25 استراتژی برای زنده ماندن در آخرالزمان زامبی‌ها

برای بسیاری از افراد زامبی‌ها اصلاً وجود ندارند و احتمال حمله آن‌ها صفر است. اما از آنجاییکه سازمان مدیریت بحران فدرال آمریکا درباره حملات زامبی‌ها مقالاتی می‌نویسد، بنابراین برخی معتقدند که باید به آن توجه کرد. خوشبختانه فیلم‌ها و سریال‌های مختلف زامبی به ما نشان داده‌اند که در این شرایط چه کار کنیم و چگونه جانمان را نجات دهیم. در اینجا می‌خواهیم 25 استراتژی برای زنده ماندن در هنگام حمله زامبی‌ها را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.

(یادداشت مترجم: شاید موضوع این مقاله خنده‌دار به نظر برسد و حتی با موازین دینی ما اختلاف داشته باشد، اما همانطور که در پاراگراف بالا نیز اشاره شد، سازمان مدیریت بحران فدرال آمریکا نیز مقاله‌ای در خصوص نجات از حمله زامبی‌ها منتشر کرده که در این لینک می‌توانید مشاهده کنید. اما احتمالا موضوع بحث فراتر از حمله زامبی‌هاست. در واقع در سال‌های اخیر پیشرفت‌های حوزه پزشکی و نانو بسیار چشمگیر بوده و تجهیزات استفاده شده در این حوزه نیز بسیار تکنولوژیک است. به همین دلیل ممکن است در انجام آزمایشات ژنتیک، یک اشتباه کوچک منجر به یک فاجعه بزرگ گردد و ویروس جدیدی تولید شود که نسل موجودات زنده را تهدید کند. به همین دلیل در این مقاله منظور از ویروس زامبی، نوعی ویروس است که ممکن است (با احتمال بسیار اندک) در آینده فراگیر شود.)


25. استراتژی فرار از شهر

اگر در یک شهر یا منطقه شلوغ زندگی می‌کنید و پس از حمله زامبی‌ها در آن بمانید، هر ثانیه احتمال مرگتان افزایش می‌یابد. اما پیش از خروج از شهر باید به فروشگاه‌های سلاح و اسلحه سری بزنید و چندین سلاح بردارید. سپس به مناطق روستایی بروید. دور شدن از تمدن شما را از زامبی‌ها دور می‌کند. اما قرار گرفتن در مرکز حیات وحش شما را در معرض خطر موجودات دیگری قرار می‌دهد: گرگ، گوزن و یا حتی خرس زامبی.


24. استراتژی پنهان شدن در جمعیت

فرار از شهر و دور شدن از جمعیت ممکن است برای عده‌ای راه حل مناسبی نباشد. به جای آن باید در لا به لای جمعیت خود را پنهان کنید. اما چگونه؟ فرض کنید در یک شهر که پر از زامبی است قرار دارید. می‌توانید یکی از تاکتیک‌های “مردگان متحرک” (The Walking Dead) را به کار برده، بدنتان را به خون آغشته کرده و لا به لای زامبی‌ها راه بروید. زامبی‌ها احمق‌تر از آن هستند که انسان و زامبی را از هم تشخیص دهند. پس به زحمت اش می‌ارزد.


23. استراتژی پلمپ کردن خانه

گاهی اوقات خارج شدن از خانه می‌تواند خطرناک باشد، علاوه بر آن مطمئناً شما عزیزانی دارید که به خانه‌تان آمده و دنبالتان می‌گردند. بنابراین اگر می‌خواهید این استراتژی را به کار ببرید باید خوب آماده باشید. باید غذا، آب، کمک‌های اولیه، رادیو و لوازم ضروری دیگر را آماده کرده باشید. در این زمان باید سلاح‌های مختلف داشته باشید، همچنین درب و پنجره خانه را با چوب پلمپ کنید تا زامبی‌ها نتوانند وارد شوند. بنابراین با کتاب و بازی خود را سرگرم کنید تا افرادی برای نجاتتان بیایند. اگر کسی به سراغتان نیاید این ایده کمکتان نمی‌کند، مگر اینکه اندوخته غذایی بسیار زیادی داشته باشید.


22. استراتژی دیوار

این استراتژی که از سریال “مردگان متحرک” گرفته شده کارساز است. می‌توانید دیوارهای موجود را مجهز کنید، دیوار بسازید یا اینکه دیوار پیدا کنید. شاید برای این کار به نزدیک‌ترین کارخانه، زندان یا اردوگاه بروید. در هر صورت دیوارها باعث دورشدن زامبی‌ها می‌شوند. یا اینکه برای مدتی آن‌ها را دور نگه می‌دارند. اما همه ما می دانیم که زامبی‌ها حمله کرده و به دیوار فشار وارد می‌کنند. در هر صورت این دیوارها به شما زمان کافی را می‌دهند تا به راه حل بعدی فکر کنید.


21. استراتژی نفرات

مبارزه به تنهایی شاید مهیج باشد اما در زندگی واقعی کارساز نیست. هیچ کس به تنهایی نمی‌تواند زنده بماند، حتی اگر یک نیروی ارتشی ورزیده باشید بازهم نمی‌توانید به تنهایی مبارزه کنید. بنابراین یا به یک گروه وارد شوید و یا یک گروه تشکیل دهید تا از شر زامبی‌ها یا مزاحمان دیگر دور شوید. پس همیشه به یاد داشته باشید که بودن در جمع به نفعتان است.


20. استراتژی انگلی

اگر آنقدر ریزبین نیستید که جزئیات برنامه بقای خود را مشخص کرده باشید در آن صورت بهتر است این ایده را دنبال کنید. در اینجا به عنوان یک فرد بی پناه و ضعیف به یک گروه پناه می‌برید. سپس از آن‌ها تقاضای کمک کرده و خود را مفید جلوه می‌دهید، در حالی که در حقیقت کار خاصی نمی‌کنید و تا جای ممکن با تمام اعضای گروه طرح دوستی می‌ریزید. در این صورت بزرگ‌ترین خطری که تهدیدتان می‌کند این است که متوجه شوند که شما یک مزاحم هستید.


19. استراتژی کوهستان

با توجه به سرعت، قدرت و توانایی زامبی‌های اطراف خود می‌توانید نزدیک‌ترین کوهستان را یافته و در آن جا زندگی کنید. اگر زامبی‌های اطرافتان تنبل و کند هستند پس کوهستان بهترین گزینه ممکن است. تعداد کمی از آن‌ها ممکن است بتوانند از کوه بالا بیایند و اگر هم این کار را انجام دهند آنقدر کند است که فرصت کافی برای مقابله یا فرار در اختیارتان قرار خواهد گرفت. بنابراین یک روستای کوهستانی پیدا کنید که منابع غذایی کافی داشته باشد و سپس عازم شوید.


