25 استراتژی برای زنده ماندن در آخرالزمان زامبی‌ها

برای بسیاری از افراد زامبی‌ها اصلاً وجود ندارند و احتمال حمله آن‌ها صفر است. اما از آنجاییکه سازمان مدیریت بحران فدرال آمریکا درباره حملات زامبی‌ها مقالاتی می‌نویسد، بنابراین برخی معتقدند که باید به آن توجه کرد. خوشبختانه فیلم‌ها و سریال‌های مختلف زامبی به ما نشان داده‌اند که در این شرایط چه کار کنیم و چگونه جانمان را نجات دهیم. در اینجا می‌خواهیم 25 استراتژی برای زنده ماندن در هنگام حمله زامبی‌ها را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.

(یادداشت مترجم: شاید موضوع این مقاله خنده‌دار به نظر برسد و حتی با موازین دینی ما اختلاف داشته باشد، اما همانطور که در پاراگراف بالا نیز اشاره شد، سازمان مدیریت بحران فدرال آمریکا نیز مقاله‌ای در خصوص نجات از حمله زامبی‌ها منتشر کرده که در این لینک می‌توانید مشاهده کنید. اما احتمالا موضوع بحث فراتر از حمله زامبی‌هاست. در واقع در سال‌های اخیر پیشرفت‌های حوزه پزشکی و نانو بسیار چشمگیر بوده و تجهیزات استفاده شده در این حوزه نیز بسیار تکنولوژیک است. به همین دلیل ممکن است در انجام آزمایشات ژنتیک، یک اشتباه کوچک منجر به یک فاجعه بزرگ گردد و ویروس جدیدی تولید شود که نسل موجودات زنده را تهدید کند. به همین دلیل در این مقاله منظور از ویروس زامبی، نوعی ویروس است که ممکن است (با احتمال بسیار اندک) در آینده فراگیر شود.)


25. استراتژی فرار از شهر

اگر در یک شهر یا منطقه شلوغ زندگی می‌کنید و پس از حمله زامبی‌ها در آن بمانید، هر ثانیه احتمال مرگتان افزایش می‌یابد. اما پیش از خروج از شهر باید به فروشگاه‌های سلاح و اسلحه سری بزنید و چندین سلاح بردارید. سپس به مناطق روستایی بروید. دور شدن از تمدن شما را از زامبی‌ها دور می‌کند. اما قرار گرفتن در مرکز حیات وحش شما را در معرض خطر موجودات دیگری قرار می‌دهد: گرگ، گوزن و یا حتی خرس زامبی.


24. استراتژی پنهان شدن در جمعیت

فرار از شهر و دور شدن از جمعیت ممکن است برای عده‌ای راه حل مناسبی نباشد. به جای آن باید در لا به لای جمعیت خود را پنهان کنید. اما چگونه؟ فرض کنید در یک شهر که پر از زامبی است قرار دارید. می‌توانید یکی از تاکتیک‌های “مردگان متحرک” (The Walking Dead) را به کار برده، بدنتان را به خون آغشته کرده و لا به لای زامبی‌ها راه بروید. زامبی‌ها احمق‌تر از آن هستند که انسان و زامبی را از هم تشخیص دهند. پس به زحمت اش می‌ارزد.


23. استراتژی پلمپ کردن خانه

گاهی اوقات خارج شدن از خانه می‌تواند خطرناک باشد، علاوه بر آن مطمئناً شما عزیزانی دارید که به خانه‌تان آمده و دنبالتان می‌گردند. بنابراین اگر می‌خواهید این استراتژی را به کار ببرید باید خوب آماده باشید. باید غذا، آب، کمک‌های اولیه، رادیو و لوازم ضروری دیگر را آماده کرده باشید. در این زمان باید سلاح‌های مختلف داشته باشید، همچنین درب و پنجره خانه را با چوب پلمپ کنید تا زامبی‌ها نتوانند وارد شوند. بنابراین با کتاب و بازی خود را سرگرم کنید تا افرادی برای نجاتتان بیایند. اگر کسی به سراغتان نیاید این ایده کمکتان نمی‌کند، مگر اینکه اندوخته غذایی بسیار زیادی داشته باشید.


22. استراتژی دیوار

این استراتژی که از سریال “مردگان متحرک” گرفته شده کارساز است. می‌توانید دیوارهای موجود را مجهز کنید، دیوار بسازید یا اینکه دیوار پیدا کنید. شاید برای این کار به نزدیک‌ترین کارخانه، زندان یا اردوگاه بروید. در هر صورت دیوارها باعث دورشدن زامبی‌ها می‌شوند. یا اینکه برای مدتی آن‌ها را دور نگه می‌دارند. اما همه ما می دانیم که زامبی‌ها حمله کرده و به دیوار فشار وارد می‌کنند. در هر صورت این دیوارها به شما زمان کافی را می‌دهند تا به راه حل بعدی فکر کنید.


21. استراتژی نفرات

مبارزه به تنهایی شاید مهیج باشد اما در زندگی واقعی کارساز نیست. هیچ کس به تنهایی نمی‌تواند زنده بماند، حتی اگر یک نیروی ارتشی ورزیده باشید بازهم نمی‌توانید به تنهایی مبارزه کنید. بنابراین یا به یک گروه وارد شوید و یا یک گروه تشکیل دهید تا از شر زامبی‌ها یا مزاحمان دیگر دور شوید. پس همیشه به یاد داشته باشید که بودن در جمع به نفعتان است.


20. استراتژی انگلی

اگر آنقدر ریزبین نیستید که جزئیات برنامه بقای خود را مشخص کرده باشید در آن صورت بهتر است این ایده را دنبال کنید. در اینجا به عنوان یک فرد بی پناه و ضعیف به یک گروه پناه می‌برید. سپس از آن‌ها تقاضای کمک کرده و خود را مفید جلوه می‌دهید، در حالی که در حقیقت کار خاصی نمی‌کنید و تا جای ممکن با تمام اعضای گروه طرح دوستی می‌ریزید. در این صورت بزرگ‌ترین خطری که تهدیدتان می‌کند این است که متوجه شوند که شما یک مزاحم هستید.


