولی نباید بیاد تو لیست.
    و اینکه میشه بگین کجا نبود خدا رو ثابت میکرد؟! اصلا اگه نبودشو ثابت میکرد؛ آیا این رو ایمان کسی تاثیر میذاره؟!

    پاسخ

   • shayan در پاسخ به ابوالفضل

    شهریور 1, 1398

    ابوالفضل تمامی چیزایی که درباره ددپول گفتی درسته ولی متاسفانه دوتا نقطه ضعف بزرگ داره که تو فیلم ددپول ۲ دیدیم….یکیش همسرشه و اونیکی هم سرطانه!!!دیدیم که وقتی از اون گردنبند ها بهش وصل کردن ددپول کم مونده بود بمیره!!!!که حدس میزنم ددپول احتمالا تو ددپول ۳ یا ی فیلم دیگه همینجوری کشته میشه.
    ولی با این حال ددپول از خیلیا تو مارول قویتره.

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به shayan

     شهریور 2, 1398

     خب اون گردنبند بجز ددپول نقطه ضعف خیلیای دیگه به حساب میاد.
     همسر خیلی از ابرقهرمانا هم میتونن نقطه ضعفشون باشن!

     پاسخ

     • shayan در پاسخ به آریو

      شهریور 2, 1398

      درسته ولی ددپول فرق داره!!!حدس من اینه که آخرش به احتمال زیاد با استفاده از ی تضعیف کننده کشته میشه(مثلا شاید ی تیر که سمی باشه و روند بهبودیشو متوقف کنه)

      پاسخ

 5. نام

  تیر 14, 1398

  چرا اسپایدرمن نزاشتین؟

  پاسخ

  • shayan در پاسخ به نام

   تیر 22, 1398

   اسامی لیست همگی قدرت خدا گونه دارن و جزء قوی ترین های مارول هستن که اگه اشتباه نکنم جز ثور و هالک هیچ انتقامجویی توی لیست نبود اونوقت انتظار داشتی اسپایدرمن رو میزاشتن تو لیست؟

   پاسخ

   • نام در پاسخ به shayan

    تیر 22, 1398

    داداش توی یه کمیکی که اسمش یادم نیست اسپایدی هم قدرت خداگونه پیدا کرد!!!

    پاسخ

    • آریو در پاسخ به نام

     تیر 22, 1398

     تقریبا مطمئنم که وات ایف بوده کمیکش .

     پاسخ

    • استیو راجرز در پاسخ به نام

     تیر 23, 1398

     اگه منظورت کاپیتان یونیورس (captain universe) هست باید بگم که بله درسته که شخصیت قدرتمندی ولی اینجا و این مقاله راجب شخصیت ها با قدرت های معمول و همیشگیشون هست . نسخه های earth 616 شخصیت ها مد نظر هست و به عبارتی نسخه هایی که شخصیت ها بیشتر اوقات در اون حالت ها دیده میشن .
     اسپایدرمن هم مدت خیلی کوتاهی به این حالت بوده و بنابراین طبیعی که چنین شخصیتی در این لیست نباشه .
     پس یک بار دیگه میگم که درسته که شخصیت کاپیتان یونیورس شاید از بعضی شخصیت های این لیست قدرتمندتر باشه ولی نسخه معمولی اسپایدرمن به حساب نمیاد . مرد عنکبوتی فقط برای مدت خیلی کوتاهی به چنین قدرت هایی دست پیدا کرد . پس مرد عنکبوتی در بیشتر از 99 % درصد مواقع همون پیتر پارکر معمولی که در مقایسه شخصیت های ذکر شده قدرت به مراتب خیلی خیلی کمتری داره .
     امیدوارم متوجه شده باشین .

     پاسخ

    • shayan در پاسخ به نام

     تیر 24, 1398

     ببین داداش مهم نیست اسپایدی چه قدرتی پیدا کرده بود تو اون کمیک.قهرمانا رو باید با قدرت اصلیشون مقایسه کنن ن به اینکه مثلا ی زمانی ی قدرتی بدست آوردن.ثور هم تو ی برهه از زمان سنگ قدرت رو بدست آورده یا از همه مهمتر تانوس وقتی دستکش ابدیت رو داشت قوی ترین موجود عالم بود(به گفته خود انتقامجویان) ولی طبق رتبش تو این لیست معلومه دستکش رو حساب نکردن (کاری به این ندارم کاه حتی با این وجود هم رتبش اشتباهه)و یا کسانی که میولنیر رو بلند کردن(مثل کپ) ولی در اصل قدرت خودشون نبوده و توی ی مدت کوتاه داشتنش

     پاسخ

  • shayan در پاسخ به نام

   تیر 22, 1398

   لیست خوبی بود ولی مثل همه لیست ها بدون مشکل نبود.خب اولا نود درصد شخصیت های لیست توی هیچ فیلمی حضور نداشتن این یعنی اینکه منبع مقایسه کمیکه و ۳ رتبه اول هم مشکلی ندارن ولی رتبه کاپیتان مارول بدجور میلنگه……تو کمیک ثور از کاپیتان مارول خیلی قویتره و نباید طبق فیلما مقایسه میشد و رتبش باید از کپ مارول بیشتر باشه ولی خب حالا ثور هیچی آخه خدایی کپ مارول رو بالاتتر از شخصیت اودین قرار دادین؟این یکی دیگه خیلی چرته.
   بعدشم شما که گفتین به علت نابود شدن ازگارد قدرت ثور از بین رفته واس همین هالک جایگاه بهتری داره باید بگم اگه اینجوریه باید اونو با پروفسور هالک مقایسه کنید که تقریبا چیزی از هالک واقعی و دوست داشتنی باقی نموند بعدش میبینید که ثور در این صورت هم از هالک پخمه قویتر میشه(حتی با وجود ضعفش توی اند گیم)
   بعدشم اینکه اگه تانوس رو با ۶سنگ ابدیت فرض کردید همچنین طبق کمیک باید بگم فکر نکنم جایگاه درستی داشته باشه چون همه میدونن بر خلاف چیزی که توی اند گیم دیدیم کسی نمیتونه در مقابل تانوس و دستکشش ایستادگی کنه.
   بهرحال ممنون که زحمت کشیدید و این مقاله رو نوشتید❤❤

   پاسخ

 6. Anima

  خرداد 29, 1398

  بسیار عالی فقط کاش لژیون رو هم می ذاشتید! چون قوی ترین جهش یافته هستش.

  پاسخ

 7. استیو راجرز

  خرداد 26, 1398

  با سلام . من قبلا برای این مقاله نظرم رو ثبت کردم ولی برخی موارد هست که میخوام دوباره یادآور بشم و البته یک سری موارد هم اضافه کنم .
  همون طور که قبلا هم گفتم به نظر شخصی من این لیست مشکلات زیادی داره . نمیخوام الان به تک تک اونها اشاره کنم ولی فقط یک مورد رو بگم که رتبه کاپیتان مارول اصلا صحیح نیست و زیادی رتبش بالاس .
  لازمه به این نکته هم اشاره کنم که ثور قطعا در کمیک قدرتمندتر از کاپیتان مارول به حساب میاد . در MCU چون بر طبق نظر شخصی این یاروا یعنی فایگی و روسوا میچرخه و البته داستان ارج دادن به شخصیت های در در MCU و هالیوود یک پشت پرده طولانی و کثیف داره ( که اینجا نمیخوام اشاره کنم و البته اصلا هم ربطی به موضوع نداره .) داستان جور دیگه ای و با کمیک متفاوته .
  بنابراین کسانی که فقط MCU رو تماشا کرده اند و کمیک نخوانده اند ممکنه که فکر کنند کاپیتان مارول قویتره که این موضوع مطابق توضیحات اصلا صحیح نیست . چون این موضوع چند باری مطرح شد خواستم اشاره کرده باشم .
  به هر حال هیچ top powerful لیستی نیست که همه باهاش موافق باشند و چنین لیستی هرچه قدر هم که با دقت و توسط افراد ماهر منتشر و ایجاد بشه باز هم بدون هیچ شکی مخالفانی خواهد داشت .
  ایجاد top powerful لیست هایی مثل این لیست که درباره « 25 شخصیت قدرتمند کمیک » هست خیلی خیلی سخته و در واقع هیچ وقت چنین لیستی دقیق نخواهد شد .
  به ترتیب top powerful لیست هایی که در زمینه قهرمانان قدرتمند مارول و بعد از اون قهرمانان قدرتمند کمیک و سپس شخصیت های مارول و یا شخصیت های DC نوشتنس ساده تره . در واقع هرچه دایره شامل شده مقاله بیشتر باشه و دامنه وسیعتری رو شامل بشه نوشتن اون مقاله سخت تره .
  به هر حال این مقاله مون طور که گفتم مطمئنا بی عیب نیست ولی همین که چنین مقاله ای قرار دادین خودش ازشمنده . مرسی بابت سایت خوبتون .

