25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول از بین ابرقهرمانان و ابرشرورها

طرفداران دنیای کامیک‌بوک همواره سر اینکه کدام شخصیت‌ها قویتر هستند با یکدیگر بحث داشته‌اند. یکی از شرکت‌های بسیار معروف در زمینه کامیک ها شرکت مارول است که در طی 10 سال اخیر دنیای سینمای یخودش را هم راه انداخته و امروزه طرفداران بی شماری دارد. مارول شخصیت های تاثیرگذار بسیاری دارد. از مردان ایکس گرفته تا نگهبانان کهکشان و انتقامجویان، شخصیت های قدرتمندی وجود داشته و این سینما با کمبود شخصیت رو در رو نیست. اما کدام یک از این شخصیت ها قدرتمندتر هستند؟ در این مقاله می خواهیم به این سوال طرفداران پاسخ دهیم. با پروشات همراه باشید تا با 25 شخصیت قدرتمند دنیای مارول آشنا شوید.


25. مگنیتو – Magneto

مگنیتو یکی از قدرتمندترین ویلن های دنیای مارول است. مکس آیزن هاردت پس از مشاهده قتل خانواده اش توسط نازی ها به آشویتس فرستاده شد اما بعدها به یک ویلن بسیار قوی به نام مگنیتو تبدیل شد. او که می تواند فلزات را دستکاری و کنترل کند، در حقیقت همه چیز را کنترل می کند (هر چیزی که حاوی فلز باشد). قدرت او در کنترل مغناطیس آنقدر زیاد است که یک بار توانست پنجه های فلزی ولورین را از بدن اش بردارد.


24. هایپریون – Hyperion

بله هایپریون نوعی سوپرمن شبیه سازی شده است، اما این مسئله ابرقهرمان بودن او را زیرسوال نمی برد. او در کنار قدرت قهرمانی، سرعت و استقامت اش، می تواند از چشم های خود شعله های آتش پرتاب کرده و با قدرت کیهانی خودش را درمان کند. مقاومت شگفت انگیز او هم باعث می شود که بتواند ضربات هالک را تحمل کند.


23. ددپول – Deadpool

وید ویلسون یا همان ددپول، فوق العاده قدرتمند است. او هنرهای رزمی را بلد بوده، تحت آزمایش وحشتناکی قرار گرفت و با قدرت های خارق العاده ای نظیر احیای پیشرفته، قدرت ابرقهرمانی، استقامت بالا، مقاومت و سرعت، از آن بیرون آمد. توانایی احیا باعث می شود که او نامیرا باشد. ایفای نقش ددپول در دنیای سینمایی مارول بر عهده رایان رینولدز بوده که به خوبی توانسته نظر طرفداران را جلب کند.

همچنین بخوانید: 10 قدرت ابرقهرمانی عجیب در افراد حقیقی


22. آپوکالیپس – Apocalypse

اِن صباح نور (نام عربی آپوکالیپس) پنج هزار سال پیش در مصر باستان به دنیا آمد. او رشد کرده و به یک حاکم بزرگ تبدیل شد. سپس به یکی از ابرقهرمان های مردان ایکس و مارول بدل گشت. آپوکالیپس تقریبا نامیراست و هزاران سال است که زندگی می کند و قدرت های ابرقهرمانی اش باعث شده که بتواند در برابر هالک مقاومت کند. او در دنیای سینمایی نیز حضور داشته و در فیلم X-Men: Apocalypse اسکار ایزاک نقش او را ایفا نمود.


21. وولکان – Vulcan

گابریل سامرز برادر متولد نشده اسکات (سایکلاپس) و الکس سامرز (هاووک) بود که دی کین او را از بدن مادرش بیرون کشید. او سرانجام تحت نظر پروفسور چارلز اگزویر آموزش دید و با نام وولکان، توانست در کنترل انرژی و مهار آن تخصص پیدا کند. او می تواند انرژی دیگران را دریافت کرده و از انرژی خود به عنوان میدان نیرو استفاده کند.