19. استراتژی کوهستان

با توجه به سرعت، قدرت و توانایی زامبی‌های اطراف خود می‌توانید نزدیک‌ترین کوهستان را یافته و در آن جا زندگی کنید. اگر زامبی‌های اطرافتان تنبل و کند هستند پس کوهستان بهترین گزینه ممکن است. تعداد کمی از آن‌ها ممکن است بتوانند از کوه بالا بیایند و اگر هم این کار را انجام دهند آنقدر کند است که فرصت کافی برای مقابله یا فرار در اختیارتان قرار خواهد گرفت. بنابراین یک روستای کوهستانی پیدا کنید که منابع غذایی کافی داشته باشد و سپس عازم شوید.


18. استراتژی سوپر مارکت

قبول کنید که پس از خورده شدن توسط یک زامبی، تهدید دیگر این است که از گرسنگی و تشنگی تلف شوید، بنابراین گزینه سوپرمارکت بهترین گزینه است. مسلماً عده دیگری هم این استراتژی را دنبال می‌کنند. بنابراین باید با افراد دیگر هم رقابت کنید. علاوه بر این، خالی کردن سوپرمارکت‌های متروک از زامبی‌ها به خودی خود خطرناک است. اما بهتر از آن است که از گرسنگی و تشنگی بمیرید، بنابراین اگر در گروه زندگی می‌کنید بهتر است برای مدتی در یک سوپرمارکت اسکان داشته باشید.


17. استراتژی ظالمانه

مبارزه با زامبی‌ها و آخرالزمان به این معناست که شاید مجبور شوید برخی از قوانین و هنجارهای تمدن را زیر پا بگذارید. در طی این روش فرد به هر کاری دست می زند تا زنده بماند: قتل، دروغ، تقلب، دزدی و یا هر کار دیگری. در این صورت شاید زنده بمانید اما آنقدر از انسانیت دور می‌شوید که در نهایت از خودتان می‌پرسید که چرا زنده مانده‌اید.


16. استراتژی بدون تفنگ

در زمان حمله زامبی‌ها شاید نداشتن تفنگ دیوانگی محض باشد، اما باید این را در نظر بگیرید. زیرا شلیک تفنگ صدای بلندی داشته و ناخواسته توجه زامبی‌ها و دیگران را جلب می‌کند. اگرچه این تصمیم به خودتان بستگی دارد اما بهتر است از سلاح‌هایی مانند چاقو، شمشیر، چوب بیسبال و غیره استفاده کنید. در این صورت اگر برای مبارزه رودررو آماده نیستید، باید در زمان استراحت خود تمرین کنید.


15. استراتژی پناهگاه رادیواکتیوی

در ایالات متحده چندین پناهگاه بلایای طبیعی یا انفجارهای رادیواکتیوی وجود دارد. مسلماً عقل حکم می‌کند که در زمان حمله زامبی به این پناهگاه‌ها برویم. برای این کار باید مکان دقیق آن‌ها را روی نقشه یافته و سریع‌ترین مسیر را انتخاب کنید. این مکان‌ها به ندرت به اطلاع عموم می‌رسند یا درباره‌شان تبلیغ می‌شود. زمانی که به آن جا رسیدید مسلماً افراد و سلاح‌های بیشتری یافت می‌شود که می‌تواند کمکتان کند.


14. استراتژی نظامی

در زمان حمله زامبی‌ها اگرچه آشوب بسیاری به پا می‌شود اما هنوز هم تمدن وجود خواهد داشت. ارتش در حفظ نظم و برقراری دولت تلاش خواهد کرد. حتی پنتاگون برای حملات زامبی برنامه ریزی کرده است. در این زمان بهترین راه این است که به نزدیک‌ترین مقر ارتش رفته و در آنجا پناه بگیرید. در آن جا هم از شما محافظت می‌شود و هم امنیت خواهید داشت. اما این امکان وجود دارد که ارتش قدرت را به دست گرفته و از زامبی هم خطرناک‌تر شود.


13. استراتژی شبانه

شاید بهترین استراتژی این باشد که روزها پنهان شده و شب‌ها خارج شوید. اگر این کار را با دقت انجام داده و تجهیزات لازم را داشته باشید، این استراتژی به کمکتان خواهد آمد. با داشتن عینک دید در شب و لوازم تاکتیکی می‌توانید شب‌ها خارج شده و به خانه‌های متروک یا فروشگاه‌ها بروید. اگر در سکوت کار خود را انجام دهید زامبی‌ها متوجه شما نخواهند شد.


12. استراتژی اندوختن

در جامعه مدرن افرادی که منابع را اندوخته و انبار می‌کنند، با تحقیر مواجه می‌شوند. اما در زمان حمله زامبی‌ها این افراد هستند که شما را مسخره می‌کنند. با حمله زامبی‌ها و آشوب ایجاد شده منابع غذایی به اتمام رسیده و افرادی که اندوخته غذایی دارند در شرایط خوبی به سر خواهند برد. در این زمان پول دیگر اهمیت ندارد. تنها تجهیزات و مواد غذایی کمکتان می‌کند. اگر تجهیزات و مواد غذایی بسیار زیادی انبار کرده باشید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. پس یادتان باشد که این لوازم را در خانه‌تان انبار کنید تا بعدها به بقای شما کمک کنند.