  پاسخ

 8. sarlashgar

  خرداد 25, 1398

  با سلام خدمت دوستان عزیز من با ۳ شخصیت اول یعنی one above all وbeyounderوliving tribunal آشنایی کامل دارم و بنظرم فقط این سه شخصیت در رتبه های درستی قرار دارند اما شما در بقیه رتبه بندی ها کاملا بدون قاعده رتبه بندی کردید اولا جای دورمامو و فرانکلین ریچارد خیلی خالیه همچنین مرد مولوکولی و همچنین شخصیت های چند انتزاعی بسیار قدرتمند مانند دث و اینفینیتی و آبویلیئن جالبه تانوس هم قدرت های خودش رو داراست و هم با قدرت دستکش از شخصیت های اترنیتی اینفینیتی دث و حتی آبویلیئن قدرتمند تره!
  از اون گذشته ثور قدرتمند ترین انتقام جو هست خود استنلی گفته من ثور رو خلق کردم که شخصیت قوی تر از هالک هم داشته باشیم و همچنین داره کمیک بوک های journey to the mystery دیدیم که ثور بدون پتکش هالک رو شکست داد و همچنین شما در رتبه کارول دانورز بسیار اغراق کردید در هر صورت ثور قویترین انتقام جو هست و در مورد رتبه آپوکالیپس
  در کتاب کمیک new avengersما شاهد مبارزه بین هالک و آپوکالیپس بودیم که آپوکالیپس توانست به سادگی هالک رو شکست بده شما همچنین در رتبه مگنتو هیچ چیزی رو رعایت نکردید قدرت های مگنتو خیلی بیشتر از اینهاست در ضمن جای شخصیت اسکارلت ویچ یا همون واندا ماکسیموف خالیه شاید بگید چرا چونکه اون در کمیک بوک ها قدرت انحراف واقعیت و استفاده از جادو هرج و مرج رو داره و صد البت که شما جای سنتری رو خیلی پایین گذاشتید قدرت های شخصیت سنتری با قدرت های ثور برابری میکنه شما از پروفوسور ایکس هم اسمی نیاوردید ولی ددپول رو توی لیست دیدیم یعنی ددپول از شخصیت مگنتو و پروفوسور ایکس قوی تره!
  به هر حال به نظرم رتبه بندی خیلی ضعیف و غیر حرفه ای بود مخصوصا اینکه رتبه ددپول بالا تر از مگنتو بود و همچنین رتبه سنتری و آپوکالیپس هم بسیار پایین بود در ضمن شما باید رتبه کارول دانورز رو پایین تر و رتبه آدام وارلاک رو بالا تر ببرید ما همچنین در یکی از کمیک بوک های مرد عنکبوتی شاهد موجودی به اسم capitan universal بودیم که میتوانست با یک ضربه انرژی یک سیاره رو نابود کنه
  ما همچنین شخصیت های ارباب نظم و خدای هرج مرج هم رو به رو هستیم که بسیار قدرتمند هستند در ضمن اسمی از رد هالک هم برده نشد و همچنین دوقلو های آپوکالیپس
  اما‌ به هر حال از نویسنده محترم این مقاله تشکر میکنم

  پاسخ

 9. امیر

  فروردین 6, 1398

  ببخشید میشه یه کمیک با حضور برتر از همه معرفی کنید
  ممنون میشم
  لطفا سریعتر جواب بدهید
  متشکرم