18. استراتژی سوپر مارکت

قبول کنید که پس از خورده شدن توسط یک زامبی، تهدید دیگر این است که از گرسنگی و تشنگی تلف شوید، بنابراین گزینه سوپرمارکت بهترین گزینه است. مسلماً عده دیگری هم این استراتژی را دنبال می‌کنند. بنابراین باید با افراد دیگر هم رقابت کنید. علاوه بر این، خالی کردن سوپرمارکت‌های متروک از زامبی‌ها به خودی خود خطرناک است. اما بهتر از آن است که از گرسنگی و تشنگی بمیرید، بنابراین اگر در گروه زندگی می‌کنید بهتر است برای مدتی در یک سوپرمارکت اسکان داشته باشید.


17. استراتژی ظالمانه

مبارزه با زامبی‌ها و آخرالزمان به این معناست که شاید مجبور شوید برخی از قوانین و هنجارهای تمدن را زیر پا بگذارید. در طی این روش فرد به هر کاری دست می زند تا زنده بماند: قتل، دروغ، تقلب، دزدی و یا هر کار دیگری. در این صورت شاید زنده بمانید اما آنقدر از انسانیت دور می‌شوید که در نهایت از خودتان می‌پرسید که چرا زنده مانده‌اید.


16. استراتژی بدون تفنگ

در زمان حمله زامبی‌ها شاید نداشتن تفنگ دیوانگی محض باشد، اما باید این را در نظر بگیرید. زیرا شلیک تفنگ صدای بلندی داشته و ناخواسته توجه زامبی‌ها و دیگران را جلب می‌کند. اگرچه این تصمیم به خودتان بستگی دارد اما بهتر است از سلاح‌هایی مانند چاقو، شمشیر، چوب بیسبال و غیره استفاده کنید. در این صورت اگر برای مبارزه رودررو آماده نیستید، باید در زمان استراحت خود تمرین کنید.


15. استراتژی پناهگاه رادیواکتیوی

در ایالات متحده چندین پناهگاه بلایای طبیعی یا انفجارهای رادیواکتیوی وجود دارد. مسلماً عقل حکم می‌کند که در زمان حمله زامبی به این پناهگاه‌ها برویم. برای این کار باید مکان دقیق آن‌ها را روی نقشه یافته و سریع‌ترین مسیر را انتخاب کنید. این مکان‌ها به ندرت به اطلاع عموم می‌رسند یا درباره‌شان تبلیغ می‌شود. زمانی که به آن جا رسیدید مسلماً افراد و سلاح‌های بیشتری یافت می‌شود که می‌تواند کمکتان کند.


14. استراتژی نظامی

در زمان حمله زامبی‌ها اگرچه آشوب بسیاری به پا می‌شود اما هنوز هم تمدن وجود خواهد داشت. ارتش در حفظ نظم و برقراری دولت تلاش خواهد کرد. حتی پنتاگون برای حملات زامبی برنامه ریزی کرده است. در این زمان بهترین راه این است که به نزدیک‌ترین مقر ارتش رفته و در آنجا پناه بگیرید. در آن جا هم از شما محافظت می‌شود و هم امنیت خواهید داشت. اما این امکان وجود دارد که ارتش قدرت را به دست گرفته و از زامبی هم خطرناک‌تر شود.


13. استراتژی شبانه

شاید بهترین استراتژی این باشد که روزها پنهان شده و شب‌ها خارج شوید. اگر این کار را با دقت انجام داده و تجهیزات لازم را داشته باشید، این استراتژی به کمکتان خواهد آمد. با داشتن عینک دید در شب و لوازم تاکتیکی می‌توانید شب‌ها خارج شده و به خانه‌های متروک یا فروشگاه‌ها بروید. اگر در سکوت کار خود را انجام دهید زامبی‌ها متوجه شما نخواهند شد.


12. استراتژی اندوختن

در جامعه مدرن افرادی که منابع را اندوخته و انبار می‌کنند، با تحقیر مواجه می‌شوند. اما در زمان حمله زامبی‌ها این افراد هستند که شما را مسخره می‌کنند. با حمله زامبی‌ها و آشوب ایجاد شده منابع غذایی به اتمام رسیده و افرادی که اندوخته غذایی دارند در شرایط خوبی به سر خواهند برد. در این زمان پول دیگر اهمیت ندارد. تنها تجهیزات و مواد غذایی کمکتان می‌کند. اگر تجهیزات و مواد غذایی بسیار زیادی انبار کرده باشید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. پس یادتان باشد که این لوازم را در خانه‌تان انبار کنید تا بعدها به بقای شما کمک کنند.


11. استراتژی قایق

تصور کنید در کنار رودخانه یا دریا قرار دارید و یک قایق هم در نزدیکی‌تان است. در این صورت بهترین کار این است که سوار قایق شده و تا زمانی که می‌توانید در آب بمانید. در این صورت قایق به آرامی جریان داشته و می‌توانید به مکان‌های مختلف بروید. خوشبختانه، زامبی‌ها نمی‌توانند شنا کنند، یا حداقل امیدواریم که نتوانند.


10. استراتژی ارتفاع

این استراتژی بسیار راحت است. اگر در شهر یا مزرعه زندگی می‌کنید بهترین راه زنده ماندن این است که به یک مکان مرتفع مانند بالای یک برج، ساختمان، مخزن آب، برج دیدبانی یا سیلو، بروید. البته در انتخاب این مکان‌ها دقت کنید زیرا باید جایی را انتخاب کنید که در صورت حمله زامبی‌ها به آن جا بتوانید فرار کنید.


9. استراتژی کتابخانه

به این گزینه فکر کنید زیرا در زمان حمله زامبی‌ها آخرین جایی که مردم به آن فکر می‌کنند کتابخانه است. کتاب‌ها نه تنها می‌توانند شما را سرگرم کنند بلکه در برخی از کتابخانه‌ها محافظ‌ها و پناهگاه‌هایی وجود دارد که می‌تواند کمکتان کند. بنابراین کمی کتاب بردارید، در یک جای امن پنهان شوید و نقشه بعدی خود را برنامه ریزی کنید.


8. استراتژی فروشگاه ابزارآلات

شاید بهترین گزینه برای زنده ماندن این باشد که به یک فروشگاه ابزارآلات بروید. در بیشتر این فروشگاه‌ها ابزار لازم برای محافظت، تولید انرژی و باغبانی و کشاورزی وجود دارد، تا بتوانید غذای خود را تهیه کنید. البته درست همانند سوپرمارکت، در اینجا هم ممکن است تنها نباشید و با عده دیگری مواجه شوید.


7. استراتژی شمال

بسته به محل زندگی‌تان این گزینه ممکن است از گزینه‌های دیگر دشوارتر باشد. یافتن یک قطب نما، یک نقشه و حرکت به سمت شمال می‌تواند بهترین گزینه باشد، البته در صورتی که در نزدیکی قطب زندگی کنید. هرچقدر بیشتر به سمت قطب بروید با افراد کمتری مواجه می‌شوید، بنابراین زامبی‌های کمتری دیده شده و احتمال مرگتان کمتر است. همچنین در آن جا هوا بسیار سرد است، بنابراین زامبی‌ها یخ زده و یا حداقل سرعتشان کم می‌شود.


6. استراتژی مزرعه

افرادی که در مزرعه زندگی می‌کنند در زمان حمله زامبی‌ها بسیار خوش شانس هستند. در مناطق روستایی زمین‌های بسیاری وجود دارد و با حمله زامبی‌ها به سرعت متوجه خواهید شد. همچنین می‌توانید قلمرو خود را مجهز کرده و زندگی ساده‌ای را در پیش بگیرید. اگر در مزرعه زندگی نمی‌کنید شاید بهتر باشد هر چه زودتر یک مزرعه پیدا کنید.


5. استراتژی کماندو

اگر آدمی نیستید که به فرار و پنهان شدن فکر کنید بنابراین باید استراتژی کماندو را پیش بگیرید. برای این کار باید در حد نیاز تجهیزات نظامی، سلاح و مهمات داشته باشید. حتی می‌توانید یک خودروی هامر برداشته و به شکار زامبی‌ها بروید و تا جای ممکن آن‌ها را به قتل برسانید. مبارزه پر افتخار بسیار بهتر است از فرار کردن و بزدلی است.


4. استراتژی اتوبوس زرهی

اتوبوس‌های زرهی بخش جدایی ناپذیر فیلم‌های زامبی هستند. برای این کار تنها کافی است یک اتوبوس مدرسه یافته و آن را با فلزات، میخ و لوازم دیگر تجهیز کنید تا برای مدت زمان طولانی کمکتان کند. کمربند صندلی ها را جدا کنید تا بتوانید فضای راحتی برای زندگی داشته باشید. برای محافظت بهتر آن را به سقف یک پارکینگ برده و در سقف آن باغبانی کنید و غذای خود را پرورش دهید.


3. استراتژی مرکز خرید

همانطور که در فیلم کلاسیک زامبی، “طلوع مردگان” (Dawn of the Dead)، دیدیم، ایده مرکز خرید همانند ایده سوپرمارکت است. مراکز خرید نه تنها بسیار بزرگ و امن هستند بلکه اندوخته غذایی، پوشاک و تجهیزات را هم در اختیارتان قرار می‌دهند. با این حال باید مراقب باشید. زیرا ممکن است یک زامبی درون یک کمد حبس شده باشد و به شما حمله کند. اما اگر به همراه گروه باشید و بتوانید درب‌ها را قفل کنید می‌توانید در مرکز خرید اقامت کرده و فضای امنی داشته باشید.


2. استراتژی کشتی تفریحی

این ایده همانند ایده قایق مفید بوده و در حین حال امکانات بیشتری در اختیارتان قرار می‌دهد. اگر به کشتی تفریحی دسترسی دارید یا خودتان صاحب آن هستید، یک دریاچه یا اقیانوس می‌تواند امن‌ترین جای ممکن باشد. تا زمانی که غذا، آب و تجهیزات دیگر به همراه داشته باشید، می‌توانید روی عرشه دراز کشیده و استراحت کنید. ماهیگیری کنید، کتاب بخوانید و بی خیال باشید. باید مدت زمانی روی آب بمانید تا آشوب از بین برود.


1. استراتژی جزیره کوچک

ایده جزیره در کنار ایده کشتی تفریحی بهترین گزینه ممکن است. شاید نمی‌توانید برای مدت زمان طولانی در کشتی تفریحی بمانید یا عده بیشتری با شما هستند و در کشتی جای نمی‌گیرند. در این شرایط، یافتن یک جزیره آرام و امن بهترین گزینه ممکن است. اگر آب تازه و غذا هم وجود داشته باشد، دیگر بهتر از این نمی‌شود.

                               

دیدگاه‌ها (196)

بستن فرم

 1. پوکرمن

  تیر 17, 1400

  یه سوال فنی از اون کسایی که فکر میکنن چجوری باید فرار کنن مثلا اگه ویروس زامبی بیاد شما فرار کنید فکر میکنید زندگی میکنید باید همیشه از ترس جونتون یا فرار کنین یا قایم شید من ترجیح میدم در اینباره بمیرم چون نه میتونیم درست حسابی غذا بخوریم نه نت داریم نه امنیت داریم نه سالمیم بهتره وقتی این ویروسه اومد تسلیم مرگ بشیم