11. استراتژی قایق

تصور کنید در کنار رودخانه یا دریا قرار دارید و یک قایق هم در نزدیکی‌تان است. در این صورت بهترین کار این است که سوار قایق شده و تا زمانی که می‌توانید در آب بمانید. در این صورت قایق به آرامی جریان داشته و می‌توانید به مکان‌های مختلف بروید. خوشبختانه، زامبی‌ها نمی‌توانند شنا کنند، یا حداقل امیدواریم که نتوانند.


10. استراتژی ارتفاع

این استراتژی بسیار راحت است. اگر در شهر یا مزرعه زندگی می‌کنید بهترین راه زنده ماندن این است که به یک مکان مرتفع مانند بالای یک برج، ساختمان، مخزن آب، برج دیدبانی یا سیلو، بروید. البته در انتخاب این مکان‌ها دقت کنید زیرا باید جایی را انتخاب کنید که در صورت حمله زامبی‌ها به آن جا بتوانید فرار کنید.


9. استراتژی کتابخانه

به این گزینه فکر کنید زیرا در زمان حمله زامبی‌ها آخرین جایی که مردم به آن فکر می‌کنند کتابخانه است. کتاب‌ها نه تنها می‌توانند شما را سرگرم کنند بلکه در برخی از کتابخانه‌ها محافظ‌ها و پناهگاه‌هایی وجود دارد که می‌تواند کمکتان کند. بنابراین کمی کتاب بردارید، در یک جای امن پنهان شوید و نقشه بعدی خود را برنامه ریزی کنید.


8. استراتژی فروشگاه ابزارآلات

شاید بهترین گزینه برای زنده ماندن این باشد که به یک فروشگاه ابزارآلات بروید. در بیشتر این فروشگاه‌ها ابزار لازم برای محافظت، تولید انرژی و باغبانی و کشاورزی وجود دارد، تا بتوانید غذای خود را تهیه کنید. البته درست همانند سوپرمارکت، در اینجا هم ممکن است تنها نباشید و با عده دیگری مواجه شوید.


7. استراتژی شمال

بسته به محل زندگی‌تان این گزینه ممکن است از گزینه‌های دیگر دشوارتر باشد. یافتن یک قطب نما، یک نقشه و حرکت به سمت شمال می‌تواند بهترین گزینه باشد، البته در صورتی که در نزدیکی قطب زندگی کنید. هرچقدر بیشتر به سمت قطب بروید با افراد کمتری مواجه می‌شوید، بنابراین زامبی‌های کمتری دیده شده و احتمال مرگتان کمتر است. همچنین در آن جا هوا بسیار سرد است، بنابراین زامبی‌ها یخ زده و یا حداقل سرعتشان کم می‌شود.


6. استراتژی مزرعه

افرادی که در مزرعه زندگی می‌کنند در زمان حمله زامبی‌ها بسیار خوش شانس هستند. در مناطق روستایی زمین‌های بسیاری وجود دارد و با حمله زامبی‌ها به سرعت متوجه خواهید شد. همچنین می‌توانید قلمرو خود را مجهز کرده و زندگی ساده‌ای را در پیش بگیرید. اگر در مزرعه زندگی نمی‌کنید شاید بهتر باشد هر چه زودتر یک مزرعه پیدا کنید.


5. استراتژی کماندو

اگر آدمی نیستید که به فرار و پنهان شدن فکر کنید بنابراین باید استراتژی کماندو را پیش بگیرید. برای این کار باید در حد نیاز تجهیزات نظامی، سلاح و مهمات داشته باشید. حتی می‌توانید یک خودروی هامر برداشته و به شکار زامبی‌ها بروید و تا جای ممکن آن‌ها را به قتل برسانید. مبارزه پر افتخار بسیار بهتر است از فرار کردن و بزدلی است.


4. استراتژی اتوبوس زرهی

اتوبوس‌های زرهی بخش جدایی ناپذیر فیلم‌های زامبی هستند. برای این کار تنها کافی است یک اتوبوس مدرسه یافته و آن را با فلزات، میخ و لوازم دیگر تجهیز کنید تا برای مدت زمان طولانی کمکتان کند. کمربند صندلی ها را جدا کنید تا بتوانید فضای راحتی برای زندگی داشته باشید. برای محافظت بهتر آن را به سقف یک پارکینگ برده و در سقف آن باغبانی کنید و غذای خود را پرورش دهید.


3. استراتژی مرکز خرید

همانطور که در فیلم کلاسیک زامبی، “طلوع مردگان” (Dawn of the Dead)، دیدیم، ایده مرکز خرید همانند ایده سوپرمارکت است. مراکز خرید نه تنها بسیار بزرگ و امن هستند بلکه اندوخته غذایی، پوشاک و تجهیزات را هم در اختیارتان قرار می‌دهند. با این حال باید مراقب باشید. زیرا ممکن است یک زامبی درون یک کمد حبس شده باشد و به شما حمله کند. اما اگر به همراه گروه باشید و بتوانید درب‌ها را قفل کنید می‌توانید در مرکز خرید اقامت کرده و فضای امنی داشته باشید.


2. استراتژی کشتی تفریحی

این ایده همانند ایده قایق مفید بوده و در حین حال امکانات بیشتری در اختیارتان قرار می‌دهد. اگر به کشتی تفریحی دسترسی دارید یا خودتان صاحب آن هستید، یک دریاچه یا اقیانوس می‌تواند امن‌ترین جای ممکن باشد. تا زمانی که غذا، آب و تجهیزات دیگر به همراه داشته باشید، می‌توانید روی عرشه دراز کشیده و استراحت کنید. ماهیگیری کنید، کتاب بخوانید و بی خیال باشید. باید مدت زمانی روی آب بمانید تا آشوب از بین برود.


1. استراتژی جزیره کوچک

ایده جزیره در کنار ایده کشتی تفریحی بهترین گزینه ممکن است. شاید نمی‌توانید برای مدت زمان طولانی در کشتی تفریحی بمانید یا عده بیشتری با شما هستند و در کشتی جای نمی‌گیرند. در این شرایط، یافتن یک جزیره آرام و امن بهترین گزینه ممکن است. اگر آب تازه و غذا هم وجود داشته باشد، دیگر بهتر از این نمی‌شود.

                               

دیدگاه‌ها (196)

بستن فرم

 1. Stan

  اسفند 26, 1400

  بچه ها بیاید تیم بشیم یه گروه غذا بیارن یه گروه سلاح یه گروهم یه جایی پیدا کنن بریم که اگه زامبی مامبی اومد خواهر و مادرشان را خفیف کنیم

  پاسخ

  • حسن در پاسخ به Stan

   اردیبهشت 11, 1402

   سلاحش با من میتونید رو من حساب کنید ایدی تل واستون میزارم @Lagad

   پاسخ

 2. Maede

  اسفند 26, 1400

  کی میاد گروه تشکیل بدیم ؟ 🙂

  پاسخ

 3. معصومه

  اسفند 18, 1400

  سلام هرکی گروه زده درباره زامبی منم لطفاببر یا اگه نزدین‌ی گروه بزنیم اونجا حرف بزنیم ببینم باید چیکارکنیم

  پاسخ

  • مری در پاسخ به معصومه

   اسفند 26, 1400

   بیا باهم گروه بزتیم من تکنیک های زیادی بلدم بلدم نباشم تعداد زیاد باشه بهتر من ینفر دیگه هم میارم 🤝

   پاسخ

   • Sara در پاسخ به مری

    اسفند 27, 1400

    منم ببرید ت گروه

    پاسخ

   • بدون اسم در پاسخ به مری

    مهر 5, 1401

    منم میام منم عضو کن

    پاسخ

  • مائده در پاسخ به معصومه

   اسفند 26, 1400

   من هستم اگه میخوای بگو تشکیل بدیم باش؟(البته اگه از روی مسخره نمیگی مثل بعضیا)😑🤝

   پاسخ

  • @Eren8710 در پاسخ به معصومه

   اسفند 27, 1400

   من تشکیل میدم به اکانت شاد من پیام بدهید@Eren8710

   پاسخ

 4. 𝐚𝐲𝐬𝐚𝐧

  اسفند 15, 1400

  راستش منم اولش باورم نشد ولی با چند نفر این آزمایش و روی موش انجام دادیم درست بود موش بعضی وقتا حمله می‌کنه این دقیقا همون چیزیه که انسان رو وادار می‌کنه مامانم اصلا بهش فکر نمیکنه ولی من با اینکه از خون میترسم دارم خودمو آماده میکنم:)

  پاسخ

  • Iam man در پاسخ به 𝐚𝐲𝐬𝐚𝐧

   اردیبهشت 4, 1401

   موش بدبخت چکار داشتی😢

   پاسخ

  • BenyZombiKosh در پاسخ به 𝐚𝐲𝐬𝐚𝐧

   تیر 14, 1401

   خوب کاری میکنی بیین فقط تا میتونی تمرین کن راستی اینم یه نکته زامبی ها به نور و صدا خیلی حساسن تو تاریکی هیچی نمیبینن البته امید وارم هیچ وقت این اتفاق نیوفته

   پاسخ

  • Sevin در پاسخ به 𝐚𝐲𝐬𝐚𝐧

   مرداد 25, 1401

   منم هستم

   پاسخ

 5. 𝐚𝐲𝐬𝐚𝐧

  اسفند 15, 1400

  سلام منم اولش باورم نمیشد که زامبی ها وجود داشته باشن ولی این ویروس از ساختار بدنی موشه وقتی موش بعضی وقتها به گربه ها یا چیزای دیگه حمله میکنند در واقعه از اون سلول ها دستور میگیرن فیلم ما همه مرده ایم ساخته شده که دقیقا آخرالزمان رو به ما نشون بده و حتی اکثر سکانس هاشم هم واقعیت داره.
  من دارم خودمو آماده میکنم😂که زامبی شدن مردم ایران گروه خودمو پیدا کنم به چند نفری زنگ میزنم شمام خواستید بیاید🙂🤌

  پاسخ

  • مائده بل بل بل بل در پاسخ به 𝐚𝐲𝐬𝐚𝐧

   اسفند 26, 1400

   من هستم
   منم دارم خودمو اماده میکنم اگه میخوای ؟
   منم باورم نمیشد اما شد 😐
   *دخترم *

   پاسخ

  • سپهر در پاسخ به 𝐚𝐲𝐬𝐚𝐧

   فروردین 13, 1401

   من در مورد این ویروس (زامبی) خیلی اصلاعات دارم اگر اطلاعاتمو خواستی بگو شمارمو بدم تا بزنگی

   پاسخ

   • oraraka در پاسخ به سپهر

    خرداد 9, 1401

    سلام ببخشید صلاح ها تو از کجا آوردی به من بگویید تا خودمو برای
    آخرالزمان دنیا ،زامبی ، و حتی انسان آماده کنم دیگه چاره ای نداریم این دفعه باید جدی عمل کنیم وگرنه می میریم جونمون در خطره برای جون خودتون و خانوادتون بجنگید
    ممنون که پیام من را می بینید چون از الان باید به فکر حجوم زامبی و جنگ جهانی سوم آماده باشیم د صلاح جمع کنیم و حی لباس مخصوص

    پاسخ

    • KING RED در پاسخ به oraraka

     مرداد 8, 1401

     بابا بزرگ من خیلی ژ3 داره… وقتی تو جبهه بود آورد.ولی مهماتش چس مثقاله😂😂😂
     من که خودمو خیلی آماده کردم