  پاسخ

  • sarlashgar در پاسخ به امیر

   خرداد 25, 1398

   کمیک بوک secret wars با حضور تمامی ابرقهرمانا و شرور ها
   خلاصه داستان:موجود قدرتمندی به اسم بیاندر یک دنیا به اسم بتل وورد
   خلق میکند و تمامی شرور ها و قهرمانان مارول را در آنجا زندانی میکند تا باهم مبارزه کنند

   پاسخ

 10. یوسف

  بهمن 11, 1397

  پس نوا(nova) کو اخه

  پاسخ

 11. سینا

  آبان 17, 1397

  ببخشید ولی واقعا نامردی که ثور و هالک در رتبه پایینتری نسبت به کاپیتان مارول باشند در صورتی که زور ثور و هالک بیشتر از کاپیتان مارول هست

  پاسخ

  • boom در پاسخ به سینا

   خرداد 22, 1398

   داداش اونجرز پایان بازی رو نگاه کن میفهمی
   کی قوی تره

   پاسخ

   • آریو در پاسخ به boom

    خرداد 22, 1398

    اون فیلمه . ملاک این مقاله کمیکه .

    پاسخ

 12. Dany

  مهر 23, 1397

  واقعا نمیشه گفت لیست خوبی بود چون واقعا کسی اهل کمیک باشه اودین رو پایین تر از کاپیتان مارول نمیزاره.در کمیک تور از تانوس هم قدرتمند تره در حالت کلاسیک اون تونست مارمیدگاردو که ۳دور دور زمین چرخیده بود رو برای جلوگیری از نابودی سیاره زمین بلند کنه.درخت جهان رو که ۹ قلمرو یا سیاره روی اون قراردارند رو تکون بده با دستای خالی تازه این نهایت قدرت تور هم نیست با قدرت اودین قادر به کارهایی است خارج تصور و خود اودین بماند قدرت اودین با امثال گالاکتوس و فونیکس برابری می‌کنه فقط میتونم بگم داداش داری اشتباه میزنی کاپیتان مارول جاش اونجا نیست و هالک هیچ وقت از تور قویتر نبوده شاید در مبارزه ای بنا به شرایط کمیک در ورژن قدرتمندتر تور رو شکست داده باشه ولی اگه ورژن قدرتمندتر یک شخصیت رو در نظر بگیریم rune king thor میتونست جز ۵تای اول باشه

  پاسخ

  • Ali در پاسخ به Dany

   خرداد 21, 1398

   ناموصا اصلا منصفانه نیس
   تور با این همه قدرتش از کاپتان مارول و هالک پایین تره 😐😕

   پاسخ

  • دانیال در پاسخ به Dany

   شهریور 26, 1398

   نه تنها اودین بلکه هالک و ثور خیلی قویتر از کاپیتان مارول هستند قدرت ثور خیلی بیشتر از هالک هست.

   این مقاله اشکالات خیلی زیادی داشت برای مثال همونطور که گفتم اودین ثور و هالک قویتر از کاپیتان مارول هستند

   با تشکر از شما

   پاسخ

  • امیرعلی در پاسخ به Dany

   شهریور 26, 1398

   به لحاظ فنی اودین و تور درسطح جدایی از اکثر اعضای لیست قرار دارن بجز 5 نفر اول

   پاسخ

 13. عباس اقا مجموعه فیلمی چی داری معر فی کنی مثل گرگ میش مثل هر پاتر اینطور چیز ها

  پاسخ

 14. عباس اقا فهرست فیلم های کامل کمپانی مارول میخواستم چون میخواهم بینیم کدوم فیلم ها را از قلم جا انداختم نگاه نکردم ..سایت ها کدوم یه چیزی میگن شما اگر لیست کامل را بگذارید بهتره هستش یا نام ببرید تمامی فیلم های مارول رل با تشکررررر

  پاسخ

 15. سامان خوش فکر

  مهر 12, 1397

  سلام میگم روشی است بر اساس کاخ ذهنی و تصویرسازی ذهنی
  که میگه با شخصیت های فیلم های مارول میتونه حافظه تون رو تقویت کنید میشه درباره این مطلب بگذارید

  پاسخ

 16. حسین

  مهر 9, 1397

  سلام ، خوشحالم که هنوز افرادی خوش فکری هستند که فیلمها رو از جنبه های مختلف و با این نکته سنجی معرفی میکنند .مایلم اگر گروه یا انجمنی که آخر هفته ها ،دورهمی تماشای فیلم و بیان دیدگاهها دارین منم عضو کنین .