همچنین بخوانید: 50 فیلم ابرقهرمانی برتر تاریخ سینما تا به امروز + تصاویر


20. سنتری – Sentry

سنتری برای احیای مجدد سرباز قهرمان سروم ساخته شد. رابرت رینولدز که تشنه اساطیر بود به آزمایشگاه وارد شد و سروم یا همان سنتری را برداشت. قدرت و سرعت او قابل بیان نیستند، او قدرت میلیون ها خورشید در حال انفجار را داراست. او در کنار این قدرت ها می تواند مولکول را دستکاری کرده، نور را کنترل کند و مردگان را زنده نماید.


19. موج سوار نقره ای – Silver Surfer

نورین راد که در سیاره زن-لا به دنیا آمده بود در نبرد با دشمنان به گالاکتوس کمک کرد. او طی یک معامله با گالاکتوس به موج سوار نقره ای یا برده او بدل شد. او یکی از قدرتمندترین شخصیت های دنیای مارول است و با قدرت کیهانی می تواند انرژی را کنترل کند.


18. اسکار – Skaar

اسکار پسر هالک و کایرا بوده و قدرت هایش را از پدرش به ارث برده است. او همچنین می تواند همانند مادرش قدرت کهن را کنترل کرده و زمین و سنگ ها را دستکاری کند. او به نوعی ضدقهرمان است و هم دشمن و هم شریک پدرش، هالک است.

همچنین بخوانید: فیلم‌های ابرقهرمانی مارول را با چه ترتیبی ببینیم؟


17. هرکول – Hercules

در اساطیر یونان هرکول فرزند زئوس بوده و قدرت ابرقهرمانی دارد. اما قدرت هایش فراتر از آن است. او با قدرت احیای خود و طول عمر بالا، توانسته سال های سال زندگی کند. قدرت او با ثور، هالک و سنتری برابر است، البته اگر بیشتر نباشد.


16. ثور – Thor

ثور پسر اودین و صاحب یک چکش قدرتمند به نام میولنیر است. ثور قدرت و سرعت بالایی داشته و می تواند قدرتمندترین دشمنان را هم شکست دهد. توانایی او از کنترل زمین تا پرواز را شامل شده و از آن دست قهرمان هایی است که دوست ندارید با او سرشاخ شوید. نقش او در دنیای سینمایی مارول را کریس همسورث ایفا مینماید، در فیلم “انتقامجویان: جنگ بینهایت” او تنها کسی بود که توانست ضربه سنگینی به تانوس وارد کند و اگر کمی زودتر از راه رسیده بود احتمالا تانوس هرگز نمیتوانست به خواسته خود برسد. در فیلم “ثور: رگنوراک” ثور توانست با قدرت رعد هالک را شکست دهد، اما در کامیک، هالک به این راحتی شکست نمیخورد و البته قدرت رعد ثور هم با از بین رفتن ازگارد تقریبا از بین رفت و بدون چکش نمیتواند از صاعقه استفاده کند. به همین دلیل در این لیست هالک در رتبه بهتری نسبت به ثور قرار گرفته است.


 


                               

دیدگاه‌ها (230)

بستن فرم

 1. محمد

  شهریور 29, 1400

  وایسا چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگنیتو جهش یافته در سطح امگا در رتبه 25 قرار گرفته؟؟؟؟؟؟؟
  مگنیتو در حد و اندازه افرادی مثل ثور یا استرنج هست ثور رو هم شاید حتی بتونه شکست بده حالا چرا ثور استرنج نه بخاطر اینکه مگنیتو می تونه آذرخش رو جذب بکنه شاید استرنج رو هم بتونه شکست بده اما شکست ثور ساده تر هست اگه مگنیتو به اوج خشمش برسه می تونه زلزله 8 ریشتری در سر تا سر زمین راه بندازه که به این معنا هست که همه چی نابود میشه
  عجیبه که در این رتبه قرار داده شده

  پاسخ

  • تحلیل گر در پاسخ به محمد

   شهریور 29, 1400

   اتفاقا مگنیتو اونقدرم قوی نیس!! استقامتش در حد یه آدم عادیه پس ثور یا هالک به راحتی تمام میزننش