     پاسخ

   • oraraka در پاسخ به سپهر

    خرداد 9, 1401

    سلام لطفا بگید صلاح از کجا خریدین ممنون میشم

    پاسخ

  • Sevin در پاسخ به 𝐚𝐲𝐬𝐚𝐧

   مرداد 25, 1401

   منم هستم اینم آدرس شادم Sevin13860

   پاسخ

 6. رضا

  بهمن 29, 1400

  احتمال زیاد ایران ازش در امان بمونه ولی اگه اومد همه جمع بشین برین اصفهان دیوار داره

  پاسخ

  • شادان در پاسخ به رضا

   اسفند 9, 1400

   ببینید عزیزان یکم سخته مقابله ولی خوب به نظر من همه جمع کنید بیاید خونه ی ما ۴ تا در داره یک حیاط جولایی داریم یک در جولوشه بعد یک در در راهرو است آسانسور هم توش انغدر اساس می ریزیم که جای بالا اومدن نداشته باشن البته قبل از اومدن زامبی ها باید داخل خونه غذا و خیلی چیز های دیگه بزاریم و پنجره هم پلمپ می کنیم با وسیله و اینطور چیز ها چراغ ها هم خاموش می کنیم راحله هم پلمپ می کنیم البته بازم میگم قبل اومدن زامبی تفنگی چیزی نزاریم جودکی همه ی در ورودی خونه و همه ی پنجره ها و چون قراره چراغ ها را خاموش کنیم باید چراغ های دیگری همراه داشته باشیم و بزاریم روی میز و آره شاید یکسری ها بگن چرا باید چراغ ۶ا را خاموش کنیم خوب بابا جان عزیزم خوب زامبی ها نباید ببینن دیگه راستی میز ناهار خوری هم میاییم جودکی در خونه دیگه همه چی اوکی میشه و باید چاقو ها و همه چیز را آماده کنیم و بزاریم یک جا که همه بردارن و کسایی هم که حالا زورشان کم تر است عقب تر وایسن فقط یک مشکل است که ما ۳ تا اتاق داریم اگه چند نفر را به خوایم جا بدیم باید نصف شون روی کف زمین به خوایم و یک نکته بگن زامبی ها ۱ سال بیشتر زنده نیستن بهتر زیاد بیرون مریم تا منقرض بشن راستی خانوم های باردار ای جا دیگه باید خیلی وقت کنید شما باید برید؟ ته خونه چون اگه یک در ۱۰۰۰۰ به زامبی تبدیل بشی زورت بیشتر میشه چون یک بچه داری خوب اون هم میگه زور اون هم نیافته با تو و بدبختمون میکنی بزرگ وار من میگم بچه پاچه ها را بزاریم تو اتاق من آخه اتاق من بزرگ ترین اتاق است خانوم های باردار و آقایون و خانوم های سالمند هم بزاریم تو یک اتاق چون اونا دیگه حال بلند شدن ندارن می مونه اتاق کوچک که برای خواهر کوچیک است که اون هنوز متولد نشده و راستی یک نکته اختلاف سنی من و اون ۱۸ سال است و یاران بگید کم سنی بعد اتاق وسط یعنی کوچه هم برای ما که البته دوتایی که خیلی قوی هستن باید تو بزیرایی باشن و یک چاقو هم باید بزاریم کنار تخت و راستی یک نکته بگن باید تا اونجایی که میشه غذا داشته باشیم و آشپز خانه باید پر از غذا باشه و باید گلدو هم داشته باشیم که بشه کشاورزی کرد و محصولات غذایی تولید کرد و تا اونجایی که می تونید بار خودتون را سنگین نکنید چون باید از هم دیگه کمک بگیریم و آره لباس بیارید ولی زیاد نه چون جمعیت زیاد است و خوب از هم دیگه میگیریم فقت لباس های زیر زیاد بیارید و راستی من میگم بارتون را سنگین نکنید واسه اینه که جایی واسه چاقو و وسایل جنگی داشته باشیم شرایط خوب نیست و ممکنه که گوشی هامون شارژ ش تمام بشه و برق هم باید قطع کنیم می دونید که نباید اون ها ببینن چون اگه ببینن سریع به سمت ما میام و خدای نکرده ما را هم به زامبی تبدیل می کنن راستی کسایی خدایی نکرده عزیزشان به زامبی تبدیل میشه دیگه نباید بره سمت اون عزیز چون خودش هم مبتلا میشه و برای این میگن لباس زیاد نباید همراهتان باشه چون باید مواد غذایی هم همراه داشته باشید و باید بار خودتون را سبک کنید مرسی از اینکه پیام من را خواندید خدانگهدار

   پاسخ

  • فاطیما در پاسخ به رضا

   اسفند 10, 1400

   اصفهان دیواش کجاشه

   پاسخ

  • Fatemeh در پاسخ به رضا

   تیر 13, 1401

   اره واقعا اصفهان خیلی امنه

   پاسخ

 7. داووودممم

  بهمن 23, 1400

  هاه یه راه دیگم هست اونم ابادان که بریم برزیل از نزدیک ببینیم که اخرش زامبیا میخورنتون غیر این 26 راه که دیکه راهی نیست، ای بابا چقد راه شد

  پاسخ

 8. دختر

  بهمن 20, 1400

  خب اگه قرار باشه همه مردم دنیا بمیرن، من و نهایتا چند نفر دیگه زنده بمونیم تو این دنیا چیکار کنیم تنها؟زندگی که بدون عزیزانم باشه و بدون تمدن و انسان های دیگه رو نمیخوام…..