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به حسین

   مهر 9, 1397

   شما لطف داری حسین جان،
   در حال حاضر همچین انجمنی نداریم ولی انشالله قراره به زودی امکانات زیادی تو سایت قرار بدیم از جمله همین انجمن های تخصصی فیلم و سریال،
   با اجازت لینک اکانت رو از پیامت حذف کردم چون اجازه انتشارش رو نداریم 🙏🙏

   پاسخ

 17. یوسف

  مهر 5, 1397

  به نظر من باید ولکان رده بهتری داشته باشه چون شاید زیاد معروف نباشه ولی قدرتاش زیاده حتی از سوپر من هم بیشتره از قدرت های اون میشه به 1پرواز 2-تسلط بر آب و آتش و خاک و ساعقه و…3-سریع بودن (تغریبا سرعت نور)4-جذب انرژی (می تونه انرژیه یه ستاره هم بگیره)5-بودن در خلا بدون آب و غذا 6-میتونه از تمام بدنش اشعه بزنه (مثل سوپرمن ولی از هر جایی که خواس چشم،دست و…) والبته چند چیز دیگه.
  تازه امپراطور شی آر هم میشه
  در کل خیلی قویه

  پاسخ

 18. BABAKMJFJ

  مهر 2, 1397

  خدایی نتیجه مبارزه وولوورین با سه تا از اینا در نظر بگیر میگیره تیکه پارشون میکنه یا اصلا پروفسور ایکس مگه ازش قوی تر هست تو تمام دنیای مارول اگزاویر از همه قوی تره

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به BABAKMJFJ

   مهر 3, 1397

   از کجا این حرفاتو در آوردی؟؟؟

   پاسخ

  • احمد درستکار در پاسخ به BABAKMJFJ

   مهر 5, 1397

   منم میخوام بپرسم از کجا این حرفاتو در اوردی ؟؟؟!؟!!؟؟!؟؟!؟
   حالا این که وولورین زود درمانی خیلی شدیدی داره دلیلی بر این نیست که اسیب ناپذیره.
   به عنوان مثال اگه وولورین در مقابل اودین قرار بگیره ، اودین میتونه با صرفا با اراده اون رو از سر راه برداره . یا مثلا میتونه قدرت زود درمانیش رو ازش بگیره.
   منم خودم قبول دارم که این لیست بی نقص نیست ولی وولورین رو توی همچنین لیست های خیلی کم میبینی. در صورتی که بر عکسش هالک رو خیلی کم پیش میاد که توی چنین لیست هایی نبینی .
   در ضمن این حرف رو که پروفسور x قویترین شخصیت کمیکه رو اینجا زدی ولی جای دیگه ای نزن. کنترل ذهن پروفسور x روی بعضی از این شخصیت ها اثر نداره . مثلا ثور که نسبت به کنترل ذهنی مقاومت خیلی زیادی داره و کنترل ذهنی خیلی از شخصیت ها روش اثر نداره و البته نسبت به کنترل ذهنی پروفسور x هم مقاومت نسبتا زیادی داره.
   هالک هم گفته میشه که کلا نسبت به کنترل ذهن مقاومه هر چند که اون هم سابقه داشته که موقتا کنترل ذهن بشه. کلا قضیه کنترل ذهن در کمیک پیچیدگی زیادی داره که فعلا نمیخوام وارد بحثش بشم.