  پاسخ

  • ناشناس در پاسخ به پوکرمن

   مرداد 25, 1400

   من خودم ترجیح میدم که از استراتژی کماندو استفاده کنم .
   من خودم از استراتژی کماندو + استراتژی نفرات + استراتژی مرکز خرید استفاده می کنم و ترجیح می دم وقتی مبتلا شدم خودم خودمو بکشم تا این که به یکی از اونا تبدیل بشم .
   البته اگه موقعیت فراهم بشه می تونم از استراتژی جزیره + استراتژی نفرات + استراتژی کماندو استفاده می کنم .
   خودم مهندس کامپیوتر هستم و می دونم حتا امکان داره چنین موقعیتی از یک سرویس دیگه مثل اینترنت استفاده کنیم ( در صورتی که امکانات لازم باشه البته امکانات قضیه خواصی نیست جون امکانات رایگان داخل مغازه ها هستن و رها شدن کافیه از استراتژی کماندو + استراتژی شبانه + استراتژی نفرات استفاده بشه تا امکانات جمع اوری کرد. ( به چند نفر شیر دل نیاز داریم ) امکانات پره مثلا پاسگاه ها تفنگ های ساده پیدا میشه اما در مناطق مرزی و جمگی مثلا پایگاه امریکایی ها در افقانستان ( بگرام ) حتا می تونیم از هیلیکوپتر و تانک استفاده کنیم .
   می دونم یکم خیالی بنظر میاد ولی این جور پایگاه ها سیستم هایی دارن که حتا می تونیم که ماهواره های لیزری( نوعی ماهواره که می تونیم به صورت انلاین همه جارو ببینیم حتا با توانایی چرخش و یه جورایی مثل راه رفتن خودمون و حتا توانایی شلیک رو با استفاده از ماهواره ها داریم وقتی زامبیا حمله کنن بعد از چند هفته ارتشی وجود نداره و چیز هایی رها شده که حتا تا الان اسمش رو هم نشندیم حتا سفینه های فضایی که می تونیم به ایستگاه هایفضایی بریم می دونم کامنتی که الان می نویسم شاید یکم مسخره و غیر ممکن به نظر بیاد اما اگه راه بقایی وجود داشته باشه یا اینکه به جزیره بریم یا اینکه به ایستگاه های فضایی بریم و چند سال اون بال بمونیم و هز از گاهی جهت آدوقه به پایین بیایم .
   چون تا چند روز می تونیم بین این همه وحشی دوم بیاریم ؟ یک روز دو روز سه روز یه هفته دو هفته یک ماه دوماه ؟ یا یک سال یا اینکه 4 سال بلاخره همه آدوقه تموم میشه یا آلوده میشین !!
   نمیتونیم که تا اخر عمر بین اونا دوم بیاریم تنها راه اینکه تا 10 الی 20 سال اصلا دیده نشیم تا چیزی برای تغذیه نداشته باشن و شروع کنن به خوردن هم و نابودی خودشون تنها راه همینه .
   هیچ چیز غیر ممکن نیست .
   شایدم اضلا نیازی به این کارا نباشه و در شروع کار متوقف بشه مثلا اگه شیوع از استالیا شروع بشه میشه جلوشو گرفت یا مثلا از کشورای جزوه قاره ی اقیانوسیه باشه اگر هم نه اگه از قاره ی امریکا شروع بشه تقریبا جلوشو می شه 50 50 گرفت.
   ویا نه دولت های قدرت مند مثل روسیه- چین – امریکا و … می تونن در حرکت اول جلوشو بگیرن کی دونین ماداخل ایرانیم و سختی زیاد دیدیم چیزی برای از دست دادن نداریم اما افراد مشهور و پولدار ها اونا لذت این دنیا رو حس کردن و اونان که باید نگران این چیزا باشن درزمن اونا برای چیز هایی فکر کردن که حتا ما داخل خوابم نمیبینیم می دونین فقط داخل کشور آمریکا نزدیک به ( یک میلیون ) نفر خودشون نو برای حمله فرا زمینی ها بیمه کردن یا ( بیست هزار ) پناه گاه استراری برای روز های خیلی خواص ( فقط توست مردم و خود جوش ) ایجاد کردن .
   شاید دیده باشین که توی بعضی از پاک ها یا جاهایی تابلو گذاشتن ( محل امن محله ) در اون جاها که حتا داخل ایران هم هست پناهگاه ها هستن .
   مثلا من کنار خونمون تابلو محل امن هست تازه زدن اخه تازگی پارک جلو خونه رو خراب کردن و ار نو ساختن یک روز تعجب کردن اخه خیلی کنده کاری کرده بودم از مهندس اون پرژه پرسیدم چرا اینقد زیاد داخل زمین رفتین خیلی غیر طبیعی داخل زمین رفته بودن گفتش داریم پناهگاه زیرزمینی درست می کنیم ( این حرفشو باورکردن اخه یه روز داشتم با یکی از هم خوابگاهی هام که دانشجو مهندسی هست ضحبت می کردم سر بحض باز شد و گفت : ( اصلا من یکی دو ترم پاس کردم برای این که بفهم قوانین ساده و پیش پا افتاده پناهگاه سازی چیه ؟ ))

   پاسخ

   • Mehrdad در پاسخ به ناشناس

    اردیبهشت 3, 1401

    چه حوصله ای داریا

    پاسخ

 2. Arad

  تیر 16, 1400

  واقعا خندم میگیره وقتی میبینم یک عده احمق میخوان با یه مشت اراجیف از واقعیت فرار کنن
  داخل این جهان هیچ (غیر ممکنی) وجود نداره
  شما اگر 100 یا 200 سال پیش زندگی میکردین و یک نفر در مورد سفر به فضا یا کره ماه با شما صحبت میکرد چیکار میکردین؟
  اصلا کسی فکرشو میکرد بشر به تکنولوژی دست پیدا کنه که بتونه با استفاده از اون تکنولوژی پرواز کنه؟
  چیز هایی وجود داره که مغر ما نمیتونه اونا رو درک کنه مگر اینکه ما مغزمون رو از قبل واسه درک اون موضوع اماده کرده باشیم
  چه دوست داشته باشین یا نه این ویروس یک روز شیوع پیدا میکنه درست مثل کرونا اون موقع اس که فقط کسایی زنده میمونن که از قبل خودشون رو اماده کردن
  امریکا چندین میلیارد دلار هزینه کرده و نیرو تعلیم داده
  ولی ما جهان سومی ها حتی به این قضیه فکر نمیکنیم
  داخل ایران اسلحه نیست،داخل شهری که زندگی میکنین دریا نداره،یا اینکه لوکشن شما از روستا و کوها دوره و موقع شیوع ویروس نمیتونین خودتون رو نجات بدین؟
  میتونین از کارد اشپزی که داخل خونه همه ما وجود داره به جای اسلحه استفاده کنیم
  واسه جمع کردن اب و مواد غذایی میتونین وارد خونه های اطراف بشین ( از نظر من رفتن به فروشگاهای زنجیره ای یا اداره پلیس = با خودکشی)
  واسه خروج از شهر یا رفتن به یک منطقه امن میتونین از فاضلاب استفاده کنید
  راهکار های زیادی وجود داره فقط کافیه یک ذره فکر کنید
  دوستانی ام که فکر میکنن هیچ وقت این ویروس شیوع پیدا نمیکنه فقط کافیه یک درصد احتمال بدن که ویروس شیوع پیدا کرد اون موقع دیگه واسه جبران کردن خیلی دیره پس بهتره از نظر جسمی و روحی خودتون رو اماده کنید چون 2 سال دیگه میفهمین چرا ترامپ به هر قیمتی که شده دیوار کشید بین مرز امریکا و مکزیک

  پاسخ

  • مهدی در پاسخ به Arad

   تیر 17, 1400

   چقدر حرفات قشنگ و منتقیه منم دقیقا با نظرت موافقم

   پاسخ

   • یک نفر در پاسخ به مهدی

    تیر 17, 1400

    شما لطفا ایتدا یاد بگیر منطق با ط نوشته میشه نه ت، بعدش بیا تایید کن یا رد کن.

    پاسخ

  • یک نفر در پاسخ به Arad

   تیر 17, 1400

   آقای محترم ، چند مورد رو بهتره خدمت شما عرض کنم.اول درباره فاضلاب، اینکه فاضلاب ها گاز های سمی دارند که روی مغز تاثیر منفی میگذارد. نمیشه رفت توی فاضلاب وگرنه مغز چی میشه؟ خب دیگه لازم نیست بگم فهمیدی احتمالا( کسایی هم که توی فاضلاب کار میکنن با ماسک میرن. همه ماسک مخصوص ندارن عزیز برادر) و دو درباره ۲۰۰ سال یش و مردم آن زمان. بله، داوینچی( از ۵۰۰ سال قبل) ایده تانک و پرواز رو همون زمان داشت. یک چیزی داریم به نام علم، یک چیزی داریم به نام خرافه. اون زمان مردم میدونستن علم یک روز پیشرفت میکنه. فقط نمیدونستن کی به مرحله پرواز میرسیم. ویروسش رو مگر بشر بسازه، وگرنه هیچ چیی خود به خودی به وجود نمیاد. میفهمی ؟ یک دلیل منطقی به چرا باید همچین ویروسی، نه به دست بشر که همین طوری به وجود بیاد. دلیل بده. که البته میدونم کار سختی ازت خواستم چون دلیل علمی و واقعی نداری، همش خرافه است و احتمال. و در ضمن، ویروس شیوع پیدا میکنه ؟ مگه وجود داره که شیوع پیدا کنه ؟ همچین چیزی وجود نداره. شما برو سیله جمع کن برای روزی که زامبی ها حمله بکنن. امیدوارم متوجه شده باشی، لطفا دفعه بعد قبل از حرف زدن فکر کن. و لیل علمی هم بیار. امیدوارم متوجه شده باشی، خدانگهدار دوست خرافه پرست.!