  پاسخ

  • شهرام در پاسخ به دختر

   بهمن 21, 1400

   خب ببین اگه هم با گروهی زنده بمونی باید به بازمانده ها کمک کنی تا دوباره تمدن انسان ها شکل بگیره مثلا یه بیس بزرگ بزنی با دیوار اسلحه و آهنگری و…… وبقای نسل رو تضمین کنی

   پاسخ

   • دختر در پاسخ به شهرام

    بهمن 23, 1400

    ادما نظم طبیعت رو بهم زدن و ویروس ها رو خودشون درست میکنن. برای چی باید بخوام نسل این موجود کثیفو ادامه بدم؟؟!همون بهتر که منقرض بشه

    پاسخ

  • مبارز در پاسخ به دختر

   اسفند 15, 1400

   بودن و نبودن عزیزان برای من که مهم نیس شماهم بعد چند روز یادت میره مهم اینه که خودت زنده بمونیم و به اونایی که زنده موندن کمک کنی

   پاسخ

 9. آلاله ی متفکر

  بهمن 11, 1400

  آقا من یه سوال دارم این زامبیا حمله کردن ما موقع فرار باید با حجاب باشیم یا نه مشکل شرعیش رفع میشه ؟

  پاسخ

  • یه آدم در پاسخ به آلاله ی متفکر

   بهمن 17, 1400

   زامبیا حمله کردند ، تو تلویزیون میگن
   هر خانمی که حجاب نداشته باشه ، به عضاب شدید زامبولی (اختلال مغذی به دلیل نداشتن حجاب) مبتلا میشه و از بین میرم

   پاسخ

 10. خدایا بگو چه گناهی کردیم هیییی اقا واقعی مثل کروناست کی فکرش رو میکرد یه روزی رو یه دنیا ماسک بزنن ولی زدن اینم واقعی من خیلی چیز ها توی بهترین سایت ها دیدم و متسفانه واقعی بود خودتون رو اماده کنید نهایت یه چند ما دیگه میرسه به ما :/

  پاسخ

 11. رویام 😐👑

  دی 29, 1400

  منتظرم بیان تا با گان برم بکشمشون و اینکه یا جاقو چیزی بدن درسته ترسناکه اما باید قوی باشیم باید بکشیمشون تا از بین برن و راحت شیم 😐👑

  پاسخ

  • یه آدم در پاسخ به رویام 😐👑

   بهمن 17, 1400

   آره ولی باید این هم در نظر داشته باشیم که فقط باید به کارشون بزنیم

   پاسخ

 12. ناشناس

  دی 25, 1400

  زامبی ها از چین دارن میان و تا الان اینگیلیسو گرفتن و کلی کشور دیگه تا میتونید غذا بخرید تا نهایت چند روز دیگه تمومه

  پاسخ

  • یه بنده خدا در پاسخ به ناشناس

   بهمن 1, 1400

   اوکی ولی فک نکنم لازم باشه کودکی که انگلیس رو اینگیلیس مینویسه اظهار نظر کنه

   پاسخ

  • Milad king(; در پاسخ به ناشناس

   بهمن 1, 1400

   سلام داش گلم.(:منم خیلی ویدیو در مورد این ویروس زامبی دیدم و خیلی ام شنیدم امّْا…..

   پاسخ

   • یه آدم در پاسخ به Milad king(;

    بهمن 17, 1400

    جناب بنده خدا
    دوست داره اونجوری بنویسه
    فکر نکن با این کار دکترا ، ادبیات فارسی میگیری

    پاسخ

 13. امیرامیری

  دی 24, 1400

  هی خدا دیکه این دنیا به درد نمیخره

  پاسخ

 14. 🗿

  دی 22, 1400

  من از آینده میام اینا درسته خدافظ.

  پاسخ

  • رویا در پاسخ به 🗿

   دی 29, 1400

   موافقم

   پاسخ

 15. مهدی

  دی 21, 1400

  امروز من هم کلی این مورد از علائم های آخرالزمان رو دیدم تک تک دارن اخبار ها بیرون میان نقشه های شهر های خود را بیرون بیاورید و مکان های خوب برای ساکن شدن رو لیست کنید و در ضمن آب ها نرید چون یخ های قطبی شروع به آب شدن خواهد شد و آب اقیانوس ها بالا میاد و یک سرمای شدید هم خواهیم داشت که بیشتر کشور ها در زیر یخ خواهند موند بعدش این بیماری خواهد رفت فوقش تا ۲۰۲۴ وقت مونده و به فیلم های زامبی هم نگاه نکنید چون رفتار هاشون تو ناخودآگاهتون میشینه بعد بیماری شبیه اونا رفتار میکنید و زیاد توجه نکنید تا تا جذب شون نکنید و به چیز های دیگه فکر کنید ، مراقب خودتان باشید. ایران از بیشتر کشور ها شانس در امان موندن این حوادث رو داره چون یک بار تکرار نشده در تاریخ در هر بازه زمانی تکرار میشه ، طوفان نوح و….

  پاسخ

 16. توی چین شهر ژیان یا خیان یه همچین چیزی هست اسمش دولت داره یکی یکی مردم رو از شهر میاره بیرون سالم ها رو در و پنجره ها همشون جلوشون با تخته و زنجیر قفل شده
  سایت های معتبر هی دارن روش های زنده موندن در مقابل آخرالزمان زامبی میزارن

  پاسخ

  • رضا در پاسخ به دانیال مسعودی

   دی 21, 1400

   داداش منم دیدم انگار واقعیه

   پاسخ

   • Pegah در پاسخ به رضا

    دی 21, 1400

    متاسفانه انگار واقعا شروع شده فقط باید اماده بود

    پاسخ

    • آرسام در پاسخ به Pegah

     مرداد 13, 1401

     آره منم دیدم اگه فیلم و انیمیشن های رزیدنت ایول رو دیده باشین لوگوی شرکتی که ویروس زامبی رو ساخت یعنی آمبرلا میبینین لوگوی شرکت پژوهشی شیان چین هم همینو فقط آبی هست خیلی از گیمر های معروف این رو مطرح کردن راستی این ویروس نمونه ضعیفی هم داره یعنی همون هاری ی خودمون اسمش روشه هاری