   پاسخ

  • mad.man در پاسخ به BABAKMJFJ

   اسفند 18, 1397

   این چه مقایسه ای بود انجام دادی.این را جدی گفتی یا داری شوخی میکنی.ولوریین به نظر من تو لیست 25نفره که هیج تو لیست 50 نفر از برترین های مارول هم قرار نمیگیره.درسته شخصیت دوست داشتنییه و منم خوشم میاد ازش ولی از نظر قدرت با هیچکدوم از شخصیت های این لیست حتی در ی سطح هم نیست و پایین تره.ب نظر من دگ اینجور نظرهاتو واسه خودت نگه دار. درسته این لیست ناقصه و خیلی ایراد داره ولی ن این شکلی ک تو میبینی.بدرود

   پاسخ

  • shayan در پاسخ به BABAKMJFJ

   تیر 22, 1398

   داداش من عاشق ولورینم شاید کسی اندازه من اونو دوس نداشته باشه ولی خدایی ضعیف ترین شخصیت این لیست هم میتونه راحت تیکه تیکش کنه

   پاسخ

 19. استیو راجرز

  شهریور 30, 1397

  در ادامه سخن قبلیم بگم که در کل به نظرم مقاله (( 25 قهرمان قدرتمند تمام زمان ها )) خیلی بهتر ، کامل تر ، و دقیق تره و این مقاله با اون خیلی ضد و نقیض داره به نظرم سعی کنین که مقالاتتون اینقدر با هم ضد و نقیض نداشته باشن و هماهنگتر باشن.
  اینم از لینک مقاله 25 قهرمان قدرتمند تمام زمان ها :
  https://paroshat.com/22259/25-ابر-قهرمان-قدرتمند-تمام-زمان-ها

  پاسخ

 20. استیو راجرز

  شهریور 30, 1397

  خوب اولا باید بابت مقاله تشکر کنم.
  همون طور که قبلا هم گفتم هیچ Top لیستی نیست که همه باهاش موافق باشند مخصوصا اگه در زمینه قدرت باشه.
  خوب اگه راستشو بگم من با بخش های زیادی از این لیست شدیدا مخالفم. مثلا ثور میتونست رتبه بهتری داشته باشه. ولی خداییش نکته خیلی جالب و دقیقی رو گفتین که قدرت رعد و برق ثور با از بین رفتن ازگارد از بین رفت . این نکته جایی گفته نشده بود ولی از همون موقع اکران این ابهام رو داشتم که چرا ثور در ابتدای فیلم از قدرت صاعقه اش استفاده نکرد که دیگه مطمئن شدم. اگه ثور قدرت رعد و برق رو داشت احتملا تانوس نمیتونست به اون راحتی شکستش بده چون در اون حالت از هالک هم قدرتمندتر بود . ولی حیف چون اگه قدرت رعد و برقش رو داشت احتمالا نبرد خیلی جذابی بینشون شکل میگرفت.
  ولی واقعا لیستتون نسبت به خیلی از لیست هایی که در سایت های مختلف چه ایرانی و چه خارجی هست خیلی کامل تره…
  یکی دیگه از مشکلات لیستتون اینکه که درست مشخص نیست منظورتون رتبه بندی کمیکه یا سینما چون قدرت شخصیت ها در این دو خیلی متفاوته. اگه منظورتون کمیک بود نباید به هیچ وج کاپیتان ماورل رو قدرتمندتر از ثور و اودین و برخی دیگر حساب میکردین چون اصلا قابل مقایسه نیستن مثلا انصافا قدرت اودین کجا و قدرت کاپیتان مارول کجا ؟!!!؟!؟؟!؟؟!؟!!؟!؟!؟؟؟؟؟!!!!!!! اگه هم منظورتون سینما بوده که بازم لیست خیلی نقص داره و مثلا هلا باید با یک رتبه خیلی خوب در لیست قرار میگرفت و خوب اگه هم منظورتون هم کمیک و هم سینما باشه که اصلا جور در نمیاد. !!!!!!!!!!!

