7 مورد از عادات کارآفرین‌های موفق که باید قبل از 7 صبح انجام دهند

افراد موفق و کارآفرین افراد خاصی هستند که عادت‌های خوبی دارند. زیرا عادات خوب به ما کمک می‌کنند تا به اهداف خود برسیم، باانگیزه باشیم، وقتمان را هدر ندهیم و زندگی‌مان را بهبود بخشیم. از عادات کارآفرین‌های موفق چه می‌دانید؟

مهم‌ترین عادت یک فرد موفق و کارآفرین برنامه صبحش است. زیرا اگر صبح خود را خوب آغاز نکنید، نمی‌توانید به برنامه و اهداف آن روز رسیدگی کنید.

در اینجا 7 موردی را که یک کارآفرین باید قبل از ساعت 7 صبح انجام دهد تا روز خوبی داشته باشد، را به شما معرفی می‌کنیم.

1. کاملا بیدار و سرحال باشید!

افراد موفق صبح زود از خواب بیدار شده و سرحال و هوشیار می‌شوند. درواقع سحرخیز بودن عادت تمام افراد موفق است. زیرا زمانی که قبل از ساعت 7 صبح از خواب بیدار می‌شوید وقت دارید فکر کنید، برنامه‌ریزی کنید و به اخبار گوش دهید. بنابراین دیگر باعجله از خانه خارج نشده و گیج و خواب‌آلود به محل کار نمی‌روید.

سحرخیزی به معنای این است که چند بار زنگ ساعت را خاموش نکنید و 7 الی 9 ساعت خواب شبانه نداشته باشید. علاوه براین، سحرخیز بودن باعث می‌شود که سلامت، حافظه، عملکرد و حالتتان، تقویت شود. همچنین احتمال تصمیم‌گیری‌های مالی نامطمئن، استرس، و چاقی را کاهش داده و باعث می‌شود زمانی را برای ورزش کردن صرف کنید.

2. از تلفن همراه دوری کنید!

شاید عجیب به نظر برسد اما دست نزدن به تلفن همراه در آغاز صبح دلایلی دارد. برای مثال، گذاشتن تلفن همراه نزدیک بالش باعث می‌شود نور زمینه یا لرزش‌های هشداردهنده آن، در خوابتان تداخل ایجاد کند.

علاوه برآن، جستجوی شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود که وقت خود را برای چیزهای بیهوده تلف کنید. به‌جای این‌که به برنامه فردا فکر کنید به ایمیل بی‌ادبانه مشتری فکر کرده و عصبانی خواهید شد. پس این روش خوبی برای آغاز کردن یک روز خوب نیست.

3. ورزش یا مدیتیشن کنید!

پیاده‌روی، نرمش، شنا، یوگا یا مدیتیشن، استرس و اضافه‌وزن را کاهش داده، انرژی‌تان را افزایش داده و باعث می‌شوند سیستم ایمنی بهتر، خواب راحت‌تر و بدن سالم‌تری داشته باشید. بنابراین ورزش و یوگا به فرد کمک می‌کند تا با آرامش خاطر بر وظایف خود تمرکز نموده و آن‌ها را به‌درستی انجام دهد و به ایده‌های جدیدی دست پیدا کند.

4. صبحانه سالم بخورید!

خودتان را گول نزنید. صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی است که به مغز شما سوخت‌رسانی می‌کند. اما تمام صبحانه‌ها برابر نیستند. پس از خوردن شیرینی و پیتزا به‌عنوان صبحانه دست بردارید.

  • کربوهیدرات‌های سالم مانند جو یا نان تست.
  • پروتئین‌های کم‌چرب مانند تخم‌مرغ، آجیل، و لوبیا.
  • میوه و سبزیجات.
  • سویا، بادام یا شیر برنج

اگرچه نوشیدن چای و قهوه پس از صبحانه چندان بد نیست اما کمی آب‌لیمو به آن اضافه کنید. لیمو انرژی ذهنی و فیزیکی شما را افزایش می‌دهد، بنابراین بهتر است که روز خود را با نوشیدن آب‌لیموی تازه آغاز کنید.

پس از 15-30 دقیقه می‌توانید صبحانه بخورید. لیمو سرشار از پتاسیم، ویتامین ث، و آنتی‌اکسیدان است. اگر وزنتان کمتر از 150 پوند است، نصف لیمو را آب بگیرید. آب‌لیمو را بدون آب نخورید زیرا به دندان‌هایتان آسیب می‌رساند.

همچنین صبحانه فرصت خوبی است تا با اعضای خانواده دور یک میز جمع شوید.

5. برای خود انگیزه ایجاد کنید!

گاهی اوقات دوست ندارید از تخت خارج شوید. شاید هوا خوب نباشد یا خسته باشید، اما این کار باعث می‌شود روزهای آینده را خراب کنید. به همین دلیل افراد موفق برای خود انگیزه‌ای ایجاد می‌کنند. می‌توانید کارهایی از این قبیل را انجام دهید: کتاب الهام بخشی را بخوانید، جملات قصار حفظ کنید، به پروژه‌های موردعلاقه خود رسیدگی کنید، افکار و خاطرات خود را یادداشت کنید. یا این که نعمت‌هایی که برای داشتن آن‌ها شکر گذار هستید را یادداشت کنید.

6. اهداف و اولویت‌های خود را مشخص کنید!

هرروز صبح اهداف کل هفته را مشخص کنید. سپس اهداف هرروز را یادداشت کنید. سپس به نحوه رسیدن به این اهداف و محقق نمودن آن‌ها فکر کنید. بهترین راه رسیدن به اهداف این است که از اهداف سخت‌تر شروع کنید. این اهداف را به تعویق نیندازید. آن‌ها را انجام داده و سپس به کارهای دیگر رسیدگی کنید.

7. به تجارت خود رسیدگی کنید!

حالا وقت این است که به سراغ کار خود بروید. حالا می‌توانید تلفن همراه خود را برداشته، ایمیل‌ها، شبکه‌های اجتماعی، و اخبار مربوط به حیطه کاری خودتان را بخوانید. این اطلاعات باعث می‌شود که برای آغاز کردن کار و تجارت خود آماده شوید.

اگر این موارد را به عادت هرروزه تبدیل کنید، سلامتی و عملکرد شغلی‌تان بهتر خواهد شد. شاید سحرخیزشدن کار دشواری باشد، بخصوص در شروع، اما اگر بخواهید موفق شوید باید عزم خود را جزم کنید.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم