9 گروه موسیقی متال منفور تاریخ موسیقی

متال یکی از سبک های همواره داغ و بحث برانگیزتر موسیقی بوده است که گاها با خشونت نیز آمیخته شده است. اگر طرفدار موسیقی راک نباشید به احتمال زیاد اشعار آن برایتان خشن و ناهنجار به نظر خواهند رسید.

موسیقی متال به معنای صدای بلند، لباس های عجیب و غریب و رفتارهای اعتراضی است. این رفتارها گاها آنقدر عجیب هستند که برخی موسیقی متال را خطرناک و شیطانی می دانند. با پروشات همراه باشید تا با برخی از بدنام ترین گروه های متال آشنا شوید.

یادداشت مترجم: در این مطلب صرفا به تاریخچه برخی گروه های متال که رفتارهای عجیبی داشته اند و باعث منفور شدن آن ها شده پرداخته شده است. همان گونه که از عنوان مطلب پیداست این مطلب در تمجید یا نقد این سبک موسیقی نیست.


9. Murder Junkies

این گروه در حال حاضر به بدنامی ده های 1980 یا 1990 نیست. زیرا امروزه به دلیل اشعارش درباره مواد مخدر، تجاوز و قتل های سریالی شهرت دارد. دینو، نوازنده درام گروه همیشه به صورت برهنه می نوازد! اعضای فعلی این گروه، اعضای فرعی گروه قدیمی آن هستند که در دهه 1990 شهرت داشتند. جی جی الین، بدنام ترین و بحث برانگیزترین عضو گروه بود. او بر روی صحنه برهنه می شد و به سمت تماشاگران ادرار می کرد.او حتی با تماشاگران زد و خورد می کرد. این اتفاق آنقدر تکرار می شد که گاهی پس از اجرا اعضا نگران حمله از جانب تماشاگران بودند.

الین اولین بار به صورت اتفاقی بر روی صحنه باد معده خالی کرد، زیرا داروی ضدیبوست مصرف کرده بود، اما سپس بازهم این کار را تکرار کرد و به نظرش جالب می آمد. برای جالب تر شدن ماجرا هر تماشاگری را که دستش به او می خورد، میزد.

او می خواست حین یکی از اجراها خودکشی کند. اما این اتفاق نیفتاد زیرا در پایان تمام اجراها به زندان می رفت! اما سرانجام مرگ او در سال 1993 بر روی صحنه رخ نداد. او در روز مرگش در حال اجرا بود که برق رفت، بنابراین به خانه دوستش رفت و براثر مصرف بیش از حد هروئین درگذشت. او پیش از مرگ وصیت کرده بود که نباید شسته شود، بنابراین با خون و مدفوع روی بدنش به خاک سپرده شد.


8. Mayhem

این گروه بلک متال از نروژ در ابتدا بسیار بدنام و بحث برانگیز بود و اکنون بهتر شده است. اما هنوز هم به دلیل مضمون ترانه هایشان درباره مواد مخدر، خودکشی و شیطان، اجراهایشان خشونت آمیز می شود. همچنین آن ها به استفاده از نمادهای نازی و اشارات نژادپرستانه متهم شده اند.

در سال 1991 خواننده گروه، پر دد اوولین (در سمت چپ تصویر) خودکشی کرد. گیتاریست گروه، اویستین آرسث (قسمت راست تصویر) جسد او را یافت. او به پلیس زنگ نزد بلکه مغز و جمجمه پر  را برداشته و آن را به موزیسین های دیگر متال داد. این اتفاق تا مدتی شایعه بود، تا اینکه مورگان استاین مایر از گروه متال مرداک تایید کرد که بخش هایی از مغز پر را دریافت کرده است.

گفته می شود که آرسث بخش هایی از مغز دوستش را خورده و از جمجمه آن گردنبند ساخته است. حقیقت این گفته ها مشخص نیست و هرگز ثابت نشد زیرا آرسث در سال 1993 توسط یکی از اعضای گروه کشته شد. قاتل او، ورگ ویکرنس به دلیل قتل او و سوزاندن چندین کلیسا به 21 سال حبس محکوم شد. اما 14 سال بعد آزاد شد.