   پاسخ

   • Arad در پاسخ به یک نفر

    تیر 18, 1400

    1_ فاضلاب گاز سمی داره درست ولی
    میشه قبل از شیوع ویروس ماسک اکسیژن خرید
    2_داوینچی 500 سال قبل ایده ساخت وسیله ای شبیه به هواپیما رو داشت اوایل اما کسی نه ازش حمایت کرد نه حرفشو باور کرد
    3_ یه نوع مواد مخدر وجود داره که بعد از مصرف انسان تبدیل به زامبی میکنه
    4_جمعیت کره زمین رو به افزایشه و منابع رو به اتمام اگر یه ذره به فکر کنی میفهمی فقط کافیه از یه بُعد دقیق به مسئله نگاه کنی
    5_ بهتر بود به جای استفاده از کلمه خرافات از کلمه احتمال استفاده میکردی
    6_این نظریه فقط مختص من یا ایران نیست و خیلی از کشورا دارن واسه این موضوع خودشون رو اماده میکنن حتی اگر احتمال واقعی شدنش کم باشه
    ۷_بشر قبل ساخت یه ویروس جدید اول فیلمش رو میسازه درست مثل ویروس کرونا که چند سال قبل شیوع ویروس فیلمش رو ساختن
    8_چطور شما باور میکین فلان امام 2000 سال پیش میتونسه عصای خودش رو تبدیل به اژدها کنه بعد به این مسائل میگین خرافات
    9_ اگر این چیزا خرافاته داخل سایت چیکار میکنی؟
    10_من فقط 1 درصد احتمال میدم که روزی برسه که انسان های مرده بتونن متحرک باشن و من دوست ندارم هیچ وقت این نظریه تبدیل به واقعیت بشه
    ولی من خودم رو از هر لحاظ اماده میکنم بهتره شما هم حتی اگر شده به این بهونه ورزش کنی یا با استفاده از مدیتیشن روحت رو مثل بدنت قوی کنی

    پاسخ

   • Arad در پاسخ به یک نفر

    تیر 25, 1400

    1_میشه قبل از شیوع ویروس ماسک اکسیژن تهیه کرد
    2_داوینچی 500 سال پیش ایده ساخت وسیله ای برای پرواز انسان رو داشت اما کسی حرفش رو باور نمی کرد و اکثر مردم اون موقع پرواز انسان رو غیر ممکن میدونستن درست مثل الان که شما شیوع ویروس زامبی رو غیر ممکن میدونی
    3_باید بهت بگم داشمندان روسی تونستن یک ویروس شبیه ویروس زامبی کشف کنن
    4_اگر این چیزا خرافاته تو این سایت چیکار میکنی؟
    5_شما باور دارین(ایمان دارین) که چند هزار سال پیش انسان هایی که شما اون ها رو امام یا

    پاسخ

   • Arad در پاسخ به یک نفر

    تیر 25, 1400

    1_میتونیم قبل از شیوع ویروس دستگاه اکسیژن تهیه کنیم
    2_داوینچی 500 سال پیش نظریه ساخت وسیله ای که انسان بتونه با استفاده از اون پرواز کنه رو مطرح کرده بود ولی اکثر مردم پرواز انسان رو غیر ممکن میدونستن درست مثل الان که شما حقیقی شدن این نظریه شیوع ویروس زامبی رو غیرممکن میدونی
    3_اگر این چیزا خرافاته داخل این سایت چیکار میکنی؟
    4_بهتره بدونی که دانشمندای روسی ویروسی شبیه به ویروس زامبی کشف کردن
    5_خرافات کسی مثل شماست که باور میکنین چند هزار سال پیش یک ادمی که شما بهش میگین امام میتونسته چوپ دستیش رو تبدیل به اژدها بکنه ولی باور نمیکنین که ویروسی به وجود بیاد که روی مغز انسان تأثیر بزاره و انسان رو تبدیل به زامبی بکنه
    6_بشر قبل از ساخت هر ویروسی اول فیلمش رو میسازه تا ذهن مردم کم کم به اون قضیه عادت کنه و بعد اون ویروس رو تولید میکنه درست مثل فیلم شیوع که چند سال قبل از شیوع ویروس کرونا ساخته شد
    7_این فقط یک فرضیه اس و لازم نیست بترسیم یا تمام وقت خودمون رو واسه این فرضیه تلف کنیم ولی بهتره که امادگی داشته باشیم
    8_بشر رو به افزایشه و منابع رو به اتمام حتی ممکنه جنگ جهانی بعدی به خاطر آب باشه و این یعنی به خطر افتادن نسل بشر پس نتیجه میگیرم امکان این وجود داره که ابر قدرت های جهان ویروسی رو بسازن که باعث کاهش جمعیت بشر بشه اینم یک دلیل منطقی امیدوارم که شما هم مثل من به وقایع منطقی تر و علمی نگاه کنی (2 سال دیگه میفهمین چرا ترامپ به هر قیمتی که شده دیوار کشید بین مرز امریکا و مکزیک)

    پاسخ

   • ت در پاسخ به یک نفر

    آبان 12, 1400

    داداش چی میگی اصن داوینچی ایده رو داشت ولی اصن کی میدونست میتونیم بریم مریخ یا ماه یا اصن بیرون از جو زمین صد رد صد اتفاق میفته و مهم نیست تو چی فکر میکنی

    پاسخ

   • مهدی 🤑 در پاسخ به یک نفر

    بهمن 28, 1400

    حاجی اگه آمد چی الان همینجوری ویروس میه به احتمال زیاد میاد اگه دوست نداری آماده نشو ولی آماده باشی بهتره نیامدم نیامدبهتر

    پاسخ

  • آرونا در پاسخ به Arad

   دی 13, 1400

   موافقم

   پاسخ

 3. علی

  تیر 5, 1400

  یا اصلا بیماری هاری اگر کنترل نشه عوارضش همین که فردمبتلا مثل حیوانات وحشی میشه یا کلا از ادم میترسه و اگر وحشی بشه قطعا میل به گاز گرفتن داره اما بیماری هاری نمیتونه از تریق گاز گرقتن فرد مبتلا انتقال پیدا کنه

  پاسخ

 4. محمدرضا

  خرداد 16, 1400

  سلام ، من حرفهای اقای عرفان و قبول دارم، واعتقاد دارم که همچین اتفاقی خواهد افتاد به زودی ، باید خودمون رو اماده کنیم ، آذوقه جمع کنید و اب اشامیدنی و وسایل موردنیاز برای حفظ جان خود در برابر زامبی ها

  پاسخ

 5. ….

