آموزش مرحله به مرحله ساخت و بازیافت شمع

اگر از آن دسته از افرادی هستید که از روشن کردن شمع در محیط اطراف خانه لذت می‌برید، پس حتماً شیشه‌های خالی شمع و شمع‌های خشک شده در اطراف خانه‌تان دیده می‌شود. از آنجاییکه خرید مجدد شمع هزینه بر است بنابراین می‌توانید با صرف کمترین هزینه آن‌ها را در آشپزخانه خانه بازیافت کنید. این شمع‌های جدید به سلیقه خودتان ساخته شده و با دکور خانه هماهنگ خواهند بود، علاوه بر این می‌توانید آن‌ها را در جا شمعی‌های مختلف قرار دهید. با پروشات همراه باشید تا با نحوه بازیافت شمع آشنا شود.


مراحل

1. شمع‌های استفاده شده را جمع آوری کنید. شمع‌های ارزان قیمت و تخفیف دار را هم خریداری نمایید. در صورت تمایل شمع‌ها را براساس رنگ و رایحه مجزا کنید. با پیچ گوشتی یا چاقوی آشپزخانه موم را به تکه‌های کوچک تقسیم کنید. موم را با قاشق از شیشه و جا شمعی خارج کرده و فتیله آن‌ها را خارج کنید. موم‌ها را در ظرف دربسته قرار دهید تا زمانی که بخواهید آن‌ها را بازیافت کنید.


2. ابزار و لوازم موردنیاز دیگر را خریداری کنید. فتیله، رایحه و رنگ‌های مورد نیاز در فروشگاه‌ها قابل خریداری هستند. از شیشه‌ها، لیوان‌ها یا حتی بطری‌های باریک هم می‌توانید به عنوان بطری استفاده کنید. حتی می‌توانید با کمک قالب‌ها شمع‌های بدون فتیله و تزئینی داشته باشید.


3. یک قابلمه بزرگ بردارید تا تمام موم در آن جای بگیرد. از قابلمه‌ای استفاده کنید که برای آشپزی به کار نمی‌رود یا قابلمه دست دوم خریداری نمایید. بهتر است از قابلمه دهانه دار استفاده کنید تا بتوانید موم داغ را به داخل جا شمعی بریزید.


4. قابلمه را روی شعله کم اجاق گاز قرار دهید. پیش از افزودن موم اجازه دهید قابلمه داغ شود. شعله را در درجه کم بگذارید تا موم نسوزد. هراز گاهی موم را هم بزنید تا ذرات آن به هم نچسبند. این فرایند حدود 40 دقیقه طول می‌کشد.


5. در حین ذوب شدن موم جاشمعی را آماده کنید. طول فتیله موردنیاز را اندازه گیری کنید و آن را طوری در ظرف قرار دهید تا انتهای آن در کف ظرف قرار گرفته و فتیله هم سرپا بماند. می‌توانید فتیله را اطراف یک مداد ببندید تا در مرکز جاشمعی سرپا بماند.


6. موم را بررسی کرده و آنقدر هم بزنید تا تکه‌های موم آب شود. با افزودن رنگ و رایحه، رنگ و بوی شمع را بهتر کنید. برای نتیجه بهتر دستورالعمل روی بسته رایحه و رنگ را بخوانید.


7. با استفاده از یک صافی موم داغ را به درون ظرف دیگر بریزید. استفاده از صافی مانع باقی ماندن خرده و ذرات موم می‌شود.


8. موم داغ را به داخل جا شمعی بریزید. اگر قابلمه‌تان دهانه ندارد از یک ملاقه کوچک استفاده کنید. در این مرحله از دستکش فر استفاده کنید تا قطرات موم شما را نسوزاند.


9. جاشمعی و قالب‌ها را در یک مکان مسطح، دورتر از محل رفت و آمد قرار دهید تا موم خشک شود. در صورت نیاز سطح شمع‌ها را بالا و پایین بیاورید تا خوب خشک شوند.

دیدگاه‌ها

بستن فرم