7. Sex Pistols

یک گروه پانک متال بریتانیای که در سال 1975 شکل گرفت و در 1 دسامبر 1976، زمانی که استیو جونز (گیتاریست) در حالت مستی طی یک مصاحبه زنده دوبار از کلمه F… استفاده کرد، به شهرت رسید. این کار او باعث تنفر ملی شد. بسیاری از کنسرت های گروه لغو شد و تماشاگران حین کنسرت خارج شدند. به همین دلیل در 6 ژانویه 1977 قرارداد گروه با کمپانی EMI فسخ شد.

این گروه دیگر از چیزی واهمه نداشت. آن ها حتی آهنگی به نام EMI منتشر کرده و روسای کمپانی را احمق خواندند. در 10 مارس 1977 با کمپانی &M Records قرارداد بستند اما پس از کندن لیبل کمپانی در حین جشن قرار داد، مجددا قراردادشان فسخ شد. در 18 مه با کمپانی Richard Branson’s Virgin قرارداد بسته و پس از آن آهنگ بحث برانگیز God Save the Queen را منتشر کردند.

این آهنگ که مستقیما ملکه را نقد می کرد بازهم باعث نفرت ملی شد. بی بی سی این آهنگ را ممنوع کرد و روزنامه ها هم درباره آهنگ و گروه بدگویی نمودند. جان لیدون (نام هنری: جانی راتن) در خیابان با کارد بزرگ و شیشه شکسته موردحمله قرار گرفت. در 7 ژوئن، این گروه پس از اجرا در قایقی که از مجلس عوام بریتانیا می گذشت دستگیر شد.


6. Electric Eels

یک گروه پانک که در سال های 1970 تشکیل شد و سپس از بین رفت.این گروه سه سال فعال بود و در سال 1976 از هم پاشید.آن ها در این زمان آلبوم منتشر نکردند تنها پنج اجرا داشتند که اغلب نصفه تمام شد زیرا صاحبین بار آن ها را بیرون می کردند.

دلیلش این بود که گیتاریست گروه، جان مورتون بر روی صحنه با تماشاگران و سایر اعضا زدوخورد کرد. جرم دیگر آن ها علاوه بر زدوخورد استفاده از نماد نازی و آلات عجیب موسیقی بود. آن ها همچنین با چمن زن و اره برقی به روی صحنه می رفتند تا شدت صدایشان بیشتر شود.


5. مشروع لیلی – Mashrou’ Leila

مشروع لیلی یک گروه راک است که از جای عجیبی می آید: لبنان. اگرچه شاید آن ها در غرب معمولی به نظر برسند، اما به دلیل سبک موسیقی و خواننده اصلی، توسط دولت های خاورمیانه، عجیب تلقی می شدند.برخلاف گروه های دیگر خاورمیانه که بر عشق تمرکز داشتند، آن ها به موضوعات اجتماعی و سیاسی تمرکز می کردند. حامد سینو، تک خوان گروه یک همجنسگراست و این موضوع را پنهان نمی کند.

این گروه در سوریه و فلسطین ممنوع است. آن ها در اردن ممنوع نیستند اما رادیوهای اردن آهنگ های آن ها را پخش نکرده و تور کنسرت های آن ها در سال های 2016 و 2017 در این کشور هم ممنوع شد. این گروه در عربستان سعودی هم ممنوع نیست اما اجازه اجرا در این کشور را ندارد. این گروه اکنون در لبنان فعالیت داشته و در آمریکا، فرانسه و بریتانیا تور برگزار می کند.


4. Body Count

این گروه ترش متال چندان بدنام نبود اما یکی از آهنگ های آنها آنقدر بحث برانگیز بود که رئیس جمهور جرج اچ.دبلیو بوش شکایت کرد و اف بی آی، آیس تی (بنیان گذار گروه) را در لیست تهدید ملی خود قرار دارد. این آهنگ که Cop Killer نام داشت در سال 1992 منتشر شد.