  خرداد 5, 1400

  سلام تا میتونید مستند های حیات وحش نگاه کنید.
  تو بخش های حشره ها اشاره‌ به مرگ متحرک میکنه که
  با گیاه‌ های سمی به وجود میاد.
  فقط باید آماده باشید برای اخر الزمان زامبی چون حتماً یه روزی این ویروس میاد.

  پاسخ

 6. Mi1386

  اردیبهشت 6, 1400

  سلام . من خیلی دربارهی این موضوع تحقیق کردم و به یک ویروس رسیدم به اسم ویروسOH657 . این ویروس خیلی خطرناکه و امکان داره در سال ۲۲۰۲ الی ۲۰۲۴ پخش بشه . سعی کنید خودتون رو آماده کنید . این ویروس وقتی پخش بشه شما باید ۶ ماه الی ۱ سال مقاومت کنید تا زنده بمونید. بعد پادزهرش به صورت موشک یا بمب باران هسته ای توی هوا پخش میشه و این ویروس رو نابود میکنه . البته پادزهرش از همون وقتی که ویروس پخش میشه درست شده برای روز مبادا . تا می تونید از خدا و امامان کمک بخواهید . فقط دعا کنید تا این ویروس پخش نشه و اگه هم پخش شد . شما مبتلا نشید .
  البته این رو هم باید اضافه کنم که سرعت انتشارش در حد متوسطه و بیشتر از طریق خون آلوده متنقل میشه تا گاز گرفتن . چون همه جا رو خون فرا میگیره امکان اینکه از خون منتقل بشه خیلی بیشتره . چون شخصی که ویروس رو داره خیلی کند راه میره و توان دویدن رو نداره شاید ۱. الی ۲۰ درصد بتونه شما رو گاز بگیره ولی رد خونش همه جا میمونه . باید خیلی مواضب باشید . خلاصه اینجوری بگم که دهنمون سرویسه . باید خیلی مراقب خودتون باشید . با تشکر . ممد مالونگ

  پاسخ

  • Killer در پاسخ به Mi1386

   خرداد 2, 1400

   خسته نباشی داداش اینارو خودت تنهایی فهمیدی؟
   منبعش کجاست؟

   پاسخ

  • تکاورBSAA در پاسخ به Mi1386

   خرداد 19, 1400

   سلام دوست عزیز برای همکاری با دانش شما باعث افتخار ماست تیم ضد حملات بیولوژیکی به
   شما نیاز داره

   پاسخ

  • .. در پاسخ به Mi1386

   تیر 15, 1400

   خودتون دارین تمام اتفاقا رو میگین
   پس یعنی همه ی این اتفاقا از قبل نقشه کشیده شدست
   یجورایی میشه گفت چهار تا حیوون نشستن نقشه کشیدن که تو سال فلان این ویروس رو میاریمو پخش میکنیم بین همه ی ادما دو سال بعدش پادزهرشو میگیم ساختیمو شورو میکنیم به پخش کردن
   یعنی قراره تمام انسان ها به بازی گرفته بشن

   پاسخ

   • شاهرخ دکتر مغز و اعصاب در پاسخ به ..

    تیر 23, 1400

    داداش تو یک درصد فکر کن این ویروس تو کارهای کثیف فروخته بشه بعد اونا برای نفع خودشون پخش کنن بعد بخاطر پادزهر پول بگیرن ؟ فکر کن عزیز من

    پاسخ

 7. ….

  فروردین 20, 1400

  روسیه ویروسشو ساخته فقط همینو میتونم بگم آماده باشید….

  پاسخ

  • Maker در پاسخ به ....

   فروردین 20, 1400

   عجب
   😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

   پاسخ

   • ۰۰۰ در پاسخ به Maker

    خرداد 5, 1400

    راست میگه داداش جدی بگیر.
    قصه حسن کچل نیست قصه مرگه

    پاسخ

 8. امیر محمد

  فروردین 8, 1400

  اگر زامبی ها به شما حمله کرد باید با سلاحی به سر آن شلیک کنیم نه اینکه به پا یا قلب آن شلیک کنید

  پاسخ

  • Maker در پاسخ به امیر محمد

   فروردین 20, 1400

   خیلی ممنون بابت راهنمایی
   😂😂😂😂

   پاسخ

 9. mohammad

  اسفند 29, 1399

  بچه ها از ۷ماه میلادی،اتفاقات شدت میگیره،بایدن رو ببینید نیست اصلا بیمار شده مطمئن باشید میمیره کاملا هریس میاد بجاش،واکسن رو دارن روی مردم تست میکنن،چرا واکسن ۲مرحله ای چرا یه هفته ی ماه بعدش نمیزنن،چرا چند ماه بد دوز بدی رو میزنن،این واکسن ریز تراشه های نانو داره،میره وارد مغز میشه،از طریق ۵جی که ایلان ماسک گفت کل دنیارو سا‌پورت میکنه،اطلاعات شخصی،مالی،ورود خروج،میشیم ربات همین الان تو امریکا و چین بیل گیتس داره اینکارو میکنه،بعد هرجایی که بخوان،با این تراشع خشونت و احساست رو تبدیل به وحشیگری میکنن،مثلا برا جمعیت،هر پیشگویی،(برنامه ریزی)اتفاق میوفته بخدا اینا یه مشت رپتایلن ادمیزاد نیستن.

  پاسخ

  • Maker در پاسخ به mohammad

   فروردین 20, 1400

   کی میشه نسل این آدم های مه هر چی به گوششون میرسه باور میکنند از زمین محو بشه ؟
   آخه این چه چرت و پرت هابی هست
   تو از کجا می‌دونی ریز تراش های نانو داره

   پاسخ

  • Killer در پاسخ به mohammad

   خرداد 2, 1400

   زحمت کشیدی

   پاسخ

  • Jili در پاسخ به mohammad

   شهریور 7, 1400

   دقیقا درسته و خوشحالم که آگاهی

   پاسخ

  • علیرضا در پاسخ به mohammad

   بهمن 13, 1400

   بخاط یک سری گا.و عین شما هست که ویروس هنوز مونده. نسل این جور ادما باید منقرض بشههه

   پاسخ

 10. سینا

  اسفند 24, 1399

  ببینید خیلی ها میگن اسلحه فروشی نیست تو ایران ما تو شهرمون سه تا اسلحه فروشی داریم که با مجوزم هست تازه
  پس هست اگه یزره بگردید

  پاسخ

  • Ali در پاسخ به سینا

   فروردین 23, 1400

   اون اسلحه فروشی نیست تفنگ بادی یا گازی هست جون اسلحه فقط برای غازی ها و نظامی و افراد دولتی هستند