     پاسخ

  • n در پاسخ به دانیال مسعودی

   دی 21, 1400

   فیلمشو کجا دیدید ؟

   پاسخ

 17. امیرسام

  آذر 15, 1400

  هروقت شیوع بیماری زامبی شروع شد
  همین جمع یک گروه کماندویی

  پاسخ

  • Mariya در پاسخ به امیرسام

   دی 3, 1400

   موافقم

   پاسخ

  • خاتون در پاسخ به امیرسام

   دی 23, 1400

   سلاح رو شما جمع کن . ما پشتت صف میکشیم

   پاسخ

   • یه آدم در پاسخ به خاتون

    بهمن 17, 1400

    کمک های اولیه و دکتری هم با من

    پاسخ

  • مائده در پاسخ به امیرسام

   دی 26, 1400

   من پایه ام ولی شلاح برام بیارید
   من دخترم عب نداره؟

   پاسخ

   • یه آدم در پاسخ به مائده

    بهمن 17, 1400

    منم دخترم
    نه مشکلی ندارم ، میزنیم ،لهشون میکنیم
    (ولی دور از شوخی خیلی خطرناکه)

    پاسخ

  • بی نام در پاسخ به امیرسام

   بهمن 1, 1400

   منم هستم اطلاعات کاملی درباره زامبی ها و اخر زمان دارم

   پاسخ

  • Zombi1 در پاسخ به امیرسام

   اردیبهشت 31, 1402

   منم هستم …
   جایی که میمونید هم با من یه خونه ویلای 1500 متری با چاه و انبار و 2 دستگاه خونه و نسبتا دور از شهر و اسب ماده هم دارم و 50 تا جوجه و غاز و سگ سرابی هم دارم با کلی تبر و بیل و کلنگ و کلی درخت میوه

   پاسخ

 18. P.

  آبان 11, 1400

  دوستان از نظر من زامبی واقعیه
  ماده ای مخدر به نام فلاکا وجود داره که شما بعد مصرف تبدیل به زامبی می شید و به دیگران حمله می کنید کنترل خودتون رو ندارین البته اول حال سرخوشی داره ولی بعدش زامبی می شین تا چند ساعت فکر کنید حالا ایک چند ساعت همیشه گی باشه یا کلی بیماری شبیه زامبی وجود داره مثل زمبور جواهر این یه نوع سوسکه که با نیش زدن به دیگر حسرات اول قدرت تفکر و دوم قدرت اراده رو از اون می گیره فکرشو کنین اگه یه چیز انسانه باشه زامبی نه قدرت تفکر و نه اراده داره کلی چیز دیگه که می تونین تحقیق کنین من ۱ سال و نیمه تحقیق می کنم و می دونم حالا چند تا چیز دیگه میگم که برین تحقیق کنین
  کرم یال اسبی
  نوروتوکسین ها (ماده ی مرده ی متحرک)
  جنون گاوی (بزای تحقیق فیلم ۲۸ روز بعد رو ببینید در مورد جنون گاوی)
  توکسوپلاسما گوندی (یه انگل که توی مغز موش میره که قدرت اراده ی اون رو کاملا جا به جا می کنه به طوری که اگه قبلا از گربه می ترسیده حالا بهش حمله می کنه و یا باید بمیره یا بکشه)
  سرچماقیان ماری (یه نوع قارچه که حشرات وقتی مصرف می کنن کنترل مغز رو ندارن و قدرچ کنترل مغز اون ها رو میگیره پیشنهاد می شه تحقیق کنین)
  این ها حمه حیوانات یا موجودات یا حشرات رو تبدیل به زامبی می کنه حالا فکرشو کنین این تبدیل به انسان ها بشه

  پاسخ

  • جوکر در پاسخ به P.

   آبان 13, 1400

   اینا که یه سال نیم وقت نمیگیره که توی یه عالمه ویدیو تویوتیوب هس کلا فوقش نیم ساعت وقت میگیره

   پاسخ

  • امین در پاسخ به P.

   بهمن 16, 1400

   اقا چراا اینارو گفتی الان یکی ببینه فوبیا زامبی بگیره نزار داداش گلم😐🗿

   پاسخ

  • یه آدم در پاسخ به P.

   بهمن 17, 1400

   یه خبر دیگه هم هست
   تو یه تیتر نوشته بود ویروس هاری به تهران رسید یک نفر مرده و یک نفر بستری ، خب تا اینجا چیز خواستی نیست ولی اگر دقت کنی زده. هاری به تهران رسید (رسید) در صورتی که ویروس هاری از قبل بوده .
   نکته مهم اینجاست که از بالا تر ها به بیمارستان نامه دادن ، زدن واکسن ، هاری واجبه ، وظعیت عضتراری در سورتی که ویروس هاری از قبل بوده ، چطور اون زمان خطرناک نبود ، الان خطر ناک شده ؟
   از رو این هم میشه به آخر آلمان پی برد

   پاسخ

 19. یک کاربر

  مرداد 20, 1400

  من با اینکه خانوادم همیشه مسخرم میکنن وقتی میرم بیرون با خودم همیشه یه بطری آب، یکم غذا، چاقو و قطب نما دارم