آلبوم زمانی منتشر شد که یک دادگاه لس آنجلسی چندین پلیس را که با دستگیری رودنی کینگ او را آزار داده بودند، را تبرئه کرد. این تبرئه مشکلات بسیاری به پا کرد. این رویداد با زمان انتشار آلبوم این گروه و آهنگ Cop Killer یکسان بود. این آهنگ از زبان یکی از قربانیان آزار و اذیت پلیس گفته می شود که برای انتقام یک پلیس را به قتل می رساند.

گروه های پلیس و قانون سراسر آمریکا این آهنگ ها را بحث برانگیز دانستند و از Time Warner خواستند این آلبوم را از بازار خارج کنند. Time Warner این کار را انجام نداد و این نیروها این کمپانی را آزار دادند تا مانع فروش آلبوم شوند. یک فروشگاه در گرینزبورو، کارولینای شمالی، به پلیس گفت تا زمان فروش این آلبوم پلیس به شکایت های آن ها توجهی نمی کرد.

رئیس جمهور بوش این آلبوم را نقد کرد و آیس تی در شماره دو لیست تهدید ملی اف بی آی قرار گرفت. گفته های آیس تی درباره اینکه این آهنگ درباره پلیس های فاسد است نیز تاثیری نداشت. سرانجم Time Warner و آیس تی قبول کردند این آلبوم را از بازار جمع کنند. به جای این آهنگ، آهنگ Freedom of Speech، جایگزین شد که در واکنش به درخواست برای جمع آوری این آلبوم منتشر شد.


3. Cannibal Corpse

یک گروه با ترانه های بحث برانگیز و طرح روی جلد سوال برانگیز. بسیاری معتقدند که آهنگ های گروه نشان دهنده خشونت فیزیکی و خشونت جنسی نسبت به زنان است. با وجود آهنگ هایی مانند Stripped, Raped, and Tangled تعجبی ندارند که در روسیه، آلمان، استرالیا و قسمت های مختلف جهان ممنوع شدند. در سال 1995 کاندیدای ریاست جمهوری باب دول آهنگ های این گروه را نشانه زیرسوال بردن شخصیت ایالات متحده میدانست.

در 28 نوامبر 2014، یک دادگاه روسی، آهنگ های این گروه را به تخریب سلامت روانی کودکان متهم کرد. این دادگاه آهنگ ها را مستقیما ممنوع نکرد بلکه ترجمه آن ها به زبان روسی را ممنوع نمود. طرح های روی جلد سوال برانگیز آن ها هم در روسیه استفاده نمی شد. این گروه پیش از ممنوعیت، در روسیه کنسرت اجرا کرده بود. آن ها قرار بود در روسیه هشت کنسرت برگزار کنند که در نهایت به دلایلی تنها دو کنسرت اجرا شد.


2. Shining

این گروه سوئدی (که نباید با یک گروه نروژی به همین نام اشتباه گرفته شود) ژانر بلک متال خودکشی را خلق کرد. این گروه مانند همین ژانرش بدنام و بحث برانگیز است. این گروه دومین گروه به همین نام است. هردوی این گروه ها توسط نیکلاس کوارفورث بنیان نهاده شد، که عضو هردو گروه است.

او در سال 1996 اولین گروه را تاسیس کرد که به دلیل دعواهای اعضای گروه که در وبسایت او را “بیمار روانی” می دانستند، منحل شد. او سپس گروه دیگری تاسیس کرد که گویا بیماری روانی او مشکل ساز بود. در مه 2017، یکی از کنسرت های آن ها در پورتلند، ارگان، به دلیل رفتار ناشایست او لغو شد.

او پیش از کنسرتی در بویسی، آیداهو، به یک بار رفت و مست شد. اما بین زمان بودن در بار و اجرا نوشیدنی یک زن را برداشت، به یک مرد حمله کرد، یک زن را مورد آزار جنسی قرار داد، گفته های نژادپرستانه به زبان آورد و مردم را به کتک و تجاوز تهدید کرد. او برای تکمیل رفتارهایش سلام نازی به زبان آورد.