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به استیو راجرز

   شهریور 31, 1397

   سلام استیو 😁
   همونطور که تو مقاله گفتیم و شما هم اشاره کردی واقعا سخته که قدرت هارو مقایسه کرد، حالا چه از لحاظ کمیک و چه سینما
   البته این لیست بر اساس کمیک نوشته شده چون مثلا شخصیتی مثل “One above all” کلا تو سینما دیده نشده تا بحال
   نظرات خوبی نوشتی، در مورد مقایسه کاپیتان مارول و اودین هم باید بگم که اودین در اصل متعلق به مارول نیست و ریشه در افسانه های اساطیر اسکاندیناوی داره و در کل جزو خدایان محسوب میشه تا ابرقهرمان. نمیدونم شاید بهتر بود اودین جایگاه بالاتری نسبت به مارول داشته باشه ولی خوبی لیست به اینه که جای بحث هم داشته باشه 😁😁

   پاسخ

   • پارسا در پاسخ به عباس

    اسفند 9, 1397

    ببخشىد موج سوار نقره اى و سنترى كه از هالك قوىتر هستند ىا مثلا اودىن از كاپىتان مارول قوىتر هست گالاكتوس هم از سىبثوت قوىتر هست هركول هم از هالك و تور قوىتر هست

    پاسخ

   • کمیک فَن در پاسخ به عباس

    خرداد 25, 1398

    ادین یک کرکتر اقتباس شده از اساطیر نورثه و ورژن مارولش، متعلق ب انتشارات ماروله /:
    ادین تو دیسی کامیکس هم حضور داره و اقتباس از شخصیت های اساطیری برای همه ی انتشارات ازاده، چ دراکولا چ ادین و چ تور
    در مورد قدرت هم باید بگم کاپیتان مارول ( کارول دنورز ) در حالت عادی جز 100 شخصیت قدرتمند مولتی ورسم محسوب نمیشه /: اما ادین با قدرت های مختص ب خودش، جادو و قدرت مجیکالی ک ادین فورس ( ادین سورس ) بهش میده در قد و قواره ی امثال گالاکتوس و تانوس قرار میگیره /:

    پاسخ

    • عباس در پاسخ به کمیک فَن

     خرداد 25, 1398

     سلام،
     خب من هم نگفتم که ورژن مارولش متعلق به مارول نیست، گفتم ادین متعلق به مارول نیست!
     در مورد کاپیتان مارول هم، من خیلی خیلی بعید میدونم که شما بتونید اسم 100 تا شخصیت رو بگید که به عقیده اکثریت طرفدارا قوی تر از کاپیتان مارول باشن!!

     پاسخ

     • محسن در پاسخ به عباس

      تیر 14, 1398

      قویترین شخصیت مارول کاپیتان یونیورس هستش نه مار ول

      پاسخ

      • عباس در پاسخ به محسن

       تیر 14, 1398

       سلام محسن جان،
       منم نگفتم کاپیتان مارول قوی ترین شخصیت ماروله 🙂

       پاسخ

  • محسن در پاسخ به استیو راجرز

   تیر 14, 1398

   سلام دوست عزیز ولی چرا شخصیتی مثل دارک ساید تو این لیست نیست جاش خیلی خالیه یا چرا کسی مثل دارک فونینکس یا کسی مثل شزم البته نه شخصیت که داخل فیلم هست یا کسی مثل دکتر منهتن تو کمیک بوک شخصیت های معروف ریادی وجود داره تو این لیست جایی ددپول وجود نداره طول عمر هنر رزمی دلیل نیست بتونه تو همچین لیستی قراربگیره یا اودین چرا از تور بالاتره که همیشه اودین گفته تور از من قویتره یا مثلا خواهر تور هلا

   پاسخ

   • عباس در پاسخ به محسن

    تیر 14, 1398

    سلام محسن جان،
    این لیست از دنیای مارول انتخاب شده، شخصیت های دکتر منهتن و دارک ساید و شزم مال دی سی هستن. درباره اودین و ثور هم اکثریت نظرات طرفداران روی اینه که اودین از ثور قوی تره و حتی چکش میولنیر اول به دستورات اودین گوش میده وبعدش به ثور

    پاسخ

   • آریو در پاسخ به محسن

    تیر 14, 1398

    ببخشید دارکساید ابرقهرمانه یا از دنیای مارول که بخواد تو لیست بیاد ؟!
    قدرت ثور و ادین هم که اصلا قابل مقایسه با هم نیستن !
    یکم فکر کنین خواهشا

    پاسخ