   پاسخ

 11. ناشناس

  اسفند 24, 1399

  ۲۴ استراژیتون خیلی باحال بود البته من از قبل میدونستم ولی نمیدونستم عملی بشه باید استتار کنیم

  پاسخ

 12. ناشناس

  اسفند 24, 1399

  آخه ایران فروشگاه اسلحه داره😡😡😡

  پاسخ

  • Ali در پاسخ به ناشناس

   فروردین 23, 1400

   نه بابا چاقو فروشی پیدا کردی کلاهتو بنداز هوا 😂😂

   پاسخ

   • Pariya در پاسخ به Ali

    فروردین 28, 1400

    والا😂🚶🏻‍♀️

    پاسخ

   • Killer در پاسخ به Ali

    خرداد 2, 1400

    هم اسلحه فروشی هست هم چاقو

    فقط توی مشهد نزدیک چهار تا اسلحه فروشی خفن داریم

    پاسخ

   • Armqn در پاسخ به Ali

    تیر 15, 1400

    بابا اسلحه خونه کلانتری ماشین پلیس زندان اینا پره اسلحن

    پاسخ

   • ت در پاسخ به Ali

    آبان 12, 1400

    حقق

    پاسخ

 13. Alita

  اسفند 23, 1399

  خیلی ممنون که گفتی ولی اون موقع که زامبی ها بیان و من مطمئنم که زامبی ها میان بعد کرونا یه یکی دو سال بعد ،باید یکمم فکر کنی اخه ما چطوری از کجا پاشیم بریم اصلحه فروشی یا مثلا کشتی از کجا بیاریم یا از شهر پاشیم بریم روستا 😓 تو مرکز خرید که بد تره کل مرکز خرید زامبیه نمیشه راه رفت که لطفا راهکار هایی بده که ادم بتونه خیلی راحت استفاده کنه و دسترسي داشته باشه
  ممنون

  پاسخ

  • ت در پاسخ به Alita

   آبان 12, 1400

   اگه راحت بود که دیگه باحال نمیشد با اینکه خیلی اتفاق بدیه اما خوب میشه چون به آدم یاد میده زندگی راحت نیست و باید براش بجنگه و ایناجس که طبیعت نشون میده فقط قوی ها زنده میمونند

   پاسخ

 14. زامبول

  اسفند 23, 1399

  من نمیدونم دیوانه شدم چی شدم همش فکر هایی در مورد زامبی میکنم البته هر چی فیلم زامبی که بوده 0 تا 100 شو همرو دیدم اگرم این اتفاق بیوفته امادم ولی نمیدونم شاید خیلی تخیلی بابامم میگه این ویروس امکانش هست که بیاد ولی نمیدونم دیوونم به یک سری از پیشگو یی هام نگاه کردم که زامبی به وجود میاد نمیدونم والا گیج شدم!!!!!!!

  پاسخ

 15. ایلیا

  بهمن 5, 1399

  من مطمئنم که این تا ۵ ماه دیگه به وجود میاد مدرک ویروس سولانوم که به دست روسیه ساخته شده و متاسفانه با موفقیت بوده و اطلاعات بیشتری نمیتونم بدم پس به حرف من گوش بدهید و تا اون موقع برای همچین اتفاقی آماده باشید

  پاسخ

  • مهدی در پاسخ به ایلیا

   فروردین 6, 1400

   من هرچقدر تو اینترنت درباره ویروس سولانوم سرچ کردم چیزی پیدا نشد میشه یکم بیشتر اطلاعات بدی؟

   پاسخ

 16. یونس

  دی 27, 1399

  راه هایی که گفتی عالین.البته بیشترشون توی ایران قابل اجرا نیست.ولی چندتاشون کاربردی و باحالن

  پاسخ

 17. ا

  دی 26, 1399

  داداش بیشتر این چیز هایی که گفتی بدرد کسی تو آمریکا هست میخوره مثل هامر مغازه اسلحه پناهگاه رادیواکتیو برا ایران بگو داداش نه آمریکا

  پاسخ

  • Париыа در پاسخ به ا

   فروردین 28, 1400

   😂دقیقا😪

   پاسخ

 18. عرفان

  مهر 26, 1399

  شاید براتون خنده دار باشه، ولی خودتون رو برای چنین روزی آماده کنید. من اطلاعات زیادی دارم … منظورم شیوه های بقا نیست، زودتر از اونکه فکر کنید این اطفاق می افته. نمی تونم اطلاعات زیادی رو فاش کنم ولی به احتمال 90 درصد تو دوران کرونا، بیماری زامبی پخش نمی شه. چون باعث بیماری زامبی ها میشه. نخندید واقعا دارم جدی میگم. به خدا نمی تونم اطلاعات زیادی رو فاش کنم برام مسئولیت داره. تا همین جا هم خیلی زیاده روی کردم.

  پاسخ

  • Zombie در پاسخ به عرفان

   آبان 4, 1399

   داداش
   ممنون که اطلاع دادی
   🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

   پاسخ

  • عاق در پاسخ به عرفان

   آبان 4, 1399

   حالا شما اگه تو اینو نمیگفتی یه وخ به عقل خودم شک میکردم 😂😐

   پاسخ

  • Arian در پاسخ به عرفان

   آبان 4, 1399

   زامبی تخیلی مسخره ات میکنن مگه رزیدنت اویله

   پاسخ

   • Parnaz در پاسخ به Arian

    خرداد 30, 1400

    خب اگه مسخره هست چرا اومدی این مطلب و خوندی!!!!؟
    یا اصن چرا کامنت گذاشتی خودت اعتقاد داری کاملا مشخصه

    پاسخ

  • امیر در پاسخ به عرفان

   آبان 15, 1399

   پس تادیرنشده پادزهرویروس زامبی روبسازخخخخخ

   پاسخ

   • عرفان در پاسخ به امیر

    فروردین 10, 1400

    من دکتر نیستم. فقط یه سری اطلاعات محرمانه دارم.

    پاسخ

    • Париыа در پاسخ به عرفان

     فروردین 28, 1400

     دمت:)

     پاسخ

    • حسن در پاسخ به عرفان

     اردیبهشت 11, 1402

     خخخخخخخ تو هیچ اطلاعاتی نداری بزن بچاک فقط بچه سال

     پاسخ

  • کیانیک در پاسخ به عرفان

   آبان 28, 1399

   یه شخصی که آسترلوژی و علم اعداد یاد داره میگه که واکسن های کرونا آلوده به این ویروسه و 1 یا 1 و نیم سال دیگه این اتفاق میوفته. عقلانی هست چون اگه مثل کرونا شیوع پیدا کنه که توی یک شهر میمونه نهایتاً یک استان درگیر میشه نه اینکه توی جهان شیوع پیدا کنه. با توجه به فیلم هاشون ویروس از طریق هوا منتقل نمیشه. حتی توی یکی از فیلم ها هم همین رو میگفت که واکسن ها آلوده به ویروس هستن.