1. Suicidal Tendencies

این گروه پانک هاردکور پس از متهم شدن به عضویت در گروه گانگسترهای خیابانی Venice 13، بر سر زبان ها افتاد. این اتهام به دلیل استفاده از لوگوی Venice 13، یک گروه گانگستری جنایی در ونیز، لس آنجلس، در جلد آلبوم شان، به وجود آمد.

این گروه هرگز این عضویت را تایید نکردند اما برادر نوازنده باس قبلی گروه، لوییچ مایورگا، عضو Venice 13 است. آن ها در سال 2013 آلبوم 13 را منتشر کردند. کسی نمی داند این نام اشاره به سال تولید آلبوم بود یا آن گروه گانگستری. اما بسیاری از منتقدین این لوگو را اشاره به نام گروه گانگستری می دانند.

اما علاوه بر اتهام عضویت در این گروه گانگستری دلیل دیگر بحث برانگیز بودن این گروه آهنگ های آن هاست. که باعث شد از اجرای آن ها در چندین مکان جلوگیری شد. حتی در آن زمان آن ها اجازه نداشتند در لس آنجلس اجرا کنند. یک بار دیگر، پس از انتشار آهنگ I shot Reagan اف بی آی به مقابل خانه شان رفت. آن ها بعدها نام گروه را به I Shot the Devil تغییر دادند.

                               

دیدگاه‌ها (36)

بستن فرم

 1. مارتا

  اردیبهشت 24, 1401

  یه گروهی بود که با صدای طبیعت موسیقی میساختند
  کسی اطلاع نداره اسم اون بند چی بود؟

  پاسخ

 2. فرحناز

  بهمن 7, 1400

  یه وکال بود تغییر جنسیت داده بود چند بار و کسی دیگه نمیدونست جنسیتش چیه و اهنگاش سبک دپرسیو متال بود و همش تو اهنگاش صدای ناله بود اسم وکالشو میدونی دارم دیوونه میشم از بس دنبالش گشتم

  پاسخ

  • مریم در پاسخ به فرحناز

   اسفند 4, 1400

   اسمش رو پیدا کردی به منم بگو

   پاسخ

 3. یلدا

  دی 28, 1400

  چرا انقدر دوسدارید سبک متالو خراب کنید یا انقدر بد جلوه بدید 😐

  پاسخ

  • ممد در پاسخ به یلدا

   بهمن 20, 1400

   سبک متال و راک شیطانی نیس ولی خود خواننده هاش با رفتار و اهنگاشون دیدگاه مردم رو خراب کردن

   پاسخ

 4. Devilboy666mani

  تیر 29, 1400

  بجای اینکه کنیبال کرپس یا میهم رو بزاری بهتر بود لیمب بیزکیتز رو میزاشتی

  پاسخ

 5. Jinjer

  خرداد 12, 1400

  نصف گروه هایی که گفتی اولا اصلا متال نبودن. دوما اینکه سویسایدال تندنسیز و کنیبال کورپس جزو بزرگترین و محبوب ترین بندای متالن. شاید بین عوام مثلا کنیبال کورپس منفور باشه، ولی بین متالهدا خیلی هم محبوبه و شخصیت اکثر اعضای گروه، به خصوص جورج فیشر، اصلا دخلی به لیریکا و آرت کاورای البوماشون نداره. کاش نویسنده این بلاگ یکم بیشتر روی سوادش درباره این موسیقی کار می‌کرد

  پاسخ

 6. امیر مهیار

  خرداد 10, 1400

  مرگ دد خواننده میهم واقعا وحشت ناک بود

  پاسخ

 7. بی نام

  فروردین 16, 1400

  ولی به نظرم یکی میخواد نظر بده قبلش باید ببینه چیز هایی که مینویسه از نظر عموم عادیه یا نه. به نظرمون این داداشمون نمیدونه death metal چیه. خیخیخی.