   پاسخ

  • اوتاکو * در پاسخ به محمد

   مهر 2, 1400

   مگنیتو از واندازه شکست خورده ثور بزنه ؟ تو کامیک ثور قویتر ازو اندا هست

   پاسخ

 2. اوتاکو *

  شهریور 26, 1400

  بهشش میگن بیاندر ماقبل ریتکان اون با بقیه نژادش فرق داره یکی از ۴ تا شخصیت برتر مارول هست و قبل از بوجود اومدن پروتژ و اینکه تانوس ریگلاتور رو بدست بیاره بهش میگفتن تنها رقیب والای همگان و میکائیل دمیورگس یچی ولی میکائیل معمولی بخواد اونو شکست بده ؟

  پاسخ

 3. کاربر

  تیر 22, 1400

  چی شد اودین و ثور و هالک و مگنیتو و موج سوار نقره ای میزنن کاپیتان مارول رو له میکنن اخه اودین اصلا با کاپیتان مارول قابل قیاس نیست اودین از شخصیت دارک ساید به مراتب قویتره کسی که سوپرمن رو له کرده مگنیتو هم کاپیتان مارول رو تیکه تیکه میکنه هالک هم که هیچ کدوم از انرژی هاش روش تاثیر نداره و هالک با یه مشت کاپیتان مارول رو میترکونه ثور هم با دو تا مشت و یه صاعقه پودرش میکنه ثور از 6 سنگ ابدیت و انرژی ستاره نوترونی که از انفجار ابرنواختر به وجود میاد رد شده در حالی که کارول با سنگ غش کرد

  پاسخ

 4. ناشناس

  خرداد 18, 1400

  یه خورده تحقیق کن بعد مقاله بنویس ثور و موج سوار
  از کاپیتان مارول قوی تره

  پاسخ

 5. علی

  فروردین 24, 1400

  من کاری به شخصیت های کارتونی ندارم منم یه موجودی میتونم بسازم با ویژگیه اینکه هیچ نیرو و انسانی نمیتونه بهش آسیب بزنه چون روحه فقط خودش میتونه آسیب برسونه پس قوی تراز همست..کارتون ولش فیلم رو میگیم.ولی خدایی واقعی تر از همه هالکه..هالک هرچقدر کتک بخوره عصبانی تر و بزرگ تر و قوی ترمیشه..پس منطقیه دلیل قوی تر بودنش..درضمن این هالکی که در انتقام جویانه اون هالک نیست چون هالک بزرگ تر بود و بزرگترم میشد بدنشم اصلا آسیب پذیر نبود..بمب میخورد فورا خوب میشد ..هالکو مثل یه ادم عادی کردن ..این خیلی نامردیه..

  پاسخ

  • ناشناس در پاسخ به علی

   تیر 4, 1400

   آفرین دقیقا همینه هالکو خیلی ضعیف تر از اونی که هست کردن موقعی که تو هالک۱ اون همه موشک زدن سنگای گندرو روسرش خراب کردن هیچیش نشد سگ جهش یافته نتونست بازوشو بکنه هالکم هیچیش نشد پس چجوری تو انتقام جویان جنگ ابدیت بادوتا مشت خودن از تانوس نتونست از جاش بلند بشه در حقیقت اگه هالک واقعی بود اون لحظه باید قوی ترم میشد

   پاسخ

   • اوتاکو * در پاسخ به ناشناس

    شهریور 26, 1400

    اون خب قبول دارم باید بلند میشد پدر تانوس رو در میاورد ولی هالک نمیتونه تو تاپ ۲۰ مارول باشه و خیلی از افراد قوی نبودن تو این لیست از جمله افرادی مثل پروتژ والای همگان (این یکی سلستیاله و خیلی قویه ولی نه اندازه خدای مارول ) اینفینیتی خدای نظم و آشوب و همین تانوس خودش خیلی قویتره ثور هم قویتره و اینکه چرا کپ مارول ۸ هست ؟ اون تو تاپ ۴۰ جایی نداره خودش

    پاسخ

   • فاضل در پاسخ به ناشناس

    مهر 23, 1400

    هالک یکی از قوی ترین شخصیت هاست هالک حتی از ثور هم قوی تره انفجار سیاره ها هم روش اثر نداره نمیدونم چرا به این شخصیت بی مهری میکنن و ضعیف نشونش میدن
    هالک به نظرم جزو ۱۰تا موجود برتر مارول هست

    پاسخ