   پاسخ

   • محمد امین در پاسخ به کیانیک

    دی 21, 1399

    بر خلاف تصور خیلی از آدما اگه زامبی گازت بگیره تو رو زامبی نمیکنه بدکه میکشتت و از گوشت خوشمزه ات استفاده میکنه. همه ی مردم به بیماری مبتلا میشن و در اصل بیماری تا زمان زده بودن فرد کاری نمیکنه وقتی میمیری کنترلت رو بدست میگیره. پس زامبی تو رو میکشه و چون مردی بیماری توی بدنت فعال میشه و گرنا هممون بیماری رو داریم دیگر زامبی ها نیازی به انتقالش ندارم فقط گوشتت رو میخان

    پاسخ

  • Mehdi در پاسخ به عرفان

   آذر 4, 1399

   ببین داداش من پیش بینیم خیلی درسته بعد از این که کرونا تموم شه ۱ یا ۲ سال بعدش زامبی ها به وجود میان دقت کردی بیشتر فیلم های زامبی کره ای هستند بیماری زامبی هم کره میسازه و بدبختمدن میکنند

   پاسخ

  • Pablo در پاسخ به عرفان

   بهمن 23, 1399

   داداش تا اون موقع پادزهرشو پیدا کن یه تک بنداز

   پاسخ

  • حمیدرضا در پاسخ به عرفان

   اسفند 13, 1399

   اگه فیلم جنگ جهانی Z رو نگاه کنی میگه زامبی ها مرده هستن و مرده ها مریض نمیشن

   پاسخ

  • حمیدرضا در پاسخ به عرفان

   اسفند 13, 1399

   کسایی از از وجود زامبی باورشون نمیشه در مورد مخدر فلاکا تحقیق کنن

   پاسخ

  • رضا در پاسخ به عرفان

   اسفند 15, 1399

   ینی تومیدونی همه چیو؟خب بگو به مام بدونیم چون من خودم به شدت به زامبی اعتقاد دارم و مطمئنم بعد کرونا دومین تهدید جدیه جهانه و نظریه من اینه که واکسن کروناهمون ویروس زامبیه چون کل جهان مجبورن بزننش و الوده میشن اگه دقت کنید واکسن فایز امریکارو هرکی تست شد فلجی براش پیش اومدو دیگه خبری ازش نشد پس این ینی چی؟ینی واکسن=همه گیرشدن زامبی ها

   پاسخ

  • عرفان در پاسخ به عرفان

   فروردین 10, 1400

   خیلی پرسیدید اطلاعات بیشتری بده. یا مسخره کردید. یا اطلاعات بی ربط درباره زامبی ها دادید. من برای این کامنت ها اسم مستعارم رو گذاشتم عرفان و در واقع اسم واقعیم عرفان نیست (چون برام خطر داره). زامبی های واقعی که من دارم میگم ویروس اند، مثل کرونا، مثل هاری. انسان زنده رو بیمار کرده و تبدیل به زامبی می کنند. زامبی های واقعی با زامبی های هالیوود فرق دارند. برخی افراد فیلم های زامبی می بینند و میگن به دلیل مرگ نورون های مغزی پس از مرگ، امکان نداره کسی بعد از مرگ زنده شده و زامبی بشه. اوکی، من هم همچنین زامبی هایی رو قبول ندارم. اما زامبی های واقعی انسان رو نمیکشن. بیمار می کنن. اصلا بحث مرگ نیست. بحث شیوع ویروسه. این ویروس فاقد ژن های کشنده ی میزبان هست. درباره کره هم مطالبی نوشته بودید که ترجیح میدم هیچی نگم تا بحث های مجازی شکل نگیره. من واقعا تا همنجا هم میترسم که آدرس IP ام دست کسایی که نباید، بیوفته و کارمو بسازن. باور کنید من با ترس و لرز کامنت می نویسم. ترجیح میدم اطلاعات زیادی ندم ولی باور کنید دارم راست میگم. یه فاجعه جهانی در راهه … منتظر باشید …

   پاسخ

   • یک آدم !! در پاسخ به عرفان

    فروردین 20, 1400

    😑😶🤨🙄. واقعا که این مقاله باعث شد بفهمم فضای مجازی میتونه باعث از کار افتادن مغز و به وجود آمدن توهم بشود. این راه کار ها برای اتفاقی که هرگز نمیافتد و موجودات خیالی و فانتزی ای که هرگز وجود نداشته و به وجود نمی آیند، و برای کسانی که این چرت و پرت ها رو باور دارند، مقاله خوبیه .

    پاسخ

  • a در پاسخ به عرفان

   اردیبهشت 17, 1400

   باید چیکارکنیم؟

   پاسخ

  • P در پاسخ به عرفان

   خرداد 8, 1400

   ببین اگه جدی میگی خیلی ضایعی منم میتونم بیام بگم برام مسئولیت داره خیلی چیزهای دیگه میتونم بهت بگم که از کارت پشیمون شی.
   ولی اینجا جاش نیست بخدا!
   ولی اگه برا خنده گفتی فدای سرت🤣😂

   پاسخ

   • عرفان در پاسخ به P

    تیر 21, 1400

    بچه ها واقعا دمتون گرم 🤣🤣🤣🤣🤣

    من خودم به زامبی ها اعتقاد دارم ولی این کامنتا رو برای خنده گذاشتم 🤣🤣🤣🤣🤣. قشنگ یه ساله ملتو سر کار گذاشتم. من اطلاعات محرمانه ندارم و فقط اینایی که گفتم شوخی بودن. عرفان هم اسم واقعیمه.

    حلالم کنید 😅🙌

    پاسخ

  • جوکر در پاسخ به عرفان

   آبان 13, 1400

   طرف یجور اینارو نوشته انگار تو سیا یا اف بی ای کار میکنه چه مسئولیتی اخه توام فوقش یه نفری مث ما دیگه

   پاسخ

 19. وای ده.ده

  مهر 10, 1399

  یک نکته بسیار مهم رو فراموش کردین، هر یک از اعضای گروه، مسافر کشتی و افراد حاضر در فروشگاه و… ممکن است تبدیل به زامبی شده و به اطرافیانش خیانت کنه!!!!

  پاسخ

  • Zombie در پاسخ به وای ده.ده

   آبان 4, 1399

   درست میگه

   پاسخ

  • :/ در پاسخ به وای ده.ده

   فروردین 28, 1400

   خب دست خودش که نیست تو دهنمون میگیم مرده متحرک یعنی یکی که مرده ولی میتونه حرکت کنه اون تحساساتشو… که دست خودش نیست باید فوران اونو از بین ببریم
   یه نگاهی به فیلم مرگان متحرک بنداز:)

   پاسخ

 20. Many Slashuur

  مرداد 17, 1397

  خیلی خوبه مخصوصا توصیه هایی در مورد زامبی ها

  پاسخ