25 فیلم زیبا که در آن‌ها قهرمان داستان یا شخصیت اصلی می‌میرد

25 فیلم زیبا که در آن‌ها قهرمان داستان یا شخصیت اصلی می‌میرد
5. دوازده میمون – 12 Monkeys

زمانی که جمعیت جهان براثر یک بیماری از دنیا رفته اند، جیمز کل (با بازی بروس ویلیس) مامور شده تا در زمان سفر کند و علت و چگونگی این رخداد را کشف نماید. اما او در یک حلقه زمانی گم شده و در پایان داستان، در حالی که کل جوان نظاره گر است، کل بالغ تیر خورده و می میرد.


4. شجاع دل – Braveheart

ویلیام والاس (با بازی به یادماندنی مل گیبسون)، پس از اینکه نوعروسش به جرم توهین به یک مقام انگلیسی کشته می شود، می خواهد از ادوارد اول شاه انگلستان انتقام بگیرد. همه ما دوست داریم ببینیم که او از شاه انتقام گرفته اما متاسفانه در پایان داستان شاهد شکنجه او هستیم که زیر شکنجه فریاد می زند: “آزادی”.


3. زندگی زیباست – Life is Beautiful

داستان غم انگیز یک پدر و پسر در جریان هولوکاست، که پدر تلاش می کند با اراده، تخیل و شوخی، ترس را از وجود فرزندش پاک کند. اما در پایان داستان او با شلیک یک سرباز نازی کشته می شود.


2. عزیز میلیون دلاری – Million Dollar Baby

مگی (با بازی هلاری سوانک) پس از اینکه برای تبدیل شدن به یک بوکسور آموزش می بیند، فلج شده و روی تخت بیمارستان می افتد. او از مربی‌اش فرانکی دان (با بازی کلینت ایستوود) می خواهد دستگاه ها را قطع کرده و به زندگی او پایان دهد. مربی سرانجام خواسته او را می پذیرد.


1. فرزندان انسان – Children of Men

در دنیای آخرالزمانی و عقیم، تئو فارون (با بازی کلایو اوون) مسئولیت نگهداری از یک زن باردار و رساندن او به دریا را می پذیرد. در پایان او و زن در یک قایق کوچک در آب قرار دارند. متاسفانه، در پایان داستان او از ناحیه شکم گلوله خورده و پیش از نجات زن توسط قایق دیگری که “فردا” نام دارد، از دنیا می رود. جولیان مور نیز در این فیلم زیبا نقش‌آفرینی کرده است.


دیدگاه‌ها (2)

بستن فرم

 1. امیر

  فروردین 8, 1398

  لوگان هم همینطوری بود اونم بزارین تو لیست

  پاسخ

  • عباس در پاسخ به امیر

   فروردین 8, 1398

   سلام امیر جان،
   به فیلم خیلی خوبی اشاره کردی. منتها این فیلمم جزو فیلم های ابرقهرمانیه و اگه بخوایم اینارو اضافه کنیم خیلی لیست طولانی میشه 😊

   پاسخ