  پاسخ

  • Mariya در پاسخ به یک کاربر

   دی 3, 1400

   جررر دیقا منم همینطورم بلاخره ینفر که مسه خودم هست رو پیدا کردمم

   پاسخ

   • زامبی در پاسخ به Mariya

    دی 26, 1400

    عه چه تفاهمی بعد از ظهور زامبی ها میام خواستگاریت

    پاسخ

  • یه آدم در پاسخ به یک کاربر

   بهمن 17, 1400

   ایول به تو. من خودمو به زور بیرون میبرم

   پاسخ

 20. Arad

  تیر 25, 1400

  1_میتونیم قبل از شیوع ویروس دستگاه اکسیژن تهیه کنیم
  2_داوینچی 500 سال پیش نظریه ساخت وسیله ای که انسان بتونه با استفاده از اون پرواز کنه رو مطرح کرده بود ولی اکثر مردم پرواز انسان رو غیر ممکن میدونستن درست مثل الان که شما حقیقی شدن این نظریه شیوع ویروس زامبی رو غیرممکن میدونی
  3_اگر این چیزا خرافاته داخل این سایت چیکار میکنی؟
  4_بهتره بدونی که دانشمندای روسی ویروسی شبیه به ویروس زامبی کشف کردن
  5_خرافات کسی مثل شماست که باور میکنین چند هزار سال پیش یک ادمی که شما بهش میگین امام میتونسته چوپ دستیش رو تبدیل به اژدها بکنه ولی باور نمیکنین که ویروسی به وجود بیاد که روی مغز انسان تأثیر بزاره و انسان رو تبدیل به زامبی بکنه
  6_بشر قبل از ساخت هر ویروسی اول فیلمش رو میسازه تا ذهن مردم کم کم به اون قضیه عادت کنه و بعد اون ویروس رو تولید میکنه درست مثل فیلم شیوع که چند سال قبل از شیوع ویروس کرونا ساخته شد
  7_این فقط یک فرضیه اس و لازم نیست بترسیم یا تمام وقت خودمون رو واسه این فرضیه تلف کنیم ولی بهتره که امادگی داشته باشیم
  8_بشر رو به افزایشه و منابع رو به اتمام حتی ممکنه جنگ جهانی بعدی به خاطر آب باشه و این یعنی به خطر افتادن نسل بشر پس نتیجه میگیرم امکان این وجود داره که ابر قدرت های جهان ویروسی رو بسازن که باعث کاهش جمعیت بشر بشه اینم یک دلیل منطقی امیدوارم که شما هم مثل من به وقایع منطقی تر و علمی نگاه کنی (2 سال دیگه میفهمین چرا ترامپ به هر قیمتی که شده دیوار کشید بین مرز امریکا و مکزیک)

  پاسخ

  • خدا بهت عقل بده در پاسخ به Arad

   تیر 31, 1400

   داداش اون امام نبوده پیامبر بود

   پاسخ

  • یک نفر در پاسخ به Arad

   شهریور 23, 1400

   نمیدونم با کی هستی آقای منطقی. اما در کل، من که بی صبرانه منتظر دو سال دیگه هستم. لینک این مقاله رو یک جایی سیو کردم که انشالله دو سال دیگه، همین موقع بیام بهتون به عنوان یک آدم( نه یک زامبی یا هیولا!!!) پیام بدم و بگم هیچ اتفاقی نیافتاده. ر ضمن در جواب اون سوال شماره ۳ شما، خیلی ها همینطوری میان توی سایت و اکثرا هم برای مقاله های انیمه میان. حالا بعضی ها چشمشون میخوره به این مقاله. عزیز برار، منتظرم باش. انشالله دو سال دیگه، با چند تا کامنت در خدمت شما هستم.

   پاسخ

   • یک نفر در پاسخ به یک نفر

    مهر 2, 1400

    شما پیش بینی های بزرگ ترین پیشگوی جهان ، آقای نوستراداموس رو رب اره سال 2021 مطالعه کردین ؟!
    پیشنهاد میکنم مطالعه کنید

    پاسخ

   • جوکر در پاسخ به یک نفر

    آبان 13, 1400

    اگه یادت بمونه بیا بگو

    پاسخ

   • ناشناس شماره ۲۱۱ در پاسخ به یک نفر

    آبان 14, 1400

    دوست عزیزم!
    برنامه بچین، غذا تهیه کن و منتظر ۱ دسامبر باش.
    مطمئنم بعدا ازم تشکر میکنی!

    پاسخ

    • یک نفر در پاسخ به ناشناس شماره ۲۱۱

     آبان 15, 1400

     بله منتظرم، یک بار عرض کردم خدمت اون دوست عزیز، به شما هم میگم. کاملا آماده، حی و حاضر تا اون روز صبر میکنم و بعدش میام باهاتون به عنوان یک انسان( فقط انسان، نه یک زامبی انسان نما!) صحبت میکنم.

     پاسخ

    • WOLF در پاسخ به ناشناس شماره ۲۱۱

     آبان 29, 1400

     باسلام میگم من زامبی ها قبول دارم میگم یکم. دسامبرمگه چیمیشه هرکی درمورد زامبی ها سوال داره بیاد بپرسه بیایید یه گروه بزنیم تجروبیات خودمونو درمورد زامبیا به هم بگیم این اسم پروفال منه@wolfjfkd6

     پاسخ

     • امیر در پاسخ به WOLF

      آذر 12, 1400

      در اینستا ؟؟؟

      پاسخ

     • نگین در پاسخ به WOLF

      اسفند 27, 1400

      واقعا زامبیا وجود دارن ؟

      پاسخ

    • WOLF در پاسخ به ناشناس شماره ۲۱۱

     آبان 29, 1400

     زامبیا واقعی هستن@wolfjfkd6

     پاسخ

     • معصومه در پاسخ به WOLF

      اسفند 18, 1400

      سلام برای من ایدیتو نمیاره بالا

      پاسخ

    • Zombi1 در پاسخ به ناشناس شماره ۲۱۱

     اردیبهشت 31, 1402

     چیشد داش الان 2023 هس … نیومدنننن🤤😂😂😂😂

     پاسخ

   • خاتون در پاسخ به یک نفر

    دی 23, 1400

    منم خدمت شما عرض میکنم اگر تا چندین سال دیگه هم زامبی ها حمله نکردند این برد شما نسبت به معتقدان زامبی نیست اینا همش فرضیه هست و حتیییی نظر خود شما هم که میگی زامبیا به وجود نمیان یه نظریه هست .

    پاسخ

  • حجت در پاسخ به Arad

   بهمن 3, 1401

   کاملا باهات موافقم

   پاسخ