  پاسخ

 8. جیمز هتفیلد

  فروردین 9, 1400

  برگامم
  گروه متالیکا با 9 گرمی که رکورده
  گروه متالیکا با کرک همت رتبه 11 بهترین گتارستا رو داره
  گروه متالیکا با رکرد جمعیت کنسرت توی اینتر سند من
  گروه متالیکا با اینهنه افتخار و توانایی
  واقعا جزو اینا نست😐
  خدا عقل بده

  پاسخ

  • Amin در پاسخ به جیمز هتفیلد

   تیر 3, 1400

   جایزه گرفتن زیاد دليل بر بهتر بودن نیست

   پاسخ

  • Ali در پاسخ به جیمز هتفیلد

   اسفند 3, 1400

   چه افتخاره بزرگی میشد اگه تو همچین سایتی اسمشونو میبردن…. نه. 😂

   پاسخ

 9. کیان

  شهریور 5, 1399

  عکس slipknot رو گذاشتید معرفی نکردید بهترین گروهو

  پاسخ

 10. Roya

  خرداد 20, 1399

  F8 چیه ؟؟؟

  پاسخ

 11. milad

  اسفند 10, 1398

  متاسفانه نویسنده این مطلب آشنایی با death metal نداشته در غیر این صورت cc داخل این لیست نبود.پیشنهاد میکنم برید به مصاحبه های Chuck Schuldiner و یا Alex webster در مورد death metal گوش کنید.
  کنیبال کورپس بشدت بند قابل احترامی برای تمام متال هد ها هست.

  پاسخ

 12. corps grinder

  بهمن 25, 1398

  برای چی کنیبال کورپسو اینطوری معرفی میکنید یکی از بهترین های بروتا دث متاله که هوی ترین آهنگ تاریخو داده از اسم سبک مشخصه بروتال دث متال شعراش درسته که وحشتناکه ولی اسکریم های جرج فیشرو کسی نمیتونه بزنه اگه میخواید کسی رو بد نام کنید برید بندای پرنو گرایندو معرفی کنید کنیبال کورپس همیشه مورد احترام متال هدا بوده و هست

  پاسخ

  • Smokey در پاسخ به corps grinder

   خرداد 19, 1400

   کانیبال کورپس یک اولد اِسکول دث متاله ولی رو بروتال دث متال تأثیر زیادی گذاشته

   پاسخ

 13. حسام

  آذر 24, 1398

  اسلیپ ناب یکی از محبوب ترین گروه های راک دنیاس. چرا عوام فریبی میکنید؟ من تمام کارای کنسرت دیدم اصا این حرفا صحت نداره

  پاسخ

  • کاربر متال باز در پاسخ به حسام

   فروردین 28, 1399

   داداش توهم فانتزی زدی؟؟؟
   تو لیست اصلا هیچ اسمی از اسلیپ نات نبرده.
   فقط به عنوان اشاره به لیست چون گروهشون 9نفره است عکسشون انداخته.

   من خودم عاشق گروه اسلیپ نات هستم.
   گروه خیلی فوق العاده و باحالیه.

   با اینکه من از دوره نوجوونی تا الان متال بازم
   ولی این حرفها رو قبول دارم.
   بعضی از گروههای متال واقعا نفرت انگیزن.
   با کاراشون اسم و آوازه موسیقی متال بدنام کردن.

   پاسخ

  • مهدی ستاری در پاسخ به حسام

   اردیبهشت 26, 1399

   داداش الان سالمی؟وقتی اطلاعاتت در حد ۰ اهه مجبور نیستی نظر بدی.اسلیپ نات گروه راکه؟بعد اسلیپ نات اصلا توی لیست نیست ایرانیا کلا دوست دارن در مورد همه چی نظر بدن

   پاسخ

  • B korn در پاسخ به حسام

   تیر 13, 1399

   داداش شما از موسیقی متال رفتی سراغ نخاله هاش چرا سراغ گروه های بزرگی مثل metallica -korn- slipknot -motorhead-megadeth که بزرگای تمام سبک های موسیقی دنیا روشون قسم میخورن نمیری شما از همونایی که شمشیر از رو بستن برای سبک متال

   پاسخ

   • امیر در پاسخ به B korn

    بهمن 12, 1400

    من خودم عاشق بند های metallica و slayer و megadeth ام به شما هم پیشنهاد میکنم

    پاسخ

 14. مهدی

  آبان 22, 1398

  وااااقعا ادمین عزیز تورو خدا بگو اینارو از کجا پیدا کردی نوشتی؟؟؟ کی و کجا اسلیپ نات همچین کارهایی کرده؟ کی گفته تیلور اصلا کشته شده؟ سالم و سرحال داره زندگیشو میکنه

  پاسخ

  • We Are Not Your Kind در پاسخ به مهدی

   آذر 6, 1398

   همونطور که دوستان گفتن درباره ابر بند اسلیپ‌نات مطالب درستی عنوان نشد؛ میشه مطالب رو خوند و بعد با نگاه کردن به اسلیپ‌ناتی که شما تعریف کردید اون در جایگاه اول قرار داد که اینطور نشده! قطعا بندهای خیلی خیلی خشن‌تر، رادیکال‌تر و منفور تری تو دنیا وجود دارن. میتونم به بلک ویل برایدز اشاره کنم که در عین اینکه اصلا بند خشن و بحث برانگیزی نیست بشدت منفوره و… و… و…
   ولی باقی مطالب مخصوصا از شماره 7 به بعد تقریبا درست بودن. درباره میهم یکسری مطالب درست نیست و خیلی چیزهای بدتر اصلا گفته نشد. همین‌طور اصلا به کنبال کورپس و عمق خشونت این بند پرداخته نشد. مطلب اصلا خوب نبود و فقط جلوه موسیقی بی نظیر ما رو برا رفیقای کم اطلاع‌ترمون خراب می‌کرد. بنظرم خیلی بهتره که به محبوب‌ترین بند‌ها، بهترین رابطه تماشاگران با اجرا، بزرگترین اثرهای مثبت این سبک بر سیاست و مسائل اجتماعی و… پرداخت.

   پاسخ

   • کاربر متال باز در پاسخ به We Are Not Your Kind

    فروردین 28, 1399

    این مطالبی که شما و دوستان میگین درباره اسلیپ نات نوشته کجاست؟؟؟

    من اینجا فقط 9تا بند متال میبینم که بجز یکی دوتا بقیه رو نمیشناسم.

    پاسخ

 15. من

  مهر 19, 1398

  این متن از اساس نشر اکاذیبه خصوصا در مورد اسلیپنات، منابعتون فکر کنم منابر پروفسور رائفی پور باشه.

  پاسخ

  • امیر محمد در پاسخ به من

   اردیبهشت 26, 1399

   رائفی پور مرد بزرگیه.الکی توهین نکن.

   پاسخ

   • امیرمهدی در پاسخ به امیر محمد

    اردیبهشت 26, 1399

    همون که توهم توطعه داره اون بزرگه اون اصن فم میکنه حرف میزنه

    پاسخ

    • Zohaa در پاسخ به امیرمهدی

     دی 15, 1399

     ازش چیزی نمیدونی پس لطفا الکی اظهار نظر نکن

     پاسخ

   • حسین در پاسخ به امیر محمد

    بهمن 27, 1399

    اره کاش بود

    پاسخ

   • حسین در پاسخ به امیر محمد

    فروردین 21, 1400

    کاش واقعا بزرگ بود ن یه ادم نزاد پرست که تو همه ویدیو هاش در مورد یهود و فلان و بیسار حرف میزنه

    پاسخ

  • tius در پاسخ به من

   بهمن 22, 1399

   😂😂😂😂😂😂

   پاسخ

 16. Hamed Ahmadi

  شهریور 29, 1398

  مطلبی که در مورد Slipknot نوشته شده بود به شدت کذب بود.

  پاسخ